V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
13. júl 2010

@lujsa jaj,tak vy ste skoro zacali...no a co myslis tym mmr ockovanim?

bobocka
13. júl 2010

@petraas fuha,chudatenko male ☹ .mat teplotu v tychto horucavach vonku ☹ a boliestku koli zubkom ☹ nech sa uz chytro prerezu,nech je dobre 😉

lujsa
13. júl 2010

@bobocka to je ockovanie proti mumpsu,rubeole a osypkam.

bobocka
13. júl 2010

@lujsa jaj jasne,to je medzi 15-18 mes vsak? a preco to chces na najneskor?su tam nejke rizika? ozaj das aj nejake nepovinne zaokovat?a vy ostatne kocky?date len povinne ockovanie,ci aj nejake ine date?
my mame navyse ockovany rotarix a bol odporucany aj ockovanie proti zapalu mozgovych blan(po pravde neviem presne co je to zac a kedy sa ockuje,to si este zistit musim) a aj ta hepatitida a sa vraj odporuca aj ked nezijeme v socialne slabsej vrstve(spinavom prostredi).vraj je to dobre zaockovat ked dieta do skolky ide,lebo deti si casto poziciavaju lizatka,kadeco davaju do ust a ono sa to prenasa v spine.no ja neviem.povinne zackovat dam.a tie nepovinne...to este uvidim.inak moj nazor dost ovplyvnia aj tie vase.som zvedava co napisete. 😝

tinnka9
14. júl 2010

@petraas tie zuby to je katastrofa. Nasmu uz 3 vysli tento tyzden a stale je umrncany, urevany, nervozny, zmeny nalad. A v noci sa zobudil o pol jednej s takym revom, ze som nevedela, co s nim mam robit ☹
@bobocka viac ockovania asi do neho pchat nebudem, ved ma toho aj tak dost. Pri starsom synovi nebolo povinne ockovanie proti pneumokokom, toho sme dali zaockovat, ked siel do skolky. A bola to cenovo celkom pekna palka, ale nevadi, ked to ma pomoct. Som rada, ze sme ho dali, a ze teraz je to uz v povinnom ockovani 😉 .

zuziiiicek17
14. júl 2010

@bobocka je to taka hnusna vakcina ,deti ju vacsinou zlle znasaju ,mozu mat alergicke reakcie ,ktore uz pretvaju na stalo a dokonca je spojenie medzi MMR vakcinou a autizmom 😔 cim neskor ,tym lepsie .I ked zase je len male percento deti ,ktore reaguju .No riziko je tam stale.Jasne ,ze ma matka strach .pokial je vsak dieta zdrave ,tak sa pravdepodobne nic nestane .Neskor sa ockuju deti s Aotpickym ekzemom a celkovo alergiami a deticky s nejakymi poruchami nervoveho charakteru.

JA nedavam nepovinne ockovania .Neviem ci to budem lutovat alebo nie ,ale ja ockovania nechcem ,pretoze su to strasne svinstva a nikdy nevies na co ti dieta zreaguje 😔

petraas
14. júl 2010

@lujsa no niekoho trapia zubky poriadne a niekto ani nevie ze nejake narastli, ale to neva prezijeme.
inak noc bola desna vobec som nespala az rano sme si troska zdriemli lebo to uz nemala sofinka teplotu. zobudila sa o stvrt na 11 a od vtedy len prehadzovanie a plac a sem tam si zdriemla a teplotu mala celu noc. museli sme ju mat u nas na posteli tak to sa ani manzel nevyspal a ten vstaval o pol 4 do prace. no teraz je zatial celkom v pohode a bez teploty tak dufam ze jej to vydrzi.

lujsa
14. júl 2010

@bobocka zatial o nepovinnych ockovaniach neuvazujem,s vynimkou hepatitidy A...Nad nou uvazujem,pretoze drobec vsetko chyta a prsteky pcha do pusy,tak sa bojim..Zijeme v cinziaku,pieskovisko je spolocne,vytah pouziva x ludi,o navstevach v Tescu ani nehovorim,detske kutiky vyuzivame uz teraz takmer kazdy den-drobec sa v nich velmi rad hra........Ale este si to necham preliezt hlavou..Ockovanie proti rotavirom som povodne chcela,ale ako som uz kedysi pisala,dr ma odhovorila,takze nemame ani to....
MMR ockovanie je ockovanie zivymi,oslabenymi virusmi...A presne ako pise @zuziiiicek17 je vraj suvislost medzi tymto ockovanim a autizmom...Ale farmaceuticke firmy to odmietaju,niektori lekari uz tak jednoznacne nie...Ale nechcem tu zacinat o rizikach,ja by som najradsej dala zaockovat po druhom roku,ale ockovaci kalendar kaze medzi 15.-18.mesiacom,takze to aspon skusim posunut na co najneskorsi termin....

@petraas najma v tychto horucavach zubky trapia,lebo telo je prehriate v tepla+tie zubky bolia a sposobuju teplotu...My mame zajtra to ockovanie a ma byt este teplejsie,tak uz teraz sa bojim...Asi po ockovani zbehnem do nejakeho obchodneho centra s klimou,nech sa drobec schladi a vyspi,aj ked by som sa iim zajtra najradsej vyhla.

luppita
14. júl 2010

ahojce kocky, uz sme spat z dovolenky, mam co robit aby som precitala co ste stihli za 3 tyz napisat 😖 ale necham si to na vecer ked bude drobec spat a bude klud.
V Italy si zvykol na spolocnost, bolo nas tam viacej kamosov a aj rodina.... a teraz sa nemozem ist ani vytamto aby neplakal za mnou. Dufam ze si zase zvykne, ze sme len dvaja doma a ze proste sa musi obcas aj sam zahrat.... 🙂
dovolenka bola uzastna a drobec tam poskocil vo vyvoji o 100 percent. naucil sa tam na piesku stvornoskovat (predtym sa len plazil), nauzil sa robit tapusky, papa, halo, pusu dat aj poslat, ukazat aky bude velky.... a vela dalsich veci, uplne z neho odpadavame, kazdy den sa naucil nieco nove 🙂 lepi sa to na neho a je to parada....
Moc vas vsetky pozdravujem a dufam ze si s babetkami uzivate super pocko a letooooooooo, konecne 😀 😀 😀

ewwe
14. júl 2010

@luppita ste boli v taliansku? a ako si to riesila s prikrmami pre drobca?

my sme na tu 3kolku kupili taku trubku a nina ked jej poviem ze zatrub, tak ona penkne zatrubi, a dnes sme sa cely den clapkali vo vode, no ja nie iba nina, ja som sa len pri nej ochladzovala, nenormalne horuco je dnes 😝

weiya
14. júl 2010

@ewwe sikovna je ninka, aj Talka ma trubku na odrazadle a ked povieme ze zatrub tak zatrubi 🙂)a zajtra ze ma byt este teplojsie 😒 ja nemam rada leto ja som taky jarny/jesenny typ 😀

tinnka9
14. júl 2010

@weiya uz je lepsie? 😉

bobocka
14. júl 2010

@luppita @ewwe @weiya kocky trak vam zavidiiim!!!!!!vase drobce su take sikovne.moj michalko je motoricky zdatny celkom fajn.okrem chodenia zvlada vsetko.blaboce si mamamamma,bababa,nelele...iba taketo.normalne slovo z neho nevyjde 😢 iba ked place,tak place "mama",tak vieme,ze chce mna k sebe.ale inak sa velmi nechyta 😒 .robime tapi tapusky,ale tak ,ze ja mu drzim rucky a tapkame a on sa pri tom smeje,ale sam netapka.a papa ho ucime urputne uz daky tyzden a furt nic.on je nejaky lenivy na to.nechce sa mu vobec.uz to vidim,ze to bude s nim tak ako s tou jeho motorikou.dlho nic a potom zrazu vsetko naraz....ale ked ja uz chcem aby mi zakyval.. 😒
inak dakujem za nazory k ockovaniu🙂

tinnka9
14. júl 2010

@bobocka nic si z toho nerob. Ani nas matusko nevedel tlieskat ani dat papa par dni dozadu, a teraz vykyvuje vsetkym z kocika ako kralovna Alzbeta 😀. Ale okrem ba-ba nepovie nic. A este ma-ma ked place, tak ako tvoj, ale myslim, ze si to nespaja do suvislosti so mnou.

weiya
14. júl 2010

@tinnka9 dakujem za opytanie🙂 hej neska uz lepsie 🙂 len keby az take horko nebolo 😒
@bobocka nic si stoho nerob, aj my sme sa nakyvali kym sa to naucila 😀 ale tiez nezakyva na pockanie 😀 najvacsiu srandu s nej mam ked sa jej opytam aka velka naraste tak ukaze a aby som sa dalej pytat uz nemusela tak si sama pokracuje,dava tap tap tapusky, papa, ako sa mas a vsetko doradu co vie 😀 😀 uz aj stvornozkujeme 🙂 neska sme sa nahanali po styroch mna tak kolena bolia, mame plavajucu v celom dome a malej to volako niak nevadilo 🙂 😀

bobocka
14. júl 2010

@tinnka9 moj misko place "mama" a stichne ked pridem.ono to nemusi mat suvis so mnou,ale ja pre svoje ego matky si tvrdim,ze ma uz oslovuje 😀

bobocka
14. júl 2010

@weiya no kyvam mu ostosest a tapkame furt a aky je veliky sme este ani nezacali,to uz by bol fajne domyleny asi.no uvidim.budeme stale skusat.vsak on jedneho dna pochopi a zopakuje 😉 ja len dufam,ze ten den uz coskoro bude 🙂

zuziiiicek17
14. júl 2010

@bobocka uz to ma suvis urcite 😉 moj misko vola mna mama ,babku baba ,hava avo ...
a najnovsie slovo : BOZE ....ze BODE BODE 😀 a ked ho daco stve ,tak sa chyti za hlavicku a frfle si 😝 😀

luppita
14. júl 2010

@tinnka9 @bobocka baby krpci urcite vedia ako plakat ked vas volaju 🙂 Simonko ma zajtra 10m a zacal zo vsetkym naraz asi pred dvoma tyz. a naozaj naraz, sam si zacal tlieskat, skusal mavat.... ale predohra bol tyz v taliansku kde po nom neustale niekto (8ludi) nieco chceli. A ja len znem co zasiali 😀 😀 😀

@ewwe Boli sme na apartmanoch a varili sme si sami, nakupila som kopu vsakovakej zeleniny a ako doma 🙂 Isli sme autom, takze som nakupila dojcensku vodu a z nej som varila.
na plaz som mu brala ovocie, piskotky, detske vysivy ovocne, tych som nakupila vela, na kazdy den..... Simonko ma super vlastnost, zje vsetko a stale 🙂 mal tam aj spagety s kecupom, pizzu.... viac menej dostal ochutnat zo vsetkeho co sme jedli my okrem skebli 😀
Chystate sa dovolenkovat? Kde ?

bobocka
14. júl 2010

@zuziiiicek17 no vidis,chyta sa na havo,baba ,bode 😀 😀 😀 moj misko este stale nie.on si blaboce vela,ale vo svojej vlastnej reci 😀 .hadam uz coskoro zacne aj dane veci pomenovavat.som zvedava.akoze ja s tym nepanikarim.kazde dietatko je individualne a kazde ide svojim tempom.ale zavidim vam,ze tie vase drobe uz vedia na konkretne veci aj slovne reagovat 🙂

bobocka
14. júl 2010

@luppita pozicaj mi tych osmich,nech aj toho mojho partizana rozhovoria a naucia ho babytrikom 😉 😀 😀 😀

luppita
14. júl 2010

😀 😀 😀

petraas
15. júl 2010

@bobocka ani sofinka nejak nerozprava akurat mama, baba a av to ja akoze havo a aaá to je akoze kakat a este bak bak to je akoze fuj, papa dava akurat havinom inak da papa len ked sa jej chce alebo ked clovek odide a aka je velka vie spravit ale to si chytne moje prsty a spravi aka je velka lebo mama ju to tak ucila ze mala prsty v jej dlaniach a tak s nou robila aka je velka tak teraz ked to poviem tak kuka komu chmatne prsty a urobi to🙂)) ju teraz preucam aby to robila bez prstov tak uz sa nam to pomali dari a inak tiez si stale blaboce v jej reci

ewwe
15. júl 2010

@bobocka nebud smutna ze nevie zakyvat, moja nina je uplny opak tvojho miska, ona sa velmi rychlo nauci nove veci, ale zasa s pohybom to je horsie, iba vcera sa dala na styri aj to len v bazeniku a uz sa asi 3 dni skusa stverat po mne hore, ale je to bieda, ona je velmi netrpezliva a ak jej nieco nejde tak to rychlo vzda
@luppita toho roku sa nechystame asi nikam a ked tak mozno v septembri len tu na sr,

tlenka
15. júl 2010

ahojteee... strasne dlho som tu nebola, mozem sa k vam pridat zas? 🙂 😵

petraas
15. júl 2010

@tlenka ahoj, samozrejme ze mozes🙂

petraas
15. júl 2010

baby ktorych deticky trapila horucka pri zubkoch kolko asi ste ju mali dni?

weiya
15. júl 2010

@petraas myslim,ze mozes pocitat s dvoma-troma dnami

tlenka
15. júl 2010

u nas to bolo tusim tak na dlhsie, taky tyzden urcite, ale teploty boli skor k veceru a v noci.... cez den kusala vsetky mozne hryzatka, bola spokojna, ale zas v noci sa budila a dost plakala...ani gel na zubky nejak nezaberal, az ked som jej dala pol cipku, tak bolo ok 🙂

petraas
15. júl 2010

no my mame teplotu uz treti den, teda vlastne zatial bez teploty, naposledy mala o pol 4 rano a od vtedy som merala 2 krat a nemala tak uvidim ci bude po obede lebo aj vcera do obeda bez teploty a potom nabehla. mame ju od obeda celu noc az do rana a v noci taktiez poriadne nespi stale sa budi a place. no dnes som volala s lekarkou lebo som nevedela ci mozem davat nurofen aj ked ma nizku teplotua ta mi povedala ze ked bude teplota aj zajtra tak nech sa radsej prideme ukazat. jeden je skoro uz prerezany a pomali zacina aj druhy tak snad ju teploty nebudu dlho trapit lebo v tychto horkach je to des. je stale dost vrela ale teraz ked som jej merala tak som nic nenamerala tak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre