V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
19. júl 2010

@petraas hahaha,tak uz aj sofi je zubana 🙂 parada gratulujem 🙂

petraas
19. júl 2010

@bobocka dakujeme🙂 no sak uz bolo na case aby sa zacala zubit🙂))

zuziiiicek17
19. júl 2010

@bobocka aj my najviac nakupujeme z tesca 🙂 su tam velmi pekne a nastastie aj kvalitne veci ,potom obcas H&M a net.

bobocka
19. júl 2010

@zuziiiicek17 ja som z netu este okrem ebay.uk nekupovala nic.ale kedze uz nemam bubaky ani na britskom ucte,tak tam uz nemozem nakupovat.mna viac bavi ist do obchodu a poriadne pokukat.niekedy musim kupit aj vacsie,lebo velkost nesedi podla mesiacov.a inak ten mimibazar nie je zas taky bazar.tak dnes som trosku posurfovala po nete,hladala som malemu odrazatko co mu chcem na narodeniny kupit a na mimibazare bolo za 44eur a na hrajko.sk za 33!!!to iste.akoze slusny rozdiel!!!

zuziiiicek17
19. júl 2010

@bobocka zalezi od predajcu a od akcie .ja tam kupujem iba veci co sa ozaj oplatia 😉

bobocka
19. júl 2010

@zuziiiicek17 no ja pre miska z druhej ruky nechcem.to fakt musi byt po dietatku co poznam.tak som si tam dala nove veci a fakt tie ceny zas bazarove neboli 😒 .ale urcite sa tam da aj dobre vybrat.ja som si tu stranku len vcera prvykrat pozrela.zas az tak okukane to nemam 🙂

zuziiiicek17
19. júl 2010

@bobocka no ked som si to ja pozerala prvykrat ,tak sa mi to tiez nezdalo velmi lacne ...
Mimochom kde na nete hladas veci ? v tom sa zase nevyznam ja .Poznam iba par stranok

bobocka
19. júl 2010

@zuziiiicek17 ja si furt do vyhladavaca zadam to co akurat chcem pozriet (odrazadla pre deti,detske trojkolky, lacne autosedacky....) a ono ti to vyhlada kopec stranok a na tie si klikam a porovnavam. 🙂

zuziiiicek17
19. júl 2010

@bobocka ahaaa ,vidis ,tak to asi spravim aj ja 😀 idem googlit

bobocka
19. júl 2010
bobocka
19. júl 2010

inak kocky,skusali ste niekto jonasovu metodu?
http://www.chlapecdievca.sk/index-2.html
ja som teraz cez vikend o nom pozerala profil na ta3 a fakt to bolo zaujimave.ked je tam percento uspesnosti 99.8% a chlap to robi uz 50 rokov,tak na tom asi nieco bude ja sa stale rozhodujem,zi to necham pri druhom mimi na nahodu,alebo ci vyuzijem jeho rady...asi len teraz som z toho taka nadsena,lebo je to cerstve co som ho pozerala.my sa budeme snazit az takto o rok,som zvedava ako to potom budem brat.ale moj muz chce dievcatko a mne sa zas nechce rodit do padesiatky len aby diovka bola .mozno to fakt potom vyuzijeme
uz som to zdielala aj na inom fore,tak som zvedava ci to tam nejaka maminka riesila a vyuzila.my co sme tu asi nie,vsak?ja by som chcela vediet aj nazor maminky co to skusila...ale nie takej co si to sama doma pocitala.ten doktor sam vravel,ze take vypocty su vacsinou zle...

ewwe
20. júl 2010

cauko, my sme boli aj v egypte aj v turecku, grecku, mne sa paci vsade hlavne nech je tam more, zatial naj sa mi pacilo v egypte, asi sme mali stastie lebo vela ludi na egypt nadava ale ja nemozem povedat ani ň.
ja zas do chorvatska nejak nechcem ist, lebo ja si neviem p;redstavit tie ich plaze kameniste, ze sa budem valat na balvane horucom alebo chodniku, tak ako nasi znami

na mmb musite chodit castejsie a poriadne klikat a porovnavat, lebo niektore inzeraty su fakt sila a tie ceny, niekde kupite nove za tolko co pytaju za pouzivane

@bobocka ja som si urobila jeho vypocet este davno, ked mal stranku a bolo to zadara, tak on sa mi ako jediny trafil ze bude dievca, vsetky ine vypocty cinske kalendare a tak sa pomylili a ze vraj to bude chlapec, ja teraz druhe dieta neriesim, vidim ho v dalekej buducnosti, ale asi by som chcela chlapca, sice ak by bolo dievca tak mi to nejak extra vadit nebude 😎

weiya
20. júl 2010

predchvilkou sme dosli z poradne, hanba jak svet baby, mala este sme len vosli dnu do ordinacie strasny rev pustila, vlastne jak vzdy, ale neska fakt sila, ani na vahu nechcela ani lahnut ani sadnut, hodila sa mi okolo krku a pustit sa ma nechcela, nakonec sa sestricke horko tazko podarilo odvazit-8400g mame 🙂) aj soms toho bola prekvapena som myslela, ze 8 to bude maximalne, ale ked sa aj tak trepala na vahe dovie ci sa sestricka podarilo odvazit spravne 😀 na ockovanie ideme 16.septembra, no uz cul mam z toho strach, to zas bude revu 😖 dr uz ani malu ani nemerala ani nic lebo sa s nou fakt nedalo,no strasny rev spustila a nie a nie sa utisit, samo ze ked sme odtial vysli tak vsetko v pohode 😉 uz aj sa smiala...

bobocka
20. júl 2010

@weiya tak talka vie ,ze u lekara dobre nebude 😀 dala to fajn najavo.ale vsak hanba to nie je 😉 .prave naopak.vyjadrila si svoj nazor 😀 pekna vaha 😉 tabulkova 😉 a nemerali vas?ci to sa uz vobec nedalo? 😀 a objednali vas na ockovanie az na september,teda na 12ty mesiac.to je sila,co lekar to iny cas ockovania.aby sa v tom clovek vyznal.my ideme o tyzden.som zvedava co nam povedia 😉

bobocka
20. júl 2010

@ewwe jej,takze jonas ti zafungoval 😉 . ja som este pred tyzdnom tvrdila,ze sa chcem dat pri druhom prekvapit co to bude. a teraz uz zas vypocty chcem.no tipicka vaha som ja 😀 .uvidime co bude ked to teda naozaj aktualne bude.mna ale zaujalo to,ze sa da vypocitat nie len pohlavie,ale zminimalizovat riziko potratu ci chorob.to sa pocita vraj maminkam co uz o deticky prisli,alebo sa im mrtve narodili ci zomreli skoro po porode. ☹ baby,zamyslate sa niekedy nad tym ake stastie mame?my s muzom vedieme tuto debatu denne.je tak strasne vela zien co sa snazia a deticky mat nemozu,je tolko vela mamiciek,ktore prisli o dietatko...teraz som citala o maminke co je tehotna a od 30 tt vie,ze ked porodi jej miminko zomrie.uz ma tesne pred porodom.len lekari nepovoluju potrat v takomto vysokom stadiu tehotenstva,tak ona chudera to mimi musi donosit,stale citi pohyby a tak.porodit ho musi(dokonca naturalne asi) a z porodnice pojde domov sama ☹ to je strasne.ja som taka stastna,ze mam miska a ze je v poriadku klop klop.podla mna nie je nic lepsie ,nez mat krasne zdrave dieta a nic horsie, ako svoje dieta prezit.niekedy zeny beru svoje dieta ako normalnu sucast a nezamyslaju sa aky by bol zivot bez neho.ja dakujem kazdy den za to,ze mam mojho uzasniaka pri sebe 🙂

lujsa
20. júl 2010

@bobocka to je hrozne,ked sa niekomu prihodi to,co tej babe ☹ ☹ Achjaj...A Jonasa skusala moja krstna,ked sa vydala.Bolo to pred 40 rokmi,pretoze 2 roky nevedela otehotniet a to v tej dobe nebolo caste.Mala za sebou vsetky mozne vysetrenia,vsetko bolo ok,muza v tej dobe nevysetrovali..Nakoniec sa dostala k Jonasovi osobne a vyratal jej tie plodne dni,isla podla nich a vysli jej.Prveho ma syna,druhu dceru-takze u nej to fungovalo na 100%.

@petraas drzim palce,nech ta teta zo socialky nestretne a nech ti tento pracovny tyzden rychlo ubehne.Super,ze Ti sef prislubil pracu,dnes sa naozaj tazko zhana 😉

@weiya to nie je hamba,ze plakala.Nas drobec robieval nieco podobne,neplakal,ked sme vosli,ale akonahle sa dr priblizila a robil to od prveho ockovania.Posledne poradne uz bol smelsi a naposledy ho zas ockovala,nastastie tuto tretiu vlnu ockovania zvladol dobre,aj ked boli neskutocne horucavy 😵

Dnes sme mali plavanie,bolo super,deti sa uz cele ponarali,vo vode sa vyjasili...

lujsa
20. júl 2010

BAby,chodievate s drobcami do detskych kutikov?Ja s mojim uz dlhsie,snazim sa v case,ked je v nich menej deti,ale mam co robit,aby som ho ochranila.On je tam veeelmi stastny,krasne sa tam hra (bud sam,alebo s rovesnikom,ak tam nejaky je),tak neviem,ako riesit tie starsie deti,co mu vsetko beru a striehnu na moment,kedy odvratim zrak...Je tam milion hraciek,ale oni chcu akurat tu,co ma on...Nechat ich,nech mu hracku vezmu,alebo ich poslat pre inu,pretoze takych istych tam je vela.

zuziiiicek17
20. júl 2010

@lujsa no pravdupovediac ...ja neviem .Totiz ,ak mu budu brat hracky ,tak si ich potom bude strazit a nebude sa chciet podelit .Ale na druhej strane ani keby mu nebrali ,tak by si zvykol ,ze vssetko je len jeho .hmmm....dilema

briketa
20. júl 2010

lujsa 🙂 takym veciam musis nechavat volny priebeh. To je zivot .

lujsa
20. júl 2010

@zuziiiicek17
@briketa ved prave,nechcem mat z neho sebca,ale dost mi vadi,ked sa na jedinu hracku,s ktorou sa hra vrhnu sedemrocne deti a vezmu mu ju,on si najde inu a oni mu ju zas vezmu a tak,keby mu ju bralo rocne-dvojrocne dieta,tak to je ok...Minule sme boli v kutiku,kde mali tie male makke lopticky,v ktorych sa deti valaju,mali ich tam strasne vela...A ked nejaku chytil hned mu ju taky chlapec vytrhol,chytil inu,zas mu ju vzal a dookola-drobcovi to neprekazalo,lebo ich tam bolo vela 😀 ALe tie starsie deti su agresivne,oni si tu hracku nevezmu,ale vytrhnu ju,buchnu mu po ruke,uz som videla ako podobne malemu chlapcekovi koplo asi 5 rocne dievcatko do hlavy naschval,lebo drzal v ruke ruzovy lopticku a tych sa nik nesmel dotknut...Normalne detske vojny 😅

zuziiiicek17
20. júl 2010

@lujsa preboha ,to az tak ? Ja som vcera chcela ist s malym do DK ,ale nemali sme uz cas .Mozno buduci tyzden pojdem.ale asi budem musiet uplne striehnut,

ewwe
20. júl 2010

@lujsa tak ja by som to nechala nech mu ju vezme, ale keby sa to opakovalo viackrat tak uz by som tomu decku nieco povedala 🙄

zuziiiicek17
20. júl 2010

@ewwe lenze deti su velmi vnimave ,ked si zvykne na to ,ze sa to takto robi ,ze mu beru hracku ,tak bude robit to iste ,ked uz bude vediet

ewwe
20. júl 2010

@zuziiiicek17 no ved preto by som uz potom zasiahla, potom bude vediet ze hracku moze vziat ale nie opakovane a narocky, ved predsa nemozes pri nom stale stat a ochranovat ho aby mu nebrali hracky, aby mu neublizovali ...musi sa naucit aj zabojovat za svoju vec, ale aj to ze mu mama pomozeked to bude v jej silach

bobocka
20. júl 2010

@lujsa no ja by som tomu druhemu dietatu povedala,ze sa to nepatri a ak by to robilo dalej,tak by som jeho matke povedala nech s tym nieco robi.uz teraz je jasne,ze sa urazi,no tebe to moze byt jedno.deti treba vychovavat a ak robia nieco co nemaju,tak ich na to treba upozornit.ja urcite nebudem drzat miska v ochrannej bubline,necham ho nech si aj sam poradi,no zas odkial potial.ja este s miskom nechodim do detskych kutikov,no po roku s tym zacnem.nech si pomaly zvyka na deticky.za domom mam materske centrum,tak tam budeme chodit.teraz sice je v kontakte s inymi detmi na plavani,no to nie je to iste 🙂

weiya
20. júl 2010

@lujsa ona neplakala ona revala 😒 a este aj sestricku a dr zacala capat 😒

lujsa
20. júl 2010

Dakujem baby za nazory..Ja som to zatial robila tak,ze som drobca dala v detskom kutiku do takej casti,kde neboli velke deti a ked prisli a brali mu hracky,tak som ich nechala...Az ked mu zobrali poslednu hracku,tak som zasiahla,ze tu nech mu nechaju,ale velky efekt to nema,tie deti ju vytrhnu aj mne-myslim tie "drze"deti...Ale myslim,ze takto drobec pochopi,ze hracky nie su jeho,musi sa podelit,ale vsetko ma svoje hranice...
Toho chlapceka,co koplo to dievcatko do hlavy-tak ten mal len 7 mesiacov,ale uz lozil za loptickou a dievcatku sa to evidentne nepacilo...On je taky maly spolocensky tvor,ked sme boli pred tyzdnom s nim vonku a zastavili sme sa v detskom kutiku,tak mu ine dievcatko(trojrocne) ustedrilo facku,lebo sa naciahol za nejakou hrackou....Takze naozaj treba mat oci na stopkach,deti totiz utocia,ked sa mama toho mensieho nepozera...Ale su aj dni,kedy su tam deti v pohode,co mu nic nerobia,alebo sa s nim hraju,takze byva to tak pol na pol...

weiya
20. júl 2010

@lujsa a ozaj, ja suhlasim s bobo, ked zobere raz tak v pohode, ale ked sa to bude opakovat,treba napomenut a este aj matke nech dohovori, Talke keby hracku zoberu tak sa mi rozplace a mozme odmov ist... my tu v hc materske centrum nemame, no v skolke oproti nam (tam bude aj mala chodit, len vyjdeme z vchodu a hned oproti mame branku skolky 😉 ), tam sa chodia deticky poobede hravat s mamickami, take co do skolky este nechodia, tak tam budeme chodit, asi od oktobra ze mozme, teta moja tam robi.nech si mala zvyka na kolektiv od mala... 🙂 ze svrcky sa to vola 😀

lujsa
20. júl 2010

@weiya Talka sa branila 😉 Sikulka mala,davala im najavo,nech si nedovoluju 😀 Ja s drobcom este tiez nechodim do materskeho centra,ale len do detskych kutikov,co maju bud kaviarne (tie su najlepsie,lebo kazde dieta tam ma rodica-tam sme "problem"este nemali),alebo do takych,co su v obchodnych centrach...On mi ide vyskocit z kocika,ked okolo niecoho takeho ideme,tak ho tam na chvilu dam,aspon sa trosku rozptyli,polozi a potom je spokojny v kociku,ked ideme domov.Cez skolsky rok,to bolo lepsie,doobeda tam bolo malo deti 😉

luppita
20. júl 2010

My sme cez skolsky rok chodili s malym do centra, ale tam neboli este rivality, mali sme to od 0 - 1r. , ale som moc zvedava ako to bude ked od septembra nabehneme medzi starsie deti 🙂
A suhlasim ze ak sa to opakuje tak by som oslovila mamu toho decka. Nasi dobci sa este nevedia branit, ale ked podrastu urcite si svoju hracku ubrania, aj tym musia deticky prejst a zas je len na vychove aby sa dietatko vedelo podelit a pekne hrat aj s inymi detmi 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre