V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
11. nov 2009

no to nevim, asi neni...ono to nekde neni preplnene treba kvuli modrym caram..a j nevim, jake jsou tam....my na kachnu nikdy nedostali botu ani na modre...😅

majamisutka
11. nov 2009

aha, hmmm, no ja jsem líná jezdit MHD od te doby, co řídim 😅
A taky nechci cestovat v tom davu, když jsou chřipky.
Navíc v metru bych mohla dostat pokutu, že tam jsem sama s kočárkem 😀 😅

mauik83
11. nov 2009

emo - no a jak je to s tím, že do Beca může už malý mimčo? když nedrží hlavičku a nemělo by sedět kvůli páteři? Tam je nějaká vložka, která ho podsekne, že nesedí, ale podpírá ho pod stehýnkama, aby mělo prověšenou páteř??? 😕 Já přes ní v tom šátku dala ještě bundu, pže jsem ji měla jen v pyžamku = overalek 😅 Právě nevim, jestli beco nebo šátek... 😔 že z šátku se dá udělat víc poloh... porad!

emamamamu
11. nov 2009

maui na polohy ja seru, je mi proste pohodlnejsi Beco...pripnu ji hned a je to...
a ve vsech zdravych nositkach maji deticky podsazeny zadecek, ono to jen vypada, ze sedi...a u Beca je novorozenecka vlozka...🙂

emamamamu
11. nov 2009

..kterou uz nepouzivame...😅

achalteke
12. nov 2009

Maui nám třeba šátek vůbec nevyhovuje, malej se v něm necítí, je tam zkroucenej jak paragraf a já se v tom potim jak prase, sláva Becu, je snadný na připnutí a výhoda Beca je ta, že můžeš mimčo přenést z nosiče na nosiče aniž bys mimčo vyndavala.
Doktorka nás za Beco moc chválila (ona to sice neznala, ale přišli jsme s ním do poradny, tak si ho detailně prostudovala), že líp jsme si vybrat nemohli 😀 😀 😀 😀 😀

Jo a náš malej včera po koupání ukázkově pásl koně! normálně si strčil loktíky před hrudníček zvedl hlavu, smál se jak blázen a koukal na všechny strany docela dlouho. No my málem padli na prdel jak nás překvapil 😅 😵

Ww to je zajímavé s tim mrkáním, taky jsem si toho nevšimla 😅

bibi78
12. nov 2009

dobre ranko! my sme dnes trhli rekord v spani. maly sa napapal okolo 2130 a odvtedy spal az do 7 rana! to sa este nestalo a dokonca aj moje prsia prezili 😀 aj bez odsavania (ja asi jedina z vas nemam odsavacku 😅 )

a vcera som isla podla tej mudrej murdy a div sa svete, podarilo sa 😲 . maleho som dala do postielky, samozrejme plac, len co sa dotkol matraca, ale nebrala som ho, skusila dudel a pridrziavala som ho rukou, aby ho nevyplul a ja som sa "cela" strcila do postielky, teda hornou castou tela, ze som akoby lezala pri nom, aspon hlavickou. maly sa ukludnil a do 10 minut spal az do tej 7. wow! ale to urcite nebude pravidlo, raz som ho takto oblaznila, ale nemyslim, ze mame ten typ dietata, ktore polozim do postielky a ono je spokojne 😝 ale potesilo to a manzel nechapal.

a vcera aj pasol konicky a ako krasne! pridam foto na ukazku, som z neho nadsena 😀

mauik83
12. nov 2009

emuš, achal - takže Beco je z hlediska poloh a zdravý páteře pro mimčo Ok, jo? Díkes moc za vyčerpávající odpovědi. (Jen mě mrzí, že v Becu jsou jen 2 polohy - na břiše a na zádech, a navíc na břiše jen čelem k matce - že nemůže koukat po okolí, až bude větší... Ale asi půjdem do beca - aspon na zimu mi přijde lepší - rychlejší nasazení a snáz se schová pod bundu, pže v něm není mimčo taková koule ale je podlouhle k tělu nosiče... ) Díky díky díky!

Bibi - super, gratuluju!!

mauik83
12. nov 2009

sorry že s tím becem tak otravuju, ale nikde o tom pořádně nic nepíšou... ☹

aktekram
12. nov 2009

lynn: my se hlásíme taky s malým miminkem 😀

u nás se kadí 4x denně, píšu si statistiky 😀

Alcag: my měli vyrážku pod bradou, zateklo nám tam mlíko a já si toho nevšimla a do rána to bylo červený a bílé puchýřky, mazala jsem Bepanthenem (docela vrstvu) a zmizelo to tak za 2 dny, potničky na tělíčku mizí skoro před očima.

ivca08
12. nov 2009

Bibi, jak si to dokazala??? 😀 Ja vcera to nastehovani do postylky zkusila nezavisle na tobe taky a sice usnul, jenomze za chvili byl stejne vzhuru (kdyz vypadl dudel), takze jsem ho uchovala v zavinovacce a na pomery posledni doby docela dobry, spinkal od deviti do tri (nic moc, ale oproti bide minulych dni bomba). Pak kojo asi hodku uspavani a zase jeste asi 2 hodinky spal, nez ho vzbudili prdici, tak zase uspavani a tak trosku porad dokola. Ale docela to slo - uz jsem nejaka nenarocna. Kdyby by tohle nekdo vypravel driv, kdyz Adysek ve 14 dnech klidne spal od 8 do 4 v kuse bez problemu, pak dal jenom kojo a spal zase do pul devaty, tak nikomu neuverim, ze si budu tohle chvalit.

lynn77
12. nov 2009

taky bych se pridala k otravam 😉 ohledne neositek, nevite jaky je rozdil mezi manducou a becem (krome designu, ktery ma beco neporovnatelne hezci), me prijdou stejne, akorat cenovy rozdil je markantni

akte, jasne, Petruska je mrnousek malinkaty a nadherny 🙂

achalteke
12. nov 2009

maui ještě k tomu Becu - dá se nosit i z boku už větší dítě, ale ještě jsem to nekoumala

U nás se kadilo naposled v neděli tak čekám každým dnem kakoše 😀 ...dneska se uná spalo od 20:00 do 9:15 s třemi přestávkami - zázrak! A první noc naprosto bez mrskání a kroucení - asi je to tím že vypiju za den nejmíň 2 litry různých kojo, fenyklových a kmínových čajů. Vždycky je v DM vezmu útokem 😀 😀 😀 😀 😀

lynn napadá mě jen jeden a to si jím nejsem jistá (možná jich ale bude víc) - v becu můžeš přendavat dítě z nosiče na nosiče což myslím s manducou (ergem) nejde, ale jistá si nejsem 😉

Akte taky si teď vše píšu - hoví, kojení a přebalko, abych měla jakž takž přehled jak pije a jak často přebaluju 🙂

lynn77
12. nov 2009

achal, akte - taky pisu vse od porodky, uz je toho pulka sesitu, nevim, kdy me to prestane bavit, asi ve trech mesicich 🙂

achal diky, asi to pujde okouknout do brany a tak se rozhodnu 🙂

lynn77
12. nov 2009

tady je tak krasne, jdu se obleknout a s malou ven 🙂

achalteke
12. nov 2009

jo holky a zlepšovák!!!!!!!!! Jestli vám mimča neklidně spinkají nebo je chcete uspat, zkuste dát blízko hlavičky do postýlky tu vložku do podprsenky která je trochu nasátá mlíkem. Mám pocit, že Šimdu to docela uklidňuje, že mě cítí blízko 😀

aktekram
12. nov 2009

achal: já už kojo čaje nemůžu ani vidět

emamamamu
12. nov 2009

mauik myslis, ze bych mela pro malou neco, co neni zdrave?? 😀 😀 😀
a jen tak si s Kajou pohrajte a poves se za nej zady k nemu a uvidis, jak moc ti to bude prijemne, kdybys mela koukat ven, ehm.... 😉

achalteke
12. nov 2009

akte mě děsně chutnaj 😉 a nejvíc ze všeho vývar z kmínu, asi už mi hrabe, ale fakt se po tom můžu utlouct 😅

emamamamu
12. nov 2009

achal ja ji davam k hlave svuj cecek a opravdu ji uklidnuje, ze me citi...😀
malou uz jsem oblikla a sla ven s tatkou, ja jdu spat....😀
sice usla zlaticko v devet, ale uz od dvou chtela co dve hodky jist, takze nakonec je fakt lepsi, kdyz usina kolem pulnoci a poprve sse budi v pet....😀
furt si stezuju...😀
ne, v pohode, jsme rada at je to tak, jak chce ona a basta🙂
a dneska jsme mela jit poprve do prace....a nendu....

majamisutka
12. nov 2009

emo, tAk mě napadlo, jak jsi psala o té alergii na kravské mléko, ja myslím, že kdyby jí měla, tak by naopak měla průjem. Moje kámoška má alergii na mléko a kdyby si dala něco mléčného, tak sedí celej den na záchodě.

aktekram
12. nov 2009

lynn: i já píšu od porodnice, nejdřív malé váhy a ml odstříkaného mléka a až přišla Peťka domů tak krmení, kolik ml, kolik jsem odstříkala, moč, stolici, teplotu, koupání. Jsem strašný analytik 😀

Hele ale nedalo mi to, máme do digi váhu, zvážila jsem se s Peťkou = 68,8 a pak sama 63,4 takže bacha Petruška už možná má 5,4 kg !!!! Zas tak malinká není 😀 (v sobotu má 3 měsíce, hurá zase budeme slavit 😀 )

emamamamu
12. nov 2009

maji to bych byla moc rada, protoze mam hlad☹

lynn77
12. nov 2009

tak dite chrni, samo od sebe 😅

emo, ja mam taky hlad 😠 ale bojim se zacit pit mleko, navic s priznaky to neni tak jednoduche, radeji je sem ani nepisu, protoze tady pak budou mit vsechna decka tu alergii 😉 😀 😀 😀

majamisutka
12. nov 2009

jinak existuje i kozí a sojové mlléko, to si dávaj alergici na laktozu. Tak jestli se bojíte a máte hlad, tak si zajděte do Biopotravin, ale aby jste jim tu alergii nevytvořili sami tím, že to kravský mlíko úplně vynecháte.

majamisutka
12. nov 2009

a jestli nemají zácpu právě proto, že nic nejíte. Podle mě kdyby jim něco vadilo, tak mají průjem, nebo to vyzvrací.

amulet
12. nov 2009

Ahoj holky,
já asi změním dětskou dr... Malá přibírá kolem 100 g týdně a ona furt, že je to na spodní hranici... Zas jdeme za týden na převážení. Máme teprve 4150 g. Je tady někdo taky ještě takový prcek? Je pravda, že Michalka se nepřejídá, asi chce být modelka, ale já bych do ní ani odstříkané ani umělou nedostala. Ona se napije, kolik chce a pak konec. Žádné uklidňování se u prsa, nic takového. Je spokojená, nepláče, čurá dost, kaká tedy za 3 až 5 dní, ale vždycky žlutě... Tak já už nevím.

majamisutka
12. nov 2009

emo a ty už se ženeš do práce? ja myslím, že práce máš dost, nebo ti to nestačí? 😀 😅

lynn77
12. nov 2009

majo, alergii nevytvoris tim ze neco nejis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre