V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

zuziiiicek17
26. jún 2010

@bobocka heh ,to bolo cele kvoli tomu ,ze jeho svagrina do mna vkuse rypala ,ze nic miskovi nedamn papat -nezdrave kraviny -tak vznikli tieto fotky zo srandy ,kde akoze pije pomarancovy dzus a pije pivo 😀 😀 😀
My sme sa na tom zasmiali a ona mala duu na pokoji 😀

weiya
26. jún 2010

Vsetky mame take pekne deticky 😵 😵 😵

kathynka
26. jún 2010

mate veru, mate 🙂

zuziiiicek17
26. jún 2010

No ved su to septembrovcata ,tak co by ste cakali 😀 😵 😵 😵
su najkrajsie

tinnka9
26. jún 2010

@bobocka, @petraas, @kathynka, @zuziiiicek17 poslala som Vam ziadost na facebook 🙂 . @lujsa posli mi meno do IP, prosim

achalteke
26. jún 2010

ahoj holky, tak koukám že jste internetové maniačky jako já 😀 u mě je to především facebook, MK, emimino a ještě pár jiných stránek... 🙂
u nás zase nechutné horko, manžel je s prckem venku a já poklízím.....za týden jedu na fesťák a přemýšlím jak vydržím ty tři dny bez malého ☹ strašně se tam těším, ale malej s manželem mi budou strašně chybět :(

ewwe
26. jún 2010

cauko babulky, pozor na ten fb, lebo predchadzajuca partia septembroviek presne pre fb tu prestala pisat 😀

u nas cely den prsalo, tak den o nicom

kathynka
26. jún 2010

@ewwe presne toto som uz ja spomenula rano...ze kludne sa pridajme na fb, ale tuto nasu komunikaciu na konikovi nezanedbavajme, bola by to skoda...aspon podla mna...

weiya
26. jún 2010

@ewwe neboj, my sme zavistlacky na koniku 😀 len facebook by nam nestacil :D

kathynka
26. jún 2010

jeeej, dnes je 26.9., nas najmladsi clen - bobockin Misko ma 9 mesiacikov 🙂 vsetko najlepsie drobcek🙂

akinom55
26. jún 2010

Ahoj žienky,
to zase všetky odchádzate na fb? 😠 ja vám závidím, ja proste všetko nestíham...i keď si to zapnem, tak sa nakoniec sa k tomu nedostanem, navyše keď je pekne vonku, tak za pc celý deń ani nesadnem... tak len dúfam, že tu niekto zostane, tiež rada čerpám "skúsenosti"....

Inak je tu ešte niekto bez zubov? my stále nič, keď jej dám rohlík alebo chlebík, možno aj niečo spapká ale inak narobí z toho 1000 malých kuskov, takže vždy jej raňajky končia vysávačom 😝

weiya
26. jún 2010

@akinom55 neboj, my budeme na fb aj tu 🙂

weiya
26. jún 2010

@bobocka gratulacia k vymesaciu odo mna aj Natalky 😵

kathynka
26. jún 2010

@akinom ja poznam jedneho chlapceka davidka, ktory mal 7.6. uz 1 rok a nema ani jeden jediny zubok...takze si myslim, ze karolinka je na tom stale dobre 🙂

tinnka9
26. jún 2010

@akinom55 sme v tom spolu 🙂 , ani nas drobec este nema zuby. Ale horna jednotka je uz naspadnutie, cakame kazdym dnom 😉

weiya
26. jún 2010

ozaj @ewwe a ty si neni na fb? reku nech sme vsetky pekne po kope aj tam 😀 😀

lujsa
26. jún 2010

Kamoskinej malej vysiel prvy zubok ako takmer 15 mesacnej,ale potom isiel jeden za druhym,behom 2 tyzdnov mala 8 zubkov.A bez placu,bez bolesti 😉

petraas
26. jún 2010

@lujsa tak to bola ozej nemozna krava ked ho dala nakoniec utratit...nemam rada takychto ludi...
@tinnka9 no my mame len male tesco taktiez tam mali mat 50 70% zlavy ale co som si vsimla tak maju len 30-50% a ziadny vyber:((( kupila som len jedno tricko a tak som sa tesila ako dobre nakupim...
@bobocka taktiez sa pripajam ku gratulacii, vsetko len to najlepsieeeeee🙂

inak dufam ze som si vas pridala vsetky na facebooku🙂

petraas
26. jún 2010

@ewwe neboj, ved na facebooku nemozme takto naraz komunikovat tak urcite zostaneme verne aj MK
@akinom55 zostaneme tu vsetky ved cim viac informacii a nazorov tim lepsie a facebook takuto komunikaciu neumoznuje tak verim ze zostaneme aj nadalej verne MK a zubky taktiez nemame zatial ziadne

petraas
26. jún 2010

inak cely den som tu nebola a mala som co citat...mali sme rozlietany den...najprv plavanie, potom upratat, po obede sme isli na pohreb do ciech a potom vychadzka na chatu a tento krat bez nehody🙂

bobocka
26. jún 2010

jej kocky,ste zlate 🙂 dakujeme ku gratulaciam 🙂
ja si osobne nemyslim,ze by sme teraz konika nechli tak a iba na fcbk boli.ono je to fajn koli fotkam a tak.na konika ich dame par,no na fcbk sa kazda nas "poridne fotkovo vysanti" 😀 😀 😀 .sem tam nejaky ten comment,no ta poctiva babska trkotacka je iba na koniku mozna 😀
michalko nam bol dnes mrzutko,musia ho poriadne dasienka boliet,lebo on nezvykne mat problemy pri prerezavani zubkov,no teraz ma fakt spuchnute dasienka a horna jednotka sa derie von a druha horna jednotka pojde asi dva tri dni za nou ☹ .
zajtra mame navstevu z pesti-nasi kamarati madari co sme spolu v uk fachcili.oni maju maleho milana a on ma teraz v auguste 2 roky,tak som zvedava ako budu na seba chlapci reagovat.naposledy boli spolu ked mal michalko dva mesiace.a ja sa tesim,ze si konecne pospeakujem.dnes je to presne rok co som z uk odisla a fakt som uz vysla z cviku.uvidim ako budem zajtra tarat 😀 😀 😀

bobocka
26. jún 2010

@petraas no ozaj,ako to s tym dementom vyzera?pojde do basy?da ti doktorka marodku vyse 7 dni?

zuziiiicek17
27. jún 2010

Dobré ránko babenky 😀
Dnes som tu prvááá.Miško sa zobudil o pol siedmej ,ale aj tak dobre ,lebo sme si ešte do pol ôsmej poležali ,resp.ja som si podriemala a Miško sa hral 😀 Zlatúšik .

@bobocka aj ja prajem Mišulkovi všetko naj k vymesačninám ,aj keď to bolo včera 😉

@bobocka no presne aj ja som zvedavá ako to pokračuje s tým debilom...

A ja si tiež nemyslím ,že by sme tu už nepísali 🙂 Mám aj z inej témy dievčatá a stále chodíme na koňa všetky 🙂
A ešte sa k nám aj ďalšie "pridávaju " 😀 totiž ,píšem ešte do " netabulkovych " mamičiek .Ale my sme tam skoro všetko tabuľky a občas príde nejaká nová s tým ,že ona už dava malemu od troch mesiacov to ahento 😀 No keď zstí čo sme zač a že s ňou nesúhlasíme ,tak okamžite odchádza 😀

ewwe
27. jún 2010

cauko, ja na fb niesom, hoci ma uz dost ludi lame

minule v telke davali tu reportaz o prehliadkach k zubarovi uz po roku, a moderatorka sa pytala, ze co ak dieta nema zuby ze naco mu je prehliadka, a zubbar povedal, ze dieta ktore nema po roku zuby, znaci ze nieco nieje v poriadku co sa tyka rastu zubov, ale nase deti maju do roka este par mesiacov 😉 nina ma dve spodne a vrchne sa tlacia tlacia ale nie sa prerezat, uz mam z toho nervy, len si ich sucha rukou akoby ju to steklilo

ewwe
27. jún 2010

vsetkym oslavencom dodatocne gratulujem, moj bracho mal vcera tiez narodky, tak sme trochu zurkovali

achalteke
27. jún 2010

Ahoj, Miškovi také všechno nejlepší k třičtvrtěročku 🙂 !!! opožděně, ale přece

petraas
27. jún 2010

@bobocka, @zuziiiicek17 no debil stale beha po slobode:( policajti sa mi zatial neozvali..uz som pisala ze nevedeli kde ho hladat tak v nedelu po nehode sme boli na stanici nahlasit kde sa nachadza aby ho rychlejsie nasli, zapisali si to a povedali mi ze to musim zavolat aj tomu co to vysetruje ale ze pracuje az v stredu. tak som mu v stredu volala a on sa tak spraval akoze co mu to volam co ho vlastne otravujem. no mala som dost...ale teda nakoniec si to zapisal aj on a povedal mi ze ked ho chytia tak mi daju vediet ale zatial mi nevolali tak netusim ani ci ho vobec uz zacali hladat. najlepsie je ze ked sme boli na tej stanici tak brat im hovori ze vie kde je ci by nemohli ist prenho a oni ze nemozu, ze az ked im da ten vysetrovatel pokyn tak az potom. sme mysleli s bratom ze nas slak trafi

weiya
27. jún 2010

caute, ja len ze Talke v noci vybehol treti zub a uz aj bezim do tesca KUKNUT NA TIE AKCIE 😉

bobocka
27. jún 2010

dakujeme aj za dodatocne gratulacie 😉
@petraas tak to je sila.ja som riadne neprijemna na ludi co si maju plnit svoju prcu a nerobia tak (predavacky v obchodoch,ludia na uradoch)-ja som asi rozmaznana anglickom v tomto,no tam by sa nemohlo stat aby ked clovek riesi tresny cin aby sa s nim policajt rozpraval stylom,co ty odomna chces!!!!ja by som riadne na neho tlacila nech si laskavo robi svoju pracu a tak ako ma a ak by tak nerobil,tak by som na neho spisala staznost a pripad posunula vyssie.ja som taka,ze dam aj co nemam,fakt ked mozem pomozem,no ak si raz so mnou niekto zacne,tak to olutuje.nemala by som problem do toho aj media zapojit ak by si ten policajt len sunky valal a s tym dementom nic nerobil. ty si mala stastie v podstate.ale ina maminka -ci iny clovek take stastie mat nemusi a moze sa to fakt tragicky skoncit ☹ .takato zgerba patri za mreze a policajti co si nerobia poriadne svoju pracu patria na urad prace!!!
@weiya my akurat cakame na tu nasu navstevu z pesti,takze z tescovania dnes nic nebude.pojdem zajtra-uvidim ci este nieco ostane,alebo to uz bude cele vybrakovane.ale ako slovac poznam,tak B je spravne 😀 😀 😀 ale drzim palce,dufam,ze ty dobre nakupis 😉

ribizek
27. jún 2010

Ahojte. DLho sme sa tu neukázali. Mali sme nespavé noci. Matúškovi išla posledná 4-ka (dúfam, že s mliečnymi máme na dlho pokoj) a Peťkovi vyšlo konečne prvé zubadlo. Taký bol nervozny, uslintaný, že som na to čakala ako na prvú výplatu. 😀

No, aj my, júnovky 2008 sme sa postupne zaprisahávali, že FB nie a teraz sme väčšina tam a na koníkovi už pomenej. Ono už aj tie detičky nerobia také pokroky, ako do roka, tak preberáme všeličo zo života. 🙂 A samozrejme odplienkovávanie, to je teraz u nás téma číslo 1. Našťastie u nás to išlo zo dna na den, tak som šťastná ako blcha. Pri dvoch je to celkom perné.

Tuším ste tu riešili aj cumlíky. Ja som tiež radšej za cumlík. Nechcem nikoho sklamať, ale od nočného kojenia nám to moc nepomáha. Prso je proste prso. 🙂 Musí sa pricucnúť a ked vidím, že už neťahá, tak vtedy strčím cumlík a jemu je to už potom v tom uvoľnenom opojení jedno. 🙂
Ja som pri staršom cumlík nemala vôbec, jeho z neho napínalo a vypľúvam mi ho, no teraz som sa snažila naučiť na cumlík. Rozhodne je to lepšie, ako ked sa dieťa naučí na palček. Je to horšie aj re zuby, aj pre palček. 🙂 Toto som riešila pri prvom. Palček nezahodíte, neskryjete, obviazania leukoplastom nezaberali, už ho mal taký dožužlaný. Paradoxne mi pri tom pomohla nádcha a plný noštek. Mal niečo cez rok, nedalo sa mu dobre dýchať, zabalila som poriadne palček a zabralo.

petraas - tak držím palce, nech to dobre dopadne. Niekedy mám pocit, že egoistom a hajzlíkom patrí svet. :(

No, koniec idylky, jeden drak sa už prebúdza. Našťastie som si navarila včera na dnes, tak sa nemusím ešte pariť pri sporáku. Papa, gratulujeme všetkým oslávanecom a oslávenkyniam. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre