V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
9. sep 2010

@weiya checkni na loto.sk.tam si das overenie tipu,do tabulky das vase cisla a hned ti ukaze ci si vyhrala.drzim palce.ja som zas AZ jedno cislo trafila 😀

kathynka
9. sep 2010

@bobocka ani tie leros nie su sladene, to su obycajne bylinkove sypane cajiky, maju ich aj v lekarni aj v potravinach...viem, ze hipp ma aj ciste caje, mala som tu "cest" robit mesiac pre nich...

weiya
9. sep 2010

@bobocka teraz som sa dozvedela, ze nakoniec to nepodal 😠 cez internet podavs?aj my, predtym sme cez sms, teraz cez net 😉

kathynka
9. sep 2010

@weiya @bobocka vy ste teda hazarderky...kedy mi vyhrate nieco na to moje koleno? 😀 😝

luppita
9. sep 2010

@weiya jooj, no nakoniec este aj ty si na gauci ☹ tak skore uzdravenie prajem 🙂
@bobocka mne maly pekne pije vodicku, ale vypije aj cajik, teraz mu ho davam, kedze chcem ako ty, aby mal teple, bolo mi divne davat mu teplu vodu 😎 Prave dnes som rozmyslala, ako vymyslim aby ostal cajik teply vonku, asi to budem riesit teramoskou. Mam termoobal, taky s polistirenu, ale tam sa mi zmesti obyckova flasa a nie avent hrncek 😠
@tinnka9 tento aventacky vyzera fakt dobre, na zimu super...

weiya
9. sep 2010

@kathynka snazime sa snazime, aby to bolo co najskor 🙂 😀 😀

weiya
9. sep 2010

@luppita diki.lupi,neska uz je lepsie, ze uz ma aj do spalne mm pusti 😀 😀

tinnka9
9. sep 2010

@bobocka tak to hej, mas pravdu 😉

lujsa
9. sep 2010

Ahoj kocky,citam len posledne dve strany,nejako nestiham 😀
@weiya skore uzdravenie prajem 😵 Ta bundicka je o dost tensia,ako tie z Nextu,ale na teraz je fajn 😵 Peknucka je 😉

@bobocka aj ja davam G.len vodu,caj som neskusala-mne nie je po voli davat mu bylinky,ked je zdravy.A sladene caje uz vobec nie,aj ked laktozou,potom by sa len tym nalieval,vymyselnik maly.Ked bude vacsi,na chut mu dam aj stavy,ale na smad ho chcem naucit len na vodu.
Ja tiez riesim termoobal,nejaky musim najst,ja mu budem davat vlaznu vodu,ma ju rad.ALe on pije z normalnych flias od vod,co maju ten uzaver pre sportovcov,tak budeme musiet presedlat na nieco ine.

lujsa
9. sep 2010

Nas drobec ma tiez ofinu,co mu ide do oci,chystam sa ho ostrihat,ale neviem ako.Povodne sme planovali masinkou,ale ked sa MM naposledy nou strihal,hovoril,ze ho sticuje,ze ju asi treba nabrusit.Da sa to vobec brusit?Neviete?

bobocka
9. sep 2010

@lujsa tie cajanek cajiky su fajne aj ked sladene nie su,no ta hippka bio ovocny nesladeny podla mna fajny nie je.misko proste caj nechce.on ho vypije iba ak je veeelmi jemnunko vyluhovany,takmer vobec.mne ale prislo byt divne mu davat na zimu pot teplu vodu,vsak to je hnusne,tak preto som chcela aspon aku taku chut cajikovu 🙂.ale vlastne som rada,ze misko cajiky velmi nechce a ze dava prednost vodicke.ved to je pozitivne 🙂 @lujsa ja tiez chcem najar michalka strojcekom prejst,ale ked bobca striham,tak ho to sem tam kvace,mu to akoby trha vlasy 😖 . a to veru ja na michalka nedam.strojcek mame remlington,takze celkom fajn.a fakt netusim ci sa to da nejak brusit.mohlo by sa.musime pozistovat 😉

tinnka9
10. sep 2010

@lujsa my mame doma tiez taky strojcek, ze ked som mata s nim strihala, tak pistal, ze ho to sticuje - normalne mal z neho fobiu 🙂 . Ked som povedala, ze ideme sa strihat, tak hned mi hovoril "ale noznickami, strojcekom nie". No raz som ho zobrala do kadernictva, tam ho strihala strojcekom - a super 🙂 . Odvtedy len strojcekom, ale musi to byt stale v tom istom kadernictve 😀 . Ci ich brusia, veru netusim.

ewwe
10. sep 2010

tie noze na strojcekoch sa daju brusit, ale iba u odbornika doma to isto nenabrusite

weiya
10. sep 2010

@bobocka presne jak ewwe pise, da sa to nabrusit u odbornika, on to brusi s neakym speci brusnym kamenom na to 😉 ale neviem presne kde, alebo co,my co sme mali doma strojcek tak sa vyuzil len par krat zatial, tak ho netrebalo brusit, ja som s nim raz chudaka mojho dedka strihala 😀 vsetky vdovy v dedine sa potom ponom obzerali 😀 😀

weiya
10. sep 2010

@lujsa dakujem, uz mi je trochen lepsie 🙂

ribizek
10. sep 2010

@weiya - neboj, však sa 1 by si zvládla. Pred spaním. 😀
Skúšala si už napríklad cez slamku? Ja som s Peťkom začala piť kaše večer, robím také redšie, aby to tieklo a pomaly ho pripravujem na fľašu, ked sa zobudí v noci a bude kríza. Matúško mi fľašu a cumle odmietal úplne, ale ked som musela prestať kojiť, tak som skúsila dať mu v noci mlieko a chytil sa. cez den mi síce mlieko nevypil /chytil sa až nedávno na Caro a kakao/, ale v noci vypil 1-2 fľaše. Nebolo to síce ideálne riešenie, ale aspon pil. 🙂 Nachystala som do fľaše, do obalu, aby nevychadlo, okolo pol noci sa zobudil, vypil a spal do rána. Ale potom sa od toho pekne odnaučil, až som bola prekvapená, že to išlo bez scén.

ribizek
10. sep 2010

@bobocka - mňa na to vypísala lekárka. Ak kojíš, tak môžu byť vraj skreslené výsledky. Aspon tak som počula. Mne teda povedali, že cca 2 mesiace pred tým by som nemala kojiť. Ale pani, čo ma tam objednávala, sa iba usmiala, tak neviem. Však to je daleko, dovtedy sa aj tak pomaly budeme postupne odúčať.
A pri tehu by to asi nemali byť. Síce sa robí sono bábätka, ale neviem, či je to rovnaké sono. Ja som bola už raz objednaná, ale zostala som tehotná, tak som to zrušila. Neviem, nechcela som zbytočne riskovať. Však sa opýtaj tvojej doktorky, alebo si tam zavolaj. Ja by som asi v tehu nešla. 🙂

ribizek
10. sep 2010

@bobocka - vieš, kde mi vydržala fľaša v najlepšom teple? V kočíku pri malom zabalené v deke pri jeho nohách. 🙂 To bolo lepšie ako všetky termoobaly. 🙂

@tinnka9 - no jasne, čaj to nemôže pokaziť, 🙂 Len ho nemôže byť veľa, nech sa to dlho nepije. Len tak šup-šup a potom šup vypotiť sa do postele. 😀

lujsa
10. sep 2010

Dakujem za rady so strojcekom baby a neviete,kde sa to brusi,myslim-u akeho odbornika?My mame ten strojcek dost dlho,kedze MM ho pouziva kazdy mesiac,tak to tupe kludne moze byt.Takze uces na oslavu prveho rocka robit nebudeme,nestihame-kedze oslavy mame cez vikend,ale neskor nieco poriesime.

@bobocka to,ze tepla voda je nechutna su nase predsudky,aj ja som ich mala,ale MM,ked je chory pije vlaznu vodu,aby ho nebolelo hrdlo.A on ma vyviedol z omylu.Takze kludne davaj vlaznu vodu,ked Miskovi chuti 😉

@ribizek
@weiya aj ja pomaly dostavujem,dokonca G.uz prijal flasu s UM,co je velky uspech.Vecer mu davam kasu s UM a mixujem mu ju v sejkri,on sa na to veeelmi rad pozera a pisti za kasou.A prvykrat prijal UM,ked som mu ho miesala vo flaske,on to videl a vyzeralo to presne ako sejker,ked v nom miesam,tak pistal a ochutnal UM a aj vypil.Odvtedy ho rano vypije bez problemov,pomaly zacnem davat aj vecer.Vcera som bola u gynekologa,pretoze ja nonstop cely mesiac spinim a vysetroval ma,sono robil a vsetko ok,takze to mam podla neho z kojenia,niektore zeny to takto maju a navrhol mi,ze zablokuje kojenie,co som odmietla,tak si to mam rozmysliet.Ono to spinenie nejako vydrzim,horsie to je cez menzes,ktory mam neskutocne silny,preteciem hocikde a kedze vlozka nepomaha,musim ho presediet na wc a to je velmi neprijemne.Ale ani sa necudujem,ked v polke cyklu mam podla sona sliznicu v maternici 13mm a este 10 dni ma caka,kym pride menzes,to si zas uzijem 😒

tinnka9
10. sep 2010

@lujsa ked sa rozhodnes uplne skoncit s kojenim, podla mna sa ti mliecko postupne samo strati 😉 . ja som chodila 2dni natesno obviazana, a stacilo. a este som pila salviovy caj 😉 . tiez by som nenechala do seba pchat kadejake "sajrajty", pokial by to nebolo nutne samozrejme.

ewwe
10. sep 2010

@lujsa skus sa popytat v kadernictve

luppita
10. sep 2010

Caute kocky 🙂 dnes sme boli na vylete v BA, s kamoskou na nakupi v EUROVEi 😀 teda riadne velke to je, dnes som tam bola prvy krat a normalne som aj zabludila 🙂 Chcela som si kupit niake tricko, 😀 😀 😀 nasla som jedno super, modro biele pasikave, dlhy rukav panske (kupila som ho tatovi) v inom obchode som objavila take iste (kupila som Simpimu) a ked som sa rozhodla, ze aj ja chcem take a budeme vsetci rovnaky, nic, ziadne nemali, ani jedno jedine, trosku podobne 😠 😠 😠 takze som si nic nekupila, ale hlavne ze moji chlapci maju rovnake tricka 😀 😀 😀

luppita
10. sep 2010

@lujsa moj drahy pouziva strojcek dost casto, este nikdy ho nebrusil, vzdy rozobral tu hlavicu, poriadne vycistil, ked mi ukazal co tam je pozachytavane (tam kde nevidis) 😝 a naolejoval tie cvak cvak veci (normalnym olivacom).... nechal tak nech sa to tam poriadne rozleje uplne vsade a funguje jak naolejovany sroj 😀 😀 😀

luppita
10. sep 2010

joooj baby a este jeden gol, Simpi vcera zacal cuvat po 4roch 😲 normalne som kukala, ale dnes zacal cuvat v stoji 😲 😲 😲 strasne sa na tom bavi, asi ze nevidi kam ide, alebo co 😀 😀 😀

zuziiiicek17
10. sep 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6976984&tab=5
co poviete ? ako budete riesit zimu vy ?

bobocka
10. sep 2010

@ribizek a preco ta vypisala na to lekarka?preventivne,ci? celkom ma taketo veci zaujimaju,lebo mne to este ani raz nebolo ponukane.a ja sa takychto veci bojim.ja sa radsej dam prezriet 4x do roka ako sa na to vykaslat a neskor vo vyssom veku si trieskat hlavu o mur,ze som bola hlupa a nezodpovedna.vies co myslim.dakujem za info.pri najblizsiej prehliadke sa o tom porozpravam s lekarom.@lujsa na podporu tvorby mliecka su homeopatika ricinus communis 5ch a na zastavenie je ricinus communis 9 ch .to stoji dake 2 euri.a vraj pomaha. 😉 mne 5ch na podporu pomaha 🙂 takze 9ch na zastavenie mozno tiez pomoze.@luppita simpi nema chybu 😀 ako taky maly racik dozadu chodi 😀 @zuziiiicek17 paradna je ta suprava.presne take nieco chcem aj ja.nechcem cely overal,ale oteplovacky s bundou.a cena je tiez skvela.ak tomu veris,tak kupuj.ja ale z vlastnej zlej skusenosti budem bundy len v obchode kupovat.minuly rok som poslala bobca kupit miskovi zimnu bundu,kupil v reserved a bundicka bola miskova velkost,mala tam byt este nejaka rezerva,no bolo mu to na fest,bundicka bola tvrda,nepoddajna,misko nevedel poriadne ani rucky pokrcit, a patent na rukavoch bol taky tesny,ze som len ledva ledva tu jeho malunku rucku cez to prepchala.no proste vsetko co tam mohlo byt zle,tam aj zle bolo 😠 .nakoniec sme skoncili pri h&mkovej a ta bola senzacna,makkunka,poddajna...fantazia.normalne mi je luto,ze mu tuto zimu mala bude 😒 .preto sa ja bojim bundu cez net kupovat aj ked by som veeelmi rada,ale ja to chcem drobcovi dat vyskusat.to bude najlepsie.svetriky,mikinky,riflicky...to vsetko je ok nakupovat cez net,tam sa clovek nema velmi ako seknut,no bunda nie kazdenu dobre sadne.toto radsej na istotu ja hrat budem. 😉
inak dnes sme mali zas plavanie a sli sme prvy krat pod vodu a super to miskovi slo.fakt uuuzasne!!!!taka som bola na neho hrda.on v podstate ani nijaku extra reakciu nemal.proste siel pod vodu a ked sa vynoril,tak akoby nic 😀 😝 perfektny bol.sme si aj vela pochval vysluzili 🙂 ale zas nasa precvicovatelka tlieska a chvali kazde mimi 😝 a u nas je tento vikend jarmok.baby fakt krasne to je,riadna atmosfera ...len keby neprsalo 😠 dnes sa nedalo ist,zajtra ma byt tiez hnusne, v nedelu sa ma trosku vylepsiet,no to mne je na dve veci,ked v nedelu uz vsetci balia 😠 .mame kopec stankov s tradicnymi remeslami a predavajuci su v krojoch a vsade vonaju klobasky a mne sa prevracia zaludok pri pohlade na burciak 😀 (to jak kalna voda vyzera-fuuuuj).minuly rok som si to neuzila,lebo som bola bruchata a je tam vzdy kopec ludi a ja som sa bala aby mi nikto nechtiac do brucha neudrel a navyse riadne lialo,tak som si myslela,ze tento rok to lepsie bude.. a asi nebude ☹

lujsa
10. sep 2010

@luppita zajtra poviem MM,ze ten strojcek treba rozobrat,dakujem za radu,uvidime,ako to dopadne 😀 Ak to nepomze,tak sa popytam v kadernictve,ako ewwe radi.Simpi takto cuva?Sikuliak maly.G.cuva na 4 uz davno,ale na krocky v stoji si este pockame.

@bobocka na mna nezaberal Riccinus communis 5ch,iba senovka na mna zaberala a tu maju len tie kapsule More Milk plus a caj od Weledy.Ja ale nebudem brat ziadne pripravky na zastavenie,aspon myslim,G. postupne prestanem kojit.Na jednej strane viem uz davno,ze by som mala,kvoli mojim hormonom,na druhej strane mi je to luto a stale to oddialujem.S tym nakupom bundy mas uplnu pravdu,je to risk,lebo nevidis ani aka je hruba,ani aka je poddajna.

@zuziiiicek17 pekny komplet,ale mne sa zda nie uplne hruby,skor tensi.Mozno aj preto je prijatelna cena.Ale mozno mam len taky pocit.Oteplovacky s bundou su urcite praktickejsie,ako overal,aj ja rozmyslam,co kupit,kedze kazdy mi hovori,ze musim mat aj nahradne oblecenie na von.Tak mozno kupim nejaky overal,v ktorom by som drobca vykladala spinkat na balkon,ak by sme nesli von a bundu+oteplovaky,ked niekam pojdeme,najma ked sa budeme chciet stavit niekde,kde vyzlecieme bundu.Ale neplanovala som veru tolko minat...

bobocka
10. sep 2010

@lujsa ja som pijavala a stale aspon raz denn pijam caj pre dojciace maminky od teekane.ten je fakt fajny.aj tu weledu som mala,ale akoze vyse 4 euri za 20 sackov a clovek to ma pit aspon 4 sacky denne aby to ucinok malo,no co kradnem? 😀 mne ten ricinus zabral,ale to treba brat len fakt ked mliecka je malo a treba hned prestat ako citis,ze mliecka pribuda.ja to beriem sem tam cez menzes.to viem,ze mliecko je kadejake.ale inak teraz sa to ustalilo.pocit naliatych prs -tak to uz ani neviem co to je.zatial vsak asi dost mliecka mam. 😉 ja si ani neviem predstavit prestat kojit.ja si myslim,ze ja s tym budem mat ovela vacsi problem ako misko.uz teraz viem,ze prerevem prvy nekojaci den ☹ .ale to dufam v blizkej buducnosti nebude 😝 . a preco,ze koli hormonom by si mala prestat kojit?co mas s hormonami? inak k tym bundam,ja veru len jeden komplet bunda a oteplovacky na zimu kupim.a to bude misko len vtedy nosit ,ked sa santit do snehu pojde.normalne na bezne kocikovanie bude mat pancusky a nohavice a bundu(nie tu z toho kompletu,nejaku inu) podla mna jeden komplet na zimu staci.iba ak by som potom videla,ze to nestaci,tak by som mozno este jeden dokupila,ale teraz s tym vobec neratam.inak rozmyslam,ze mozno skor dvojo topanok na zimu bude treba.bohvie ake budu tie detske.ci to nepremokne (kupim imprgnacny sprej,ale aj tak) asi budeme mat jedny poriadne a jedny lacnejsie -nahradne.a inak rozmyslam,ze ako ja budem miskove ruky v zime chranit.uz som mu skusala dat rukavice a to on hned zacal dole davat.absolutne ich nechce ☹ ved ale mu labky zmrznu ak rukavice mat nebude.ja som bola prekvapena tuto zimu,kolko uz chodiacich drobcov som videla bez rukaviciek a som si hovorila,ze to co za nezodpovedne matky,ze nechaju svoje deti takto mrznut,no s odstupom casu zistujem,ze to mozno neboli nezodpovedne matky,ale skor deti odmietali rukavicky ☹ to bude riaden boj ☹

weiya
11. sep 2010

Breee ranko 🙂)
@bobocka ostal mi tam jeden nenacaty cely teakane a jeden nacaty, keby blizsie byvas, hned ty ho donesem iba mi zavadzia a neviem kam s nim, zatial ho nikdo od nas nepotrebuje 😀 a ja ho uz nechcem pit... rukavicky som aj ja skusala malej dat, aj salikokolo krku a mala si ho tak zacala potahuvat, ze som sa bala ze sa mi s nim zaskrti 😒 tak som teda na zimu zvedava...

waitinka7
11. sep 2010

Ahojte dievčatá,
prepáčte, že sa vám vrýpem do debaty...
Minule som v bille v akcii kupila malemu panusky vo veľkosti 86-92, myslela som, ze sa natiahnu....no ale zial, malemu su male, su v dobrej kvalite, stali len 4 eur za 2 ks. Chcem ich niekomu ponuknut, samozrejme lacnejsie, 2 ks za 3 eur (su modrej farby).Su cisto nove. Postovne samozrejme zaplatim ja. Je mi luto ich nejak nevyuzit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre