V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
21. sep 2010

@kathynka 😀 😀 😀 alebo s paprikovou. co ty vies, mozno by bol z toho nakoniec super recept 😀 😀 😀

weiya
21. sep 2010

@kathynka
@tinnka9 aha kocky uz teda viem 😀 😀 😀

luppita
21. sep 2010

@bobocka ak ti chuti aj bez vajicok tak ich nemusis davat 🙂 ja som dala len jednu zelatinu, oni tam tusim pisali ze 20g zelatiny a to je jeden sacok, aspon co som ja kupila 🙂 som rada ze sa podarila 🙂
aj tu smotanovu robievam, je to super jednoduche a moc mnam mnam 🙂 len teraz som chcela skusit inu 🙂
@tinnka9 vybrala som malemu len kocky drevene z tych 100 ks stavebnice.... ale zatial mu to nejde, nevadi, nauci sa.
@lujsa uz sme kupili aj ten klavir 🙂 v draciku a maleho to strasne bavi, len moje usi nie 😀 😀 😀 aj si spieva a tancuje pri tom jak do toho trieska... 🙂 super show mame doma z neho.... 😀

Bobco a isto kup to lego, mi sme kupili v tom draciku, take mensie balenie za niake 4 eura.... uplne to staci, simpi zboznuje auta, tak som kupila take kde bol aj podvozok s kolesami.... a s tym sa vie pekne hrat, aj to zapaja do seba a tesi sa ked sa mu to podari.... super hracka 🙂 🙂 🙂

luppita
21. sep 2010

joj baby podarilo sa mi ochoriet uz 3. den kapem ☹ ☹ ☹ strasne bojim, ze to maly chiti.... zatial odolava, klop klop klop, aj ked dnes par krat zakaslal, ale mam taky pocit, ze ma len napodobnuje 😀 uvidime dnes v noci, ci bude kasel a ak nie tak je to riadna maska 😀

luppita
21. sep 2010

baby citala som na FB, ze zuzka bola s malym u zubara 😒 to je povinne? a co tam s malym budem a jedho 6 zubmi... som myslela, ze az okolo 2 rokov ked uz ma dieta plus minus cely chrup....

zuziiiicek17
21. sep 2010

ahojte ,ja vas akosi nestiham 😔
vsetjym drobcom prajem vsetucko naj naj naj 😵

@luppita ja som bola u zubarky ,lebo malemu zo dna na den scernal zubok okolo dasna -dr tvrdi ,ze je to kamen a mozno to zide ....
inak ,ja viem tak ,ze po roku treba ist dva krat na preventivku ...ale nemam to overene

luppita
21. sep 2010

@zuziiiicek17 jaj, no zistim u Dr ako to je s tym zubarom 🙂 takze mu ani nic s tym nerobila? len mas cakat, ze to same zide? divny pristup nie? 😒

zuziiiicek17
21. sep 2010

@luppita tak ona mi povedala ,ze s tym nic nemoze robit ...to mi bolo jasne ,ved mu tam nemoze skrabat po zube ... vravela ,ze mame castejsie umyvat zubky a kefkou sa to mozno zoskrabe

luppita
21. sep 2010

@zuziiiicek17 hej aj mna napadlo, ze takemu malemu sa rypat v puse to by asi neslo.... a trauma na zvysok zivota (moj pripad) ...
joj s tym umyvanim zubov je to u nas zleeee, ked bol mensi, tak si nechal, teraz ani za svet, normalne boj, niekedy ako dnes som s nim ani nevladala bojovat a vykaslala som sa na to... hadam sa to zmeni.... nezabera nic, ani ked si ja pred nim cistim, ani nic....
Ale teraz ma take niake jedovite obdobie celkovo, ked prebalujem zacne revat a vzpierat sa, ked obliekam to iste, ani boty si nechce nechat obut, ked mu nieco vezmem tak sa hadze o zem a jaci.... no proste des 😢 😢 😢

zuziiiicek17
21. sep 2010

@luppita zacina obdobie vzdoru ... je to myslim od roka do troch rokov 😕 aj u nas uz pomaly zacina .
inak ,ja som vcera chcela zacat redukovat kojenie ,ale neexistuje 😠 maly vrestal akoby som ho parala .este nikdy som ho nepocula tak ziapat

bobocka
21. sep 2010

@kathynka dakujem za recept.isto skusim.inak asi si povies,ze toto je riadne hlupa otazka,ale ja sa fakt do toho rozumiem jak hus do piva-aka smotana tam ide?na varenie ci sladka? a pekna vaha yoanova.my sme asi tiez tak nejak na tom.my mame kontrolu buduci stvrtok,tak som zvedava.moj ciel bolo 9500g a 79cm v roku 🙂 ,tak drz palce 🙂.@luppita no fajna je aj bez vajicok a veru ako pise @weiya asi nebudem riskovat so surovymi vajickami.len tam musim dat viacej praskoveho cukru nech je sladsia,viac bananov a piskot.inak co sa toho lega tyka,tak som bola v all toys predajni a tam mali velmi dobru stavebnicu podobnu legu a ta je od 9 mesiacov,tak tu kupim . a ja sa tiez tak ako @zuziiiick17 chystam s miskom k zubarovi.zas to nemam nejak urcene,ze do 2 tyzdnov pojdem,ale do konca roka najneskor januar isto chcem ist.vsak to nie su nejak extra dlhe kontroly,niektore deticky si ani do pusky nedaju pozriet,ale ked uz ma 6 zubkov a mam pocit,ze sa dolne dvojky a horne trojky tlacia,tak nech to mame pozrete 🙂 @tinnka9 vsetko najlepsie k meninam matuskovi 🙂

baby akurat som pozerala spravy na markize a tam bolo,ze myslim v kosiciach bola nehoda,kde auto na prechode zrazilo mamicku s kocikom,dietatko je bez pozrchovych zraneni,asi chytro odsotila kocik,no mamicka zomrela ☹ ☹ ☹ ,baby mne je uplne zle z toho ☹ ☹ ☹ to je strasna tragedia.chuda dietatko a chudak manzel a rodina.by som dokazala pomaly a riadne mucit toho dementa, co si to na cervenu cez prechod rubal 😠 😠 😠 kocky,davajte si velky pozor!!!!

kathynka
21. sep 2010

@bobocka do tejto torty ide klasicka kysla smotana...a ked to strcis do chladnicky, tak to krasne stuhne, bude sa ti to super krajat a ta lahodna chut...mmmmmmm 😉
to je fakt hrozne, co si teraz napisala...ja som to sice nevidela, ale aj tak mi je zle...ja aj ked idem cez prechod, tak yoan je uplne zastrceny a snazim sa poriadne popozerat, aby som ho tam zbytocne nevystrkovala jak navnadu...clovek fakt nikdy nevie...

bobocka
21. sep 2010

@luppita V
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8989401&tab=11 toto je ta stavebnica.podla mna je to takto na zaciatok ok,uuuplne staci.neskor kupim lego.inak tu v bazari je daka divna cena,na pulte je myslim o euro co dve lacnejsia 😉

bobocka
21. sep 2010

@kathynka no isto skusim.uz teraz mi slinky tecu.mnamky 🙂

petraas
21. sep 2010

@luppita ja som bola u nasej zubarky ze ci nam aj malu zoberie a zrovna som sa spytala ze od kedy ma ist dietatko k zubarke a ona mi povedala ze ako narastie prvy zubok...vraj aby si dietatko zvykalo na prostredie a na to ze sa mu niekto bude pozerat na zubky...tak na buduci tyzden ideme s manzelom na preventivku a zrovna berieme aj Nelly

bobocka
21. sep 2010

kocky odporucam tuto temu na konikovi https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/kniha-respektovat-a-byt-respektovany/ knihu si na vianoce kupit idem.vyzera to zaujimavo.ja by som velmi rada miska vychovavala s minimom zakazovania a kriku.tato kniha moze rodicom velmi pomoct ako zvladat iste situacie 🙂. teraz na narodeniny si idem kupit tuto http://www.martinus.sk/?uItem=37313 uz to asi tyzden nevydrzim a kupim si ju rovno zajtra 😉 som clenom media klubu,hadam dake centiky zlavia 😀 😝 a kupim si aj jenotku http://www.martinus.sk/?uItem=23017 ja viem,ze to uz nepotrebujem,ze sa to nas uz daaavno netyka,no pocula som krasne recenzie od maminiek na nu a urcite rady z nej zurocim pri dalsom miminku 😉.inak baby na zaciatku oktobra uvidime ci bude druhe mimi,ci nie.nejak sme to tento mesiac neustrazili 😀 😝

luppita
21. sep 2010

@bobocka pekne su tie kocky a citam, ze vonave a makke, no to by mal Simi asi miesto obeda 😀 😀 😀
fuuuuu jaky pribeh, ja som zase vcera videla, ze niekde v australii ci kde, sa narodilo dievcatko predcasne, muselo byt v inkubatore, rodicia za nim chodili 2 x za den a jedna takato cesta sa im stala osudnou, havarovali a obaja zomreli, to ma dostalo ☹

luppita
21. sep 2010

@petraas no tak to aj ja s malym asi teda pojdem k zubarke ☹ sama mam paniku zo zubarov, mozno poslem draheho s nim 😀 inak na to potrebujem papierik od pediatricky?
@bobocka mne sa podarilo ukecat draheho na druhe, snazili sme sa teraz a nic z toho.... zase dalsi mesiac budeme skusat.... a tak dalej a tak dokola 😀

petraas
21. sep 2010

@luppita doporucenie od pediatricky nepotrebujes🙂
joj co by som ja dala za to keby sme mohli mat druhe...no som velmi rada ze aspon Nelly mame🙂

bobocka
21. sep 2010

@luppita tam pri tych kockach sa pise,ze jemne vanilkou vonaju a ze su makke a kludne to moze babo aj hryzt 🙂.no som zvedava aky budu mat uspech.pojdem aj do dracika kuknut co tam stoja (tam mame 7 percentnu zlavovu zakaznicku kartu 😉 ) a este aj tesco pozriem.mne je teraz kazde euro dobre 😉 a ten pribeh...strasne ☹ kolko nestastia sa deje a nevinnym dobrim ludom ☹.take mrchy zdieracske,nasilnicke-nejaki dealeri drog ci vrahovia sa doziju 90tky a rodicia malickych deticiek zomru ☹.riadne nespravodlive to je. ☹ a vy sa teda snazite? fiiiha,tak to by si mala deticky riadne skoro po sebe.akoze na @briketu sa nechytas 😀 ,ta to riadne zhurta zobrala 😀 ,ma moj ooooobrovsky obdiv 🙂 .my keby sme boli teraz tehotni,tak by to bolo velmi chcene babatko,ale prislo by vo velmi zlu dobu,teraz sme na tom financne mizerne ☹.len koli financiam by som chcela mat babo este neskor.a pre mna je 3 rocny vekovy rozdiel idealny,tak by som to chcela mat,no ak by prislo mimi skor,tak by sme to mali financne riadne tazke,no dako by sme si hadam poradili 🙂 .no uvidime.inak teraz su take pomocky na otehotnenie...nechapem.tu na konikovi vzdy po boku bezia reklamy.su kadejake lubrikacne gely co podporuju rychlost spermii a merace plodnych dni a co ja viem co este...clovek by neveril,co vsetko nevymyslia 😀 @petraas nikdy nevies moja.aj pri sofi ti vraveli,ze to nebude lahke a otehotnela si pomerne rychlo.myslim,ze 2 mesiace si spominala.musis byt len vdacna za nadhernu zdravu dcerku a nikdy nevies,mozno sa ti tak zdravotne polepsi,ze este dalsie tri deticky porodis 😉

lujsa
21. sep 2010

Mnam baby,robite mi chute s tortami 😀 Hned by som nejaku zlupla 😝 😀 My mame za sebou jednorocnu poradnu-10,1kg a 82cm.Pytala som sa na Vigantol,tiez povedala,ze je zakaz predpisovat ho a je stiahnuty z lekarni,nechapem ako ho niekde teda mozu mat.Ze na konci oktobra by mala dorazit nahrada,co pouzivaju v inych krajinach...ja davam ten,co mam od kamosky.
Ked tu pisete tie smutne pribehy-svagrinina kamoska ma 8 mesacneho syna,tato im minuly stvrtok odisiel do prace a uz sa nevratil,havaroval-zrazil sa s kamionom,aj v TN bola reportaz.Strasne to prezivam,hrozne,co zivot prinasa....

Obdobie vzdoru je aj u nas,nie v tom pravom slova zmysle,ale prebalovanie-veeelky protest,aj cokolvek s cim sa drobec nestotoznuje.Najnovsie dava "prat"veci,vyzuje si ponozky,hodi do pracky a snazi sa ju zavriet a pustit program 😀 Nastastie ten bubon zavriet nevie.Ked nenajde nic vhodnejsie,hodi tam aj hracky a je to boj,ked idem prat a vyberiem mu ich...AJ dnes,plakaaal,lebo mal po hre...
Dnes asi ani nejdem spat,budi sa kazdych 15 minut,ja neviem,co s nim...Pomooooc...Aj teraz....

bobocka
21. sep 2010

@lujsa aj u nas je take mini obdobie vzdoru.tiez tie prebalovania su tazsie.no nie vzdy.niekedy sa da krasne prebalit a inokedy taky boj,ze nechapem kde sa v nom tolko sily berie.fakt mam niekedy problem ho pretocit.neviem co o rok ci dva budem robit ak mi takto silniet bude 😲 😅 .miery ma G krasne 🙂.mozes byt spokojna 😉 .mozno mu idu zubky ak je takyto nekludny 😒 ☹ .hadam to chytro prejde 😉 .ten pribeh so svagrininou kamoskou,resp s jej muzom je strasny 😢.chudera ☹/ja si ani neviem predstavit co by som robila ☹ .to sa neda ☹ .ja obdivujem kazdu zenu,ktora sas tym vie vyrovnat.ja neviem ci by som to zvladla.mozno jej drobcek jej dava silu,uvedomuje si,ze koli nemu sa musi dat dokopy.ale ja najviac obdivujem zeny,co preziju svoje dieta,no dalej najdu zmysel zit.tie musia byt sialene silne.to ja by som nezvladla isto.ja ked si predstavim,ze by sa malo miskovi nieco stat...to ja by som tu uz nemala co robit.bez neho by to uz nemalo zmysel. ☹

weiya
22. sep 2010

Bre ranko 🙂 tak u nas je totalne obdobie vzdoru 😒 prebalit, obliect len velmi tazko , a len s velkym placom, myka sa, trha , tolko sili ze moze mat male dieta som ani netusila 😕 ked ideme von a uz ju tak teplejsie poobliekam normalne som unavena a cela spotena z toho, co sa narobim tak narobim 😀 😀
@lujsa no u nas je to iste v noci... kazdu chvilu hore a s velkym placom,ty co robis ked sa g zobudi, das vodicku a spi dalej?alebo co? sak to sa uz ani needa, aj do postele sme si ju zobrali aby lepsie spala a nepomohlo,estemusim vzdy aj do obyvacky na gauc odist spat co sa tak roztahuje 😒 ale v postielke nechce byt uz ani za nic 😖 a najnovsie uz ani poobednajsi spanok odmieta,ale nemyslim ze by ho nepotrebovala, lebo ked nespi tak je umrncana uz ale od 5... jaj zavidim tym co im deti prespia celu noc 😀

tinnka9
22. sep 2010

@luppita my sme na tom s umyvanim zubov podobne - mna ani nepusti do pusy, proste uplne stiahne usta a hotovo - a to robi aj pri obede - viac ako 4lyzicky do neho nedostanem ☹ .
to s prebalovanim je u nas uz asi 3mesiace - proste na chrbte lezat nebude, tak ho musim nahanat po posteli, prebalovat na styroch alebo v stoji 😀 . a ked mu nieco vezmem alebo spravim, co sa mu nepaci, tak sa normalne od jedu svacne o zem 😀 . to spravi aj 10x za den 😀 . najucinnejsie je nevsimat si to, oni s tym prestanu 😉 .
@bobocka matusko dakuje 😉. ta stavebnica vyzera fajn. ja sa chystam kupit lego so zvieratkami na vianoce 🙂.
co sa tyka zubara, odporucaju prvu prehliadku po roku 😉. ono neide ani tak o to, aby zubar tie zubky skontroloval - niektore deti ani pusu neotvoria - ale o to, aby si to dietatko na toho doktora zvyklo a nemalo z neho stres. ale ja som napr. bola s matom po 2.roku - jemu sa zacali strasne kazit predne horne zuby a nevedeli sme z coho. cakala som, ze zubarka mi poradi nieco, co to zastavi. a ona len zuby umyvat (to som robila, odkedy mu zacali rast prve zubky), a akurat co mi povedala, ze sme mu museli davat sladky caj z flasky alebo med na dudel, ked ma take zuby - nic z toho sme nikdy nerobili 😒. tak nam moc nepomohla. uz len cakam, kedy mu vypadnu, a zacnu rast pekne nove 🙂.

weiya
22. sep 2010

@tinnka9 ani talka do pusy nikoho nepusti 😀 a o zem sa svacnut ked sa jej nieco nepaci,to je uz pravidelne aj u nas 😀 hadam to prejde coskoro 😀 kefku na zubky som jej kupila tak sem tam si sama po zubkoch prejde ale mne nedovoli... a toho zubara sa bojim, co ona robi u pediatra to neni mozne, este len sestricku zbada a uz plakat zacne 😒 a stale sa na toho zubara chcem doktorky spytat, ale ked pusti taky rev vzdy na vsetko pozabudam... 😠 ani neviem ktory zubar u nas take male deti zoberie...

tinnka9
22. sep 2010

no nas tiez v noci nespi dokonale, mrnci, cestuje po posteli. okolo 5tej sa budi na mlieko, potom potiahne este cca 2hodky. ale uz sa nam 2x za poslednych asi 10dni stalo, ze sa zobudil okolo polnoci s velkym revom, nepomohol ani dudel, cim viac som ho tisila, tym viac hucal. musela som ho zobrat, zasvietit, pustit telku... potom akoby sa prebral, chvilu sme posedeli, a ked bol uz kludny, tak sme sli spat. neviem, ci to nie su tie nocne desy ci mory ci ako sa to vola ☹ . ale maval to aj mato, to si pamatam. ale ten hucal aj 10minut vkuse, kym sa uplne neprebral, a potom nie a nie zaspat 😒

tinnka9
22. sep 2010

@weiya asi ta nepotesim, ale presne toto robieval syn mojej kamosky u doktorky az do 5rokov 😒 . a s tymi zubarmi mas pravdu, velmi malo z nich je ochotnych zobrat male deti ☹

weiya
22. sep 2010

@tinnka9 tak to si ma nepotesila veru... ajajaj dufam ze u nas tonebude trvat do piatich rokov, bo ma porazi asi 😒 ☹

ewwe
22. sep 2010

caute, ja malej umyvam zuby iba tak ze si dam na prst gazu a dam ten ruzovy medik proti sooru a tym jej poumyvam, kefku si strci do ust iba opacne, a do pusy ma nepusti

baby mala je nachladena, ma sopliky a kycha, co by som jej mala dat? ak by bolo horsie ten kalciovy sirup co ste spominali?? zatial jej iba odsavam a striekam morsku vodu 😒

lujsa
22. sep 2010

Tak taketo obdobie vzdoru,co opisujete je aj u nas,ale nehadze sa o zem tak,ako to bude robit neskor-on si sadne a spusti strasny prestrasny rev,az sa zadusa.Prebalit a prezliect je umenie,MM to nezvlada.No co-prisli na to,ze maju svoj nazor na vec 😀
Umyvanie zubkov je u nas pravy opak,ked vidi umyvat zuby mna,vynucuje si aj on,a ked mu prestanem umyvat tak vzdor,rev-musim mu ich umyvat aspon 10 minut a nejako ho odlakat,lebo by sme to robili cely den.Aj on si zuby rad umyva,ale kefku kazdu chvilu zahodi a zdvihne 😅

@weiya nic ine u nas v noci nepomoze,len prso.A mala by som prestat kojit,ja neviem,co budem robit.
On v noci spusti taky rev od srdca,ze to budu bud stolicky,alebo zle sny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre