V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
2. sep 2010

@kathynka myslim , ze to by bol trest aj pre mna 😀 😀

luppita
2. sep 2010

@weiya @kathynka tak to by ste vytrestali aj mna, fnuk ☹ co by som ja bez vas robila po veceroch 😀

bobocka
2. sep 2010

@luppita tak to je aka drzost 😠 jaj ,mrzi ma to moja,velmo ☹ .inak v tejto zime spat v aute,no nie vyhra veru.ja viem,ze auto je auto,no ak nemate poriadny spacak,tak by som veru muza doma nechala.to uz by bola sialena smola,keby vam aj auto do rana zmizlo. @briketa aili je strasne zlata 🙂 motylik malicky 🙂 a fakt akoze nezamknut dom a odist...to si veru predstavit neviem.ale rada by som si na take zvykla veru 🙂 @kathynka tak dufam,ze si mala krasny narodeninovy den 🙂 a yoan vie dat pusu 😉 mileee 🙂 @tinnka9 tak super,prvy den uspesne za sebou 😉 hadam aj tie ostatne take budu 🙂 inak to co si ty kupila -ta kefka na prst,tak to my pouzivat nemozme.moj misko hryzie jak cert,nehrozi abu som mu ja takto prstom zuby cistila.teraz to ma on ako hracku na hryzenie a kupila som mu oral b zubnu kefku (aj lyzicka k tomu bola)tak to my mame. http://www.rod.sk/e-shop/pre-deti/oral-b-stages-/1 inak dnes sme boli tie tenisky adidasy vratit,lebo doktorka vravela,ze su prilis tvrde na malu nozicku (aj som si myslela) a ze sa miskovi bude v tom zle chodit.tak mame tie reeboky co som link dala,tie aj @lujsa drobcovi kupila.mame 21 a je tam min 1cm rezerva,nozno aj trosku viac,no ale my to mame hlavne do kocika.misko este nechodi a ani tak skoro nezacne,tak ho vlastne budem na nozicky stavat v nich minimalne ,ak vobec,a ked uz chodit zacne,tak mu aj labka hadam dorastie 😉.uz som bola zufala z tych topanok.bata akoze hruznica totalna.deichmann mal sice ok boticky,no nejak sa mi dizajnovo nepacili a ak sa mi pacili,tak boli zas pridrahe na moj vkus.mne islo hlavne o papucky a babyyyy,na nervy 😠 kupili sme 19 v deichmanne tie oldschoolove a misko v tom chodit nevie a navyse sa mu pri chodzi vyzuvaju 😠 podotykam 19su a su mu na velkost dobre.len on ma superchudu nozicku,nie ako niektore ine miminka.jemu v tom noha plava zo strany na stranu.tak teraz co?maju tam aj ine,take macikave teple flysove co maju gumenu podrazku,tak zajtra asi za tie ideme vymenit.a ak ani tie nebudu dobre?tie maju tou gumou spevnenu patu a mala som pocit ze prave vzadu pri pate mal cm volne a nie v predu pri spicke.ja fakt neviem.tie papucky su pre mna isto dolezitejsie nez topanky navonka.v papuckach sa bude ucit chodit.tie na vonka ma viac menej aby mu na labky zima nebola.uz som z toho zufala.fakt by clovek neveril ake takze je kupit papucky pre moje dieta 😠

bobocka
2. sep 2010

baby tazky den bol.od dvanastej sme doma neboli a az vecer sme prisli .teraz docitavam co ste popisali 🙂 ja?vas zanedbat?nikdy!!!! 🙂

bobocka
2. sep 2010

@zuziiiicek17 aaa,tak misko sa lepsi.pol zajtra mozno o siedmej vstane 🙂 a to teraz aby som sa riekanky zacala ucit 😀 mam dost si ich vyspevovat na plavani 😀

inak kocky,jedaci strajk bol len vcera,dnes uz drobec papal ako predtym.no ale zas cely den sme boli prec,tak sme nenocnikovali a vecer po veceri som ho isla dat na nocnik a zas huronsky rev 😒 .tak ja neviem.raz ma skvely den a rehoce sa na nom a tlaci ostosest a inokedy nie a nie si nan ani sadnut 😒 .asi to necham tyzden tak nech si oddychne a skusim znova.nechcem ho na nocnik teraz tlacit,aj tak je na to este cas a nechcem aby si k tomu nechut vybudoval,potom to bude tazsie.inak ale misko zacal zle zaspavat.polozim ho a o 10 min je hore.potom zas a zas .mozno tie zubky nestastne ☹ jemu staci aby som k nemu prisla a pohladkala ho a dala mu dudku,vzdy sa v izbe max minutu zdrzim,ale on sa posledne dni tu prvu hodinu zaspavaciu casto budi.potom zaspi.niekedy to vsak aj dlhsie trva.dnes som sa do izby musela vratit 4x,som zvedava ci uz bude klud. a stve ma,ze len ja musim chodit.pri bobcovi sa neukludni,len pri mne.teda na jednej strane je to mile a pohladka to moje ego matky,ale na druhej strane by som bola rada keby ho aj bobco vedel utisit v noci.cez den nie je problem,ale v noci chce maminku.o tyzden by som mala ist prvy krat s kamaratkami von.chcela som maleho ulozit a na dve hodinky odist,no ak to bude takto pokracovat aj nadalej,tak nebudem moct ist nikam 😒 .akoze mna to von ani velmi nelaka,no toto je symbolicke pre mna.moja naj kamaratka ma narodeniny a minuly rok to bolo naposledy co som sa bola zabavit takto na jej narodeniny(tento rok oslavuje skor,ale minuly to bolo 18 presne na jej narodeniny) a bolo to naposledy co som bola von ako bezdetna.tyzden na to som mala michalka.som si to chcela takto symbolicky pripomenut a trosku sa odreagovat s kockami a zatial to vyzera nie velmi realne ☹

luppita
2. sep 2010

@bobocka ahojcek, bobo ale to ste potom nemuseli menit, ked ich bude mat len do kocika 😠 tie adidi boli super
a co dr vravela na to ze su tvrde? lebo mi mame tendy a su tvrde, co sa malemu moze stat? kokos co ich mam zrusit a ist zhanat ine ☹ simpimu sa v nich dobre cupita 😉 aspon, ze papucky nam sadli OK ale vidis kolko deti tolko chuti 😀

petraas
2. sep 2010

@bobocka aj Sofinke sa v takych papuckach zle chodilo a este k tomu sa na plavacke aj smykali tak preto som kupila tie ine...
myslim ze papucky su dolezite hlavne ked je plavacka...a Sofinka aj preto asi zacala chodit lebo ked nemala papucky tak sa velmi bala a ked som jej zacala davat papucky tak uplne super...bol vidiet rozdiel aj teraz sa jej lepsie chodi v papuckach ako na boso

lujsa
2. sep 2010

@bobocka tak mame rovnake topanocky 😉 My ich mame tiez najma do kocika,ja drobca vobec neruckujem,ani sa nechystam zacat,takze chodenie je u nas v nedohladne...On si je najistejsi na 4 a ja tiez,ma lepsiu stabilitu.K papuckam som sa este nedostala a citam,ze je to narocny vyber...Ja som mu vytiahla tie ponozko-papucky z HM,tie su super na doma,ale mame velkost 20/21 a to je mu male...

@weiya ty si autosedacku objednavala v babymarkete?Ja sa tam chystam kupit osobne,mame odtial takmer celu vybavu,tak dufam,ze sa nezopsuli..

lujsa
2. sep 2010

@petraas kde si potom kupila tie papucky pre Sofinku?Lebo my mame vsade len dlazbu,alebo plavacku a v ponozkach sa velmi smyka,aj v protismykovych...Takze aj tie oldschoolove papucky sa smykaju?

bobocka
2. sep 2010

@luppita no ono ak su topanocky prilis tvrde,tak nefunguje to neturalne ohybanie nozicky pri chodzi -pata spicka-,tak to moze viest k tomu,ze sa dieta zle nauci chodit.ze chodi ako vojak a teda aj cele drzanie a celkovy balans tela je zle.ale vsak mas simpiho pred ocami.tak by si videla,ze zle nozicky dviha,ci divne chodi. @petraas ono sa miskovi v tych papuckach nesmyka na plavacke,ale jemu sa ta topanocka proste pocas chodenia vyzuje aj ked je mu na dlzku dobra.ony sa zapinaju na suchy zips hore pri clenku,no aj tak sa to vyzuje nech to dam akokolvek tesne 😠 nechapem 😠

bobocka
2. sep 2010

inak toto su ony,tie papucky nestastne 😖

bobocka
2. sep 2010

@lujsa ty si ich zohnala?tie h&mkove? bobco tam bol a mali len po 19tku a on si vtedy myslel,ze mame 20 tku,tak nekupil. 😒

lujsa
2. sep 2010

@bobocka ja som ich mala este z jari,staru kolekciu-do kocika boli super,tie som mu davala,ale su mu asi male,ked sedi,tak ma prsteky uplne po koniec....Uz ich nemaju v Hm?

lujsa
2. sep 2010

@bobocka ak ma Misko tenku nozicku,tak by mu mozno boli lepsie papucky na snurovanie 😉

lujsa
2. sep 2010

Nakoniec budu najlepsie na chodenie tie Liliputi,v nich mozu nozicku ohybat ako chcu...

luppita
2. sep 2010

@bobocka no neviem co s tymi botami, mne sa zda, ze v nich pekne chodi 🙂budem ho sledovat pri chodzi a uvidime 🙂 dnes vonku ho najviac bavil obrubnik , hore a dole a hore a dole 😀 papucky mame podobne, ja som kupila na snurky, lebo so suchym zipsom by ich mal na nohe asi tak 5 sekund 🙂

petraas
2. sep 2010

@lujsa ja som ich chcela kupit v deichmane najprv som skusala take ako bobo len ruzove a potom aj na snurovanie a Sofi v nich nevedela chodit, zakopavala a dokonca ked som ju skusila dat na plavacku tak sa v nich smykala
my sme nakoniec tie papucky kupili u nas v ZOC Max obuv Altero...maju predajne Trnava, Trencin, Nitra, Dunajska Streda, Skalica, Zilina a presov vzdy v ZOC Max...my sme s nimi velmi spokojny a vyzeraju dobre ze v nich Sofi moze aj po vonku behat🙂))
@bobocka podla mna ani tak velmi nezalezi na tom ci je topanka tvrda ci mäkka ale ako je robena podrazka...my sme dostali od svokry nike topanocky a tam je podrazka rovna a sofi v nich nevie chodit...ako ty pises nevie pouzivat pätu spisku...ale co sme jej kupili my nike topanky tak tie su super lebo maju podrazku taku do oblucika cize dobre sa v nich chodi a vie pouzivat pätu spicku...podla mna treba skor pozerat na podrazku

bobocka
2. sep 2010

@petraas no ja som tou tvrdou topankou myslela podrazku 😉 zle som sa vyjadrila asi.ony sa aj nam tazko pri spici ohybali ,nie to este malej nozicke.ale boli krasne tie adidy,no co uz. ☹ nevadi.tie reeboky som chcela aj tak viac,lebo su pekne a stredne tazke a ovela lajsie sa prehnu.tie su naozaj paradne a som s nimi spokojna.len tie hlupe papucky ma stvu ☹ ja som bola s nimi spokojna ked sme boli na predajni,bola som rada,ze pekne,lacne a dobre mame,no ked sme domov prisli a zacali ich poriadne skusat,tak to uz bolo nieco ine 😢 no nic,ja to nevzdam.tieto vratim a idem ine hladat 🙂 @lujsa veru ja by som tie liliputy rada kupila,no bojim sa,ze to zle sadne.a tie su fajne drahe.take drahe kupit a potom zistit,ze su zle na nozicke,ze nesedia a znova ich vracat a prist tak o postovne ☹ sa mi nechce verit,ze v tak pmerne velkom meste ako je banska bystrica by nemali jedny poriadne detske papucky co by aj michalkovi dobre boli .musim ja aj mesto poriadne pobehat ,nie len sc europa. @luppita joj ,to by si uz spozorovala keby tie simiho topanocky zle boli.hned by si videla,ze dako divne chodi.isto su dobre,neboj 😉

luppita
2. sep 2010

@bobocka skusala som teraz a tie tendy su tvrde zvrchu, ze nestlacim spicku (aspon ho nebude boliet ked zakopne), ale podraska je pruzna a celkom lahko ohybmna 🙂 takze myslim ze su vcelku OK, aj tak za niaky mesiac mu podrastie nozka a budeme dalsie riesit a dokolecka dokola 😀 😀 😀

bobocka
2. sep 2010

@luppita ja som ti vravela,ze su isto dobre.to by si hned videla na chodzi keby zle boli 😉

bobocka
2. sep 2010

@luppita inak mas pravdu.teraz sa vynervacim s topankami a papuckami a najneskor o 3 mesiace ideme na ten boj znova ☹ .

luppita
2. sep 2010

@bobocka hej dokolecka dokola 😀
este som sa chcela pochvalit, dnes som maleho po dlhej dobe podadila na serblik a pekne tam sedel, dokonca sa vycikal aj vykakal .... radost velika, aj ked viem, ze to bola len nahodicka, ale hlavne, ze sedel od zajtra zase trenujeme.

bobocka
2. sep 2010

@luppita no vidis,super.to my si musime dat pauzu.dako sa mu na nocnicku prestava pacit,tak s tym na tyzden prestaneme a uvidime co potom bude.aj tak je to stale skoro,takze ja to nejak nesili.ale gratulaca simpimu k uspesnemu tronovaniu 😀

kathynka
3. sep 2010

@briketa prajem tvoju malemu srdiecku vsetko najlepsie k prvemu rocku, nech je aili hlavne zdrava, stastna, nech ju okolo vsetci velmi lubia a robi vam radost 🙂

petraas
3. sep 2010

@bobocka no lebo väcsinou ked niekto povie ze tvrda topanka tak mysli ze z vrchu spicka a tak...ale to neva hlavne ze sme sa dopatrali k tomu podstatnemu🙂))
no inak byby poviem vam ze mam obavy z toho ked pojdeme zhanat topanky na zimu

tinnka9
3. sep 2010

@luppita nam sa tiez stalo pred rokmi to iste, a okrem radia zobrali len kopec napalenych CD - no to museli byt nejaky pubertiaci alebo co 😒 . Kvoli par korunam spravia tisicove skody.
A nasim sa stalo asi pred 10 rokmi to, ze sa im snazil jeden ukradnut Skodu 120L, ale nemohol nastartovat, tak ju chcel "odtlacit"!!! No cisty blazon 😀 . A ako tak tlacil auto tak ho pekne krasne capli policajti. Si pamatam ako teraz - okolo 2hej v noci niekto zvonil na domovy telefon - a tam ze policia, ci mame auto takej znacky? Lebo ze chytili zlodeja priamo pri kradezi. A tiez sa tam dostal cez rozbite okno. Ale policia hovorila, ze to muselo byt pravdepodobne objednane konkretne auto. Aj tak mi to bolo divne, ze kto by sa uz ulakomil na skodovku, ale vraj tie sa kradli na suciastky 😀

weiya
3. sep 2010

@briketa pripajam sa ku gratulacii, vsetko naj malej kocke 🙂

weiya
3. sep 2010

@lujsa no najskor sme objednavali v babymarkete, no tam od nich nam dlho ziadny email neprisiel, tak tam volal mm a az potom sa spamatali a poslali fakturu, no ked uz dme peniaze poslali, tak mu volali, ze sa ospravedlnuju, ze sa im tam neaka chyba musela vludit, lebo autosedacku vo farbe ktoru sme si opbjednali nemaju, no zrazu predtym tam volal mali ju, vsetko bolo v pohode, tak a ze teraz maju uz len dve farby a tie otras volaco 😠 tak sme stornovali a ziadali vratenie penazi, tak cakame kedy nam peniaze pridu naspat,objednali sme teraz z druhej stranky co mi dala tinka, a tam uz je objednavka vybavena, dnes by sedacka mala prist, a plati sa az kurierovy ked ju prinesie, len dufam ze peniaze nam nam babymarket rychlo vrati aby nas autosedacka na 10000nevysla 😖

bobocka
3. sep 2010

@briketa vsetko najlepsie malej aili zelam 🙂,nech rastie do krasny,nech vam velku radost robi 🙂 nech ju v zivote kopec stastia caka 😉 krasny narodeninovy den celej rodinke 😉

lujsa
3. sep 2010

@briketa Krasne narodeniny malej Aili prajeme,zdravie,lasku a vsetko len to najlepsie 😵

@weiya a ktoru ste chceli autosedacku?Myslim,ze si spominala Evolvu,ze?Tu pluskovu,alebo obycajnu?

@petraas z vyberu cizmiciek mam strach uz teraz,ved kupit papucky je umenie,nieco teple cizmicky,ktore su zvycajne tvrde...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre