V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kacenkalm
20. aug 2010

@bobocka tak sa drz moja,a budeme vsetky na vas mysliet....Misko bude ok,neboj sa....modrinky sa zahoja,hlavne ze je v poriadku 😉

weiya
21. aug 2010

@bobocka joj bobo, strasne, viem si prestavit ako sa citis, je to na porazenie, mne natalka raz z postielky vypadla, este ked sme mali znizenu, ja som netusila ze sa tam uz vie postavit, ja som bola v obyvacke, ona sa tam pekne potichucky hrala, som si myslela ved tam sa jej nic zle nemoze stat a zrazu bum a strasny plac, skoro som umrela ked som prisla do spalne a mala na zemi lezala, ale po chvili potom prestala plakat,aj sa smiala a hrala ani nic buchnute nemala, tak sme ju len sledovali, a chvalabuhu nic, museli pri nej vsetci andelikovia stat, lebo ako som potom citala, jedno babatko aj sa do bezvedomia pri takomto pade dostalo, no poviem ti fakt strach, ja som sa dlho na postielku ani pozerat nemohla, co mi bolo zle pri tej prestave, co by sa vsetko mohlo stat...este aj teraz sa kolkorazy bojim aby nevipadla od tial, lebo v noci ked sa zobudi, tak sa hned postavi, a niekedy tak potichucky ze o tom ani nevieme, iba sa zobudime a mala stoji... tak dufam ze misicko je ok 🙂

ewwe
21. aug 2010

boboc to je strasny zazitok, este stastie ze je vsetko ok, my mame taku kniznicu vysoku a uz dost dlho hovorim mm nech ju pripne k stene, ze sa prevrati a je plna knih, tak teraz mm uz nedam pokoj 😒

kacenkalm
21. aug 2010

@bobocka tak ako,v pohode?maly spinkal? 😉

petraas
21. aug 2010

@bobocka no co Misko je v pohode, neboli ho nieco?

bobocka
21. aug 2010

ahojte kocky.tak noc za nami a uplne v pohode. 🙂 ja som chodila miska kazdu hodinu po druhej pozerat,do druhej kazdych 10-15min.ja som sa velmi bala toho ako to bude rano vyzerat a vobec to nie je take zle ako vcera.fakt sa musi clovek poriadne prizriet aby videl ,ze je misko udrety.fakt vsetci svati pri nom museli stat.teraz zas spinka a doobeda sa krasne hral a smial,gagoce akoby nic 🙂 joj ci mi kamen zo srdca padol.co kamen?balvan!cely kamenolom! @ewwe fakt tlac na muza,nech tu vasu kniznicu pripevni.nikdy nevies.fakt staci sekunda.tato nasa komoda je tazka,nikdy by ma nenapadlo,ze by mohla zletiet a predsa. @kacenkalm som si teraz precitala,ze ty pregnancy scare mas.neboj nic moja.ono rok po porode to moze kadejako skakat ak zena antikoncepciu neberie.ja tiez neberiem,prvu som dostala ked mal misko pat mesiacov a chodi mi kadejako s par dnovym oneskorenim,raz pride po 28 dnoch,potom na 36 den a tak.my kondomy neriesime,nikdy sme tomu na chut neprisli a tak mame prerusovany a zatial v pohode 🙂 vsak ak chces mat istotu ,tak si kup pregnancy test,vsak to maju v kazdej pharmacy.inak najspolahlivejsie su vraj clearblue,ja som si robila ten ale aj klasicky z boots a aj tam mi hned vyslo,ze som bola v tehu.takze kludne aj nejaky lacny carach si kup a uvidis.podla mna to bude ok. a ak by si nahodou v tehu bola,bolo by to isto trosku tazsie,no bolo by to zas krasne.presne tak ako marusik pise,jedno dietatko je kopec stastia a s dvoma detickami budes mat toho stasticka a hrasnych chvil 2x viac 🙂 .

luppita
21. aug 2010

@bobocka auky az teras som si precitala, co sa vam stalo. Hlavne si nerob taku tazku hlavu z toho, stalo sa, vies detom sa najviac urazov stane v blizkosti rodica . Ale dakujem, ze si sa s nami o to podelila, clovek sa niekedy rad pouci aj na cudzich ☹ ties prinutim mm nech niako premysli tu komodu, aj kniznicu .... velmo som rada ze je tvoj krtko OK a aj ty bud. 🙂

lujsa
21. aug 2010

@bobocka super,ze Misko je ok,velmi sa tesim 😵 Ja dnes len pozeram po byte a premyslam,co je tu nebezpecne....A presne ako pise lippita,na plavani nam hovorili,ze najviac urazov sa stane v blizkosti mamy,pretoze dietatko sa spolieha,ze sa nic nestane a je menej opatrne.

bobocka
21. aug 2010

@lujsa @luppita dakujem.aj ja sa tesim ,ze je ok. to,ze sa babo najviac pri rodicovi udrie je mozno statisticky najpravdepodobnejsie,no na pocite viny to nic nemeni ☹ .toto si nikdy neodpustim ☹ mali sme statie,je v poriadku.

kathynka
21. aug 2010

ahojte holky...tak ja som uz docestovana z france...yoan mi tam este ostal na tyzden, ale to mi predsa nebrani si tu s vami vykecavat, zeze?🙂
@bobocka jejda, to ma moc mrzi, co sa stalo miskovi, ale zaroven som moc rada, ze sa mu nic vazne nestalo...drobatko malinke...my sme mali tiez vo france taky maly urazik, ze clarisse z toho tiez strasne plakala...vlastne bolo to ked sme sli navstivit yoanovych prastarych rodicov do belgicka...yoanov tatko ho mal na kolenach a yoan sa zacal hrat s jeho telefonom a clarisse uz sice bola v strehu, ale telefon letel k zemi a yoanov tatko sa samozrejme po nom vrhol, ale neuvedomil si, ze yoan mu sedi na kolenach, tak jak sa zohol, yoan si treskol bradu do stola...to bolo teda placu...muselo ho to fakt boliet, lebo plakal strasne a clarisse tak sa zlakla, ze polhodinu plakala aj ona...nastastie mu tam nic nebolo vidno, akurat cela rodina bola vyplasena...a ja som uplne netusila, co mam v tej chvili robit, ked sa aj clarisse rozplakala...
to je parada, kolko je tu uz nocnikovych deti 🙂 to u nas pojem nocnik este ani nepadol...
juj, a dostala som uz oficialnu pozvanku na yoanove krstiny...aha, aku peknu 🙂

bobocka
21. aug 2010

@kathynka vitaj naspat 🙂 no veru,10 rokov zivota mi vcerajsi zazitok zobral ☹ ale uz je vdakabohu po tom a michalko je ok.chudiatko yoan.musel riadne plakat ☹ esteze je brada cela,ze ju nema rozbitu.a vobec sa clarisse necudujem.vidiet svoje dieta ako sa udrie a boli ho to,to matky hadam tazsie prezivaju ako deti.my ked sme boli na urazovke,tak som tam revala jak mala a sestricka ma len ukludnovala,ze to je ok,ze to su male deti,ze on sa este tolko krat poudiera,ze si mam zvykat.no na toto si ja veru nikdy nezvyknem ☹ a asi ziadna matka co miluje svoje dieta.inak ta pozvanka je fakt krasna.rozumiem z nej akurat tak yoan 😀 ,ale dizajnovo je fakt krasna 😉 a drobec je tam rozkosny 😉 uz teda napevno vies co mu ides dat,ci este rozmyslas?

kathynka
21. aug 2010

@bobocka tak ale je uraz ako uraz...sestricke sa lahko povie, ze zvykajte si, maminky, sak su to deti...je ine, ked sa mu zapletu nozky, padne a je z toho nevinna modrina a je ine, ked leti na neho cela komoda...
este celkom neviem s tym darcekom...blbe je, ze 2 dni predtym ma este aj narodky...cize obidve su to take udalosti, ze s detskou vyzivou neobstojim 🙂 ale yoanovi sa strasne paci taka ta drevena hracka, ze je podstavec, na nom su farebne drotiky a na nich su navlecene rozne farebne kocky, kruzky, gulicky a moze si to prevliekat...tak mozno mu kupim to...a prave teraz mi napadlo, ze by som mu mohla zohnat nejake dvd nasich rozpravok..."krtko"alebo "a je to"...to maju deticky radi...ci? 🙂

bobocka
21. aug 2010

@kathynka jasne,take dvd je super.sice on je este malicky,ale ked bude vacsi,tak sa s tym vytesi.v datarte ich maju milion-pozri si ich stranku,tam myslim tie dvdcka su.ja uz mam nakupenu vcieku maju 😉

kathynka
21. aug 2010

@bobocka parada, tak dakujem za tip, kde ich zohnat 🙂

weiya
21. aug 2010

@kathynka vitaj naspet 🙂 to sa uz aj naa krst robia pozvanky? 😕 ale je fakt pekna 😵 hej kati, deti maju radi krtka aj a je to 🙂 skor by som kupila toho krtka 🙂 to je take farebnejsie a aj zvieratka vseliake su tam 😉 a krst bude kde, neviem ci si uz aj nahodou nepisala.na svk alebo vo fr?

kathynka
21. aug 2010

dakujem za privitanie 🙂
@weiya no ja som bola tiez prekvapena, ze pozvanky aj na krst, ale je to mile teda...bude to vo francuzsku (ja sa ale nacestujem🙂), kedze pozyvaju par clenov rodiny a je jednoduchsie, aby sme sli my 4 tam ako 25 ludi sem...a zas tu by nam asi neurobili omsu po francuzsky prip. po anglicky...
jo, krtko bude super, uz som rozhodnuta 🙂 a este tu drevenu hovadinku a je to, mozeme ist oslavovat 🙂

weiya
21. aug 2010

@kathynka a co ke to drevene?neviem si to predstavit, ale opisujes to, my to vyzera zaujimavo 🙂

kathynka
21. aug 2010

@weiya vola sa to motoricky labyrint...aha, pozri obrazky na googli: http://www.google.sk/images?um=1&hl=sk&tbs=isch...

weiya
21. aug 2010

@kathynka zaujimava hracka, som este nevidela taku 🙂

tinnka9
21. aug 2010

ahojte babenky, uz aj my sme doma. @kathynka tak ta vitam aj ja 🙂 . tie dvd - skvely vyber, yoan bude mat urcite radost 😉 . aj ten labyrint je super, nas matko sa s nim velmi rad hraval. @bobocka to je hrozne, co sa miskovi stalo 😒 , chvalabohu, ze to nakoniec dobre dopadlo, stali pri nom vsetci anjeli. matusko mal vcera tiez mensi uraz - rozbehol sa u nasich od sedacky ku sklenenemu stoliku a nezvladol to a narazil rovno pusou na hranu toho stola. ja som bola pri nom, ale absolutne som nestihla reagovat. vyzeralo to hrozne, tiekla mu z toho krv, strasne som sa bala, ci to nebude treba zasit. nakoniec to az take hrozne nebolo, neviem ci to nemal len pretate vnutri zubkom, ako na to spadol. dnes tam uz nic nema. ale aj tak ten pocit, ze by mu tam zostala jazva na cely zivot... 😔
inak co sa chodenia tyka, maly akoby sa u nasich zabrzdil - vobec sa nechcel pustat, chodil len okolo nabytku alebo stvornozkoval. neviem, ci to mohlo byt zmenou prostredia, ale ked sme dnes prisli domov, tak uz je vo svojej kozi a pomaly zacina cupitkat sam 🙂 . hlavne take kratsie vzdialenosti medzi nabytkom - cca 2-3m uz prejde v pohode. a najzlatsi je, ked si klaknem meter pred nim, natiahnem ruky a cakam, kedy sa pusti, on ma z toho najvacsiu radost, rozbehne sa a hodi sa na mna ako do bazena 😀
ale co sa tyka rozpravania, tak to teda mate vyrecne deticky. nas okrem ba-ba, ma, a dla-dla este nic nevie ☹ . neviem, ci to moze byt tym, ze radsej odusu dudle cumel, alebo este nema svoj "rozpravaci" cas. @lujsa ten chicco golfac mam uz vyse mesiaca vyhliadnuty aj ja, chystam sa nan akonahle sa mi podari predat nas stary sportak - mozno uz coskoro 😉

kacenkalm
21. aug 2010

asi je obdobie urazov,alebo co....teraz vecer stojim v obyvaku a pilnikujem si nechty a podomnou mala klaci na kolienkach a drzi si rucicky na hlavicke,a nejak asi stratila balans,tak padla pusou na box s hrackami.ten box je z umelej hmoty a hrany ma oble,ale aj tak sa udrela do hornej pery a zrazu vidim v puse krv....som zbledla 😕 a pozeram,to si trochu rozbila horne dasienko,aj pera jej trochu opuchla....taky rev pustila,az sa mi skoro zacala zachadzat...fuuuj,ale som sa strasne zlakla...chudatko moje....dufam,ze ju to moc neboli...doparome,tiez som slepa 😔 😔 😔

kathynka
21. aug 2010

@tinnka9 tak aj ty vitaj doma🙂 yoan behal u starych rodicov jedna radost, na travniku sa aj pustal sam...a tiez sa tak postavime kusok pred neho a cakame ako sa rozbehne k nam a je to sranda...hlavne, ked ma ist ku mne, tak s velkym smiechom sa otoci na druhu stranu a uteka odo mna, strasne ho to bavi...tak ho potom za trest nahanam 🙂 a nic si nerob z toho, ze matusko este nekeca...my sme na tom ale uplne rovnako...ba-ba jednoznacne vedie...ale pozor, uz vie jedno zvieratko...vacsina deti sice zacina s havinkom a s macickou, ale yoan vie ako robi dedkova ovecka - eeeee 🙂 trdlo tam ani to "b" na zaciatok neda 🙂 no ale v jeho ponimani tak robi ovecka...a este sa naucil uakzovat "neviem"...otoci rucicky od seba hore dlanami, strasne zlaty je pri tom a robi to v jednom kuse, ma z toho ohromnu radost 🙂
inak, to boli teda nejake urazove dni, ked aj tinnkin matusko mal havarku...snad bude teraz na riadne dlho pokoj a nikomu sa uz nic take neprihodi...

tinnka9
21. aug 2010

no a cely cas, co sme boli u nasich, chcel drobec len behat po vonku. a to doslova - prisiel za mnou, chytil za ruku a tahal ku dveram. vonku by bol cely den - ale ani nahodou sediet, len behat 🙂 !

kathynka
21. aug 2010

@tinnka9 to jak keby si o yoanovi hovorila 😀 a vies, co to bolo, ked nam 5 dni vkuse prsalo? tak som ho aspon do kocika supla a sla som sa s nim prechadzat...ale tiez robi to iste, ze schamtne ruku a uteka ku dveram od terasy...no a najnovsie este schody zboznuje...a ked sa mu zatrhlo velke schodisko z terasy do zahrady, tak si nasiel maly schodik z kuchyne na terasu a na nom sa tocil dokola...to uz som potom len stala na mieste a tocil sa mi okolo prstu...strasne ho bavi chodit hore dole po schodoch 🙂

lujsa
21. aug 2010

@kathynka vitaj doma 🙂 Yoan spravil poriadne pokroky vo Fr 😵 Sikulko.Ta pozvanka na krst je krasna,my sa chystame spravit na prvy rocik,pretoze moji svokrovci su experti v tom,ze pridu v termin,kedy im povieme,nech nechodia.Takto im dame pozvanku a nebudu sa moct vyhovarat 😀

@tinnka9 som zvedava,co povies na ten golfac 🙂

Baby,aj my sme dnes mali nehodu,sice nie urazovu,ale...Boli sme s MM kocikat,on tlacil kocik a drobec papal piskoty,ako vzdy.Ale on je zvyknuty na makkucke Opavia,tie v obchode nemali,tak sme mu kupili ine-tvrdsie.A asi pri tretom sa zacal dusit...Ale poriadne,cely zmodrel,napinalo ho,ale nevedel sa vyvracat,nevedel sa nadychnut..MM bol uplne mimo,tak som drobca chcela vybrat z kocika,ani neviem ako som ho vytiahla z tych patbodovych pasov...Udieranie do chrbatika nepomahalo,strasne sa dusil,tak rychlo dole hlavou,stlacila som mu brusko a udrela ho do chrbatika,nastastie sa povracal a bolo dobre.Celu jednu piskotu mal skrizenu v krku...TAkze som sa tiez poriadne vyplasila,aj ja,aj on,o MM ani nehovorim-nestihol vobec reagovat...Asi je nieco vo vzduchu 😒

tinnka9
21. aug 2010

@lujsa fuuha, neprijemne, az mi mraz beha po chrbte. na ten kocik som citala celkom fajn referencie, mne sa na nom paci, ze je dost priestranny, lebo nas "drobec" sa uz do hocakeho nevojde, a este ked ho dam do fusaka, no neviem- neviem 😉 . ak kupim, podam info 🙂

lujsa
21. aug 2010

@tinnka9 presne-ked sme boli skusat golfky,tak okrem tychto mu boli vsetky kratke,resp.nad hlavickou mal max 1cm rezervu...Na sirku som sa nesustredila,s fusakom-neviem,neviem..Ale tieto CHicco boli vacsie,aj sirsie 😉 Ja by som na zimu pozivala sportak,lebo tu u nas by to golfky asi nezvladli+do tych malych dvojitych koliesok sa bude asi zachytavat sneh,nie?

tinnka9
21. aug 2010

@lujsa ja mam teraz sportak s podobnymi kolieskami, so starsim synom sme s nim zvladli zimu v pohode, takze toho by som sa asi nebala, pokial nezijes niekde na lazoch 😉

lujsa
21. aug 2010

@tinnka9 na lazoch nie,ale sidlisko mame na kopci,su tu same hrboly na chodnikoch,no teren ako na lazoch...A same obrubniky-a tie ked nie su na rovine,ale na strmom kopci,tak mam co robit.Ale som rada,ze zima sa da zvladnut s tymito kolieskami,nepoznam nikoho,kto by ich mal 😉

bobocka
21. aug 2010

baby tak toto je tyzden blbec na urazy ☹. takmer kazda z nas doma nieco mala ☹ .inak @lujsa,klobuk dole pred tebou.nestratila si duchapritomnost a snazila si sa malemu pomoct ako sa dalo.nie kazdy by tak dokazal reagovat.niektori rodic by mozno spanikaril a iba pomoc hladal kym by sa dieta dusilo.fakt super,ze si tak zareagovala a ze to tak dopadlo. a inak ty davas opavie? a v pohode maly?vsak tie su vajecne...ak nema ziadnu reakciu,tak ty si to uplne vyhrala 🙂.ja sa zatial bojim,my davame len tie velke nesolene kukuricne chrumky. a aj to malo. a o akom kociku to hovorite kocky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre