V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kacenkalm
25. aug 2010

@petraas jej,naozaj krasny plagat...tiez by som malej nieco podobne chcela dat urobit....kde si si to dala robit? 😵
na druhej strane je to aj super,ze budemem na narodky malej sami,ale aj tak....
u nas su narodeniny rozhadzane v celom roku...priatel ma v januari,ja vo februari na valentyna,mamka tyzden po mne,a oco v maji a segra v auguste 😵

weiya
25. aug 2010

@bobocka sa asi najprv domovnicky skusim opytat, ci nevie ci aj ostatny susedi nemaju...

inac dnes som konecne nasla vrchnacik so slamkou zo slamkoveho poharika 😀 za sporakom bol padnuty 😀 ideme cul nasim, no ked prideme domov vyumyvam ho a vyskusam ci sa talka nechyti 🙂 🙂

petraas
25. aug 2010

dala som to robit u jednej kocky mamicky nasla som jej inzerat na baby bazare ale uz ma aj svoju stranku www.sonafoto.eu mozes kuknut spravi ti hocijake a hocico...my mame od nej aj rozpravkove aj priania k velkej noci aj magnetky a teraz som jej dala taktiez daco porobit...vzdy mi to poslala aj vytlacene ale da sa s nou dohodnut ze ti to spravi a ty si to sama vytlacis alebo nechas len v PC

petraas
25. aug 2010

@weiya tak to budu bytovy to si daj pozor aby sa ti do potravin nenastahovali...my sme ich tak mali v podnajme a nam sa dostali aj do potravin to bola hroza...my sme zistili od kial chodia a doma sme ich zlikvidovali sprejom a tam od kial nam chodili sme tiez cosi nasypali a bol pokoj...skus zistit od kial chodia...

petraas
25. aug 2010

@kacenkalm robila nam aj nieco taketo

simonova815
25. aug 2010

Ahojte baby, ja som tu nebola hrozne dlho a kedze sa blizia prve narodky nasich babatie, tak som nakukla kto sem este prispieva....
citala som si ze riesite oslavy, my sme pri prvej dcere robili vzdy mega oslavy, byvalo nas aj 40, no mala svadba, takto to frcalo do jej 4 rokov a povedala som si dost! Jednak nas to stalo kopec penazi a ja som z tej oslavy nikdy nic nemala, lebo som len obskakovala....
Takze Petrine narodeniny oslavime tak akurat so starymi rodicmi a zbytok rodiny ked sa nahneva ich problem....nas zial pozyva malokto, takze sa tymto aj riadim... Poznam rodiny kde oslavuju len rodicia s dietatom a taka oslava je rovnako krasna ako aj velka....
Aj my sme dali baby fotit, dokonca dvakrat, dala som potom urobit babam portrety, ale nie v ateliery ale vonku v prirode, takze je pekne pozadie, takze ich teraz dame zaramovat a rovno na stenu do spalne....Ale poculam som for, vraj fotky deti nepatria do spalne, lebo vraj sa tam robi, to, co by deti nemali vidiet 😀 😀 😀
Takze vsetkym septembrovym babatkam prajem krasne narodeniny, nech su zdrave a stastne 🙂

simonova815
25. aug 2010

na ukazku, tieto robila www.sofiafoto.sk

weiya
25. aug 2010

baby ja ked som sa nudila , som si take foto robila sama , teraz sa mi uz ale s tym nechce hrat ale niekedy sa na to znova dam 😀 http://imikimi.com/ skusila som par aj vyvolat dat, a pekne to bolo 🙂

weiya
25. aug 2010
tinnka9
25. aug 2010

ahojte. vcera som vobec nestihala, kupili sme chalanom poschodovu postel, tak sme ju s MM spolu skladali do 23,30, dnes poobede pokracujeme 🙂 . rano sa maly rozhodol vstavat ako napotvoru o 6.00, tak som cely den ako mechom prastena 😖 .
@weiya my mame presne ten isty problem, mravce stale pochoduju po kuchyni. chvalabohu v potravinach este nie su, domceky mam kupene, trochu sa mi zda, ze pomohli, ale stale sa kde-tu par najde. uz neviem, ako sa ich zbavit. chemikalie pouzivat nechcem kvoli malemu - nemame do kuchyne dvere, tak by som ho neustrazila.
@lujsa a cim robis tie odtlacky? ja som malemu pred casom len prekopirovala nozicku a rucicku na kopirke, ale chcela by som aj odtlacky do tej knizocky, co mu vediem 😉 .
oslavu budeme mat aj my. vzdy som to robila na 2x, lebo moju rodinu aj MM by sme asi naraz do bytu nezmestili, tak sme robili pre jednu v sobotu a pre druhu stranu v nedelu. ale teraz rozmyslam, ze ak bude pekne, tak spravime u nasich v altanku na zahrade naraz a mam pokoj.
tortu budeme mat tiez, darcek uz mam objednany tiez, len tie party ozdobky este nakupit. ale to az ked starsi nastupi do skolky, teraz ist niekam s oboma naraz je des 😀 .
@simonova815 my sme boli tiez chlapcov fotit a fotky sa chystam zaramovat a zavesit do ich izby na stenu.

petraas
25. aug 2010

@weiya aj ja som si robila na nete take foto su pekne ale ked som ich dala vyvolat tak nic moc a tak to radsej davam rodit tej soni...chcela by som na to ten program len na nete sa neda najst a novy stoji veeeelmi vela...
akurat dnes by som chcela skocit ku nam do fota a spytat sa kolko by stalo par fotiek v atelieri a vonku ale asi to bude drahe lebo aj svadobne u nich boli dost drahe...

kacenkalm
25. aug 2010

@petraas
@weiya
@simonova815 to su vsetko krasne vytvory a krasne fotky 😵 😵 musim sa aj ja rychlo angazovat,lebo mala rastie jak z vody a cas leti 😵 😵

simonova815
25. aug 2010

petraas, ja som dala minuly tyzden odfotit deti v Srbsku (boli sme tam na dovolenke) a za fotenie sme neplatili nic, akurat za fotky, lebo ich vyrabaju oni. To sa mi zdalo celkom fajn. Tu v Samorine sme platitli 40 € za fotenie, ako nevravim, ze je to lacne, ale raz do roka som to ochotna obetovat. Lebo ja moc nemam talent na fotenie, a kedze chcem mat pamiatku, tak aspon takto....
weiya, krasne vytvory, klobuk dole, na take nieco ja jednoducho nemam ☹

simonova815
25. aug 2010

baby na mravce pomaha cinska krieda, dostat ju kupit v takych obycajnych drogeriach, tak si aj pytajte, je to krieda, ktorou sa obopise okolo dveri, kuchynskej linky, okolo okna, prahy, zabera aj na mravce, aj na svaby a pod. hmyz.

ewwe
25. aug 2010

tak my mame s mm narodky spolu on 4.3 a ja 6.3 a zajtra maju narodky moje svagrinky dvojicky maju sladkych 17 😀
@simonova815 my sme uz sexik v spalni nemali ani nepamatam, spi tam nina tak ju nebudeme budit 😎

ak si chcete urobit take fotky, na nete je kopec takych stranok a zvladne to kazdy, len treba sa s tym pohrat, a pc to urobi za vas

luppita
25. aug 2010

baby ja nechapem, zmenila som malemu rezim, isiel prvy krat spat o 10tej a spal do 11tej a potom isiel o 14tej a este stale spi 🙂 normalne som bola kuknutci zije 😀 3 hodiny vkuse cez den uz daaaavno nespal a dnes mal este aj tu doobednu siestu, normalne nechapem 🙂 som zvedava kedy vecer pojde 🙂

petraas
25. aug 2010

@simonova815 no ja som to nakoniec do toho fota nestihla lebo sofinka si o 15 tej zmyslela ze chce spinkat a vstala az o 16 a ked sme potom isli do toho fota tak zbytocne lebo bolo otvorene len do 16tej...no skusim tam zajtra skocit ale co sestra davala davno malu fotit to bolo nejaka tie roky do zadu tak za jednu fotku dala 110 sk...ked nam robili svadobne fotky tak sme platili vela a to nam len par vytlacili a ostatne dali na dvd...ja by som bola najradsej keby nam ju len nafotili fotky troska upravili a ja by som si ich dala sama vytlacit to by vyslo ovela lacnejsie len neviem ci to tak budu chciet spravit...ved prave ze je to len raz za rok a pekna pamiatka ale aby som dala 165 eur za par fotiek tak to nechcem este keby to bolo tych 40 tak budis
@ewwe to mas pravdu ze je kopec takych stranok ale ked to vytlacis tak kvalita nic moc aspon ja som nenasla stranku kde by bola kvalita ok.

luppita
25. aug 2010

@weiya sikulka, pekne foto.
Ja by som chcela dat na vianoce urobit kallendar na 2011. Na jesen chcem maleho nafotit v kope listov, len by to chcelo profi fotak... tak uvidim ako to vymyslim. A taku foto by som dala na stenu, mame orandzovu, taku jesennu a bolo by to super. Alebo ciernobiele mam rada a detaily. No aj svadobnu by som mala rada nad postelou, ale zatial som slobodna ☹

petulig
25. aug 2010

@bobocka jaaaj ze steper, mam jeden zapraseny pod stolickou. Kua musim aj ja nieco robit ale mna to samu nebavi. Keby ze niekam hromadne na nejaky aerobic alebo co, ale neni toho kto by so mnou chodil kua,.

bobocka
25. aug 2010

@petulig vede ja by som radsej do posilky chodila,lenze pri miskovi nemam kedy (aj ked posilku mam pod oknami-v poliklinike v sasovej)mne sa da cvicit len po veceroch.mam pilates dvd (raz bolo v emme 😀 zadara) ,tak to si vecer pustim a cvicim ked mam naladu.no ked si stepper kupim,tak dame zan 30 euro( a to je ten najlacnejsi mozny) a to uz budem musiet cvicit,lebo ma bobco pretrhne ak vyhodim 30 euro do vzduchu 😀 ja uz ale musim fakt daco robit.mam 27 rokov a mlandrava som a ...no ble ble.ja zas nechcem nejak extra schudnut,mne sa pacia postavy-no ako by som to-zena krv a mlieko 😀 .ale nutne potrebujem spevnit.hlavne brucho a zadnicu 😀 bruchom mozem robit divadlo pre deti-hovoriace brucho mam 😀 😒 .ale zarty bokom,fakt uz musim nieco robit.kym sa da.cim budem starsia,tym to pojde tazsie.inak ale na rooseveltovkach bola jedna mamina(uz si nepamatam ktora) a ona sa pytala bab,ktora by nechcela chodit cvicit.nejakych par stran dozadu 🙂

kacenkalm
25. aug 2010

ja mam tiez,ale nie steper,ale rotoped(bicykel) v spalni a sada mi prach na neho.... 😀 😀 ale teraz som na nom cvicila asi 2 mesiace,lebo som potrebovala kondicku do plaviek 😀 😀

bobocka
25. aug 2010

@kacenkalm no plavky su moj uhlavny nepriatel.ja sa len stale upokojujem tym,ze faldy a strie su dan za krasne zdrave dieta 🙂 ale aj tie faldicky sa daju obmedzit a uz sa veru nemozem vyhovarat na to,ze musim okolo dietata behat-mame pevny harmonogram,vedela by som si cas na cvicenie naplanovat 🙂 .ale ja som si dala zavazok,ze buduce leto budem na tom super,ze dovtedy schudnem a vytvarujem si postavu a zesa budem krasne citit a poriadne si ho uzijem a potom na jesen znova otehotniem 🙂

bobocka
25. aug 2010

babyyyy,dnes vecer to flakate 😀

kacenkalm
25. aug 2010

@bobocka jej,druhe babatenko?no ja ked mojmu priatelovi poviem,ze som tucna alebo tak,tak mi povie:chlapa mas,dietatko tiez mame,tak si nerob starosti 😀 akoze nie som zase tlsta,to ja si len hovorim,ze som hrosica 😀 😀 ,len ta koze mi stala po porode na bruchu,ale uz som jej dala trochu zabrat....a aj tak si planujeme aj my druhe mimino tak za polroka,lebo uz taham na 31 a potom chceme stavat a neviem co....do navratu by som to chcela stihnut 😵

lujsa
25. aug 2010

Ahoj kocky,

citam,ze riesite oslavu prveho rocku,krasne sa to cita-hned si predstavim tie balony a torty a rozziarene ocka 😵 😵 Ja zatial nemam nic na vyzdobu,chcela by som veeela balonov,nejaku girlandu a pekne servitky,takze navstivim nejake papiernictvo.
U nas bude oslava prveho rocku tiez vynimocnejsia,ale tesim sa aj na ostatne.My sme vzdy pozvani na oslavy narodenin a menin synovcov/netere,deti sa z oslav neskutocne tesia a my tiez 🙂Je to sice pre mamu oslavenca makacka,ale ta detska radost za to stoji,tak dufam,ze to budem zvladat aj ja.

@tinnka9 tie odtlacky robim tou fialovou vodickou,s ktorou

A citam tiez,ze riesit cvicenie-aj mne by sa zislo,tento rok nosim dookola 3 veci,nie preto,ze by som sa do nich nenavliekla,ale kvoli rozostupu brusnych svalov v nich vyzeram hrozne...Ja by som aj cvicila,ale chirurg zakazal,vraj si este pohorsim,tak necvicim a poriadne som zlenivela...a myslim,ze sa to horsi aj bez cvicenia.

lujsa
25. aug 2010

@tinnka9 nejako mi neodoslalo cely prispevok,tak pokracujem vo vete...s ktorou sa detickam vytiera soor v puse,vola sa gencianova violet 😉

bobocka
25. aug 2010

@kacenkalm no jasne,ze ja druhe mimi planujem.keby som mohla mam ho hned.ale zas si chcem miska uzit a myslim si,ze 3 rocny rozdiel medzi detmi je ok.najlepsi je co najnizsi vekovy rozdiel,mozu byt surodenci partaci,no to by bolo asi dost narocne.ak by som teraz otehotnela,tak by to zas bolo neplanovane ako michalko bol,ale aj velmi chcene,presne ako misko 🙂popasovali by sme sa .bolo by to financne a casovo narocnejsie,no neboli by sme prvi ani posledni rodicia co by mali deti skoro po sebe.ja inak tiez zas najhorsiu postavu nemam.no som mlandrava a nabyta(tym myslim,ze mam zjavne kilecko navyse).potrebovala by som teraz schudnut 7kg a poriadne sa spevnit a bola by som spokojna.to zas nie je taky nerealny ciel 🙂 .

bobocka
25. aug 2010

@lujsa ja ked som malemu robila odtlacky,tak to bolo neviditelnou farbou,ktoru pouzivaju v fbi na odtlacky prstov.netaram 🙂 fakt je tak 😉 z uk som to doniesla 🙂 (alebo ma okaslali ,no naozaj to bolo priesvitne,taka spongia a je to vraj bezpecne na detsku kozicku) a inak ja som bola na gynde a ukzala som doktorovi brucho a ona mi ppovedal,ze co panikarim,ze ja ten rozostup svalov nemam,ze ja mam len ochabnute brusne svalstvo a ze sa to pravidelnym cvicenim moze upravit.tak dufam 😉

bobocka
25. aug 2010

@lujsa no a my mame narodeninovu oslavu o mesiac,takze ja mam na nakupovanie vyzdoby este cas.chcem to poriadne pokukat a kupit pekne a lacne.nie prve co zbadam.v niekorych obchodoch skutocne nevedia co za o maju pytat 😠 .

luppita
25. aug 2010

@bobocka @kacenkalm joooj baby ani nehovorte o cviceni. Mne sa samej tak nechce. Trosku sa snazim, cvicim taebo doma. No zatial nic moc vysledok, ale citim ,ze sa mi maly lahsie nosi. To jedine ma ako tak bavi. No musim zacat denne, alebo kazdy druhy, lebo zase ide zima a vianoce ... a to vzdy priberem aj 5kg. Eeeeeee zase by som nic nezapla ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre