V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kacenkalm
25. aug 2010

@lujsa a to sa da hned zmyt vodou?ja by som to vyskusala,alebo aj klasickymi farbami vodovymi,alebo som citala,ze este rozpustenou cokoladou sa daju robit odtlacky,to moze byt zaujimavo sladucke 😀
blba otazka,ale to sa ako prejavuje ten rozostup svalov?

luppita
25. aug 2010

@bobocka ja tiez este nemam balony, ani ozdoby. Mozno malemu namalujem vsetko najlepsie na vykres... ale asi nebude cas, uvidim 🙂 a balonov chcem velaaaaaaa 🙂

bobocka
25. aug 2010

@luppita tebe je zas naco cvicenie?som videla foto z talianska-ty si trdlo chude,ty mozes pokojne kazdy vecer torticky vecerat 🙂 inak ja sa na zimu tesim.u mna je to naopak.ja v lete aj zo vzduchu priberiem a v zime mozem mlsat a vzdy schudnem 🙂 ja viem,ze to znie divne,no je to tak 😉

bobocka
25. aug 2010

@luppita 50 balonov za 2euro daco maju v coop jednota-terno.to mi pride byt dobra cena 😉 tie si ja isto zaobstaram 😉

luppita
25. aug 2010

@bobocka diki za typ 🙂 bola si kuknut to platno v lidli? lebo u nas to nieje.

bobocka
25. aug 2010

@kacenkalm klasicke farby sa neodporucaju,lebo z toho moze mimi vychytat nejaku zlu koznu reakciu.to by som asi najprv na mini casti kozicky vyskusala,alebo najlepsie nasla bezpecnejsi sposob na odtlacenie 🙂

bobocka
25. aug 2010

@luppita bola,nemali 😠 tak dva tyzdne to tam mali vystavene a ani jedno platno z toho neubudlo a ja ked po to konecne idem a chcem im trzbu spravit,tak to stiahnu. 😠

luppita
25. aug 2010

@bobocka @kacenkalm ja som pouzila tempery, davala som pozor aby si nedal do pusi (aj ked velmi tazka skuska trpezlivosti) a nemyslim si ,ze tie 3minuty co bol od farby by mu mohlo niako vazne ublizit. ci? 😖

bobocka
25. aug 2010

@luppita ak to uz mas odkusane a nevyhadzal sa ti z toho,tak mu to isto neublizilo 🙂 .ono s tym len treba byt opatrni,lebo mimi ma jemnu kozicku,hlavne pri narodeni ked rodicia najviac odtlacky robia.ale v takomto vyssom veku je to ok myslim si.vsak zachvilku zacnu nase drobce kreslit a malovat a to budu mat farbu aj za usami 😀 .

luppita
25. aug 2010

baby mam v hlave paradnu myslienku ako si zas a znova prerobit byt (tetris s nabytkom), aj simpanz by mal vlastnu polku izby ... mame len dvoj izbak, tak musim kalkulovat s tym, No spalnu mame riadne velku a daju sa dve izby urobit, len moj drahy nevie vymurovat priecku a terz to ani nie je prijorita .... ale mam v hlave napad zo skrinami.... no su tazke a neposuniem ich sama a ked to poviem mm zase sa bude smiat, ze mi harasi.

kacenkalm
25. aug 2010

@bobocka
@luppita diky za rady,ja mam akurat to platno a farby z Lidla,ale este som neskusala....musim sa do toho pustit po dovolenke....idem ja spinkat,resp,citat si knihu este,mam rozcitanu knihu Pustny kvet,co bolo nedavno sfilmovane... 😵

luppita
25. aug 2010

@bobocka no stale mam po malom este 5kg a vsetko v bruchu ovisnutom ☹ a ked si spomeniem ako som mala pred troma rokmi v italy 47kg, joj to by sa mi pacilo 🙂

bobocka
25. aug 2010

@luppita zlata,ze 47kg 😀 to ja si ani nepamatam kedy som tolko mala.to bolo daaaaaaaaaaavno 😀 @kacenkalm pustny kvet je super.kupila som ho svokre na narodeniny.potom ked docitas si daj halima bashir a slzy puste a to je veru tiez riadna kniha. 🙂 http://www.martinus.sk/?uItem=84050

weiya
26. aug 2010

baby zas riesite tie postavi 😀 do prdele ja som z vas aj tak najtucnejsia 😀 vcera som sa na vahu postavila, ze 75 kilov, no skoro ma slahlo...ale sak co uz...
@luppita aj my si takto chystame, ze si spravime trojizbak 🙂 ked sa na buduci rok zadari jadro bytove vymurovat, tak vymurujeme aj obyvacku na polku.teda vacsiu polovicu bude mat natalka 😀 ale tym padom nasa spalna bude bez okna, ale sak to volako prezijeme 😀 a sterajsej spalne spravime obyvacku, my mame dost velke izbi, nas dvojizbovy sa niektorym trojizbovim vyrovna 🙂

tinnka9
26. aug 2010

@petraas my sme za cca hodinove fotenie platili 20€ (maly tam aj tak vydrzal asi 40minut, viac nie, lebo mu sli prave zuby a bol ako 100certov 😀 ). Dali nam to na DVD, fotky upravene, a vyvolat si ich mozme hocikde. Ja som prave teraz objednala cez happyfoto. Vlastne vzdy odtial objednavame 🙂

ewwe
26. aug 2010

ranko 😀 ja sa chystam otlacky spravit potravinarskou farbou

petraas
26. aug 2010

@weiya tak to urcite niesi najtucnejsia ja mam este viac ako ty..
@tinnka9 tak to keby sa dalo aj u nas tak za za 20 euro a na dvd tak to by bolo super...som bola v meste ale som sa tam zabudla zastavit lebo som bola strasne vytocena pretoze mame do rana ukradli bycikel...no uvidim ako sa sofi teraz vyspinka tak tom potom zbehnem

lujsa
26. aug 2010

@kacenkalm da sa to zmyt mydlom 😉 Obcas mu okolo nechtov zostane fialove,tak mu po kupani nozicku nakremujem a utriem vlhcenym papierovym obruskom a zide aj to 🙂 Ja som si tu farbu vybrala kvoli tomu,ze moze aj do pusy,aj sa v nej mamatka kupu,takze sa mi pozdavala najviac.
Ten rozostup sa prejavuje tak,ze ked si lahnes na chrbat a napnes brusne svaly,akoby si sa isla dvihat do sedu,tak ti brucho ide do spicu a medzi svalmi,ked na ne prilozis prsty citis medzeru.A ked stojim,tak mam brucho-pred tehu som ho mala uplne ploche,teraz mam stale horsie,ako sa mi cez ten rozostup vytlaca nejaka vrstva...Bola som s tym aj u gynekologa,ten mi to potvrdil,poslal ma na chirurgiu a chirurug povedal,ze musim na operaciu a necvicit,ze tym,ze budem dvihat drobca sa mi to bude zhorsovat a ma pravdu....

Baby,ja by som potrebovala,co sa tyka postavy vsetko spevnit...Schudnut ani nie,pred tehu som mala 54kg,teraz ich mam ledva,ale to brucho je o to viditelnejsie...Uz som aj rozmyslala nad tou operaciou,ale najprv by som chcela druhe babo...Aj potom to bude narocne,lebo dr ma upozornoval,ze sa nebudem vediet ani vystriet a ked 2 mesiace po operacii budem vediet vyvesit pradlo,tak budem rada...Dvihat nieco tazsie vraj vobec nezvladnem tie 2 mesiace,takze s detmi si to neviem predstavit...

@bobocka tak to mas paradnu speci farbu na odtlacky 😀 Super 😉

@weiya nas byt bol predtym tak prerobeny-my mame velky trojizbak -jedna izba ma dvoje dvere a ta bola rozdelena na 2.V jednej poloviici (s oknom) mal detsku izbu MM,v druhej casti mali spalnu jeho rodicia...My sme to zrusili a z tej izby mame obyvacku 😉

lujsa
26. aug 2010

@petraas ukradli bicykel?To uz je aka drzost 😠 😠 A kde ho mala?Ked budes chodit na prechadzky tak sa pozeraj po bicykloch,mozno sa na nom bude vyvazat nejaky pubertak 😠

petraas
26. aug 2010

@lujsa ano bicykel mala ho vo vchode a na nom este aj zamok...no je to des...zaujimalo by ma velmi kto to bol lebo este bol vo vchode jeden bicykel a ten nezobrali tak neviem...no nestaci ze sme bez penazi a teraz budeme musiet kupit nový lebo mama nevladze chodit peso...no mame velku radost

kacenkalm
26. aug 2010

@lujsa ze 54 kil 😵 ja som mala pred tehu 63kg,ale meriam 170cm,pocas tehu som nabrala asi 15 kil,a teraz stale sa drzim na 72-73kg...hroza...nie je to sice az tak vidiet,lebo samozrejme aj prsia sa mi zvacsili,ale aj tak...
inak s tymi svalmi to som nevedela,ze to tak moze byt po porode....ja by som asi isla co najskor na operaciu,aby som mohla mat co najskor babo....ved maly uz nebude taky maly,aby bol stale na rukach,ci? 😉

kacenkalm
26. aug 2010

@petraas to co bolo za zebraka,ze ukradne bicykel,este aj zamknuty? 😠

lujsa
26. aug 2010

@kacenkalm len je velmi pravdepodobne,ze ked mi tie svaly zosiju,tak pri dalsom tehu to nevydrzia a stane sa to iste..Preto mi dr odporucal mat co najskor druhe,aby som tu operaciu nemusela absolvovat 2x,je velmi bolestiva...Inak-aj ja mam 170cm 😉

@petraas mne necele 2 roky do zadu-na Mikulasa ukradli auto...Dala som zan vsetky uspory,mala som ho cca tyzden a prave som vybavovala havarijnu,takze ak by ho aspon ukradli o 3 dni neskor,poistovna by mi aspon nieco zaplatila 😠

kacenkalm
26. aug 2010

@lujsa aha,tak to potm sups na druhe babo 😀 to bolo dost blbe s tym autom,ka by som asi do teraz rozdychavala 😕 ani si uz o aute nic nepocula potom?

lujsa
26. aug 2010

@kacenkalm mne policajti hned povedali,ze sa nenajde,ze to muselo byt na objednavku...Takze som hned vedela,ze sa nenajde-policajti sa nepretrhli,ukradli mi ho na Mikulasa a zaciatkom januara mi prislo vyrozumenie,ze prerusuju vysetrovanie pre nedostatok indicii k najdeniu pachatela...Samozrejme,ze par dni pred vianocami vysetrovatel cerpal dovolenku,takze ak bolo v patrani tyzden,tak vela hovorim 😠 Este aj cisto nove gumy malo obute 😠

petraas
26. aug 2010

@kacenkalm no to by zaujimalo aj mna...
@lujsa auto?! tak to je nieco,,,to je hroza...nam kebyze auto ukradnu tak sme uplne strateny lebo mm na nom jazdi pomali kazdy den do prace a nekupovala si to auto nahodou z bazaru alebo tak? lebo to väcsinou je tak ze ked si kupis auto z bazaru alebo tak ze ti ho po case ikradnu lebo je to dohodnute...

petraas
26. aug 2010

baby ktora sa vam najviac paci???

weiya
26. aug 2010

@petraas neviem sa rozhodnut medzi poslednou a prvou 🙂 ale inac vsetky su pekne 😵

petraas
26. aug 2010

no dala som spravit nieso taketo, najprv mi spravila dve tie sa mi akosi nepacili a tak som pisala nech ich prerobi no a teraz sa mi pacia skoro vsetky a tak sa neviem rozhodnut...no skoda ze to nemozete vidiet väcsie lebo krajsie to tak je

weiya
26. aug 2010

@petraas a nevies v akom programe to robi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre