V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
26. aug 2010

@weiya tak to neviem nechce povedat...ale co som sa informovala v obchode na taky program tak stoja tak okolo 30 000 sk a na nete nemozem nic take najst

weiya
26. aug 2010

@petraas aj som si myslela, ale podla mna sa urite niekde da najst na nete ;) tam je vsetko

kacenkalm
26. aug 2010

@petraas mne sa paci s tym cervenym napisom 😀
@lujsa to je nasa policia 😠

petraas
26. aug 2010

@kacenkalm tak to je ozaj nasa policia...skor sa snazie neriesit ako riesit...mna teprva teraz volaju na vysluch a od nehody ubehlo 2 mesiace a 1 tyzden...no len neviem na co mam ist znova na vysluch ked ma vypocuvali uz na mieste...to je kocurkov

bobocka
26. aug 2010

ahojte kocky.poradna za nami.ockovanie krasne zvladnute.len mini mrnkanie bolo 🙂.michalko ma 9150g a 78cm 😉 on je tak akurat vo vsetkom.taky zdravy stred.aj v motorike(jemnej ci hrubej) aj v gagotani,vahovo i vyskou 😉 dufam len,ze v skole tiez nebude zdravy priemer 😀 inak som sa rozpravala s doktorkou o tych papuckach a topankach,tak mi vravela,ze je najlepsie ak je pevna pata,jemnucko vyvysena a ze nesmu byt super lahke,no ani nie tazke.a papucky tiez vraj treba ak maju ludia doma plavajucu podlahu,lebo,ze mimi ked chodi po podlahe bose ( v ponozkach),tak je nachylnejsie na plochu nohu.ze ked je koberec,je to ine,tam sa aspon trosku ta noha zabori,ale na uplne rovnom povrchu sa nozicka vraj tomu rovnemu povrchu prisposobuje a preto ak ludia maju doma uplne rovnu podlahu(plavajucu),tak ona jednoznacne papucky odporuca.s klenbou samozrejme.a celkom to ma aj zmysel si myslim.somsa s nou dohodla,ze kupim papucky aj topanky a pridem k nej s nimi na schvalenie 😀 ja som psychos co sa tohto tyka,ale pre mna je to velmi dolezite. 🙂

bobocka
26. aug 2010

@petraas moja,tak ty mas riadne nanic obdobie 😖 .bodaj by si ten co ti bicykel ukradol nohy ruky na nom zlamal!!!! 😠 inak ako su na tom policajti s tym dementom co vas zrazil?nieco s tym robia? ci si stale cestami ozraty brazdi? 😠 😠 😠

bobocka
26. aug 2010

@lujsa merala si poslednou dobou malemu hlavicku?pytam sa preto,lebo zo vsetkych deticiek tu ,maju len nasi chalani velke lebene 😀 my sa drzime na 48cm po dnesku.divne je,ze on ma velku hlavicku,tak mu bobco kupil teraz na jesen take bavlnene ciapocky tigger a snoopy v h&m a velkost 18-24mesiacov a su mu velke,ale na leto co ma siltovecku tiez z h&m,tak ta mu je akurat a tiez je 18-24.nechapem.

kacenkalm
26. aug 2010

@bobocka tak super,ze ste to ockovanie zvladli 😵 sikulka je Misko 😵 nasa mala chodi bosa po koberci,ale v papuckach po dlazke,lebo je studen,my mame dlazbu v kuchyni.
aj ja som chcela napisat ze bodaj neviem co by sa mu stalo,ale ty si ma predbehla 😀 😀
@petraas ja neviem,co sa stalo,preto sa nechcem blbo pytat 😖

bobocka
26. aug 2010

@kacenkalm no jeden dement zrzil petu ked bola so sofi.malicka bola ok,no peta si velmo ruku udrela.a policajti sa zas nesli pretrhnut s pomocou. a teraz znova.ukradli jej bicykel,tak zas na nervy situacia 😢.veru,kocka sa poriadne z jednej veci nespamata a zas dalsia.ale ja zas vravim,ze niekedy treba zaplatit "dan".a myslim si,ze peta uz aj s urokmi splatila 😖 .som si ista,ze ono sa to obrati a ze coskoro sa nieco super stane a petka bude mat velmi dobry dovod na usmev 😉

tinnka9
26. aug 2010

@bobocka tak som normalne znervoznela ohladom tych papuciek. my mame vsade plavajucu a dlazbu, tak som mu ich hned bezala obut 🙂 . ale zvyka si a uz pekne kraca aj v nich. co sa tyka klenby v topankach, vraj do 3rokov je zbytocna. a nas obvod hlavy - tiez cez 48cm 😉

bobocka
26. aug 2010

@tinnka9 jej vitajte v klube velkohlavych 😀 a koli tym papuckam zas nemas preco nervozniet.vsak malicky sa len teraz pustil.par dni na podlahe mu skutocne nohu neskalici 😀 .ale je fajn to vediet.ja napr stale nechavam maleho v ponozkach a az v pondelok pojdem papucky kupit.nejaky ten den navyse zas tak vela nepokazi.ale ak by babo celu sezonu behalo bose po dlazbe,potom by to mohlo mat nasledky 😒 a mozno nie.neviem.no na nahodu to nenecham a papucky isto kupim.tak ci tak som ich chcela koli studenej podlahe.takto mam o dovod naviac ich kupit 😉

lujsa
26. aug 2010

@bobocka Super,ze Misko tak dobre zvlada ockovanie ked 😵 Meralla som drobcovi pred 2 tyzdnami obvod,tak mal 49cm 😀 Mozno to do roka aj na 50 cm dotiahne 😀 K tym topanockam-akurat sme sa o nich rozpravali na plavani s instruktorkou,ona ma vyborny prehlad,robi s detickami cvicenia,aj s postihnutymi,je aj laktacna poradkyna...A otca ma ortopeda.Tiez hovorila,ze na koberci papucky nie su potrebne,ale na plavacke a dlazbe ano,ale makke.Topanocky vraj musia mat pevnu patu a podla dlhorocnych poznatkov nemaju mat ani papucky,ani topanocky klenbu,pretoze ta sa na nozicke formuje do troch rokov je horsie,ked ju topanka ma...Vraj je to nieco ako forma pre nozku,ale kazda nozka je ina a klenba sa inak vyvyja a klenba v topanke jej viac skodi,ako pomaha...Topanocka s klenbou sa ma nosit len ako ortopedicka obuv...Takze som bola prekvapena,planovala som kupit topanocky s klenbou,ale budem kupovat bez....A tiez hovorila,ze ked babo chodi popri nabytku,papucky este netreba,ale ak sa uz pusta same,tak ano...

@petraas Kupovala som ojazdene,dovezene z Nemecka,ale od kamarata,nie z bazaru..ANio v Nemecku nebolo v bazari,ale od znameho kupovane...Bolo to malicke auto-a prve ukradnute toho typu na SLovensku...

@tinnka9 aj ja budem musiet zaobstarat nejake makke papucky,len neviem kde take maju na vacsiu nozku...Vacsinou som ich videla len do velkosti 20...

kacenkalm
26. aug 2010

@bobocka aha,tak chvalabohu sa nic vazne nestalo,ale ako ja hovorievam, ''na kazdou svini se voda vari'',a v tomto pripade to plati tiez....dojde na nehoskor ci neskor... 😠 takych ludi by som dala pozatvarat na samotky 😠 a policajti?skoda reci....

bobocka
26. aug 2010

@lujsa to,ze to ma mat klenbu som pridala ja sama.to mi doktorka nevravela,len mne to prislo byt samozrejme,ze to ma mat. a vidis,vyviedla si ma z omylu.pre toto lubim konika.kazda sa dozvieme nejake info uzitocne a druha to doplni. 🙂 tak kupim aj ja bez klenby teda.ale papucky ake makke chces kupit?mne to teda len na liliputi capacky vychadza teda. co myslis? v obchodoch maju vacsinou tie oldschoolove ako keby z protetiky...http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...

salma22
26. aug 2010

fiiiha a nie su drahe tie topanocky sa mi zda na doma aj na leto dost drahe 😒

bobocka
26. aug 2010

@salma22 no su drahe,ale aj kvalitne su.ono jasne,ze najprv pojdem prevetrat mestske obuvy,no toto je tajna zaruka.ak nic nenajdem,tak si priplatim,no michalko bude mat poriadne papucky.aj ked s tym cislovanim je to tam kadejako 12,6cm a potom 14 cm?a medzi tym nic? 😖

kacenkalm
26. aug 2010

babyyyy,je tam,vidim ju 😀 😀 😀 😀 horna jednotka sa nam reze.....zbohom bezzube dasienko 😵huraaaa.....ta moja kocicka,milujem ju najviac na svete,a potom este viac....nekonecne 😵 😵

lujsa
26. aug 2010

@bobocka liliputi su moje vysnivane topanocky 🙂A Shooshoos ani nevravim-tie sa mi zdaju vhodnejsie na jesen/zimu....Ale pojdem pozriet topanocky do obchodov,ake maju a kolko stoja,aj ked tie prve topanocky su prve,tie si chcem nechat na pamiatku,ked ich drobec vyrastie 😉
Tie makke papucky som myslela take s maksou podrazkou,tie liliputi su super,ale aj dost drahe...Uvidim,co najdem,mne sa pacili aj tie z HM,co si sem minule davala link z bazaru.
A ciapocky z HM nosi aj drobec 18-24 mesiacov a poslednu,co mam mu tam kupila je mu tiez trochu velka,ale nevadi,bude na jar..Mne sa zdala velka uz na pohlad,aj MM sa pytal,ci je pre mna,alebo pre drobca 😀 Ale nosi ju,aspon vyzera byt mensia,ked je mu ciapocka trosku velka 😀
Sranda je,ze Misko tak vela papa a vazi 9150g,co je krasna vaha-ale musi mat vyborne spalovanie.Moj drobec teraz s jedlom strajkuje,je to boj a neviem z coho ma 10kg,ale asi to bude tym,ze je dlhsi a kosti tolko vazia...Len dufam,ze sa znovu rozpapa,lebo takto je to narocne..

@kacenkalm s policiou mas uplnu pravdu,mam pocit,ze su so zlocincami jedna ruka,cest vynimkam...

lujsa
26. aug 2010

@kacenkalm blahozelaaam k zubku 😵 😵 A o chvilu sa k prvej jednotke prida dalsia 😵 Ja ledva cakam,kedy sa prereze posledny-osmy zubok,aby sme mali na cas pokoj 😀

salma22
26. aug 2010

@bobocka my sme kupovali v lekarni za 6eur topanocky aj s tou klembou na nozicky aby sa jej dobre vyvijali 🙂

salma22
26. aug 2010

som zabudla ze som jej ich kupila este trochu vacsie aby mala na dlhsie a uz ich ma mesiac aj daco 😎

briketa
26. aug 2010

baby davam tip na jedlo - malej straaasne chuti zmesla kuskus,orza,mladeho ciceru a cervenej quinoi uvarene v kuracom, alebo zeleninovom vyvare, dam do toho trosku masla a ku tomu dusenu zeleninu.

topanocky sa tu pouzivaju ciste iba s makkou kozenou podrazkou, aj ked deti uz chodia. Aili ich ma tak isto. Robeezky.
http://www.zappos.com/product/7661863/color/11
a este take ponozky obsite makulinkou kozou, Hanna Andersson, svedska firma ich ponuka aj na USA trhu, ona ma vsetky veci velmi dobre. urcite ich niekto sije aj na SVK> my sme to mavali aj ako deti.
to sa len supne do pracky, su vynikajuce.
http://www.hannaandersson.com/style.asp?from=SC...

ewwe
26. aug 2010

@briketa polovica alebo vatsina tychto potravin u nas nejde kupit a ani poriadne neviem co to je okrem ciceru a kukskusu

briketa
26. aug 2010

@ewwe , online bio obchod ma vsetko
quinoa (je obilnina) : http://www.bio-obchod.sk/bioprodukt.php?product...
cicer: http://www.bio-obchod.sk/bioprodukt.php?product...
orzo myslim dostat bezne v potravinach, ved to nam varievali este v druzine. je to talianska cestovina co vyzera ako ryza

kacenkalm
26. aug 2010

baby,tak toto vam musim napisat,aj ked sa to sem asi nehodi,akurat pozeram dokument o konci sveta,vola sa to apokalypsa 2012,a vedci tvrdia,ze od tejto chvile to bude uz len horsie,a ze ten koniec pride....nejaka slnecna ziara nas zasiahne....ja neviem,ale som z toho deprimovana a bojim sa.... ☹ trochu blba tema....ale som sama doma,drahy pracuje,tak sa bojim,jak male dieta ☹

ewwe
26. aug 2010

@kacenkalm tu na konovi je aj tema o tomto, koniec sveta nebude, len ludia vraj prejdu nejakym zlomovym obdobim, a aj tak ak by bol koniec sveta, tak v tomu nezabranis, a ved sa pise ze koniec sveta- nikto nevie kedy bude

ewwe
26. aug 2010

@briketa ja som do druziny nechodila, tak neviem 😀

kacenkalm
26. aug 2010

@ewwe aha,to som nevedela,ze na konovi je aj takato tema 😵 ale aj tak sa bojim....musim rychlo supnut na druhe mimino 😵

ewwe
26. aug 2010

@kacenkalm ved ked bude koniec sveta, tak ja by som uz druhe mimi nechcela, bolelo by to dvakrat tolko ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre