V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
6. okt 2010

@luppita 😀 😀 😀 nam maly presne toto robil predvcerom vecer. cely den pil cierny caj (lebo trochu castejsie mal stolicu), od 13,30 nespal a vecer o 20.00 zacal s tymto a skoncil za hodinu, lebo som ho uz sla uspat. tam si pohukal, lebo samozrejme spat nechcel, ale nakoniec zaspal. ale ako redbullom nadopovany 🙂

tinnka9
6. okt 2010

@lujsa nech ste skoro fit, chuda malicke 😒 . do nosteka striekaj mar, alebo sterimar, a odsavaj tak casto, ako treba. mozes aj nasivin dat, ak to ma moc. alebo homeo sprej do nosa euphorbium compositum... vitamin C, vela tekutin. a kasel zavisi, aky ma. ale ak to je taky od soplikov, tak mozes sinupret kvapky alebo hedelix sirup, alebo stodal - to je vsetko na prirodnej baze.

petraas
6. okt 2010

baby, vy sa tu akosi striedate s tymi chorobami...my sa zatial chvalabohu drzime aj ked v noci ked Sofi spinka tak je poznat ze ma plny nos a rano ked sa zobudi tak katastrofa ale inak nic a cez den uplne v pohode, mozno preto lebo stale pijeme podstivo pomarancovu stavu a davame cebion.
prajeme vsetkym chorym skore uzdravenie🙂

baby vcera nam prisla ta postel pre Sofinku ale bez matraca ten prisiel az dnes, neviem co to tak posielaju..vecer sme sa ju dali skladat a po poskladani nemile prekvapenie...postel bola väcsia nez sme si objednali a to som Sofinku na nu tak navnadila ze z nej ani dolu nechcela ist a ked sme ju zacali demontovat tak chudinka mala plakala a plakala...dnes sme to konecne vyriesili vraj im mam poslat naspät tie dlhe diely a oni poslu kratke vraj v sobotu idu na tovar a ked budu tak ich v pondelok poslu...dobre nie? cakat uz nechceme a tak som volala bratranca stolara ze nech sa pride na to pozret ci to pojde skratit tak o 19 pride tak som zvedava.

petraas
6. okt 2010

@weiya vsetko len to najlepsie Talke k meninkam prajeme🙂
nasa kocka ma zajtra meninky🙂

ribizek
6. okt 2010

Uha, ako sa to tu rozchorľavelo. Tak držím palce, pekne sa vyliečte. No, taká choroba vyčerpá, viem, o čom hovorím. :(

U nás sa to pomaly zlepšuje. Peťko mal ten atb sirup, dávam im Biogaiu a cibuľový sirup na striedačku s kalciovým.

Počujte, pýtala som si nejaký sirup na imunitu pre deti už od rôčka a teta v lekárni mi dala Imunoglukán. Je tam síce písaná dávka od 10 kg, ale vnútri som čítala, že pre deti od 3 rokov. Teraz neviem, počula som nan samé chvály, ale neviem, či to mám dať. Matúškovi by sa možno dalo, ale nechcem cpať niečo stále do Peťa, čo nie je pre neho. Čo myslíte?

lujsa
6. okt 2010

@weiya zele a zelatina je rozdiel.Zo zele ti ta torta podla mna poriadne nestuhne,radsej sa na nu pozri,aby si nebola neprijemne prekvapena pred hostami 😉

@luppita 😀 😀 😀 😀 ja som videla,ako cukor vplyva na babo,ked som bola tehotna,to bolo rososo v bruchu,ked som si nieco dala 😀 Dr volat dnes nebudem,povie mi,aby som okamzite prisla,tak skusim dat ten calciovy sirup a Naspivin a uvidime,ci sa to trosku polepsi...

@tinnka9 dakujem za rady,c-cko dostava,nanestastie ochorel aj MM,tak budem cerpat zo zasob,co mame doma-Calciovy sirup,Cebion a mame aj NAsivin pre babatka,ten mam davat aj ked nema upchatynos?Jemu sopliky idu ked si kychne...A kasel ma suchy...

@petraas tak to je smola s tou postelou,chudatko SOfinka,tak jej bolo luto...K tym chorobam-ani nas G,doteraz nebol nikdy chory,ani sopliky nikdy nemal,preto som z toho teraz hotova.Ale nemozem sa cudovat,ked sme isli medzi same chore deti a jemu akurat doznievala siesta choroba...Chyba bola ist tam...

lujsa
6. okt 2010

@ribizek k tomu Imunoglukanu neviem,ked tam je odporucanie od 3.rokov...Asi by som zavolala dr 😉

luppita
6. okt 2010

baby este som vam chcela napisat 🙂 dnes nadranom sa mi snival sen, strasne zivy a cely si ho paletam, to uz som dlho nemala 🙂 ale ten sen bol o tom ze som otehotnela, super som sa tesila.... ale v tom mi Dr povedal, ze cakame dvojcata 😲 potom trojcata a pri 4catach som som zabudila s krikoma total spotena a vyklepana 😝 naozaj nocna mora 😀

tinnka9
6. okt 2010

@ribizek imunoglukan davam matovi asi mesiac, ale matuskovi by som nedala. predsalen je to od 3rokov, asi to tam nepisu pre nic za nic 😒
@lujsa ked nema upchaty nos, nedala by som. naco to donho zbytocne pchat. to je dobre, ze sa mu soplik pusta. tak striekaj morsku vodu do nosteka a odsavaj 😉

petraas
6. okt 2010

@ribizek tak ja by som Imunoglukan nedala ked je od troch rokov, najprv by som sa na to spytala lekarky ze ci sa moze dat alebo nie. mohla si radsej kupit martankov oni su od 1 roka. ja by som to sla vymenit do lekarne.

tinnka9
6. okt 2010

@petraas tak to je dost neprijemne. ja mam pocit, ze teraz clovek uz ani nic nekupi, aby s tym nemal problemy.
@lujsa tak nakoniec ani ten tmavosedy fusak nie je. a uz som obe farby zhanala cez net snad po celom slovensku, kazdy povie, ze mozno buduci tyzden 😒 . no to dokedy by mi prisiel, tak uz hadam vytiahnem aj toho kaisera 😀 😀 😀 . sa mozem na to vykaslat 😝

petraas
6. okt 2010

@lujsa tak to je teda smola ale sak tu mame my kazdu chvilu tak uz si na to pomali zvikam🙂

baby ktora ste to pisala ze pijete mliecko so sosacika? chcem kupit taku flasu lebo mi mame len malu a neviem ktora bude dobra aby cez to mliecko pretieklo. od dudlika sme sa odnaucili tak teraz sa chceme odnaucit od flase s cumlom.

tinnka9
6. okt 2010

@petraas 😀 😀 😀 😀 my

petraas
6. okt 2010

@tinnka9 a aku to mate flasu? ide vam cez to pekne mliecko?

ribizek
6. okt 2010

@luppita - 😀 😀 😀 Ty ale zdvíhaš pôrodnosť.

@tinnka9 - asi tak. Nasadím si ho ja. 🙂 Ja som len chcela niečo na imunitu kvôli tomu, že mám to tom výsype pri Peťkovi trochu strach z citronov a podobne. Teraz ideme na mesiac k našim /prerábame/ a budú tam bratranci. Už chodia do školy a škôlky, tak reku nech nechytia moji chalani niečo. Teraz je to samá chrípka, nádcha.....

Baby, sa teším. Ked je Peťko v poho, nejdú zúbky a nie je chorý, tak sa budí len raz. Bud sa nekojí, alebosa pritúlime a spí dalej. Včera zaspal o ôsmej a zobudilsa až o tretej ráno. Jaaaj, keby nám to už chcelo zostat. 🙂

weiya
6. okt 2010

@lujsa hosti nemame, a veru nestuhla, ja som z toho spravila dve do takych mensich misiek, no a toto co som z toho ja spravila, sa hanbim ponuknut aj mm 😀 😀

tinnka9
6. okt 2010

@petraas avent a dokupila som tam tie zelene sosaciky. mlieko tecie sa mi zda az moc.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3676883&tab=5 tuto mame. ona ma aj naustok, taky maksi biely, ale ten som hned dala synovcovi, tak neviem, ako cez to tecie mliecko. ale myslim, ze tiez dobre 🙂

tinnka9
6. okt 2010

@ribizek ja ta plne chapem, mam doma skolkara, a zo skolky sa da dovliect kadejaka pliaga 😉

tinnka9
6. okt 2010

@petraas ozaj ake pijete mliecko? tusim ste tiez mali bebu, ak sa nemylim. ja som chcela po roku vyskusat nieco lacnejsie, ale tusim je to vsetko skoro rovnako drahe ☹

petraas
6. okt 2010

@ribizek tak skus tych martankov aj to je na imunitu ja ich chcem kupit Sofinke.
@tinnka9 vdaka skusim aj na ten v obchode pozret. my mame od mam http://www.mambaby.com/index.php?StoryID=26959&... ale je to male na mliecko a teraz som jej dala do toho mliecko s kasou a to nechcelo vobec tiect a zasa take huste sa mi to nezdalo. skusim este na ten avent pozret ale zda sa mi to vsetko na jedno kopyto ale zasa ked vravis ze vam to z toho tecie bez problemov tak neviem.
a mas pravdu mali sme bebu 3 vraj sa v nej moze aj nadalej pokracovat ale my davame NESTLÉ Junior mlieko Bifidus 1+ . chcela som davat uz normalne kravske ale toto zatial vychadza najlacnejsie. objednavam ho u nas v lekarni za 9,79 eur 900g

tinnka9
6. okt 2010

@petraas no my sme pili len mliecko z toho. tak neviem, ako by kasa tiekla cez to. my kasu len lyzickou 🙂 . redsiu ked som mu dala do flasky, tak to nechcel.
my sme tiez presli na nestle junior, len zrovna po cca 5dnoch, co ho pil, zacal mat castejsie stolicu (aj 3-5krat za den, normalne mava 2x), tak sa bojim, ci to nemoze byt tym mliekom. vy ste si v pohode zvykli? ja som ho kupovala v dm-ke s tym 25% zolikom, tak tiez taka podobna cena ma vysla. a kolkokrat za den este pijete mlieko? ja som mu davala aj nad ranom, ked sa zobudil, ale tuto noc dostal caj, a neprotestoval. v noci mu uz nechcem davat 😉

lujsa
6. okt 2010

@tinnka9 no povedz,tak oni maju tie fusaky vypredane...A pridu,ked budeme Kaiser-ovat 😀 No nic,dnes vecer sa na to pozriem,ja chcem len ten sedy.K mliecku-ja kojim,ale uz postupne idstavujem a davam Bebu3HA,ale mne sa zda HA zbytocna,ked uz ma rok.ALe dr ma strasne na to nahovara,hoci nemame alergiu v rodine.Ale mna laka BIO mlieko,co ma Babylove,je lacne a Bio..Ale nepocula som nan ziadne referencie,malokto ho papa.

petraas
6. okt 2010

@tinnka9 aj ja robim kasu Sofinke a papame ju lizickou ale toto mali v akcii ze mliecko s kasou medove tak som to kupila lebo ked sme isli niekam na cesty tak som to sofinke zbalila a vliala len do flase a mohla papat nemusela som zarabat niekde na ceste mlieko. dnes nechce akosi jest tak som je skusila dat toto mliecko s kasou cez ten sosak ze to skusim a neslo to. caj z toho ide uplne super, tak hadam to mliecko junior tiez cez to ako tak pojde. skusim to...
my sme ani nepocitili ze sme mliecko zmenili...mna lekarka na to upozornovala vraj ked budeme robit prechody z 1 na 2 alebo z 2 na 3 a tak ze moze nastat nejaky problem ale my sme to zvladli uplne super...skus sa vratin k 3 a uvidis ze ci to bolo z toho mliecka a ci nie
my pijeme mliecko 2x denne a to rano hned ako sa zobudime a potom vecer tesne pred spanim...v noci nedavam nic ked sa nahodou zobudi, len v lete som davala caj ked bolo velmi teplo ale teraz nic.

weiya
6. okt 2010

baby dik za gratulacie, Talka vam vsetkym posiela pusu 🙂

@lujsa my sa uz od soboty nekojime,malu som uz kojila len nad ranom a rano,a v sobotu ma mm nechal spat dlhsie a s talkou isli do obyvacky, takze sme nekojili, a malej vobec nechybalo 😀 ani v nedelu, a doteraz nepyta ani nic, asi si uz ani nepamata 😀 😀 len starosti mi robi to, ze mi vipije max 150 um, aj to len s nestle kakaom, tym novim co je teraz pre deticky od roka.tak sa jej snazim dat kazdy den aj jogurt, aj kasu mliecnu, ale aj tak by som bola radsej keby vypila viac mliecka 😒 Na jednej strane som rada , ze sme odstavenim presli tak hladko a lahko, na druhej mi kojenie trosku aj chyba 😀 len sa bojim aby toho mliecneho za den nemala malo, kolko by asi mala byt davka na den pre rocne deticky?pije Hami mlieko.

tinnka9
6. okt 2010

@lujsa vidis, my sme pili Bebu HA do pol roka, ale nas zrut vypil tu 400g plechovku za necele 3dni, a jedna stala 11-12€, tak po 6mesiacoch sme to vzdali a sme na obycajnej. a to mame rodinnu alergicku predispoziciu. ale ja si myslim, ze ked ma mat dieta alergiu, tak ju mat bude, ci bude pit HA mlieko alebo materske alebo ine (vid nas starsi - kojeny skoro 2roky, UM v zivote nepil, a v lete si ho alergia "nasla" 😒 ).
ak niekde najdes ten sedy priamo k odberu, daj mi vediet, prosim. ja som uspech nemala ☹

weiya
6. okt 2010

@petraas a kolko vipije mliecka na jeden raz?

tinnka9
6. okt 2010

@weiya tusim pol litra na den, ale toho sa striktne nedrz. nas vypije naraz 150, inokedy 200, niekedy len 100. kolko mu chuti, tolko vypije, netreba to "tabulkovat"

petraas
6. okt 2010

@lujsa aj nam lekarka dala bebu ha ked sme prestali kojit bola na recept ale nakoniec som sa rozhodla pre normalnu kedze u nas nik nema alergiu lebo som citala ze ked nieje alergia v rodine a dava sa toto mliecko tak skor ta alergia moze prist a normalna beba vychadzala lecnejsie.

petraas
6. okt 2010

@weiya po jednej stranke je to super ze ste tak pekne presli z kojenia na um ale po druhej strane zasa chapem ze ti to chyba ale zasa si musis povedat ze ste to pekne cely rok vydrzali to ja si povedat nemozem.
Sofinka vypije rano 240 a vecer 240 a tiez sa mi zda ze by sa malo 500 za den vypit. ona by niekedy aj viac vypila ale vzdy jej robim len 240.
inak to kakao co davas sa chystam aj ja kupit na vyplatu nech ma Sofi troska zmenu oni su 2 druhy tak jej to budem striedat s tym junior nestle

ewwe
6. okt 2010

baby ja tiez nekojim od piatka, kojila som len rano po zobudeni, ale uz sme prestali, malej to vobec nechyba, mozno mne trocha, tak teraz davam to mlieko hami co sme podostavali ako darcek ale uz dochadza, ked som pocitala kravske mlieko z obchodu a nejake to hami alebo bebe, nestle tak mi to vychadza skoro na jednako, ze to praskove rozrobim vo vode a nemusim prevarat vzdy mlieko, lebo sa aj rychlo pripali, no tak sa chcem opytat na kolko vam vydrzi jedna krabica mlieka a kolko je gramova, tiez planujem davat rano a vecer po 210ml, tolko teraz vypije naraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre