V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tlenka
15. júl 2010

.. 🙂 my uz mame 8 zubkov od polovice juna, takze snad mame par mesiacov pokoj... dalsie budu stolicky a tie sa prerezavaju medzi 12.-18. mesiacom

bobocka
15. júl 2010

@tlenka fuuuh,zavidim 🙂 .my mame 4.prve dve dolne jednotky boli bez reakcie,pohoda najvacsia a horne jednotky nas trosku potrapili,no dalo sa zvladnut.nic strasne.moj drobec ma na vsetko vdakabohu jemnu reakciu. 😉

bobocka
15. júl 2010

@petraas @ewwe ved ja to zas tak neriesim.keby mi v roku a pol nezakyval,tak by to bolo horsie,no teraz je este malicky.proste je to malicky lenivcek 🙂 .on je krasne vnimavy a reaguje ,len nechce opkovat po mne veci.gagoce si krasne ,no po svojom.on ma riadne motoricke pokroky zo dna na den.fakt v tom je sikovny.uz mi preruckuje celu ohradku.lozi jak dabel,v ohradke vie skakat(normalne sa drzi za okraj ohradky a skace,alebo sa zapre nozickami o sietku ohradky a stvera sa hore),len to opakovanie mu nejde.o je stale v pohybe.take,ze by sedel a hral sa-tak to max polminutky vydrzi.on chce stale nieco objavovat,nove veci chytat...take,ze by sa na mna zameral a riesil co ja robim je len ked ho prebalujem.akonahle ma suchu plienku -hned pichy prec zas daco objavovat 😀

tinnka9
15. júl 2010

@bobocka my mame tych nasich chalanov tusim skoro rovnakych 😀 . A ked spominas prebalovanie, neuteka ti drobec, ked mu vymienas plienku? Lebo tu nasu vrtulu musim prebalovat v stoji!!!! 😀 Akonahle ho dam na chrbat, zacne strasne nervacit, hned je na 4 a leti prec. Este ked ma len pocikanu plienku, to je OK, ale ked ma nalozene, tak to je teda riadny masaker cistit ho, ked stoji!

bobocka
15. júl 2010

@tinnka9 hahaha 😀 veru ja ked prebalujem,tak mu musim dat odsavacku na sopliky(jeho najoblubenejsia pebalovacia hracka 😀 )alebo korku chleba...proste ho niecim zamestnat.a ponovom sa pri prebalovani stale taha do sedu.takze veru musim byt riadne obratna aby som vsetko spavila tak ako treba a nemala vsetko dookola namalovne na hnedo 😀
inak michalko zacal byt poslednou dobou velmi umrncany,hlavne po veceroch.nedajboh aby so z izby vysla-to pusti taky dojimacik plac,ze mam dost ☹ my sa na tom s muzom uz smejeme,lebo on presne vie ktory druh placu ma prinuti sa vratit spat.ked len mrnci a protestuje,tak to ho necham tak,ale ten jeho dojimacik...to sa neda.to ho hned musim pomojkat 🙂 on ako keby tu osemmesacnu uzkost teraz chytil.on sa sice cuzdich ludi neboji,no uz sa na nich nesmeje ako kedsi.ked si ho niekto iny vezne na ruky,tak len na nich hladi,ze co chcu a hned sa za mnou obzera a pyta sa na ruky.hahaha aspo jednu vec moj syn robi.pyta sa na ruky 😀
inak vcera sme boli zas plavat-parada.uz mame len dve lekcie,tak dufam,ze a aj pod vodu dostaneme aspon na chvilku.teraz robime na signal(misko aaaaaaaa sup)poharik s vodou na hlavu.najprv to bola len mokra dlan na tvar,potom dlan plna vody na tvar a teraz je to poharik s vodou na hlavu.kocky co chodite s drobcami plavat...na kolky krat ste sli pod vodu a ako ta plavecka abeceda u vas vyzerala?tak ako u nas,ci ste to nejak inak mali?a vcera sme boli po prvy krat v saune.joj,to bolo super.po prvy krat sme boli,tak sme tam mali len 38stupnov a boli sme dnu takych 5 min.boli by sme vydrzali aj dlhsie,ale instruktorka vravela,ze na prvy krat staci.

petraas
15. júl 2010

@bobocka neviem presne na ktorej lekcii sme sa zacali ponarat ale tusim ze na 4 alebo 5 ale to len tak troska. zacinali sme ak vy najprv to bola len mokra dlan na tvar,potom dlan plna vody na tvar a potom poharik s vodou na hlavu potom poharik s vodou na hlavu spolu s lahkym ponorenim, potom poh. s vod. spolu s normalnim ponorenim a potom ponorenie bez poharika az sme preplavali celu vanu pod vodou. inak sofinka bola sikovna tak instruktorka nam spojila niekedy aj dve lekcie, myslim tak ze trebars sme sa mali ponarat bez poharika a ona to robila este na lekcie kde sme sa ponarali s poharikom. myslim ze ponaranie by ste mali stihnut zalezi aj od toho ako je Misko sikovny a ze ci aj ty si na to trufnes lebo vela maminiek na to nieje

bobocka
15. júl 2010

@petraas ja si trufam 😀 ja uz by som ho aj teraz ponorila 😀 raz sa mi stalo,ze sa drobec smikol vo vanicke a na sekundu bol pod vodou(zas nie uplne,tak vela vody nedavam)hned som ho zodvihla a on mal zachvat smiechu 😀 .podla mna to bude ok.aj instruktorka povedala,ze drobce celkom uz aj vnimaju ten signal ,no uvidime.ale tesim sa na to velmi 🙂

lujsa
15. júl 2010

@luppita vitaj naspat z dovolenky,citam,ze aj SImonkovi veeelmi prospela 😵 Veelmi je sikovny,ked tolko veci ovlada 😵

@petraas deti horsie znasaju zubke,ked su cez den na slniecku.Nebyvate teraz?Prajem vam,nech su zybky co najskor vylezene a mate klud 😵

@bobocka Misko tie tapusky a papa nerobi podla mna preto,ze ho to az tak nebavi,nie preto,zeby to nevedel zopakovat..Moj drobec daval napr.papa od 6.mesiacov,potom sa naucil tapusky,indiana vie uz davno...a momentalne ma obdobie,ked to nechce robit ...Predtym to robil na poziadanie a teraz mozno 1x z 20-tich.Pozrie na mna stylom,ze on nie je maly a robi si svoje 😀 Tiez ho viac bavi pohyb,lozenie,stavanie a pod.

Kocky,nezacinaju byt vasi drobci poriadne priecny?Moj sa uz asi tyzden hada s hrackami,krici a mam pocit,ze sa coskoro zacne hadzat o zem...On napr milije spolocne hranie s loptickou,tak,ze mi ju hadze a ja jemu,vie ju uz chytit vo vzduchu a ked sa mu to nahodou nepodari,tak nakrici na loptu,rovnako na nu krici,ked chce loptu hodit inde,ako leti....Asi 2 mesiace dozadu sme si tu lopticku navzajom kotulali,vtedy bol ulne kludny,aj ked sa mu ju nepodarilo nahrat mi ju presne...

lujsa
15. júl 2010

@bobocka my sme sa tiez ponarali na 4.-5.lekcii,kto ako.Ale nie cele babtka,ale len brada ,usta a nos boli pod vodou,oci uz nie.

Mame za sebou ockovanie,chudatko moje veeelmi plakal ☹ A ten pohlad,nech ho zachranim ☹ Ale uz je po tom,len velmi kopal nozkami a ma tam uz silu,tak mu sestricka napichla na jednej nozke kost...A ockovali ho tym Prevenarom proti 7.pneumokokom,nie tym novym...

lujsa
15. júl 2010

@tinnka9 teraz uz asi vsetky babatka utekaju pred prebalenim,vidim to na plavani 😀 Akonahle maju 7 a viac mesiacov a polozime ich na chrbat,tak bol a preteky s casom 😀 🙂

bobocka
15. júl 2010

@lujsa no uvidime.mozno ho to vazne nebavi.a mozno to coskro zacne robit.ja tomu nechavam volny priebeh,ale zavidim tym mamickam ,ktorych deicky o uz robia 😉
a preco maleho ockovali tym starym prevenarom?vsak sa pise,ze ta nova vakcina je ucinna aj ked boli podane prve dve tie stare.odovodnila ti to nejak lekarka?

bobocka
15. júl 2010

@lujsa
http://www.pfizer.sk/svk/uvod/informacie-media/...
Prechod z pôvodnej 7-valentnej na novú 13-valentnú konjugovanú vakcínu je plynulý. „Obe vakcíny využívajú identický proteínový nosič a majú rovnakú schému očkovania. Nová 13 – valentná vakcína pritom obsahuje rovnakých 7 sérotypov ako doposiaľ používaná vakcína, plus prináša ochranu pred ďalšími 6 sérotypmi pneumokoka. Dojčatá a deti, ktoré začali očkovanie s Prevenarom, tak môžu v rámci očkovacej schémy kedykoľvek prejsť na novú 13- valentnú vakcínu
podla tohto ste mali byt ockovani uz tou 13tkou.no som zvedava co mi miskova pediatricka na to povie...

kathynka
15. júl 2010

@petraas yoan mal horucky pri zubkoch...ked mu sli prve dva, tak mal jeden den horucku, potom cely vikend nic a potom sme sli do nemocnice s bronochitidou...a ked mu sli horne zubky, tak mal tiez jeden den horucky a potom uz nic, nastastie sa to obislo vtedy aj bez nemocnice
@bobocka fakt si z toho nic nerob, ze misko este nerobi uplne vsetko, co ine deticky tuto...yoan sice robi tapusky uz dost dlho (v nasom ponimani to je "bravo"), uz aj papa dava, ked ma ukazat akyb bude velky, tak to sa hlavne rehoce...snazim sa ho teraz naucit "ako sa mas" a rucickami povrti "tak tak vselijak"...zatial bezuspesne 🙂
a rozpravanie? potrebovala by som na to iny vyraz, co sa tyka yoana 🙂 sem-tam povie baba, ale inak je su to len take praveke vykriky 🙂
@tlenka jupi, nejsme jedini, co sme taki zubati, aj ked tvoja malicka je o mesiac starsia...ako hovori bobocka: osem je osem🙂

weiya
15. júl 2010

fuuuha baby, neska ste kolko popisali 😉

bobocka
15. júl 2010

@weiya aaale,zase tak vela ani nie.vecer je daky hluchy...kde ste vsetky? 😀

bobocka
15. júl 2010

fiiiha baby,tak toto tu hadam este nebolo 😕 pol jedenastej a vecer bez komentov...hm hm hm, 😀

kathynka
15. júl 2010

to bude tym teplom...

bobocka
15. júl 2010

@kathynka ja ti dam teplo!!!!uz aj napis aky bol den 😀 😀 😀

kathynka
15. júl 2010

@bobocka eeeee, stvrtok???

bobocka
15. júl 2010

@kathynka ja ti dam stvrtok!!!!spasy bokom poppinska 😀 ako ta tvoja operacia.vidim,ze v ba ostavas a 600 euri plats.sa citis 😀 ci na tu moju vyhru v lote sa spoliehas 😀 uz mas aj termin naplanovany?

kathynka
15. júl 2010

@bobocka jaaaj, ty si myslela, ze co sme dnes robili? ja ze to je skuska tepla, ci mi uz fakt sibe a mam dat spravnu odpoved...asi mam upal ci co, kedze mi az teraz zaplo 🙂
noooo, den bol fajn...mali sme poslednu hodinu plavania a dnes bola s yoanom v bazene clarisse...bola som tam sice aj ja, kedze ona po slovensky nerozumie, ale bola to sranda aj tak 🙂 a spravili mu dnes aj fotku pod vodou, ale uplne je nevydarena, kedze yoan si dal rucicky hned na oci a strasnu grimasu vystruhal...
a mala som tu dnes cely den moju najlepsiu kamosku, ktora je uz oficialne odstahovana do spanielska, takze bola s nami aj na plavani a poobede sme sli s yoanom na plaz k dunaju, kde sme sice boli cely cas v tieni a bolo to velice prijemne, kedze u nas sa uz aj par mrackov ukazalo, ale yoan to cele stravil v hojdacke zazerajuc na cely svet....akoze hlupa horucava...

kathynka
15. júl 2010

@bobocka jasne, nedelne loto to isti 😀 ale, coby, jasne ze sa na 600e necitim...asi pojdem do statnej nemocnice...nech plati poistovna...mama vraj mala v obvode 2 dievcata, ktorym tam operovali koleno a vraj boli velmi spokojne...tak hadam aj ja to prezijem v zdravi a s dlhodobym ucinkom...termin este nemam, nechcem si kazit leto...asi si to slahnem niekedy na leto...nevies ako dlho trva potom domace liecenie, kym sa zacne clovek normalne pohybovat? ty mas teraz takeho jedneho maroda doma...

kathynka
15. júl 2010

sak ja som uz uplne prihriata...prehriata...pisem, ze si nechcem kazit leto a vzapati, ze si slahnem tu operaciu na leto...sak preco ne...jasne, ze tam malo byt na jesen...ach jaj, asi potrebujem uz aj spanok...radsej uz utekam do postele, lebo este vela hluposti popisem...dobru noc, maminy 🙂

briketa
15. júl 2010

Ahojte dievcata. Mam septembrovu dceru 2009 a chcem sa opytat co uz prosim vas davate jest, tak aby to nebolo maso a vajcia? K lekarke ideme od siestich mesiacov az v septembri a od syna si uz nepamatam, on aj tak nechcel nikdy nic jest.
Je okrem mlieka zeleninu a ovocie, jacmenne krekry, quinovy chlieb, ryzu a ryzove vyrobky (cestoviny, krekry).
Na obed je bud zeleninova polievka, alebo kukuricne tortilly . Pije len UM a vodu. Prikrmy zacala po ukoncieni siedmeho mesiaca.

bobocka
15. júl 2010

@kathynka fiha a to nevadilo,ze yoanovi davala pokyny jeho mamina?predsa len je na tvoj hlas zvyknuty.inak v tychto horucavach j to riadne ist s dietatkom von.misko mi hned odpadne po 10 min v kociku.slamka mu uz pomaly prirastie k puse co je taky smadny stale 😝 .inak ja nemam auto a chodim v mhd a vcera som sa s jednou pani fajn pohadala 😠 stretli sme sa v bus tri kociky.misko spal,bol tam asi 2rocny chlapcek v golfaci a asi 3tyzdnove miminko co veeelmi plakalo)no a jedna pani sa tam zacala poriadne nahlas rozculovat,ze co je to za matku co v takom teple trepe dieta do autobusu(no holt niekdy sa inak neda a co ma matka cez polku mesta peso ist ked musi byt v istom case na istom mieste?),ze ten plac sa neda vydrzat.ze ona musi ist do zadu autobusu,lebo ju z toho placu porazi.tak som na nu zhucala,ze ked jej to tak vadi,nech si vystupi a odkraca to domov!!!ze je uplny primitivizmus odopierat pravo matke sa odviest so svojim dietatom v mhd!!!ta maminka bola chuditko z tej zenskej uplne rozhodena,strasne zle sa citila a ostatni ludia v autobuse si len suskali,ze to co za husu bolo!!! 😠 iba co som sa rozculila 😠 😠 😠 tak dost,ze slovensko je este stale pozadu so sluzbami pre matku,dost,ze ludia sa stale tvaria pohorsene ked matka koji dieta na verejnosti (aj ked ma prso prekryte satkou),dost,ze nie su vsade bezbarierove vstupy a teda matka s kocikom nema sancu ...este aby sme sa obmedzovli v cestovani autobusom lebo dieta place!!!tak to nie!!! 😠

bobocka
15. júl 2010

@kathynka no zalzi od toho v akom stadiu je tvoje koleno.moj muz mal straasne dochramanu chrupavku.lekar povedal,ze etse nevidel aby mal jeden clovek takto znicenu chrupavku ked nerobi sport vrcholovo (akoze moj muz snowboarduje 15 rokov a predtym lyzoval a behal,ale aj tak),no zajtra je to tyzden co je vladko po operacii a je to ok.prve tri dni bol mimo.malo hodil,bal sa s tou nohou aj pohnut.ale nie preto,ze ho to bleloo,ale taky skor pooperacny strach s tym pohnut to bol.po piatich bol na kontrole.ma take mini cviky co musi cvicit.a malo chodit.treba si tam stale studeny zabal davat aby to odpuchlo,no nie mokry.nesmie to byt mokre. o tyzden je dalsia kontrola a tam mu stichy budu vyberat.nemoze sa sprchovat (to je super prijemne v tychto horucavach 😠 ),tak sa len mokrym uterakom umyva a vlhke utierky(ukradol miskovi 😀 )pouziva,este nesoferuje,ale v pondelok uz asi bude (to je10 dni po operacii).najviac ho stve,ze si nemoze tu nohu zohnut.je tak napoly zohnuta,no viac to este nejde a on je uz z toho na prasky,ze si ju chce strasne zohnut a neda sa.ale boli ho to len trosku a nie stale a vlastne je to ok.ked som ho videla po operacii a ked mi povedal,ze co mu vlastne robili,tak som cakala,ze to bude o dot horsie.neboj nic.len kocikovanie si budes musiet minimalne tyzdne odopriet.mozno aj viac. 😒

bobocka
15. júl 2010

@briketa ahoj.a preco nie maso a vajcia?ste vegetariani?ja sa v tom velmi nevyznam,no diettku treba davat proteiny(vitaminy klasika) a tuky.ak ste vegetariani,tak asi vies ako to nahradit z inych potravin.neviem ako si na tom s jogurtom,no ten by urcite babo malo jest.plnotucny jogurt biely
my jeme
ovocie : jablko,hruska,banan,broskyna,marhula,(ceresne v bio vyzivke kupovanej boli)(jahody bio vyzivka)(slivky bio vyzivka)
zelenina: mrkva,zemiak,cuketa,hlavkovy slat,spenat,brokolica,karfiol,hrasok(len trosku)
ryza,bezvajecna cestovina,ovsene vlocky,vajecny zltok,biely jogurt smotanovy,biely jogrt z kozieho syra,chlebik,prave maslo (nie natierkove)
masko mal kuracie a morcacie prsia
rozmyslam,ci este nieco,ale myslim,ze je to vsetko.ja viem,ze som ti tam napisala aj tie vajcia a maso,ale tam som ti vlastne spisala to,co my jeme.o tyzden a pol ma moj syncek 10 mesiacov a potom zacnem do stravy pridavat tvrdy syr,smotanu kyslu,a skusim aj rybku (ale len raz do mesiaca a tu kupovanu-nejaku bio vyzivku zas)
a preco si dala prikrmy od siedmeho?a preco mas kontrolu tak neskoro?podla mien deticiek(mimochodom krasne mena 🙂) asi nezijes na svk.

bobocka
15. júl 2010

@briketa joj neskoro je ,uz som unavena daka 😀 nie jogurt z kozieho syra,ale jogurt z kozieho mlieka tam malo byt 😀

tlenka
16. júl 2010

dobre ranko, zas je vonku riadne hic, nezavidim tym, co byvaju na zapadnom slovensku, tu v poprade mame predsa aspon o nejake tie stupne menej.... mala mi nechcela rano dajak spat, normalne spi od tej 8 do 9.45 hod. a dnes na 2x zaspavala a to spala mozno 45 minut dokopy, ak nie menej... idem jej dat papat a potom jej napustim vodou bazenik, nech sa trochu poclapka v nom 😀

ewwe
16. júl 2010

@bobocka no to bola riadna husa v tom buse, a s bezbarierovymi pristupmi ani nehovor, u nas sa dostanem len do jedneho obchodu v meste s kocikom, dokonca do detskeho obchodu je zakaz s kocikom 😀 krava majitelka

ja som vcera isla spat o 21h, som bola hotova z toho tepla, dnes mi mm ide napustat vatsi bazen aby som sa mohla aj ja omocit trocha, nie len nina
@briketa nic ina ma uz nenapada, my papame vseliaku zeleninku, ovocie a este ryzu, bezvajecne cestoviny a ovsene vlocky, zemiaky,,,

ja sa chystam teraz skusit divinu, mm je polovnik tak som odlozila trocha mladej svieckovice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre