V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
16. nov 2009

😒 kasen ser na to... 😅 ja uz s deckou pocitam..my ji to siroke skoro vubec nedavame, budu brecet, az pujdeme s deckou, vim to..ale jsme neschopna....na noc ji proste nedavam, protoze se potrebuje prokopat, kdyz ma prdy...☹

kasenka228
16. nov 2009

Emus, hele, to vubec neznamena, ze ji dostanete... my balili fakt poctive, cvicili jsme a stejne ji mame...

emamamamu
16. nov 2009

no ja vim...☹ ale neboj, taky se toho zbavite🙂 navic mala vypada, ze ji ani netrapi...🙂
mne prisla dneska materska... 😅 nechces jit tento tyden do Acka? my teda asi pojedeme domu, ale mozna to uhraju az na vikend, at muzu i na sraz...😅

joodi
16. nov 2009

Ahojky 🙂
Kasenko,decku mame uplne stejnou a nedavam ji jen vyjimecne na cestu autem, protoze se mi pak mla nevejde do autosedacky - teda vejde, ale je tam desne narvana 😖 No a sundam ji taky vzdycky pred krmenim, ona si pri tomprokope nozky a i vyprdi a vykadi 😀 a po prebaleni jde zase do decky 😒

Jinak rýma a kasel uz jsou u nás snad na ústupu 🙂 Aktuální foto dám za hvilku do alba.

achalteke
16. nov 2009

Ženy tak dobrý, prasárna se neprokázala, už je doma a leží tu jak mrtvola, takže na mě teď leží vše - malej, pes, domácnost a ještě mužik 😒 nevim co dřív 😖

Jo a hláška dne! Jsem v šoku!!!!! Byla tu teď jedna holka ze sousedního paneláku co má o týden staršího klučíka jestli ji půjčím odsavačku na vysavač. Půjčila jsem a dala několik dobrých rad (ona patří k sociálně slabším, takže na net se nedostane a já ráda pomůžu když můžu) a tak jsme si tak povídali co dět atd. No a ona, že její starej byl dnes s malým u mudry (máme stejnou) a že mu řekla že může malému už dávat denně tak dvě lžičky lipánku!!!!! 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 Nechápu! Já málem spadla ze schodů jak sem vyvalila oči! Plně kojenmu dítěti ani ne ve třech měsích cpát lipoš!!! no jak znám naší mudru, tak ta to určitě neřekla, její starej je trochu mešuge, takže si to podle mě vymyslel...tak sem se jí to snažila vymluvit, že podle mě je na to klučina ještě fakt hodně maličkej......... 😢

emamamamu
16. nov 2009

achal to mi spadl kamen ze srdce!!!!

achalteke
16. nov 2009

někdo mi vyměnil dítě! Už druhej den je nějakej hodnej a velmi ochotně večer usíná...ježíš snad se to zase neobrátí, když jsem to sem napsala, takže jako bych to nenapsala.....jo a po tom cerazette buď špinim nebo se blíží krámy, ach jo - 27.11 loni jsem měla poslední 😀

kasenka228
16. nov 2009

Acha, tak super! Jo, ja po ty Cerazette jsem taky ted spinila 1 den a fakt jsem si myslela, ze jsem to dostala. Planej poplach.
Emus, v kolik jdes do toho Acka? Ja musim na krev a cekam ve ct navstevu...

emamamamu
16. nov 2009

kasen tak to vypada, ze ve stredu po masazich pojedu domu....takze sraz asi nedam....uz fakt potrebuju nekam, kde mi malou vezmou ven a ja buud moct nic nedelat....

kasenka228
16. nov 2009

jo to je jasny...
ostatni Prazandy a okolandy (Bib), dejte vedet, jestli se chcete srazit nebo to odlozime po navratu emci....

emamamamu
16. nov 2009

zitra nemate nikdo cas, co?? ja bych chtela jit, ale uz fakt potrebuju oddech, protoze byt 24 hodin na prijmu je fakt vycerpavajici i kdyz je mala hodna...

kasenka228
16. nov 2009

my zitra jedeme hrabat listi na chatu 😒

majamisutka
16. nov 2009

ahojky, platí v pátek ten sraz?

Emo, četla si porodnici? ja jsem z toho dojatá, břečim tu jak želva...
Davlu už porodila 4,3 kg, 54 cm, bez nástřihu. Já si to epi-no taky koupim na další těhu. 😵

bibi78
16. nov 2009

tak ja sa opat napchavam sladkym. hroza, to brucho mi uz asi navzdy zostane 😠 .

maly zacal strasne slintat a cumle si celu rucicku tak, ze ma celu tvar mokru... niekto tu to slintanie uz spominal... tusim achal??? zeby zubky, tak skoro?

kas, nasmu malemu to rozosmievanie trvalo strasne dlho, tiez hadzal usmevy len na stenu a na hracky, postupne aj na nas a teraz sa uz smeje aj na mne, ale iba ked ma dobru naladu, vacsinou rano, ked je vyspaty a napapany. neboj aj to pride. ved terka sa zacala usmievat len nedavno, daj jej cas 😉 .

ema, moje varenie je uplne o nicom. ja fakt pri malom nestiham, lebo on cez cen uz doma ani nespi, iba vonku na prechadzke. takze casto si objednavam nejake jedlo alebo si iba urobim cestoviny, najradsej s tuniakom, sladkou kukuricou a majo alebo smotanou. ked mam viac casu, tak lasagna, morcacie prsia v cesticku... a priznam sa, ze aj mrazene fish fingers uplatnujem, ked nie je cas ani na zachod... 😖 ja chcem od jeziska remosku, aby som to tam iba nahadzala a nech sa to vari samo, aj ked pojdem s malym na prechadzku a ked prideme, mozem jest. parada, nie? 😉

majamisutka
16. nov 2009

emo a ty v pátek nemůžeš?

Já to mam jinak celý týden plný. Jsem počítala s tím pátkem 😅

Jinak Domčovi už není body 0-3m, tak nosíme už 3-6m a to mu ještě nejsou ani 3 měsíce 😀
Pospec to je úžasný jak to očkování Zdenda zvádl, nás to čeká po Mikuláši, tak jsem zvědavá, jak to zvládne, ten Prevenar mu Mudr píchne až tak týden po Hexe, aby se vědělo, jak na to bude reagovat.
Už se ale vidim jak s nim budu brečet. Nejraději bych, aby si to odbyl najednou, ale prej je to pro ně horší, dávat jim 2 očkování naráz (tvrdí jiné maminky) tak já nevim.

a pasení nám nejde, pořád se zaklání k jedné straně, neudrží hlavu rovně ☹
a taky má jednu stranu hlavy zploštělou, myslíte, že to spraví? 😅 😅

bibi78
16. nov 2009

a este mam rada lososa so spenatom, strasne jednoduche, zdrave a hlavne rychle jedlo 😉

majamisutka
16. nov 2009

já často peču vepřové pečeně libovoučké masíčko a k tomu brambory, nebo bramborouvou kaši, mňamm 🙂 a hodně to posypávám kmínem 🙂
a nebo panganiuse na másle 🙂

bibi78
16. nov 2009

maja, neboj, maly nebude davat hlavicku na jednu stranu uz navzdy. teraz to tak je, lebo este nie je tak davno, co v brusku lezal na tej strane. aj nas dominik daval iba na jednu stanu, ci ju drzal hore alebo polozil, ale zda sa mi, ze teraz je to o nieco lepsie a to s nim cvicim asi 2 minuty denne od minuleho tyzdna 😎. a splostenu ju ma preto, lebo na nej najviac lezi, to je normalne. skus mu ju davat na opacnu stranu, ked spi alebo je v kociku a dat mu tam nejaku hracku na pozeranie.

majamisutka
16. nov 2009

ale on ty strany už střídá, i při spaní se vrtí a někdy leží tak a pak zas tak. Ale spíš bych byla ráda, aby tu hlavu měl souměrnou, jestli bude plešounek po tatíkovi, tak aby měl krásnou hlavičku 😅

akinom55
16. nov 2009

Ahojky,
my sme sa vypravili na týždeň na slovensko, tak si tiež užívam, že občas niekomu malú dám, hoci len na stráženie k babičke do postele....inak je nejaká rozhodená a tiež taká trochu viacej umrnčaná ako doma, ale začala už normálne chytať hračky (prvé pokusy), načahuje sa nesmelo po nich a občas sa zadarí i chytiť... to je pokrok, doteraz na všetko iba pozerala.... a čo sa týka toho cmúľania pastičky, to mi začala robiť tiež.. hrôza, plné ústa slín a najlepšie keby sa jej tam snáď obe ruky i s prsom zmestili 😝 A taktiež je nejaká nekľudná pri papaní, pár krát si potiahne a potom vypľuje a stále dookola... normálne rozmýšľam či nemám niečo s mliekom alebo žeby sa to nejako ucpalo... ale keď si to stlačím, tak to ide prúdom teda vystrekom... možno je len lenivá ťahať tak som zvedavá ako dopadneme, dúfam, že nebudeme musieť nastúpiť na niečo umelé....

majamisutka
16. nov 2009

tak to já jsem asi trochu divna, protože jsem nervní, když Domču chce někdo chovat, natož ho někomu svěřit.
Jediná mamka, u té nervozní nejsem, ale stejně kdybych mohla spát a mamka by šla s malym na procházku, tak půjdu raději s nima. Nějak se od malýho neumim odpoutat, chci ho mít jen pro sebe 😅 😅
a to už mi i ukazuje, jak se umí i vztekat.
Ale pravda, že mi asi nedavá tolik zabrat.

mauik83
16. nov 2009

majo - tak to máme úplně stejně... nechce se mi ji nikomu půjčovat na chován 😅 í, natož když od ní mám jít pryč, třeba na nákup... ☹ děs běs, jsem na ní úplně závislá 😀 jako ona na mě 😲

mauik83
16. nov 2009

hehe, dnes jsem si vsadila šťastných 10 za 10,- kč a vyhrála jsem 20,- kč!!! 😀 😀 😀 je ze mě boháč! 😀

majamisutka
16. nov 2009

já nějak pořád nechápu, co mají všichnio s tím chováním, proč by si ho jako měli všichni chovat? vždyt je ještě malej a je jen náš. My jsme si ho udělali.
Nejvíc mě zaskočí, když ho vezme někdo z příbuzných a pak řekne, že ani neví jak ho má držet, to mě fakt dostane.
Já nechci, aby někdo choval, když je tak malej.

mauik83
16. nov 2009

přesně, ale tak rodinu chápu, že chtěj chovat svoje vnouče... jen nevim, jak jim říct, že ji držej blbě... 😅

majamisutka
16. nov 2009

to jo no.

majamisutka
16. nov 2009

a nosíte mimča ve svislé poloze? prej se tak nosit nemají, dokud sami nedrží hlavičku.

achalteke
17. nov 2009

Čau Bib, no náš malej teda slintá o stošest, nebo se mu dělá pěna u pusiny a snaží se tam narvat - jak trefně napsala Akinom - obě ruce a nejlíp ještě prso 😀 😀 😀 😀 😀. Počítám, že je to příprava na zoubky. Hočička co byla se mnou na pokoji v porodnici se už se zubama narodila, její mamka to kometovala slovy: "No, potěš" - asi v reakci na kojení 😀 😀 😀 😀

akinom55
17. nov 2009

Dobré ránko,
no to teda "No poteš" zúbky už teraz??? ja som ako myslela, že začína už spoznávať ručičky a zúbky prídu až okolo 6 mesiacov.....

Inak mne nevadí malinkú niekomu požičať... teda my sme iba u mojich rodičov a tí ju tak milujú, že mi to príde normálne urobiť im radosť a hlavne i ona má rada ich spoločnosť takže to nijako neriešim...Cudzím by som ju asi nedala a takto mi to nevadí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre