V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
7. júl 2010

inac neska som isla okolo cintora, ked bol simonkin pohreb, strasne vela ludi tam malicka mala... pekne ze sa tolko i neznamych ludi prislo s nou rozlucit, len co sa mi nepacilo, ze uz sa okolo motali vsetky nase slovenske televizie, casopisy a tak... zo vsetkeho sa snazia spravit co najvacsiu senzacia. Na pohrebe, som ist nemohla, lebo by som to tam asi nezvladla...uz len ked som prechadzala okolo bolo mi do placu... 😔 😔 😔 ☹ ☹

petraas
7. júl 2010

@bobocka pri materskej sa da aj pracovat ale ak mas rodicovsky prispevok ten vyssi co plati od januara tak pri nom sa neda pracovat.

petraas
7. júl 2010

baby dnes mi svokra volala a gratulovala mi k narodeninam a normalne sa aj na sofinku opitala a chcela nech jej dam adresu ze sofinke posiela dake oblecenie...no normalne som prekvapena bola ze ona a vola. noposledy tu boli na sofinkine meniny to bolo skoro pred 2 mesiacmi a to by ani neprisli lebo nevedeli ze sofinka ma meniny ale napisala som to na facebook tam si to precitali a tak na druhy den prisli. som svokre hovorila ze nech pridu a uz mala vyhovorky ze tento week idu babke malovat na druhy zasa gratulovat zetackovi na treti zasa cosi mala no to sa jej sofinka zasa nedocka to uz budu aj 3 mesiace a nie len 2...no som zvedava co to zasa posle urcite zasa nic co sa nam hodi...

tinnka9
7. júl 2010

@petraas vsetko dobre k narodeninam 😀 . Mne chvalabohu po obidvoch tehotenstvach nezostala ani jedna stria, zato o prsiach radsej pomlcim 😖 . Ale beriem to tak, ze posluzili dobrej veci 😉. Pre zdravie mojich deti nech ich mam aj po kolena. Na Miss mokre tricko predsa nepojdem 😀 . A este ze existuju push-up-ky.

petraas
7. júl 2010

@tinnka9 dakujeeem🙂

no baby ja mam prsia good to asi preto ze som len 3 mesiace kojila ale mam ich velke ani ked som bola tehotna a ked som kojila som take nemala ako teraz

a pomazanku taktiez robievam ale z tvarohu je velmi dobra tusim ju aj zajtra spravim🙂

weiya
7. júl 2010

@petraas a to doculku nevi vasu adresu? krava... Na co ked sa nebude hodit nic, tak aspon popredas a sama malej kupis 😉 aj stara kupi vzdy co sa nehodi malej alebo mne nepaci 😀 a to vzdy hovori ze oblecenie malej nekupi a a aj tak kupi a sprostost,na mikulasa kupila bodicka velkost na 1mesacne babo 😀 a teraz topanky velkost 17 😀 a takto by som este mohla menovat co dalej pokupila 😀

petraas
7. júl 2010

@weiya no asi nevie a to sme s drahym uz 5 rokov spolu...no ja si myslim ze sa mi urcite nebude nic hodit, lebo vzdy tak prinesie a potom predavam na bazare ale ked si neda povedat tak co s nou...manzel jej hovoril nech da radsej peniaze alebo nech kupi radsej plienky a vyzivy ze tym nic nepokazi ale ona nie

weiya
7. júl 2010

@petraas no aj nam by mohla vyzivky racej pokupit ;) mala ma neskutocnu spotrebu, ja ked jej navarim tak z toho moc nezje, tak ju musim kolko razy aj z vyzivku masovo zeleninovu dokrmit, a ovocne zboznuje 🙂 moja mama dokonca aj babka moja ma pre malu vzdy vyzivku kupenu 🙂 ale sak co uz s tymi svokrami, ked si povedat nedaju 😀 @bobocka @kathynka pozerala som sutaz a yoan s miskom maju narovnako pocet hlasov 🙂

bobocka
7. júl 2010

@ewwe ja ti ani neviem co to bude presne.skor mat klienta a vybavovat veciza neho,uvery,poistenie,sporenia...celkove financnicke poradenstvo.ja by som aj tak najradsej robila tak,ze ta kocka by sa s ludmi stretavala,dal by mi podklady na tu danu vec,ja by som obehala banky a vsetko povybavovala za nu a ona by to uz s klientom len dotiahla.to by bolo pre mna najlepsie.to by ma bavilo,ale michalko je este malicky.nevidim to ako realnu pracu na teraz.tak o rok,ked bude mat misko dva,to uz bude ine.to uz mozno ani kojit nebudem,uz bude vacsi,samostatnejsi,bude viac vyhladavat deti a uz nebude tak velmo naviazay na mna.a ja este teraz nie som pripravena ho nechat niekomu cudziemu.keby katynka prisla strazit,to by bolo o inom 😀 .ale taka je len jedna a prilis daleko je...

bobocka
7. júl 2010

@ewwe trosku preklep v kathynkinom mene .chyba mi tam h.radsej to opravim,nech sa nehneva 😉

bobocka
7. júl 2010

@weiya ja som to dnes videla v spravach.matku ani jej rodinu tam nepustili.ten otec mi bol v spravach cely tyzden velmi neprijemny,no na tom pohrebe velmi plakal chudak.bolo to velmi smutne. 😔 😢 😢 myslim si,ze nie je nic horsie pre cloveka ako ked prezije vlastne dieta 😢 😢 😢 😢

kathynka
7. júl 2010

@weiya to je mile, ze yoan s miskom maju rovnaky pocet hlasov...ale pred nami je jeden chlapec, ktory tam ma 3 fotky a v kazdej 70-80 like...sila...takze my sme s miskom zatial druhi...skoda, ze to ma len prvu cenu...mohli nam poslat aspon podbradnik ako cenu utechy, tych nikdy nie je dost 🙂
@bobocka jaaaj, bryndzova pomazanka, no jasne, to poznam, sak to robime a je to super 🙂 no veru, keby ste boli s miskom blizsie, tak si ho sem-tam aj vezmem k yoanovi...ja mam slabost na chlapcov (a specialne miskov, aj moj syn bude raz misko🙂)...alebo mozno stastie na chlapcov...za celu moju opatrovatelsku karieru som mala len prve dievcatko a potom sedem chalanov 😀
juuuj, a yoan ma uz 8 zubov!

bobocka
7. júl 2010

@kathynka hahaha,tak toho drobca uz nedobehneme 😀 a veru aspon podbradnik nam mohli dat.kazdemu zucastnenemu 🙂 tych nikdy nie je dost 😉hahaha. a kathy keby len bryndzova....dnes nam svokra aj salamkovu a sardinkovu doniesla 🙂.ta ma chce vypast tusim 😀 😀 😀 a ty lubis meno misko.to je mile 😉 ja som ho nevybrala,to moj muz.on vyberal pre syna,ja pre dceru 😉.jasne,ze som musela suhlasit 😀 no a veru taky tvoj klon by som tu potrebovala 😉 myslim,ze kazda z nas by mala rada po svojom boku kathy poppins 😉
ja si kocky myslim,ze si tu fajn rozumieme a kto vie,mozno naozaj zbuchame aj nejake stretnutie 😉 to by bolo super vas aj osobne stretnut a potrkotat zoci voci 😉mozno raz 🙂...

kathynka
7. júl 2010

@bobocka ty si fakt mila, ze kathy poppins 😀 ja by som bola fakt za take stretko, sak uplne je to tu fajn s vami...jak by bolo super vidiet vsetky deticky pokope...kopec kriku, placu, smiechu, jedlo kade-tade 🙂 taky vikend by vobec nebol na zahodenie...alebo ked ste vsetky na materskej, tak kludne aj 2 dni cez tyzden...len my sme fakt nejaka speci tema, lebo v nasej teme to najdeme od najkrajnejsieho zapadu aj po najkrajnejsi vychod...to ty by si tusim bobocka este vyhrala, bo kvoli takej petraas a zuziiiicek by bolo fer to dat niekam do stredu 🙂

bobocka
7. júl 2010

@kathynka no taaak.do bb pridie kocky 🙂 pekne tu je. 😉

weiya
8. júl 2010

@kathynka
@bobocka ja by som to stretko navrhla do hlohovca 😀 😀 😀 Volakedy v septembry, to by @petraas aj pre tu tortu mohla sofinke prist a zabila by dve muchy jednou ranou 😀 😀

tinnka9
8. júl 2010

@bobocka myslim, ze si sa rozhodla spravne. Misko je este malinky, uzi si ho, ved taky malicky uz dlho nebude 😒 . Ale aj keby si sa rozhodla inak, urcite by sme ta tu vsetky podporili 😉 . Nas prvy syn mal 2,5 roka, ked som nastupila do prace. Nebol uz taky drobcek, staral sa o neho striedavo manzel (ten mal taku pracu, ze 2dni robil, potom 2dni volno, a tak sa to striedalo) a jedna starsia pani z rodiny. Ale doteraz lutujem, ze som s nim nezostala doma cele 3roky. Vtedy sme si planovali, ze budeme chodit v lete na kupko, na vylety (uz bol vacsi, dalo sa s nim, to bolo super obdobie), a nakoniec ja som cele leto sedela v tmavom kancli bez okien, a o drobca sa starala cudzia pani... S pracou som sice bola spokojna, ale sef bol taky vol - jednoducho to z odstupom casu vnimam tak, ze mi to nestalo za to. Som si teraz povedala, ze pri Matusovi sa nikam ponahlat nebudem. Ved pracu si skor ci neskor najdem, ale ten cas, ked je syn maly, sa uz naspat nikdy nevrati ☹ . Ine je, samozrejme, ked treba financne zabezpecit rodinu, a inak sa to neda.

tinnka9
8. júl 2010

Ozaj, baby, ake topanocky budete kupovat detickam, ked zacnu chodit? Mne doktorka povedala, ze by mali mat pevnu podrazku, opatok, maly by mal v nich mat napevno clenky. Na nete sa zas pise, ze podrazka pruzna a makka (ako napr. liliputi alebo pediped). Tak teraz neviem... Vcera som jedny objavila u Batu - uplne pruzna podrazka, skoro ako capacky, ale zas nie taka makka, dost tvrda na to, aby necitil, ked stupi napr. na kamen. Nenormalne sa mi pacia, hned by som mu ich kupila, keby chodil. Len teda neviem, ci by boli vhodne. Su to tieto:
http://www.bata.sk/images/katalog/469687.jpg
Alebo radsej od Protetiky alebo Sante? Ale tie oboje mi pridu take "tvrde".

weiya
8. júl 2010

@tinnka9 vyzeraju dobre 🙂 aj ten clenok na pevno, aj podrazka vyzera pevna a pruzna

tinnka9
8. júl 2010

@weiya mne sa o nich uz aj snivalo 😀 😀 😀

weiya
8. júl 2010

@tinnka9 😀 ja by som ich radsej kupila 🙂 lebo potom si to rozmyslis, a uz nebudu 😠 to sa mne stava casto, ked neviem ci mam volaco kupit alebo nie, nakoniec si rozmyslim, ze to idem kupit, dojdem do obchodu a vypredane 😠 😀

lujsa
8. júl 2010

@tinnka9 ja este tiez neviem,ake topanky,ale ak drobec nezacne spickovat(zatial nespickuje),tak asi tie makke..Su dva nazory-ked je topanka s pavnou podrazkou,ma mat aj clenok fixovany,ale ak ma makku podrazku,ma mat clenok volny.Som zvedava ako sa rozhodnes,ja ak by som kupovala dnes,tak tie makke 😉

@bobocka mas pravdu,Misko je malicky,ja by som tiez od drobca nevedela odist...Planujem doma zostat cele 3 roky,aj ked peniazky by sa zisli,ale nic mi nenahradi to obdobie,ked je drobec maly...Moja sestra isla pri prvom dietati do prace po 2 rokoch,aby nestratila miesto a velmi to lutuje.Pri druhom zostala doma plne 3 roky a vzdy mi vravi,ze ziadna praca nestoji za to,aby presvihla to krasne obdobie medzi 2-3 rokom...Ale je uplne ine ist do prace na cely den,alebo na 3 hodinky 😉

ewwe
8. júl 2010

@tinnka9 take iste ale v ruzovom som obzerala, ale zda sa mi az moc ta podrazka makka, ja zatial topanky neriesim, uvidim kedy sa nauci nina chodit, ci uz bude jesen alebo este stihne sandalky nejake

do prace by som skor ako po 3 rokoch tiez nesla, svagrina sla po 2 rokoch, ona si pochvaluje lebo jej doma uz vraj sibalo, ale nejak to nedomyslela s malym, tak maly pendluje uz rok a pol z babky do babky alebo ho chodia varovat kazdy kto moze, mladsie sestry, dedo, babky no hroza

ewwe
8. júl 2010

a k tomu stretku to by bola parada, keby vsetky det i zacali naraz plakat 😀

ewwe
8. júl 2010

ale stretko aspon na dva dni, na jeden sa neoplati 😉

lujsa
8. júl 2010

U nas maju topanky tiez este cas...Ja neplanujem drobca vodit za rucicky a kym zacne vonku chodit sam,to potrva.Svokra nas minule prekvapila a kupila drobcovi to choditko,co tlaci pred sebou,ako vozik,tak mozno to budeme bravat na prechadzky,doma nech stvornozkuje,alebo chodi popri nabytku.

A stretko by bolo super,ale presne ako pisu baby-na 2 dni 😉
@kathynka 8 zubkov? 🙂 😉 Yoan je teda poriadne zubadlo,super 😵

tinnka9
8. júl 2010

@weiya ja som presne taka ista - vaha vahava 😀 @lujsa ja tiez doma nevodim maleho za ruky, nech si pekne stvornozkuje a beha okolo nabytku. Ale ked niekam ideme von, on je take sidlo, neobsedi na mieste, ani v kociku ked prave nespi, tak by som ho za tie rucky obcas zobrala, ale zatial nema topanky 😀, tak sa neda . @ewwe mne sa prave ta makka podrazka paci 😉. Ja uz asi sandalky kupovat nebudem, ved kym zacne maly chodit, bude pol leta fuc, a na ten zvysok mu postacia aj topanocky, ktore znosi este aj na jesen. Ved aj tak nebude zo zaciatku kazdy den behat po vonku. Lebo keby kupim sandalky, na jesen musim zas plne topanky, a to mi pride ako zbytocna investicia. Viem, ze do topanok sa oplati investovat, ale na to, ak by mal mat par krat obute sandale, tak to snad prezije aj v topankach.

bobocka
8. júl 2010

@tinnka9 ja topanocky este neriesim.sesternica ma plne vrece topanociek po synovi pre mna prichystane.len sme sa k nej este nedostali.najprv ich prezriem,uvidim ake budu a tak a potom uvidim,ci mi treba nejake kupit.no topanocky by mali byt s pevnou podrazkou,no takou,co sa da prehybat.teraz su topanocky z protetiky ostro kritizovane pediatrami,to nekupuj urcite.topanocka je vedy dobra ,ak nemas problem podrazku prehnut.lebo logicky ked dietatko chodi a podrazka je tvrda jak stolverka tak v podstate nerobi poridne kroky,musi tam fungovat to pata-spicka.uz pri tych poradnych topanockach na chodenie by som netovy obchod neriesila.sla by som to osobne skusit.lebo sice velkost podrazky mmoze sediet,no kazde dietatko ma inu nozicku.jedno ma siroku,ine uzku,druhe zas siroky nart....kym este mimi poriadne nechodi,tak budis,ale ked uz sa bude skutocne ucit chodit,tak jednoznacne kvalitnu obuv treba (radsej si priplatit ako mat dietatko co cvachce, alebo nedoslapuje na paty ,alebo ploche nozicky) tie co si vybral vyzeraju fajn,no chod si ich osobne prezret a vyskusat pre tym ako malemu kupis.ja som pozerala o topanockach v damsko magazine (ono je to fakt faj relacia pre mamicky,furt tam nejake dobre info je)a ono tie poriadne prve topanocky su velmi dolezite.od toho sa potom celkova stavba tela vyvija.ak ma mimi zle topanky a teda zlu chodzu aj cele telo ma zly postoj,skolioza a pod.clovek by neveril ako jedna zla topanka moze dietatku uskodit 😒

petraas
8. júl 2010

@tinnka9 tie topanky su super ja som ich chcela pre sofinku v ruzovej farbe len ona ich neobula:((( tak som nakoniec kupila elefanten tie maju tiez taku meksiu podrazku ale nia az tak ako tie co maju u batu. ja som ich kupila v daichmane ja byt tebou tak ich kupim su dobre
@weiya inak aj ja som taka vzdy rozmyslam a vaham ci kupit a ked si nakoniec rozmyslim ze kupim tak uz neni tak som si na posledy povedala ze ked nieco budem chciet tak kupim hned a hotovo

inak stretko by bolo fakt super a na dva dni alebo week, len neviem ci by sme mohli prist kvoli financiam

@bobocka ja si tiez myslim ze si sa rozhodla dobre ze nejdes este pracovat, nieje natto ked si s drobcom kazdy den az do troch rokov, ked ta najviac potrebuje. prace si este uzijes ale to ako Misko rastie a zacina rozpravat a chodit a tak ...to sa nevrati. no ja musim ist do prace po dvoch rokoch ci chcem alebo nie lebo ked sa mi znizi rodicovsky prispevok tak nebudeme mat na pozicky tak musim ist pracovat. dost mna to hneva ale co sa da robit som rada ze aspon dva roky mozem byt so sofinkou doma

petraas
8. júl 2010

no inak byby my uz topanocky mame davno aj som vam fotky posielala lebo sofinka chce len chodit a chodit ale doma s nou velmi nechodim to je nechavam po 4 ale vonku hlavne na chate chodi dost, to ani nechodi ale skor beha ako keby mala vrtulu v zadku🙂)))ide jej to uz dobre a vyzera to ze bude asi aj coskoro sama chodit tak uvidime. ked je doma tak stale sa len na nohy stavia, my by sme bez topanok nemhli byt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre