V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
6. sep 2010

aha, co som nasla minule v dracikovi...asi to kupim yoanovi k tym narodkam http://drevene-vlaciky.heureka.sk/dreveny-vlaci... krtecek je uz objednany 🙂

tinnka9
6. sep 2010

Kočky, aj mne sa viac paci ta zelena - zda sa mi taka vyraznejsia, veselsia 😀 . Ale zas keď sa snazim predstavit si v nich martinka, tak ma to stale taha k tej modrej - no modrooky blondak 😉 . Ak chodievate do H&M, nevsimli ste si nahodou, ako vyzeraju nazivo? 😉 😉 😉

tinnka9
6. sep 2010

@kathynka ta stranka, co si dala link, sa mi neda otvorit ☹

kathynka
6. sep 2010
bobocka
6. sep 2010

baby no veru moja starka je riadne cislo.clovek by povedal,ze s vekom trosku skludnie,no ona praveze naopak 😀 .@kathynka tato moja starka je z brezna 😉 ja som sa tiez v brezne narodila 😉 sme huganky 😀 @tinnka9 ja som za zelenu,ale len koli tomu,ze je zivsia 😉 ja sice zelenu sialene lubim,ale aj ta modra je krasna.vyborne si vybrala 😉 len ta zelena je veselsia trosku 😉

bobocka
6. sep 2010

@kathynka perfektny je ten vlacik 😉 ja mam lahku uchylku na macka pu,takze ja som nim nadsena 🙂

kathynka
6. sep 2010

@bobocka ja som tiez uchylna na macka pu 🙂 jejdanenky, moj tato je z brezna...

luppita
6. sep 2010

@ewwe @bobocka boze, jake zle s tym vigantolom, fakt ma to nastvalo, uz ho malemu nedam, ja som mu ho davala do flasky s mlieckom ani nevie, ze ho jedaval. Fakt ma ten clanok na.sral. 😠
bobo ten cebion su tiez kvapky? Ja som malemu okrem vigantolu nic nedavala, ale teraz na jesen a zimu by som mu niaky ten vitamin chcela dat. Ovocie papa, ale aj tak . Da sa to kupit bez predpisu?
fakt super babku mas 🙂 zabava musi byt 🙂
@tinnka9 modroocku by som kupila asi modru, ale som za zelenu (tazko sa tu budes pitat, ktora je lepsia, ked viacere sme tu uchilne na zelenu) . No naj bude, ak mu ich oskusas nazivo a uvidis v ktorej bude frajer 🙂
@kathynka super vlacik, mne sa moc pacia drevene hracky 🙂

Baby vcera som malemu urobila akoby izbycku, rozdelila som jednu izbu (mame len 2izbak), ale super to tam ma (jeden z darcekov k narodkam, este musim ist pokupit niake dekoracie....

Dnesna noc bola tiez tazka (pre mna nie, ja som si to uzila) drobec za zobudil o 3tej a hodinu nevedel zaspat ( zubki), uboleny bol cely a nakoniec zaspal na mne, na brusku, hlava na didku .... nadhera, vobec mi nevadilo, ze musim byt hore, aj ked uz zaspal, este asi pol hodku som ho tak drzala a hladkala.... ked bol miminecko tak spaval na mne a zboznovala som to, nohy mu koncili na mojom bruchu a teraz taky velky ale nadhera, milujem ho. 🙂 nakonic som ho dala len mezdi nas a mnam mnam mnam, aj tatovy sa pacilo, ked sa zobudil a maly cely rozvaleny cez neho.

luppita
6. sep 2010

@weiya no ale asi lepsie ako keby lezal s vami v posteli 🙂 uvidis ci z toho este viac neochorie.

kathynka
6. sep 2010

@luppita cebion je bez predpisu a obycajny ceckovy stoji do 5e a multi stoji okolo 5e...

kathynka
6. sep 2010

ja som sa chcela opytat, boli ste uz niektora v nejakom materskom centre, len tak sa pohrat s novymi hrackami a byt trosku v kolektive? ake to bolo? ja som rozmyslala, ze by sme s yoanom tak raz za tyzden do takeho centra zbehli...

luppita
6. sep 2010

@kathynka mi sme chodievali uz v zime aj na jar (mame centrum kusok od domu), sice to bolo len pre maminky, kedze deti mali 6mesiacov 😀 ale uz sa tesime, lebo otvorili zase (cez leto bolo zavrete) a asi tam zajtra hned aj pojdeme, simonko sa tam uz aj pekne vyhral v juni a deticky ma moc rad .... je to super, lebo je to nove prostredie a zaujmave pre deti .... teraz uz aj chodi, tak sa tam naozaj tesime. 🙂

lujsa
6. sep 2010

@bobocka veru,moj starky je este stara skola 😵 Ono je to kazdodenne chodenie na cintorin o ton nezvycajnejsie,ze on ma velke problemy s chodzou-ma barlu a jednu nohu kratsiu,vo vojne mu prestrelili kost,tak je rad,ze mu zachranili nohu a ze teraz -na starobu ako tak chodi.On ide na ten cintorin tak,ze v jednej ruke barla,v druhej kytica,pri hrobe ma skryty v kriku taky kmen od stromu,na ten si sadne a aspon hodinu.
@tinnka9 ja by som kupila modru.Aj zelena je krasna,ale modroocko vynikne v modrej a paci sa mi trosku viac 😵

@luppita krasne si si to uzila 😵 Ja som kazdu noc hore zo 10x,tak si to vstavanie neviem tak uzit,ledva vstanem,ale skusim to brat pozitivnejsie 🙂

@kathynka my chodime len do detskych kutikov,v MC sme zatial neboli,mame ho tu blizko,ale odporucili mi tam ist,az ked bude G.poriadne sam chodit...Tak uvidim,ci pockame,alebo tam zbehneme skor.

weiya
6. sep 2010

@luppita no tatovi to vypoteniepomohlo,vcera uz mu ovela lepsie bolo, len neska to talka chytila, soplik jej tece stale, az po bradu, len so servitkom beham a utieram, nechce si dat odstat,spinkat sa jej neda ani cajik sa jej pit neda lebo plny nostek ma ☹ a citim to uz ze to aj na mna lezie,, uz ma hrdlo zacina bolet a tak celkovo na nic mi je...od 12 do 13.30 sme tu placu a placu mali, teraz sa mi ju troska ukludnit podarilo,ale teplotku myslim ze nema, no zajtra k dr pojdeme, ked teda este dnes na pohotovost nahodou neskocime...

weiya
6. sep 2010

@luppita aj my mse tak s talkou neska poobede spali, ze mi spala na bruchu 🙂 😵

luppita
6. sep 2010

@lujsa nemusi chodit a vyhra sa tam, hudbu tam pustaju (spievate si tancujete), ak je niake dobre MC, tak kym on sa hra teba naucia prvu pomoc.... a rozne ine prednasky .... ja som bola velmi spokojna a naozaj sa tam uz tesim 🙂 u nas su aj vseliake tvorive dielnicky, divadielko.... ale na to si este asi pockame 😒

petraas
6. sep 2010

baby, no Sofinka mi teraz spravila riadny sok...potrebovala som si nieco vybavit a tak som telefonovala a ona medzitym zobrala jeden zosit kde bola pripnute kancelarska spinka...po ukonceni fonu kuknem na nu a zosit potrhany a spinka nikde a cosi mala v ustach...pozeram spinka ozaj nikde a hned som na nu zacala kricat ze daj von ale uz neskoro, prehltla to....kurna taky sok som mala ze teraz som nevedela ci rychlo volat k lekarke alebo cakat kym sa vykaka....zdvihla som ju zo zeme a ani neviete ako velmi mi odlaho...spinka bola pod nou

tinnka9
6. sep 2010

No baby, dik za rady, a som zas tam, kde som bola na zaciatku 😀 😀 😀 . Ale mlady to vyriesil, som mu ich ukazala a ze "zelena" - tak bude zelena. ale ako ho tak poznam, svoj nazor este 300krat zmeni 😉 . @luppita tak na zelenu som uchylna aj ja 😀 . vyskusat sa daju len v H&M, a to je len v BA a Nitre, co mame dost od ruky. takze musim len objednat 😉 . @kathynka ja som bola minule prvykrat s oboma detmi u nas v takom hracom centre - je super, lebo je tam velikaaansky komplex smykalok, hojdaciek, domcekov, a kadejakych atrakcii. je to kryte, takze aj ked vonku prsi. starsi sa tam vyhra tak, ze o nom aj hodinu neviem, len co sa pride obcas napit. a matus sa tam tiez pekne hral - zakotvil v takom domceku, kde bolo asi milion tych malych lopticiek, tak tie vyhadzoval cez okienko von - by tam tiez aj hodinu vydrzal 😀 . ten vlacik je perfektny, yoanovi sa bude urcite velmi pacit 😉 . @weiya no chudatko male, to je to najhorsie, ked to drobcek chyti ☹ . nech ste skoro fit 😔

luppita
6. sep 2010

@weiya jeeeejda prepac, som vam to niako predpovedala, ☹ ☹ ☹ dufam, ze vam bude skoro lepsie 🙂 ja sa tohto tiez desim, tato stale niekde beha a ked nam domov nieco prinesie tak amen ☹ teraz by si mal tato zobrat docu ked mu je lepsie a postarat sa o vas 🙂 ked vam to domov dovliekol 😠

tanias
6. sep 2010

@petraas
Tak to bol riadny ochlp tééda.. 😕 aj ja som sa tak raz naľakala.. ale zase s 1 centovou mincou.. som sa hrozne zľakla, lebo začala plakať a ja som práve dovárala obed a mince nebolo!! ale našťastie ju mala ukrytú v dlani!! 😲

petraas
6. sep 2010

@tinnka9 mne sa viac paci zelena ale kebyze mam modrookeho blondiaka tak kupim modru
@weiya zelame skore uzdravenie🙂

petraas
6. sep 2010

inak baby dnes som musela ist na postu a cestou mam lekarku tak som u nej zabuchala kvoli tomu vigantolu, som jej to povedala a ona ze zatial o nicom nevie ani nic nepocula a tak mi volala do lekarne a oni vraj tiez nic nepoculi ani o nicom nevedia...povedala ze kludne ho mozem davat dalej lebo keby to bolo nejake vazne alebo nebezpecne tak urcite by o tom vedela...tak som si dala predpisat novy recept lebo nam uz dochadza vigantol a isla som do inej lekarne a pytala som sa tam na to a oni tiez o nicom nevedeli tak som povedala kde som to citala tak sa na to pozreli a vraj ho mozem nadalej davat...inak ma sa uzivat do dvoch rokov

luppita
6. sep 2010

@petraas ja sa tiez pojdem opitat, chcem ten cebion kupit 🙂 Ja som sa dnes tiez trosku zlakla, maly sa dostal k stolu s pocitacom a tam ma tato vseliake blbosti a jedine co urobil, ze slacil gombik, zapol ho a spokojny odisiel 😀

Baby maly mi spi uz 3hodiny (weeej), ale normalne neviem co zo sebou 🙂

bobocka
6. sep 2010

kocky,tak ja som bola u doktorky koli vigantolu.povedala mi,ze sa to dozvedela az dnes rano,ze oni to vlastne vyhlasili v piatok poobede.teraz vsetky lekarne vigantol stahuju (bobco bol vcera v jednej,ja dnes v troch a iba v jednej nic nevedeli,ostatne vsetky vigantol stahuju dole) doktorka mi povedala,ze my sme uz velki,ze mame teraz stastie trosku,ze vigantol az tak velmo netreba uz,aj ked ona ho stale odporuca.som sa pytala na cebion multi a ona vravela,ze ono to sice obsahuje aj vit d,ale v malom mnozstve,ze to adekvatna nahrada nie je.ze je taka nahrada,ale to je kapsula jednorazova a na 6 tyzdnov sa nic nemusi davat a potom zas.to je ale na lekarsky predpis ,bezne v lekarni sa kupit neda.tak sme sa dohodli,ze pockame tyzden co z toho bude.ze zatial budem davat cebion multi (4.50 euri-to poistovna nehradi) a o tyzden sa pridem opytat,ze ake ma ona info a ze co teda dalej,ci budeme pokracovat v cebione ci dame tu jednorazovu davku. ona sa to fakt len dnes dozvedela,takze vela o tom nevie,ze do tyzdna hadam mudrejsia bude.ale vravela,ze vigantol moze po case tak zmutniet,je to na olejovej baze a teda to je to co tam nemalo byt.ze to s tou nestastnou gumou tak zle reagovalo.ze oni to kedysi robili ako klasicke kvapky s klasickym kvapkatkom,tak mozno sa teraz k tomu vratia.len potrva kym zasoby doplnia a flasticky pomenia.ale to mi ona nepovedala,to len tak mna napadlo,ze to by bolo rychle a mozne riesenie. 🙂 @kathynka pocuvaj,opytaj sa prosim na to mamky.celkom by ma aj zaujimalo,ze co ona na to povie.a yoan berie vigantol ?(teda ci ste ho stiahli aj vy uz-teda clarisse) mne doktorka vravela,ze napr v anglicku vobec ziaden vigantol nedavaju. a je to pravda.ani jedna moja kamaratka ho nedavala dietatku.no som zvedava co zas z toho bude 😒

kathynka
6. sep 2010

@bobocka no, takto ti poviem...kedze mamina uz nerobi, tak o probleme vigantolu nevie...ale kazdopadne vravi, ze vit.D by mali deti brat minimalne do 1 roka, niektore az do 15-18mes, zalezi, kedy sa uzavrie velka fontanela...a ze deti, co nikdy nebrali vit.D, tak na nich to bolo okamzite vidiet, vzadu mali hlavicku makku jak pingpongovu lopticku a ptom mali rachitidu a museli hned do nemocnice, kde sa im pichal vit.D...yoan vit.D uziva, ale on ho ma z francuzska, tak neviem, ci to je len pripad konkretne vigantolu alebo vseobecne vit.D...a este mama povedala, ze to moze byt zla len urcita sarza, ktoru je potrebne stiahnut a potom sa bude normalne pokracovat...

bobocka
6. sep 2010

@luppita aj mne michalko vcera v naruci zaspinkal. 🙂 cele spravy sme tak pozreli.ja v neeeeskutocne nepohodlnej polohe a on v naruci spokojne odfukoval.ale sa mi veru pripomenuli tie casy ked bol malunky a bolo to veeelmi mile 🙂 .@tanias @peetras tak to ste mali stastie.ono sa to ale fakt niekedy neda.staci hlupa sekunda a je to.dietatko nevie co je zle,a a ze aj hlupostou si moze velmo ublizit.bobcova sesternica tak vyberala patkorunacku brunovi z krku a ze minule si zas sinter vopchal goralku do nosa 😅 akoze tie deti sa riadne navymyslaju 😀 @weiya fuha,neprijemne.chudiatenko male ☹ akurat dnes sme sa s lekarkou o tom bavili a vravela mi,ze na bakterialnu a virusovu nadchu je teraz super novinka sterimar med.to sa dava 2-4x denne jeden vstrek a je to vraj senzacne.ucinne 😉 http://www.sterimar.sk/index_med.htm a este aj na akutnu natchu je nasivin soft kvapkadlo http://www.nasivin.sk/nasivin_soft001.htm .@lujsa tvoj dedko je ten najromantickejsi muz na svete.takto velmi milovat zenu-babka bola stastnou zenou,ze takeho muza mala 😉 @kathynka ja som este v mc nebola s miskom no chystam sa isto .najneskor do mesiaca.len dobre veci som na to pocula 🙂 a jedno mc mam hned za domom,z okna nan vidim,tak sa tm pojdem pozriet 🙂 .inak uz nam dnes konecne ten ergonomicky nosic prisiel,tak idem majstrovat s popruhmi 😀

kathynka
6. sep 2010

a este vam maminka odkazuje, ze ked sa bojite teraz davat vigantol, tak mate davat A-D vitamin kvapky...tiez sa davaju 2 kvapky, ale len od pondelka do piatka a vikend je pauza...

bobocka
6. sep 2010

@kathynka dakujem za info.inak ale ten a-d vit je len na predpis.ci aj bezne sa to da kupit? ja si myslim,ze nic nepokazim ak budem davat tyzden len cebionn multi a potom o tyzden budem mudrejsia ,ze co a ako,ci sa vigantol vracia,ci ine daco bude,ci co.ja som citala prib letak o tom a-d vit kvapkach a tam je,ze 1-2kv denne ak je to preventivne. ale o vikende bez tam nepisali.na to asi lekar upozornuje ked to predpisuje,ci?

kathynka
6. sep 2010

@bobocka mama si uz nepamata, ci to bolo na predpis, ale ta pauza sa tam dava pre taketo male deticky, bo inak to beru aj velke deti, aj dospeli...

weiya
6. sep 2010

skoda baby ze mi tu ziadne materske centrum nemame, hned by som z malu isla, my tu mame len v skolke take nieco, tam sa chodi na hodinku pohrat s detmi, ze na cvrckov sa to vola, od oktobra by sme aj my mohli chodot, strasne vela zaujemcov o to vsak je, ved ani sa necudujem na cely hlohovec, tak som zvedava ci sa tam vlastne dostaneme...

dakujeme baby, neboj
@luppita urcite si to y neprivolala, mala to od tata vzdy dostane a potom aj ja.chvalabohu zatial vyzera v pohode az na ten soplik, tazko sa jej dycha... manzela som poslala kupit ten cebion, myslim ze s tym nic nepokazim, nabuduci tyzden ideme k dr na ockovanie, potom sa na to opytam...ten vigantol, neviem ci mam dat, dost zameskane mame, no neska som ho nasla, a ten gumeny vrchnacik s ami zda volaky vyblednuti...tak radsej nedam a potom sa na to aj u dr opytam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre