V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
17. júl 2010

@zuziiiicek17 ved ale oni su s nim stale.vsak doteraz normalne zili vo vancuveri dlho.aj jeho zena a deti.ale u nich aj vidno,ze peniaze nie su vsetko a zdravie si za ne clovek nekupi ☹

zuziiiicek17
17. júl 2010

@bobocka no ,ale ako hokejista neustale cestuje ...

bobocka
17. júl 2010

@zuziiiicek17 ved hej hej.ja by som aj tak toho mojho bobca za nikoho nevymenila 😉 ale pali mi pripada ako fajn chlap a je fesi,vsak to boli len neskodne reci. 😉 😉 😉

zuziiiicek17
17. júl 2010

@bobocka 😀 nemysli si ,ze som to brala vazne 😀 ved tvoj mangel je veeelmi pekny chlap ,k tomu mily atd ...by si bola hlupa ,keby si ho opustila kvoli inemu 😅

bobocka
17. júl 2010

@zuziiiicek17 ved jasne.ja viem 😉 ja som dobra pani manzelka,v skutocnom svete by ma ani len nenapadlo riesit ineho chlaapa (a navyse zenateho!!!)ale takto virtualne som si taky maly ulet dovolila 😀 toto je fotka mojho draheho z dovolenky v spanielsku.kto by uz len toto menil???? 😀 😀 😀

zuziiiicek17
17. júl 2010

@bobocka juuuuj 😵 hmmm,ako nejaky herec 😅 sexi 😀
ale svdobne fotky sa mi voac pacili 🙂

bobocka
17. júl 2010

@zuziiiicek17 on je riaden fesi 😉.a najlepsie je,ze je aj skvely chlap.ono to vacsinou tak byva,ze pekny ale hlupy,ale bobco je super.fakt neverim,ze ja som mala na takehoto muza stastie.preto aj tak zboznujem svokrusu,lebo si myslim,ze to aky moj muz je clovek je jej velka zasluha 😉

zuziiiicek17
17. júl 2010

@bobocka ty mas celkovo stastie 😵 a mimochodom ,velmi k sebe idete 😵 ty si tiez kočka 😵

bobocka
17. júl 2010

@zuziiiicek17 no ty si mila 😉.ale nemusis byt zdvorila.ja viem ako vyzeram 😉 nie som ohava,no od kocky mam poriadne daleko 😀 koli krase so mnou bobco skutocnie nie je 😀 .my sa ale fajn doplname ako ludia a hlavne sa cele dni rehoceme ako blazni.fakt,ja mam denne take zachvaly,ze to az normalne nie je.pre mna je velmi dolezite aby som sa s muzom citila fajn,uvolnena a stastna a ten nas kazdodenny smiech je dokazom,ze som uvolnena ,spokojna a stastna. a vdaka nemu mam nadherneho syna-no musim ho ja milovat,inak sa neda 😉

zuziiiicek17
17. júl 2010

@bobocka co si ...ved som ta videla na fotkach a si velmi pekna ...hodite sa k sebe vazne 🙂

ewwe
18. júl 2010

cauko, ste vcera ponocovali
bobocka pekny je tvoj muzicek, teba moc nieje vidiet na tej fotke v pase, ale z toho co je vidiet tak to vyzera slubne 😀

baby mne sa dnes aj snivalo, ze sme odisli do ameriky, mne uz z toho sibe, ja by som chcela odist z tade ale tiez sa bojim ,,samoty,, a bolo by mi asi aj luto za mojou mamou, viac za nikým a tie zaciatky a reč su asi tazke, kym sa clovek otuka, hlavne ked uz mate dieta

ked tu tolke chceme odist prec, takco keby sme sli spolu? objedname autobus a ide sa 😀

my sme tiez s mm spolu 10 rokov a manzelia sme 1 rok 😎

petraas
18. júl 2010

no baby vidim ze ste toho vela popisali nemam to ani kedy poriadne precitat lebo chodim stale za sofinku a utieram soplik. nestacili teploty zaciatkom tyzdna a od vcera vecera mame sopliky a kasleme. co ste davali drobcom ked mali sopliky a kaslali?

luppita
18. júl 2010

@petraas na soplik som davala detske kvapky, nasivin a zabrali uzastne a na hrdlo som davala calciovy sirup, ale prekonzultuj to s Dr. (ona mi aj predpisala niaky detsky sirup), ale kedze som mala tento tak som to skusil, malemu zabral a za 3 dni bol fit. Dokonca som ho nanutila aj drahemu, cez vikend niako prechladol a skrabalo ho v krku a asi len 2 dni to bral a je zdravy 🙂 Chuti sice hnusne ten kalciovy, ale je ucinny (tie pre deti asi chutia lepie), aj ked malemu chutil aj tento 😲

bobocka
18. júl 2010

@petraas joj to ma mrzi.ked mal misko sopliky,tak som mu len mar sprej striekala do nosteka a co najviac odsavala sopliky.musis casto,aby sofinke nezatielki sopliky a aby zapal priedusiek nedostala. a na kasel som davala stodal homeopaticky sirup.nasa pediatricka povedala,ze mozem dat aj pat krat denne,ze je to ok,no ja som davala tri krat,tak ako sa odporuca.ja zas nie som velky zastanca liekov.snazim sa davat az ked skutocne treba.dufam,ze sa sofinke rychlo polepsi.drzim palce 😉 oooh,a aby som nezabudla,treba doplnat vitamin ce a ten cebion (ci tak sa to nejak vola,je vraj fajn)ja som to vsak este nedavala.

bobocka
18. júl 2010

@luppita no ten kalciovy sirup je des.to je fakt hnusne 😒 ja som to skusila a bleeeee 😖 ten stodal je sladky fajny

bobocka
18. júl 2010

@ewwe joj ja by som tiez sla 🙂 na taky odchod musi mat clovek ale aj peniazky na zaciatok (kym sa robota najde) a tak.ale je pravda,ze keby s nami niekto siel,hned by som sa lepsie citila.to ma clovek taku oporu a neboji sa az tak,lebo ma pocit,ze ten druhy mu pomoze,ze v tej situacii nie je sam,teda ze nie je sam kto zacina v novom svete. 🙂 len ono je to strasne tazke.napr v uk niekedy neprimu cloveka do zamestnania,lebo nema bankovy ucet(je to divne no je to tak) a zas bankovy ucet nechcu zalozit pokial clovek nema pracu a teda staly prijem.je to o drzku.a taki isto treba vybavit zdravotne poistenie,povolenie pracovat (to tiez davaju az ked clovek ma zamestnanie iste a na zaklade toho to udeluju a niekde nechcu brat ludi bez toho)neviem ako je to v usa,no ist tam s dietatkom nebude lahke.ak uz clovek ziska viza,treba zistit ci ma rodina narok poberat child benefit(nieco ako rodinne pridavky) aj ked dietatko nebolo tam narodene.do akeho veku dietat sa to pobera,ci su este nejake ine benefity pre dieta a rodinu,ako je to s detskym pediatrom,skolkou,vobec skolskym systemom.musela by som si urobit nejaky rekvalifikacny kurz (bobco tiez).zistit ako je to s hypotekou na dom (v prenejatom sa furt neda byvat)...je to na nervy vsetko vybavovat ked clovek nepozna finticky.v uk poliaci vsetky finticky vychytali a nam to poradili 😀 ale joooj,bolo by to fajn.no nic,dnes musim v lote vyhrat kathynke labku prefinancovat a hned bude lepsie 😉

luppita
18. júl 2010

@bobocka hej hej je to humac, draheho z toho aj naplo, ale velmi ucinne a mne sa zdalo ze malemu to aj chutilo 🙂 mne to dr predpisala ked som kaslala a bola som uz tehotna, ze je to velmi ucinne a nie nebezpecne pre mimco... mne to nechutilo, ale ani mi to nebolo niake neprijemne, prosto ked musis tak musis, ale do draheho som mala naozaj problem to dostat, ako male decko 😀 😀 😀

bobocka
18. júl 2010

@luppita my sme to tiez mali predpisane ked mal michalko asi tri mesiace a vtedy sa mi stalo,ze mi nespal asi 10 hodin v kuse.iba plakal chudiatko,tak sme sli na pohotovost a doktorka nam to predpisala.no do maleho som to dostat nevedela.dala som mu to do cajiku,no nehrozilo.trosku spapal,no nic moc.

petraas
18. júl 2010

@luppita no ten calciovy sirup je fakt hnusny ale ucinny to mas pravdu. mne ho raz lekarka predpisala, nevedela som co to je zac a ako chuti tak som si vesela dala ale teda prvy raz a na posledy skoro som sa povracala. myslim ze sofinke by nechutil tiez lebo ani paralenovy sirup jej nechuti horko tazko ho do nej dostanem.
@bobocka no odsavat odsavat len co ked ja to asi neviem alebo co alebo ma sofinka sopliky niekde daleko ci co lebo ked odsavam tak skoro nic neodsajem ale pritom viem ze soplikov tam ma vela. ked kychne tak je velmi vela vyletia take huste no des. aj ja jej striekam zatial len mar a vytahujem aspon palickami lebo nic doma nemame. no teraz som si spomenula ze tusim od kaslu hedelix mame a to mozu myslim aj deti no musim ist na to pozret. k lekarke s nou nechcem ist ked nema teploty tak asi budeme musiet skocit do lekarne.
dakujem vam za rady🙂

bobocka
18. júl 2010

@petraas ked budes odsavat,tak strekni mar aj pred,ono to tie sopliky co su dalej a zoschnute povoli a idu von lepsie.a strekni aj po odsavani,lebo musis sliznicu zvlhcovat.nam to tak funguje 😉

luppita
18. júl 2010

@petraas aj mi tak odsavame sopliky, mam taky sprej co obsahuje sol, ci co to a ten strekujem pred odsavanim, chvilku pockam a potom odsavam, ide to lahsie, naozaj to tie sopliky rozmoci a potom striekam kvapky nasivinky....

lujsa
18. júl 2010

@petraas s tym odsavanim to ale netreba prehanat,lebo mozes uskodit.Moj krcny dr ma na to upozornoval,ze odsavat len ked je to nutne,ked sopliky tecu (aby nestiekli na priedusky,alebo aby nedostala zapal uska),inak streknut sprej do nosa a odsat max 3x denne.Mozes totiz podrazdit sliznicu nosa...Skus do SOfinky dostat co najviac tekutin,aj hlieny sa zriedia..Ja by som davala ten C vitamin-Cebion a potom nieco z toho,co Ti radili kocky.My sme zatial nastastie sopliky nemali,tak z vlastnej skusenosti neviem poradit.

luppita
18. júl 2010

baby chcem sa opitat skripu vase deturence zubami? drobec ma dva dolne a teraz mu rastu dva horne naraz, ale nie tie predne ale hned tie vedla.... ziadne tazkosti nemame s tym, len to skripanie, priserny zvuk, myslite ze to ho prejde casom. plus kedze su to tie bocne zubky (vyzera ako upir) tak aj tak smiesne krivy pusu.... 😀

ribizek
18. júl 2010

@petraas -aj my sme pouzivali tu vodu Mar a pred spanim par dni detsky Nasivin. Na odkasliavanie je dobry Bronchipret. Je to bylinkove,mozu to aj deti a je sladky. Dobry je aj Sinupret.Je sice hoskejsi,ale rozpusta aj hlieny v hornych dychacich cestach.
Ja Mar pouzivam skoro celorocne,najma ked sa uz kuri a je suchsi vzduch-trosku streknem na vatovu tycinku a jemne vytriem nostek.

ribizek
18. júl 2010

@luppita - to prejde,aj my sme to mali pri starsom. Aj ked teraz obcas zo spanku zasa skripe.🙂

petraas
18. júl 2010

baby vdaka za rady🙂 tie lieky od kaslu co ste pisali su na recept ci ako? lebo pytala som v lekarni pre 10 mesacne dietatko aj mala bola dokonca s nami a lekarnicka mi dala len stoptusin vraj nic ine nieje tak neviem ci to je vsetko na recept alebo to bola lekarnicka co nic nevie. a do nosika mi dala taktiez len nasivin vraj nic ine nieje tak teraz neviem. no zobrala som morsku vodu lebo tu co mame doma uz tam pomali nebude, ten nasivin a cebion. stoptusin som nebrala lebo ho mame doma ale nakoniec som jej dala ten hedelix. no uvidim co bude zajtra a skusim zavolat lekarke.

weiya
18. júl 2010

@bobocka jeeej bobo, to je super 🙂 to sa fakt uz neska tak casto nevidi 😉 drzim palce 😵 inac viac menej aj mm je moj prvy vazny vztah 🙂 on predtym chodil dlho s mojou kamaratkou, 😀 no ta uz davno predtym ako som si s nim zacala uz kamaratka nebola.@petraas skore uzdravenie sofke prajem, aj ja sa sem tam cudujem, naco tie lekarnicky tam su ked poriadne ani poradit nevedia 😒 my sme nadchu uz mali asi dvakrat a to nam doktorka predpisala take hnede kvapky co sa v lekarni zarabaju a stym sa nostek vytieral

ewwe
18. júl 2010

@luppita aj nina zacala obcas skripat zubami
@bobocka ty si sa asi nad tym uz vazne zamyslala, nad odchodom, my este az tak nie, ty mas vyhodu ze si uz bola isty cas vonku

petraas
18. júl 2010

@weiya dakujeme, snad sa jej to polepsi ale neviem lebo potvora mala si nechce dat ani kapnut do nosika. horko tazko jej striekneme morsku vodu.

bobocka
18. júl 2010

@ewwe ale zas nie 🙂 .len som bola v uk a viem co vsetko treba povybavovat (aj ked us system je iste iny)a preto hovorim,ze je to tazke a s dietatkom uz toboz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre