V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
27. sep 2010

kocky viete co su to potencovane vakciny?
"Jedna sa o homeopaticky pripravok vyrobeny priamo z konkretnej vakciny ktorou bolo dieťa očkovane.Mala by vraj predchadzať vzniku problemov po očkovani a ak už nastali tak by ich mala vediet odstranit. Daju sa bud vyrobit svojpomocne -potrebna je k tomu flaštička z očkovacej latky-to čo v nej zostalo, alebo sa daju objednať od rakuskej firmy Remedia.Tam dostať potencovane vakciny na každe očkovanie.Ak problem, ktory sa prejavil po očkovani-nespavost ,ekzem, autizmus atd. naozaj vznikol z očkovania vraj by to malo zabrať.Neviem čo je na tom pravdy,preto ma zaujima,či s tym niekto ma skusenosť." -toto napisala jedna maminka na forenesuhlas s povinnym ockovanim.ja viem,ze som vravela,ze tam ani nenakuknem,ze to nie je forum pre mna,ale mozno doobre,ze som tam nazrela.ani som netusila,ze nieco take vobec je.mam kamaratku,ktora deti neockuje vobec a jej muz akurat teraz studuje homeopatiu,tak jej idem hned napisat,ze co to vlastne je.jej manzel bude isto vediet.ja som skurat pisala do jedine vylucne homeopatickej lekarne-homeonitra-ohladom toho mail,tak som zvedava co mi napisu.co si o tom myslite?mne to znie ako svetielko nadeje 🙂

bobocka
27. sep 2010

tak z tej lekarne mi odpisali,ze po zaslani postovej adresy mi liek aj postup liecby poslu.len sa mi to nejak nezdalo,zadarmo info aj liek?tak som im napisala,ze ma ich odpoved trosku zmiatla,ze to iste nieco stoji a tak.ale snazila som sa to podat tak,ze by to bolo pre mna velmi prijemnym prekvapenim ak by boli takito ochotni a nezistne mi info poslali. 🙂 ale nezda sa mi to.uvidim co mi zajtra odpisu.ta moja kamoska este ohladom toho neodpisala,ona ma toho riadne vela,tak mozno aj par dni to bude trvat kym sa ozve.ale info od nej bude isto riadne podrobne ako ju poznam 😉.kazdopadne som rada,ze som to objavila,lebo trosku som si to na nete pozrela a celkom fajn to vyzera 🙂

luppita
27. sep 2010

@bobocka jejo vsetko vsecicko najlepsie Miskovy k narodeninkam, nech ti robi stale len velku radost 🙂
a
ako si pisala bobo ohladom mmr vakciny, asi je lepsie nevediet. Mozno som zla matka, ale ja som len vedela, ze ideme na ockovanie v 15mesiaci (ake, naco.... som nemala ani tucha ☹
No teraz som prekvapena, sokovana a neviem co s tym ☹ S malym by sme maly absolvovat aj zakrok , ma znamienko na nohe a bude musiet ist von, uz mi ho chceli rezat ked mal 6mesiacov a to som teda nezvladla, no kazdy mi vravy ze musi ist von 😒 stale to odkladam, ale si to budem musiet riesit este pred ockovanim, isto ho dam zaockovat, ale vobec sa mi to nepaci, asi ako to, ze malemu mam dat vyrezat krasne znamienko na nozicke, znamienko ktore mi ukazali ako prve ked sa narodil (ukazali mi ho ritkou a az potom tvarou 😀 😀 😀 co s tym ☹ ☹ ☹

gabinka79
27. sep 2010

Tak my sme oslavovali v nedeľu 19. 9. Malá oslavu zavŕšila teplotou - v noci nám stúpla na 38,8 C a pridalo sa k tomu aj zvracanie. V pondelok sme utekali k lekárke - tá tvrdila, že ide o prechladnutie. Celý týždeň sme sa trápili s teplotami. Raz s vysokými, raz iba so zvyšenými. S plným nosom bojujeme ešte teraz. Už som z toho na nervy. Malá sa trápi - nemôže dýchať, spať, vadí jej to pri jedení. Včera som sa vytešovala, že je to už lepšie a dnes sme opäť na starej koľaji. Je to fakt na porazenie. K tomu všetkému sa začína choroba chytať aj mňa - bolí ma hrdlo. Zatiaľ som na Paralene, ale zajtra si asi pôjdem pre nejaké lieky. Takže nič-moc. ☹ Fotky z oslavy dodám. Práve ich mm triedi.

lujsa
27. sep 2010

@bobocka o tom som este nepocula,som zvedava,co ti odpise kamoska.Moja lekarka,aj G.pediatricka su aj homeopatky,ta moja je dokonca jednou z prvych na SK a je veeelmi skepticka k homeopatikam,povedala,ze k tomu nazoru prisla az praxou a vraj ich odporuca len vtedy,ked sa ina liecba nesmie dat.TAkze aj na homeopatiu sa nazory roznia,ale snad tie vakciny,co si spominala budu fajn,len som zvedava,ako vlastne funguju,

@gabinka79 achjaj,takata choroba vas trapi? 😢 Skore uzdravenie vam zelam,uz si z toho urcite poriadne vycerpana...

@luppita ake ma Simpi to znamienko,ze musi ist von?Lebo aj nas G.ma znamienko na hrudi,ma ho presne na tom mieste,kde ja,sestra a aj moj otec,takze to je asi dedicne a dufam,ze nemusi ist von.

luppita
27. sep 2010

@lujsa maly ho ma vzadu na stehne, ked sa narodil malo okolo 3cm na dlzku a 1na sirku (teraz uz je vecsie rastie s nim), je tmavo hnede,hladke, teraz sa mu v nom robia bledsie mapy(stale sa mu meni), ja mam tiez na tom istom mieste (najvecie ake mam) ale 0.5 cm x 0.5, mozno menisie 🙂 boli sme na koznom, kukli na neho a poslali nas na onkologiu 😲 tam na to kukli a povedali ze to musi ist von, ze potom to pojde k nim na test a az potom sa uvidi co za znamienko to bolo... hned nas poslali na detsku chirurgiu pre termin 😠 Takze vlastne nic nikto nevie a budeme vediet az ked sa vyberie 😠 Ja s tym nie som stotoznena, ze ma ist von.
Ak mas take iste znamienko ty, aj tvoj tato a nikdy ste to nemali potrebu riesit tak to ani neries 🙂 Vies mi sme sli na odporucanie len dat skontrolovat, sledovat to a takto to hned dopadlo. Lietala som s malym jak sarkan po nemocniciach 😠 koli krasnemu mojmu znamienku 😖

bobocka
27. sep 2010

@luppita @lujsa http://www.vilcakul.estranky.cz/clanky/homeopat... tu je o tom viac pisane.ja to idem vytlacit a dam to precitat mojej doktorke.lujsi,spomen to prosim tej tvojej.mne sa to celkom pozdava,mohlo by to byt fajn a ak by to malo pomoct,tak preco nie?ja som teraz trosku kludnejsia z toho MMR ockovania.stale s nim nie som nadsena,ale ked mam toto info,tak mam aspon pocit,ze mozno budem moct nieco k lepsiemu ovplyvnit.uvidime 🙂.@luppita absolutne neries to,ze nie si o tomto ockovani informovana.ani ja by som to vobec neriesila a nezaujimala sa o to,len tu sme to nahodou raz spomenuli a par kociek sa k tomu vyjadrilo,ze to je nie dobre ockovanie,teda,ze je dobre,no ma v sebe rizika,tak som si to preto vyhladala.inak by ma to ani len nenapadlo.ziadne ine doteraz som neriesila.len toto.mozno aj prevenar ci hexa maju v sebe kadejake hnusotiny.to neviem.niekedy je fakt lepsie nevediet.clovek by sa potom vobec tym netrapil.teraz mam z toho nafuknutu hlavu a kym mam cas,tak sa snazim najst kadeco ,cim by som mohla miskovi to ockovanie zlepsit.ockovat dam ale naisto.nedat je risk.pri dievcatkach je hlavne rubeola nebezpecna,moze dojst k neplodnosti a u chlapcov ten mumps takisto ku sterilite moze viest.okrem ineho ☹ .a co sa znamienka tyka,tak preco musi ist von?a preco teraz?bola si s tym na koznom? moj misko sa narodil s hemangiomom na chrbte asi 5mmpriemer.bolo to riadne cervene a vypukle,tak sme to boli dat prezriet a doktorka,ze to mozme dat von ak chceme,ale ze ono to casom zacne blednut a pomaly sa to bude stracat,ale ze to fakt roky trva. a je to tak,misko ma rok a uz to je len trosku vypukle a je to ovela bledsie.v januari pojdeme na kontrolu,ale pokial je to len esteticky problemik a neskodi mu to zdravotne,tak to riesit isto nebudem.ma to zhruba v strede chrbatika. @gabinka79 fuha moja,tak veru nic prijemne.ale to sa uz dako dlho taha 😢 baba mala ,musi byt riadne znicena.mne na hrdlo pomaha stodal.a je aj fajny,tak skus 🙂. a do nosa som si davala nasivin soft a po pravde som mala sialenu nadchu,striekala som si len rano a vecer a po 5 streknutiach neviem co je nadcha.super 🙂 a malickej co davas? ja som davala do nosteka len mar a odsavali sme 3x denne a do hrdielka 2x denne 1 moka lyzicka kalcioveho sirupu a zabralo aj to myslim 😉 na ten plny nos malickej asi len odsavanie pomoze.ja robim tak,ze streknem mar do nosteka pred odsvanim,poriadne vysajeme vsetko a aj po odsati znova streknem mar ,aby bola sliznica ok.tak skus 🙂 dufam,ze budete obe coskoro ok 😉

luppita
27. sep 2010

@bobocka boli sme na koznom, poslali nas na onkologiu a odtial hned na detsku chirurgiu pre termin. neviem preco musi ist von, asi len pre istotu, daju to na expertizu a uvidi sa ci to obsahovalo niake take zle bunky.... oni mu to chceli dat von uz ked mal 6mesiacov, len ja som to nechcela, ale teraz by som to mala zacat opat riesit, minimalne dat skontrolovat, ale podla mna sa nic nove nedozviem, povedia mi ze sa meni na povrchu, ze rasie s jeho nozickou a ze to musi ist von a potom po testoch budeme mudrejsi. Vies ked sa narodil, to znamienko bolo oproti jeho velkosti dost velke, cez pol stehna ☹ plus moze byt nebezpecne ked sa mu mechanicky poskodi, ma ho akurat tam kde je zahyb plienky (moze sa poskodit).... no budem musiet ist na kontrolu a uvidime 😒

bobocka
27. sep 2010

@luppita jaj,tak to hej.ak mas odporucanie lekara,tak to daj von radsej.so znamienkami nie su zarty.mne vyberali dva znamienka a to stylom,ze mi pichli lokalku a tak vybrali.no mne nezabrala ,a tak som to citila.akoze strasna bolest to bola.vyberali mi znamienko na chrbte a ja som hryzla do postele ,aby som nekricala.po chvilke bolo po,no mne bolo z toho tak zle,ze som takmer zamdlela.bobco ma cakal v cakarni a ked som vysla,tak skoro zbil tu doktorku ked ma videl v takom stave.preto si nemyslim,ze detickam by davali lokalku.asi kompletku mu daju.ti poviem,ze ja by som tiez bola z toho na prasky,asi ziadna maminka by to nebrala v pohode ,keby jej dietatko mali rezat.holt budes ale musiet v sebe nejak tu silu najst,lebo by mohlo byt nebezpecnejsie mu to znamienko tam nechat. https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/znamienka-na-prsiach-pocas-tehotenstva/ na konikovi je tema o znamienkach,tak tam skus nazriet a mozno viac info o tom ziskas 🙂

luppita
27. sep 2010

Baby, ako su na tom vase deti s jedenim? mne maly nechcel dva dni jest, proste nic 😖 a vcera uz tak vymyslal, ze som mu musela dat vidlicku do ruky, nech sa chvilku zabavi a pomrvy v tanieri a on si napichol a zacal sa krmit.... a jedol a jedol a jedol, dnes som mu uvarila obed hustejsi s velkymi kuskami, aby si mohol napichavat vidlickou (lyzickou mu to nejde) a on papa a vsetko a vela 😲 na zajtra ma rizoto, som zvedava ci nieco zje (samemu mu to asi nepojde) 😉 Odteraz je vidlicka nas naj kamos.

bobocka
27. sep 2010

@luppita paradicka ved to je super,ze sa uz sam chyta papat.ved to sa tes 🙂 ja som malemu kupila speci pribor na ucenie sa.lyzicka aj vydlicka su take akoby zahnute,takze ked sa babo uci jest,tak si pekne do pusy trafi 🙂 je to detsky anatomicky pribor od firmy bocek.aj by som ti dala foto,no neviem to na nete nikde najst.maju to v bille a stalo to asi 3 euri 🙂

bobocka
27. sep 2010

pridavam foto z oslavy 🙂

bobocka
27. sep 2010

a este nejake bonusove 😀

luppita
27. sep 2010

@bobocka jeej super foto, misulko je fesak a krasni ste cela rodinka 🙂 Obe torty vyzeraju chutne 🙂

bobocka
27. sep 2010

@luppita dakujeme krasne 🙂 inak neuveris,ale ta moja nepecena mala vacsi uspech 😀 .ale ta ,co sme dali robit bola krasna.nechce sa mi ani len verit,ze to chlap piekol 🙂 a mne chutila poriadne.som vcera patinku dala na posedenie 😀 😀 😀

petraas
28. sep 2010

ahojte baby, vsetkym chorym zelam skore uzdravenie, my sa zatial drzime no mozno preto lebo davame cebion a kazdy den vypijeme stavu z pomaranca.

ockovat dame aj ked su tam rizika ved riziko bude aj ked ockovat nedame to je zajedno...ked sa ma daco stat tak sa stane a nik tomu nazabrani

@luppita aj my mame znamienko na pravej polke zadocku presne take ako popisujes ale nemame ho take velke je asi 1x1 cm ale rastom sa zväcsuje...lekarka ho uz videla ale dala nam doporucenie na kozne az teraz na rocnej prehliadke, vraj nech nam ho sleduju, tak zajtra ma manzel nocnu tak pojdeme na kozne a taktiez k zubarke...uvidim co nam na znamienko povie ale ja ho asi von nedam lebo som sa nestretla ze ked sa niekto narodi so znamienkom tak je nebezpecne...no uvidime co nam povie a doporuci kozna
a inak s jedenim sme akosi zabrzdili Sofinka zacala papkat pomenej a na obed chce taktiez jest sama ale moc jej to nedovolim lebo viac je toho okolo nej ako v pusinke

@bobocka torty boli krasne a verim tomu ze aj chutne...aj fotky su super🙂
normalne by som si dala teraz tortu aj ked ja ich velmi nelubim ale ta Sofinkina bola skvela stale som ju jedla🙂

tinnka9
28. sep 2010

@bobocka kraaasne fotecky, maly oslavenec aj rodicia - zlati ste vsetci 😉 . ja radsej ohladom toho ockovania nezbieram ziadne informacie, lebo ja by som hned spanikarila 😒 . tak ako pise petraas, ci dam alebo nedam zaockovat, rizika su tak ci tak. ockovat sa budeme 😖.
ja som dnes bola s matom na alergologii, lebo v maji maval straaasne spuchnute a zapalene oci. tak mu dnes hned aj testy spravila, a mame to potvrdene... alergia na travy a obiloviny. ale drzal sa statocne, zvladol to uplne super 🙂 . som bola na neho pysna 😅 . akurat v januari budeme musiet zacat s liecbou, pravdepodobne injekcie ☹ . ale niet sa co divit, zdedil to po mne aj mm. akurat som necakala, ze sa mu to prejavi tak skoro 😒 (u mna to prepuklo, ked som mala 14) .
@luppita s jedlom sme na tom biedne. ja fakt neviem, z coho ma to dieta skoro 13kg 😀 . trochu do neho dostanem, len ked ho necham v tom jedle hrabat sa rukami 😀 . a odkedy pije mlieko z hrnceka so sosacikom, a nie z flase, tiez ho vypije ovela menej. tak teraz neviem, ci sa vratit k flaske, alebo to nechat tak...

monnaa
28. sep 2010

Ahojte dievčatá, prepáčte, že sa vám tu pletiem, len by som vás chcela poprosiť o radu ohľadom plávania detí v Žiline. Ja pochádzam z Čadce a tu plávanie nemáme, preto sa rozhodujem medzi Žilinou prípadne ČR. Máte nejaké skúsenosti s plávaní v Za? Nedávno som počula, že vraj v bazéne kde plávajú detičky sa našla nejaká baktéria a plaváreň museli zavrieť ??
Ďakujem krásne za každú odpoveď.

monnaa
28. sep 2010

Jééj, až teraz som si všimla že píšem do nesprávnej témy 😲 , sorry....... 😝 , a

kathynka
28. sep 2010

ahojte dievcata...tak uz sme spat z france...som dnes bola cely den doma, kedze sme sa vratili vsetci chori...si predstavte tych 9 hodin v aute, kde 4 zo 4 su chori...hruza...no ale dali sme to...
@bobocka najprv musim moja tebe pogratulovat...dodacne miskovi k narodeninam, nech je zdravucky, stastny a vesely...a stale taky paradny jak je na tych fotkach, co si sem dala - no nema proste chyby 😀 a este aj tebe prajem vsetko najlepsie k dnesnym narodkam, nech ti robi tvoja rodinka radost 🙂
takze my sme oslavili narodky aj krstiny celkom dobre, az na tu chorobu...i ked yoan to zvladal celkom dobre...neviem, odkial to dieta berie energiu...narodky sme nejako ani moc neoslavili...len v piatok vecer dala clarisse na stol malu torticku s jednou svieckou, ktora hrala "happy birthday" a yoan bol tym plamenom jak zhyponotizovany 🙂 dostal moj vlacik a hned pochopil naco to sluzi a robil brm-brm...no uplny chalan 🙂 a v nedelu sme rano sli do kostola krstinky...prislo mi to trosku jak fraska, bo tam kazdy kazdeho poznal, setci si tam tykali a stale spliechali do toho dake poznamky a krstny otec dosiel v total roztrhanych rifliach a ked mal drzat sviecku, tak ju dal drzat radsej svojmu malemu baptistovi...no hruza...kazopadne, ked prisiel akt krstenia, tak yoanovi sa to velice pacilo a farar minul na neho celu svatenu vodu 😀 potom sme sli do jedneho hotela na slavnostny obed a pak sme sa presunuli k nam, kde sme mali este tortu a boli sme az do vecera...pozvana bola aj opatrovatelka yoanovho bratranca baptista a sesternice mathildy, ona je anglicanka a este moc nevie po francuzsky, tak som si aj s nou dobre pokecala...

kathynka
28. sep 2010

este fotky som vam slubila:

kathynka
28. sep 2010

tam hore na tych troch je najprv s rodicmi, potom s maminou a s vlacikom odo mna a potom este jedna, ked bol pred ostrihanim...a trdielko zacal stvornozkovat teraz...zistil, ze sa tak velice rychlo niekam dostane 😀 ale na chodenie po dvoch vobec nezanevrel, len musi byt po ruke nejaky ten prst a potom uz uteka 😀
a tu dole je fotka torty, ktoru mu dali spravit na krstinky, potom 3 fotky tesne po ostrihani, kadernicka dosla k nam domov, hrajkala sa s nim asi polhodku, ale yoan drzal statocne...aj strojcek zvladol...len sme ho museli zabavat uplne vsetkym - hrebenom, fenom, rozprasovacom, strojcekom 🙂
a na poslednej fotke je slavnostne obleceny na krstinky 🙂 inka nechapem, jak to tie mamy dokazali, ale na krstinach bolo 5 deti od 3 roznych mam a vsetky boli oblecene v sivom...yoan od hlavy az po paty, leo a baptiste maly sive svetriky, eliott mal sive gate a mathilde mala sive saticky...no haluz 🙂

ewwe
28. sep 2010

bobocka miskovi dodatocne vsetko naj k narodeninam, a aj tebe, ak som spravne pochopila tak mas dnes narodky ty

@kathynka maly je neskutocne zlaty, proste maly fesacik 😀

bobocka
28. sep 2010

kocky,dakujem vam krasne za zelania 😉 inak dnes sa mojej blizkej kamaratke narodil maly zack,tak ideme zdielat narodeniny.sa tesim 😉 @kathynka tak yoan je superzlaty 🙂 fakt krasny chlapcek.najzlatsi je v tom sviatocnom.tam je uplne uzasny 🙂 inak aj jeho rodicia vyzeraju byt sympataci 😉
dnes sme mali celkom fajn den,stretli sme kamaratov,co maju 4 rocneho synceka a takmer 2 rocnu dceru a ludia,museli sme sa smiat,oni boli uplne na prasky z nich 😀 maly plakal,ze ho brusko od hladu boli 😀 a malicka bola jak anjelik,no zas vsetko obzerala.no superzlate deti,no len rodicia vyzerali byt riadne unaveni.no som zvedava co nas caka ked druhe mimi budeme mat.inak mimochodom,teraz to nebude.uz ma brusko boli ☹
michalko dnes zaspal o pol deviatej!!!!normlne chodime pred desiatou spat.po veceri spistil huronsky plac,nechapem z coho a uplne sa zadusal od placu,tak som mu dala dudku do ust a pritisla som si ho a netaram ked poviem,ze do 10 sekund bol tvrdy ako stolverka 😀 teraz stale buva,no len cakam kedy sa preberie,lebo ho este prebalit musim.nemoze byt celu noc v plienke,ktoru ma od pol siedmej.tazke tak.idem ja adelu pozerat-dnes je tam mirko satan,moja pubertalna laska.toho si nemozem nechat ujst!!!! 😝

kathynka
28. sep 2010

@ewwe @bobocka dakujem vam kocky 🙂 mne sa strasne lubil, ked ho ostrihali a nagelovali mu to...ja som uz clarisse povedala, ze na tohto chlapca si ja asi pockam az vyrastie 😀

marusik
28. sep 2010

@bobocka všetko najlepšie Miškovi k dnešným narodeninám i zajtrajším meninám 😀

marusik
28. sep 2010

baby, ja tu už nestíham chodiť, hapruje nám internet a ešte k tomu nefunguje wifi... MM robí viac-menej z domu, teraz má aj 2.robotu, stále okupuje počítač a keď aj nie, tak to som rada, že sme trošku spolu... najviac ma mrzí, že sa to všetko zomlelo teraz, ked všetky oslavujeme 1.rôčik drobcov a nestíham každej osobne zablahoželať, len keď sa tu náhodou objavím...
naša Klára už začala sama chodiť, pekne vyberá aj zákruty🙂 a už ma nevolá len "mama", ale aj "mamka"🙂 začali sme konečne aj plávať, tento štvrtok ideme 2.krát:)
najbližšie týždne nás čaká výmena okien v celom dome, tak to sa tu neukážem asi vôbec...:( držím palce, nech ste všetci zdraví...pá

weiya
29. sep 2010

@bobocka vsetko najlepsie Misulkovi k dnesnym meninkam prajem, nech je zdravy , stastny a nadalej Vam robi obrovsku radost ... 🙂
@zuziiicek17 tvojmu Misulkovi taktiez zelam vse dobre k meninkam 🙂

tinnka9
29. sep 2010

@bobocka @zuziiicek17, aj ja zelam vasim Miskom vsetko naj k meninkam 🙂

luppita
29. sep 2010

@kathynka maly je fakt nadherny chlapcek 🙂 mas byt na co hrda, aj ked nieje bio tvoj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre