V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ribizek
5. sep 2010

@luppita - my smemenili postele a tiež sme riešili to, čo Ty. Nakoniec ma napadlo, že mám od segry ešte jeden matrac do postielky. Takže malý má v postielke 2 matrace a rozdiel sa zrovnal. 🙂 Však skús niečo podobné, nám to odstránenie boli dosť pomohlo. Teraz máme také maxiletisko. 🙂

ribizek
5. sep 2010

@petraas - uha, tento laptop vyzerá celkom v pohode a dobrá cena. Mne sa tiež 30 euro zdá veľa, hlavne, keď s tým ešte nevedia narábať. Ja som objednala tomu staršiemu synátorovi notebook pre deti cca od 3 rokov, za nejakých 7 euro na miminazari. Stlačíš obrázok a povie to po anglicky, sú tam pesničky a tak. U kamošky sme pozerali ten drahý dráčikovský. Jasne, že s mu to páčilo, ale skôr iba stláčal klávesy. Je tam gramatika, matematika a tak, takže si myslím, že na toto ešte musíme dorásť. 🙂
A malému Peťkovi už mám pod stromček autodráhu Playskool Tonka. Zhánam ju už po obchodoch pol roka a nakoniec mi ju kúpila u nich v meste jedna milá babenka tu z koníka a poslala mi ju. Taká som jej bola vďačná, fakt ma to milo prekvapilo. A to som sa len opýtala, že niečo podobné hľadám, kde to kúpila. S týmto sa vyhrajú obidvaja chalani. Sú tam 2 autíčka, je to od 18 mesiacov a hlavne, po večeroch sa asi budeme hrávať aj my s tatom. 😀

ribizek
5. sep 2010

@tinnka9 - presne tak, ak sadne veľkosť. Ja mám tiež nejaké po Matúškovi, na začiatku chodil málo, skôr sedel vonku v kočíku, tak sú schodené minimálne, skoro funglovky. Horšie je, že Peťko má vysoký priehlavok a niektoré neobuje ani náhodou, takže okrem jednych ostatné môžem vrátiť do krabice a odkladať segre. 😒

ribizek
5. sep 2010

no, my od včera večera poriadne teplotujeme. Zatiaľ som dala len čipok, uvidím, aká bude dnešná noc. Sme u našich, ale zajtra aj tak skočím k doktorke, nech urobí sedimentáciu. Možno je to len 6. choroba a nerada by som išla na antibiotiká. Nezdá sa mi, že by okrem teploty mal soplíky alebo iné ťažkosti. Ale uvidíme, do rána sa môže toho veľa zmeniť. Ja dúfam, že to bude len tá 6. choroba. ☹

bobocka
5. sep 2010

@weiya @tinnka9 vigantol sa ma vraj davat kazdy den 2 kvapky do jedneho roka a potom sa odporuca davat hlavne v zimnom obdobi kedze je to vitamin d a ten clovek so slnka ziskat moze a v zime tych slnecnych dni zas vela nie je,tak preto.ale do roka by sa mal davat denne.bobco siela kurat do tescovej lekarne sa na to pytat,tak poobede budem mudrejsia trosku,tak vam hned napisem 😉
cebion davame aj my a som kazala bobcovi nech sa na ten cebion multi opyta,ci je to mozna adekvatna nahrada za vigantol kedze obsahuje aj vit d.lebo tam v tom odporucani je,ze sa to moze nahradit vit d zo slovakofarmy.no kazdopadne som rada,ze som to na fore nasla.mozno to fakt nic nie je ,no je lepsie o tom vediet a ziskat podrobne info 😉 @weyia tak zas noc blbec.nic moc vikend teda 😒 .tak len talke daj ten cebion,tym isto nic nepokazis a vitamin c jej treba teraz ked je tatino chory ☹ .a vobec uz pomaly zacne aj chripkove obdobie a tam bude treba tu imunitu nejak posilnovat.

bobocka
5. sep 2010

@ribizek tie auticka mavaju aj v tescu inak.som nevedela,ze zhanas.aj alltoys predajne ich maju 🙂.no teploty veru prijemne nie su.hadam to chytro prejde. a mas pravdu s antibiotikami.cim menej ich clovek uziva tym lepsie.lebo ak sa beru casto,tak sa telo voci nim obrni a v buducnosti uz nemusia zabrat.ja si pamatam,ze istu dobu to lekari predpisovali jak cukriky 😠 .mozno je to fakt siesta choroba.to vacsinou do 5 dni prejde.najprv teplotky,potom vysyp.inak my sme ste nemali a neviem ako to je,ked ju mimi ma,tak je to len raz a basta,ci sa to moze opakovat?

kathynka
5. sep 2010

tak uz som sa vratila z vyletu...dosli sme dokonca uz kol pol 9tej, bo cesta bola sice super (bavi ma len tak soferovat, pekne po starej ceste, nech to neni nudna dialnica, pustena oblubena muzicka a ide sa), ale poviem vam, ze zahreb je pekne o nicom, po hodine sme nemali co robit, tak sme sa len tak flakali, ze ked tam uz teda sme...a to su raz taki velki jak bratislava a aj tu mame toho viac...no nevadi, aspon sme si zase zajazdili...
@weiya ja mam na elektrinu tiez smolu, ale ja som nejaka nabita ci co...pravidelne vyrazam poistky, kludne moze byt aj nova ziarovka, ja zaznem svetlo a prd a je po ziarovke...posledny zazitok bol v lete, ked sme malovali tu nasu kuchynu...uz bolo secko hotovo a sla som veci umyt do vane a zaroven bola pustena pracka...a my mame taku pracku, ze ta spinava voda vyteka do vane...a akurat jak som to umyvala, tak to zacalo vytekat, ja som tam mala ruky a mna ta spinava voda zacala kopat! uplne som nechapala, tak som skusila este raz a znova...vravim to kamoske, strcila tam ruku a nic, ze ci som blazon...tak som strcila este raz a taku supu som dostala, ze ma cele rameno bolelo...yoanov tatko mi pak povedal, ze asi mame zle uzemnenu pracku....ale aj tak je haluz, ze len mna to kopalo...

petraas
5. sep 2010

@bobocka tak som zvedava ze co tvoj muz zisti lebo ja som bola pred chvilou v tescu kupit malej teple ponozky dostali tam a tak som zrovna vliezla do lekarne sa spytat na ten vigantol a lekarnicka mi povedala ze to kazali stiahnut len distributorom vraj im nie a tak oni ho este predavaju a ze ho mozem davat kludne dalej...inak ja kvoli tomu nestresujem lebo nepisu ze to je nebepecne podavat, tak ked pojdem cez tyzden okolo lekarky tak jej skusim zabuchat a spitat sa jej na to aky bude mat nazor

ewwe
5. sep 2010

baby mne dr. povedala ze uz vigantol nemusim davat, ak chcem tak do roka, ved po roku sa uz vigantol nema davat, mala ma fontanelu uz zrastenu, tak ja uz ani nedavam od utorka a ani ten cebion som nikdy nedavala a kanavit sme dostali raz na poradni

ewwe
5. sep 2010

@bobocka preco davas umele vitaminy, ked este dost casto kojis,? ja som radsej za ovocie a zeleninu a keby som castejsie kojila tak by som nedavala umeliny, ja kojim uz iba 1x rano ale nedavam ziadne vitaminy, iba vela ovocia
ci je to fakt ucinkuju tie vitaminy z lekkarni? minule sla taka sprava ze velmi nefunguju, ale ja zasa sa do toho nerozumiem, tak sa iba pytam, nic v zlom 🙂

bobocka
5. sep 2010

@ewwe kanavit som ja tiez nedavala,lebo misko mal denne jednu flasku nutrilonu do veku 5 mesiacov, a teda doktorka povedala,ze kanavit netreba,no vigantol ano. a ako som uz pisala,mne ravela,ze do roka sa ma davat kazdy den a po roku hlavne v zimnych mesiacoch koli malo slnecnym dnom. a vy uz mate fontanelu zrastenu??? tak skoro?fiha.mne doktorka povedala,ze ono sa to zacina pomaly zrastuvat v polroku a zrastene to byva tak v 18 mesiacoch.ale zas je tu vidno,zeco dieta,to je to ine.kazde dietatko je individualne.moj misko veru este fontanelu zrastenu nema. ale ma ju mensiu ako maval(jemu aj pulzovala),ale teraz je stale citim,no nestresujem ked mi doktorka povedala,ze okolo 18 mesiaca sa to zatvori 🙂 .@petraas bobco este stale nie je doma,tak este furt nic neviem @kathynka no my mse sli cez zahreb pred 8mimi rokmi na dovolenku do chorvatska(fuuu,to uz bolo davno) a vtedy mi bolo z toho mesta riadne smutno.cele rozbombardovane,poburane budovy,no hruza.strasne smutno to na mna posobilo.no a zjavne este stale nespamatali.ale aspon si si fajne posoferovala 😉

bobocka
5. sep 2010

@ewwe mne to tu myslim lujsa odporucila a aj kathynka pisala,ze jej mamka cebion odporucila yoanovi a aj moja detska mi to odporucila.a cebion je sice ako vravis umely vitamin,no nemyslim si ,ze by skodil.ak nepomoze neuskodi si ja myslim.aj tak to babo vycika.ja miskovi tiez davam denne ovocie a nie z poharika,ale doma mu ovocie mixujem.vzdy min 3 druhy.toto je taka mini poistka.nedavam mu cebion denne,tak kazdy druhy ci treti den,preventivne. 🙂

bobocka
5. sep 2010

@ewwe a este k tomu kojeniu,ja sice kojim pomerne casto,no moja strava ma daleko od vyvazenej ,a teda z mojho mliecka sa k miskovi zas nejake super vitainy nedostanu.imunoglobulin isto,ale vitaminy velmo nie.preto sa snazim aby jeho strava dobra bola ,aby si on sam zo stravy vitaminy bral. 😉

ewwe
5. sep 2010

@bobocka ja si nemyslim ze umely vit. skodi, len niesom si ista, ci pomaha, nielen cebion ale akykolvek vitamin z lekarne
vzdy sa po case objavi sprava, ze stahuju taky liek, taky produkt... dost ma tato sprava o vigantole nasr..a, lebo ked davam dietatu nieco kazdy den do tela a teraz zistia, ze to nieje 100% bezpecnea ktovie co zatajili alebo co sa po case zisti, tak nemam doveru k tym veciam z lekarne, predsa je to na chemickej baze vytvorene clovekom 🙄 ja som citala tu na konovi ze sa z vigantolu robia oblickove kamene, tak ja uz neviem, asi sa odstahujem na samotu do lesa bez netu a telky 😀
k tej fontanele, nina tam ma este taku priehlbinku, ale dr. povedala ze je to uz ok,

bobocka
5. sep 2010

baby tak mi bobco vravel,ze oni teraz vsetci maju stiahnut viganol z trhu,ze v piatok poobede im to bolo povedane a ze zatial ziadna adekvatna nahrada za to nie je a ze si treba pockat par dni,ze podla nich najnesjkor do stredy bude jasne co sa namiesto vigantolu davat bude a tak.takze tak 😒

weiya
5. sep 2010

@bobocka ideme my teraz do tesca, tak ked tam bude lekaren tak sa tam stavim kupit ten cebion multi 😉

lujsa
5. sep 2010

Ja som vitamin C zacala davat ked mal G.asi 3 mesiace,pretoze som sa dozvedela,ze sa ho do materskeho mlieka dostava menej,ako by sa malo a nemusi sa doplnat len za predpokladu,ze ma matka uplny dostatok vitaminu C.aj to nie je iste...Takze mnohi lekari ho odporucaju podavat najma plne kojenym detom,kedze do UM je vit C pridavany.Ja ked som kojila,tak som nemohla jest kapustu,ktora ako jedina obsahuje vit c normalnom mnozstve aj po vareni,cerstve ovocie a zelenina v zime nie je,takze ja som sice uzivala vitaminy pre dojciace zeny,ale len sem-tam.Doteraz C-cko davam,pretoze ho nedokazem zabezpecit G.-ved skladovanim sa C-cko nici myslim o 12% denne a vysokou teplotou pri vareni az o 70%,takze to,co dostane v strave mu nestaci.Cerstve ovocie sice papa,ale nemame zahradu,takze kym ho kupime ktovie kolko stalo niekde v bednicke a ak tyzden,tak tam je uz toho vitaminu malo.D vitamin som zacala davat ako vsetci,ale G.z neho ako dvojtyzdnoveho bolelo brusko,tak som mu ho davala len obden a ked som to povedala dr,tak mi dobre vynadala,ze ci si uvedomujem,ze nema potrebne monozstvo D-cka a ake to moze mat nasledky...Tak som ho radsej davala,kedze do materskeho mlieka sa ho dostava malo a brusko si zvyklo,nastastie.Teraz uz to D-cko nie je take potrebne,ako ked boli deti len kojene,takze mi nerobi starost,ze ho na cas vynecham-rastie dost rychlo,takze nedostatok nema.Ale aj mna nastvalo,ze Vigantol sa musi davat denne po case zistia,ze nie je ok...

bobocka
5. sep 2010

@lujsa jej,super si to napisala.uplne s tebou suhlasim.ono cebion nie je najaky extra liek.je to len vitaminovy doplnok.to je to iste ako ked si dospely da sumak do vody.vitamin sa aky taky do tela dostane ale clovek to aj tak vycika.no na skodu to isto nie je.ten vigantol ma nastval tiez,ale som rada,ze aspon info o tom mam.nemyslim si,ze teraz zacnu posielat letaciky domov do schranok o tom ,alebo ze by pediatricky zacali obtelefonovavat matky,ze nech to nedavaju.podla mna sa to niektore matky aj o mesiac dozvedia a nadalej budu vigantol davat.ja som dnes vyhodila flasticku kde bola este stvrtina lieku. a no a co.radsej to doma mat ani nechcem.zajtra sa s doktorkou o tom poradim a uvidime co bude.v lekarni bobcovi povedali,ze oni rychlo zabezpecia nahradu(ze sa budu snazit),no momentalne ziadna nie je.si zoberte maminky napr mesacnych deticiek 😒 .nasi drobci ked vynechaju,tak to zas nie je koniec sveta,ale take male mimi to potrebuje 😒 .ach jaj.vzdy by mala jestvovat nahrada "synonymum" k danemu lieku.inak ale ten cebion multi vraj ako nahradu povazovat nemozme.no nevadi.ja aj tak multi doma nemam.pouzivame len obycajne ceckove cebion.zajtra budem mudrejsia,potom vam napisem co mi pediatricka na to povedala 😉 dufam,ze len dobre news mat budem 😉

bobocka
5. sep 2010

http://www.facebook.com/connect/uiserver.php?di... hahaha baby ,tak ta fotka co vyhrla sutaz s babybrands mala vyse 300 likes 😀 😀 😀 hmmm,to akoze my sme sa na to nechytali ani trosku s tymi nasimi 71 likes 😀 😀 😀

kathynka
5. sep 2010

@bobocka uz som to aj ja videla..a som pozerala, ze kolko ma ta mamina priatelov a ma len okolo 200..tak to snad zapojila aj priatelov svojich priatelov 🙂 nevadi, pre nas tuto su aj tak usmevy tych nasich drobcov najkrajsie, zeze?
@briketa juj, som zabudla povedat, aka bola aili krasna na svojej narodeninovej party...velmi pekny motylik 🙂

weiya
5. sep 2010

@bobocka no tak neviem bobo, babo je sice pekne, ale ta fotka si 300likes nezasluzi...a to sa tu chvalis s tymi 71bodmi 😉 🙂 😀 sak my sme sa ani na vas nechytali, my sme mali 21 😀

bobocka
5. sep 2010

@kathynka asi priskoro sme sa zapojili 😀 mali sme pockat.ti co pozerali zoznam fotiek sa k nam dole nedostali 😀 @weiya ze ta pusa neboli! 😀 ze ci sa chvalim! 😀 😀 😀 nie,ja som to tam napisala len na porovnanie.ze my sa aj s tymi pomerne dost vela likes na vyhercu nechytame ani trosku 😝 a ja som veru znamych zapojila.nie nejak vehementne,no povedala som im nech si to pozru a daju like pod miskovu fotku 😀 ale zas dali nam like aj ludia co vobec nepoznam a to si vazim hadam aj viac 😉 a nechcem byt zla,ale teraz ked som si pozrela tie fotky,tak tam boli take kraaasne babatka a mali po 8 likes.nefer.mimi co vyhralo je nadherne,zasluzene,no bolo tam podstatne viac adeptov na vitazstvo,no nevyslo.

kathynka
5. sep 2010

@weyia @bobocka uplne s vami suhlasim...babatko je velmi pekne, ale "crazy smile" tam mali niektore babatka ovela lepsi...

weiya
5. sep 2010

@bobocka no nehnevaj sa 😀 to ja len tak zo srandy 😀 😀

weiya
5. sep 2010

@kathynka vzdy to tak je v tych sutaziach, vyhra ju vzdy ti ktori veru najkrajsiu fotku nemaju ale maju velmi dobru organizaciu a najviac ludi zapoja 😝

bobocka
5. sep 2010

@weiya ved aj ja spasujem 😀 😀 😀

weiya
5. sep 2010

@bobocka ved ja viem 😉 😀

ewwe
5. sep 2010

aj ja som uz vigantol vyhodila, ja to s tymi vitaminmi neberiem tragicky, ved my sme iste nedostavali ziaden vigantol ani iny vit. d a vsetci sme narastli, aj kosti mame tvrde, aj fontanely zrastene, o par rokov budu zasa nove trendy a nase dcery budu krutit hlavami lebo oni svojim detom budu uplne nieco ine davat a ine prikrmy zavadzat

bobocka
5. sep 2010

@ewwe ja viem.my sme ziaden vigantol nemali(aspon o tom neviem ) a sme tu.ale ja zas beriem to,ze ked my sme boli mali,tak sa riadne chyby robili vo vyzive deti.kojenie sa po tretom mesiaci neodporucalo?!?!?!? akoze to je sila.moja mama mna kojila tri mesiace,prsia mala plne mlieka,odstriekavala stale do umyvadla a za to,ze sunar bol moderny,tak po 3 mesiaci mi ho nasadila 😠 a minimalne polovica z nas na tom tak bola 😠 ja zas beriem niektore veci z minulosti tak,ze ok,my sme to prezili,zvladnu to aj nase deti,no zas nerada to casto pouzivam,lebo doba je uuuuplne ina.potraviny su uplne ine(ja som v detstve netusila co je cuketa ci baklazan ,kiwi ci mango-hovorim o tom uplnom rannom detstve),pesticidy neboli verejnym nepriatelom, 😒 .v dnesnej dobe som vdacna za bio potraviny,ktore mestske maminky pred 30 rokmi veru nepoznali pokial nemali rodiny na dedinach.my sme rastli v choditkach a veru ja mam lahku skoliozu a pri chodzi sa hrbim. 😒 nase detstvo nebolo poskvrnene lahkou dostupnostou drog,beznou sikanou ci prihluplymi textami piesni niektorych slovenskych "rapperov",no dnesna doba okrem tychto a mnohych starsiakov rodicov ponuka hlavne informovanost,dnesne maminky maju omnoho viac informacii ako tie nase mamy mali. a dnes si matky z tych mnozstva info mozu vybrat to,co podla nich je to najspravnejsie pre ne a ich deti.nase mamy taku moznost nemali.preto som vdacna za to,ze som matkou prave teraz.myslim,ze sa na materstvo a veci s tym suvisiace dnes zeny mozu ovela lepsie pripravit. a ja zas pevne dufam,ze veda v buducnosti ukaze,ze to co dnes povazujeme za vhodne pre nase deti,bude skutocne vhodne a spravne a ze cas ukaze,ze sme v starostlivosti o nase deti chybu nespravili 🙂

ewwe
5. sep 2010

@bobocka no ved v to dufam aj ja, ze je to co robim spravne, tak ako nase mamy ked nas pchali sunarom, mysleli si ze robia dobre, vies ja uz neviem co si o tom vsetkom mam mysliet, ostava mi iba cakat,ako to dopadne s tym vigantolom, cas uz nevratim, ale citam studujem teraz o vigantole, niektorí su proti , iní zasa za, ako som pisala, ja uz ho davat nemusim, ale keby som mala novorodenca, neviem co by som teraz robila, mna velmi velmi nastvalo, ze nieco co sa ma davat dlhodobo uplne malickym detom nieje 100% preverene, tiez by ma zaujimalo ako na tu zavadu prisli, ci len nahodne urobili testy alebo ci sa stalo nieco horsie napr. na detoch, skratka ma to stve, ja chcem tiez iba to najlepsie pre ninu a hlavne aby bola zdrava 😔
no a citala som teraz najnovsie ze prvy prikrm sa uz neodporuca mrkva, vraj ju vela deti neznasa, no ako rychlo sa to meni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre