V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
16. júl 2010

a este som sa zabudla pochvalit, nina spi na nasej posteli cez den uz 2 dni, kedze v kociku na balkone by sa uvarila, krasne si s nou lahnem aj ja, a ona do 5 minut spi 🙂

tlenka
16. júl 2010

ewwe, tak to mas super... ja musim s mojou furt zaspavat, bo v postielke uz odmieta, ale kym zaspi, to trva, vystraja, tapka si rucickami, havka ako psik, lozi hore-dolu po posteliach, a ked zaspi, tak ju musim preniest do postielky

lujsa
16. júl 2010

@bobocka ja som sa dr pytala na to,ze je to vynovena vakcina a pokial viem,tak aj Prevenar,aj Hexa,ked sa nimi zacalo ockovat boli na isty cas stiahnute z obehu a "vylepsili" ich..Tak sme o tom hovorili a povedala,ze by radsej doockovala tou "starsou" vakcinou a kedze ona je dr,ja som uz len suhlasila.
V tom autobuse to bol naozaj vrchol,ze sa niektori ludia nehambia 😠Viem si predstavit,aka musela byt ta mamina rozladena....

@briketa vitaj 😉 Ja davam drobcovi presne to,co pise bobocka,napisem len to,co mal navyse :z ovocia jahody,maliny,ceresne,nektarinku,melon,dynu.Vo vyzivach mal aj cucoriedky,cernice s ine drobne ovocie,slivky,mango..Vlastne uz vsetko mozne. Zo zeleniny mal navyse zltu mrkvu,par fazulovych strukov a vcera so vyskusala pridat kusok cibule,papriky...Z obilnin papal ovsene vvlocky,kukuricnu krupicu,psenicne a razne pecivo.Z mliecnych vyrobkov tiez to,co pise bobocka 😉

@tlenka my tu ame take teplo,ze uz ani v noci sa neda vyvetrat...Keby aspon sprchlo...

@ewwe ten zakaz vstupu s kocikom do detskeho obchodu je vazne dobry 😀

ribizek
16. júl 2010

Ahojte. No akí zubáči sú tu už. 😀 My stále len ten jeden, ale podľa toho, že slintá ako malý bernardín, čo má v puse vodovodný kohútik, tak idú aspon dalšie 4. 😀 😀

My sme týžden horúčkovali. A poriadne. Od 40-ky sme ďaleko neboli. ☹ Samozrejme, obidvaja. V noci som dávali na ruky, nohy a zátylok obklady,lebo ani po paralene to nekleslo. A obidvaja museli na antibiotiká, Ja na to nie som zvyknutá, Matúško ich mal teraz prvý krát, našťastie doteraz nebol chorý, len také prechladnutia. Myslela som, že aj Peťo vydrží aspon do 2 rokov. No, našťastie už sme z toho vonku, ešte kašleme, pravdepodobne to trochu zachytilo aj priedušky. Horúčky sú preč, mohli by trochu odísť aj horúčavy. 😀
Tak ma tieto choroby a horúčavy "zabíjajú". Cítila som sa ako motorová myš - ráno naštartuješ a večer ťa zabudnú vypnúť. Uff, budili sa hádam každú pol hodinu. Teraz je to našťastie lepšie, aj ked v noci sa stále zle spí v tom teple. Noooo, vyžalovala som sa, tak by sa to malo zlepšiť. 😀 😀

Spomínate ohľadupnosť a tak. Bola som s chalanmi u doktorky, obidvaja v čakárni na rukách, bola som s nimi sama, muž musel na služobku. Reku, niekomu sa ma uľútostí a pustia ma skôr ason tí, čo majú väčšie deti. Mali ste vidieť. 😖 Práve s tými puberťákmi sa ponáhľajú najviac. Čo na tom, že mi na rukách plačú chalani na striedačku a zo mna sa leje ako z krhly. Hodím súcitný zdvorilý pohľad a úsmev a je to vybavené. 🙄 Už teraz viem, že ked chalani vyrastú, všetky maminy s drobčekami budú mať prednosť. 😀

ribizek
16. júl 2010

Zákaz vstupu s kočíkom som zažila aj ja. Do nábytku a jedného textilu. Odvtedy tam nechodím, ani ked som bez kočíka. A pritom miesta tam bolo dosť, nepoškriabali by sme nič.
Možno sa báli, že niečo ukradneme do toho minikošíka pod kočíkom. 😀

bobocka
16. júl 2010

@ribizek jaaaj,ludia vedia byt riadne bezohlani.ja by som na tvojom mieste poprosila nech ta pustia skor do ordinacie.vsak co by sa mohlo stat.bud by ta pustili,alebo nie a aj tak by sa potom zle citili.ja som dost drza co sa tohto tyka.odkedy som maminka,tak viem ake je to tazke fungovat v spolocnoti aj ked sa zda,ze je to prave naopak.a ked sa nas nik nezastane,tak musime my same.!!!!mommy power 😀 😀 😀 !!!

luppita
16. júl 2010

@ribizek ja som bola minule s malym iba na pravidelnej prehliadke 🙂 v cakarni bola maminka s pubertakom, ktory strasne kaslal, som sa ich opitala ci mozme ist pred nimi, lebo ze nechcem aby maly nieco chytil, a ten pubertiak, ze nic nechyti, ze on ma len zapal pluc.... skoro ma trafilo a ta mamicka ze bohuzial ale ona sa ponahla do roboty a ja mam predsa cas ved som na materskej, 😵 a tak som cely cas cakala radsej vonku na vzduchu 😖

ewwe
16. júl 2010

cauko, tak som sa vykupala, ja vo velkom bazene, nina v malom, vo velkom mi nechcela byt, lebo tam bola asi na nu studena voda, trocha sme sa vyblaznili a ja sa citim ako znovuzrodena, teraz nina spi ako zabita, naucila sa vavijat ako vlk, aj sme to kamerovali, ja som zavýjala vo velkom bazene a nina opakovala za mnou v malom, keby nas niekto videl tak si pomysli ze sme šiši 😀
@tlenka s tym zaspavanim to nieje take lahke, trvalo mi ju to naucit asi 3 mesiace, kedze bola naucena spat iba vonku v kociku 🙄

weiya
16. júl 2010

caute, no kde ste? 😀 mne sa nic nechce v tomto horku, ani pisaat 😀 mala lozi stvornozky jak drak 😀 nestiham behat za nou 😝 dnes vsetko porozhadzovala, vsetky skrinky sufliky, postavi sa pri nabytok jak nic a chuda veri si, no potom pada, tak musim behat a zachytavat ju aby sa mi niekde o roh nebuchla, lebo len tie nebezpecne miesta ju zaujimaju 😒 @petraas no co sofinka, uz neteplotuje, uz je fit?
@ewwe jeeee ewwe zavidim, aj ja by som sa rada niekde tak fajin schladila 😉 ako vam spia drobci v takychto horucavach?Talka zle 😖 V noci taka burka tu bola, normalne som sa bala, hromy blesky...ale sprchlo len trosku, ani to citit na vzduchu nebolo..este aj okna sme museli pozatvarat, takze super 31stupnov v izbe mame 😖 @briketa aj ja ta tu vitam 🙂 ja tiez davam malej papat tak ako lujsa a bobocka.Maso a vajcia preco nie? @kathynka nedelu podavam loto aj ja, tak ako @bobocka , teraz uz urcite vyhram 😀 jackopot 😀 tak potom mozes poslat cislo uctu, poslem aj ja volaco na kolienko 😀 hahahaa a ze ani pisat sa mi nechce a kolko som tu natukala 😀

petraas
16. júl 2010

@ribizek, @luppita tak to vam nezavidim...nasa lekarka nastastie berie prednostne deti do roka urcite a zda sa mi ze aj do dvoch a poradnu sa snazi davat väcsinou po obede ked uz chore deti nechodia
@weiya chvalabohu uz teploty niesu...mala ich len utorok a stredu a to cely den aj neci a naposledy vcera rano o pol 4 a od vtedy nic ale teda noc bola desna, nechcelo sa jej akosi spat a ked sme si isli lahnut o 22 tak rev velky a nie a nie spat teplotu nemala ale dala som jej aj tak nurofen od bolesti aj zubky sme natreli ale nic nepomahalo ...strasne plakala a hadzala sa no proste des aj na rukach sme nosili ale stale plac az nakoniec od unavy na mne zaspala tak som ju polozila a zasa rev ale to sa mi ju podarilo utisit a uspat no ale dlho nespala a zasa plac tak zasa uspavala na rukach asi este dva krat ...stale sa budila a plakala az ked isiem manzel o 4 do prace tak si troska pospinkala. no cez den v pohode aj teraz vecer celkom dobre zaspala len neviem do kedy🙂
inak spominala som ze som volala s lekarkou a ona ze ked budu dnes teploty tak sa mame zastavit...no teploty neboli ale isli sme nahodou okolo a nikoho tam nemala tak som jej pre istotu zaklopala lebo sme chceli ist na kupko a nechcela som sofinke pohorsit tak reku nech ju pre istotu pozrie a povedala ze ma zapalene hrdlo ale uz sa to lepsi vraj je nejaky virus tak preto mala aj teploty a este k tomu tie zubky, ale lieky nedala vraj to pekne ustupuje same a ze na virus a lieky nedavaju a povedala ze este tak 1-2 dni nechodit na kupko. tak dobre ze som sa tam stavila nez sme isli na kupko.

petraas
16. júl 2010

@lujsa teraz nechodime nejak na slnko boli sme väcsinou doma. no zubky sa akosi nechcu prerezet. jeden je uz velmi citit ako by bol prerezana a kusicek aj z druheho ale sa mi nezda ze by boli vidno. od dnes si sofinka neda absolutne pozret na ne tak nemam to ani ako zistit

kathynka
16. júl 2010

@bobocka to plavanie s clarisse bolo super, my tam nejako tie pokyny nevyslovujeme, len ked dietatko ide z dosky do vodicky, tak ho volame a to je tak vsetko...
my tiez jazdime mhd...obcas nas sice zavezie clarisse niekam, ked chceme, alebo po nas pride, ale vacsinou mhd a tiez sa stretneme s hocicim...a s bezbarierovostou to je hruza aj v BA...mozno ste poculi o nasom novom obchodnom centre Eurovea pri Dunaji...velice sa dusovali, ake to bude bezbarierove a mas ho vidiet....prd makovy...od samotneho centra ku promenade ide alebo travnaty strmy briezok alebo obrovske schody...tak si vyberte...tak to mam na haku a nicim travnik...nemozem si pomoct...a to si predstavte takych vozickarov...kocik aspon drzi mamina, ale vozickar zabrzdi az v dunaji...no otras...
@weiya dakujem, aj ty si moc zlata, teraz sa tu kvoli mne este gamblerky z vas stanu 🙂
jejda, baby, aj yoan spi strasne zle cez den...tie horucavy ho chudacika davaju uplne dole...poti sa neskutocne...a on ma dost dlhe brckave vlasky, musia ho ist teraz dat aj ostrihat, bo stale je mokry jak mys...dnes ani neobedoval, dal tri lyzicky a koniec...tak sme mu dali aspon sunar, tak to si dal...cely je taky umrncany z toho tepla, no nic moc veru...doobeda sme boli u konikovej kamaratky, tak sme supli yoana aj terezku do bazenika a bolo im fajn...yoan sa pak pytal von a cely cas presedel na mne, asi sa nepohol (okrem toho, ze zrazu som citila nieco teple a yoan cural 🙂 esteze som ho mala na sebe na uteraku)...uz by fakt mohli tie horucavy prejst...aj u nas bola v noci burka, ale tiez asi moc nesprchlo...hlavne, ze nejaky magor zacal lietat nad nami o 5tej rano helikopterou...a letel tak nizko, ze to bol taky rachot, ze taka rozospata som uz mala hned paranoju, ze urcite leti na nas nejaka stihacka, co nam vpali do baraku...krasny budicek...

lujsa
16. júl 2010

@kathynka Euroveu som videla nafotenu tusim v SME a bol to velmi kriticky clanok o "bezbarierovosti".Ja si tiez stale,ked idem s kocikom spomeniem na vozickarov,lebo ved ja to nejako s kocikom vyriesim,ale co oni 😔 To aby boli izolovani od sveta...

@petraas dobre,ze ste sa zastavili u tej dr,aspon sa Sofinka skor zotavi a vidis,uz aj teplota klesla 😵 Prerezavaju sa jej spodne zubky?Ak neche ukazat,tak ju to urcite boli,drobceka malickeho...

@luppita aj my mame poradnu nastastie v case,ked v cakarni nik nie je,sme objednani na cas,tak ideme rovno dnu a v tej cakarni nie je ani zivej duse.Tak by to malo byt,ved taketo deticky su velmi nachylne...rodicia velkych deti su neochotni,skor by som sa dr opytala,ci jej mozem zaklopat,ked nabuduce pridem na poradnu a v cakarni bude niekto chory...

@ribizek juuj,to si mala velmi narocne,som rada,ze uz se ok 😵

@ewwe hmm,take osviezenie by som brala aj ja 😉 😵

kathynka
16. júl 2010

@lujsa ano, kvoli tej "bezbarierovosti" sa na euroveu znieslo velmi vela kritiky...a vidis, napriek tomu s tym nikto nic nerobi...
a presne ako pisete o cakani u lekara, moja mama mavala tiez zauzivane, ze deticky do 1 roka mali prednost...aj ked bolo medzi nimi 5 pacientov, to je jedno, poradie urcuje lekar a pre nu babatka mali prednost....a pubertaci sa mohli hodit aj o zem...hlavne, ze mama ordinovala do 14tej nejaky den a oni prisli tesne pred koncom, lebo sa chudacikovia potrebovali vyspinkat...ale aby pustili matku s dietatom to ne, sak ona ma kopec casu...a preto aj bola mama vcelku vytocena, ked sme boli s yoanom v marci u doktorky a nechala nas cakat v riadnom poradi a boli sme v cakarni s 5-mes. babom hodinu...

bobocka
16. júl 2010

no moja pediatricka (teda miskova 😀 ) berie prednosne deticky do pol roka.na kontroly objednava vacsinou na jedenastu(ordinuje do dvanastej) a vzdy nas aj tak vezne.ja ked potrebujem ist s malym nutne,tak jej najprv zavolam ako su na tom,ze ci mozem prist hned,ci pockat a tak. a ja mam detsku 5 min peso z domu.mozno aj menej.len cez cestu prejdem 😉.ona mava kazdy pondelok poobede poradnu kde mozu prist maminky na prevazenie a tak a ostatne dni poobede chodi pozerat malinke novorodeniatka co akurat z nemocnice prisli(aj u nas tak bola aj so sestrickou skontrolovat pupcek a vobec malickho prezriet a so mnou sa porozpravat o tom co mam ci nemam robit,co jest ,ake potraviny su alergeny,ako kojit a tak)-to sa mi velmi pacilo.takto prisli 2x a potom som ja uz na poradnu chodila.
inak misko celkom ok reaguje na teplo,v noci mi spi 12 hodin(nadranom prebudenie na kojenie potom spi dalej) a na obed mi spi 2 hodinky a vecerom este jednu.dokopy spi 15 hodin denne a ked bol uplne miminko ,tak ledva 10 dal.ja to nechapem.novorodeniatka vacsinou stale spia a on nic a teraz to vsetko dospava 😀
ale dnespo dllllhanskom case sme mali problem zaspat vecer.on zaspava pri kojeni,no vecer bol uplne culy a dudkal a dudkal o otvornymi ocami az som si povedala dost a bdeleho som ho polozila...fuuu,to bol cirkus.akoze uspala som ho asi po 15 min,ale to u nas nie je zvykom.tak sa tu trosku postazovat musim 😝 .ale uz chrupka 😉

briketa
17. júl 2010

Vdaka za jedalnicky aj za mile privitanie.
Nie sme vegetariani, ale nakolko zacinam s prikrmami az neskor cakam s vajickami do roka a s masom do dvoch rokov koli tomu ze manzel ma astmu. Maso je jeden z najvacsich spustacov astmy. To je normalne na odporucanie pediatrov tuna.
V podstate ovocie a zeleninu jeme to co vy, akurat nakolko sme v subtropickom pasme, pridavame tunajsie veci - cerstve avokada a topinambury ako prve prikrmy. Z ovocia aj, Mc Beth ovocie, Cherimoya, Litchi, Fuji persimon aj Papaye a Guavy.

ewwe
17. júl 2010

tak aj nasa dr. ma poradne v utorky poobede, a tiez ju mame asi 4 min. od panelaka, a chodime k nej tesne pred obedom alebo poobede, ked je tam malo ludi alebo nikto
@briketa pozeram ze cakate dalsie babatko, si odvazna, ja by som tak skoro asi deti po sebe nezvladla, ale ja som ,,iná,, 😀

kathynka
17. júl 2010

@briketa a kde presne byvate? inak deticky maju fakt krasne mena 🙂 uz mate vybrane aj pre 3. dietatko?

lujsa
17. júl 2010

@briketa nevdela som,ze maso je spustac astmy,ale aj ja som sa ho bala...Predsa len,su v nom hormony,antibiotika a pod,ale nastastie u nas astmu nik nema,tak mu masko davam od 7.mesiacov,ale vylucne bio...Drzim palce,aby ste sa astme vyhli.Ak sa mozem opytat,zelezo davas malej v strukovinach,alebo ako vitamin?Pytam sa preto,ze moj drobec v tychto teplach nechce masovo-zeleninove prikrmy,tak rozmyslam,ci je potrebne pridavat mu zelezo nejako inak.

Ja som si myslela,ze je standardom,ze na poradnu sa chodi v case,ked v cakarni nik iny nie je a babatka do roka sa beru prednostne...No ako citam,tak nie je.

briketa
17. júl 2010

Kathynka, zijeme v Kalifornii, priamo pri oceane, je to hodinu a pol autom na sever od Los Angeles. Mesto sa vola Santa Barbara. Je rozlozene medzi horami a oceanom. pozriem web, tu je: www.santabarbaraca.com Manzel je z Anglicka z Birminghamu, ja som maleho mesta Tlmace v Nitrianskom kraji. Velmi sa nam tu paci, manzo ma dvojity pas, ja som sa este nerozhodla, administrativne uz mozem mat, ale zatial chodim na slovenskom. Deti su uz narodene tu.
Meno pre 3. skoditko (moje deti su skoditka) este nemame. Je to velmi necakane 😀 ale nie nezelane, takze ewwe , bojim sa aj ja ;) Je ekonomicky tazke obdobie, som tu bez pomoci a mam jedno male babo tu pri mne....
Lujsa, zelezo davam v ryzovych cerealiach, speci obohacovane o zelezo pre babatka. Zo strukovin neviem vsetky druhy fazul po slovensky ale na vzhlad to napisem takto. Varim zmesku ciernej fazuje, cervenej, bielej (black beans, pinto beans, kidney beans). Alebo davam lahodkovu obrovsku bledu fazulu, co sa pouziva do talianskych studenych salatov. Jedna fazulka je velkosti polovice ukazovaka. Na SVK som ich predtym nejedla, neviem ako sa volaju.
Varim mlady cicer, cervenu aj hnedu sosovicu, fava beans, co si myslim ze je nas bob.
Bud dam strukoviny prepasirovane na pastu medzi dve kukurine tortilly (tie zas obohacuju vapnikom), to sa potom vola quesadilla, alebo len tak ako polievku s mrkvickou a pastrnakom.
Umele vitaminy sa tu babatkam ktore nemaju ziadne problemu vobec nepodavaju.
Co som tak postrehla z fora, niektore veci sa tu robia uplne inak. Nehovorim horsie, ci lepsie, inak. Neporovnavam to, beriem ako to je.
Nic na zrastanie fontanely, nic sa nerobi so slziacim ockom (do roka sa to na 99% upravi same), nebali sa nasiroko, klbiky sa kontroluju len priebezne hmatom, ziadne sono. Ziadne ockovania nie su povinne, ale ak ste zaradeni v statnej skupine pediatrov a do dvoch rokov nedate zaockovat dieta, budu vas odporucat k inemu lekarovi.
Zobudila sa mi mala, musim utekat. Kludne sa pytajte.

bobocka
17. júl 2010

@briketa wow santa barbara!!! joj ci ti zavidim 😉.poznam to sice len z tv,ale kraaasa. 🙂 a to si sa s manzelom z uk tam prestahovala,ci ste sa uz tam spoznali? musi to byt takze byt takto s detickami v cudzej krajine bez rodiny.myslim bez tvojej najblizsej rodiny.inak je zvlastne ,ze tam povinne ockovanie nie je.no ako sa vravi iny kraj,iny mrav. a ty si teda drobcov dala zaockovat? a ak,tak proti comu? a ty uz mas zelenu kartu,obcianstvo,ci permanent resident?celkom by ma to zaujimalo.ja neviem ci my ostaneme zit na slovensku.do uk sa mi velmi nechce,ziskat viza do australie ci noveho zelandu je takmer nemozne pre nas, a tak nam ostava len usa a canada.usa mi ale pride byt jednoduchsie.a deticky ti uz automaticky maju obcianstvo?moja sesternica a bratranec sa tam narodili(takmer pred 20 rokmi a mali us a svk obcianstvo.neviem ako to maju teraz,kedze dvojite obcianstvo sa na svk zrusilo...ach,tak ti zavidim.ty tam mas stale krasne.mne zivot v sb evokuje pohodu,predsatvim si stastne rodinky zijuce v krasnych rodinnych domoch s velkou zahradou...ja viem,ze to nie je med lizat kazdy den,no aj tak,som si ista,ze vedies ovela lepsi zivot nez ja.po ekonomickej stranke urcite.aj vyzitie tam mas s detmi podstatne lepsie nez my tu na svk.

ribizek
17. júl 2010

@bobocka -ked ja som uz akosi nemala chut bojovat.Petko mi zaspal na rukach a Matusko mrncal,co bol unaveny.:( No,hlavne,ze je to uz za nami.Teraz tu behaju maratony 🙂

Inak, dakujeme vam dievcata za podporu.Bolo to sice narocne,ale dalo sa.Vsak co ine sa da robit,ze? Ked musis,tak musis.🙂 Lfn som hypnotizovala dvere,nech je v nich mangi.Hold,nase rodiny su daleko,tak si musime zamakat. Nastastie mam fajn "polovicku🙂

luppita
17. júl 2010

@briketa aj ja zavidim, musi to byt super zit kusok od mora, ja more milujem a slnko.... ale nedokazala by som zit tak daleko bez rodiny. 🙂 Ja som taky maminkyn cecek 😀 😀 😀 Drzte sa cela krasna velka rodinka 🙂 Budes to mat naozaj vesele s dalsim drobcom, ja by som to moc chcela, teda ten maly vekovy rozdiel, aj sa trosku snazime, ale zatial nic ☹ ked nad tym tak rozmyslam do detailov tak amen tma, ani za svet, ale ked si predstavim to krasne vonave miminko, ktore este nic netusi a pomaly robi pokroky, tak som za 🙂 Len si neviem predstavit to tehotenstvo pri mojom sarkanovy....

luppita
17. júl 2010

teda simpanzovy 😀 😀 😀

ewwe
17. júl 2010

@briketa wow pre nas je to velka exotika, a co vas tam zavialo?? tak daleko?
my sme dnes boli na domasi, no asi prvy a posledny krat ludi habadej, horucava a kedze u mna materska demencia rozvinuta naplno tak som si zabudla plavky, hlavne ze som nabalila tolko veci, ale nine sme zobrali bazenik tak ona sa clapkala a ja pri nej varila,

@bobocka vies ze aj my rozmyslame ze by sme sli prec zo sr? ale ja myslim nieco blizsie rakusko alebo svajciarsko, len vies vsade si cudzinec aj po x rokoch, zaujimalo by ma ci to je aj v usa a kanade, ako tam beru cudzincov

ribizek
17. júl 2010

@briketa -pekne vystizne si to napisala.Necakane,ale nie nezelane.Cerstvo si pamatam na otazky: Zadarilo sa,co? Alebf pohlady niektorych,ked som isla s malym v kociku a obrovskym bruchom 🙂 Chceli sme druhe,len ma trochu prekvapilo,ze to vyslo na prvy pokus🙂 Ale som tomu rada. Vzdy som hovorila,ze do 35-ky budem mat 2 deti. Len som neodhadla rozdiel.:D

ribizek
17. júl 2010

@ewwe -:D. Ale dufam,ze dieta si nezabudla? 🙂
Materska demencia mi je znama,minule som musela pracne opisovat,lebo ma nenapadlo slovo sanitka :D

luppita
17. júl 2010

@ribizek co bolo na tom najtahsie ? asi tie zaciatky, ci samotne tehotenstvo?

ribizek
17. júl 2010

@luppita -ta myslienka,ze budu dvaja mali,ja sama a ako to zvladnem.Napriklad uspavanie.Tehu som mala fajn,aj ked si to neviem uzivat.Ten posledny mesiac som vzdy "trpela" a rodila kazdy den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre