V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
29. júl 2010

@ewwe ja kupujem malu Holandiu,maju ju v Bille,aj v Hypernove.Jedine v Kauflande maju len velku. 😉

Ja mam obdobia,kedy zehlim vsetko-aj uteraky a spodne pradlo ako bobo,a potom pride obdobie,ked sa mi nechce a zehlim len drobcove veci.Ale pravdupovediac,to zehlenie je citelne len na uterakoch a koseliach,ja susim na vesiakoch a nie je to o nic pokrcenejsie,ako ked to zehlim 😀 Hrackarsky notebook skusim kupit aj ja,ale neverim,ze bude mat uspech,uz som drobcovi dala moj stary a vydrzi pri nom len chvilu,on musi mat ten,na ktorom akurat robime-ja,alebo tato 😀

@petraas zo svokrovcov si nic nerob,oproti mojim su len slaby odvar,takze ta mozno potesi,ze v tom nie si sama 😉 Ale nechcem pisat do verejnej temy,aby si to neskor neprecitali 😅

lujsa
29. júl 2010

@weiya aj ja blahozelam vasmu tatovi a zavidim torticku,ja taku mozem kedykolvek a kolkokolvek 😀

@ribizek tak ty poznas kus Slovenska 😉

bobocka
29. júl 2010

@ewwe ja kupujem hollandiu 200ml.vacsiu nikdy nie.ta miskovi staci a k tomu este dostane ovocie alebo to co z obedu zvysi.inak teraz som kupila iny biely jogurt.znacka nase bio.zajtra mu ho dam prvy krat,tak uvidime.ale nemyslim si,ze by mal mat z neho nejaku zlu reakciu.

lujsa
30. júl 2010

@bobocka ten bio jogurt z BIlly je kyslejsi ako Holandia,som zvedava,ci bude Miskovi chutit rovnako 😉 Ja don musim dat viac ovocia,ale tvoj Misko je lepsi papkac 🙂

lujsa
30. júl 2010

Este ma napadlo,ja drobcovi kupujem v Bille bio maslo a stoji len o cca 10 centov viac,ako Rajo maslo 😉

petraas
30. júl 2010

@lujsa tak to ma tesi ze v tom niesom sama ze ty mas taktiez svokrovcov nic moc...no mne to neva ze to sem pisem, ved pisem pravdu a ked si to nahodou precitaju tak to kenecne pochopia🙂
@bobocka no sestra tiez tusim kupovala barbie notebook tak preto bol drahsi a ja som pozerala v hrackarnach tak preto okolo 30 e ale v tescu bude podla mna lecnejsi. dnes idem do tesca tak ked si spomeniem a budu ho mat tak pozrem co stoji...inak dnes som videla tu na konikovi v bazare ze niekto predava za 8 eur taky obycajny

ja davam sofinke bio jogurt....dam jej vela ovocia a do toho 3 lyzicky jogurtu tak nam vydrzi na 3x

@lujsa dobre ze si spomenula bio maslo zrovna sa po nom pozrem lebo idem kupit jogurtik...inak kupujem to od raja

baby dnes sme sa rano zobudili a ja hned utekala do pivnice pre prkienko na wc ze skusim tam sofinku posadit co bude...no mala som obyvy ze tam nebude chciet sediet alebo ze bude plakat a ona uplne v pohode este sa aj vykakala🙂

weiya
30. júl 2010

@petraas sikovnica sofinka 😵 a mozes nocnik odlozit, nebudes musiet vylievat, toho sa ja najviac bojim,ja som lenivec 😀

ribizek
30. júl 2010

@lujsa - no, ono to akosi vyplynulo samé. 🙂 Ja len po Slovensku, ale niektorá z vás polku sveta. 🙂

Čítam, že je tu viac papkáčov. Som rada, lebo minule som už uvažovala, či sa ten môj malý neprejedá. Zbodne 2 krajce chleba bez kôrky a potom sa ešte driape na nás, ked ranajkujeme. 🙂

@petraas - tak to je fajn. Ono by bolo super, keby to tým detičkám už vydržalo. Ja nechcem byť taký neprajník, kľudne ma "spacifikuj", len ono sa to dosť mení a za taký mesiac-dva môže začať nočník alebo sedenie na redukcii úplne odmietať. My sme tiež pekne v rôčku začali, samozrejme nenaučil sa pýtať, vždy som to musela vystihnúť ja. Robila som to skôr preto, že mal zaparený zadoček. A prišlo obdobie, ked pomaly hysterčil, ked som išla s nočníkom. SOm mala strach, že sa odnaučíme s veľkými problémami. Už sme mali skoro 2 roky a stále zúrky. A potom šup, mal presne 2 roky ked som skúsila dať preč plienku na celý den a na druhý den sme už boli bez plienky. a sme stále bez nehody (pre istotu klop, klop 🙂 )
Takže weiya neboj, času je habakuk. 😀 A nedávno som čítala pekný článok, že v období 2 rokov detičky začínajú byť lenpripravené, nie že sa hned naučia pýtať. Vraj do roka netreba kupovať ani nočník. Samozrejme, ak má dieťa pri tom zábavu, tak si myslím, že sa dá aj skôr. Ale pýtať môže byť pripravené kľudne pomaly až v troch rokoch a nieje to nič nenormálne.
Ale aj tak som rada, že sa nám to podarilo za 1 den. 🙂 Nechcelo by sa mi utierať dlho mláčky po jednom a prebaľovať druhého. 😉
@weiya

weiya
30. júl 2010

@lujsa dakujeme za blahozelanie 🙂 torty este kusok ostalo, poslem ti cez IP 😀 😀 haaha, fakt dobra bola, ja aj mm ju milujeme, a vlastne nepoznam nikoho, kto by ju nemal rad 🙂

ribizek
30. júl 2010

Dievčatá, tie čo ešte kojíte, koľko krát sa vám v noci detičky prebudia a utišujete kojením? My asi tak 2 krát za noc. Som si povedala, že nebudem kojiť, nech si nezvykne používať to ako ukľudnovadlo, ale to nie je plač, ale krik. ☹ Nechcem, aby prebudil staršieho.

Peťulo by sa mi už najradšej rozbehol, ale akosi funguje zemská príťažlivosť. 😀 Keď sa pozabudne, tak pekne sám stojí a hrá sa a potom šup, rana na zadok. 🙂

@bobocka - tuším si písala o tom detskom laptope. My tiež zvažujeme, ale pre toho staršieho. Ak to bude drahšie, skús zohnať nejakú nepotrebnú klávesnicu a akože malému pripojiť k tvojmu kompu. U nás to celkom fungovalo. 🙂

luppita
30. júl 2010

@ribizek my uz nekojime, kojila som 4mesiace, ale odkedy sme dosli z porodnice domov, maly spal celu noc a je to tak dodnes 🙂 Aj sme rozmyslali ci ho budit na kojenie, ale Dr nam povedala ze babo vie kedy je hladne a ze on by sa zobudil sam... takze vlastne od 5dna co sa narodil spi celu noc bez prebudenia 🙂 a ak nahodou ze ho nieco zobudi, dam mu cajik, dudlik a spi dalej 🙂

petraas
30. júl 2010

@weiya no nocnik zatial nebudeme odkladat lebo na wc ju este nechcem pravidelne davat..no ale nikdy nehovor nikdy...inak ani mna nebavi vylievat nocnik ale ked musim tak musim🙂
@ribizek to mas pravdu ze sofinka moze zacat odmietat nocnik ale to je tak zo vsetkym...a s kojenim ti nepoviem lebo my sa uz davno nekojime

ribizek
30. júl 2010

@luppita - tichá závisť. 🙂 Toto ja nepoznám. Hádam sa dočkám aj ja.

@petraas - veru, keby človek vedel naprogramovať deti. 😀 Ja to vidím pri staršom, ako niektoré veci prešli samé. Našťastie. 🙂 Nás ešte čaká odnaučiť sa od plienok na noc. Cieľ mám do 4 rokov, takže času dosť. 🙂 Peťko má nočník zatiaľ ako hračku na "zoznámenie". Najradšej ho ťahá po podlahe a baví ho, že to vrzga. Ale raz sme sa už vycikali. 😀

luppita
30. júl 2010

@ribizek ja som tomu tiez nechcela verit (casto som sa v noci budila a drgala do neho ci zije 🙂 a vlastne nikto nechcel verit ked som hovorila, ze moje 2,3,4... mesacne babo spi celu noc 🙂 Som za to vdacna, ja som sa cele tehu bala ,ze ja najvecsi spachtos (som vstavala rano o 11tej a neskor) ako budem vstavat v noci a kojit, alebo ako sa vobec zobudim ked mam taky tvrdy spanok, ale jak sa maly narodil, tak kazde suchnutie, mrnknutie, prevalenie ma zobudilo. Materinsky pud zafungoval 😀

weiya
30. júl 2010

@petraas vypadlo mi od tial ze mozes POMALY nocnik odlozit 😀

weiya
30. júl 2010

@luppita joooj lupita, aaj ja take dieta co prespi celu noc chcem 🙂 nevymenis 😀 inac u nas aj tak tato uspava aj v noci, ja len cez den ked je v praci, a este sa aj stazovat idem 😝 😀

bobocka
30. júl 2010

@ribizek ja stale kojim a dlho kojit chcem.moj misko uz od osmeho mesiaca v podstate v noci dobre spi.ide spat medzi 21:00-22:00 a prve kojenie je okolo siestej siedmej rano.niekedy to cele prespi bez prebudenia,inokedy sa medzi tym prebudi,no to je v takom polospanku,tak mu len dudku dam a pohladkam ho a spi dalej 😉 .no a po tom prvom rannom kojeni si ho beriem uz k sebe do postele a spime este do nejakej desiatej.do osmeho mesiaca sa mi budil stale,niekedy aj 8-10x za noc. a to som ho furt vyberala z postielky a kojila. a raz sa mi nechcelo ho vybrat,tak som mu len dudku dala a zabralo.spal aj bez kojenia a tak sa postupne naucil.on v podstate ani hladny nebol,len potreboval vediet,ze som pri nom 😉 .
@petraas akoze klobuk dole pred sofi 😉.riadna sikula 😉 a my este stake nocnik nemame 😀 ja si davam pekne nacas 😀 no ale do skolky sa ho este nechystam davat tak skoro a plienkovanie mi zas tak nevadi,tak my ozaj az po roku nocnik zaobstarame.ako pise ribizek,casu je dost 😉
inak kocky ja kupujem maslo liptov a rajo,ako kedy ktore,no idem veru aj ja na bio prejst.a teraz v dmke som objavila hipp bio caj ovocny a feniklovy nesladeny.tak som to kupila a dala malemu a sice pil,no bol zaskoceny tou chutou a ked som mu to vystriedala za lucku,tak dobreze celu flasu na jednen sup nestiahol 😀 .on vodu lubi velmi.co som aj rada,no postupne mu zacnem robit aj cajiky,lebo chcem aby si aj na teplejsie zvykol na zimu.voda vzdy bude vyhravat,no sem tam aj teply cajik chcem dat(teplym cajom samozrejme myslim taky letny 😝 )

tinnka9
30. júl 2010

@lujsa ten notebook by sa mu mohol pacit, lebo ked stlaca klavesy, tak bud tam do toho taka zenska hovori pismena, alebo slova, alebo cislice, su tam aj melodie, takze vyhrava. Decka to bavi.

tinnka9
30. júl 2010

@petraas mas veeelmi sikovnu babulku 😉

luppita
30. júl 2010

asi aj ja kuknem ten notebook ked je to take super 🙂
@petraas si ho pozrela v tescu? maju ho? ak hej za kolko?

petraas
30. júl 2010

@ribizek neni kam ponahlat len ja chcem ist za rok do prace a ked vidim ze ma sofinka o ieco zaujem tak preco to neskusit...keby nechcela tak ju nutit urcite nebudem...a ked pojdem do prace tak zasa nebudem mat tolko casu sa jej venovat tak preto sa my tak ponahlame ale hovorim do nicoho ju nenutim
@luppita aj nasa sofinka spinka od narodenia celu noc a kojili sme sa len 3 mesiace akurat teraz co bola akasi chora tak sa budila raz za noc a to boli aj horka tak som jej dala cajiku napit a spinkala dalej
@weiya ze tato uspava aj v noci?! no tak to je super to u nas nieje...u nas tato len niekedy vecer uspi a keby sa nahodou mala v noci zobudila tak on ju ani nepocuje...pri nom mozu aj z dela strielat a nezobudi sa...ked bola chora tak sa zobudila raz za noc velmi plakala a manzel rano hovori dnes spala celu noc ze??? no ja som mala dost
@tinnka9 dakujem no je sikovna ako v com🙂 vo vyhadzovani odpadkov z kosa ako prave teraz je super sikovna🙂)))))

tak baby bio masielko kupene a pozerala som ten notebook v tescu u nas maju barbie a spidermana za 15 eur je teraz zlacneny z 21 eur

ewwe
30. júl 2010

@ribizek ja nepochadzam z humenneho, ale od sniny, do hum som sa pristahovala, na sidl. III.
@luppita a ty si nepracovala, ked si spala do 11h? 🙂
nina spi celu noc uz asi mesiac, no nestazujem sa

a uz viem co som sa chcela opytat, ci uz cistite zubky detom, ja iba sem tam plienkou, ale este som tu kefku ani nerozbalila

ewwe
30. júl 2010

a este cim prikryvate v noci deti, nine som vytiahla paplonik a asi je tazky, lebo sa pod nim nevie otacat, pod dekou problem nemala

bobocka
30. júl 2010

@ewwe no ja som tiez rozmyslala,ze tie zubky uz asi aj cistit treba.ja to dost flakam 😠 .hanba mi 😠 ked nie som na to naucena.nenapadne ma to ked dopapame.musim uz asi zaviet to,ze vedla stolicky na papanie bude rovno aj kefka prichystana. 😝
no a co sa nocneho prikryvania tyka,tak misko teraz ked je tak chladnejsie spinka v overali v pyzamku,potom je v tenulinkom vaku a este na neho davam aj deku v noci,no on ked sa toci,tak aj ta deka je kadekde.paplonik som ja veru este neskusala.mame ho,no pouzivam ho ked maleho prenasam po kupani do izby,aby neprechladol.nejak sa mi ale ten nas detsky paplon nezda.taky tvrdy mi pride byt.taky nejaky neforemny.kupili sme ho v tescu spolu s malickym vankusikom.neviem neviem,ked uz fakt zimy zacnu,tak pojdem poobzerat aj ine paloniky,ze ci to vsetky su take divne,alebo ja som zas mala na taky "stastie".

tinnka9
30. júl 2010

@ewwe ja som sa pokusala malemu cistit zubky kefkou, ale on ma skratka do pusy nepusti! 🙂 snad ho to casom prejde, lebo potom tie zuby neviem-neviem 😀 . Nas drobec spi v takom overale s kratkym rukavom a kratkymi nohavicami, a prikryvam ho detskym paplonikom (mame taky tensi), ale aj tak pod nim dlho nevydrzi. My mame v spalni relativne teplo, ked su horucavy, tak az neznesitelne.

petraas
30. júl 2010

@ewwe tak my zubky zatial necistime lebo nam teraz rastu prve dva ale ked narastu aj horne dva tak asi pomali zacneme ak ja nebudem leniva🙂))))

no a sofinka teraz ked je zima spinka v tenkom overaliku a nieje nicim zakryta
ked bolo teplejsie tak spala v opalovackach a taktiez nezakryta
a ked bolo velmi teplo tak spinkala len v plienke a nicim nebola zakryta

luppita
30. júl 2010

@ewwe drobec ked bolo teplo spal v opalovackach a zakryty len oblieckou od paplonika, ale teraz jak je chladnejsie tak ma overalik s dlhymi rukavmi (nohami) a paplon som obliekla a zakryvam ho, ale aj tak vacsinou spi na nom 🙂
Zubky cistime len tak sporadicky ked ma napadne, mame kefku v kupelke a ked sa vecer kupeme tak mu aj umyjem (ale len vodou)🙂 ale ma este take dve kefky a to ma ako hracku aby si zvykal na to....
No nepracovala som od 4M, ked sa to sef dozvedel nasral sa a chcel ma vyhodit, ale kedze bol informovany a mala som to aj na papieri tak nemohol, dobry zakon mame 🙂 no ale robil mi zo zivota peklo, a nakoniec sme sa dohodli a odisla som na dohodu s tym ze mi dal aj dost slusne odstupne (len abu sa ma zbavil) .... a chvilu potom isla ta firma dole vodou, takze som mala nakoniec stastie a vysla som z toho najlepsie (ostatnym zamestnancom neplatil aj 3 mesiace) 🙂 A uzivala som si tehu 😀
@bobocka my sme kupili palonik aj vankus v ikei a je super, taky lahucky a aj zahreje (nie je tenky)....

kathynka
30. júl 2010

ahojte dievcata! tak ja som uz od stredy doma, ale uplne nestiham, este som ani batozinu nevylozila (som strasna bordelarka, ale uz by som mala, bo ak to nepoperem, tak si uz nebudem mat co obliect🙂) kukam, ze ste mi tu nechali krasnych 13 stranok na citanie, dufam, ze sa k tomu coskoro dostanem, nech viem ako sa mate vy aj vasi drobci...
dakujem vsetkym za prianie peknej dovolenky, bolo super, dokonca sme sa so sestrou ani nehadali (raz, ked mala znova potrebu spochybnit moju robotu...)...pocasie bolo paradne, ani raz neprsalo, len v sobotu boli take obrovske vlny, ze najprv sme sa nechali riadne oplieskat o breh a v nedelu bola taka studena voda, ze sa kupalo len par magorov a deti bez pudu sebazachovy...
a dosli sme v stredu rano o 5tej a uz o 10tej som bola u yoana 🙂 a on ma privital s usmevom od ucha k uchu, secky zuby mu je paradne vidiet, sak som fotku prilozila a sialene grimasy robi...no proste sa furt rehoce, ja neviem, co tomu dietatu pridavaju do stravy, ked tam nie som 🙂 a oni boli vo france tentokrat bez tatka a ked sa to rano ako aj ja vratili domov, tak yoan si tatka nejako nespoznal...celych 10 dni bol yoan len s maminkou a ku koncu uz bol na nu taky nalepeny, ze nechcel k nikomu ani ist...tak mi povedali, ze mam stastie, ked na mna tak zareagoval 🙂 tak ma teraz kazde rano vita s usmevom a ked odchadzam, tak sa najprv rehoce, bo si chudak naivne mysli, ze zas ideme von (prechadzka 2x denne proste musi byt) a pak ked zisti, ze odchadzam bez neho, tak sa strasne rozplace ☹

ewwe
30. júl 2010

@luppita tak to si mala stastie s tou pracou

inak diky baby za odpovede
@kathynka vitaj s5, ty byvas sama? ja batozinu musim hned vybalit a rozrtiedit, ja by som nemohla asi zaspat, 😀

weiya
30. júl 2010

@kathynka vitaj kathy, uz si nam tu chybala 🙂 yoan je pekny zubacik uz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre