V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

luppita
6. aug 2010

@bobocka nasla som favorita medzi odrazatkami, skvela cena, a este aj tiktaki ma 🙂
http://www.pricemania.sk/katalog/odrazadla/mult...

bobocka
6. aug 2010

@luppita to odrazatko ja uz mam davno v oku 🙂 ja som chcela taketo koli tomu,ze je tam ta rucka a babo si to moze pred sebou tlacit a moj muz ked to zbadal,tak mi hned povedal,ze malemu nedovoli to pred sebou tlacit kym este nebude vediet chodit,ze na ucenie mu to urcite neda,lebo ze by sa urcite prevazil,ze je to lahky plast a ze by urcite na pusu padol. a ono je to fakt.ale ako klasicke odrazatko je super,lebo tam ma ak kadejake packy a klaksony a to by mohlo maleho bavit.ked ja som to aj tak chcela na vlastne oci vidiet.na obrazku to moze vyzerat super a potom to clovek objedna a carach domov pride.musim ja riadne bystricke hrackarstva obehat a ceny popozerat.ak by som nasla nejake fajne nazivo a potom na nete by bolo lacnejsie,tak jasne,ze objednam.ja to odrazatko kupim hned ako sa pren rozhodnem.miskovi ho dam hned a potom na narodeniny mu na tom spravim foto,ze to akoze dostal,ale nebudem ja este 2mesiace cakat na to.uz som prilis do toho zazrata,nevydrzaa by som. 😀
@kathynka no moja kamaratka teraz krstila dceru a ona sama povedala vsetkym,ze dary nechce,ale chce peniaze,ze chce prejst na latkovky a tie su drahe,ze peniaze co malej daju na to pouzije.no ty sa s clarise(neviem ci sa to tak pise) rozpravas,tak vies,co by mu asi chcela v buducnosti zaobstarat. v tvojom pripade by bolo asi trosku divne keby si malemu korunky dala,ale skus nieco z coho bude mat radost.naramok,retiazku ci korunky isto dostane, ale on to vnimat aj tak nebude, a preto by nejaka hracka bola podla mna fajn od teba.nech sa babo z niecoho moze tesit 😀
@lujsa no cecko dnes isto zaradime a ta tvoja svagrina....iba co mi tlak stupol,tak som sa rozculila 😠 .vsak jej sa to raz vrati aj s urokmi 😠

tinnka9
6. aug 2010

@luppita @ewwe nas drobec uz jazdi v inej sedacke asi mesiac, do vajicka sa nam uz nevosiel 😀 . ale zeby to teda bol nejaky rozdiel v jeho spravani, to teda vobec. pravdepodobne neznasa, ze musi byt niekde priputany a nemoze sa hybat. on sa narodil s vrtulou v zadku 😀

luppita
6. aug 2010

@bobocka aj mna si nainspirovala a chcem mu to kupit skor, uz je taky sikovny a urcite by ho to bavilo 🙂

Baby neviem co mam robit, malemu som nasla na hlave , neviem co to je (myslela som ze spinka) ale podoba sa to aj na kliesta, tasko sa mu to pozera, stale sa vrti.... kokos co mam robit, ja s kliestami nemam absolutne ziadnu skusenost.... a ked to ma na hlave tak sa mu v tom urcite nebudem rypat.... Neviem mam s nim bezat niekam na pohotovost, pomoooooc nenavidim klieste , uplne mam z nich strach, male hnusne, nebezpecne potvory.....

bobocka
6. aug 2010

@luppita urcite chod s tym k doktorovi.na sto percent.ak je to kliest,tak to lekar vyberie isto tak,ze tam hlavicka neostane.dobre,ze si to zachytila.nepanikar nic moja,len daj maleho urcite prezriet.mozno to vobec kliest nie je.ale pre pokoj duse by som k doktorovi isto sla 🙂 potom daj vediet,ze co a ako. drzim palce 🙂

luppita
6. aug 2010

@bobocka urcite pojdem, len cakam kym dojde drahy z roboty, maly teraz spi, dam mu obed a bezime, ale asi rovno na pohotovost (ak to kliest neni budem za de..la) , nasa Dr dnes robila len do 12tej ☹ asi panikarim zvytocne, ale az ma trasie pri predstave ze je to kliest a na ho na hlavicke ..... iden nachystat tasku aby sme hned bezali jak vstane. ☹ ☹ ☹

bobocka
6. aug 2010

@luppita ak to kliest nie je,tak si vydychnes a bude.za de..la nebudes isto.si skvela matka co sa o svoje dieta velmi dobre stara a ked zbada nieco podozrive,tak necha lekara to odborne prezriet.na tom nic nezvycajne,ci divne nevidim.fakt sa neboj,ak to kliest je,tak ho lekar vyberie a bude dobre 😉 .

bobocka
6. aug 2010

@luppita neboj ak to kliest je,tak ti mozno da lekar antibiotika pre maleho alebo ja neviem ako sa v takomto pripade postupuje.ale urcite to nebude nic tragicke.zachytila si to vcas,neboj nic 🙂

kacenkalm
6. aug 2010

@luppita to som aj ja zvedava,co to ma maly na hlavicke...snad to naozaj nebol kliest...daj vediet potom ☹
inak my tiez mame tu autosedacku,cosi hodila link,my mame tu Hector v lenej farbe,a sme maximalne spokojny...a ocividne aj mala 😵

ewwe
6. aug 2010

lujsa debilnu svagrinu mas, aj ja mam, moja mala je tiez zaostala, jej dieta vedelo v nininom veku uz vsetko, a moja ani nevie ukazat kolko rokov ma 🙄
ku krstu sa mi zda zlato nevhodne, viem ze sa tak dava, ale to je velmi skoro, a ani neviete ci to dieta vobec hoc aj v dospelosti bude nosit, co ked bude na striebro? naj su peniaze, ale kathy by mala kupit nieco co maly nema, nieco mensie, ale drahsie 😀 neviem co napr. nejaku naucnu hracku?

umele vitaminy jej nedavam, ja radsej ovocie, ked bola mala brala cecko, na kakanie, ale nepomohlo 😝

@luppita tak ako? dufam ze si sa mylila, a nebol to kliest, fuj hnusoby male, a kde by ho dostal? boli ste v parku?

kathynka
6. aug 2010

dakujem dievcata za rady...tak zlato mi pride blbe, aby som prave ja kupovala...to vacsinou krstni rodicia zvyknu...a aby som ja davala peniaze je tiez take neosobne...mne aj napadlo, ze nejaku hracku, ale to je to, ze netusim aku...ale @ewwe to je super napad nejaku naucnu...sak na konci septembra bude mat uz rok, tak mozno nejake take tie drevene skladackove...
@luppita aj ja som zvedava ako ste dopadli, vsetko v poriadku?

zuziiiicek17
6. aug 2010

@kathynka A čo tam darčekový kôš alebo plienková torta ? Plienková torta je aj praktická aj milá 😵

kathynka
6. aug 2010

zuziiiicek17 plienkova torta? 🙂 a to ako vyzera? no hej, ale krstiny su vo francuzsku, takze by to chcelo nieco spratne, co mozem v poho zobrat so sebou...

luppita
6. aug 2010

Tak sme boli tu u nas na poliklinike, vsetko bolo zavrete a kym sme dosli domov tak tam maly uz nic nemal, teda ma tam este taku malu ciernu bodku. Neviem co si mam o tom mysliet, ked sme boli vonku dala som mu kapucnu a ta mu to asi strhla, aj ked nechapem, lebo ja som to skusala a neslo to prec lahkym tlakom a na kapucni som nic nenasla☹ Tatinko na to kukal a mysli si ze to nebol a nie je kliest.... naozaj neviem, normalne mam pocit ze to bola moja halucinacia. kokos hrabe mi, no neviem, necham to teraz tak a budem to sledovat, ci sa to niako zacervenie, alebo to zmizne, alebo co. Som hysterka a to som si myslela, ze ja taka urcite niesom a nebudem 😀 😀 😀
@ewwe praveze sme neboli nikde, som skor myslela, ze to mohol pes dovliect domov....

kathynka
6. aug 2010

@luppita a ked vravis, ze tam aj tak ostala bodka, nemoze to byt teraz uz len hlavicka kliesta?

zuziiiicek17
6. aug 2010

@kathynka
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=90513
napríklad takéto 😵 nájdeš to hocikde na nete

zuziiiicek17
6. aug 2010

@luppita neboj ,to nic nebude 😉 sleduj ,ale nestresuj 🙂

zuziiiicek17
6. aug 2010

@kathynka
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=139740 a tato pani je z Bratislavy rovno 😉

kathynka
6. aug 2010

@zuziiiicek17 jeeej, to vyzera haluzne, dakujem za tip 🙂

zuziiiicek17
6. aug 2010

@kathynka podla mna je to taky originalny darcek 🙂 mna by to potesilo .da sa k tomu pribalit hocico ...dokonca su aj take kosiky urobene z plienok a do toho sa daju darceky 😵 😵 chutnee

ewwe
6. aug 2010

@luppita z psa na cloveka kliest nepojde
k tym plienkovym tortam, neviem, skor sa to hodi k novonarodenemu dietatku, nie k rocnemu, neviem kathy rozhodni sa ty 😵

tinnka9
6. aug 2010

@luppita sleduj mu to, ak by mal nahodou kliesta ak by sa mu tam spravil okolo cerveny kruh, treba ist k doktorke, nasadila by antibiotika. ale to mu moze ocerveniet aj neskor, nie teraz, ale to jedine vtedy, ak by ten kliest bol infikovany. nas starsi mal kliesta asi pred mesiacom, ja tava som mu ho vytrhla tak, ze mu tam zostala hlava, tak som bezala na pohotovost, tam mu to vycistili ihlou, dali nejaku mast na 2dni a vraj mame sledovat. zatial je to ok.

petraas
6. aug 2010

ahojte baby, dlho som tu nepisala nieje akosi cas mame kopec starosti tak riesime a premyslame a nemam ani na vas casu..len vas citam ae pisat nestiham...
@bobocka zelame skore uzdravenie🙂
@jahody11 aj my sa pripajame ku gratulacii Ela je sikulka🙂
@kathynka inak aj my sme dostali plienkovu tortu na krstiny a potesila nas lebo v nej boli aj prakticke veci ako ponozky, lyzicky, kupel a...da sa tam pridat aj hracka no proste hocico...ja si myslim ze by to nebolo zle ked vies co sa Yoanovi hodi a aka mala hracka by ho potesila
@luppita to je dobre ze to nebol kliest..aj podla mna to nebol to poznas ked je to kliest mozno si sa zlakla a tak si si myslela ze to je kliest. cerstvo zavrtany by len tak neodpadol to by si ho musela tahat aby sa zatrhol....aj sofinke sa stava ze jej najdem taku spinku a ten kto nepozna kliesta by povedal ze je to kliest ale ja mam s kliestami skusennosti tak ich dobre poznam...ale ak mate psika tak davaj dobry pozor lebo ten ho moze priniest jedna dve...my sme mali psika a kliestov nosil kazdu chvilu...raz som si toho nevsimla a prisiel ku nam brat spat a nas pes kliesta striasol na sedacke a ten sa hned na brata nelepil...az rano sme na to prisli tak som ho bratovi hned tahala...

inak nasa sofinka dlho akosi nic nove...na posledy len tie dva zubky a od vtedy akosi nic...len ked sa hra tak uz coraz castejcie sama stoji ale krok sa boji spravit

petraas
6. aug 2010

@ewwe to nieje pravda s tym kliestom...my sme mali psa tak o tom viem...behal po trave a vzdy priniesol dom kliesta....ked sme prisli domov tak prve co bolo som ho oberala s kliestov lebo inak sa stalo ze preliezli aj na nas alebo ich striasol doma a potom liezli po nas...tak vzdy som ho od tej bratovej nehody kontrolovala...inak sa mi stalo ze aj na podlahe som natrafila na kliesta a to preto ze to pes striasol zo seba
inak mna by ta torta aj teraz potesila lebo plienky sa zidu vzdy a da sa k nej hocico pribalit tak moze byt spokojny aj Yoan aj maminka🙂 ale samozrejme na to ma kazdy iny nazor to sa musi kathynka rozhodnut

petraas
6. aug 2010

inak ked sme pri tych tortach tak posielam este jednu foto . to je maly mojej kamosky on dostal plienkovu tortu a jeho otec pivovu...to len tak ze co si ludia nevymyslia....toho kto ma rad pivo by taka torta urcite potesila🙂

ewwe
6. aug 2010

@petraas no tak ja neviem, ale ja som pocula, ze klieste su ,,ludske,, a zvieracie, fakt neviem

ak plienkovu tortu, tak pribalit do nej nieco na pamiatku, lebo po plienkach neostane nic 😵

ewwe
6. aug 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9042083&tab=0 tu je nejake odrazadlo, ked ste pisali ze sa bojite, ze ak by drobec tlacil pred sebou a ze by sa prevratil, tak nie, lebo vzadu je taky vybezok plastu, ako na kol. korculiach aby sa to neprevratilo dozadu 😉

bobocka
6. aug 2010

@luppita mna ti tiez to iste napadlo co kathynku,ze ak tam bodka ostala,ci to hlavicka kliesta nie je 😒 .nechcem ta strasit,ale poriadne to sleduj. s kliestom nie su zarty.to je fakt nebezpecne 😖 a ako to,ze detska pohotovost bola zavreta?to ma byt predsa nonstop,nie? pocuvaj sem si zavolaj http://www.trojlistok.sk/ tam mas lekara na telefone nonstop.opis to a uvidis co ti povedia.
@kathynka ta plienkova torta je paradny darcek,no ako pise ewwe,hodi sa to skor k novorodeniatkam,no ak kupis yonovi nejake tenisky ci tricko alebo nieco co teraz vyuzije a povies,ze to chces ako sucast torty,tak sa to hodi aj starsiemu myslim 🙂.je to fajn ulet 😉
inak michalko uz podla mna ziaden soor nema.no tazko povedat,ked si do pusy poriadne naziet neda.este den to budem vytierat a v pondelok pojdem k doktorke nech to prezrie. a aj zapareninky su uz celkom ok.jasne,ze stale su,no uz su dost ohranicene.take mini mapky a uz to nie je take mokvave,tak hadam do par dni to uz zmizne.inak doktorka mi kazala miskovi na par dni plienky zmenit a ja som mu teda kupila babylove,ale plienkove nohavicky...no vacsiu sprostost som uz nemohla.to sa neda normalne dat dole bez toho aby nemal hovienka aj za usami 😠 😀 .to sa fakt hodi k vacsim detom.no ja som velke balenia plienok kupovat nechcela,ze ked je to len na par dni a teraz mame zasoby pampersiek vdaka akcii z lidlu do novembra,tak som zobrala 20 plienkove balenie a teraz som nastvata na to.fakt blbost pre taketo nale dietatko 😠 a co sa tyka chripenia,tak je to furt to iste.nejak ten kalciovy sirup nezabera.davam 2x denne pol kavovej lyzicky napriek tomu,ze letak vravi len 1x denne.doktorka povedala 3x,tak som si zvolil zlatu strednu cestu 😀 uvidime co bude po vikende.no dlhsie ako do nedele mu to davat nechcem.4 dni je viac nez dost. @lujsa no nechala som nakup cecka na muza a jasne ,ze s prazdnymi rukami domov prisiel 😠 .ze oni to tam nemali,ze len multivitamin...no chlap.tak zajtra ide spravit okruznu jazdu po bystrickych lekarnach a som mu povedala,ze bez cebionu nech mi domov ani nechodi 😀 😀 😀 a co je lepsie cebion,ci cebion multi?

ewwe
6. aug 2010

inak baby, ja by som chcela byt teraz dieta, a mat milionarov rodicov, take hracky 😲 😲 😲
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8708645&tab=0 varit imaginarnu kavicku babikam a macikom, piect kolaciky 😀 😀

bobocka
6. aug 2010

@ewwe oooooh,to je mile 🙂 veru aj ja by som take chcela keby som dietatom bola 🙂 teraz su fakt vychytavky riadne ako hracky.my sme mali kocky a matriosku a dobre bolo 😀 .inak pamatate si taku husenicu,co mala telo akoze kruhy a na drevenu palicku sa navliekali a koncilo to husenicinou zltou hlavou?ja som sa s tym hravala a moj syn je teraz na to riadne zatazeny,vytahuje tie kruzky ako keby o zivot slo 😀 takze hracka co ma pomaly 28 rokov ma stale uspech 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre