V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
28. jún 2010

@zuziiiicek17 @weiya aaaale netarajte kocky.nie je to o tom kolko zena vazi ale ako vyzera jej postava.a podla fotiek ste obe poriadne stavy 😉 plaviek sa nebojte 😉 ja mam 164cm a 59-61k(podla toho kolko cokolady dany den spackam 😀 )a moja postava je fakt katastrofa 😒 .a no a co.vsak som rodila.mam pravo na nejaku tu pneumatiku navyse.u mna je koza straaasne znicena.mam strie aj za usami.no tak som si kupila cele plavky (esteze ich v dnesnej dobe uz celkom pekne robia 😉 a plavat sa ide o tyzden 😉 mam kamaratku,ktora je asi o 5cm nizsia a ma dakych 70-75kg a fuuuu,hned by som s nou menila.krasna zenska postava,cici rici vsetko naporiadok 😉 .fakt to nie je o vahe 😉
inak kocky ja potrebujem poradit.vcera tu boli ti nasi kamarati so svojim 22mesacnym synom a baby on nevazi ani 9,5kg.je to superstastne babo,riadne ciperny,vyzera uplne zdravo,no za 7 hodin co tu boli zjedol 5 polievkovych lyzic zleninovej polievky a 2xsi odhryzol z jablka.ked odisli,tak sme sa s muzom o tom rozpravali a obaja sme boli z toho taki kadejaki 😒 .kamoska je s tym uplne ok,jej ani nepride ze mu malo dava jest.ona tvrdi,ze kojene deticky su chudsie.no aj moj syn je kojeny a ma o necele kilo menej ako ten jej a to je medzi nimi13mesiacov.neviem ako sa mam k tomu postavit.oni su senzacni rodicia,fakt by pre maleho aj modre z neba zniesli,no neviem ci jej mam nejak naznacit,ze by mal jest viac.alebo si myslite,ze takmer 2 rocne dieta s vahou pod 10kg je ok?ja neviem...

weiya
28. jún 2010

fuuu
@bobocka tak ja s tymto neporadim, ale myslim si ze malo ma, ze viac by mal papat, sak co to je sedem lyziciek polievky? 😒 ci dokonca 5... no neviem, a aspon cucnut mu dala?, ked hovorila, ze kojene deticky su lahsie, co je pravda...

kathynka
28. jún 2010

@bobocka tam by bolo najlepsie spravit krvne testy, ci nie je chudokrvny...lebo 9,5kg je fakt malicko...a ze potom este deticky s celiakiou su take chuducke...a tiez zistit, ci nema nejake traviace tazkosti...lenze to su vsetko veci, co musi urobit jeho maminka...zobrat ho k pediatricke a riesit to tam...

petraas
28. jún 2010

@bobocka dakujem za linky na nich som uz bola,prvy nieje pre nas ale druhy je.najprv som nasla na www.drobcekovia.sk a to je to iste ako na mimibazare.myslela som ze toho bude viac aby som porovnala ceny ale akosi nic.nevadi objednam aj odtial potrebujeme ten pasek,rybku,dosku a rozmyslam aj o zabke

bobocka
28. jún 2010

@weyia @kathynka no ona uz nekoji.kojila do 15 mesiaca.a na krvych testoch bol asi pred dvoma mesiacmi.vtedy mal rotavirus a stravil den v nemocnici na infuskach.jeho pediatricka povedala,ze je to zdrave babo,ze len by mohol byt trosku tazsi,tak mu predpisala zelezo a este daco na zvyseni apetitu. a kamoska vravela,ze apetit sa zvysil a potom mi predviedli vcera to jeho jedenie.ale podla mna je to tym,ze ona mu strasne malo ponuka jedlo a aj pitie.vodicky si cucol asi dva krat za ceych 7 hodin.ona sa mi stazovala,ze ma problem so svokrou,ze jej sa maly nepozdava a ze svokra zacala zapisovat vsetko co maly zje.no a ja som sa bala kamoske povedat,ze v podstate sa svokre ani necudujem 😢.on je ale fakt superstastne mimi a vyzera zdravo.ziadna nezdrava farba koze,ci malatnost a podobne.kakal 2x kym bol u nas (to som inak nepochopila-ci jeho creva vzduch spracuvaju ci co).ja neviem ci sa mam vobec do toho miesat(aby sa nam kamaratske vztahy nepokaslali).mozno je to ok,dieta je pod dohladom pediatra...

petraas
28. jún 2010

@achalteke ked sme plavali vo vani tak par krat sme aj pasek pouzili ale Sofinka z neho radost nemala,plavacie kolo jej vyhovovalo.ked sme plavali v bazene tak obcas sme pouzili rybku ale ani s tou kamoska nebola a s kolesom uz taktiez nie.od septembra ideme na 3 kurz a tam sa vraj casto pouzivaju pomocky a bojim sa ze ked sofinka s nima nieje kamoska tak ze bude na kazdej hodine plakat a preto ich chceme kupit aby sa do septembra na ne naucila

petraas
28. jún 2010

@salma22 my chodime plavat vecer ked budem pri pc tak napisem blizsie lebo teraz sme na chate som pripojena cez mobil a to sa mi zle pise.
Zatial sa tu majte pekne ja sa idem slnit kym sofinka spinka a vecer som tu

tinnka9
28. jún 2010

@bobocka no tazko povedat, ja by som to asi neriesila, aj tak s tym ty asi nic nespravis, na to tu ma maminu. Ja mam kamosku, teraz zije v Kanade, ma 4rocneho chlapceka. Keby ste ho videli - zdrave dieta, ani chudy, ani tlsty, tak akurat. A on je odchovany na kukuricnych chrumkach, cerealiach a tycinkach!!! Vraj nic ine okrem toho do pusy od malicka neda! Ani polievku, ani maso, ani prilohu, jogurty, proste nic! Nechcem to tu uvadzat ako ze je to normalne, ja keby mam take dieta, tak fakt neviem... Ale aj tak si myslim, ze deti papaju to, co im ponuknu rodicia. Ked je malicke, a este nic nepozna, tak nech mi nikto nehovori, ze si vypyta kukuricnu chrumku. (Inak proti kukuricnym alebo ryzovym chrumkam nic nemam 🙂 , sama ich malemu dam, ale az po tom, ako zje "normalne" jedlo)

salma22
28. jún 2010

@lujsa my tu nic take nemame akcie s babatkami robia v borsonovon dome a kurz plavania stoji aj 2 litre 😒 a to je dost

lujsa
28. jún 2010

@bobocka ja mam kamosku,ktorej dcerka nerada papa.Ma takmer 3roky a 12kg...Ma za sebou vsetky mozne vysetrenia,je zdrava,"len"jej proste nechuti papat.Kamoska z toho bola psychicky hotova,stale jej nukala papat,za den jej uvarila x jedal-bez uspechu.Vsetci jej radili,plasili ju-no nic prijemne,az si okolo seba vytvorila stenu a tvari sa,ze jej nevadi,ze je mala chuducka,ze malo papa,ale nie je to tak...Podla mna nechaj kamosku tak,ved si predstav,zeby si bola na jej mieste a kazdy,vratane svokry by sa do toho miesal (aj ked by to myslel dobre)...Maleho jednoducho neprinuti papat,ked nechce.A mozno mu len na navsteve menej chuti.Kamoska,co som o nej pisala,tak ona malej na navsteve ani velmi nukat nemoze,pretoze mala sa tak srdcervuco rozplace,ze do nej cely den nic nedostane...Su rozne deticky,rozne chute do jedla,mozno sa maly rozpapa neskor,ale ak ma testy ok a je zdravy,neriesila by som to u nej.

achalteke
28. jún 2010

@petraas jo třeba Sofinka po létě přehodnotí svůj vztah k pomůckám 😉 . My používáme na kurzu hodně ten pás a rybičku.
@bobocka to je těžké, pokud je prcek zdravý tak bych to asi neřešila, nabízela bych mu jídlo pořád stejně a třeba se to jednou poddá a třeba ze dne na den. Holt to bude menší dítko. Poradila bych se s pediatrem, možná i s více a pokud by naznali že to není problém, tak bych to neřešila 😉. Nevím, no. Je fakt že je to teda docela drobeček.

weiya
28. jún 2010

@zuziiiicek17 nakukla som k vam tabulkovym-netabolkovym mamickam :D aj ja som vyucena kozmeticka, ale vizazistka nie ta sa v ten rocnik ked som nastupovala neotvarala. ale tiez sme sa ucili podobne veci ako KV, aj "licit" sme sa v treom ucili. No ale z masazi si teraz uz nic nepamatam :/

zuziiiicek17
28. jún 2010

@weiya Ja si este pamatam skoro vsetko .Teda ,ja som od malicka chcela "malovat pekne tety" 😀
Len uz to akosi nemam v ruke 😖 som zvedava ako dopadnem zajtra .Idem na skusku licenia nevesty tak dufam ,ze sa jej bude pacit 🙂
Mna kozmetika sice bavila menej ako vizaz ,ale to moze mat aj suvis s tym ,ze som mala strasnu p**u majsterku ...neviem ci poznate toho tanecnika Milana Plačka z Lets dance ...tak jeho zena mi bola majsterka 😠 hnusoba skareda 😠 to je taka svina .Na mature ma strasne zdeptala a to som bola v siestom mesiaci 😒

weiya
28. jún 2010

@zuziiiicek17 dobre dopadnes neboj 🙂 ja uz by som si asi ani na nic radsej netrufla, ale volakedy to oprasim :D cez skolu som si na masazach, obockach a tak zarabala u susediek znamych a tak... aj chvilku po skole.. prve dva roky sme mali uplne super majsterku, no potom odisla a schytali sme aj my taku staru p... tu sme mali aj v skole na hodinach kozmetiky, zle mi je doteraz s nej...brrr, od zaciatku na mne sedela 😠

ewwe
28. jún 2010

caute baby musim sa pochvalit, moja leniva dcerenka vcera zistila ze ma nohy a postavila sa v postielke, dnes to skusala aj v hlbokom kociku pri uspavani doma 😵 som happy

a teraz idem docitat

weiya
28. jún 2010

@ewwe gratulujeme Ninke 😵 je sikovna 😵

weiya
28. jún 2010

@ewwe pockaj teraz ked sa rano zobudi, uz ta bude cakat postavena v postielke, tak je to aj u nas ;)

ewwe
28. jún 2010

@weiya no neviem ci je sikovna, ale velmi ma potesila, pretoze na nu je to nadludsky výkon, lenivec maly 😝

zuziiiicek17
28. jún 2010

@weiya no duuufam 🙂
ja som si tym este nestihla zarabat ,ale tak snad tento rok uz nieco poriesim 😵 a ku tej nasej trapnej materskej treba aspon nieco privirobit

@ewwe to je super 🙂 tesim sa ,ze aj vy uz pokracujete

weiya
28. jún 2010

@ewwe jasne ze je 🙂 kazde dieta je sikovne, aj ked svojim tempom ;)
@zuziiiicek17 zas ja som na tom moc nezarobila :/ vtedy akurat tak na cigarety a na vikend von :D

zuziiiicek17
28. jún 2010

@weiya heh ,no to poznam 😀 take obcasne zarobenie .
teraz si ale musim trochu obnovit kozmeticky kufor...akosi ziiva prazdnotou 😀

weiya
28. jún 2010

@zuziiiicek17 noo v mojom uz je kopec veci po zaruke :D tiez by som mohla povyhadzovat volakedy 😒

zuziiiicek17
28. jún 2010

@weiya len keby to tolko vsetko nestalo 😖

weiya
28. jún 2010

@zuziiiicek17 sak to, cloveku je to potom aj luto vyhodit :/

bobocka
28. jún 2010

@zuziiiicek17 @weyia tal vy ste kozmeticky?to je super.to je robota,ktora bude vzdy ziadana.ja mam hlupy umelecky gympel skoceny a s tym sa neuplatnim nikde ☹ .mali sme tam kdejakeumelecke predmety-ja som mala "specializaciu" scenaristiku,no to mi je na svk prd platne 😒
@ewwe gratulujem.malicka je sikulka 😉
inak kocky dakujem za nazory k tomu mojmu superstihlemu kamaratkinmu synovi.necham to ja veu tak.nebudem sa do toho miesat a iba ak by sa maleho zdravie zhorsilo koli tomu,tak daco poviem.kym je zdrave stastne babo,takto riesit netreba aj ked je poriadna spagetka.len som chcela vas nazor na to vediet 😉

zuziiiicek17
28. jún 2010

@weiya no ...a teraz ked som vacsinu vyhodila a musim nakupit nove ,tak ma z toho asi trafiii ...pri tych cenach

@bobocka umelecky gympel ? 😕 wow ,ja by som na take sla ,ale mas pravdu asi ,ze sa s tym neda uplatnit .No nemysli si ,ze to kozmeticky maju ruzove 😔 kozmeticku nikto nezamestna ,musi robit na zivnost a spravit zivnost bez klientely je na prrrrd ...tie prve roky su strasne tazke

petraas
28. jún 2010

@salma22 ak chce clovek s babatkom plavat a potapat ho tak je najlepsie aby absolvoval aspon par hodin kurzov. babatka su sice zvyknute na vodu lebo boli dlho v plodovej vode a preto im ani potapanie nerobi problem ale predsa to chce nejaku hodinu so skusennou instruktorkou. moja Sofinka plava od 4. mesiaca to sme najprv chodili plavat do do velkej vane individualne co bolo super lebo instruktorka sa nam mohla plne venovat a naucila som sa vela chmatov, cvikov, poloh a ...nejake 2-3 lekcie nas ucila ako spravne drzat co mozem so sofinkou robit a tak na 3-4 lekciu sme zacali akoze s potapanim ale nebolo to este uplne potapanie. najprv som malej musela mokrou rukou prejst po tvari a ked jej to nic nerobilo tak namocit ruku a z prstov som jej nechala kapkat na hlavicku a ked ani to jej nic nerobilo tak som do prstov nabrala vodu a to jej vyliala na hlavicku a ked aj to v pohode tak potom som nabrala do poharika vodu tak na centimeter a to jej vyliala na hlavicku a takto sme pokracovali vydy na kazdej lekcii sme pridavali viac a viac a ked zvladla cely poharik tak sme mali jazdu pod kvetinacom to bola akoze sprcha a ked aj to v pohode tak sme zacali potapat ale zasa postupne, najprv len tak troska namocit potom viac, potom aj celu potopit a ked vsetko zvladala tak ked som ju potopila tak som ju posunula aj kusok do predu az sme sa dopracovali k uplnemu plavaniu pod vodou. no a ked sme prisli na bazen tak to sme uz blbli o sto sest, ale poviem ti ze mi sme poctivo tranovali aj doma lebo mame velku vanu a ked nam bola aj nasa vana mala tak sme chodili trenovat aj na plavaren. no teraz je sofinka v potapani taky borec ze vzdy na kurze ukazujeme ostatnym ako b to malo vyzerat. sofinka velmi miluje vodu a bavi ju to plavanie tak preto podstivo trenujeme a chodime aj sami na plavaren. my chodime do ciech a co tam boli baby zo slovenska niektore aj kamosky tak to vzdali...niektore ani vanu nedoplavali a niektore po prvom kurze v bazene...cakali od toho ovela viac, vraj sa tam robi stale to iste ale mne sa teda nezda ja som velmi spokojna ved na kazdej lekcii sme sa naucili nieco nove co mozme teraz cez leto trenovat. my sa zatial nevzdavame a ideme ajna 3 kurz🙂

petraas
28. jún 2010

inak Sofinku asi jeduju zubky lebo uz po 3 krat vecer nie a nie zaspat...to je placu, mrvenia a vstekania ze az od velkej unavy zaspi neskoro vecer. teraz mala problem taktiez zaspat vztekala sa a plakala a tak som jej skusila dasienka natret takym gelom a momente bola tuha...tak asi to bude zubkami...no uvidime do kedy nas budu trapit

weiya
28. jún 2010

@petraas tak to ste na tom podobne, ani mala za svet zaspat nechcela, ale tyzden uz, jeden zubek sa uz prerezal a dalsi trosku presvita, musela som uspavanky spievat alebo mm na rukach ju uspat... neska sa nam podarilo na velkejposteli ju uspat, obidvaja sme si k nej lahli a hldkali az zaspala, ani to tak dlho netrvalo, potom sme ju prelozili a spinka 🙂
@bobocka praveze kozmeticiek je teraz veeela :/ ale nevadi, aj tak sa tym uz nehodlam zivit...

zuziiiicek17
28. jún 2010

@weiya a co chces robit ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre