V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
12. aug 2010

@weiya aj u nas budu otvarat kik tak som zvedava ake su tam veci...do tych ciech som sa este nedostala pozret ale uz asi ani nepojdem pockam co ho u nas otvoria
@kacenkalm my chodime od 6. mesiaca na nocnik a uplne super nam to ide uz sme skusali aj na wc a tiez super...ked ma mala z nocnika taky strach tak jej ho nechaj na dosah aby ho mohla okukavat a ochytavat a sem tam ju tam na par sekund posad a mala by si zvyknut...ked ma sofinka z niecoho strach tak vzdy jej to necham aby to mala na dosah a videla to a stale jej to pripominam a ona sa potom prestane bat

inak aj my pouzivame gel babylove co je na telo aj vlasky a mame aj niveu na telo aj vlasky ale uz som rozmyslala ze zacneme pomali aj sampon pouzivat lebo sofinka ma uz dost vlaskov

tinnka9
12. aug 2010

@weiya @kacenkalm ja by som ich na nocnik nenutila. mne to pride skoro. skusit mozte tak ako pise petraas nech ho maju v dosahu, aby sa ho nebali. ja som davala martinka skoro na nocnik, aj sa mu darilo zo zaciatku, ale to bola asi skor nahoda. potom sa to otocilo a ked mal po 1,5roku a chcela som ho posadit na nocnik, ked uz som videla, ze ide nakladat do plienky, tak ani za svet - drzal si gate a plienku, nie a nie pustit. tak sme to nechali na isty cas tak. vsade pisu, ze dieta to dokaze ovladat az po 18mesiacoch, skor to moze narobit viac skody, ako osohu. su, samozrejme, aj vynimky, ako napr. sofinka 🙂. ked mal 2roky aj nieco som mu zo dna na den jednoducho zrusila plienky, davala ho cca kazdu pol hodinu na nocnik. tyzden som utierala mlacky po byte, prala veci, ale potom pochopil. a to bol januar 🙂 . takze pri matusovi zacneme buduce leto skusat, bude menej veci na pranie 😀 .skor asi nie.

ewwe
12. aug 2010

baby ja sa chcem spytat cim cesete vlasky, lebo ta kefka mi uz vlasy malej nezacese, hoci ich ma malo, mate nejaky hreben? a odkial?

na nocnik by som iste nenutila, skus ho posadzat, ak nechce samozrejme nenutit nasilu, 🙂

tinnka9
12. aug 2010

@ewwe ja cesem klasickym obycajnym 😉

petraas
12. aug 2010

@ewwe ja som mala ku kefke taky hreben a s tym sofinku cesem

kacenkalm
12. aug 2010

@ewwe ja tiez cesem este to papericko kefkou 😀

salma22
12. aug 2010

ja ju ani necesem velmi ..obcas jej urobim kohutika 😀 a ked sa pritrafi tak mame kefku

luppita
12. aug 2010

@bobocka tak som dnes kupila to odrazatko, nakoniec som kupila aj s tou ruckou vzadu.... a dnes sme ho otestovali aj vonku a parada , boli sme skoro hodinu (maly sa na tom prijemne unavil, pritom len sedel a ja som tlacila a teraz spi uz hodinu) 🙂 moc sa vytiesam, aj maly je happy, stlaca si tam klakson a melodie.......
@kacenkalm aj ja davam maleho od niakeho 8M a najprv som ho davala len na par minut a hrali sme sa pri tom, loptu som mu hazdala, grimasi robila, smiali sme sa, spievali.... aby si nevsimol na com sedel a par krat tam bol asi 5sekund a hned sa driapal prec, ale teraz tam je aj 10 min, aj ked len obcas aj nieco spravi ☹
@ewwe ja malemu cesem tou kefou, ale on ma 4mm vlasky (kedze sme mu to dali dole strojcekom), ale mala som v sade k tomu aj taky hrebienok maly, co ma nahusto tie (neviem ako sa to vola) 😀

baby no ako citam vase prispevky na tesco, tak normalne ste ma namotali, pojdem aj ja na zatah. Neviete ci bude ta akcia este aj buduci tyzden? Cakam na matersku ako na spasenie.... 😀

Mne sa maly este nenervaci, ako ked mu nieco vezmem tak sa zacne ksichtit akoze sa ide rozplakat a ja sa vzdy otocim a nepozeram na neho a on sa tiez otoci a ide si po svojom dalej 😀 😀 😀 ale co nie je moze byt casom aj u nas ☹

luppita
12. aug 2010

@bobocka takto vyzera to odrazatko

luppita
12. aug 2010

jaj a este som zabudla, sme boli vcera ci predvcerom, neviem uz v aquaparku a teda super bazen tam bol pre deti, taky s vodou nad clenky (moje) a maly sa tam jasil a jasil (super bolo to ze tam mohol 4nozkovat) 😀 😀 😀

luppita
12. aug 2010

@kacenkalm dnes som varila mesko s porovou omackou a zemiakmi, prvy krat som skusila por a je to veru super vec 😀
na olivovom oleji som porik a mesko trosku osmahla, podliala vodou, pridala nadrobno zemiaky (aby boli skor), nakoniec trochu drvenej rasce, nakoniec som to vsetko len trochu pomagala a maly ma isiel zozrat jak mu chutilo 😀 a minule som nemala doma skoro nic len mrkvu a bola som leniva ist do obchodu, tak som mu mrkvu nastruhala , trochu povarila a pridala ovsene vlocky (mozes aj jedno jablko hodit ) a teda super letny obed z toho vznikol....

kacenkalm
12. aug 2010

@luppita super moja....aj ja robim por,aj porovu polievku....inak to odrazadlo je pekne... 😵 tiez sa tesim,ked ho malej kupime a pojdeme na prechadzku.... 😵

kacenkalm
12. aug 2010

babyyyy,nasa mala dnes spravila sama prvy krocik...huraaaaa... 😵 😵 😵 😵

luppita
12. aug 2010

@kacenkalm jeeeeeeeeej gratulace velika 🙂 🙂 🙂 ja uz sa neviem dockat 🙂

luppita
12. aug 2010

baby co davate deturencom na chlebik, mne uz harasi z masla a z masla so zltkom .... tam hasnu moje napady. Davate niektora aj taveny ci tvrdy syr? Akurat to aj skumam v temach na konikovy a teda tie nazory na syry su fakt vseliake, tak neviem ☹

ewwe
12. aug 2010

@kacenkalm gratulacia
ja ked malej osmazim masko na cibuli tak jej to nechuti, ona iba varene vo vode chce
@luppita krasne odrazadlo, ale nieje moc nizke? ako sa vychadza s nim na napr. obrubnik, alebo z cesty na chodnik, ??

ewwe
12. aug 2010

@luppita ja este nic ine ako maslo nedavam ,vraj od roka mozes lucinu dat

tinnka9
12. aug 2010

@luppita my uz mame tvrdy syr vyskusany, maly ho ma strasne rad 🙂

luppita
12. aug 2010

@ewwe je nizke, ale da sa, cez obrubniky som ho cele nadvihla, este niako nie som zosinchronizovana s nim.... ja som chcela take nizsie, aby drobec zachvilku aj sam dociahol, vies on je drobec a napr teraz dociahne len spickami.... Videla som ho u kamosky a moc sa mi zapacilo....

Ta Lucina to je taveny syr na natieranie ci tvrdy?

luppita
12. aug 2010

@tinnka9 a aky? plnotucny asi, ci? moze byt aj aidam 45% ci to je malo tucny?

tinnka9
12. aug 2010

@luppita tazke otazky na mna 😀 . ja to nejako nesledujem, ale kupujem vacsinou ementaler alebo eidam pre nas, tak som skusila aj malemu dat. normalne som odkrojila taky pasik a dala mu do ruky a siel sa s tym zadrhnut 🙂

ewwe
12. aug 2010

@luppita lucina je taveny syr, ale neobsahuje tolko bordelu ako ine tavene

ewwe
12. aug 2010

myslim, ze tvrde syry sa po roku mozu tiez, ale cim tucnejsie, a samoska cim menej soli

luppita
12. aug 2010

@tinnka9 @ewwe diki moc kocky, skusim kuknut tu Lucinu v obchode a mam doma eidam, tak zajtra skusim 🙂 aj ked moj vsezravec zje naozaj vsetko a je mu jedno co to je 😀 Ja niako neriesim ,ze ci moze toto a tamto a ci ma dost mesiacov na to... len som bola zvedava.
Sa tesim ked uz budeme mat prvy rok za sebou a budem mu moct davat aj take jedla ako jeme my, samozrejme s minimom soli a podobne. 😀 😀 😀

kacenkalm
12. aug 2010

dakujem baby...@luppita ja davam malej tiez maslo so zltkom,alebo taveny syr,a vcera som jej skusila dat uz aj medik na chleba,ale fakt len kvapku medu,a strasne jej to chutilo 😵 a tvrdy syr som tiez skusala dat,postruhany do jedla....ale na chlieb vraj uz mozeme davat aj trochu lekvaru...tiez to skusim,musim kupit 😀 inak ja davam aj rybie prsty,lososa,a vsetky druhy masa,okrem kralicieho(lebo tu take nemaju) 😀 a kacacieho....tiez musim varit tak,aby to dasnami ''pohryzla'',kedze este nema horne zubky 😀

bobocka
12. aug 2010

@kacenkalm gratulujem ku krociku.parada 🙂 musis byt riadne stastna 🙂 my nocnik doma este stale nemame,ja s tym nejak neponahlam.este je cas.ak by mi v 3 rokoch doma v plienke behal,tak by to uz mozno bolo na zdvihnute obocie,no nema este ani rok.este je casu 🙂 na med pozor,to je alergen vraj.ja med nemam rada,takze u nas doma ho nedrzime (moj muz ma totalny odpor k medu) viem,ze v minulosti sa namacali dudky do medu,no citala som,ze je to alergen a az po 3 rokoch sa odporuca vraj.ja varim len masko na vode a so zeleninou kadejakou.ked robim karfiol, brokolicu so zemiakom,tak tam napr maslo pridam,tak je to take fajne kremove 🙂 .zajtra bude cuketka tiez na masle a asi so spenatom a brokolicou-budeme mat shrekovsky den. 😀 ja som sa inak este neodhodlala dat smotanu do jedla a uz velmi chcem.mali sme uz brokolicu na smotane od hipp,ale doma varenu este nie.vsak ja som ani nevedela aku smotanu pridat do jedla,kyslu,sladku,na varenie?vraj kysla sa ma davat?mate uz niektora s tym skusenosti?a vajicko davam raz do tyzdna ,no za to dva zltka naraz. 😀 co sa budem okunat 😀 .misko to lubi.a asi raz do tyzdna davam kupensku kasicku.baby a dali ste uz drobcom krupicovu kasu?niektore kocky hovoria,ze je to ok,ine zas,ze az po roku...ja nemam namrazene mliecko a teda keby som mu ju uvarila,tak s vodou by to bolo asi echt hnusne,nie?@petraas ja pouzivam johnsons kamilkovy sampon miskovi na vlasky,ale len raz za dva tri tyzdne.on ma dost dlhe vlasky zvrchu na hlavicke a predsa len sa kadejaka pliaga do toho dostane,prach a tak,tak ja to umyvam.ale fakt nie casto.@luppita to odrazatko je kraaasne.to si v obchode kupovala ci na nete? ak na nete posli link. a co stalo.fakt je krasne 🙂.my ideme buduci tyzden kupit ked materska dojde 😉 zatial tento je favorit http://www.ryo.sk/hracky/?i=PL3392&id=37 cez vikend ale ideme aj s muzom po obchodikoch detskych pobehat ci nazivo nieco fajn nenajdeme.

bobocka
12. aug 2010

@luppita pocuvaj,stale obzeram to odrazatko,fakt je krasne 🙂 a malicky je v nom rozkosny 🙂

kacenkalm
12. aug 2010

@bobocka aha,to som nevedela s tym medom...ale to som fakt dala len malinku kvapku na chlieb...a ja stale,kazdy den malej varim....priatel povedal,ze on nechce aby som malej davala kupovane v skle jedlo ☹ on sa tak do toho rozumie...preto mi dochadza fantazia,lebo fakt kazdy bozi den varim...aj ten ucet za elektriku tak vypadal... ☹

bobocka
12. aug 2010

@kacenkalm ja som to o mede len citala ci pocula,uz ani neviem poriadne.ja som sa o to nejak ani nezaujimala ,lebo som vedela,ze med u nas nebude hrozit vobec.takze mozno mam zle info.ine kocky to mozno vyvratia 🙂 . a ja varim skoro stale.ked chodim s malym plavat,tak to papame jedlo kupovame.vsak nemozem so sebou brat jedlo a nechat ho stat vyse hodiny v tom sparne.vsak by sa to cele pokazilo.moj muz robi blizko odtial kde chodime plavat,tak to k nemu do roboty chodim potom zohrievat.ale v bezne dni varim.niekedy to nevyjde,tak sa nedusujem a dam z poharika,ale snazim sa tomu vyhybat.take hluposti tam davaju.teraz som nakupila v tom tescu hami od 10 mesiaca prikrmy a je tam sol,oregano,mleta pazitka,bobkovy list 😠 .no co su uplne blbi?to naco to tam davaju.vsak az po roku by sa malo korenit a to tiez jemnucko.inak uz sme mali aj rybku z poharika a v pohode.doma este file nerobim,to si este pockame,no kupovanu rybku mu raz za tri styri tyzdne dam veru.inak vy ako zohrievate jedlo?v horucom kupeli,ci v mikrovlnke?no ja som horuci kupel skusala a jedlo bolo stale studene.tak som presla na mikrovlnku.ja viem,ze by sa nemalo,ale ked ten hlupy horuci kupel u nas nefungoval 😠 .inak co sa fantazie pri jedle tyka,tak detom je to podla mna jedno.ony budu stale jest.nevedia,ze ste existuju kadejake ine chute.to ked budu starsie bude problem s fantaziou pri vareni,teraz je to podla mna ok.ak sa premiena nejakych 5-7 jedal,tak to dietatku pod;la mna staci 🙂 aspon tomu mojmu 🙂

lujsa
12. aug 2010

Ahoj kocky,

mne tiez dochadza fantazia vo vareni a je to citit na chuti nasho drobca,uz ma mojich jedal dost,chcel by nieco nove...A to co ste tu pisali,znie fajn,vyskusam...Ja davam uz aj Lucinu,info cerpam z kojeni.net a tam Lucinu povoluju od 9-12 mesiacov.Natieram ju na tenucko na chlieb.CHlieb davam aj s bielym jogurtom-to mu velmi chuti,s maslom mu chuti trosku menej.
Krasne odrazadla ste vybrali-ja som odrazadlo povodne nechcela,ale zacinam nad nejakym uvazovat.My tu ale mame pred cinziakom same schody,tak neviem,ci by sme ho vyuzili.

@bobocka krupica je zo psenice,takze ak mas mliecko,nie je dovod ju nedat...Od roku je vraj odporucana s kravskym mliekom 😉

@kacenkalm blahozelam k prvemu krociku 😵

S medom ma bobocka pravdu-je to velmi silny alergen 😉

My sme minuly tyzden kupali drobca v malej vanicke-mali sme odstavenu teplu vodu,tak aby sme jej zohrievali menej a teda-to sa neda porovnat s kupanim vo velkej vani...Normalne bol sklamany,ze si tam nemohol lahnut,stvornozkovat,stavat sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre