V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
23. aug 2010

@luppita v tescu pokukaj, tam ich tak zvyknu mavat, viac v kope, a aj na akciu ich sem tam upnu, ja som malej normalne pyzamka kupila cez net, dve a fajin su 🙂

tinnka9
23. aug 2010

@luppita dakujem 😉 . @lujsa ja mam fusak kaiser, myslim, ze ten je trochu dlhsi od emitexu, preto som ho aj kupovala, lebo som vedela, ze nas maly bude trochu vacsie dieta 🙂 Teraz som ho bola pozriet - ten spodok sa da uplne odzipsovat, takze mu topanocky mozu trcat von a nezaspinia spodok - na sposob takej hrubsej deky 😉 . @weiya pod fusak uz nebudem davat nic, to bude uplne stacit, maximalne navrch nanoznik.

ewwe
23. aug 2010

@lujsa to odrazatko mame zdedene aj my,
fusak mam do sportaka origos, zohnala som ho na mmb za 30€ novy s vysackou, tolko ani v polsku nestoji, na zimu planujem vetrovku a aj kombinezu, ale iba do nasich, na dedinu ale to pojdem kuknut do sekaca, minulu zimu tam mali krasne,
v zime asi budem do fusaka vyzuvat, a ak bude mat studene nohy tak budem asi musiet kupit nejake papuce, uvidim aka bude zima tuha
baby dnes som bola v polsku, nieco sa oplati, nieco nie, napr. hojdacie koniky sa neoplatia, nakupila som kase pre malu a mali neskutocne krasne topanky aj pre mna aj pre malu, ale nebolo na nu cislo, ona ma strasne malu nozku, je dobre ze este nechodi, lebo by bol problem s topanockami, ale poviem vam nieco nadherneeeeeeeeee

kacenkalm
23. aug 2010

@ewwe a kadial chodite do Polska?lebo ja som z Lipt.Mikulasa,ci neprechadzate tadial?a co nadherne? 😵

bobocka
23. aug 2010

kocky,tak som sa z lidlu vratila a na polku spokojna som.kupila som ponozticky 3 balenia a modre pancusky.jedny 74-80 a dvoje 86-92.ale to hlavne co som chcela ,som nekupila.tie nestastne detske poistky uz nemali!!! 😠 tak som sa tesila,ze to budeme mat 😒 pojdem este inde popozerat,no tieto boli aj super cena.no vstavat na siedmu a predbiehat sa v lidli s geriatrikmi sa mi skutocne nechcelo 😀 .nevadi.mozno este doplnia tovar.dufam 🙂

bobocka
23. aug 2010

ozaj,kolkatky ste lupovali ponozky?ja 19-22 velkost a dake moc velke sa mi zdaju byt.nevadi,lepsie velke ako male 😉

weiya
23. aug 2010

@bobocka ja som bobo kupila 15-18 🙂 a aj tie sa mi zdaju velke 🙂 som myslela te to je podla mesiacov ocislovane 😀 😀

luppita
23. aug 2010

@bobocka @weiya ja som kupila jedny ponozky 12 - 14 (aj na teraz) ci ako a druhe 15 - 18 (tie budeme mat tak o pol roka 😀,pancuchy som kupila no neviem ake cislo a nemozem ist kuk, lebo maly zaspava v izbe 🙂 Bobo, nic si z toho nerob, ja som chcela hlavne tie na sufliky (nemali) a na dvere (nemali). a nevedia ci budu mat 😀 naozaj zabava, ked je len pondelok. Ale som mega spokojna s plienkami, tie mali 🙂
dobra fotka by bola, take tri ritky v pancuchach, natalka v ruzovych uprostred. 😀 😀 😀

bobocka
23. aug 2010

@weiya a ja som si myslela,ze tie ponozky su podla cisla nozicky.19-22 som si myslela,ze akurat teraz bude.vobec som nepozerala na to ake su velke,ale na tu velkost co tam bola napisana.a ako je to teda cislovane?nam by veru 15-18 bolo teraz dobre.misko ma na sebe tie ponozky a veru su velke.no nekaj po dome to prenosi 🙂 mozno sa este zajtra v lidli zastavim po tie mensie 🙂

ewwe
23. aug 2010

@kacenkalm cez vysny komarnik, a nadherne boli tie topanocky pre malu 😉

ja som bola v lidli tiez, poistky tam mali, ale nekupila som, iba tie vyzivky som kupila 10ks, ponozky sa mi zdali tenke, v kik su lepsie za rovnaku cenu ale ja som tam hlavne sla kvoli podsedaku pre synovca, ale nemali ho, hlavne ze urobia reklamu a polku veci nemaju, hlavne ze pritiahnu ludi a oni uz popri tom nakupia aj vselico ine

@luppita a ake su tie plienky? su dobre?

kacenkalm
23. aug 2010

@luppita tiez pouzivame plienky z Lidla,a sme nadmieru s nimi spokojni 😵

weiya
23. aug 2010

@luppita 😀 😀 to by teda bola foto 😀 a sak ma aj modre, som jej kupila pod rifle, tak by mohli byt aj tri ritky v modrom 😀

weiya
23. aug 2010

@bobocka 😀 netusim ako to bolo cislovane 😀

weiya
23. aug 2010

😀 sa smejem baby 😀 zas svagrinka 😀 bola v taliansku, a doniesla take boty talke(ako predtym svokra, len svokra doniesla 17, co uz boli hned male) tusim crosky sa volaju 😅 take tie umele, a doniesla 24 😀 😀 tak mam taky pocit ze mozno na rok cez zimu jej budu dobre 😀 😀 este jej doniesla kopec veci, 12-18 tak to sa mozno aj trafila, mozno, len ta kvalita sa mi zda taky cinan 😉

kacenkalm
23. aug 2010

baby,mate na pc diakritiku(makcene a dlzne)?potrebovala by som tieto slova s diakritikou: Nas,ma a rocik?prosim poslite mi to niektora....pretoze som si objednala v bess body s textom,vysvetlila som im,kde maju byt dlzne a makcene a oni mi odpisali ze bohuzial,ale musim napisat presny text s diakritikou,inak mi objednavku zrusia 😠

weiya
23. aug 2010

@kacenkalm daj presne co potrebujes, prepisem ti to, len to napis este raz lebo je to nezrozumitelne trosku 🙂

kacenkalm
23. aug 2010

@weiya diky,tu je text: NAS TUTULKO MA 1 ROCIK
len slovicko tutulko ostane tak ako je....diky moc

weiya
23. aug 2010

aha 😀 😀 Náš má rôčik 🙂

kacenkalm
23. aug 2010

@weiya 😀 😀 😀

weiya
23. aug 2010

@kacenkalm reku co si to jaku vetu napisala, som ja ale brzda 😀 malej hovorite tutulko?zlate 😵

lujsa
23. aug 2010

Tak aj ja som navstivila Lidl,mali aj poistky,aj redukciu na wc,mohla som vam kupit.Ale kupila som len jedno balenie ponoziek-velkost 19-21 a jedny pancusky.Zdalo sa mi,ze je tam viac umeliny-na dotyk,ale na skusku som zobrala.MM je estra citlivy na umelinu v bavlne,on ked chytil tie ponozky,tak hned sa mu zacali potit prsty na rukach 😅

lujsa
23. aug 2010

@kacenkalm aj u nas sa hovori tutulko 😀 Aj ťuťulko 😀

kacenkalm
23. aug 2010

@weiya diky moc 😵 hovorili sme jej tak,ked bola malinka,od narodenia 😵

lujsa
23. aug 2010

@tinnka9 ten kaiser vyzera dobre 😉 Aj to riesenie noziciek ma dobre 🙂

@ewwe uvidim,aky fusak kupim,ale tiez som planovala do fusaku vyzuvat a obut nejake tie lacne hunate cizmicky,co predavaju napr v HM,ale chodit by sa v nich asi nedalo 😉

luppita
23. aug 2010

@ewwe ja som s nimi velmo spokojna. uz sme ich par krat mali, aj v taliansku som ich kupovala a super, ziadne zapareniny (aj ked tam bolo teplo jak .... ) 🙂 Len je trosku zabavne, lebo od 7 - 18 kg su bielo ruzove 😀 Vzdy ma to zarazi na Simpanzovi 😀

tinnka9
24. aug 2010

@luppita vidis, kazde dieta je ine, nam napriklad lidl plienky vobec nesadli (pri starsom som pouzivala zas len tie 🙂 ), ani babylove, tesco som pre istotu uz radsej ani neskusala. pouzivame len pampers active baby.
ja som bola tiez vcera v lidli, ale oblecenie som nekupovala (uz ma toho dost), len jednu vyzivu na skusku (nas ich nechce) a ten celovo-usny teplomer. z toho som sa vytesovala cele popoludnie, za super cenu a vyzera byt fajn. nasi su casto chori, tak na take nocne prekontrolovanie teploty bez toho, aby som ich budila, bude super 🙂 .

kacenkalm
24. aug 2010

baby,tak si predstavte,ze ja som vcera reda stornovala objednavku z bess.sk detske body,kvoli tej diakritike,a napisala som im mail,ze dalsie objednavky co mam,tie ostavaju,tam boli napisy v anglictine,a oni mi stornovali kompletne vsetko 😠 tak toto sa moze stat iba mne,a este mi k tomu ani na fb neodpisali,ked som sa pytala na detske zupany 😠 😠 😠

bobocka
24. aug 2010

@kacenkalm tak to je neprijemne.sus znova objednavku spravit.ja som vcera isla tasial,kde oni maju akoze sidlit a nenasla som to.budem musiet ist znova a poriadne pokukat a este raz si mapku prezriet.som si bola ista,ze viem kde to je.ono je to v takej casti kde su rodinne domy iba,tam je vela kadejakych uliciek bocnych...ale netrap sa,ze ti to zrusili.teraz uz vies co a ako,tak skus objednat znova. 😉 inak my pouzivame len pampersky plienky.mala som aj jeden balik babylove ked bol michalko malunky a aj tecso (nie tie uplne najlacnejsie),aj huggies,no jednoznacne najlepsie boli pampersky.tescove boli ok,no to boli treba casto menit,babylove boli tiez ok,no tak ako tesco,casto som ich musela menit a teda spotreba bola velka a nakoniec sa to pamperskam vyrovnalo(tej cene myslim) a huggies su dobre,no strasne tvrde.vsetky druhy plienok ,okrem pampersiek ,sa mi zdaju byt strasne tvrde,take nepoddajne.pampersky sa krasne prisposobia ritule a pride mi,ze misko najmenej citi tuto plienku.aj ked chodime plavat a ma huggies plienku,tak sa v nej osiva,nesedi mu.kazde dieta je ale ine.jedna moja kamaratka len lidlovske pouziva a je spokojna.ja som v tomto otrasna,ale reklama ma dost ovplyvni.no vlhcene obrusky zas len tescove pouzivame tie modre neparfumovame.cim menej sajrajtu v tom,tym lepsie. 🙂

tinnka9
24. aug 2010

@bobocka s plienkami sme na tom rovnako. jednoznacne vedu pampers a ine uz neskusam. huggies premium tiez ok, ale tvrde. lidl som kupila, ked bola ta akcia 2+1 zdarma a nevedela som sa dockat, ked ich miniem - skoro kazdu mi precikal a nerobila som nic ine, len ho prezliekala. z babylove mal zas take zapareniny, ze skoro leteli do smeti. nakoniec som ich predala, sice dost pod cenu, ale aspon cosi 🙂 . myslim, ze pampersky sa dost zlepsili, pri starsom som ich mala raz, ale tak mi smrdeli chemiou a mal z nich zapareny zadok, ze potom sme zostali na lidl - vysli aj najlacnejsie. ale tie vtedajsie lidlacke boli ine ako tie teraz, boli balene v malych baleniach, aj dizajn a kvalita ina. a obrusky len huggies pure 🙂.

bobocka
24. aug 2010

@tinnka9 ja som s pamperskami spokojna.misko je v noci 12 hodin v plienke.pocas spanku ho skutocne neprebalujem a rano ma sice plienka nejake to kilecko 😀 ,ale pipisko je v suchu,zpareninka ziadna.prvy krat sme mali zapareninky asi pred dvoma tyzdnami a to si myslim bolo z toho,ze mal misko nabeh na laryngitidu a este mu aj zubky sli.vtedy som kupla babylove pullupsky a uz nikdy viac.to sa tak hlupo davalo dole 😠 ked bol pokako,tak sa mi ta plienka vzdy o nozicky obtrela ako som to dole davala a vzdy sme pod vodu musli ist.klasicke plienky so zapinanim na boku su najlepsie. inak aj tie z kauflandu helen "neviem co" (nepamatam si uz nazov) su vraj fajn.my sme ich mali len v porodnici,tam nam ich zadarmo kazdy den davali a celkom ok boli.ale tam som zas plienku kazde 3-4 hodiny menila,takze nemozem velmi objektivne povedat,ci su fakt dobre,ci ich drobec neprecika.ale pre novorodenca fajn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre