V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
15. aug 2010

@weiya a podla mna mozes pozerat aj ked dobre nehovoris anglicky.ja som sa anglicky pozeranim priatelov naucila.fakt,neprehanam.to big bang theory ale ani neskusaj,tam je vela vedatorstva a odbornych vyrazov,tam aj ja tapam riadne.akoze pointu vzdy samozrejme chytim a rehocem sa ,no niektore odborne vyrazy si samozrejme musim domyslat.a sex and the city nie je nic zlozite.4 kocky co dookola chlapov preberaju.scenaristi su ale sikovni velmi,metafory a prirovnania co pouzivaju su senzacne.trefne.vtipne 😉 serial je realisticky v podstate.jednotka film,tam su uz vsetky nejake bohate a nerobia nic pre to a dvojka film je totalny ulet.take nieco by sa v reali asi veru nestalo.az na prilis velkej nohe si tam kocky ziju.ale cele je to velmi mila oddychovka pre zeny.sem tam si ja ulietam do svojho sveta fantazie a ja osobne som sa nasla vo vsetkych 4 kockach.z kazdej mam nieco 🙂. a snivam,ze som ja jednou z nich a zijem v new yorku(moje vysnivane mesto) a pracujem a nakupujem a chodim na obedy a vecere a...v mojom pripade totalne sci-fi 😀

weiya
15. aug 2010

@bobocka ojojoj vedela by som si s tej stranky serialiky vybrat 🙂 v slovencine by pre mna mali sparavit 😀 no ale sak volake zaklady s angliny mam, mozno by som aj rozumela a naucila sa po anglicky s toho 😀 mna volakedy na skole anglictina velmi bavila, medzi najlepsimi z tiredy som byvala, no potom sme vyfasovali na strednej taku profesorku co prd vedela z angliny, ani vyslovnost nemala ani nic, tak ma to bavit prestalo, nadalsi rok sme schytali dalsiu, ta pre istotu na mne sedela, tak z ucenia nebolo zas nist a ked v 4rocniku prisla taka fajna mlada dobra, tak uz s toho nic nebolo, uz som to nedobehla 😒

bobocka
15. aug 2010

@weiya magio je super.je to nieco ako sky v uk.senzacne,ze si mozes programy nahravat,ci stopnut a pretocit live tv.nechapem ako je to mozne!!!ja inak stale nechapem ani ako funguje digitalny fotak!!!!ako je mozne,ze ty len stlacis gombik a zrazu mas ulozeny obrazok toho co vidis pred sebou!!!!! ale to som uz odbocila 😀 no proste magio je skvele,no aj slusne masne,nad tym asi ani uvazovat nebudeme,no aj ked teraz celkom fajn akcie robia...

weiya
15. aug 2010

@bobocka 😀 ja nechapem ani ako funguje internet 😀 ani telefony 😀 inac to magio ma teta a ta je s nim spokojna , no oni maju od nich aj internet aj pevnu linku, tak tam maju na to volaku vyhodnu cenu, vdaka ktorej sa im to oplati 😉 🙂

bobocka
15. aug 2010

@weiya hm,to mys me mali taku ok anglicrinarku na strednej ,no mali sme aj volitelne predmety a tam som si ja zvolila konverzacie v anglictine a tam sme uz mali lektorku z usa.no ta v usa prvy stupen na zakladnej ucila,tak s nami riesila basnicky a pesnicky, takze tam som tiez velmi nevyhrala,no ale v uk som sa naucila.nehovorim sice uplne uzasne,o politike ci ekonomike sa velmi rozpravat nemozem (to sa sice ani v slovencine nemozem kedze sa do toho rozumien ako hus do piva 😀 ) ale tu klasicky everyday english mam celkom zvladnutu 😉

bobocka
15. aug 2010

@weiya hej,ono tie kablovkya pevne linky a internety k tomu....to su prave tie vychytavky,ktore nepoznam a mozno by sa mi to oplatilo viac ako teraz samotny net 18 euro mesacne platit.ok mame wificko sice a neobmedzene,no aj tak je to slusna palka 😠

weiya
15. aug 2010

@bobocka my sme tie konverzacie mali vsunute s hodinami anglictiny tak sme toho ani moc nestihali 😒 inac ja som uz rozmyslala ze by som si volaky kurz angliny chcela spravit, lebo jazyky ma fakt bavili, myslim slovina a anglina 🙂len skoda ze som sa na to tak vykaslala. aj po francuzky by som chcela vediet 🙂 sa mi paci ich jazyk.

bobocka
15. aug 2010

ok weiyi idem ja do hajan uz.tri hodiny odbijaju,to ja uz zvycajne nejaku tu polhodinku hodinku chrnim.tak dobru noc moja,dufam,ze sa ti coskoro podari zaspat ,nech nie si zajtra cez den velmo unavena 🙂 zajtra vecer zas potrkoceme 🙂 papa

weiya
15. aug 2010

@bobocka az 18nast eur platite, no dost 😨 my tusim trinast a neobmedzeny internet mame, wifi,sihot net 🙂 predtym sme mali z orangu wifinu ale to bola riadna hovadina , ale 15 sme za to platili, len 5giga sa dalo stiahnut a furt to vypadavalo, pokuta za zrusenie 10000tisic, no svagrina si dala previes na svoje meno, a neviem mm nehovori ze by sa stazovala 😀

weiya
15. aug 2010

@bobocka dobru noc bobo, fuuha som si ani nevsimla ze su uz tri 😀

ewwe
15. aug 2010

dobre ranko, nina telku nepozera, ked jej pustim v telke rozpravku zaujme ju to na 1 minutu, my mame program minimax a disney ch.
ja som tiez serialovy maniak milujem sex v meste, zufale manzelky a gilmors girls, chcela by som tiez take boxy so vsetkymi castami, ale nejak tu na sr to nemozem zohnat, a po anglicky dobre neviem, na i serialy mi to strasne trha 🙄
priatelia sa mi uz okukali
sky link ma kamos ma od nich net a je spokojny, my mame orange a hroza signal uz nikdy viac 😖

luppita
15. aug 2010

@weiya @bobocka aj mi sme si dali ten skylink, a celkom staci ten zakladny program, aj tak je tam toho celkom dost a raz ked budem aj ja zarabat, tak si predplatime to rozsirenie.... predtym sme mali UPC za niakych 15Eur mesacne a tiez len zakladne programy. 🙂 moj maly aj tak najradsej kuka reklamy, mozem mu pustit cokolvek, no hned jak zbada , zacuje reklamu prestane robit co robil a pozera a ma aj svojich favoritov.... 😀 😀 😀

weiya
15. aug 2010

@luppita a jako je to teda s tym skylinkom? ste zaplatili len ten prvy raz a teraz uz nie?ci?

kacenkalm
15. aug 2010

ahojte babeny,ste si potrkotali v noci 😀 nasa mala zase mala nejaku divnu noc...o 4 rano sa zobudila a nie a nie zaspat...do pol siestej rana....teraz uz znova spinka,som zvedava ako dlho...u nas je tu dnes krasne teplucko,na Irsko nezvycajne pocasie....
k tym kablovkam,my mame upc 70 programov,z toho pozerame iba tych par nasich a ceskych a platime za mesiac 11 euro... 😵

luppita
15. aug 2010

@weiya hej je to tak, kupis to jednorazovo: parabolu, tu skrinku k tomu + ovladac a jednorazovu kartu s asi 20mi prog. Ak to vie tvoj drahy nainstalovat sam tak fajn, alebo si zaplatis chlapika (cca 70 eur) a on ti to spravi, tym padom mas na to aj zaruku (inak nie) . A uz nic neplatis. Len ak by si chcela ten rozsireny program na rok tak to vychadza 99eur ta karta. 🙂

bobocka
15. aug 2010

baby tak sme tie kablovky s muzom popozerali a digi je jednoznacn najlepsia,za necelych 10eur mesacne 60 stanic z toho asi 30-40 fakt pozeratelnych.ostatni maju vyssie ceny a ten programovy balicek je otrasny-pro 7,rtl,sat1 paprika...to uz kto ma pozerat 😠 digi nam jezisko asi prinesie 🙂 ak budeme posluchat 😀

bobocka
15. aug 2010

@luppita no v tom zakladnom balicku mas len ceske a slovenske.sice je dobry,no ja by som urcite potom davala ten rozsireny balicek a to uz si mozem teda rovno dat digi s montazou zadarmo.fakt to digi je super.a da sa tam dokupit rozdvojka za 30 euro ak ma clovek aj inde ako v obyvacke tv (my mame) a to je len jednorazovy poplatok za tu skrinku a potom sa uz len tych 9.60 platis mesacne.super to je 😉

bobocka
15. aug 2010

http://www.digi-tv.sk/pages/show/51-Zakladny-ba... tu mate ten zoznam programov.na to ake hlupe a drahe balicky maju ostatni je toto podla mna super 🙂

luppita
15. aug 2010

@bobocka hej hej digi je fajn, len ked sme sa my rozhodovali, tak cakacka na digi bola 3mesiace, nestihali, vela toho mali, tak neviem ako su na tom teraz, po roku 🙂

bobocka
15. aug 2010

@luppita po pravde neviem ani ja.ale pojdem sa tam pozriet v blizkej dobe.uvdim co mi povedia.vsak ja to nechcem hned.teda chcela by som,no nemusim.aj keby to o pol roka vyslo,bolo by ok.ono to uz nie je take nove,vela ludi to uz ma...vsak uvidim 🙂 ja to po pravde chcem len koli tym detskym kanalom a koli discovery.dokumenty budu fajn pre miska.ked bude starsi,vela sa tak nauci 🙂 ja som ako dieta dokumentarne filmy ,hlavne o umeni, zboznovala 🙂

kathynka
15. aug 2010

ahojte...tiez pozeram, ze ste tu vcera riadne ponocovali 🙂 ja som serialovy maniak na simpsonovcov, zufale manzelky (uz som si musela stiahnut 6.seriu, to by som nevydrzala, kym sa to dostane k nam), 2 a pol chlapa, priatelia...lenze pozeram len sem-tam, bo ja na telku nemam cas...
ja som mala tiez podobny problem s anglictinou, nikdy som netrafila na dobru ucitelku a casto sa nam hlavne na zakladke striedali...takze som sa naucila dobre anglicky az na vyske, kedze moj najlepsi kamarat z vysku je maniak na hip-hop, takze mam vela hudby od neho, castokrat si so mnou pise naschval len po anglicky a samozrejme skusenosti z couchsurfingu...to je konverzacia na nezaplatenie...
@weiya francuzstina je nepochybne super a to sme mali stastie na strednej, ze aby dosiahli, aby sme uz od druheho rocnika mohli mat predmety vo franine, tak sme fakt super rychlo napredovali a konverzovali s lektorkou (ked ju moja polovicka triedy zaciatocnikov dostala na prvu hodinu, tak my sme nevedeli nic po francuzsky a ona nevedela nic po slovensky), takze ma to strasne bavilo...
a inak vo france sa mame super, zajtra ideme k rodine yoanovho tatka do belgicka na 2 dni...akurat pocasie mame pekne naprd, dnes nam lialo od rana bez prestania ☹

luppita
15. aug 2010

@bobocka no ja ako niako to bebe nemusim, tak mi neva ze to nemame a kym bude simpanz zrely na dokumenty (ktore moj muz miluje) tak si budeme moct dovolit aj ten rozsireny, ved na rok to vychadza len okolo 8eur.... ja uz cakam na ten novy zakon, ze ci dovolia mamickam ist do prace a zaroven im nevezmu matersku... a asi aj pojdem ☹ moc ma to netesi, ja by som bola s malym aj do jeho 6 rokov 😀 😀 😀 no ale tato dnesna doba nepusti. Hypoteka na krku a podobne ☹ ☹ ☹ melieme z mesiaca na mesiat a je to bee bee

weiya
15. aug 2010

@luppita ja uz zacinam byt alergicka na bebe ked pocujem tie hlupe zvucky 😀 no co uz ked malej sa to tak strasne paci,je s toho hotova 😀 smiat sa na tych rozpravkach bude, hikat 🙂 ale aj reklamy u nas idu, hlavne na fantu, lightku, hami, a uputavka na talent maniu, to zacne tancovat rukami, ked to zapocuje 🙂

bobocka
15. aug 2010

@luppita ono je tam aj cartoon network,disney channel,ninimax je tiez myslim detsky,a uz to spominane bebe tv.ja som si riadne s deckami ficala na disney channel ked som bola v uk,kim possible,recess,sponge bob,fairly odd parents,dora the explorer,lizzie mcguire,zac and cody, thats so raven...ja som to uz poznala pomaly lepsie nez moje baby.ked vysiel high school musical,tak sme mali nacvicenu aj tanecnu a spevacku choreografiu k tomu 😀 .ja ma dokonca aj jednotku aj dvojku na dvd,tak ma baby zblbli 😀 ja sa uz na to celkom tesim. 🙂

kacenkalm
15. aug 2010

@weiya aj nasa mala sa roztancuje ked vidi reklamu na fantu...hi hi hi a este tie talianske na T mobile 😀 😀

luppita
15. aug 2010

@weiya talent manija u nas fici aj cez dve izby, ma usi jak.... 😀 😀 😀
ja som tiez serialova, ale nemam to az tak nakukane, ja som skor na filmy (bez reklam)..... ked som cakala maleho, milovala som horory, maly bol pri tom total v klude🙂 🙂 🙂

Baby tak zajtra sa idem dat ostryhat konecne, teda dufam 🙂neni som objednana, ale rano si tam zavolam a hadam ma vezme. Idem sa dat na total kratko 😀 moj drahy je z toho na mrtvicu, ale ja som rozhodnuta. Teraz mam vlasy asi tak po ramena, ale vravim si ze aj tak dorastu. surne to potrebujem, niaku totalnu zmenu vzhladu od krku hore. nenosim vlasy inak ako v cope a dokonca aj v cope spim..... uz dlhooo a to som si vravievala ze nikdy nebudem a ked tak niekto spal som na neho kukala jak na ..... jak moze 😀 😀 😀 Uz pri poslednej navsteve u kadernicky som chcela na kratko, ale bola som s mamou a ta ma ukecala nech neblaznim ☹ zajtra ma nic nezastavi, iba ak maly, klop klop klop 😀 tesim sa moc

bobocka
15. aug 2010

babyyyyy,tak dnes sme sa rozpravali s muzikom,ze co a ako dovolenka o rok a tak a tak sme sa dohodli,ze ideme na par dni do uk,tam kde sme robili!!!!!!!!ja sa tak strasne tesim!!!!!!!!!!!ako keby som uz o tyzden mala ist 😀 .dufam,ze nam to vyjde.ja viem,ze nas od toho este rok deli a ze bude zalezat od bubakov a hlavne od miska,ci by road trip zvladol,ale hadam ano a bolo by to supeeeeer!!!!sli by aj svokrovci a svagor 😉 .a bolo by to aj prakticke.na nakupy by sme sli,tam je vsetko riadne lacne oproti svk podla mna. a mne tak velmo chyba ten park kde sme robili,bolo tam super 🙂.aj sefovci mi chybaju.ked som ja ostala tehotna ,tak aj snubenica mojho lead managera bola tehotna,ona rodila 3 tyzdne po mne,takze on bol ku mne super,vedel cim som si prechadzala(aj ked ja som mala ukazkove tehotenstvo,no sem tam som zahrala divadielko a este vacsiu pohodu som si uzivala ako som mala 😀 ).postnem vam link na ten park .pre deti je to tam super.nie je to disney world,no je to fajn 😉 http://www.butlins.com/discover-butlins/ tam si kliknite na to video. 😉 ja sa tak tesim 😉

https://www.youtube.com/watch?v=Jx49d_GwskU

ja viem,ze kto pozna disney land,tak sa nad tymto len pousmeje,no pre male deti2-10 rokov,je to tam senzacne.stale maju co robit,program je tam tak zladeny,ze nikdy nie je hlucha chvilka.a pre mna je to velmi specialne kedze som tam pracova a zila.ja tam nepojdem ako host,ja sa vratim nachvilku "domov" 🙂

bobocka
15. aug 2010

@luppita fiha,odvazna si 🙂 ale urcite ti to pristane 🙂 potom daj foto 🙂 ja som sa tiez bola dat strihat pred dvoma mesiacmi (dovtedy dlhanske vlasy) a teraz to mam zas dorastene.mne strasne rychlo rastu vlasy.mam predok napostupno,tak si to chcem nechat dorast po plecia, a potom vsetko na jednu dlzku dat a ostre konce 😉.tak okolo vianoc mozno 🙂 ja som sa roky strihala sama,teraz som bola u kadernicky asi po 7 rokoch.mozno ked mi to dorastie,tak sa zas sama ostriham.raz som dokonca mala vlasy az po pas takmer a jeden vecer som sa nudila,tak som sa pristrihavala a pristrihavala az som pri pleciach skoncila 😀

luppita
15. aug 2010

@bobocka super park 🙂 to musela byt paradna robota, tak hlavne aby sme ti to nezakrikli a aby vam to vyslo, aj misko uz bude vecsi a uzije si to 🙂
no mna teraz cez vikend tak matalo, ze som uz drzala holiaci strojcek na vlasy v ruke a uz, uz, uz, ale nakoniec som zmekla 😒 ale raz by som nieco take vyskusala. ja uz som mala na hlave skoro vsetko okrem dredov, kratke, dlhe, zapletane, cierne, cervene, blond (sialena puberta), strasne som si tym znicila vlasy, uz sa napr 4 roky nefarbim, ale asi sa znova dam na niaku farbu 🙂 normalne mam sedive vlasy a je to brutal vidiet v takych tmavohnedych 😒 😒

marusik
15. aug 2010

@ewwe celý víkend som na Teba myslela, lebo som bola v Humennom 🙂 aj som kukala po mamičkách s kočíkmi, či Ťa náhodou niekde nespoznám🙂

my telku ani nemáme, asi pred 3 mesiacami sa našim pokazil televízor, tak sme im dali náš, lebo my sme telku veľmi ani nepozerali...a potom sa im pokazil aj ten náš🙂 Kúpili sme teda našim nový televízor, objednali Magio, ale my telku takmer nepozeráme, max. správy... a s malou už vôbec - presvedčila ma aj jedna situácia, keď som ju kŕmila kašičkou a len v pozadí išla telka- nejaký dokument, v kt. tetka rozprávala o terapii s delfínmi... spomenula raz slovo "žmurkať" a moja malá z vedľajšej izby začala na mňa žmurkať!
nateraz sa jej radšej budem venovať sama, a aj keď trošku povyrastie, telku budeme pozerať jedine spolu. študovala som masmédia a rôzne vplyvy médií na deti 😖 , tak som rozhodnutá, že deti pred telku len tak neposadím 😵
a seriály ma tiež držali istú dobu, teraz radšej uprednostňujem literatúru - dala som sa nateraz na Danteho Božskú komédiu a úplne to žeriem 😀

prajem pekný týždeň všetkým... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre