V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
19. aug 2010

@petraas dala som sparavit hello kitty, taku neaku aku ma aj v albume na fb a vo svetlo fialovej farbe , bude ladit talke k bodicku 😉 a aj vyzdobu sa pokusim spravit v takej farbe 🙂 🙂

weiya
19. aug 2010

@bobocka no co bobo misulko ako? ale myslim ze nic s toho nebude, ved to su len dve lyzky, ja som malej tiez uz skusila dat smotanu, tiez len trosku ale tu 10per. od raja na varenie, taka som citala ze sa moze od 10 mesuaca niekde tak neviem.ale to su uz fakt deb... v tom obchode ked predavaju smotanu po zaruke do 12.8.ked to uz pomaly aj pred tyzdnom bolo, to sa uz aj mne stalo, omacku na cestoviny som robila, taku zlozitu, a nakoniec sa tam smotana pridavala, dala som tam ochutnalla a kysele jak slak, smotana tyzden po zaruke...ten den som ju kupovala, tak omacka sla do zachoda, co som sa vtedy s nou natrapila 😝 to v uplnych zaciatkoch mojho varenia 😀

sanky na vianoce chceme i my ale este teda neviem ake, ale asi tiez drevenu klasiku 🙂

kacenkalm
19. aug 2010

@bobocka aj ja sa chcem spytat,jak maly?v pohode? este ma napadlo,ze ja by som zobrala ten kelimok aj s blockom do toho obchodu a vynadala im a pohrozila hygienou....nechcem vediet co by sa stalo,keby to bolo viac ako 2 lyzicky... 😠 😠 😠 aj dospely by mal asi co robit...

marusik
19. aug 2010

@bobocka, a nebola to náhodou Coop jednota? Ja tam stále nachádzam veci po záruke, ešte stále má akoby nálepku komunizmu... ja sa pri trvanlivosti pozerám aj na to, či je to miminálna trvanlivosť, alebo či je výslovne napísané "spotrebujte do...." pri miminálnej trvanlivosti si s pár dňami po uvedenom dátume nerobím veľkú hlavu, samozrejme som opatrnejšia a obzerám si to, či tam niečo už nenaklíčilo🙂 ako malá som potajme pestovala plesne, na plesne mám dobré oko🙂

my sme dnes boli na poradni, máme 79cm a 10kg, a doktorka sa ma pýtala, či už malá papá všetko... tak sa vyznaj v tých doktoroch, každý niečo iné vraví. Smotanu ani tvaroh ešte nedávame, s príkrmami sa riadime čiastočne www.kojeni.net a čiastočne takou tabuľkou, čo bola v jednom špeciálnom vydaní o stravovaní pri Mama a ja...
očkovali nás, dúfam, že maličká neschytá horúčku:(

na narodeniny ešte nechystám nič, kamoška mi požičala vyskúšať nosič Manduca - parádna vec to je. Doteraz som malú nosila v šatke, ale ten nosič je oveľa lepší... tak vám len dávam tip... Fisher price som včera obzerala, no tie ceny ma hneď uzemnili🙂 kúpila som malej také drevené jablčko s dierkami, je k tomu šnúrka ukončená dreveným kolíčkom a malá to prevlieka cez tie dierky jedna radosť!!! k tomu si niekedy pospievame a bude mať zvukovú hračku🙂

marusik
19. aug 2010

ako sú na tom vaše detičky so slovnou zásobou? maličká vie len mama, tata, teta, bum(ked niečo spadne), bom(na kostolné zvony), KO - to je pavúk, neviem odkiaľ to má... minule som ju našla v kúpeľni na zemi, pozerala pod radiátor a kričala KO KO KO KO, všetko guľaté je GÓ - lopta, melón, paradajky, čučoriedky...lampa🙂CIC - to je cica, AJAJAJ - to hovorí ked ma ťahá za náušnicu🙂 a ešte vie povedať ako robí cica, tigrík, bizon, kravička, ovečka, havko... a ešte ukazuje ako robí žirafa, ako spinká starý otec(to chrápe)🙂

kacenkalm
19. aug 2010

@marusik super stranka to kojeni,hned som si nasla aj recept pre malu,co dnes uvarim 😵 inak nasa mala vie iba mama,tata,ale tata hovori aj ked niekam ideme 😵 ,potom haj(akoze hav),ale moc toho nie je teda....ale ja ju ucim aj anglicky,a vraj deti z viacerymi cudzimi jazykmi neskor zacinaju rozpravat,tak neviem....a priatel este na nu hovori niekedy madarsky 😀

bobocka
19. aug 2010

@marusik ja ti ani neviem kde to kupil.on nebol na nakupe vcera,pred par dnami to bolo(isto ale nie pred tyzdnom),ale ja som mu jasne vravela krabickovu kupit.ta vydrzi dlho,ale on mi s kelimkami domov prisiel a povedal,ze je to ok,ze zaruka je tam do septembra.preto somja uz zaruku nekontrolovala a az nahodou ked som uz kelimok vyhadzovala som si to vsimla.ale vinu na neho zvalovat nebudem.moja sprostost,ze som to neskontrolovala.a blozky od potravin my hned odhadzujeme.misko je uplne v pohode,v noci spal bez prestavky devat a pol hodiny,potom som ho odkojila,spal dalsie tri.rano sa pekne vykakal,hrali sme sa,napapal sa,teraz spinka.vdakabohu to vyzera,ze mu to v brusku ziadnu galibu nenarobilo.uvidime co do vecera ci zajtra rana bude,no ked doteraz nic nevychytal,tak uz hadam v poriadku bude 🙂 .inak ked si pri tych nosicoch,tak my mame vyhliadnuty ( a ideme objednat,len musime najprv peniazky na ucet vlozit-dnes,zajtra) tento nosic.myslim ze tinnka9 mi pisala,ze ho ma a je velmo spokojna.je cenovo velmi prijatelny. http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... su tam aj krajsie farebnejsie,no to je 20 navyse.to nam netreba 🙂

luppita
19. aug 2010

@marusik ,,ze len,, 🙂 u nas vic znakuje ako hovori, Ja na neho znakujem od niakeho 8mesiaca a uz sa dostavili vysledky. Ale vie napr mama , tata, baba, bum, hava, jaja (kiara, nas pes), g (lopta), brm (auto), takym tenuckym hlaskom povie miau (alebo ccc), ham, nana (ked chce hudbu), nene (ked vie ze to nemoze), ha (to je hajat) bubu (tak ma strasi)este aj tvar tak divne skrci), ba (babo) ......
a zo znakov vie aky bude velky, tapusky, ako sa telefonuje, ako haja, poprosit vie, papa, poslat pusu, ,,este,, (ked si nieco prosi) vie ukazat, svetlo, ako si umyva ruky .... detom sa lahsie znakuje ako hovori v takomto veku .... vie kde ma hlavu, nohu. 🙂
@bobocka tak ako s miskom? 🙂

bobocka
19. aug 2010

@marusik misko hovori tata,mama,baba ,eve(to by mala ewwe radost 😀 ),rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,jazyk vyplazuje a popri tom hovori nejaku hatlaninu 🙂,A (to tak,ze ja poviem A potom on A a zas ja a tak.ho to bavi ked ideme na striedacku 🙂 ),nem -to sa vzdy smejem,ze ci je madar,ked nesuhlasi 🙂 ,vie ukazat aky je silny(to zatne pasticky a puci sa),vie urobit tap tap(udiera na hocico),vie urobit jezka(to pokrci nostek a fuci 🙂 -to je asi najkrajsie),rybku (to otvara pusku naprazdno),(psi nemaju u nas uspech,tak ho na to nemam ani ako ucit a ani macicky),vie spravit papa(ale to mu musim do rucicky trosku postrcit aby zacal mavat) vie spravit konika,no nie na povel,len tak sam pre seba si zacne klo klo...akoze co to vie,no on je take priemerne dieta.hruba motorika mu ide lepsie.nezaostava,no nejak extra nevynika.taky zdravy stred jen on podla mna. 🙂

bobocka
19. aug 2010

@luppita waw,tak ty mas super sikovneho syna-to my sa na vas nechytame vobec.waw 🙂 misko je ok.ziadne negativne priznaky neprisli.uplne v pohode je.vesely ako vzdy,hovienko bolo tiez ako ma byt.hadam uz nic zle na neho nepride 🙂

lujsa
19. aug 2010

@ewwe tie golfky su krasne,az na tu cenu,ale nedaju sa dat do lahu,tak ma ta cena az tak nemrzi 😀

@bobocka super,ze Misko je ok,velmi sa tesim 😵 Ja zas kupujem stale kelimkove smotany,ja mam nedoveru k veciam s dlhou trvanlivostou 😅

Krasne rozpravaju tie vase deturence a kolko zvieratiek vedia napodobnit.Nas drobec vie napodobnit len hava-akoze ha-ha,ine zvieratko este nepocul a nema zaujem,ked mu to hovorim ja...Hovori slovicka ako mami,baba,tata,toto,nene,brmbrm a podobne...Ale co mi je zvlastne,slovicka spaja len v suvislosti s tatom..Uz asi 3 tyzdne vie spojit par slov,ako napr "de tata"-kde je tato, "tata da ham"-ked od tata pyta papat,"tata nono",alebo "tata nono toto"-ked mu tato robi nieco s cim nesuhlasi,napr.ho polozi na chrbatik...Ale so mnou slovicka nikdy nespojil,expert maly...

luppita
19. aug 2010

@bobocka tak to je super 🙂 u nas sa dnes kadi o sto tristo a take redsie (vzdy ked rastu zuby), uz mu vyliezla ta horna jednotka a krasne je uz vidiet a asi sa reze ta dalsia jednotka horna .... ako keby tak nekadil, ani si nevsimnem ze mu zuby rastu 😀

luppita
19. aug 2010

@lujsa vauky krasne slovne spojenia 🙂 tato musi byt stastim bez seba, ja uz sa tesim na taketo, ze vety 🙂 este ma napadlo, ze maly vie krasne hucat dadada (daj) ked nieco fakt ze chce 😀

ewwe
19. aug 2010

@bobocka jasne ze mam radost, ze misko vie moj nick, ha ha tak mu daj odomna pusu 😀 ja si myslim, ze smotane nic nebolo, iste by si si to vsimla, tak dobre ze mu nic nieje
nina vie skoro vsetko ukazat ako pa pa zakyvat ale ja jej hovorim, ze bye bye, lebo ked poviem papa tak ona ze papat a musim jej dat nieco jest, ona je neskutocny zrut, neviem kde to dava, papat, spat, ... aj hovorit vie nieco, mama, papa, dodo tak sa vola mm, a take bezne veci, este ked sa jej opytam kolko ma rockov tak povie da, znie to ako dva, tak ju na buduci rok nemusim ucit, a ked bude starsia si bude roky uberat teraz si frajerka pridava 😀
@marusik ze 10 kg, ja som zvedava o 2 tyzdne na poradnu, budem rada ak naskrabeme s plienkopu 8 kg

bobocka
19. aug 2010

@ewwe som vedela,ze ta krtko potesi 😀 inak fakt @marusik.klara je velika 🙂 to je len dobre.vidno,ze prospieva 🙂 my sme mali naposledy (tri tyzdne dozadu myslim 8700g a 76,5cm).o tyzden ideme aj my na ockovanie a teda nas a j pomeraju a povazia-som zvedava.moj ciel je 79cm a 9500g v roku.ak sa nam toto podari,tak budem veeelmo spokojna.a samzrejme vsetko navyse je len plus 🙂 .

kacenkalm
19. aug 2010

nasa mala ma tiez nieco vyse 10kg....mavat pa pa vie aj nasa,aj jezka,ako
@bobocka pisala,ked vidi nejake zvieratko na zivo,tak krici bez seba stastim,a ked sa pytam,kde je havo,okamzite pozera do okna,a to iste ked poviem,tata prisiel 😵 a vcera sa pokusala robit kotrmelce,ale zatial len hlavku strkala po stojacky medzi nohy,ale prevratit sa jej nepodarilo 😀 ...to je tiez pripad.... 😀

bobocka
19. aug 2010

inak kocky ste strasne zlate,ze ste tak na nas mysleli 🙂

weiya
19. aug 2010

baby ale mame sikovne deticky 😵 😵 😵 idemsa teda aj ja pochvalit co natalka vie 😀 Povedat vie mama , tata, dede , baba, tata de je, dede de je (kde je) , mnam, ham,ako robi havo nepovie hav ale H H H , ukazat ako papa macicka to bude tak jazycek vyplazovat ako ked macka papa a mnam k tomu hovorit, zavolat na cicu vie cccc cica ccccc, nebezpecneho tigra napodobnit 😀 papa povedat a dat papa, tap tapusky, aka velka narastie ukazat, indianka dat, podat mi hracku, doniest mi hracku 🙂 a uz ma ani vsetko ostatne nenapada 🙂

weiya
19. aug 2010

rybicku napodobnit som zabudla vie sparavit ze jejdanenky, to tato hovori ked talka volaco zle sparvi alebo rozhadze suflky ci skrinu, a mala sa nato vzdy s oboma ruckami chyti za hlavu 😀 mm chodi okolo tretej z roboty a mala ked este len kluc pocuje v dverach, tak hned vie ze uz tata prisiel tak vykrikuje tata tata tata

petraas
19. aug 2010

@luppita ze siskova no super...nakoniec aj rodina budeme🙂)))) ano mozes si ma pridat do priatelov🙂
@ewwe toho psika som aj ja chcela kupit len u nas ho akosi zatial nemaju ale snad nanho natrafim
@weiya ta kitina je pekna natalka bude mat urcite radost...inak aj ja som chcela najprv kitinu ale psov ma viac rada ako kitty tak sme dali psika spravit som zvedava na reskciu

kacenkalm
19. aug 2010

inak baby,fakt mate sikovne deturence
tu su fotky z narordeninovych darcekov predcasnych 😀

lujsa
19. aug 2010

@luppita tata je veru rad 😀

Nas drobec odmieta robit veci na poziadanie-to robi max doma,ale akonahle sme niekde na navsteve,tak bud da papa sam odseba,rovako tapusky,indiana a pod...Ale ked mu poviem,aby to spravil,tak ani za svet...Dufam,ze taky nebude vo vsetkom 😀 A priblizne miery ma 83cm a 9,9kg 😉

@ewwe nina je prava dama,teraz si este rocik prida,abyy si ho neskor mohla odratat 😀 Pali jej to 😵

petraas
19. aug 2010

@kacenkalm super darceky...trojkolku my uz davno mame ale uvazovala som aj o hojdacke len teraz cez zimu na chatu velmi chodit nebudeme a v byte uz toho mame tolko ze neviem kam by som ju dala...boli sme cez week na inline parade a tam som sofinku posadila na hojdacku ze co bude robit a jej sa to tak zapacilo ze ani za svet som ju nemohla dostat dolu...

baby mate sikovne deticky...vcera som dala sofinke palacinku ale asi jej velmi nechutila lebo zjedla len jednu🙂

kacenkalm
19. aug 2010

@petraas jaka je zlatucka....uz takto sama papa?ja som malu ucila lyzickou,ale akosi to nejde este...najradsej patla rukami...a jedla by iba rukami 😵
baby a robili ste niekedy uz spenat deturencom?ja sa chystam dnes,ale priznam sa,neviem ako ho mam pripravit...uprimne,este som nikdy spenat nerobila,kedze ja osobne ho nelubim 😉

petraas
19. aug 2010

@kacenkalm ja davam aj spenat...prave vcera som sofinke davala 200ml spenatu vsetko zjedla a zacala plakat ze este chce len nez by sa mi rozmrazil dalsi poharik tak som jej dala este vyzivu zeleninovu a tej zjedla 190ml no pekne si popapkala.
ja ho vecsinou robim tak ze dam varit alebo dusit zemiacky potom tam pridam spenatove gulicky a mrkvicku a ked su uz zemiacky uplne mäkke tak ich vyberiem aj s mrkvou a roztlacim vydlickou, spenat pomixujem lebo z tych gulok sa taha a potom sa to sofinke zle papa a zmiesam to dokopy a este pridam vajecny zltok a minule som jej robila mliecnu omacku a do toho som dala ten spenat a strasne jej to chutilo

luppita
19. aug 2010

@kacenkalm krasne darceky ste kupili, ta hojda je suprovska, aj moj maly ma rad hojdacky 🙂
spenat moj drobec uplne miluje 🙂 robievam klasicky mrazeny, dam do hrnca trosku olivacu, spenat, zalejem trochen vodou a varim, jemu vzdy odoberiem predtym ako nam okorenim, osolim a dam cesnak .... pomagam mu do toho zemiaky uvarene a vajickovy zltok ... uplne jednoduche 🙂

kacenkalm
19. aug 2010

@luppita
@petraas tak super,diky dievcence....ja som to chcela podusit s troskou cibulky....ale skusim tie vase recepty 😵

luppita
19. aug 2010

@petraas krasne sama papa, simonko ked mu dam cokolvek samemu papat, tak nepapa, viac ho bavi hadzat to na zem, jedlo, lyzicku .... ☹ takze este sa krmime s rukami za chrbtom 😀 😀 😀

petraas
19. aug 2010

@kacenkalm @luppita sofinka este nepapka sama vzdy ju krmim ale ked ma chlebik alebo teraz co mala palacinku alebo jej ovocie nakrajam tak to si berie sama a papka ale akonahle uz ma dost tak to taktiez zacne na zem hadzat
teraz som sa rozhodla ze ked uz tak pekne kusky sama papka ze kupim umely tanier a nakrajam jej ovocie aby mohla pocas dna uchytat

kacenkalm
19. aug 2010

baby,tak spenat mal uspech.....aj za usami sme mali 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre