V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
11. júl 2010

@trdielko149 🙂 a podla mna su svadby ked ma par uz dietatko velmi pekne 🙂 moja kamaratka je tiez tak.je zasnubena a ma takmer dvojrocneho syna (uz som tu o nom pisla,on je taka spagetka riadna) a svadbu sice planuju,no je na neurcito.ona chce,aby to aj ich syn vnimal a spolu s nimi sa tesil.a podla mna je to pekne.myslim si,ze kazdy by si to mal tak zariadit aby bol sokojny a nie tak,ako spolocenske konvecie kazu 🙂

bobocka
11. júl 2010

@bobocka spolocenske konvencie myslim samozrejme.N mi tam chyba 😀

bobocka
11. júl 2010

@trdielko149 hahaha spolocenske konveNcie som myslela ,a ked som sa opravovala,tak som to sama sebe pisala vlastne.ja som trdlo 😀 😀 😀

tinnka9
11. júl 2010

@bobocka co sa tyka nemocnice - ked mal nas prvy syn asi 9mesiacov, mala som ist nahle do nemocky asi na 24hod. Najhorsie bolo, ze on inak ako na prsniku nevedel zaspat ☹ . Tak si vies predstavit, co som vtedy prezivala. Cakala som na prijme asi 2hodiny a cely ten cas som revala. Mne ho bolo tak luto, ked som si predstavila, ako sa chudatko nevie bezo mna ulozit. Nakoniec sa aj tak nemocnica nekonala, pustili ma domov. A nas drobcek cely cas nespal!!!! Az ked som prisla a dala mu papat, zaspal. Musel to byt pre neho riadny stres.
My sme dnes boli na kupku tu v TN. Inak ja som s Matuskom do jeho roka vobec nechcela chodit na kupko, ale kvoli starsiemu synovi sa musime trosku prisposobit. Sli sme len na 1,5hod hned zrana, bojim sa, aby nedostal upal. U nas je celkom fajn detsky bazenik, ale voda teda studena. Tak si tam len nozicky trosku poomacal, a vyse polovicu casu sme stravili v tieni, a cely cas bol obleceny v tricku. Aspon starsi sa s tatinom vyblaznil v bazene.

bobocka
11. júl 2010

@tinnka9 fuha,neprijemne. ☹ moj drobec tiez bezomna nezaspi.kebyze ja musim ist lezat,tak by siel so mnou.inak by chudak nezaspal.ja sa inak tiez slnka bojim.upal plus spalena koza...to su moje nemile spomienky z detstva.moja mama to mala nejak na haku.nemala problem ma na obed pustit sa von bicyklovat a ja som raz prisla domov s pleciami plnymi mokvavych pluzgierov a 40tkami horuckami.to som mala asi osem.na pleciach mam dodnes biele bodky,ktore sa mi nikdy neopalia ☹ . a mam alergiu na slnko.a to len koli benevolentnosti mojich rodicov.takze ja som 2x patrna pri mojom synovi.ludia vravia,ze to a prehanam,ale mne je to jedno.natieram ho 50+ a len minimalne ho na slnko dam.iba trosicku koli vitaminu d,ale inak tienime stale.ja ho radsej budem mat bieleho ale zdraveho.( a biely az tak nie je.zdedil pigment po ocinovi a ten je krasne snedy a navyse michalko je casto mrkvicku,tak aj to mu trosku na farbe dalo 😉 )

tinnka9
11. júl 2010

@bobocka ja to mozno tiez trochu az prehanam co sa slnka tyka, ale pocula som, ze cim neskor sa clovek spali, tym je to pre pokozku lepsie, tak deti chranim, ako sa da. Ja aj manzel mame skor bielu pokozku, aj ked ja sa opalim hned dohneda, on docervena, tak pri detoch davam velky pozor. Tiez ich oboch natieram 50+ a snazim sa kvoli nim slnku vyhybat. Starsi ma 5,5roka a opaleny este nebol 😀 . A to sme s nim uz boli v Chorvatsku, ked mal 2,5roka. Aj ked beha u nasich po dvore, musi mat tricko s kratkych rukavom, inak ho von nepustim. Ved si toho slnka este uziju dost 😉 . A upal pre takeho drobceka tiez nie je bohvieco.

trdielko149
11. júl 2010

baby mate pravdu radsej budem mat bielu dcerku ale zdravu ... ja som tiez mala raz spalenu riadne pokozku no nic prijemne,tie biele flaky co sa ti neopalia ti raz musia zmiznut mne to zmizlo po 2 rokoch ... ja malu natieram 30+ Daylong-om sice bol drahy ako slak predsa len 1 tuba 20 eur nie je malo ale viem ze je to kvalitny krem velmi dobry a staci ju tym 1x za den natriet ved aj tak nie sme cely den vonku bud sme vonku rano hned do 10 alebo az vecer okolo 17.30-19.30 sme vonku a ked sme u babiciek na dome tak sme v tieni vonku a ma oblecene bodycko 😉

ewwe
11. júl 2010

@bobocka ja som sa pytala len tak zo zvedavosti o to nabozenstvo, lebo som este o nom nepocula,

ta trojkolka je super, boli sme ju skusat, je super pre male deti, da sa lahko ovladat ale velmi drncia kolesa na ceste, lebo su plastove

bobocka
11. júl 2010

@ewwe vsak to je ok 🙂 zuziicek nasla fajn link kde to je opisane .sama ti k tomu vela povedat neviem kedze som ani tu jednotku nedobrala.len z vlastnej skusenosti viem,ze ked sa niekde spomenie nove nabozenstvo ,tak to hned ludia zaskatulkju ako sektu a pritom to tak byt nemusi.a nerada sa ja o nabozenstve bavim,lebo pre mnohych ludi je to velmi osobna vec,ktoru si chrania ako oko v hlave a mnoho krat je to aj zdroj svarov a teda je to velmi citliva tema pre niektoych ludi.ja neviem ako sme tu kocky,kto je vriaci a kto nie a myslim si,ze to podstatne nie je.kazda sa tu snazime starat o tie nase poklady co najlepsie a to je hlavne 😉 😉 😉
a co za trojkolku to spominas? 😉

ewwe
11. júl 2010

@bobocka hej jasne, v pohode, mne ziadne nabozenstva nevadia, pokym nevrazdia 😉
spominam taku trojkolku, teraz su v tescu, dnes sme ju testovali u nasich 🙂

ewwe
11. júl 2010

jaj ukazalo to strasne rozmazane 😒

bobocka
11. júl 2010

@ewwe jej, aka je zlata 🙂 .co dostala ninka darcek k zajtrajsim meninam? 😉 co to stoji?a bola v tom spokojna?my sme to chceli kupit,ale vraj to este nie je pre take male deticky ako my mame.ze az po roku -roku a pol je to ok...co ja viem.myslim,ze ak dietatko vie pevne sediet a drzat sa,tak to zas skodit nemoze...co myslis?

bobocka
11. júl 2010

@ewwe ja to mam ostre 🙂

tinnka9
11. júl 2010

@ewwe ta trojkolka vyzera super, aj sa tam malej pacilo?

ewwe
11. júl 2010

@tinnka9 hej velmi sa jej tam paci,bola stastna ako blcha, je tam aj hrajuci mobil, potom sa ta sedacka da odmontovat pre vatsie deti, a potom sa este odmontuju pasy na upinanie a bude z toho obyc. trojkolka

tinnka9
11. júl 2010

@ewwe ja by som chcela kupit podobnu, ale asi uz z druhej ruky, nasmu malemu. a ako to je so schadzanim a vychadzanim na chodnik - ide to lahko?

weiya
11. júl 2010

Ahojte idem vas len pozdravit, okupat a sa a spat 😉 hotova som neska tak ma krize bolia uz druhy den...
@ewwe pekna trojkolka 😵 😵

olalka
11. júl 2010

ahojte, @ewwe, my sme teraz kupili podobnu trojkolku Lujze na meniny, je z nej nadsena, az vyskala od radosti 🙂
stale sa v nej stavia a znovu sada a mava vsetkym ludom naokolo 🙂

petraas
11. júl 2010

@trdielko149 tak to si spravila dobre, to by som ani ja nezniesla aj ked viem ze urcite voda bez mocu nieje ale predsa nemusi byt este viac znecistena...inak ani mne sa nechce verit ze by v sturove bola studena voda...my sme tam boli sice nejaky ten rok do zadu ale teda voda bola velmi tepla a to sme skusali snad vo vsetkych bazenoch..sak uvidite ako sa vam bude pacit
@ewwe aj my mame tu trojkolku len oranzovu je fakt super sme maximalne spokojny..my sa uz davno na nej vozime ako sofinka zacala sediet tak sme ju zacali pouzivat to je tak od 6 mesiaca ale samozrejme ze som ju v nej nevozila pol dna to len tak chvilku po byte a neskor aj po vonku

petraas
11. júl 2010

@lujsa no to ma ja s nou na kupku trenujem co sme sa naucili na kurze a potom ju necham vyblbnut nech si robi co chce

bobocka
11. júl 2010

ozaj kocky,vy ste uz boli na preockovani hexa a prevenar?ja neviem ako to niektori pediatrici maju.niektori uz v 10 mesiaci preockuvavaju a naraz,ini si to rozhodia na 2x a dalsi zas v 11 mesiaci.my ideme v 11 mesiaci.ja len neviem ako to teraz bude...teraz sa ten ockovaci kalendar menil.prevenar je silnejsi...tak my ktory dostaneme?este ten stary,ci uz novy?a ak ten novy,tak to nevadi,ze tento je o 4(myslim,ze o 4)druhy pneumokokv ucinnejsi?bude to treba zas preockovat?ja v tom mam teraz raden zmatok....viete niektora o tom viac?

bobocka
11. júl 2010

http://www.cme.sk/sz/content/689-43215/ockovani... 🙂 tak som si nasla odpoved 🙂

tinnka9
12. júl 2010

@bobocka my ideme asi v 12.mesiaci. Mne doktorka ani ockovanie nespominala, ale mame poradnu, tak ho snad aj zaockuje. Vcera som si vsimla, ze dalsie 2zuby vonku, takze celkova bilancia 😀 3zuby za 1tyzden. Tak uz chapem tie noci 🙂

lujsa
12. júl 2010

@bobocka my ideme na ockovanie vo stvrtok,uz teraz sa bojim 😅 A to ideme na posledny mozny termin,pretoze to nie je tak,ze si mozeme vybrat,ale musi sa dodrzat nejaky maximalny odstup od druhej davky.

kathynka
12. júl 2010

@bobocka jajaj, tak moje dni su zratane, aj mna caka nakoniec operacia kolena...budu mi robit artroskopiu, aby mi tu moju ubohu chrupavku zreparovali zvnutra...len si musim najst nejakeho statneho lekara v nemocnici, bo tieto vysetrenia mam zo sukromnej sportovej kliniky a tam to stoji "pouho-pouhych" 600eur...no nech mesiac nezerem...
a viete co? yoan sa od dneska stavia sam pri pohovke! a okrem toho, ze odmieta uz chodit za dve ruky, ze mu to staci len za jednu, bo tou druhou potrebuje mat vsetko pod kontrolou, tak ked sa drzi tej pohovky, tak zrazu ma strasnu potrebu sa rozbehnut a to znamena co? presne tak - ide k zemi jak vrece zemiakov...on si drobcek akosi este neuvedomuje, ze celkom samemu to este nepojde...

ewwe
12. júl 2010

@tinnka9 hej na obrubniky to ide ok, len velmi opatrne, je to ako s kocikom 3kolkou

my mame tiez novy zub a noc bola otrasssssssssssssssssssssssssss, do 01h nespala iba lezala s otvorenymi ocami a sem tam zaplakala, som nevyspata a boli ma hlava

dnes som bola este v takku na vypredaj, maju zlacnene aj detske, tak som nine kupila rifle za 4,99€ take ake ma weia s tymi srdieckami na kolenach

weiya
12. júl 2010

@ewwe jeeej nase kocky budu mat rovnake ;)) ja som ich tedy kupila za 11 🙂 tak si super natrafila ale teraz na vypredaj som jej tam kupila dvoje po sest. 🙂 baby neska ja teplotujem 😔 Vyse 38, aj my klesne aj my stupne teplota tak si llezim v posteli pod paplono,30stupnov na teplomery ukazuje a mna tu trse od zimi a potim sa jak ... o malu sa teraz stara mm, uz dosiel z roboty ale doobeda mi dala ridne zabrat...len dufam ze culto na malu neprenesem ja 😒 bo ma porazi...

bobocka
12. júl 2010

@kathynka to si bola na klinike v martine,vak?tam mojho muzicka operovali.jedno kolienko 300 euri a druhe tiez tak bude.potom budes par dni v boliestke,ale radsej teraz ako v styridsiatke invlidny vozik kupovat.ono ta operacia stoji skusne prachy,no podla mna je lepsie si radsej zaplatit s tym,ze to koleno naozaj bude v poriadku potom, ako ist do beznej nemocnice,kde to beru jak na beziacom pase.netvrdim,ze tam by ta operacia dobre nedopadla,no na tej sukromnej klinike si daju ovela viac zalezat.aj ten pristup je iny,osobnejsi.no drzim palce.uz nech mas po tom

bobocka
12. júl 2010

@lujsa a to preco tak skoro.vsak idete na hexu a prevenar...nie?ja to nechapem.my ideme na preockovanie v 11tom mesiaci a naraz obe vakciny.ja som z tych pediatrov jelen.kazdy inak vravi.uz by sa konecne mohli ujednotit aspon v tom ockovacom kalendari.aspon mesiac by mohli trafit 😠

bobocka
12. júl 2010

@tinnka9 tak riadnu selmu zubatu mas doma 😀 .no na kathynkinho yoana sa asi ani jedno nase mimi nechyta.osem je osem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre