V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
3. aug 2010

@bobocka no pekne, dobre im to tam je.... ☹ ako fico dal viac prachov pre mamicky aby sa zvysila demograficka situacia, kedze nikto nechcel rodit a teraz ked zase je vela deti a chybaju skolky ... tak to zrusia, si s nami robia co chcu. Je to brutal, a to akoze znamena ze tie iste prachy dostane aj mamicka ktora maka jak fretka a zasluzi si zvysenu rodicovku a zaroven to dostanu aj ludry ciganske co nikdy nic nerobili??? No ked to takto chcu tak nech otvoria statne jasle , alebo co ako, ved z toho ich milodaru sa zit predca neda. No nic budem sa musiet pokukat po niakej praci ☹ ☹ ☹

bobocka
3. aug 2010

ved ale ten zakon ,ze maminky dostavaju 256 mesacne pokial isty cas(neviem kolko to je presne) pre materskou odvadzalli peniaze socialnej poistovni .tak zeny na slovensku sa tesili AZ rok?(ok toto je druhy rok) to je sila.konecne nieco normalne bolo zavedene,a teraz zas po prstoch dostaneme?ak uz chcu daco riesit,tak nech povolia maminkam pracovat a ak zarobia cez 250 euro mesacne,nech im rodicovsky znizia na tu nizsiu sumu 164 ci kolko to je a bude.alebo ja uz neviem,ale nech nerusia to co nam vyhovuje.on sa tam dusuje,ze zhorsovat socialne podmienky nebude,no tymto to zhorsuje.ja som bola rada,ze tato vlada je pri moci,chapem,ze musia robit cistky trosku kedze fico porozdaval aj to co nemal,ale zas nebudem brat matkam a detom predsa!!!!vsak to je chore!!!!nech si poslanci znizia o 10 percent plat,zrusia premie a terinaste platy(ktore aj tak maju za NEsedenie v parlamente) a hned bude usetrene.slak ma trafiii!!!tak mi to pokazilo den 😠 nesmie sa to schvalit .nesmie!!!

lujsa
3. aug 2010

@bobocka prosim ta,vy mate tiez Fabulu-ako sa dava dole ten stolik? Drobec ju dostal na vianoce,nedali k nej ale navod a neviem ho dat dole,uz mam nervy z toho skusania.Dakujem moc 😉

lujsa
3. aug 2010

@bobocka to je vrchol...ja viem,ze FIco minul vsetko,co sa dalo a on musi setrit,ale takto?Ved porodnost klesa,rodime im buducich platcov dane,mal by ju teda podporovat,nie podporovat tmavu mensinu 😠

bobocka
3. aug 2010

@lujsa joj no ako ti to opisem...mas este na pravej(dietatkovej pravej) strane nalepky co hovoria,ze dieta nemas opuatit a stale nan dohliadat?no nad nou presne je taka uchytka co vlastne ani ako uchutka nevyzera a to sa do strany da posuvat ,lava do lava prava do prava.to do strany vysunies a ono to povoli a ten stolik sa da dat dole.sa snazim to najst na nete a zatial nic.proste ked sa zhora na ten stolik pozeras tak tam kde je siroky a uz sa zuzuje,tak daj proste palce na stolik(este kde je siroky) ostatne prstu dole a potiahni do stran(prsty maj uplne rovno aby ti na packu dosiahli) a ono to povoli.to sa dokelu neda poriadne vysvetlit kedze ono to tam vobec nevyzera ako pohybliva packa a ani farebne to nie je rozlisene 😢 no drzim palce.ked tak po sebe citam,neviem ci som ta este viac nezmiatla 😀

bobocka
3. aug 2010

@lujsa vyzera to ako vyklenok co ma v sterde skrutku,to je ta packa.lepsie ti to uz asi nevysvetlim 😖

bobocka
3. aug 2010

baby riadne ostra kritika sa na ten novy zakon rozputala.dufam,ze bude nejaka peticia proti-podpisem sa aj milionkrat 😀 .toto im prejst nemoze.vsak ak by ano,tak o 4 roky vo vlade isto nebudu,lebo aj ti,co v nich teraz verili zas prejdu k ficovi.akoze z coho ma napriklad nakupit vybavicku maminka co pracovala 5 mesoacov po strednej a otehotnela?na vyssi prispevok nema narok,ale aspon ten jednorazovy jen pomohol a tento dilino aj to chce zobrat?ja chcem mat dalsie dieta o dva roky...to akoze sa teraz s tym mozem rozlucit len koli nemu?ked uz tak vehementne chce znizovat,tak nech da 20-30 dole ale nie 80!!!!!

lujsa
3. aug 2010

@bobocka dakujem-dakujem-dakujem,stolik je dole,nikdy by som na ten princip neprisla...Ja som stlacala vsetko cervene,gombikove a neviem ake,ale toto som neskusala 🙂 Drobec uz bude mat bezpecnejsie papanie,lebo on si na ten stolik vylozi nohy a cele papanie kopcuje,tolkokrat mi trafil do lyzicky,ze musi mat v puse zranenia ☹

ewwe
3. aug 2010

baby tak ked som to citala o tej rodicovskej, tak ten jednorazovy prispevok by rusit nemali, ale ak znizia rodicovsy na 180€ ale budeme ho dostavat az po dobu 3 rokov dietata, tak to vyjde viac, lebo od 6 mesiaca veku dietata do 2 rokov po 256€ to je okolo 4608€, a posledny rok po 165€ to je 1980€ tak to je dokopy 6588€ a od 6 mesiaca do veku 3 rokov po 180€ je to 5400€

ak to schvalia, tak nas ukratia o 9 mesiacov ale chuderky tie co budu rodit od januara 😖

ewwe
3. aug 2010

tak som to pocitala, tak nas septembrovky ukratia o 684€ na rodicovskom prispevku

kacenkalm
3. aug 2010

tak to je fakt hrozne s tymi prispevkami ☹ mali by peniaze nahrabat niekde inde,nie na rodinach 😠
inak baby,nasa mala sa dokaze straaasne hnevat a srdit,ked jej napr.chystam veceru,alebo nie je po jej,ako ona chce....to je strasne....ako tomu predist?vam sa to nestava s malymi?

weiya
3. aug 2010

tak bobocka to je otras co uz robia v tej vlade 😠 mna sa to znizovanie toho rodicovskeho prispevku moc netyka, ja mam stale ten nizsi(164 a volake drobne) kedze som nemala odrobenych tych 200volaco dni.Ale hlavne ze politici si ziju s ruku hore 😠 😖

weiya
3. aug 2010

@kacenkalm joj tak nasa mala sa tiez vie dobre hnevat, ked sa jej volaco nepaci, taky maly nervacik je,no veru neviem ako tomu predist, aj ja by som na to potrebovala poradit, lebo urcite jej nechcem dovolut vsetko..

bobocka
3. aug 2010

@ewwe tak to je riadne slusna suma.nejakych 20000 v prepocte na koruny nie? to su tupci.ja fakt chapem,ze musia z niecoho znova nasetrit,ale v dnesnej dobe ukratit mladu rodinu 80 eur mesacne je podla mna vrchol!!!!nepoviem keby dal tych 20 dole alebo 30 no budis,ale robit rozpocet na mesiac o 80 eur menej ked uz teraz krkame.to je sila. 😠 ale vsak mu to mozno neprejde.to je len navrh,este sa o tom bude rokovat,nie?ja si myslim,ze fico to bude riadne ostro kritizovat,kedze tento novy(ani na meno mu nepridem) meni to,co jeho vlada nastolila a s cim boli ludia velmi spokojni.no uvidime.ja dufam,ze sa vsak zeny ozvu a ze nejake protesty a peticie proti tomu budu.ved ono to nedava logiku.preco by zena,ktora pracuje a odvadza vsetko co ma ,mala mat rodicovsky prispevok taky ako ta,co nepohne ani prstom? a preco by mali prist maminky o jednorazovy prispevok pri narodeni dietata, ked to uplne najviac rodicom pomoze.ved kolki za to kocik a postielku kupovali?ja viem,ze niektore maminky boli smutne,ze prisli o pracu a kratko na to otehotneli a teda na vyssi prispevok nemali narok,alebo sa im mimi skoro po studiu pritrafilo a teda takisto stracali narok na ten vyssi prispevok,ale je vela zien co su fakt lemry lemrave a nerobia nic ine iba rodia a rodia a na take my vsetky doplatime 😢 no som velmi zvedava co z toho bude...

lujsa
3. aug 2010

@bobocka ja som zvedava,ako to dopadne...Fico zaviedol jednorazovy prispevok a vyssi rodicovsky,ale zial-nenechal na to peniaze,minul ich...TAkze-bud sa budeme viac zadlzovat,alebo budeme musiet na materskej doslova zgrlosit.Lebo je ine,ked s tymi peniazmi v minulosti neratali,vedeli do coho idu,ale my,ked sme s nimi ratali,tak to je naozaj veeelmi neprijemne 😔

bobocka
3. aug 2010

@lujsa ja viem,ze tato vlada bude musiet z niecoho usetrit,no nemyslim si,ze je fer brat mamickam a detickam peniazky.ak uz,tak menej a nie 80 eur.toto je az prilis krute.ja viem,ze v inych krajinach su na tom maminky ovela horsie. v uk po 9 mesiacoch musia ist naspat pracovat ci v usa je to myslim po 6 tyzdnoch.teraz je o tom trosku pisane v casopise mamina.my sme na tom este dobre,ale ked raz s tymi peniazmi clovek rata(a ja teda s nimi ratam) a zrazu sa niekto rozhodne,ze mi ich vezne,tak jasne,ze ma to vytoci.fakt si myslim,ze by ten pan dotycny usetril aj keby taky velku skrt nespravil 😠
a inak ten stolik na fabulu je polohovatelny.su tam 3 stupne myslim.mozes ho aj blizsie k malemu dat tak,aby sa mu nozky hore dat nedali.ja som to tak spravila,lebo aj misko si ich furt vykladal-vegetak 😀 .tak ako si to vysunula,tak isto sa to da aj blizsie prisunut.vsak skus.ono je to dobre ten stolik tam mat aby si drobec zvykol, a potom sa tam aj sam nauci papat 😉

lujsa
3. aug 2010

@bobocka ak to dobre chapem,tak nam na 256,-EUR nesiahnu. Na sme.sk pisu:
Mihál však chce od 1. januára zjednotiť výšku rodičovského príspevku do troch rokov veku dieťaťa na 180 až 190 eur.

Rodičom, ktorým bol priznaný príspevok vo výške 256 eur, však ministerstvo na peniaze nesiahne. Rodičom sa má súčasne umožniť, aby mohli popri poberaní rodičovského príspevku pracovať. Tak to bolo do roku 2008.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5490722/mihal-je-v-so...

Zdroj:http://ekonomika.sme.sk/c/5490722/mihal-je-v-soku-nie-su-peniaze-pre-rodicov.html

bobocka
3. aug 2010

@lujsa joj,ze by svetielko nadeje? 🙂 tak podla toho co ty pises by to len lepsie malo byt a nie horsie.ak je tak,tak trham peticne harky 😀 a nic proti nepodpisujem 😀 😀 😀 .to by bola parada keby nam tych 256 nechali,potom od septembra by sme nemali 164,ale 180 ci 190 a este by sme si popri tom mohli aj privyrobit!!!to sa mi az prilis super zda.ale ti poviem,hned sa mi ocka rozziarili 😀

lujsa
4. aug 2010

@bobocka aj ja dufam,ze nam to nechaju.Ale podla mna potom pojdeme podla terajsich pravidiel a od sepptembra dostaneme tych 164.Aj tak by to bolo super 😉

zuziiiicek17
4. aug 2010

Ahojte babiky 😵
Viem ,dlho som sa neozvala ,ale boli ine problemy ,tak sa hlasim az teraz a slubujem ,ze minimalne do nedele vam nedam pokoj 😅
MAly mi akurat zaspinkal .Rano sa zobudil pred pol siedmou ,ale to je este v pohode ,vie sa zobudit aj skor.
Misko uz vsade chodi okolo nabytku ,ci okolo steny ,len ked sa nejak extra ponahla tak ide na 4 😀 obcas sa pusti ,ale este sa boji .
Ozaj a naucil sa vyliezt a zliest z postele.

tinnka9
4. aug 2010

ahojte kočky. poobede odchadzame do tych tatier, tak sa tu majte krasne 🙂 . berieme aj notebook (zavislaci 😀 😀 😀 ), mozno obcas k vam nakuknem 😉

weiya
4. aug 2010

@zuziiiicek17 nazdar 🙂 no sikovny je misko, ze zliez a vyliezt z postee 😵 mala tiez chodi popri nabytku,aj o stenu sa vie uz postavit. Neska hapala pri gauci, buchla sa a ma malu modrinku.Asi pred dvoma tyzdnami padla na tom istom mieste a aj modrinku mala tiez tam, kde ma teraz 😔 ale za rucicky sa vodit nechce, vyzera to ak ze do roka sama chodit veru nebude, nevadi 🙂 zato stvornozkuje jak o zivot, este aj ked idem na zachod, dolezie tam pomaly skor nez ja 😀 strasne ju tam laka zachodova kefa 😀
@tinnka9 uzite si dovcu v tatrach 🙂

bobocka
4. aug 2010

@zuziiiicek17 dodrzlala slovo 😉 haha.no pocuvaj,ty cim miska krmis?ze uz aj z postele vie zliezt??? 😀 riadny sikulko je.moj misko tiez uz okolo nabytku chodi,aj okolo steny(ale tam zas dlho nevydrzi,len par krokov a oststok odstvornozkuje 😀 ).inak ja ked miska prebalujem,tak ho postavim pred seba a nachvilku pustim a on dnes asi 5 sekund vydrzal a este aj krok dopredu spravil(to skor vyrovnaval kedze stal na makkej posteli),ale ja sa aj tak tesim.inak misko je zachripnuty,tak som sa vcera dusovala,ze dnes ku doktorke s nim pojdem...no a vstali sme po jedenastej,takze z doktorky nic nevolo.uz by sme ju nestihli.takze tuto noc misko takmer 14 hodin spal 😀.normalne az teraz som ho ulozila spat a potom pojde az vecer zas.poslednou dobou ma uz len jeden denny spanok.velmi malokedy sa stane,ze dva vyjdu.neviem ci to pre neho este nie je skoro,ale mne aj jemu to takto vyhovuje.lepsie jeden dlhsi denny spanok ako dva kratke trhane,no nie?

bobocka
4. aug 2010

@tinnka9 tak krasnu dovolenku zelam 😉 dufam,ze chalani zdravi budu, a ze si dovolenku poriadne uzijete.sa mi paci,ze nam aj na nej ostates verna 😉tomu sa hovori oddanost 😀 😀 😀

bobocka
4. aug 2010

kocky,akoze moj drobec spal v noci takmer 14 hodin a teraz je uz takmer 2,5hodiny tuhy??? to co???ked bol malunky ,tak bol stale hore.ledva 11 hodin denne spal a teraz takto drichme? 😀 mi tie moje prebdene noci teraz vynahradza 😀

zuziiiicek17
4. aug 2010

Ahojte ,,my sme sa zobudili pre nedavnom 😵 skoro dva a pol hodky sme spali .Asi s nim budem musiet stale chodit spat ,lebo tak vydrzi hajat dlho ...
@bobocka ty sa teeees 😵 😵 😵 😵 😵 ja so
m zvedava ,kedy to zacne vynahradzat mne moj Misko 🙄 😀 asi nikdy ,ale to neva ,ved ked bude v puberte ,tak ho budem tahat z postele.

bobocka
4. aug 2010

@zuziiiicek17 on normalne tri hodinky potiahol!!! a teraz je zas unaveny.ja si myslim,ze je to tym,ze mu zubky idu.ked mu dolne jednotky sli,tak cely tyzden prespal.nie je ani mrzuty,len unaveny.
akurat som ho prebalila a veru takto zapsreny zadocek a vajka nikdy nemal ☹ .nechapem z coho.rano (teda na obed)tam nic nebolo ☹ dala som mu imazol,hadam zaberie.
inak ohladom toho noveho zakona je tu na konikovy cela tema.celkom zaujimave je sledovat nazory inych maminiek.
https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/zrusia-priplatok-k-prispevku-pri-narodeni-dietata/

bobocka
4. aug 2010

inak dnes sa misko naucil hovorit mami 🙂 .nehovori tak sice mne,len to hovori,ale aj tak je to mile 🙂

kacenkalm
4. aug 2010

baby,chcem dat malej na veceru zltok s chlebikom a s maslom...nie je to tazke na zaludok na vecer?

bobocka
4. aug 2010

@kacenkalm podla mna je to uplne ok.my sme uz tiez vic krat mali a nic.lenze moj syn je mlatacka,on zosrotuje vsetko 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre