V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
15. nov 2009

proc hned praseci? Snad ma normalni...drzim palce

bibnka
15. nov 2009

Ahoj, včera mi pc zasedl MM, tak jsem se sem už nedostala 😠 .

U nás noc nic moc. Tomášek se už tři dny budí kolem 12, pak 3 pak 6. Dneska jsme jedli o půl1, pak kolem4, pak 6, ale spali jsme až do půl8 všichni 4. Dokonce i robís, což je teda co říct.

MM s Robinkem jeli na nákup a já jsem uklízela. Všude jsem vysála, vytřela, převlíkla peřiny a teď vařím jen takovou rychlou čínu. Tomášek si dává dnešní druhou dvacetiminutovku, tak musím rychle, protože pak bude zase umírat hlady.

kasen, vidíš, blíží se 3.měsíc 😉 🙂

bibnka
15. nov 2009

Achal. i já moc držím palce, snad to bude ok.

achalteke
15. nov 2009

Kasen, já nevim, dělali mu nějaký odběr a prý jeden z těch - nevim čeho - je vyšší a mohlo by to znamenat právě ji, takže to poslali ještě na hygienu a čekáme na nějaký podrobnější rozbor

kasenka228
15. nov 2009

no bib, nevim, moc tomu neverim, uz par dni byla dobra, fakt hodna pres den, a pak se to zase vratilo...ted teda taky zrovna spinka, asi od 11 ve sve postylce, pr.byla vzhuru uz od 7, a byla pretazena, tak ji manzel uhoupal na balonu...
My mame dneska k obedu jeste gulas od vcera, co varila mamka. 😉

mituska
15. nov 2009

dpfsdpdsopsdosdposdfpúdsfopdfúpdfsúf§pdsofsdúpofdspofpldpfdsopodfspsdfpôosdfpúfodpsdpsdosdfppsdúfopfúdsopsdfpfpdfsopsdfúodfpsdfopfdsofdpsúosdfposdpfosdpfsdopfúsdofdspúfodúpfdsopúdfsopfdsofdpsfpdsúofsdpú

kasenka228
15. nov 2009

acha, a jak dlouho budete cekat?
Co by to znamenalo pro Simona? Musel by byt nejak v karentene nebo tak neco?

kasenka228
15. nov 2009

vitam mitusku 😠 😀

achalteke
15. nov 2009

prý do 2 hodin se to bude vědět, odveleli ho do budějovický nemocnice, ale prý jestli se to prokáže bude někde jinde. Vůbec nevim co my, asi nám vezmou krev, vůbec netušim ☹

kasenka228
15. nov 2009

tak to je rychlovka, ze zacatku jim to trvalo desne dlouho....
Acha, tak moc drzim palce, at je to v pohode.

bibnka
15. nov 2009

Kasen, zlepšení může být pozvolné, ale pokud jsou tam už takové chvilky, tak to u vás nebude rozhodně trvat 7 měsíců, jak jsi psala 😉 .

Achal, to je teda fakt rychlost. To docela koukám. Určitě dej vědět, moc na vás myslím.

achalteke
15. nov 2009

Tak kecám, zítra do dvou jako do 14 jsem to nějak popletla, no nic snad se to nepotvrdí podle mě je to fakt blbost

kasenka228
15. nov 2009

uz je vzhuru...

bibnka
15. nov 2009

U nás je už taky vyspinkáno. Trhl rekord, spal celých 40 min. 😀 Ale leží v postýlce a cosi si tam vykládá, tak ani nedýchám a nakukuju jenom škvírou. On už je potvůrka malá. Leží, mrčí, pobrekává a když projdu kolem já nebo MM nebo Robinek, tak se začne usmívat a vykládat. Už začíná vyžadovat společnost 😉 🙂

bibnka
15. nov 2009

Musím večer přidat nějaké fotky 😅

wwcko
15. nov 2009

mauik riesili sme otazku sexu. a vyriesili sme jutak, ze kazdy spal inde 😀 Uz je to oka, ale sex aj tak nebol.... ☹ este stale nemusim vymyslat vianocny darcek 😀

achalteke
15. nov 2009

ww u nás sex ještě taky neproběhl, dobrej typ na vánoční dárek 😀 mě přijde takový divný že by mi šahal na prsa třeba 😅

emamamamu
15. nov 2009

wwcko zase Martin nechce, nebo ty?
my si "uzivame" tak trikrat tydne...jakoze do zasoby, kdyby nam to Dortik uz nikdy nedovolila...😀

wwcko
15. nov 2009

Achal mne na prsa tiez nemusi sahat, ale viem o inom mieste 🙂
Ema Martinovi ostal nejaky bol este od tehu. a tema sex sa nam presunula do tem o ktorych sa nerozprava. momentalne sa tam nachadza svadba a sex. som zvedava co ta este pribudne .... 😔

kasenka228
15. nov 2009

Cauky, co dnes delate? Bylo krasne, tak jsme kocarkovali v Prokopaku. Blato mame az za usima. 😉

emamamamu
15. nov 2009

achal nejake novinky???
wwcko to nechapu...☹ Fil je pravy opak...tomu staci jen naznacit a je v pozoru a neda pokoj....😅
ja myslela, ze se predtim bal, ze by male ublizil.... A jak vy si vubec uzivate? Malinka je zdrava, hodna?🙂
holky pojdme se inspirovat a nasazejte sem recepty, ktere si jako kojici varite🙂 ja mam furt dokola rybu, nebo kureci, testoviny, ryzi, nebo kuskus a uz me to nebaaaaa :-P

kasenka228
15. nov 2009

ja jsem varila v tydnu francouzske brambory, delam jen rychlovky, pac jsem ve stresu, ze se Terka vzbudi..., nebo jsem pekla slanej strudl z listovyho testa ( spenat, slanina, syr, posypat platkama mandli nebo sezamem ) mnam

petrajurinova
15. nov 2009

Ahoj, manžílek včera slavil narozeniny, tak jsem byla v jednom kole a k PC jsem se nedostala. Takže snad později dočtu co jste nadatlovaly. 😉 Teď se mi moc nechce, takže přeletím asi jenom poslední stránku. Tady bylo odpoledne krásně, tak jsem byla s děckama asi 3,5 hodiny venku.

Emo, já jím skoro všechno, jenom vynechávám cibuli - o té jsem zjistila, že malé nedělá dobře na bříško a citrusy - po mandarince se mi malá 2x osypala. Jinak už jsem si dala i hrachovku a vepřo-knedlo-zelo. Ale nejvíc do sebe cpu vývarové polívky a smetanové omáčky kvůli mlíka (nějak těm fámám, že je to dobré na MM věřím). Dneska jsme měli super nedělní oběd - objednala jsem pizzu 😅 . A zítra bude vepřové na kmíně s bramborem.

Wwcko, u nás se pro změnu o sexu mluví až moc - několikrát denně. Zatím jsme v celibátu, protože jsem až minulý týden přestala špinit a k doktorovi na kontrolu po šestinedělí jdu až zítra. No snad nebude mít námitky proti obnovení "manželských povinností".

Achal, Peťa mi na prsa raději nešahá, zkusil to párkrát když jsem kojila Bastíka a po "mléčné sprše" to vzdal a teď to ani nezkouší 😅 😅 😅

Bibn, to naše zlatíčko už taky začíná požadovat společnost - na to je geniální starší sourozenec. Šoupnu Isu k Bastíkovi do pokojíčku na postel, on si tam hraje (když tam má malou, tak tam není sám a nevříská, že tam s ním někdo musí být) a jsou spokojení oba. 😉

petrajurinova
15. nov 2009

Mauik s tím přibíráním na váze miminka asi nemá to kolik sladkého sníš ty nic společného. Já od porodu sladké skoro nejím - vůbec na temám chuť a Isabellka je tu asi nejtlustší mimčo - podle vážení na naší kuchyňské váze už má 6,05 kg. No holt baletka z ní asi nebude, tak jí přihlásíme na těžkou atletiku a bude vrhat koulí 😀

natali1401
autor
15. nov 2009

ahojky..tak ja som dnes smutna..mala dnes uplne odmieta moje prsia a hysterici pri nich..takze sme davali um uz dnes dva krat.. inac davame raz za den a to vecer lebo vtedy nechce moje alebo teda si da a nestaci jej..inac neviem ci to neviem alebo fakt nemam mlieko alebo zlu odsavacku ... mam medela harmony rucnu odsavacku a teda dnes som za cely den odsala z oboch prs spolu 5Oml to je co ☹ 😒 cize bud mam malo toho mlieka a mala preto place pri prsach alebo to neviem a odsavacka je na houby.... inac spime nie moc najlepsie.. najprv tri max 4 hod. a potom sa budi bud po dvoch alebo po hodine az do rana...

luskata
15. nov 2009

Natali tak sme sa tu zisli, moja mala to tiez zacala znovu robit, uz som myslela ze mame tie bojkoty za sebou (dokopy asi 5 od 2. tyzdna), ale vobec sa to nelepsi. Najhorsie je, ze mi nechce ani pit z flasky. Ja odsajem tak max 80ml z oboch, ale vacsinou len 60ml, mam Medelu Swing elektricku. Prsia mam tazke, ale z toho stresu sa mi mlieko moc nespusta.
UM som este nedavala, skusam si ju prikladat v polospanku, ale to nic moc nesaje a moje MM z flasky jej tiez moc nevezie, lyzickou to vypluva, striekackou sa davi...asi fakt nie je hladna....ale cumel dudal o 106 a chce si zjest pasticku ☹ ☹ ☹ S tym spankom u nas podobne, a to este cez den spi len v kociku alebo na rukach, takze som uuuplne grogy. Teraz chova svokra, tak aspon chvilu oddychu.
Tak ti drzim palce nech to rychlo prekonate. Ja uz kapitulujem, zajtra asi budem davat cez den len z flase, nech mam prehlad co vypije a tym padom pocitam ze sa mi skoro odstavi. Aspon keby som odsala co potrebuje.... 🙄

kasenka228
15. nov 2009

Holky, to je mi moc lito, ze mate problemy s kojenim... to ja musim zaklepat, ze u nas naprosto bez problemu...mala by pila porad, odsavala jsem jen jednou, na zkousku a odsala jsem asi 170ml...tim vas nechci nastvat, je mi to fakt lito...nezkouseli jste nejakou laktacni poradkyni, kde by mohla byt chyba?

luskata
15. nov 2009

kasen, mala som jednu na navsteve, povedala ze technika je ok a ze moze byt milion dovodov preco to mala robi, u nas jej asi tecie pomaly a ona je strasne netrpezliva a este k tomu ju boli brusko, takze asi preto. A ja vela stresujem, takze problem sa este zhorsuje, lebo mlieko sa spusta este pomalsie - skusala som prsia nahrievat, teply napoj, pod dekou, telo na telo, na balone atd, ale v bdelom stave proste hysterci, ked je v polospanku tak ok, len sa mi zda ze nesaje velmi aktivne. Vobec si to kojenie neuzivam a to asi nema cenu. Stresujeme sa obidve.

kasenka228
15. nov 2009

Lus, tak to mas asi pravdu, nez byt ve stresu, tak je lepsi UM. Ja nevim jak u vas, ale my, kdyz jsme jeste byly male, tak nebyla moc moda kojit a vetsina deti vyrostla na Sunaru a taky dobre prospivaji. 😉

kocanda2009
15. nov 2009

rping - trochu se zpozdenim 🙂 24.11. jdu ke kadernici aby ze mne zase udelala cloveka 😀 😀 teda jestli se do te doby naucim odsavat s odsavackou co mi v patek prisla....zatim to nejak neteklo ☹ ☹
koukam ze tu nekdo daval odkaz na babyotisk - prave jsme to vyzkouseli tak uvidime jak nam to zatuhne 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre