V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
12. júl 2010

@ewwe ja som tiez v takku bola a zas mali krasne dievcenske vecicky a chlapcenske take...co ja viem.ja holt druhe mimi musim mat dievcatko.inak to nevidim 😅

kathynka
12. júl 2010

@bobocka dik moc, moja, za povzbudenie...nie, v BA som bola...a tych 600eur je bohuzial len za jedno koleno...keby to bolo za 300eur ja ku tvojho draheho, tak by som z toho taku tragediu nerobila...ale 600 sa mi za jedno koleno zda moc...
chichi, a ze osem je osem 😀

zuziiiicek17
12. júl 2010

@ewwe malej ninke vsetko naj k meninkam 😵 😵 😵 nech vam rastie do kraaaasy

kathynka
12. júl 2010

@ewwe ano, ano, aj ja sa pripajam k meninovemu prianicku pre ninku 🙂

weiya
12. júl 2010

@ewwe aj ja sa pripajam a s Natalkou zelame Ninke vsetko najlepsie 🙂 vala zdravia, stastia, lasky a aj aby ju maminka posluchala 😉

petraas
12. júl 2010

@bobocka mi ideme na ockovanie az 16. 9. sa mi to zda neskoro ved 1 rok mame 7. 9. no fakt neviem ako to beru
@weiya zelam skore uzdravenie🙂

no my stale este ziadny zubok ale vyzera to ze uz coskoro bude lebo oba spodne ma velmi nevrete a ked jej prejdem prstom tak uz su aj citit

bobocka
12. júl 2010

@kathynka to snad nemylis vazne,ze jedno 600 euro!!!!koli tomuto mam na ba strasne nervy.tam uz fakt nevedia co si maju za sluzby vypytat 😠 .odvezies sa do martina a tam mas na sukromnej klinike ten isty zakrok o polovicu lacnejsie!!!!mam dost 😠 http://www.arthromed.sk/ tu mas moja link na tu martinsku kliniku.ja viem,ze ti je to od ruky,no mozno sa pre nich rozhodnes.velmi ti drzim palce .ono to nie je sranda,ale moj muz ma strasne nizky prah bolesti a len prvy den (den operacie)si daval tabletky proti bolesti co od nich dostal.potom to uz zvladal bez. 😉 a super je to,ze rano o osmej ho operovali a o pol dvanastej uz siel odtial.ziadne lezanie v nemocnici a tak.oni to robili tak,ze mu navrtali dve diery do kolena.jednou laparoskopicky operovli a v druhe bola kamera,ktora to vlastne cele snimala.a povedal,ze jedine co bolelo bolo,ked mu potom ked sa na izbe prebral vybrali z tych dier hadicky co tam mal.ale to je len narazova bolest,to vraj rychlo preslo.len to necakal.fakt sa neboj.ono to znie desivo,ale nie je to az take zle. 😉

bobocka
12. júl 2010

@ewwe vsetko dobre k meninkam ninke zelam 😉 nech je to velmi spokojne a stastne babo a nech maminke len samu radost robi 😉

kathynka
12. júl 2010

@bobocka dakujem za link, ukazem aj mame a sa s nou poradim...bo sak inak to vidim na status na fb - hej, poskladajte sa mi na operaciu...inak, fakt sa to zle cita...ja mam tiez znizeny prah bolesti (ked som bola mala, som si nalomila ruku pri pade zo smyklavky a ani moja vlastna mama doktorka o tom 2 dni nevedela...proste som povedala, ze to neboli...), ale ja som zas fajnovka...ja nemozem krv ani vidiet (pokial neni pohromade v skumavke pri odbere) a celkovo zasahy do mojho tela mi vadia...super, ze si mi napisala pekne podrobne, co ma caka, ale aj tak mam z toho husiu kozu...

bobocka
12. júl 2010

@petraas a to sa mi uz zas zda byt neskoro,nie?
http://www.indulonababy.sk/default.aspx/zdravie...
http://www.borejova.cz/ockovani/
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...
tak tie prve dva su dake divne.nejak zvlastne o tam vypocitali.ten treti link je podla mna ten spravny.to je vlastne aj ockovaci kalendar na 2010.no ale tym padom trosku ten termin presvyhnete.pytala si sa na to doktorky?mozno sa len sekla v datume.mne sa takto sekla sestricka teraz.pradna mala byt v deviatom mesiaci a ona nam to dala az 27.7, a to bude mat misko uz 10 mesiacov.ale to az tak nevadi.som ale zvedava co mi lekarka povie na to preockovanie.teda,ze kedy nas objedna.vravelaze v 11 mesiaci to bude,tak som zvedava.

bobocka
12. júl 2010

@kathynka joj prepac,som ta asi vystrasila tym 😖 .ale ja som taka,ze ja radsej viem do coho idem,lebo sa na to viem pripravi a dopredu sa s tym vyrovnat.fakt sa toho neboj.moj muz pisti ked sa na papieri poreze a o chripke ani nehovorim. a toto v pohode zvladol.je to peracia,to musi trosku boliet,ale da sa to fakt v pohode zvladnut.on povedal,ze by radsej mal 10 takychto operacii ako ist raz k zubarovi 😉 .ale ja som taka ista.my sme na nervy zo zubara obaja.ja stale vravim-radsej desat deti odrodit,nez si raz nechat zub vrtat(aj ked s injekciou) 😀

petraas
12. júl 2010

@bobocka no mne sa to zda neskoro aj som rozmyslala ze ci sa tam nezajdem spytat. mame rok 7.9. ockovany sme boli 4. 3 a ked sa ma 3. davka opakovat ze pol roka tak by sme mali byt ockovany 4. 9

a inak aj my sa so sofinkou pripajame k blahozelaniu pre ninku prajeme vsetko len to najlepsie a najkrajsie a hlavne vela zdravicka nech ma len usmev na tvaricke🙂

petraas
12. júl 2010

inak baby ked tu spominate tie kolena som zvedava co budem mat ja lebo velmi ale velmi ma bolia kolena kolo razi sa nemozem ani postavit ale lekarke som zatial nesla lebo tam chodim s rukou co som mala tu nehodu a nechcela som jej hovorit aj o kolenach aby si nemyslela ze si zrazu vymislam lebo pred tou nehodou som nebola u nej ani nepamatam. nemozem nohu ani nijako otocit, ked ju len troska otocim tak bolest jak hovado. no pockam co sa doriesi ta nehoda a potom budem musiet ist aj s kolenami
inak byby mi to asi skor vypatrame nez policajti...uz vieme kde je to auto aj ho mam odfotene aj vieme cie je to aj kto to soferoval...no a policajti sa mi zatial vobec neozvali

bobocka
12. júl 2010

@petraas no opytaj sa doktorky.mozno sa len sekla v datume 🙂 aj lekari su len ludia 🙂 a ak ti povie,ze datum plati,tak sa jej opytaj,ze preco az tak neskoro.ze poda spravnosti by ste mali ist este pred 1 rokom.uvidis co ti povie. 🙂

bobocka
12. júl 2010

@petraas n ak chces,tak este chvilku s ym kolenom pockaj,no zas nie pridlho,lebo sa ti to moze vlmi zhorsit.moj muz cakal10 rokov a operacia ho nemnua.tebe by mozno aj nejakarehabka pomohla.nenechaj to len tak
a s tymi policajtmi si ma teraz nastvala!!!to su tupci leninvi!!!!! 😠 akoze ak sa chce clovek dopatrat spravodlivosti,tak sa musi o to sam postarat?!?! joooj,taku staznost by som na nich napisala!!!!!! v pondelok by sa uz na urad prace hlasili lemri lemrave!!!!!!!!! 😠 je sice super,ze sa do toho takto angazujes a chces toho hnusaka chytit,no davaj si pozor.nikdy nevies ,moze ti na to prist,prd.e mu v bedni a este na to doplatis.tlac na tych policajtov.normalne im pohroz,ze ak si konecne nezacnu plnit svoju pracu,tak vyvodis z toho dosledky.vsak oni musia potom preukazat co v danom pripade podnikli a podla toho ako pises nemaju nic. 😠

petraas
12. júl 2010

@bobocka no urcite navstivim lekarku lebo to dost boli ale chvilu este pockam...no vyzera to tak ze vinnika si musim sama chytit...je to des ti policajti..nechcem do nich este rypat lebo sa mi zda ze do mesiaca by mi mali dat vediet tak este tyzden pockam a to uz bude mesiac a ked sa neozvu tak ta zajdem

ewwe
13. júl 2010

ahojky babule, v prvom rade dakujeme za gratulacie k meninam, ste zlate

moj m mal tiez laparku robenu tiez na kolene, on mal meniskus, ci ako sa to pise, on najhorsie znasal epidural a velmi si pochvaloval ze mohol pozerat na tv ako mu robia tu operaciu, ja by som tam odpadla, ja nemozem pozerat ani ked pichaju injekciu ani v telke nic take nepozeram, 😝

@petraas tí policajti su blbci, ako viem zo skusenosti vlastnej ked mi ukradli mobil, tiez som im povedala konkretne ze kto, alebo nam vykradli pivnicu, a 3 zamky neporusene, ze to bol niekto z vchodu kto ma kluce, tak nikdy nic neurobili, dokonca ani posra.ý papier- hlasenie neposlali, ale zasa dopravaci su aktivny az moc 🙄

lujsa
13. júl 2010

@ewwe aj ja sa dodatocne pripajam ku gratulaciam pre Ninku,vsetko najlepsie prajem 😵

@bobocka tie ockovania mnal drobec presne podla ockovacieho kalendara.Narodil sa 7.9.-prvu davku dostal 25.11.-to je treti mesiac,druhu davku dostal 7.1.-to je akurat zacaty piaty mesiac a teraz mus prebieha jedenasty mesiac-to dostane tretiu davku.Ale keby dostal prvu davku napr.na konci 4.mesiaca,tak by mal na tretiu davku este cas...

@petraas a prvu davku ste mali kedy?Lebo ak si vezmes,ze my sme mali druhu davku 7.1. (to je skoro o dva mesiace skor ako vy),tak teoreticky by ste mohli mat aj tretiu davku o takmer 2 mesiace neskor ako my a to by presne terminovo sedelo 😉

tinnka9
13. júl 2010

@ewwe aj my zelame malickej vsetko dobre 😉

kathynka
13. júl 2010

dnes yoan konecne prijal na plavani rukavniky a krasne mu to islo, drzal hlavicku nad vodou, aj sa snazil trosku kopat 🙂 dokonca sa ani nerozplakal, ked sme ho posadili na dosku...no paradicka dnes...a mozno to bolo aj preto, ze nam posunuli na tento tyzden cas az na 12.15, cize on si da este doobeda svojho tradicneho slofika, takze neni unaveny...

lujsa
13. júl 2010

@kathynka dnes bolo asi nieco vo vzduchu,pretoze aj nas drobec si plavanie vyslovene uzival a nemal nic ani proti ponaraniu 😀 Takze ja som si dnes cez plavanie oddychla,inokedy mam stres,ci nezacne plakat 😉

kathynka
13. júl 2010

presne, aj ja kolkokrat cakam, kedy sa rozplace...a dnes nic, uplna paradicka 🙂 a este nam dnes dali vodu len na 32st, bezne mame okolo 34st a celkom boli aj tie dva stupne citit...velmi prijemne osviezenie 🙂

weiya
13. júl 2010

caute 🙂) no este som marod ☹ jaaajha, toto teplo plus choroba k tomu mi nerobi dobre, dnes dosla moja mama so sestrou pomoct s malou, lebo mm bol az do vecera v robote, tak pohoda, mama este aj dlazky poumyvala a poupratovala 😀 😀 😀 hlavne ze herecka muzova sestra ma volno, a nedojde malu ani pokocikovat, je malej krstna 😒 a tak sa prisahali ked mala bola este v brusku, ze budu kocarovat a nist z toho 😀 sa dalo cakat 😀
@kathynka
@lujsa to je super ze maly si plavanie riadne uzili dnes 😵 🙂 😵 my ideme 20 na poradnu a tam si dohodneme termin ockovania asi...vobec sa na ockovanie netesim, mala zatial vsetky ockovania preteplotovala,no hruza des..

petraas
13. júl 2010

@lujsa tak sofinka je narodena 7. 9. prve ockovanie mala 5. 1 a druhe ockovanie mala 4. 3. a tretie nam dala na 16. 9. prve je v pohode to nam kvoli comusi odlozila aj druhe je v pohode lebo to ma byt 2 mesiace po prvom ale tretie sa mi nepaci lebo to ma byt od druheho za 6 mesiacov a my ho mame pomali za 6 a pol. no nic budem tam musiet zajst a spytat sa ci to tak moze byt

petraas
13. júl 2010

inak u nas dnes den na nic lebo sofinka je cely den nervozna a place a este k tomu aj zvysene teploty po obede mala 37,7 a v pod vecer 38,1 striedam nurofen s panadolom ale ziadna velka slava tak sme ju vecer osprchovali a teraz spinka. som zvedava do kedy. urcite je to kvoli zubkom lebo vcera som pozerala boli dost navrete a ked som presla tak som ich citila a dnes ked som presla prstom tak z jedneho uz kusok trci. no som zvedava do kedy ju budu takto trapit chudatko moje male

petraas
13. júl 2010

@kathynka, @lujsa to je super ze ste si dnes plavanie uzili🙂 zelam aby boli vsetky plavania take dobre
ja som zvedava co bude u nas na plavani ked zacneme v septembri, ci sa bude sofinke pacit

kathynka
13. júl 2010

@petraas chudatko sofinka, snad jej to coskoro prejde...este dobre, ze vam teraz zaspinkala, hadam vydrzi co najdlhsie...

petraas
13. júl 2010

@kathynka aj ja dufam ze vydrzi co najdlhsie lebo cez den ju to dost potrapilo a tak isto aj mna. sice kazdu chvilu zaspala od unavy ale ked bola hore tak len plakala

trdielko149
13. júl 2010

ajojte baby necitala som vas akurat sme prisli zo Sturova bolo perfektne vodicka uzasna pre malu ale boli sme u rodiny prespat a my pozname Sturovo odmalicka obaja takze vieme finty domace 🙂 takze na kupko sme sli od 17-20 h aj tak bolo vonku 31 stupnov o 21h vecer !
a je tam aj stare kupalisko ktore malikto pozna,je tam iba 1 bazen taky hlbsi ale s kolieskom s malou sme boli a vodicka fantasticka,cista lebo ju menili,teplucka a v bazene len my a jeden postarsi par 😉
my mame plavanie zajtra rano,zacali sme sa potapat akurat sa tesime ..skoda ze ja si to neuzijem s malou este nemozem sa kupat po operacii a ani teraz v Sturove som nebola v bazene,len nohy som si omocila tak mi to aj luto koli malej bolo ale nevadi v auguste ideme tiez aspon na 4-6 dni a to uz mozem byt v bazene a kupat sa 🙂

lujsa
13. júl 2010

@kathynka to je super pocit,ked su drobci naladeni na plavanie,ze? 😉

@petraas zubky vedia veru poriadne potrapit ☹ Nech ich uz mate prerezane a netrapite sa 😵 Drobcek maly 😵 😵 K tomu ockovaniu-my sme mali poradnu 3tyzdne dozadu a uz tam chcela drobca dr zaockovat,ale povedala som,ze radsej neskor,ak sa da.Vy ste zacali ockovania neskor a my zas velmi skoro...Ale ockovanie mmr chcem v co najneskorsi mozny termin...

@trdielko149 skoda,ze si si bazen nemohla vychutnat naplno,ale aspon nozky si ho vychutnali 🙂 Juuuj,v takychto horucavach je najlepsie pri vode,mat tak doma bazen... 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre