V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
4. okt 2010

baby u nas v tescu maju tie notebooky za 9,9€ maju aj zlacnene lego a transformers ci co to je tak som kupila synovcovi k narodkam za 3,95€
poslite link kde by sa dali stiahnut tie detske pesnicky, ja nic nemozem najst, na poste maju take dvojcd s pesnickami, Kolo kolo mlynske stoji to 7€ tak som rozmyslala ci nekupit pod stromcek malej

kwetinnka
4. okt 2010

tunajdete detske pesnicky..aj od podhradskej...
http://majusa2.webovastranka.sk/file/1560/6395_...
Ak vam do toho mozem vstupit...

tinnka9
4. okt 2010

@ewwe ahoj. no to si nemala ani pisat 😀 . asi urobim najazd do tesca, starsi bude mat v novembri narodky a aj na vianoce pomaly zasoby treba robit 😉

tinnka9
4. okt 2010

ozaj a v lidli maju frote pancusky za 1,99€, vyzeraju byt celkom fajn 😉

ribizek
4. okt 2010

@tinnka9 - vidíš, tak budeme bachárky dve. 😀 Možno kvôli nám natočia další diel Odsúdených. Tréningov už máme dosť. 🙂

Ja som bola dneska na kontrole s Matúškom, našťastie sa to lepší. Zato Peťkovi sa zhoršil kašel. Dala mu nejaký antibiotikový sirup, berie sa raz za 24 hodín a ja ich kurírujem podomácky - cibuľový sirup, klinčekovo-škoricový čaj, rozmixovaný cesnak s citronom a medom a tak. Hotová ľudová liečiteľka zo mna. 😀

@bobocka - tak sa pekne uzdravte aj vy. Tie malé vyrážky okolo pusy má aj Peťko, ked mu idú zuby a viac slintá. A teraz je doslova ako malý Bernardín. Ale 2 nové kusy sú na obzore. Chvalabohu, hádam sa zasa zlepšia noci. Predvčerom plakal pol hodinu vkuse, nedal sa utíšiť. Jasne, že taký krik zobudil aj Matúška, tak mi plakali dvaja. A ja dobrotina obecná som poslala muža s kamošom na pivo a ratovala som to sama. Tak mi treba. 🙂 Ale doteraz sa budili ked tak na preskáčku. 🙂

@kathynka - ja doteraz nemám rada tie "smutné" pesničky. 🙂 Pamätám si, ako som mame šomrala, prečo spieva také hnusné pesničky. 😀

ribizek
4. okt 2010

@petraas - no, tie zarastania sú otrasné. ☹ Nech tvoj muž skúsi odstránenie nechtových lôžok. Mne to vetdy urobili nakožnom, nechty mi nezarastajú do boku a mám od 18-ky pokoj. Poradila som to aj jednej babe tu na MK, lebo jej stále trhali nechet a je spokojná. Ono sa môže niekedy stať, že ked stále strhajú nechet, tak potom tak divno rastie, hrboľato. Okrem toho, že to bolí ako pes. 😖

tinnka9
4. okt 2010

@ribizek 😀 😀 😀 .
na kasel je vraj vyborny aj majorankovy caj 😉 . nas maly tiez nie je vo svojej kozi, je umrncany, vcera dokonca 5x kakal, tak som mu na 24hodin vynechala mliecnu stravu. uvidime, ci sa to nezlepsi. a to mame ist konecne zajtra prvykrat na plavanie. a do toho este mna hrdlo boli a kaslem. dufam, ze si deti nenakazim 😒

ribizek
4. okt 2010

@tinnka9 - áno, počula som aj o majoránke. Robila som cibuľový sirup a trochu som jej tam dala. Ale chutilo to hnusne. 😀 Zato tento klinčekovo-škoricový s medom a citronom, mnam. Pripomína mi to varené víno. 🙂
Len sa trochu bojím dávať to Peťkovi, ked sa mi vtedy tak vyhádzal. Ja tipijem tie šípky. Alergoligička má vraj voľný termín až v januári. Musím si pozrieť aj Blavu, či to tam nebude skôr.

tinnka9
4. okt 2010

@ribizek no med aj citron by som sa bala dat aj ja 😉 . ale tu majoranku len povaris vo vode a precedis, potom mozes osladit (starsiemu davam med), nie je to nejake hnusne podla mna 🙂 . o tej alergologii mi ani nehovor - ja som mata objednavala v maji a termin nam dala az na konci septembra (uz to mame, chvalabohu, za sebou).

lujsa
4. okt 2010

To zarastanie nechtov je des,aj MM s tym ma skusenosti-3x mu strhali nechet,zakazdym bez umrtvenia,tak si to uz lieci doma sam.Zajtra idem ukazat G.doktorke,kedze neviem,ci su to zuby,alebo na neho nieco lezie.Nekasle,nesopli,nekycha,nehnackuje,akurat ma zlu naladu,akoby ho nieco bolelo,viac slinta a nechce jest+ma teplotu 37,5.Tak uvidime,co dr poviem,ale ja tipujem,ze ak to aj su zuby,ma z nich uz chytene aj hrdlo-no uvidime.

lujsa
4. okt 2010

@kwetinnka dakujeme za link 🙂

lujsa
4. okt 2010

Tie recepty starej mamy mam rada aj ja,u nas na 100percent zabera zazvor,je to zazracna vec,ale to by G.nemohol,je to pikantne.A ked je uz velmi zle,tak si MM da zazvorovo-cibulovo-medovy caj s majorankou a to je tutovka.ALe ta chut 😀

tinnka9
4. okt 2010

@lujsa presne zazvor som chcela aj ja napisat na prechladnutie 🙂 . ale osobne ho vyskusany zatial nemam 😉

kacenkalm
4. okt 2010

@lujsa plne si ma nakazila tou pesnickou ''you are my sunshine'',dnes som sa ju poctivo naucila,a stale dookola ju spievam...huraaaa.....a akurat stahujem Bambulkine dobrodruzstva-pesnicky.....super 😉

lujsa
4. okt 2010

@kacenkalm je to veru chytlava pesnicka,aj mna chytila 🙂

@tinnka9 ja ked som prvy krat pila zazvorovy caj,tak som si ho do salky nastruhala za 2 velke lyzice a bolo to take pikantne,ze som to mala problem prehltnut 😀 Ale vonia to ako citron,tak ma to oklamalo.

tinnka9
4. okt 2010

@lujsa aha, a aky je teda pomer, resp. ako sa to presne robi? lebo dnes som zdochnuta dost (zazvor doma nemam, tak slivovicovo-medovo-lipovy caj to isti - ale inak nie som alkoholik 😀 ), uvidim ako zajtra, by som si ho kupila a uvarila 😉

tinnka9
4. okt 2010

@lujsa zazvorovy caj som uz pila, ale len caj ochuteny zazvorom (robila som vo firme, kde sa vyrabal sypany caj 🙂 ), mne teda chutil 😉

lujsa
4. okt 2010

@tinnka9 ja si davam postruhany-jednu kavovu lyzicku-kopcovu do salky,ale aj taj je to dost pikantne.Ale zas ucinnejsie,mozes zjemnit medom,ked caj vychladne-aby si v nom neznicila tie liecive zlozky.Ja med nemam rada,tak ho pijem bez medu.Dnes is si dala dobrotu navecer 😀 😀

tinnka9
4. okt 2010

@lujsa a to len zalejem vriacou vodou? alebo to treba povarit? sorry, ze sa pytam jak blba 😀

weiya
4. okt 2010

@tinnka9
@lujsa ja som zazvorovy caj pila ked som bola tehotna, chutil mi, taky stiplavkavy bol,mal mi pomahat na tehotenske nevolnosti, ale veru nepomahal 😀

lujsa
4. okt 2010

@tinnka9kludne sa pytaj- len to zalej vriacou vodou,neprevaraj,nech sa nestratia vitaminy.Zazvor je chutny,ked je ho malo,ale ved uvidis,ked si ho das cerstvy,tak ta pikantna chut prebije ostatnu.Mne ked sa ho nechce vela pit,tak si dam polievkovu lyzicu do hrnceka a to potom plamene slaham z pusy 😀 ALe vonia fajn 😵

@weiya ja som ho tiez pila,ked som bola tehotna a zacalo ma boliet hrdlo.A potom som sa docitala,ze moze sposobovat kontrakcie,ked ho skonzumujem vela,tak som prestala,lebo ja som si davala megadavky 😀

weiya
4. okt 2010

@lujsa ale? ja som ho pila na zaciaku,ale asi tyzden, poto som s tym sekla, lebo mi nepoahal,aj tak mi bolo zle...a recept so nasla na neakej stranke,este tam isiel aniz, klinceky a uz ani nevie co,a tam sa odporucal pre tehotne,aj na palenie zahy v tehotenstve, nazory sa fakt roznia.. 😲

weiya
4. okt 2010

@lujsa a teraz som si spomenula, ked som brigadovala vo fabrike na susene ovocie, tam sme balili suseny alebo kandizovany zazvor na take kocky pokrajany, obaleny v cukre 🙂 jaaj to bolo mnam mnam 😀 nevedela som sa dojest toho 😀

weiya
4. okt 2010

@bobocka moja talka a v stredu menininy, tak jej k eninam chcem spravit zajtra tu torticku, vies ktoru 🙂 neposles mi este ten link, nemozem to najst.Dakujem 🙂

bobocka
4. okt 2010

@weiya http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=253\ ja tam nedavam vajicka,zelatina staci aj jedna.naposledy som robila tak,ze na spodok piskoty svetle na to banan a polka tej tvarohovej hmoty,to som nechala stuhnut trochu a potom som dala hnede piskoty zas banan a zvysok tvarohovej hmoty 😉 parada fantazia.a dala som trochu viac praskoveho cukru.teda ja som davala tak od oka,ale prvy krat ked som robila,tak bola malo sladka,tak som pridala trosku viac 😉 my lubime sladke 😉 a potom ked budes robit ten vrch (liat tie 2dcl tvarohovej hmoty s kakaom),tak to fakt lej,lebo ja som prvy krat len pomalicky polievkovou lyzicou to tam davala a dnuka sa to nedostalo,to musis fakt na to naliat a potom to len do torty dnu prenikne 😉 a ja som to potom nechala trosku stuhnut a ked to bolo polostuhnute,tak som to lentilkami ozdobila.no to zas najstastnejsi napad nebol,lebo po case tie lentilky farbu pustili 😀 .takze ak chces prizdobit ten vrch,tak bud zas pokrajat nejak pekne piskotky(postriedat tmave so svetlymi napr) alebo ovocie.tie lentilky boli na tom fajne,no po case to uz tak pekne nevzeralo.

lujsa
4. okt 2010

@weiya aj ja som najprv nasla,ze zazvor je pre tehotne dovoleny,potom som nasla,ze vo velkych mnozstvach moze vyvolat kontrakcie,tak som to uz nepila.Ja som tu tortu robila v sobotu a pravdupovediac-klasicka smotanova mi chuti o dost viac,ale spapali sme aj tuto 😉

lujsa
4. okt 2010

@weiya ja som to s tou kakaovou hmotou zdobila nakoniec tak,ze som tam spravila velku jednotku a napisala meno.TAkze ozdobit sa to da pekne-my sme mali este jednu minioslavu so sestrou,lebo nemohla prist na tu klasicku.

kathynka
4. okt 2010

a tak nam yoan uz chodi uplne sam! 🙂 sem-tam ma sice potrebu najst tu dospelacku ruku, ale inak si cupita po celom dome akoby sa ani nechumelilo 🙂 no perfektny je...cize od buduceho pondelka mozeme chodit s nasou susedkou terezkou na take cvicenie pre deticky na podporu psychomotoriky...hraju sa tam rozne hry, cvicia na fitloptach a pustaju tam detske pesnicky...je to uz sice od 6 mesiacov, ale kedze sme chceli chodit s terezkou, ktora mala 1 rok uz v januari, tak sme museli splnit podmienku jej skupiny, ktora je od 1 roka, ale dieta musi samo chodit...a teraz to mame splnene 🙂
co robite s detickami v tieto pochmurne dni? mate nejake super tipy na jesenno-zimne aktivity?

weiya
5. okt 2010

dobre ranko 🙂
@kathynka gratulacka yoyovi k samostatneu chodeniu 🙂 talka tiez chodi sama, ale opatrne, casto pridrziavat sa este musi a stale dost pada...to cvicenie to je zaujimave 🙂 u nas nic take nie je pre deticky 😠 ☹ tak kathy i v tomto pochurnom pocasi chodime na navstevy 😀 k babkam, prababkam 😀 vonku otrasne strasne fuka, vcera som mala co robit s kocikom, aby nas neodfuklo 😒
@lujsa
@bobocka dakujem, dnes ide vecer na to,hadam sa mi aspon trosku vydari 😀
Baby a nieco sa mi na talke nepozdava,ma obavy, neviem ci mam ist s nou doktorovi, ale asi ano, poradte...ked chodi tak sem tam hlavicku dava do boku,k praveu pliecku, a dnes rano som si vsimla ze to robi aj ked sedi, fakt netusim preco to robi...zeby ju usko bolelo alebo neviem 😕 Mm ten si to este nevsiol, ale vsila si to aj oja mama a oco, a oco povedal ze to si tak rovnovahu asi udrziava 😅 😕

weiya
5. okt 2010

M mi stale strajkuje 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre