V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
4. júl 2010

@ewwe u nas to iste 😀 michalko mal na obed dakych 450ml masovozeleninoveho prikrmu 😅 .!!!!a keby som mu davala viac,tak aj viac zje ,ale to uz sa mi zdalo byt viac nez dost 😀 .na olovrant da 2 jablkaa 2 hrusky porajbane a na veceru 80 ml zeleninoveho prikrmu +cely zvolensky jogurt 😀 .on zje viac nez ja.bez srandy 😀 😀 😀 a pritom je chudy .pribera sice,ale nie zas nejak rapidne.tak ako asi aj ma.jeho telicko je chude v pdstate,no na vahe az taky chudy nie je.naposledy (tri tyzdne do zadu)mal 8180g.teraz ideme do poradne az 27.7.to uz bude mat 10 mesiacov a hlavne ,ze poradna ma byt v 9 mesiaci...hmmm.sestricka zabudla ratat 😒 .inak dnes som sa dozvedela kedy konecne kurz plavecky zaciname-piatok 12:30 nastupujeme do bazena.huraaaa!!!!ale to som uz trosku viac od tych jogurtov odbehla.kde su ostatne kocky,nech nam poradia.kathy dava yoanovi jogurt denne a co vy ostane? 🙂

weiya
4. júl 2010

@bobocka o kozom sa hovori ze je zdravsie nez kravske... tusim si raz spominala, ze misulko ma nabeh na ekzem, a aj na ekzem sa kozie mlieko odporuca skor nez kravske...ja mam exem uz od malicka, asi od troch mesiacov, cul je to uz celkom dobre, no pamatam sii ked som bola mala tak ma babka kvoli tomu chcela nalievat kozim mliekom, no ja mam k nemu akysi odpor tak to do mna nikdi nenaliala....tak ze moj osobny nazor je ze mozes davat tak casto ako s kravskeho...

weiya
4. júl 2010

@bobocka aj my ideme do poradne v 10mesiaci 🙂 20.7. 🙂 ale vsetci naokolo chodia v 9 mesiaci 😀

weiya
4. júl 2010

@bobocka a jogurt davame tak tri razy do tyzdna

petraas
4. júl 2010

baby co sa nasej sofinke vcera podarilo...rono som ju dala na nocnik vykakala sa a nez som ju zabalila tak som nocnik dala na manzelovu postel, ten prisiel z prace dal nocnik na zem no samozrejme potom odisiel do druhej prace my zo sofinkou do druhej izby ja som sa isla poumyvat a tak som na mamu kricala ze nech na nu mrkne a ona ze dobre...no a sofinka sa vybrala do spalne a mama ju nechala lebo mierila na kozusinku a tak nesla za nou, len sofinka este pred kozusinkou stretla nocnik s hovienkom a dobre sa s nim zabavila..mackala ho a dolicila cely nocnik a keby len to este aj celu zem a seba....mama na nu nakrkla ze co je tak ticho a skoro ju porazilo...no nasmiali sme sa este ze si to du pusinky nedala ako to ona umy ze vsetko strka du pusy...

ja davam jogurt 2-3 dni po sebe lebo ja ho sofink delim pretoze jej rozmackam vela ovocia a zmyesam s jogurtom a cely by bol vela a pridavam aj do svieckovej...po 2-3 dnoch mame zasa nejake 2-3 dni pauzu lebo ja jej to striedam ovocie kasu, presnidavku jogurt aby nemala stale to iste

weiya
4. júl 2010

@petraas dobreee 😀 😀 😀 😀 😀 nemam neska dobru naladu, no cul sa ti ma podarilo zabavit 😀 😀 😀

petraas
4. júl 2010

@weiya no a to keby si videla nazivo tak sa zabavis este viac🙂
ja som nevedela ci mam plakat alebo sa smiat ale nakoniec nam to bolo smiesne lebo dobre sa sofinka bavila...no dobru hracku si nasla🙂))

kathynka
4. júl 2010

holky, vsetkym, co ste mi dali hlas v tej sutazi na fb, velmi pekne dakujem 🙂 momentalne je yoan prvy, uz to len udrzat do konca prazdnin...je tam len jedna vyhra a je to hrazdicka, ktora uz pre yoana moc neni, ale mam slubene od organizatorov, ze keby sme to vyhrali, tak v tej hodnote si mozeme vybrat nieco ine...

lujsa
4. júl 2010

Ja davam jogurt kazdy den,najcastejsie Holandiu,sem-tam Zvolensky.Potrebuju mliecne vyrobky,myslim,ze kludne mozme davat kazdy den a ked nahodou jeden nestaci,tak aj viac,ved je to zdrave.Kozie mlieko zvycajne papaju deticky,ktore su citlive na kravske,maju napr.intoleranciu laktozy,tak skusaju,ako budu reagovat na kozie mlieko.Tak si myslim,ze kludne mozme davat aj kozie jogurty,ale maju asi inu chut,neviem,ci by chutili kazdemu babu.

@weiya ako sa Natalke pacilo na kupku? Verim,ze velmi 😵 A maminke sa podarilo trosku relaxovat? 😉

lujsa
4. júl 2010

@petraas 😀 😀 😀 😀 😀 aj ja som sa zabavila 😀 😀 😀 Expertka mala 😀 😀

@bobocka Misko krasne papa,moj drobec so zeleninou nie je kamarat (zato ostatne papa rad).Ako mu pripravujes masovozeleninovy prikrm?Musi byt fajny 😵

bobocka
4. júl 2010

@lujsa no ti poviem,ten moj drobec by aj mna zjedol,no vobec to na nom nie je vidno. 😀 ja mu dam varit masko do vody (kuracie alebo morcacie) to varim daku hodinku a pol a potom tam dam zemiak, karfiol ,mrkvu, brokolicu,spenat (iba jednu gulicku mrazeneho a aj to raz za desat dni),salat hlavkovy,ruzickovy kel,hrasok troska iba,cestovinu,ovsene vlocky,cuketu, ale nelakaj sa nie,vsetko naraz samozrejme. 😀 to som len vypisala zeleninku co mame uz zvladnutu.vzdy je to masko plus trojkombinacia zeleninky nejakej.jeden den do toho zmiesam cestovinu,druhy zas vlocky.a to potom spolu varim domaka a potom precedim cez sitko a popucim vidlickou.ak tam je zemiacik (vacsinou v kombinacii s brokolicou a karfiolom),tak to dochutim trochou masla (toho klasickeho v kocke co je).masko davam tri dni po sebe a stvrty den namiesto maska dam vajecny zltok a potom zas nasleduju tri maskove dni.ja kazdy den varim nove.vzdy kym ma misko poludnajsi spanok.potom sa zobudi a ma obed.varim od oka.nikdy nie tu istu porciu.vzdy mu dam 200ml do kelimka,to je porcia co by mal zjest a ostatne je bokom to mu potom davam ak este chce. a co zvysi je na veceru 😉 nie kazdy den je vsak takyto papkac.niekedy mi zje len 150ml na obed a zas vecer zje viac.a inokedy je to dokopy celodenne jedlo iba 400-500ml.ja ho nenutim jest.ak si pyta,tak mu dam,no ak nechce,tak ho zas nestopem.to nie je dobre.su jedla za ktorymi sa ide zabit a ine prezuva v ustach a nic z toho.

bobocka
4. júl 2010

@petraas 😀 😀 😀 sofi nema chybu 😀 😀 😀 ale bud rada,ze to len tak ostalo,kamaratke syn takto "pomaloval" stenu a ta sa vtedy veru nesmiala-ja ano 😀 😀 😀

bobocka
4. júl 2010

@kathynka yoan to vyhra.neni o com 😉 najkrajsi je 🙂 uz teraz mozes vyberat nieco pre neho.no ale aby som neporiekla -klop klop 😉

bobocka
4. júl 2010

baby a vidim,ze okrem kathy ste sa aj vy zapojili do tej crazy smile sutaze...no teda,zas zaostavam...zeby som tam aj ja daku foto mojho strbaca dala 😀 😀 😀 lazy som,uvidim 🙂 ,ale vas odlikeujem nech som spravodliva 😉

bobocka
4. júl 2010

@petraas @zuziiiicek17 vsak ale okrem yoana tam sofi ani misulika nevidim....ci ste tam odklikli attending za to,ze ste hlasovali?ja ze aj sutazite 😀

zuziiiicek17
4. júl 2010

@bobocka ja tam dam fotku zajtra 🙂 nechelo sa mi hladat tu co tam chcem dat v tolkych albumoch 😀
dobru noc 🙂

bobocka
4. júl 2010

@zuziiiicek17 jaaaj a ja ho tam hladam 😀 😀 😀 odlikeujem zajtra.dobru noc 🙂

kathynka
5. júl 2010

jejdanenky, nieze nas potom porazite 😀

zuziiiicek17
5. júl 2010

heh ,no mozno sa podelime 😀

weiya
5. júl 2010

@lujsa ked Ty pravdu poviem, ani neviem ako sa jej tam pacilo, s mm sa nebavim, mal my volat ked dorazia, vykaslal sa na to, musela som volat ja ci dorazili, potom sa mi mal kazdu hodku hlasit, zas sa vykaslal na to,ked som volala ja, nedvihal telefon, ze nepocul, no neviem ako sa 30hovorov da prepocut, a namiesto o 5, co povedal ze odtial pridu prisli o 7....Tak si asi vies predstavit ako so zrelaxovana...ale podla fotiek co odfotili sa Natalke lubilo, vsade je vysmiata 🙂 @petraas no tak to ty verim, ze nazivo to bola ovela vacsia zabava 😀 😀 😀

aktekram
5. júl 2010

Ahojky,
mám stejně starou dcerku jako vaše děti, narozená 14.8., ale TP jsme měli až 4.9., tak bych k vám ráda na pokec.
Mám jednu otázku: lozí už všechny děti narozené v září 2009???
My ne, jsme objednané 21.7. na rehabilitaci a znovu obnovení cvičení Vojtovy metody a vůbec se mi nechce.

salma22
5. júl 2010

@aktekram nasej sa nechce lozit, a ani sa este nestava na nozicky ,neponahlame sa, potom si to uzijeme dva krat 😀

ewwe
5. júl 2010

@petraas hi hi, mal je sikulka, ja si myslim ze tiez budem striedat jogurt a vyzivky, ved ani ja nejem kazdy den jogurty
u nekojenych by som davala castejsie, ale kedze ninu kojim, tak kazdy den asi nieje potrebne jogurt
@zuziiiicek17 super fotka, dobra farba vlasov, ja by som chcela tiez nieco take

ja varim nine podobne ako bobocka, ale ja davam cez tyzden maso, v piatok zltok a cez vikendy ma iba zeleninove jedlo, tiez k zelenine primiesam ryzu, cestoviny, zemiak, davam kvapku oliv. oleja, maslo ma na ranajky s rozkom, ale maso nevarim hodinu, iba ked je norm, makke, tak ho odstavim a pokrajam na mini kusky
@weiya ja by som ninu iba s tatom nepustila, by som sa bala, a ako si to riesila s jedlom? nabalila si drobcovi do kelimkov? ci ako?
@aktekram ahoj, vitaj s5, ja si ta pamatam este zo starej partie, moja nina nelozi, ona sa stavia na nohy, ale nelozi, mne na poradni dr. povedala, ze nevadi ze nelozi len by sa malo dieta do 10mesiaca postavit samo v postielke alebo tak niekde pri nabytku, cize s pomocou, ak by sa nepostavila tak ze sa mame v tom 10 mes. ukazat, no ale netreba, lebo sa uz stavia, hlavne vtedy ked netreba, napr. v hlbokom kociku sa chyti budy a postavi sa, uz ju nemozem nechat samu ked spi ani na minutu

aktekram
5. júl 2010

@ewwe ano pamatuješ dobře 😉 , my se nepřitahujeme za ruce ☹ , jen tak trošku aby zvedla hlavu, v postýlce leží na bříšku, mám stále staženou bočnici tak vždycky jen zvedne hlavu tak vysoko aby viděla přes mantinel, matraci jsme zatím snížili jen o 1 stupeň. Když leží na bříšku snaží se dělat kliky, nebo položí hlavu a zane zvedat zadek s nataženýma nožkama. Válí sudy, takže motivace aby si pro něco dolezla, je taková že když ji položím a dám hračku daleko, tak dlouho se točí a válí a plazí pozadu že se rukama posouvá až tu hračku vezme.
Je lenivá a pohodlná.

Je fakt že jsme Vojtovku cvičili do února, pak nás vyřadili, já si oddechla a zase budeme muset začít cvičit

weiya
5. júl 2010

@aktekram ani moja mala doteraz nelozilo, no cul sa trosku rozlozila, tak srandovno ale uz sa posuva v pred 🙂 pred tym tiez jak , ty pises, k hracke sa dovalala popretacala a tak nakoniec hracku dociahla 🙂 postavit sa v postielke alebo ovolaco ine uz vie vyse mesiaca...
@ewwe ja viem ze tatinovi mozem verit, no aj tak som sa bala hlavne ked nedvihal telefon... no jedlo som dala kupovane vyzivky, ovocnu a masovo zeleninovu, domacemu by som neverila ze vydrzi....

weiya
5. júl 2010

Baby ozaj, a co autosadacky uz mate vybrate alebo kuene? ja este len hladam, ze ktoru by sme asi tak kupit mohli... A co mylsite mam pozerat tie od 9kg do 18?Alebo hned do 36?

lujsa
5. júl 2010

@weiya tak to si musela byt velmi vystrasena a nahnevana ☹ Ach ti chlapi 😠 Natalka sa mala urcite super,inak by Ti manzel volal,ale takto pozabudol...U nich to je normalne...

@aktekram mozno ma Petruska obdobie stagnovania,to deticky mavaju a potom za kratku dobu dobehnu vsetko...Deticky,ktore maju kludnejsie povahy su lenivejsie aj pohybovo,takze vela zalezi aj od povahy...Dr Ti Petrusku skontroluje a verim tomu,ze vsetko je ok 😵

@bobocka aj ja varim pohodne,az na to,ze parim zeleninu,skusim varit polievocku,mozno bude mat vacsi uspech 😵 Dakujem za recept 😉

lujsa
5. júl 2010

@weiya autosedacku zatial vybratu nemam,drobec sa v pohode vojde do vajicka a to ma 9,5kg a 78cm...Ma tam este rezervu nejakych 10 cm na vysku,ale na jesen sa tam uz podla mna na sirku nevojde v bunde,tak budeme musiet kupit novu.Pred casom som obzerala na internete info o autosedackach,o par tyzdnov sa tomu zacnem znova venovat.Ja myslim,ze tie 9-18kg su pre deti do roka-dvoch lepsie,ale zas z nich skoro vyrastu-su lepsie polohovatelne a vraj aj bezpecnejsie,aj ked to je o polozku v rozpocte viac...

bobocka
5. júl 2010

@weiya my mame maxi cosi priory 9-18kg.mne vobchode chlap vravel,ze to je tam do 4 rokov a ze tiedo 36 u ok tiez,ale ze aj tak potom ludia po case kupuju nove,lebo tieto sa rkmi opotrebuju.teda ked maju deti 4-5 rokov,takze sa v podstate vraj ta 36 neoplati.a v inom mi vraveli,ze 9-36 sa neodporuca,ze je tam privelky vahovy skok.co je na tom pravdy...mozno len obchodny tah to je aby namiesto jednej takto vlastne dve predali.my mame teda tu maxicosi a ta je podla hodnoteni fajn,tak som rada.my to mame z druhej ruky po sesternici.tam bol ale potah zaspineny a neslo to dole,tak som kupila letny potah na to a je. 😉 ako nova 😉 http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
@lujsa no vsak skus teda polievocku,mozno bude cutit viac 😉 . nas sapolievka neujla.michalko chce huste a prelievat vodickou (so slamkou je kamarat 😉 )
@aktekram moj michalko lozi ak blesk je rychly,stavia sa nanohy,motorika teda fajn,no sam si nesadne. a to by si uz mal...ja ho dam sadnut a aj vydrzi trosku,no hned sa zvrtne a uz lezie prec.jemu sa proste nechce sediet.,a to je ok.ja to nesilim.vojtovka je vraj riadne neprijemna.vraj to detcky boli ☹ .dufam,ze nebudete musiet dlho cvicit.skus malicku motivovat.ak ma nejaku hracku oblubenu,tak ju daj pred nu a volaj ju...hadam zaberie.no velmi sa netrap s tym,ze nelezie.kazde dietatko ma svoje tempo.niektore su superciperne v polroku a ine sa zas v roku rozbehnu a vsetku motoriku behom mesiaca zvladnu.pokial vidis pokroky aj tie najdrobnejsie,tak je to ok 🙂

weiya
5. júl 2010

@bobocka jasne uz som si spomenula, ten letny potah som ti volakedy ja poradila 😀 😀 😀 tak ste kupili, na fajn 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre