V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
4. aug 2010

@bobocka
@zuziiiicek17 haha neska bol asi taky spaci den 🙂 aj mala pospala 2,45 hodiny, ja potom pol hodinu s nou tiez 😀 bobo gratulacia k slovku mami miskovi 😵 😵
@kacenkalm uz asi reagujem neskoro, vajicka su tusim tazke na zaludok, ci aj samotny zltok neviem...

bobocka
4. aug 2010

na prime davaju anglicky dokument o mladych rodinach a vola sa to ako mi dieta znicilo zivot ci tak nejak!!!!vsetci sa tam stazuju na to ako sa im zivot zhorsil prichodom dietata.ze uz nemaju cas na seba,ze sa zenam zmenila postava uz sa necitia byt pritazlive,ze uz ich sexualny zivot nie je to co byvalo,jedna zenska teraz zarvala,ze to ze sme ich porodili este neznamena,ze si mame mysliet ze su uzasne!!!!staci vam!!!!toto je presne to co na uk neviem prehryzt.vela krat sa mi stalo,ze som videla male trojrocne deti vystrkovat prostrednicek a hovorit fuck,ze na nich rodicia zjapali,nie kricali,ale zjapali pre hluposti,ktore deti robia,lebo su to deti,ze sa rodicia pred detmi sialene hadali.... 😠

radkatom
4. aug 2010

Ahojte. Mozem sa pridat do Vasej temy? Ked som ju uvidela, tak som sa potesila, ze ked mame rovnako stare deti, mozno budeme mat podobne "radosti" a otazky... My mame 10 mesacneho Filipa. Prave mu ide prvy zub... No prezili sme ho doslova ☹ Kojenie v noci kazdu hodinu ale uz je vonku a ja sa tesim, ze sa lepsie vyspime obaja.
bobocka zdielam rovnaky nazor... akoby ani svoje deti nemilovali 😠 je to hold ina mentalita...

kathynka
4. aug 2010

no holky, ja tie resty z chorvatska asi nedocitam, tak som dala aspon posledne 3 dni, nech som trochu v obraze, lebo takto by som to len odkladala a uz by som vam nikdy nenapisala...
@ewwe na modro sme malovali...my mame totiz taku sialenu kombinaciu nabytku v kuchyni, ze modra linka aj kachlicky, biele skrine a cerveny koberec...tym, ze je to taka obrovska miestnost, tak nasi to maju rovno aj ako spalnu...no proste je to divna miestnost, ktoru volame kuchyna🙂
jak ste sa tu bavili o tej svadbe, tak napriklad yoanovi rodicia su uz spolu 17 rokov! sialene cislo, co? a nie su zobrati...a yoan je prve babo...a priezvisko ma po oboch, takze je yoan noel-schwartz...
a aj ked ja nie som este mamina, ale dnes som citala v novinach o tom, jak vam chcu okresat tie prispevky a akoze fakt hnus...podpora rodin nulova...a potom budu hovorit, ze slovensko vymiera...sak motivacia ziadna...z coho mame tie deticky zivit a satit?
yoan je na tom s chodenim furt rovnako...chyti ma za jednu ruku, druhu vystrie pred seba a utekaaaaaa....no koniec...a z neho bude decko ulice - len co sa vratime domov (a teraz nechavame otvorene dvere od domu jak je teplucko), vyzlecem ho, vyzujem a on ma chyti za ruku a bosy uteka hned na dvor...a ked ho berem dnu, tak strasne protestuje...uplne si navykol, ze furt sme na prechadzkach...
dnes nam yoanov tatko oznamil, ze do france pojdeme uz asi skor, takze to vyzera namiesto buduceho piatku uz na utorok abo stredu...
a vitajte nove maminky, pridajte sa, je tu sranda a veeeela sa dozviete 🙂

bobocka
4. aug 2010

@radkatom vitaj,jasne,ze sa pridaj 🙂 .mojmu miskovi uz ide piaty,este mu dam den dva a je uplne prerezany a siesty zubok do tyzdna vylezie.horne zubky vraj bolia,ked nam sli dolne,bola to parada,len spal a spal,horne je uz trosku mrzuty,ale teraz je zas spavy...
no predchvilkou zapal,zas som ho prebalovala a vajka a okolie ma nakompletku cervene.riadne zaparene.aj ritku.ale neboli ho to urcite.vobec nereagoval ked som mu to cistila.fakt nechapem z coho.ved ani nejak super teplo nieje.dala som mu ten imazol,no aj ked si myslim,ze je to zazracny krem,este potrva kym zaberie.zajtra ho beriem k doktorke.muz sa mi smial ked som povedala,ze si dam budika na 9:45.ze to si asi nikto nedava,ze su uz vsetci hore.no dnes som chcela ist k doktorke koli jeho chripeniu a po jedenastej sme vstali.my proste doobedia prespime. 🙂 tak si budika dat musim 🙂
@kathynka no veru vela sa tu popisalo,to uz asi fakt nedocitas 😀 .a kuchyno spalna-to znie zaujimavo.vasi asi nudni ludia nie su 😀 .a uz su doma?prepac,nezachytila som kedy sa maju vratit.ci si uz prekvapko nasli,ci este nie.a to je super,ze yoanovi rodicia su spolu tak dlho,to je asi fakt laska. yoan ma velmi pekne meno. 😉 on je asi riaden sibal podla toho co pises 😀 .ale kedze uz dost dlho vlastne takto za rucicku beha,tak si myslim,ze sa uz coskoro pusti a to ho budes iba po vonku nahanat 😀

kathynka
4. aug 2010

@bobocka prisli vcera na 1 den a zas odisli dnes, dosli si len po dochodok...deduskovci su to uz 🙂 no ja som bola v robote, ale musela som dojst aj tak doobeda, bo som to akosi nezvladla s obleckom a bola som moc letne, tak som sa dosla prezliect, tak mi mamina hovorila, ze vosla do kuchyne a ze "ooo, moj boze, ona tepovala koberec"...no a pak si vsimla steny namalovane a bola uplne paf..najlepsie bolo, ze jak som drhla hore linku a lestila ju, tak mi trochu nedocvaklo, ze vsetok ten sajrajt natiekol pomedzi dvierka, takze ked ich mamina otvorila, tak si tam nasla peknu nadielku...no co, nikto neni dokonaly 🙂 kazdopadne sa tesili, vcera u mna aj spala ta kamaratka, s ktorou sme to robili tak nam mamina dala nejake peniaze, bo na konci augusta chceme ist my dve na roadtrip do Berlina, tak nech mame na benzin...mila 🙂
my mame uplne vadny byt...2 v 1...akoze vojdes do predsiene a najdes tam zopar dveri...okrem balkonovych a nejakeho susedovho kumbalu je tam vstup do nasej kupelky, vstup do nasej obyvacky a vstup do susedovho bytu...to tak ujo Bata, co zalozil obuv, rozdaval kedysi byty...neva, darovanemu bytu na rozlozenie miestnosti nepozeraj 🙂
inak to ako ma misko teraz zapalenu ritku, tak to moze byt kludne zo zubkov....to aj yoan mal minuly tyzden jak chytil tu 1-dnovu hnacku...a vy ste teda pekni spachtosi...maminky, co ich deticky budia kazdy den o 6tej ti asi dost zavidia 🙂
som zvedava ako zvladneme s yoanom jesenne dazde a zimne chumelice, ked ho budem musiet udrzat vo vnutri...asi prejdeme nenapadko na makovy vyvar 🙂

luppita
4. aug 2010

baby tak ja to mam cez den s malym tazke, teraz sa mu tlaci ta jednotka horna a vobec nechce spat ☹ teda ide ale da si hodku a konec, poobede ani za svet ☹ aspon ze celu noc prespi 🙂 s tym nema najmensi problem.
@bobocka to mas fakt super ze tak dlho spite s drobcom, u nas to tak bolo ked bol maly, som nakojila a spali sme do 12tej 🙂 teraz ked uz raz vstane tak je hore a hrabe sa hrat ... a ja by som spalaaaaa a spalaaaa a spalaaaa
Zajtra drzim palce nech sa vam podari vstat, a hlavne nech u dr dobre pochodite a nebude to nic vazne s tym zachripnutim....

kacenkalm
4. aug 2010

@bobocka to iste je aj tu v Irsku....tu su strasne nevychovane tie decka a nenormalne rozmaznane....tu sjacu rodicom po hlavach....ja ked vidim v obchode,co tie detvaky robia,normalne by vam padla sanka 😠 slusna vychova bye bye

bobocka
4. aug 2010

@kacenkalm vsak ja viem.zila som v uk.je to tam sialene.robila som v butlins,mozno poznas-je to rodinny zabavny park a tam bolo strasne vela rozdrapenych deti,no ony chudiatka za to nemozu,mozu za to ich nemozni rodicia.moj muz teraz banuje,ze sme sa z uk domov vratili(koli peniazom),no ja by som sa tam bala vratit koli tej ich vychove deti.bala by som sa tam miska vychovavat.akoze nikdy nehovor nikdy,mozno sa tam niekedy vratime,no to by tu na slovensku muselo byt sialene zle.

bobocka
4. aug 2010

@luppita horne bolia vraj riadne.to asi preto je chudiatko mrzutko.dako to uz len moja vydrz.aspon,ze v noci ti spi,mohlo byt aj horsie

zuziiiicek17
5. aug 2010

Ahojte ,no ja som si myslela ,ze ked pojdem vecer spat s drobcom ,tak sa aj vyspim ....no jasne .maly mi zaspal o pol desiatej(nejak nechce vecer hajat) a uz o pol siestej rano bol hore 🙄 skoro ma trafilo .a tak co uz nooo ...snad pospim poobede .
Nam sa tlacia horne dvojky a poviem vam ,ze ani raz nebol taky zlostny ako v tomto obdobi.Ja sa uz len modlim ,nech uz su tie zubiska vonku
Co mate dnes v plane ? My asi pojdeme ku kamoske .a celkovo ak nebude prsat ,tak asi budeme vonku ,lebo doma je misko hrozostrasny ,no vonku nie je po tom ani chyru ani slychu .vonku sa na kazdeho rehoce 😅

kathynka
5. aug 2010

@zuziiiicek17 tak aj tvoj misko tak miluje prechadzky jak yoan...to je super 🙂 my pojdeme poobede do auparku, lebo som tam bola predvcerom v kine a kamoska tam stratila penazenku, zrejme priamo v sale ako vytahovala mikinu a kedze neni z BA, tak sa tam prejdeme my, mozno ju nasli a cakaju, ci sa niekto ozve...snad...a poobede chceme ist s yoanovou maminkou do mesta, bo chce ist kupit do nejakeho obchodu s vinami tokajske vino pre dakych kamaratov...za to zajtra mame stretka so samymi konikovymi maminkami 🙂

zuziiiicek17
5. aug 2010

@kathynka ano on je velmi prechadzkovy 😵 ale neda sa byt cely den vonku ,o nohy by som prisla a aj doma treba daco .Uplne najradsej ma mesto a NC ,ked ideme vlakom do mesta ,tak ma az hviezdicky v ociach 😅
V nedelu ideme do prahy ,tam sa mu bude veeelmi pacit . 😵 (a mne este viac)
Velmi sa tesim .ideme za mojou mamkou a potom za priatelom (tiez robi v CZ a uz dva mesiace sme sa nevideli)
Musim tam kupit malemu nejake jesenne veci ,ale kedze mi kamoska doniesla naadherne veci z UK ,tak toho nemusim kupovat vela .Dokonca premyslam ,ci nekupim nieco rovno na zimu ,ale tak neviem ...

salma22
5. aug 2010

zienky ahoj aj vam sa stalo ze do obchdu s kocikom vas nepustili 😠 ? no strasne prisla som dnu a predavacky na mna zakricali ze nesmiem ist s kocikom do predajne, ze si ho mam nechat pri dverach vrrrrrr.....tak som sa otocila na pate a sli sme do konkurenneho obchodu 😎 joooj taka som nahnevana 😔

luppita
5. aug 2010

@salma22 vauky, tak to sa mi este nestalo 🙂 a to co bol za obchod, potraviny? minule to davali v TV, ze su take obchody kde nepustia mamicky s kocikmy a skoro som odpadla ked hovorili, ze nepustili do obchodu s detskym tovarom alebo islo o hrackarstvo (neviem presne) 😀 😀 😀 ako niekedy to bolo vpohode nechat si kocik vonku, ale teraz v tejto dobe, kde sa kradne uplne vsetko, nikdy by som kocik nenechalal len tak vonku. 🙂

salma22
5. aug 2010

@luppita nie nie neboli to potraviny, bolo to v eurovke chcela som tam malej pozriet nejake body na domka...ale celkovo aj ked sme tam boli bez kocicka tak su tam take protivne predavacky vsetky ktore tam robia 😠 strasne ako keby ja som tam bola pre ne vrrrr

bobocka
5. aug 2010

@salma22 mne sa to stalo raz.ze ma predavacka poprosila aby som si kocik nechala pri pokladniach,ale tam som to ja chapala.bol to maly obchod s keramikou a keby som vosla uplne dnu s kocikom,tak by sa mi urcite pri otacani podarilo nieco rozbit.ale v potravinech keby mi to nejaka zenska povedala,tak to nie.a mali tam nalepku s preskrtnutym kocikom?ak nie,tak by som sa do krvi pohadala s nimi.a pytala by som si veduceho a knihu staznosti a rozpisala by som sa 😀 .toto je cista diskriminacia v demokratickom pravnom state.ono nase zakony su tak hlupo postavene,ze by sa to podla mna dalo aj pravne napadnut-za diskriminaciu.jasne,ze by som tak daleko nezasla 😀 ,to uz len spasujem 😀 ,komu by sa chcelo,ale na 5 minutovu hadku by som si v tom obchode veru cas nasla 😀

bobocka
5. aug 2010

inak kocky ,my sme chori ☹ .zas to nie je nic strasne,ale aj tak neprijemne.doktorka povedala,ze to miskove obcasne chripenie moze byt zacinajuca laryngitida,tak mame kalciovy sirup .dnes som mu ho dlaa a na to aky je tohnusny sirup ho len rosku ztriaslo a hned z toho zahcvat smiechu dostal 😀 a tie jeho zapareninky su podla mna strasne ,ale ona,ze aj horsie videla.musela som ist ine plienky kupit na par dni na zmenu,mame repikovy kupel kazdy den mat a imazolom mastit.ale zvlastne,ze to vyzera fakt skaredo,no miska to vobec neboli.ani trosku na to nereaguje.podla mna by ho to malo stipat ked to utriem vlhcenou utierkou a on nic,ani nemrkne.statocniak maly 🙂 .teraz ale vlhcene utierky nepouzivam,ale mu ritku a pipisa umyvam. no a aby nam malo nebolo,tak ma maly este aj soor v puse.vraj dobre,ze som prisla,ze je to taky zacinajuci,nic extra zle,ale mame nizoral na to.stvrtku tabletky musim v prevarenej letnej vode rozpustit a tym jemu pusku pred jedenim a kojenim vytierat a sebe bradavky.a kazdych 24 hodin roztok novy robit.jajaj,na nanervy!!! 😠 som si myslela,ze soor sa tyka len malickych dojcatiek,ze velikani to uz nemavaju,no zas som o nieco mudrejsia.

salma22
5. aug 2010

@bobocka ale teba poprosila ,keby mi pekne povedali dobre beriem (ale nechapem to ved to bolo skoro pri dverach)ale tie kra.. sa normalne vyvysili 😠 tak som sa im pozdravila a odysla a este take stastne jooooj vrrrr

bobocka
5. aug 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/zrusia-priplatok-k-prispevku-pri-narodeni-dietata/
inak toto je ta tem a o zmene rp a celkom sa tam maminy o tom aj rozpisali -jasne,ze aj ja som prispela,ako inak 😀 .a podla vsetkeho je vela variant ,mihal si takto taky mini prieskum robi, ako na dane zmeny mamicky reaguju,ze je mozne,ze sa materka na 1 rok predlzi a ze bude asi povolene, aby si mamicky mohli popri rp privyrabat....ze on sa posnazi aby boli take podmienky,aby si v nich kazda mamicka nasla to co jej bude vyhovovat.ale nas sa to uz vraj netyka,ze my uz mame priznane to co mame a bude sa to tykat len mamiciek co po novom roku na matersku pojdu.

luppita
5. aug 2010

@bobocka teraz som kukala TV noviny na nete a je tam ze radicova to stopla, ze bude prispevook pri narodeni prveho, druheho.... dietata a ze zmenia to > ,, Ako prvý krok vláda predloží Národnej rade SR na schválenie odstránenie diskriminácie rodičov, ktorí si popri starostlivosti o dieťa privyrábajú," dodala Radičová. No uvidime ako to nakoniec dopadne 🙂
jojha tak to je zle ze je Misko chory, ale ten calciovy sirup by mu mal zabrat, moj maly tiez tak zachripol, som si precitala na nete ze je na to naj ten calciak a kedze som ho mala doma , hned som mu do dala (dokonca mu chutil 😀 ) a velmi dobre zabral (len niake 3 dni som mu ho davala), ked som to potom vravela Dr tak sa smiala, ze super a , ze ci nechcem ist studovat medicinu 😀 😀 😀

Baby ja z maleho odpadavam, sme sa vcera vecer ucili ze ma hracky ulozit do krabice.... a teraz som mu len tak zo srandy povedala ze nech si uprace tie hracky rozhadzane a on to fakt urobil 🙂 samozrejme nie vsetko, ale islo mu to, jednu po druhej hadzal do krabice 😀 😀 😀 sa vravy ze panny su extra cistotne znamenie a puntickarske .... ale ze uz teraz , no nechapem, ale tesim, si ho naucim a bude mi pomahat pri upratovani 😀 😀 😀

bobocka
5. aug 2010

@luppita hahaha,sikulko malicky 😉 a to s pannami je pravda.moz muz je panna a vsetky tricka ma v skrini povesane na rovnakych vesiakoch od najsvetlejsieho po najtmavsie,veci co ma skladane ma v skrini poskladane vo vezickach,presne,krasne ,uhladne.on dokonca nema rad mat bordel na tanieri.nedajboh zmiesat maso s ryzou ci zeleninovou prilohou 😀 .no mas sa na co tesit 😀 😀 😀
a hej aj ja som zachytila,ze radicova to uz stopla. urcite bude zmena v zakone,no som zvedava aka.ja by som chcela vediet,ze ak ostanu tie dva rodicovske prispevky a ja by som bola stale na materskej ,no zacala by som si platit dnp a po 270 dnoch by som znova rodila,ze ktory by sa na mna vztahoval,ci ten nizsi,ci ten vyssi.lebo ak ten vyssi,tak sa to oplati myslim. a my by sme sa asi buduce leto chceli zacat snazit,tak by som vcelku uz teraz o tom poriadne info potrebovala 🙂 .no fakt som zvedava ci a co sa v januari zmeni 🙂

luppita
5. aug 2010

@bobocka aj mi mame v plane baby, ale pockam si na ten zakon ako bude vyzerat, urcite si budem potom platit dobrovolne do socialky, aby mi vysla vysoka materska.... a vlastne uvidime ako to cele dopadne, ci zakon, ci baby...je to vo hviezdach 🙂

bobocka
5. aug 2010

@luppita tak isto aj ja rozmyslam.to ci si budem moct dovolit aj druhe dieta( a velmi ho chcem aby mal misko partaka),tak to je len na nasich zakonoch.ak to bude pre mna financne nezvladnutelne,no holt sa potom budem musiet zmierit z tym,ze bracek ci sestricka pre miska su v dalekom nedohladne...no vsak uvidime co najblizsie mesiace prinesu 🙂

zuziiiicek17
5. aug 2010

Ahojte baby 🙂
neviem ci si poniektore pamatate na dievca JAHODY...jej mala sa narodila myslim 4.9. a dnes pisala na FB ,ze jej ,ala uz chodi sama 😵 vsetky nas predbehla... 😀

@bobocka juj ,nech sa misko rychlo uzdraviii

jahody11
5. aug 2010

Caute baby, tak Eluska uz chodi od dnes sama, sa tak tesiiiiim 😵 😵 😵

zuziiiicek17
5. aug 2010

@jahody11 heh som ta predbehla 😀

jahody11
5. aug 2010

@zuziiiicek17 sikovna si 😀

bobocka
5. aug 2010

@jahody11 jej gratulujem.tak to je teda eluska riadne sikovna 🙂 .to u nas este nehrozi ani nahodou.myslim,ze nas vsetci predbehnete 😀

kacenkalm
5. aug 2010

@bobocka tak nech ste rychlo zdravuckiii 😉
Diky p.Radicova 🙂 ,ze to stopla....dufam,ze to tak aj ostane...oni hore vedia h...o o tom,ako zije taka mlada rodina,a ak este k tomu iba manzel zivy tu rodinu....
@jahody11 tak to je super,gratulujeme k prvym krocikom 😵
nasa chodi popri nabytku a popri gauci,ale za to lezie jak dabel 😵 ale lubi chodit,ked ju drzim zhora za rucicky....a najviac ma rozosmeje,ked sa pokusa vstat zo sedu a ma postoj ako zapasnik sumo 😀 ...to je strasne zlatucke....tak,ideme vecerat... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre