V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
9. aug 2010

@weiya ten spidermanovsky a barbie je za dakych 30.neviem presne,moj muz to bol obzerat. a veru,tento vikend idem spravit riaden nabeh do tesca.body idem vo velkom nakupit.vsak toho bude treba hruzu na jesen a zimu.tie krajsie po 4 eura jedno chcem kupit 5ks .to bude na vonka a na navstevy a tak a tie lacnejsie chcem nakupit dakych 8.a este chcem kupit aj balenie kde su vsetky cisto biele.ja to rada kombinujem tak,ze dam cisto biele body a na to tricko s kratkym.vyzera to stylovo a je to aj prakticke a aspon vyuzijem aj tricka co miskovi este na jesen dobre budu,no bude uz zima ich samotne nosit 😉

bobocka
9. aug 2010

@salma22 my ideme kupit odrazatko http://www.ryo.sk/hracky/?i=PL3392&id=37 (asi toto-kazdy druhy den menim nazor,tak uvidim co nakoniec doma mat budeme ) ,ergonomicky nosic http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...... a tesco notebook.a tymto poslednym vsak budeme mat problem.ten hlupy noteboook proste nikde nemaju!!!!!teda v tescu ho nemaju.maju len barbie a spidermana a ked ja tak strasne tieto "akcne"figurky rada nemam.ziaden spiderman ci superman ci batman ci neviem aky man....ja to fakt nemam rada.je mi jasne,ze tomu moj syn prepadne,kazdy chlapcek asi,ale ja sa budem snazit to nemat doma co najdlhsie.takze najst normalny detsky notebook bez cuda v maske bude asi tazke
toto cele som uz sice raz pisala,tak som to prekopirovala znova,lebo som ti meno poplietla.22 som zabudla.prepac

salma22
9. aug 2010

to je dilema vsak? 😉

salma22
9. aug 2010

ale moj drahy tvrdi ze staci jedna vec ja by som jej toho kuuuupila..... 😀 ale torta isto je jeden z darcekov 😒 najeme sa do popuku xi xi 😀

ewwe
9. aug 2010

@bobocka ja obliekam tiez tak ninu, body biele a na to farebne tricko, a aj ja sa tak obliekam, samo ze nie do body 😀
tesco notebook stoji 10€, barbinovsky a spidermanovsky 30€ 😝

bobocka
9. aug 2010

@ewwe hahaha,ze aj ty sa tak obliekas,no nie do body 😀 inak akokolvek divne to bude zniet,ja body mam.je to taka body bluzka .konkurujem synovi 😀 no a veru ten tesco notebook je vraj okolo 10 euri ,tak ako vravis.aj preto ho chcem.lacny a dobry.nebudem ja za obrazok typka v maske platit 20 euro.to teda nie 😉

bobocka
9. aug 2010
https://www.youtube.com/watch?v=0rTwj1s2Bk0


kocky co este kojite.co si o tomto myslite?dievcatko ma takmer 8 a stale je kojene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😕 kojenie je super,ale co je vela to je dost.aspon ja si myslim,ze toto uz je fajne prehnane.podla mna do 3 rokov je to dobre (max) a po 3 rokoch uz nad tym vysi otaznik.aspon u mna.

weiya
9. aug 2010

@bobocka suhlasim s tebou, kojenie tak max do tych troch rokov, aj ked pre mna osobne uz aj to je mocaj ja planujem taky nakup tych bodiciek spravit. len skoda ze je pred vyplatou teraz 😒 a body som mala aj volakedy , asi takych 5 rokov dozadu a fakt to bola super vec 😉 a nataly tiez tak rada obliekam, ze body plus na to tricko, je to take stylove 🙂

weiya
9. aug 2010

@bobocka a poobzeram sa tam aj po tom tesco notebooku 🙂 jaj uz sa tesim normalne na nakup ja malej strasne rada nakupujem 🙂

bobocka
9. aug 2010

@weiya pocuvaj ja tiez.sebe ked mam ist nieco kupit,tak chytro chytro a v detskom by som sa vedela prehrabavat hodiny. a v hrackarstev to iste 😀

weiya
9. aug 2010

@bobocka napodobne 🙂

salma22
9. aug 2010

moje nervy 😕 to jej este berie to mliecko? brrrr....

zuziiiicek17
9. aug 2010

Ahojte 🙂
V Prahe sa mame super fakt 😵 dnes sme nic moc nerobili ,ale zajtra ideme do ZOO ,pozajtra pojdeme na hrad a taak ...chce tam ist mama a maly sa aspon pokuka 🙂 no a vo stvrtok idem na naaaakupy 😵 Baby ,ja som taka ista ,ja sebe len nieco chytim ,vyskusam ,kupim ,ale v detskom by som aj byvala 😀

tinnka9
9. aug 2010

caute. to nakupovanie detskych veci je asi profesionalna deformacia vsetkych mam 😉 . Uz sa hlasime z domu 🙂. V Tatrach bolo super, starsiemu sme stale vymyslali nejaky program, zazitkov ma habadej. Ale aj tak som sa uz tesila domov 🙂

ewwe
9. aug 2010

😝 fuj mne to kojenie pride chore, blee, a co ta mala pride domov zo skoly a ide sa kojit?? 😝 😝 😝

bobocka
9. aug 2010

@zuziiiicek17 joj,tak ti je dobre.misulikovi sa isto tiez paci a zajtra v zoo sa riadne vysanti 🙂
@ewwe @salma22 to kojenie je fakt sila.podla mna v takomto vysokom veku to uz dietatu nic neprinasa,len je akoby umelo udrziavane v miminkovskom svete a je az prehnane tak na matku upate.inac by ma velmi zaujimalo postoj jej muza k tomu.ako sa on citi ked vidi svoju takmer osemrocnu dceru nacucnutu na manzelkinom prse. 😖 divne to je cele.akoze keby bolo obdobie vojny a nebolo by co so ust,tak nepoviem,ale takto... @ tinnka9 vitaj naspat z hor.som rada,ze dovolenka vysla,vsak si si to zasluzila po tom vasom chorlavom obdobi. 🙂

tinnka9
10. aug 2010

@bobocka dakujem 🙂 . aj mne to kojenie v takom veku pride uz za vlasy pritiahnute. nasa doktorka napriklad tvrdi ze kojenie uz po roku nema vyznam. a ked som jej povedala, ze mata kojim uz 20mesiacov, tak sa mi smiala, ze ci som janosikova mamka! a to o tom manzelovi 😀 - pravda je, ze aj mojmu to uz ku koncu prislo dost divne, ked videl velkeho chalana (mato bol tiez velke dieta) nacapeneho na mne. a vlastne on bol hlavny iniciator toho, aby sme to ukoncili. ale samozrejme ze ja som s tym musela najprv suhlasit 😉 . ono to kojenie 8-10krat za noc uz nebolo bohvieco ☹

lujsa
10. aug 2010

Baby,mne sa zda aj 3 roky na kojenie privela,ved to uz je z dietata velky skolkar 😅 ALe to je vec nazoru,tiez som pocula,ze najvacsi vyznam kojenia je do 3.mesiaca,do polroka je vyznam tiez velky,ale po polroku klesa-dieta si vraj do roku vsetky vitaminy a latky prijme zo stravy...Ktovie ako to je,ale aj MM ma upozornujem,dokody planujem kojit,ze nas G.uz je velky 😀 Ja planujem do +/- do roka,ale povedala som mu,ze kym pojde do skoly-tak to na mna veeeelmi divne pozeral 😀 😀
@ewwe krasna ciapocka 😵 Nas G.ma tiez velku hlavku,jemu uz je velkost 18-24 mesiacov LTT.
@bobocka ten obvod 48cm bol podla vasej dr na 10 mesiacov vela?Pytam sa preto,lebo nas drobec mal na 9.mesacnej poradni obvod hlavky 48cm a povedala,ze je to ok 😉
@zuziiiicek17 uzite si Prahu 😵 😵

bobocka
10. aug 2010

@lujsa neboj nic.sice mame synov s velkou lebenou 😀 ,ale su v norme 😉 bolo to uz pri tej vrchnej hranici,no stale ok. 😉 netreba sa bat.mne lekarka povedala,ze to su aj geneticke predispozicie.ze sa treba spytat nasich rodicov ake sme my s muzom hlavy mali ked sme boli mali.ze iba ak je to nad ramec,tak ze sa to zacina sledovat ,chodi sa na eeg mozgu(my ho uz mame za sebou,ale nie koli velkej hlavicke).sleduje sa potom ci tam nie je opuch na mozgu a tak.ale toho sa ty vobec nelakaj.keby to bolo vazne,tak tu o tom nespasujem 😉 .nasi chlapci su uplne v pohode v norme.ja som citala aj o dietatku,co malo na prve narodeniny 51cm obvod hlavicky( a to my uz nedobehneme co by co bolo) a bolo uplne zdrave.fakt sa nelakaj 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/kolko-by-mal-byt-obvod-hlavicky-rocneho-dietata/ tu si poprecituj kolko mali ine deticky v roku a potom mozes trosku poporovnavat a uvidis,ze nasi chalani su uplne v pohode.ono hlavicka narastie par mm za mesiac max,takze tam uvidis,ze 50 cm v roku nie je nic divne 🙂.

bobocka
10. aug 2010

@lujsa to som ti nejake zle forum nasla,tam myslim len 2 deticky maju 50 cm v roku 😀 .ale nie,vazne ziadne stresy.ja to absolutne vobec neriesim,nasa doktorka sa nad tym ani nepozastavila.ona mi rovno povedala,ze ona tabulky nema velmi rada.ma ich sice,sleduje ich,no kazde dieta je individualne.ked zbada odchylenie,tak sleduje to dieta ,no neplasi hned rodica.podla mna su tabulky len orientacne.ked ma mat dieta v roku max 50cm obvod a zrazu ma 50,5cm ,tak podla mna nie je dovod na paniku vobec.ked je odchylka 2-4cm,vtedy to mozno stoji za zmienku,ale takto je to podla mna ok.mozno sa len sama ukludnujem,ale ja tomu fakt verim.matka vzdy citi ked je nieco zle s dietatkom a co sa tohto tyka,tak nemam absolutne ani mini zly pocit 😉

ewwe
10. aug 2010

cauko, ja som vcera merala obvod hlavy malej, kvoli tej ciapke a ma 44cm
dnes sme boli na hriby, tak sme doniesli tolko, ze som sa s nimi do teraz babrala, ale ja velmi lubim hriby na akykolvek sposob, tak som rada

a musim sa s vami podelit o radost, dnes malu strazila mama, ked sme boli na hriboch tak ked sme sa vratili, hovori mi ze nieco malu naucila, a povedala ninka ako robi koník, a mala s ustami a jazykom klo klo, akoze napodobnovala cval, taka som bola happy, tak uz vie povedat ako robi havo-haf haf, a ako robi cica-macka-ze iau iau s takym tenuckym hlasom 😵 😵 ja ju proste milujem

luppita
10. aug 2010

@ewwe jej tvoja ninka je sikulka 🙂 simpanz vie v knizke ukazat cicu, a tak trosku ze ccc robi ... a konika vie napodobnit ze sa zacne pohupovat 😀 dnes som ho skoro zozrala, uplne machroval, zacal na mna kricat, nech sa na neho kuknem a pustil sa a stal a stal a stal a ten hrdy vyraz v tvari, no nemalo to chybu 🙂 @bobocka ja som malemu zmerala teraz a ma 45cm. 🙂 aj keby mal 50cm by som to niako neriesila, deti mavaju vecsie hlavy (neumerne k telu) a potom to to telicko dobehne ....

salma22
10. aug 2010

krasne mate sikovne deticky kraaaasne 😀 , nasa hovori stale...kde je havo... 😀 do okola

kacenkalm
10. aug 2010

ahojte zienky....aj nasa mala sa pokusa napodobnit havinka....ale stale to je iba haj,haj,haj 😀

weiya
10. aug 2010

aj talka sa pokusa spravit hava ale steka iba ze H H H 😀 sem tam aj v noci ked sa zobudi tak na nas zasteka s postielky 😀

kacenkalm
10. aug 2010

baby,v septembri ideme na dovolenku s malou na Kanare,a pytala som sa svojho detskeho,ci mala potrebuje nejake specialne ockovanie a povedal ze nie...nemate skusenosti?ja si myslim ze nepotrebuje,ked ma tie svoje povinne ockovania... 😒

kathynka
10. aug 2010

no tak to ste setci jaki sikovni 🙂 yoan sice robi toho vela, ale co sa tyka zvukov, tak stale len to svoje ba-ba-ba 🙂 a uz sa tiez pusta, ked stoji...len ked on ma tu svoju potrebu stale utekat, tak je jasne, ze ked spravi potom taky rychly krok vpred, tak hned leti k zemi...to musim mat proste furt oci na stopkach...
sme dnes boli na navsteve cely den...len ja a yoan...len nas clarisse rano odviezla a o 17tej prisla po nas...boli sme navstivit moju kamaratku, ktorej dcerku som opatrovala, ked bola malicka...teraz ma uz terezka skoro 4 roky a ja som sa o nu starala medzi 6mes a 2r äsom tu uz asi raz o nej pisala, ze som ju mal prvy majovy vikend u seba a boli sme na koncertoch k 1.maju a potom v divadle na snehulienke a 7 pretekarovch)...uz ma aj 9mes braceka vilka...tak decka boli uplne rozkosne, yoan to zvladol cely den bez problemov, stale sa s niecim hral, potom od unavy zaspal v stolicke na jedenie, kym som sa ja naobedovala, tak som ho len preniesla do vilkovej postielky...aj bez problemov spapal vsetko, co nam clarisse nabalila...vilkova maminka len pozerala, lebo ona ma s vilkom strasne problemy...doteraz je len kojeny, uz sa niekolkokrat pokusala zacat s prikrmami a absolutne nehrozi...on ani usta neotvori, hned otaca hlavicku prec...strasne zle spi, on spi v noci po polhodinkach a strasne place...dnes bol celkom v pohode, kym sme tam boli, bol okolo neho ruch...ale teda nejedol okrem MM nic...a ked sa ma este venovat aj terezke, tak je uz chuda z toho dost podrazdena, ju to hrozne vycerpava...pediatricku maju uplne naprd a kedze byva na dedine, tak jej je tazko zmenit za niekoho ineho a do BA chodit nemoze kvoli malemu, ktory vrieska celu cestu tak, ze by to mohla rovno do stromu napalit...sak ked tam boli prvykrat a doktorka pozrela na vilka bez toho, ze by si pozrela meno na karte, tak ju skoro presvedcila o tom, ze vilko je dievcatko...a ked riesila naposledy strasny terezkin stipanec na oku od komara, tak ju zaujimalo, ze jej mamina sa strasne poti a ze jej moze ponuknut na predaj nejaky antiperspirant...

weiya
10. aug 2010

@kathynka fakt cudna doktorka :/ babyyyy, tato neska nasiel piaty zubok 🙂 😀 lavy druhy vrchny 😀 sa tesim z mojho zubacika 🙂 neska som konecne upratala malej skrinu a vyradila kopec malych veci 😉 neviem baby, oplati sa to do bazara nahadzat, mne z mojho zatial nikdo nic nekupil 😀

ewwe
10. aug 2010

@kathynka zvlastna pediatricka 😀
nina sa tiez pokusa sama stat, dnes vydrzala 6 sekund, no a mame prvu hrcu na cele velku ako svet, zajtra bude iste modro fialova, smykla sa jej ruka pri lozeni a oskusala tvrdost plavacky 😀 😝

salma22
10. aug 2010

@weiya ani z mojho si nikto nic nekupil ....ale skuste si odlozit pre druhe bubo nikdy nevies kedy sa pritrafi xi xi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre