V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
6. júl 2010

@kathynka no pekne tak mali radost ako ja🙂 no dobre ze este stenu nedolicila...no keby mi sofinka stenu dolicila alebo kozusinu tak to by mi do smiechu urcite nebolo

zojana
6. júl 2010

ahojte...aká súťaž sa tu spomina??? 🙂 🙂 🙂

bobocka
6. júl 2010

@kathynka hahaha tei nema chybu 😀 dufm,ze mna moj misko takou hnedou nehodou nepocastuje 😀

kathynka
6. júl 2010

@bobocka ja ti neviem, co deticky na tych hovienkach laka...ked sme boli mensie, tak som sesternicina dcera zdedila po mne taku kuchynku na hranie...nad umyvadielkom bola taka nadrzka, kde sa dala naliat voda, aby to odtial tieklo "akoze naozaj tecie voda z vodovodu"...a jej maly brat sa vykakal a napchal hovienko do tej nadrzky 😀 a to si budte iste, ze to sa nedalo len tak handrickou utriet...to bolo cele treba riadne vysprchovat jak to tam ten stupel natlacil 😀

zojana
6. júl 2010

...už som sa dočitala o aku suťaž išlo...aj tak dik... 🙂

bobocka
6. júl 2010

@zojana http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=133399... my sme tam rozoberali sutaz v casopise mama a ja,no ale aj tato je pre nas aktualna.len tam posli foto svojho vyskereneho drobca a zbieraj like pod fotkou 🙂 najviac like vyhrava 😉

bobocka
6. júl 2010

@kathynka fuuuha,tak to je silna kava 😉 joj,dufam,ze ten moj drobec tak vyvadzat nebude.ale aj ked who am i kidding? jasne,ze bude vystrajat.uz teraz mi dava zabrat 😀

bobocka
6. júl 2010

baby co kojite...myslite si,ze je ok jest bryndzu? akurat som si vsimla,ze mi moja svokra nam spravila smirkaz!!!!!!!!!!ved to je hotove tyranie 😠 ja mam nam taku chuuuuuuuut.jasne,ze uz nie dnes,ale na ranajky...mnam 🙂

bobocka
6. júl 2010

akurat som si nasla odpoved na tomto fore https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/bryndza-pri-kojeni-mozem-ju-jest/
huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

zuziiiicek17
6. júl 2010

@bobocka ja jem v pohode bryndzu 😕 od maleho narodenia 😅 ja som ani nepremyslala ,ze by sa to nemalo 😅

kathynka
6. júl 2010

@bobocka smirkaz? a to je co za dobrotu? 🙂

zuziiiicek17
6. júl 2010

baby ,idem ja spat ...misko pekne odfukuje vedla mna a mne uz sa tiez chce 😵 aj tak sa onedlho ku mne pripuci ,moj drobcek 😵

bobocka
6. júl 2010

@zuziiiicek17 nasla som si potom,ze mozem.ja sa tak tesiiiim 🙂 uz nech je rano 🙂

bobocka
6. júl 2010

@kathynka smirkaz je bryndzova pomazanka 🙂 mnamiky mnam 😉

bobocka
6. júl 2010

@kathynka http://kucharka.madness.sk/recept/881/smirkas.php tu je recept.no uznaj.neznie to chutne? 😉

bobocka
6. júl 2010

@kathynka tam som si Z a S pomylila .nie smirkaz ale smirkas to je.ale co...cert ako diabol...furt je to fajne 😀

ewwe
7. júl 2010

@bobocka ja jem uz vsetko, uz nepremyslam, ci mozem ci nie, minule v telke jeden odbornik vravel ze do mlieka sa dostava iba 1% z toho co zjes, a ze to percento vadi iba uplne malinkym babatkam, sice este hovoril ze dojcit sa ma do 4 rokov 😝 😀

bobocka
7. júl 2010

@ewwe to dojcenie co najdlhsie nie je odveci.ono je to najlepsia prevencia proti rakovine prsnika.ja som citala,ze zena co si odkoji osem a viac rokov ma len malilinku takmer ziadadnu sancu dostat rakovinu prsnika.tam sa ratalo,ze ma teda 4 deti a koji 2 roky kazde.ono je to velmi nepravdepodobne,ze by jedna zena odkojila 8rokov zivota(akoze to uz kde by som si ich hladala,pri kolenach? 😀 )ale kazdy odkojeny mesic je plus.ja sa kojit chystam dlho ,zas nie do puberty 😀 ale rok min a ak sa podari rok a pol az dva,tak budem rada.no cez dva uz asi ani nie.ale to predcasne teraz hovorim.misko ma devat a pol mesiaca,uvidim o pol roka..teraz si to kojenie fakt uzivam 🙂 .take ma krasne ocicka ked na mna pri kojeni hladi 🙂

ewwe
7. júl 2010

@bobocka ja planujem kojit do roka, ja mam velmi velke prsia aj pred tehu a teraz ani nehovorim, a su take krasne, ze som sa rozhodla ze uz ich nikto nikdy neuvidi ani mm 😒 jedine dr. na prehliadke

lujsa
7. júl 2010

@bobocka aj ja jem uz dlho vsetko,ved Misko bude onedlho sam vsetko papat,tak uz si nemusis davat pozor na jedlo...Len prve 2 mesiace je lepsie si davat pozor,lebo babo ma nezrelu traviacu sustavu a niektore jedla mu mozu robit problem 😉 Tak si kludne daj,na co mas chut,Misko si na tom tiez v mliecku pochutna 😵

Baby,ved to,ze kojenia je tazke sa vzdat...Aj moj drobec ma hlkadka,hmka si spokojne,usmieva sa,pozera na mna...Ale ja chcem kojit len do roka,aj ked to bude pre oboch tazke,ale neskor by sa toho drobec tazsie vzdaval+prsia po kolena naozaj nechcem mat 😀 Ale zas kojit 4 roky je extrem,moja starka tolko kojila svojho syna a ten z trucu,ked prestastala (bola znovu tehotna) odmietal jest cokolvek mliecne,akekolvek mlieko a zostalo mu to cely zivot...Teraz ma osteoporozu taku,ze ma stale nieco zlomene,ale nie je sa zial co divit ☹ Ale on bol extrem,to sa uz hadam nikomu inemu nestalo...

lujsa
7. júl 2010

@bobocka tu pomazanku jedavam casto 😵 A este viac mi chuti,ked dam namiesto bryndze tvaroh,mnaaam,aj vcera som ju robila 😉

bobocka
7. júl 2010

@ewwe no ani moje prsia uz nie su to co byvali.nemam ich skarede vdakabohu,no uz nie su tajke pevne ako boli,su dake makke 😀 a su odost vacsie,no je divne,ze pred tehu som mala bcka a teraz mam niektore podprdky na dojcenie b a niektore c a ta bckova mi je dobra a tie c ckove su mi male dake 😀 😀 😀 nechapem 😀 uvidim ako budu moje prsia vyzerat po druhom mimi,ale ak sa to zhorsi,tak si ich dam nadzvihnut chirurgicky.ziaden implantat nechcem,len nech ich pri kolenach nemam 😀 ja to ale zase az tak velmi neriesm.kazdy potehotensky nedostatok na mojom tele(a ze ich j neurekom!!!!!)je v podstate pamiatka na to,ze som dala zivot a ze moj zivot sa zmenil tym najkrajsim sposobom.moj muz to nejak neriesi.akoze on sa tvari,ze je to uplne ok,no ja viem,ze kebyze mam o 7kg menej a pevnu nie ovysnutu kozu a bruchu a kebyze nemam tie strie aj za usami...bol by ovela spokojnejsi. a no a co.mam rasne zdrave dieta a ostatne veci su banality 🙂
@ewwe @ lujsa v este nosite podprdky na dojcenie,ci te sauz vatli k tym peknympodla mna su podprdky na dojcenie strach a hruza,viac antisexi to uz ani byt nemoze 😠 )
@lujsa vidis,mna nenapadlo spravit tvrohovy smirkas.moze byt fajny 😉 vykusam 😉 dnes boli ranajky fantazia-tak som sa napackala zas 😀 .dufam,ze na michalkovi to vidiet nebude 😉 teda,ze nebude mat nejaku zlu reakciu na to 🙂

bobocka
7. júl 2010

ozaj baby,dnes poobede mam stretnuie s financnou poradkynou ohladom toho co moze mamicka popri materskej robit.ako si privyrobit tak,aby pridavky a rodicovsky prispevok nestratila. ake kurzy su zvladatelne a tak.potom vam napisem ,ze co a ako 😉

lujsa
7. júl 2010

@bobocka ja nosim doma podprdy na kojenia,ale ked idem von,tak si dam normalnu,tie kojenecke su vazne strach 😀 Dlho som zhanala aspon ciernu,nech nemam len biele az som to vzdala 😀 Ja som tiez zvedava,co mi z prs zostane,zatial vyzeraju ok,az na to,ze ako pises,su maksie,ale ja som nemala velke prsia,ani sa mi nejako extremne nezvacsili,tak som zvedava...

bobocka
7. júl 2010

@lujsa ja mam aj cierne.vdakabohu za ebay 😀 .tam som si kupila dve cierne cipkovane-celkom pekne su a dala som za ne 4 alebo 5 euro dokopy.uz si dobre nepamatam 😀 to su ceny co?na svk jedna spatna biela stoji 20 a v uk su fakt krasne.inak v ba otvorili ten novy obchodak a tam je aj mothercare.tam som v uk rada nakupovala.mali pekne veci pre mimi a mali aj prijatelne veci pre tehulky.

lujsa
7. júl 2010

@bobocka zaaavidiiim tie cierne podpprdy 😀 😀 Som zvedava,co napises o radach o fin.poradkyne. 😉

bobocka
7. júl 2010

@lujsa tak som sa s nou stretla a ono to nebolo info pre mamicky na materskej ale info priamo pre mna.moj muz mi to len v skratke povedal.no ona ma zaujem spolupracovat priamo so mnou.ze ma zaskoli a chce aby som u nej v teame bola .ale je to na mne.ze sa uvidi po tych skoleniach.ze mozno mi to nepojde a mozno sama pridem na to,ze ma to nebavi...ja som z toho mala velmi dobry pocit,no potom po stretnuti som si zacala fakty uvedomovat.michalko je malicky a aj keby som ho nechala denne dake dve tri hodiny v materskom centre-fuuu na to nie som este pripravena a ani on by asi nebol najstatnejsi byt bezo mna aj ked tak kratucko.a navyse maminky na meterskej nemaju povolene popri materskej si zarabat(iba do istej sumy to je,neviem o tom presne info) a ak sa zarobi viac ako je povolene,tak zoberu rodinne pridavky aj prispevok na dieta.takato praca by bol pre mna super,ja som organizacny typ,bavia ma papierovacky a vybavovanie a praca s ludmi.len to holt priskoro prislo.no ale idem chodit na to jej skolenie aj tak.je to bezplatne a zadarmo nech aj creva roztrha ako sa vravi 😀 potom sa uvidi.udrzim s nou dobre vztahy a mozno o rok by som s tym zacala.to uz aj svokrusa bude na dochodku a teda radsej s nou necham drobca na par hodin ako niekde v materskom centre.no to je hudba buducnosti...

ewwe
7. júl 2010

@bobocka ja kojacie nosim na spanie a cez den nosim normalne podprdy s odopinacimi ramienkami, tak mi je lepsie a aj prsia maju lepsi tvar

ja mam kojenecke biele a jednu sivu z HM

ewwe
7. júl 2010

@bobocka a to co by si robila? nejake poistovnictvo?

weiya
7. júl 2010

Baby ja kojace podprdy uz ani nenosim , mozno volaky tazden som to vydrzala nosit, ziadni tvar v nich moje prsa nemali, cez den doma beham len tak v tricku bez podprdy, aj v noci spim bez podprdy a von mam take vystuzene podprsenky, ale uz to vidim, ze za par rokov si budem prsa hladat az pri kolenach 😀 tusim uz k tomu nemam daleko 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre