V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kacenkalm
23. sep 2010

@bobocka diky moja,skusim to...

iwusca
23. sep 2010

@bobocka dakujeme 😀 oslava bude az v sobotu lebo aj svokrovci maju prist 🙂 a idem robit svoju prvu tortu v zivote, sice sa nepecie ale aj tak som zvedava ako to dopadne 😀

bobocka
23. sep 2010

@iwusca aj my oslavujeme cez vikend.a aj ja robim tortu,no nepecenu.dam ti recept.je senzacne lahka a fajna 🙂.ja tam ale vajicka nedam,dam len jednu zelatinu a trosku viac praskoveho cukru,nech je sladsia 😀 odporucam 🙂 ja idem dat na spodok cokoladove piskoty na to marhulky,potom tu tvarohovu hmotu ci co to je a zas biele piskotky a na to banany a zas tu tvarohovu hmotu 🙂
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=253\

tinnka9
23. sep 2010

@ribizek @valentovasasa @iwusca tiez sa pripajame ku gratulaciam, detickam zelame vsetko naj 😉
@kacenkalm drzim palce, nech to zvladnete

weiya
23. sep 2010

@ribizek @valentovasasa @iwusca pripajam sa 🙂 velka gratulacka malym oslavencom 🙂

bobocka
23. sep 2010

@tinnka9 tinka myslim,ze ty si minule pisala co treba na nadchu.misko je ok,no ja zomieram.stale kojim a boironove tabletky na nadchu sa mi zdaju byt cudne.uz mi to zateka aj na hrdlo,tak si davam stodal,ale neviem co do nosa 😖

lujsa
23. sep 2010

@ribizek @valentovasasa @iwuscaaj ja sa pripajam ku gratulaciam a vsetko najlepsie malym drobcekom prajem 😵

@bobocka ja som si tie dve knihy nechala poslat na dobierku a postovne ma vyslo do 4 Eur,takze podobne ako tvoje.Len za tu jednu knihu mi ratali postovne,co som pisala+mi priratali postovne za tu druhu a ja som nechcela prevod,ale dobierku.

Takze rodicovsky prispevok budeme mat predsa len nizsi ☹ http://www.financnik.sk/financie.php?did=54&mes...

valentovasasa
23. sep 2010

ahoj holky - já se tu moc nevyskytuju, tak jsem vašim dětem nepřála k narozeninám, ale přesto prosím o prominutí a napravuji to a VŠEM VAŠIM DĚTEM CO SLAVÍ NAROZENINY přeji vše nejlepší.
A vám všem moooc děkuji za přání.

My ted máme "přací kolotoč" - včera měl první narozeniny Tomášek, zítra má třetí Domínek. TAk dneska slavíme s babičkou a dědou, zítra se sousedy (blízcí přátelé - navíc se přátelí i naše děti) a pozítří se všemi kamarády a jejich dětmi...

tinnka9
23. sep 2010

@bobocka mozes quixx spray do nosa (to je morska voda), myslim, ze aj nasivin by si mohla, ak by si mala moc upchaty nos (ale s nim opatrne, je navykovy 😒 ). cecko vitamin urcite, a sinupret kvapky. a ja, ked na mna nieco lezie, si davam caj s medom a slivovicou 😀 😀 😀

weiya
23. sep 2010

@lujsa ja viem , ze pre vas co mate ten zvyseny prispevok je to horsie, ale my co mame ten nizsi nas to celkom potesilo 😉

weiya
23. sep 2010

@bobocka pinosol kvapky, ale su fuj take tie mastne ale zaberaju perfektne

weiya
23. sep 2010

@bobocka tieto http://www.docsimon.sk/tovar/pinosol-nosne-kvap... ja si ich davam ked mam nadchu, tie mozu aj tehotne aj dojciace zeny

tinnka9
23. sep 2010

@bobocka este ma napadlo, mozno by stali za vyskusanie tie kvapky Kaloba, co ich tu minule @lujsa spominala 😉 . sice sa uvadza, ze by sa nemali pocas tehotenstva a kojenia, ale ked to mozu deti od 1roka, tak potom neviem 😒

bobocka
23. sep 2010

jej,aku lekarnicku ste mi tu zriadili kocky 😉 ste zlate 🙂 bobco bol v lekarni a samozrejme nemali nic,tak mam nasivin soft ☹ .ten musim brat opatrne,lebo pri predavkovani mozem mat malo mliecka ☹ .ma sa davat 2-3x denne,ja dam len 2x pre istotu.ja mam vzdy prvy den choroby otrasny.fakt otrasny.druhy je lepsi a na treti neviem ,ze som chora bola.dufam,ze mi to tak vyjde,lebo cez viked narodeninujeme a bola by skoda,keby som miskove prve narodeniny presoplila ☹

weiya
23. sep 2010

@bobocka skore vyliecenie prajem 🙂

bobocka
23. sep 2010

@weiya dakujem krasne.no ved by sa patrilo sa dat dokopy,nech na miskovych narodeninovych fotkach nevyzeram jak zombie 😀 .bobcovi to uz prechadza,ja mam chorobu vo svojom vrchole teraz,no najhorsieje,ze som cez den asi 3x spozorovala u miska tecuci soplik ☹ .on nijak na to nereaguje,dufam,ze to je len plany poplach 😝 .

weiya
23. sep 2010

@bobocka jaj aj manzel bol chory... nech to teda miska obide, aby ste pekne pooslavovat mohli 🙂

bobocka
23. sep 2010

@weiya no my s bobcom kychame a smrkame zavodne.nosy mame ako rudolf 😀 .ja viem,na smiech to nie je,no ale co,plakat budem? 😝 pijeme cajiky,vetrame nech sa nam bacile v byte nedrzia,sniakame a uvidime .bobco je uz skoro ok a ja by som do soboty tiez mala byt.uvidime.ale presne tak ako ty hovoris,len nech to miska nechyti.to by nebola prijemna oslava ☹

weiya
23. sep 2010

@bobocka vies co, aj na nas volaco lezie, mala je od pondelka soplava,teraz aj kasel ju chytil,aj mm hovori ze uz citi, ze nieco na neho lezie aj mna zacalo pobolievat hrdlo, a kasel ma etse stale nepresiel, to to pocasie take cudne 😒 na slnku teplo a v tieni zima 😒

lujsa
23. sep 2010

@bobocka skore uzdravenie prajem a hlavne*nech je Misko zdravucky 😵

@weiya aspon,ze vam zdvihli 😉 To som rada (uprimne),ale nechapem,preco znizia davku ludom,co poctivo odpracovalii tolko rokov,kolko bolo potrebne,aby ju brali v danej vyske,platili odvody a prave im znizia...Ved to je proti zdravemu rozumu.Vam mali pridat,lebo sste mali naozaj malo,ale nam,co uz sme na materskej to mohli nechat,ked sme s tymi penizakami ratali.Hlavne,ze pocetne romske rodiny budu este pocetnejsie...Som sa rozculila 😠 😀

weiya
23. sep 2010

@lujsa tak tak presne takto si to aj ja myslim...

bobocka
23. sep 2010

@lujsa pockaj pockaj.to sa aj na nas vztahuje??? ja ze len na tie maminky co su teraz tehotne a budu len o rp ziadat!!! to nieeeeeee!!!!!! to nam riadne nabura rozpocet 😠 😠 😠 boze to mam ako teraz vyjst s 76 euri menej ☹ ☹ ☹ t

ewwe
23. sep 2010

caute, nejak tomu nerozumiem, to znamena ze od januara dostanem namiesto 256€ iba 190€? ale potom od dvoch rokov malej budem dostavat namiesto 164€ nadalej 190€????? ci mi ho znizia na 164€??

bobocka
23. sep 2010

@lujsa necitala som to co si vtedy postla,som si myslela,ze nas sa to netyka.som myslala,ze 180 euri to bude a len pre tie maminky,co este len o rp budu ziadat.takze budeme mat nakoniec o 66 euri menej 😠 mna porazi!!!!!!to je riadne nefer.ze nam raz peniazky priznali a teraz nemaju problem nam ich zobrat ☹ .vela ludi s tymi peniazkami pocita.uvery maju pobrate a vedia,ze aj s pomocou tych peniazkov aspon ako tak vyziju . a teraz?!?!? to akoze co mam robit?ci na vode a chlebe zit?????? nase mesacne vydavky su velke a s prijmom co mame nam to ledva ledva vyslo a teraz akoze ako mame vyjst?riadne svinstvo 😠 .ja som rada za @weiyu,ze im je pridane,kazda euri navyse sa zide,ale nam beru-to co uz je? ako moze niekto zobrat zene s dietatom 66 euri mesacne a povazovat to za dobry tah???? ja som za to ,aby maminkam bolo pridane,ale tie co mame uz 256 priznanych,tak nech nam to nechaju.inak na konikovi sa formuje skupinka maminiek co chcu strajkovat.akoze nemyslim si,ze s tym nieco spravia,ale rozculene su poriadne 😀

bobocka
23. sep 2010

@ewwe ja som to pochopila tak,ze do troch rokov 190 euri bude.ak nie a po 2 rokoch nam to na 164 znizia,tak to by uz fakt neskutocne svinstvo bolo.ak by to takto bolo,tak by sme o vela peniazkov neprisli (teda ak by bolo 190 euri do 3 rokov)nechce sa mi to teraz pocitat,musim ist miska uspat,ale potom si to isto preratam.joj,uz som si myslela,ze s tym budeme mat pokoj,vsak vraveli,ze to menit nebudu ☹ .

bobocka
23. sep 2010

kocky,co je vlastne tych 41 eur,co sa vraj "ponechava".to kto ma na to narok?my mame k rodicovskemu este cca 20 co dostava bobco.ale o ziadnych 41 neviem... 😒

lujsa
23. sep 2010

Podla mna je to tak,ako pise ewwe,od januara nam znizia na 190,- ale to budeme dostavat az do 3.rokov dietata.Tych 164 sa uz nebude vyplacat.My dostavame k rodicovskemu tiez cca 20Eur,ziadnych 41...

lujsa
23. sep 2010

Inak baby,akurat som pisala s kamoskou,co ma dvojicky a az vtedy mi doslo,ze oni ten jeden jediny prispevok na dve deti este znizili.To je uz vrchol...

bobocka
23. sep 2010

🙂 kocky,ked sa nad tym zamyslim,tak to v konecno dosledku pre mna nie je z take zle.dokonca je to vyhodnejsie pre mna.ja chcem mat takto o 2 roky dalsie babo a teda na 256 by som tak ci tak narok nemala a mala by som potom 164.takto mi sice zoberu 66euri na 9 mesiacov,no potom pri druhom babu sa mi to vrati a budem mat nakoniec viac.ked sa tak zamyslim,tak je to vlastne prispevok na dieta a nie pre maminku,tak by to malo byt jednotne.kazde dietatko si zasluzi mat rovnako vela peniazkov na mesiac.skoda len,ze nase nizsie neprisposobive vrstvy tie peniazky na deticky nepouzivaju ☹ 😠 .ono to len znie ako zly napad a vela maminiek sa voci tomu ohradi,no ked sa nad tym clovek zamysli,tak to v konecnom dosledku zas take zle nie je.fakt si treba uvedomit,ze je to prispevok na dietatko a deticky predsa nemozu za to,ci ich maminky odvadzaju statu davky,ci nie.len by ma zaujimalo ako to vyriesili s tym jednorazovym prispevkom pri narodeni dietatka.dufam,ze to nezrusili!!!! to bolo, hlavne pre prvorodicky,riadne dobre.hned bolo na kocik,postielku a zakladnu vybavicku. 🙂

luppita
23. sep 2010

@ribizek @valentovasasa @iwusca aj ja prajem k prvemu rocku vsecicko naj 🙂
@bobocka ja uz sa ani nerozculujem, ako naozaj neviem ako prezijeme bez 66eur, hold od noveho roka, koniec dovolenky a papa do prace a druhe baby bude musiet pockat 😠 😠 😠 bobo tych 41eur je tusim, konkretne, kamoske sa stara o malu jej mama, nema doklad na to , ved ako by jej mama ucet vystavovala (musela by mat zivnost na to) a koli malej ani nepracuje (opatrovanie na plny uvazok).... a to dostava jeje mama za to ze opatruje malu. 😉 apon myslim ze som to niako nepoplietla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre