V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
1. okt 2010

@weiya vsimli sme si 😀 😀 😀
no my sme zatial mali len taku prechodnu bundicku, ale pancusky a deku uz davam, aj vcera mi zaspal v kociku, tak som ho poriadne poprikryvala. ale ta ma rozculuje, stale sa mi zosuchuje dolu z kocika. tak som sa nastvala a objednala prechodny fusak (vyzera to ako deka), snad tam bude lepsie sediet 😉

kacenkalm
1. okt 2010

ahojte babeny
tak mi za chvilku ideme na rocnu prehliadku a ockovanie....dufam,ze mala bude statocna,a nebudu ziadne komplikacie....to ideme dostat akurat tu MMR....inak u nas je to rovnake....zatial tu ostavam byvat,ale kazdy den mam hlavu plnu myslienok,ako to bude a co mam robit....tak potom sa ozvem...papa 😉

tinnka9
1. okt 2010

a skoro by som zabudla @bobocka dakujem 😉

lujsa
1. okt 2010

@gabinka79 pekne fotky,mala je krasna 😵 Uz nech je zdrava,princeznicka mala 🙂

@tinnka9 G.ma obvod hlavicky 50cm a 86-ka z HMka,mu je dobra a myslim,ze cez zimu by ju ponosil.Chystam sa tam,tak mu ju este raz vyskusam a napisem 😉
@ewwe skore uzdravenie manzelovi prajem,nech uz je doma pri vas 😵

Kocky,my nemame zimnu bundu.Som nahnevana,lebo som ju objednavala (okrem inych veci)28.8.z MMB z Nextu.Kocka mi odpisala,ze objednavku eviduje a viac sa neozvala.Ja som planovala druhu bundu kupit,az ked uvidim tuto,aby som vedela,ci hrubsiu,tensiu,ci cislo sadlo-tak som jej pisala,kedy tovar pride,ci objednavka plati a ona nic.Ozvala sa az vcera,ze to este nema,ale coskoro to pride.Takze ja momentalne chodim s malym len autom,aby neprechladol a neboli sme pridlho vonku.Mame len flisovu teplakovu bundu,pod tu ho naobliekam,ale neviem,co dalej.Vcera som uz bola pozerat v Tescu,TAkku a Kiku nejaku lacnejsiu bundu,ale najvacsie cislo mali 74.Takze fakt neviem co-ci mu kupim z HMka zimnu bundu,ale ta je dost hruba nateraz a dost draha,ako druha bunda,ale inu moznost asi mat nebudem...Mam sto chuti tej babe napisat,ze uz tu objednavku nechcem...Som sa vam vystazovala...

lujsa
1. okt 2010

@tinnka9 aky prechodny fusak si objednavla?Ja tiez nad nejakym uvazujem,ale videla som len 80cm a to je do kocika malo.

tinnka9
1. okt 2010

@lujsa no to je teda uzasny pristup tej kocky z MMB. ja som na tieto veci dost citliva, ja by som jej tu objednavku hned zrusila 🙂 . ved ty jej robis biznis, by mala okolo teba "lietat" a odpovedat na kazdu otazku, a nie takto 😝 .
fusak tento http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8217760&tab=1 ten tmavomodry. videla som ho aj nazivo u nas ale v inej farbe, a je taky akurat na toto prechodne obdobie 😉 , zvnutra bavlna, zvonku flis a medzitym este trochu zatepleny sa mi zdal. v pondelok alebo v utorok by mi mal prist, ak chces, potom ti mozem este napisat, ci som spokojna 😉 . na zimu mame ten kaiser, ako som uz pisala, ale ten sa mi zda byt velmi hruby este.

tinnka9
1. okt 2010

@lujsa a dlzka je 100cm 🙂

lujsa
1. okt 2010

@tinnka9 aj my mame na zimu Kaiser 😉 Kupovala som pred mesiacom,aj na tvoje odporucanie 🙂 Neviem,co s tou objednavkou,ale ked mi tie veci pridu o mesiac,tak mi budu na nic,ved su to prechodne veci najma...Uvidim,co mi odpise...

lujsa
1. okt 2010

@tinnka9 super dlzku ma ten fusak,som velmi zvedava,co o nom napises,ked pride.Ale bude dobry podla mna.My sme mali minuly rok prechodny fusak,super bol,najlepsia vec,aku sme mali,ale uz je kratky a bol drahy,tak som vacsi nekupovala.On bol z vonkajsej strany akoby jemny sustak a z vnutornej najjemnejsi flis,aky som videla,po obvode mal zips,takze sa dal vrch od spodu odopnut.Deku som vobec nepouzivala a dost to zjednodusilo manipulaciu.Tak ak tento odporucis,kupim ho,lebo ked deka pada,je to na nervy+G..strasne kopcuje,takze to s dekou nevidim ruzovo.On ani madlo neznesie.

briketa
1. okt 2010

@gabinka79 vsetko najlepsie babike. aka velika slecna.

nasa mala ma na obidvoch nohach krvave pluzgiere od lozenia ☹ ale hrozne. nedavala som jej nic na nohy, lebo boli styridsiatky teploty, uplne na zdochnutie.
a vy tu uz riesite bundicky...
aili bola okolo obeda v bazene, potom spala a ked sa zobudila mala 102 teplotu, to je cca 39Celsia. Z nicoho nic. Netusite co to moze byt? Dala som jej paracetamol, teraz v noci spi fajn, ale davala som jej vodu aby ostala dobre hydratovana. Uvidime o take dve hodiny vstane. (tu je noc-rano)

tinnka9
1. okt 2010

@lujsa ok, potom sa ti ozvem 😉 . mne sa na nom paci, ze ma rozopinanie stredom (nie na boku) a tiez ten spodok sa da spravit ako u toho kaiseru - dietatku trcia von topanocky, ak by ich malo spinave alebo bol fusak na dlzku uz kratky.
My sme zas pouzivali od septembra az do marca zimnu zavinovacku do autosedacky (a hlavne v kociku), tiez som bola velmi spokojna 🙂 .
@briketa, no tazko povedat, z coho taka vysoka teplota. zvycajne pri takej teplote vysetruju pri malych detickach hrdlo, usi alebo mocove cesty. ale su deti, ktore maju taku teplotu aj pri zubkoch. alebo to moze byt 6.choroba este. ved uvidis podla inych priznakov ☹ .

tinnka9
1. okt 2010

@lujsa a s tym kopanim v kociku ani nehovor! nam sa napr. nanoznik na kociku neudrzi ani chvilu, M je schopny ho vykopnut behom sekundy (a to ho mame prichyteny na 4miestach v kociku), deka je na tom podobne 😀 . madlo chvalabohu moze, na nom ma polozene ruky 🙂 . ale trochu sa obavam, ci vobec bude chciet v kociku byt, lebo sa mi zda, ze ked sa takto ochladzuje a cim viac je obleceny, tym je tam nervoznejsi ☹

weiya
1. okt 2010

@briketa a z toho tepla by to nemohlo byt,tie horucky? U nas ked sme mali tie horucavy, mala mala vysoku horucku tri dni a aj ja, bez inych priznakov, tak yslie si ze to se mali z toho horka...

briketa
1. okt 2010

@weiya mohlo. aj ja v to dufam.

kacenkalm
1. okt 2010

ahojte,tak vsetko bolo ok,mala je zaockovana,dufam,ze v noci nenastanu nejake komplikacie....meriame 79cm a vazime 10,6kg....velka slecna to je 😵

ewwe
1. okt 2010

@kacenkalm a to ste uz boli ockovani mmr? tam sa ockuje tak skoro v roku? my sme v roku dostali tretiu davku hexy a az od 15mes. ide mmr

petraas
1. okt 2010

@tinnka9 tak ten fusak vyzera super, normalne aj ja nad nim uvazujem...potom napis ked pride ze ci je taky super ako vyzera...my sme uz vitiahli deku ale zatial sme ju nepouzili ale tento fusak sa mi zda praktickejsi a hlavne je pohodlnejsi🙂

@lujsa aj ja by som tu objednavku zrusila...ja ked nieco objednam a nepride to do tyzdna tak tam hned volam a pisem a ked mi povedia ze to este chvilku potrva tak rusim objednavku a objednavam inde...neznasam taketo pristupy

@briketa normalne zavidim take teplo...ja mam velmi rada teplo, sice 40tky som nezazila tak si neviem predstavit ale 35 ano a pohoda...lepsie ako u nas zima...uz nech je zasa leto
inak ta horucka mohla byt ako pise tinnka9 ale aj z toho tepla...uvidis ci budu nejake dalsie priznaky a ake

@kacenkalm tak to mas doma ozaj peknu velku slecnu🙂

inak baby ja som dnes objednala postel pre Sofi...tu princeznovu stale nemaju a uz ma nebavi cakat tak nakoniec sme tuto objednali

kacenkalm
1. okt 2010

@ewwe ano,uz dostala tusim 4 ockovania,dnes mmr a posledne mame za mesiac a potom az v 4-5 rokoch....ale idem domov v novembri a dame sa zaockovat na hepatitidu A,mna aj malu...

kacenkalm
1. okt 2010

inak aj ja mam skusenosti s objednavanim,zhodou okolnosti z bess.sk.....objednavala som veci 25.augusta,malej body,teplakovu supravu a ciapku,vsetko asi za 30€,kedze narodeniny mala 17.septembra,tak to by stihlo v pohode prist do jej narodenin....ale velky omyl....poslali mi mail,ze to odoslali 7.septembra,a cuduj sa svete,ziadny oznam o tom,ze mam balik na poste,alebo ci vobec ten balik na poste bol,som nedostala....TAKZE....balik sa vratil naspat a ja som pisala,ze co sa deje.????a oni BESS.SK mi odpisali,ze musim uhradit naklady za nevyzdvihnuty balik,vraj za 22 dni a posielaju mi ho znova na adresu.....lenze ja uz to aksi nepotrebujem,lebo mala uz narodeniny mala,a to body s napisom NAS TUTULKO MA 1 ROCIK mi je na dve veci..... 😠 😠 😠 a ziadne naklady platit nebudem

petraas
1. okt 2010

@kacenkalm no s bess nemam ani ja dobre skusennosti...objednala som zaplatila som a ziadne info mi neposlali o zaplateni ani ci moju objednavku vyhotovia a tak som im tam volala a vraj platba prisla a suprava sa uz robi...tak som cakala niekolko dni a potom prisiel email ze suprava je hotova a odoslana na adresu...tak som cakala a cakala a supravy nikde...tak som tam zasa volala a vraj suprava bola odoslana na adresu ze mam sa spytat na poste ale najprv im mam napisat email aby mi poslali podacie cislo...pisala som email a nic, pisala som druhy a nic, pisala som treti a zasa nic tak som sla na postu aj bez podacieho cisla som ich tam prosila aby mi to zistili aj bez toho no a zistenie bolo ze ziadny balik od nich pre mna neprisiel...tak som tam volala a ze dnes mi poslu to podacie cislo...podacie cislo prislo ale bolo mi naprd kedze balik teprva v ten den posielali pretoze pred ty ho zabudli poslat..dobre nie??? kebyze tam nevolam a neotravujem ich tak sa supravy ani nedockam...mala byt na narodeniny no prisla po narodeninach ich vinou

luppita
1. okt 2010

@lujsa @kacenkalm baby vam nezavidim taketo tazkosti s objednavanim. ja moc taketo skusenosti nemam, z netu som objednavala nieco len par krat.... 🙂 ja to proste potrebujem vidiet 🙂
@tinnka9 jej ten fusak vyzera dobre, hned jak ti dojde daj vediet isto by som aj ja kupila, este som po ziadnom fusaku ani nepozerala... ani deku este nepouzivam, ale myslim, ze by sme s tym nemamla mat problem, maly sedi jak pat penazi v kociku a caka kedy ho vypustim 😀 ale fusak je isto lepsi ako deka 🙂
@petraas pekna postel 🙂 a to tam bude Sofi uz aj spinkavat? Simi ma postielku, ze sa da jedna bocna stena dat prec http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/7011... , ale ja sa teda este bojim. Alebo mam viac strach, ze uz by to nebolo to moje male babatko v postielke ☹
@briketa joj malynka si teda vobec neuziva take super pocasie, prajem skore uzdravenie, joj vlastne si ho az moc uziva, az ma z toho pluzgieriky ☹ 🙂
Tvoja Alli uz tusim spinkava sama v posteli, ako to zvlada?
@kacenkalm budem na vas mysliet, aby ste nemali ziadne zle reakcie na ockovanie 🙂

kacenkalm
1. okt 2010

@petraas presne aj mne napisali mail,ze ja som si mala poziadat o podacie cislo skor....ale ako skor?ja som cakala,cakala,a kedze byvam na dedine,tak tam postarka pozna vsetkych,snad by nieco povedala...obavam sa,ze ten balik tam tiez nebol a teraz chcu odomna mamit peniaze....najradsej by som celu tu objednavku zrusila.... 😠
@luppita dakujeme 😉

petraas
1. okt 2010

@luppita dakujem🙂 ano bude, teda aspon dufam ze bude lebo jej postielku idem predat...aj nam sa da dat dolu jedna strana ale to by som sa bala ze spadne na zem a ked ju prisunem k nasej posteli tak je tam rozdiel a zasa sa bucha...uz sa jej v postielke zle spava stale sa bucha do tyciek a bojim aj ze z nej vypadne
tato postel co sme objednali je nizka tak aj ked z nej spadne tak sa tolko nebuchne a este k tomu su po stranach zabrany proti spadnutiu tak dufam ze nebude padat

petraas
1. okt 2010

@kacenkalm no neviem ale myslim si ze balik taktiez neposlali..u nas ked si balik neprevezmes tak poslu este jedno oznamenie a ked ani po tom si ho neprevezmes tak po tusim 22 dnoch posielaju naspät...ak by to tak bolo aj u vas tak si nemyslim ze ani raz by ti neprislo oznamenie a hlavne ked byvas na dedine a postarka vas pozna

kacenkalm
1. okt 2010

@petraas ved prave.....ja som im aj mail pisala,ze ja ziadnu fakturu na nejake naklady nezaplatim....ked v tom maju bordel,to nie je moj problem....co som citala na fb,tak tam viaceri mali problemy s dorucenim

luppita
1. okt 2010

@petraas no ja ked som poskulovala po posteliach, vyhliadla som tuto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S698... , da sa aj roztahovat a rovnaku ma maly komodu aj skrinku... 🙂 ale to ma este cas 🙂

kathynka
1. okt 2010

@kacenkalm juj, tessie je teda riadne velka slecna uz 🙂 to yoana aj maly misko od @bobocka predbehol...hlavne, ze vkuse daco v tej puse ma, nechapem..on to asi vsetko vybeha, sidlo male...som si ista, ze ma v zadku vrtulu...neviem, odkial to decko berie energiu...normalne ho musime pocas dna regulovat v spanku, bo ak cele doobeda nespi, ze sa mu nechce a zaspi poobede o 16tej, tak potom vyvadza do 22.30...no radost 🙂
vo francuzsku je to tiez nejak inak s tym ockovanim...ta MMR to je ze osypky, mums, rubeola? bo ak hej, tak vo france to ockuju tiez uz od 1 roka, len yoan ochorel, tak mu to tam nepichli...a mne mama povedala, ze u nas sa to robi az od 15. mesiaca a ona dokonca tuto vakcinu nedala babatku ani o den skor...a este vo francuzsku tato vakcina nie je povinna...len doporucena detom, ktore idu do kolektivu...a pokial viem, tak u nas to povinne je...sranda, sme EU a aj tak je to vsade inak...
aj my uz davame deku...yoan ma tiez studene rucicky, tak aspon ked zaspi, tak mu ich suchnem pod nu, bo inak je to nemozne...a inak ma akurat dlhe body, dlhe tricko, ponozky, gate a svetrik alebo mikinu...a capicu...dnes bol nejaky neposedny, tak ked sme dosli do centra, tak v pesej zone som ho vybrala z kocara a pekne ma drzal za ruku a isiel vedla mna...super je, ze tym, ze ma furt potrebu utekat, tak normalne aj napredujeme a vobec nejdeme slimacim tempom..na hlavnom namesti hral volaky tipek na hudobnych nastrojoch, yoan si trosku zatancoval, robilo mu to velku radost, po 3 pesniackach ho to prestalo bavit, otocil sa a pokracoval dalej 😀

kacenkalm
1. okt 2010

@kathynka ano,to je presne osypky,mumps,rubeola....a tu je to tiez povinne...este mi mamka hovorila,ze my ked sme boli male,tak take ockovanie sme nemali.ze vtedy to nedavali.....
inak,neviem ako to robite zeny,ale mne teda mala absolutne v kociku nezaspi uz....ako zacala chodit,tak do kocika ju dostanem velmi malo...akurat aj ja som dnes vytiahla deku,bola som s malou vecer o siestej este v obchode podat euromiliony,tak bola celkom kosa....
@luppita
@petraas tie postielky su pekne....ja uz by som velmi chcela malej konecne objednat nabytok do detskej izby,ale este pockam,ked je to medzi nami take nejasne......

lujsa
1. okt 2010

Kocky,tak u nas postel neprichadza do uvahy-drobec sa hocikedy zo spanku postavi a to by bol tvrdy dopad,ak by nemal vysoke bocnice...Vasi drobci sa nestavaju v spanku?Moj si bud sadne,alebo sa postavi a to je v spacom vaku.O toceni ako hodiny ani nevravim.
A k rukavickam-vcera som mu kupila v HM,ja by som mu nemohla dat take,ako hladate,lebo on stale nieco drzi,stlaca na hracke v kociku a ked je palec oddelene,tak to aspon bude vediet uchopit.

Napisala som este tej kocke z MMB,nech mi posle termin,kedy budem mat veciciky,lebo ja som s nimi uz ratala a ak to bude trvat dlho,tak uvidim,ale zas neodpisala,hlavne,ze som jej pisala rano.Na jednej strane mi je blbe to zrusit,lebo tie veci uz asi objednala,ale naozaj je nekorektna+ja polku tych veci uz nevyuzijem...

lujsa
1. okt 2010

K tomu ockovaniu-my sme kedysi osypky prekonavali,nie?O mumpse to viem na 100percent,ze to bola bezna detska choroba,rubeola tiez.To ockovanie je biznis,tie farmaceuticke firmy na tom strasne zarabaju,najma tu na SK sa mi zda nekorektne,ze nedaju na vyber z viacerych vakcin,ako napr.v CR,ak existuju,lebo poistovna preplati len tu jednu,s ktorou ma zmluvu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre