V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
9. júl 2010

mne sa vyskytovali tak z nicoho nic teploty jednodnove ked som mala toxoplazmozu, jeden den som sa citila ako pes a na druhy nic, potom som sla na testy a uz viem preco mi tak bolo

wei ta dr. bude nejaka divna truba

lujsa
9. júl 2010

@weiya ja som teraz od viacerych ludi pocula,ze mali taku chripku s vysokymi teplotami,nad 40 stupnov,teplota neklesala,museli si davat studenu sprchu a po 3 dnoch akoby utalo,nic im nebolo...Drzim palce,aby bola Natalka co najkor ok.Co povedala dr?

Kocky,boli ste uz niekto s drobcom na tretom ockovani?Mojho chcela ockovat na poradni pred 2 tyzdnami,ale nedala som ho,tak najneskor 15.7. musime ist...CHuda moje male,ja neznasam tie ockovania...

weiya
9. júl 2010

caute baby, no boli sme u dr, teraz som ledva malu uspala... nic nezistila, mame drzat dietku, kvoli tomu ze aj v kaazdeuj plienke ma trochu sprtnute, tak len mm pit,co bude trochu problem, lebo mam pocit ze mala sa sama odstavuje, lebo posledne dni chce kojenie len raz denne rano, potom nechce prso ani videt 😢 papat jej mam dat len dva krat denne vyvar z chudeho maska mrkvicky a ryze..znizovat teplotu, panadol striedat s nurofenom.a pondelok doniest na kontrolu moc, no som zvedava ako sa mi podari odchytit 😒 neska mi mala dva krat ocikala postel a pondelok rano ked sa budem snazit odchytit moc, tak uz vidim ze malej sa chciet nebude 😀 no a povedala mi ze zabali som robila zle, ze ruky a nohy som mala vynechat a zabalit hrudnicek a hlavicku, alebo osprchovat malu...nemam to tak rada, ked sa doktori v nicom nezhodnu 😠

weiya
9. júl 2010

@lujsa my ideme na ockovanie az v 11mesiaci, ale kolke to bude?

tinnka9
9. júl 2010

@valentovasasa z vlastnej skusenosti viem, ze zvysena teplota moze byt aj napr. zo stresu (ja som toho osobny priklad, u mna nie je nic vynimocne teplota 37,5 a nic mi nie je). Ked nasmu prvemu drobcovi sli zuby, nemaval teploty. Az raz dostal cez 38,5. Pripisovala som to zubom. Ale ked mu po 3 dnoch klesli, cely sa vysypal, a nakoniec z toho bola ta 6.choroba. Matusko, ked mal teplotu (38), tak sme nakoniec zistili, ze mal zapal usiek. Ale bezne ked mu zmeriam teplotu, tak ma aj 37,5. Doktorka mi vravela, ze niektore deti to mavaju, pokial nema ine priznaky, mam to nechat tak. Takze mozno zo zubov. Ale je rozdiel zvysena teplota a horucka.

ewwe
9. júl 2010

@weiya moc odchytis tak, ze das hlboky tanier do chladnicky a potom das na nho malu sadnut, mala by sa vycikat, alebo kup v lekarni tie sacky na moc, prilepis jej ho a budes cakat 🙂 ked ma stale v plienke tak to bude nejaka viroza, drzim palce nech ste rychlo fit

ockovanie zatial nemame, na dalsiu poradnu mame ist koncom augusta cize v 11 mesiacoch

petraas
9. júl 2010

@weiya tie zabaly co ti kathy poradila tak zle urcite neboli aj ja som pocula taku radu od jednej lekarky...je to skor nazor dvoch lekarov, ze sa zasa nezhodli...
no moc sa da pekne chytit do tych sackov co pise aj ewwe ja som tak chytala sofinke ked bola malinka...zajdi do lekarne a pytaj sacky na moc pre dievcatko ale kup aj 3 lebo na prvy krat sa to podarit nemusi ked ho zle nalepis
inak s tym tanierom by to mohlo byt taktiez ucinne ale to odskusane nemam

petraas
9. júl 2010

inak baby dnes prisiel balik od svokry, no poslala satky ktore su uz pomali male, prechodnu bundicku vraj 86 ale vyzera ze jej bude dobra v zime a mikinku ta je bude asi tak na rok dobra ale poviem vam ze vobec sa mi to nepaci neviem kde to kupila je to este v takej zelenej farbe a to ja nemusim no des...len cakam kedy mi zavola a spyta sa ci to je malej dobre a ci to je pekne...no neviem co jej poviem

weiya
9. júl 2010

@petraas aj ja so myslim, ze kathy poradila dobre zabaly, lebo malej po nich klesla horucka.a to sme ani ten ocet nedavali...to je zas o tom ze lekari sa nevedia zhodnut na tom istom...take zabaly som vycitala aj na stranke co sem zuzicek dala... takze saz ste pekne veci podostavali co sa hodia 😀 ako my 😀
@ewwe
@petraas dakujem za radu ako odchytit moc 🙂 😵

trdielko149
9. júl 2010

@weiya moja mala mala teplotky ked jej isli 2 zubky horne naraz a davala som jej zabaly takto : namocila som bavlnenu plienku a dala som jej ju cez chrbatik a brusko,samozrejme velky plac ale mala 39,3 ! a na hlavicku iba na celo druhu namocenu plienku,v studenej vode som ju nekupala,na to som odvahu nemala fakt ... bala som sa ze bude cela modra ked jej bude zimicka vo vode a prechladne mi ..tie zabaly sme aj v noci davali o 2h lebo to sa zobudila na bolest zubkov a vysoku horucku zakazdym mala trvalo to 3 dni ... samozrejme som striedala cipky ... mala aj hancky vtedy ale iba 1 den nastastie ... moc presne tie sacky som aj mala kupene ..my mame poradnu az 2.septembra-ockovanie ani neviem ake ... baby tentokrat som sa vam neozvala dlhsie opat ako vzdy ja neporiadnica ale bola som na operacii a vnemocnici som trcala tyzden ☹ slepe crevo zapalene skaredo ..fuj ta bolest este aj porod bol lahsi a nebolel ma tak ako toto ... dnes mi len stehy vybrali ...

kathynka
9. júl 2010

@weiya to je super, ze malej klesla teplotka po tych zabaloch, ale tam ide fakt o ten ocot 🙂 to som inak fakt zvedava, na co natalke z toho mocu pridu...hm...

ewwe
9. júl 2010

baby mna porazi, moja mala ma tiez teplotu bez odcitania 39, dala som jej panadol a klesla na 38 bez odcitania v zadocku, ona ma horuce iba hlavu a telo, nohy a ruky nie, teraz uz spi, okolo 21h jej zmeriam teplotu, neviem z coho to moze byt zeby zuby? nikdy predtym nemala taku teplotu, alebo zeby upal? ak neklesne asi budem musiet ist na pohotovost, ale ti dr. su tam takí hnusny 😔 ☹

zuziiiicek17
9. júl 2010

@ewwe 37.5 zase nie az taka vysoka teplota ,urcite je to castejsie ako horucka nad 39 ...podla mna to je zo zubkou .len sa upokoj ,kym jej nestupa nad 38.5 tak v pohode 😉 viem ,ze sa mi to lahko hovori,ale chcem ta povzbudit

ewwe
9. júl 2010

@zuziiiicek17 diky, ja viem, ze to nieje az take hrozne, ale ja som z toho hotova, nikdy taku teplotu nemala, takze ak bude mat v zadocku 39 bez odcitania tak uz je zle?

weiya
9. júl 2010

@ewwe ani nehod neska na pohotovost, pockajte do zajtra, aj tak vas len domov podle, jak aj nas minule, ze doktorovi sa chodi s horuckou az ked trva dva dni 😠 a ze este len tam ,na pohotovosti moze nieco chytit ked ine priznaky na nej nie je zatial vidno...

weiya
9. júl 2010

@ewwe zle je az nad 38,5 s odcitanim... a az medzi 38-38,5 s odcitanim ked je, az vtedy sa ma znizovat teplota, tak ako si aj ty znizila...

zuziiiicek17
9. júl 2010

@ewwe zle je az ked je 39 po odcitani...do vtedy sa nerobia zabaly ,iba sa podavaju lieky na znizenie teploty .

ewwe
9. júl 2010

@weiya nie ona je taka ako vzdy, len tak rychlejsie dycha, mne sa musi vzdy nieco pritrafit cez vikend, dufam ze to bude ok, asi iba stresujem, som mamicka strachoprd 😀 😅

zuziiiicek17
9. júl 2010

@weiya si ma predbehla ,ale ja som to ztochu inak napisala a prihodila som 39 😅

salma22
9. júl 2010

@ewwe moja znama ma rocneho syna a tri dni mal za sebou nad 39 teplotu, sla na pohotovost a doktorka jej vravela ,,ze nieco je vo vzduchu" 😒 teraz je v poriadku ...ci to bolo take chvilkove ci co?
chem sa opitat vase babatka vam povedia mama? nasa na tatina povie tata a mne povie hm 😒 fnuk

ewwe
9. júl 2010

@zuziiiicek17 aha, diky, ja mam v tych meraniach a odcitaniach hokej

weiya
9. júl 2010

@ewwe aj mala tak rychlejsie a tazko dychala, to s tej unavy z horucky...

zuziiiicek17
9. júl 2010

@ewwe ja som tiez strachoprd ,ale neviem ,.asi mensi ako vy 😅 sa potom citim ako taka krava ,ze ja sa az tak nebojim .niezeby mi na tom nezalezalo ,ved aj mna trapi ,ked ma maly teplotu ,ale pod 39 by som na pohotovost nesla,lebo je to zbytocne

weiya
9. júl 2010

@zuziiiicek17 to vies, teraz ked mala mala horucku tak mam infosky o horucke nastudovane 😀

zuziiiicek17
9. júl 2010

@salma22 deticky vacsinou najprv hovoria tata ,baba a az potom mama ...mne maly hovori mama uz asi mesiac

salma22
9. júl 2010

@zuziiiicek17 to mas krasne ja ked poviem ..povedz mama..tak povie ,.hm..

zuziiiicek17
9. júl 2010

@ewwe a nezabudni na kvantum tekutin ...aj ked nebude chciet.deticky smad necitia .ja malemu musim striekat do pusy vodicku ,ked ma teplotku

weiya
9. júl 2010

@salma22 natalka povie aj mama, aj baba ,aj dede, aj tata a spravnym osobam 🙂 sem tam chcem od nej aby povedala tata , tak sa s nou
"hadam" a ona stale len mama mama 😀 vie ze som nenei tata 😀

zuziiiicek17
9. júl 2010

@salma22 no krasne to je ,ale maly mi povie mama vacsinou iba vtedy ,ked je uz nahnevany 😀

ewwe
9. júl 2010

@salma22 moja este len nedavno, ked jej vysiel vrchny zub zacala slabikovat na m, dovtedy len tata, dede, baba, havo-to hovori v kuse, ale uz hovori mama, nana ale nie mne, este nevie ze som to ja, ale vzdy ked povie mama tak sa vzdy ozvem ja, aby si uvedomila, ze na toto slovicko poslucham 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre