V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
28. júl 2010

@bobocka aj moj sinter sa nezastavi, niekedy ho musim prebalovat v stoji, jako magor, alebo ho dam na lopatky, pricviknem nohami a drzim, on sa vzpiera a vrieska.... ma az oblieva pot ked zacitim ze je pokadeny a musim utierat, niekedy ani nemam nervy a svacnem ho rovno do sprchy ...
a s kocikom, no ked ho nepriputam tak v momente sa stavia v nom, vyteperi sa mi na riaditka a tak sa vezie ze sa tam drzi.... aj ho obcas necham, aspon sa unavy a ked vidim ako ho to bavi tak nemozem mu to odopriet, aj ked ludia na mna kukaju, ze co to dieta robi a on si tam skacka, stvera sa, sedi naopak (tvarou k operadlu).... lezat nehrozi, len ak zaspi v sede, tak mu to zlozim do lahu. Nastastie ked niekam potrebujem ist ze rychlo, a nema cas ho pridrziavat aby nepadol, alebo proste nemam nervy, tak ho priputam a sedi jak pet penazi (ze nenervaci a nehuci), proste vie ze musi a basta a zase presne vie kedy moze a vyuzije to 😀

lujsa
28. júl 2010

@bobocka Ockovanie mmr aj ja posuniem na co najneskor...Inak,aj mne pediatricka povedala,ze v jej praxi nejake velke negativne ucinky neboli,tak aspon,ze to...To je fajn,ze sa da to nositko vratit,dobry napad vyskusat si ho takto 😉 A s tym vylucnym dojcenim-ked je nejaka kriza/vojna,a je to jedina moznot,tak jasne...ALe za normalnych okolnosti dieta potrebuje vitaminy zo stravy,aj nastartovat travenie na riadnu stravu...Mne sa velmi nechce verit,ze dietatko pekne pribera z MM v takom veku,ved ho musela kojit nonstop...
Inak- s tym placom/nesuhlasom je to rovnake aj u nas 😉
@luppita ja som bola stale vyssia,ako moj o pol roka starsi bratranec,mal z toho velke komplexy-zmenilo sa to v 16 tich...Ja som zastala na 170cm,on na 195 😀

luppita
28. júl 2010

@lujsa gummimaci je genialny, aj my na nom ficime, a este ma rad tych dvoch ,, wimba wemba wimba wemna,, ja len zapnem pocitac a maly hned ze nanananana.
Ja si z toho nerobim nic, urcite raz dorastie 🙂

bobocka
28. júl 2010

@luppita hahaha,tak tie prebalovacie metody mam aj ja take.tiez ho dam do lahu,nohami mu pricviknem jeho ruky nech sa nemeta a rychlo plienku vymenim.potom ho pustim a v sekunde je po placi 😀

bobocka
28. júl 2010

baby tak teraz som si na youtube nasla co to je vlastne ten gumimacko 😀 😀 😀 jezkoveoci to coooo??? 😀 😀 😀
ze ja som ten z gumi macko a chutim velmi sladko 😀 😀 😀 no to musim miskovi pustit ked sa zobudi. 😀 no uz teraz viem,ze tomu da tak 5 sekund 😀 😀 😀

luppita
28. júl 2010

@bobocka no aby si nebola prekvapena 🙂 mne sa paci ze je to na youtube tak dobre nadstavene ze ide viac tych pesniciek zasebou(nemusim preklikavat), ja to len pustim a maly na to kuka a trsa pri tom.... a ked ide ta s dudlom (co tam aj tancuju dudliky) tak to kuka s otvorenou pusou.... 😀 😀 😀

bobocka
28. júl 2010

@luppita potom ti dam vediet 😀 misko uz zas spi cez dve hodiny 🙂 spachtosko 🙂

lujsa
28. júl 2010
https://www.youtube.com/watch?v=t_ae1GwVIi0

U nas je najoblubenejsi tento 😀 Ale ficime na playliste 😀
@bobocka ty si nepoznala gumimacka,mmagnet na deti?My ho musime mat aj ako tortu k 1.narodeninam 😀 Ficime na tom od 2.mesiaca 😀 😀

bobocka
28. júl 2010

@lujsa ja som ti nejak dobu zaspala 😀 .my mame doma vcielku maju ,ferda mravca,bol raz jeden zivot ...na dvd.ja ti niesom fanusik tychto novodobych pocitacovych vymyslov.ja pevne dufam,ze miskovi sa budu pacit rozpravky na ktorych sme my rastli. 🙂 macko usko a spol.tie stare rozpravky nemaju chybu.ja som nakupila miskovi cdcka s rozpravkami cisarove nove saty,princezna na hrasku...moj misko bude veru poznat bratov grimmovcov skor ako walt disney

https://www.youtube.com/watch?v=GnG8keJA17A

este tak toto zvladam 🙂 .

lujsa
28. júl 2010

@bobocka Asi je nieco vo vzduchu,G.spi uz 3 hodiny 🙂

lujsa
28. júl 2010

@bobocka teletubbies sa mu pacili,ked bol malicky,tak okolo 3.mesiacov 🙂 Ja zas nechcem pustat drobcovi,to co sa pacilo mne..Viem,ze by si zvykol,ale ja mu toho pustim viac a vidim,ze tieto nove veci maju velky uspech,su farebnejsie,rychlejsie,tak sa ani necudujem...Predsa len-Macko usko je dobra klasika,ale skala farieb je v nom ovela mensia,mozno neskor sa mu zapaci,mozno nie...A Elmo je tiez cerveny,tak ho ma rad...Aj Crazy Frog je oblubena 😀

luppita
28. júl 2010

@lujsa @bobocka vauky slovenska verzia, drahy ju nevedel najst na youtube, odpadne ked mu to pustim vecer, myslim ze sa z toho tesi vic ako maly. Aj moj spi uz tretiu hodku 🙂 cerpa sily aby zase mohol vymyslat.
ja som tiez za klasiky, ako pesnicky, som si napalila cd kde je kukulienka, komkom kominar a vsetky klasiky (asi 37 songov) a to si pustame. Na rozpravky na dvd ma cas zatial. Ja som u starych rodicov vyrastala na LP platniach, snehulienka, kral drozdia brada .... to bolo super. 🙂

lujsa
28. júl 2010

@luppita 😀 som rada,ze slovenska verzia potesila 😀 Ja este tiez rozpravky nepustam,len Gumi macka,ELma-songy a pod a v TV vedu reklamy...TAkze je nieco vo vzduchu,moj spal 3.5hod a asi mu odpadol poobedny spanok.

ewwe
28. júl 2010

baby tak presne vsetko sedi na ninu, tie pesnicky, servitky, pet flase, tancovanie, a tahanie nasho pudla za srst 😀

bobocka
28. júl 2010

kocky kde ste?smutno tu je ☹

zuziiiicek17
28. júl 2010

@bobocka hojky 😵
nas dnes ockovali 😖 ale misko v pohode ,len vecer teplotka .
a kupila som mu v tescu notebook detsky 😀 tak sa potesil .aspon uz nebude chodit pisat na moj 😀 😀 😀

bobocka
28. júl 2010

@zuziiiicek17 joj chudiatenko ☹ a prevenar mu kolkatku dali?7 ci 13?celkom ma to zaujima,lebo niekde davaju 7ckovy a my uz ten 13tkovy mat budeme.ja som tiez dnes v tescu bola na nakupoch ,miskovi sme mile body s dlhym na jesen kupili (okrem ineho) a ja som bola tam na hrackach asi polhodinu.niektore su senzacne.dnes neboli bubaky na hluposti,tak som mu len taku fialovu velrybu do vanicky kupila za euro daco.tu ked natiahnes,tak myka plutvou a plava 🙂 no najblizsie mu kupim taku,kde su v dreve styri hlavy a ty trieskas kladivom na ne a ony piskaju.ked to moj syn hrat nebude,budem ja 😀 .a mali aj bubon s viac hracimi nastrojmi dokopy za 7 euro.celkom fajn ceny tam maju.ja stale surfujem po nete a hladam tie odrazatka.musim aj u nas po meste ist pobehat.ja len do nasho shopping centra chodim a tam je len dracik a alltoys a tam su zbytocne drahe a nie nejak pekne.no uvidim.este nejaky ten mesiac na nakup mam. 😉 ja viem,ze nakup na nete je ok,ale ja aj tak radsej tu hracku vidim.ne obrazku moze vyzerat super a v skutocnosti ako lacny lahky plast 😒

bobocka
28. júl 2010

ozaj kocky a skusali ste uz dat drobcom maces?myslite,ze je to ok?je tam len psenicna muka a voda...ja to uplne zboznujem 🙂

ewwe
29. júl 2010

@zuziiiicek17 ten tescovsky notebook je super, sice pre starsie deti, ale my ho mame uz tiez, zatial ninu bavi iba ho zatvarat

@bobocka maces ani neviem poriadne co to je, asi chlieb nie? ja som to nejedla este tak ani nina samozrejme 🙂

zuziiiicek17
29. júl 2010

@ewwe heh ,ale aspon uz nechodi k tvojmu nie ? teraz mame notebooky vedla seba apiseme 😀
@bobocka ja ani neviem ktore davala 😅 😅 radsej sa tym nejak brutalne nezaoberam .a ja tiez nevem co je maces 😕

weiya
29. júl 2010

Baby maces : http://www.maces.sk/ . Bobo ja ti neviem, uz som aj ja davnoo jedla maces, dobry bol 🙂 sak skus dat a uvidis 😉

bobocka
29. júl 2010

@ewwe @zuziiiicek17 maces je nekvasny chlieb.ono sa to vola aj zidovsky chlieb.predava sa to v krabiciach vacsinou.take platky ako crackery to vyzera.podla zlozenia by som mu to podla mna mohla dat,len on sa tak hlupo lame a niekedy take ostrejsie kusy ostavaju,preto sa pytam,ci ste niektora s tym skusenost nemali.mozno keby som to do cajiku na sekundicku supla,mozno by to zmaklo...inak odporucam,je to zdrve a podla mna velmo fajne.predava sa to aj v roznych prichutiach,ja vsak lubim ten original.pri telke vzdy chrumkam.lepsie toto ako lentilky-oprava zdravsie toto ako lentilky 😀
http://www.bonavita.sk/dobry-zivot-maces-tradic...
inak kocky,ja som veru v nasom tescu notebook nevidela.co to stalo?mne michalko furt ten moj berie,tak mozno by som mu to kupila...

weiya
29. júl 2010

@bobocka ja nad nim tiez rozmyslam , ale neviem co to stoji http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8924681&tab=6

petraas
29. júl 2010

ahojte baby, dnes som pustila sofinke gumi macka a to som asi nemala robit lebo tak sa do toho zadivala ze sme museli pol hodiny sediet pri pc a stale dokola to pustat🙂
inak aj nasu kocku bavia najviac kable od pc a fotaku, krabice casopise, ovladace a tak...len som rada ze ju prestali bavit dvdcka a cd cka lebo tych mame neurekom a ked to zacala vyhadzovat tak som myslela ze ma slek trafi
@bobocka to ze nechce misko lezat na chrbatiku by ho malo prejst...aj u nas to bolo hrozne hlavne pri kupani ale teraz uz celkom v pohode a maces som ani ja zatial nedavala
inak co som bola v praci tak sofinka zacala dost malo papkat a neviem preco...no ale chleba to by mohla jest od rana do vecera ale obed alebo ovocie ci presnidavku zje velmi malo a tak dobre papala

petraas
29. júl 2010

inak baby musim vam nieco povedat...boli u nas v nedelu svokrovci to som pisala...ja som bola cez tyzden v malackach u lekara a mm volal svokre ze nech sa pride pozret na malu ze ideme starej mame a ona ze nemoze ze nieco ma.pred obedom jej volal znova ze nech pride aspon pred nemocnicu ked pojde do prace no tak sa teda stavila. hovorila ze v nedelu pridu. v piatok volala mojho segra ze by chcela s malu prist v sobotu na cely den a taktiez aj so svokrou lebo ze v nedelu sa im nechce. mm povedal ze nech pridu az o 13 tej lebo on je po nocnej a ja som do 12 v praci no a uz bolo zle uz sa nahnevali ale povedali ze teda pridu. no ale mm zabudol ze ja prinesiem z prace marhule aby sme sofinke mohli uvarit vyzivu a tak jej volal na spät ze ci im nebude vadit ked budeme varit vyzivu a ona hned ze ci to nemozeme varit inokedy. mm povedal ze nie lebo marhule zhniju a tak sa nahnevala a povedala za nepridu. tak mm volal v nedelu rano mame ze nech teda pridu dnes a ona ze nevie lebo idu nan nakup do trnavy. mm ze ked pojdu z nakupu nech sa stavia a svokra ze ani nevie ci ma prist ze ja si zasa nieco urcite vymyslim. no co na to poviete super svokrovcov mam co??? ako keby som si tu vyzivu vymyslela kvoli tomu aby nechodili...no to je nieco to mam asi len ja takych blbych a nechapavych svokrovcov:(

bobocka
29. júl 2010

@weiya jej,ten vyzera super.fakt paradny.ale asi aj fajne "mastny"bude.za pat euri asi nie 😀 .
@petraas no ja pevne dufam,ze to prejde.uvidime.no a neboj nic,sofi sa zas rozpapka.mne misko isty cas odmietal ovocie,to bolo v tych riadnych horucavach.som si myslela,ze prave vtedy bude chciet nieco osviezujuce a on len masko a masko.ale uz zas papa vsetko.vcera dal 300ml ovocia o siestej,o pol devatej celu hollandiu + 100ml maska co z obedu ostalo.na ranajky mal cely krajec chleba s maslom (to ma kazdy den) a na obed asi 250-300maskovy prikrm.ja nechapem kde sa to do neho zmesti 😝 a ja som vcera miskovi pustila toho gumimacka a nejak nadseny tym nebol.akoze pozrel si to cele,zo dva krat sa usmial(ale asi preto,ze ja som pritom s nim tancovala) a bolo.ale ja som rada.cim menej bude hladiet do pocitaca ci telky,tym lepsie 😉

petraas
29. júl 2010

sestra kupovala notebook tusim v draciku za 37 eur ale co som ja pozerala tak okolo 30 eur stoja a v tescu to si uz nepamatam

bobocka
29. júl 2010

@petraas to co uz je?prosikat sa starim rodicom aby sa prisli na vnucku pozriet.to teda nie!!!je mi luto tvojho muza,jeho to musi poriadne mrziet,ze jeho rodicia su taki,no ja som v tomto tvrda jak stolverka.nechcu prist,tak nech si trhnu nohou!!!uz by som ich nevolala.ja som si uz davno povedala,ze mam iba jeden zivot,rodinu si clovek nevyberie,no moze si vybrat ci sa s rodinou stretavat bude.ja ich nechapem.kebyze ja poviem svokre,ze idem z marhul vyzivku malemu robit,tak by hned povedala,ci mi netreba pomoct a hned by sa ponukla,ze by mi maleho zobrala von aby som pri tom mala klud.mne sa nikdy nestalo,ze by som musela svokrovcov k malemu volat.svokor chodi na tirke,no kazdy vikend je doma a to sa este nestalo,ze by maleho von nezobral a svokra je s malym min 2x do tyzdna.ja viem,ze ja mam ukazkovych svokrovcov a ze nie vsetci su taki,ale ti tvoji...prepac,mam pocit,ze si myslia,ze okolo nich sa zem toci a ak nie je tak ako oni chcu,je zle.slovo kompromis im nic nevravi.ja mat take krasne vnuca ako je sofinka,tak si za nou nohy zlamem co by som furt s nou chcela byt.peti,mas pravo byt nastvana a poriadne. 😠

bobocka
29. júl 2010

@petraas okolo 30? tak to mozno jezisko sa on postara.teraz nam to nevyjde urcite 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre