V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
12. okt 2010

@luppitatak na koniec sme neboli co ma mrzi vraj tam bolo len 30 maminiek...mam problem s tym uchom a aj nadka sa pridala a manzel ma tiez nejaky problem tak sme vcera behalo od rana az do pol 2 po nemocnici...manzel isiel aj dnes este po lekaroch...dnes by nam to mozno vyslo len nechcem ist do chladneho pocasia s tym uchom lebo vcera sme boli zo Sofinkou vonku a uz som citila ze ma to viac boli...no mrzi ma to lebo manzel mal konecne volno tak som mala na plane ze tam zajedeme...
no a malo by to byt tak ako pise @tinnka9

@lujsa mi uz mame davno len jeden spanok lebo ked som ju davala spat do obeda tak nechcela ist po obede a do vecera nevydrzala takze uz chodime spavat hned ako sa naobedujeme a obed mame tak o pol 12-12. niekedy mi spi hodinu a niekedy 3 hodiny ale teraz zacala velmi strajkovat s tym zaspavanim.

naucili sme sa nove slovo ked sa spytam ze ako robia zvony tak Nelly povie ze bam...nevie povedat bim bam ale hlavne ze aspon to bam povie🙂

kacenkalm
12. okt 2010

@petraas super,sikovna je Nelka....ja ked nasu ucim nieco povedat,jej sa absolutne nechce a ani neopakuje po mne....od rana do vecera jej hovorim ''povedz aut...'' a nic..... ☹
a ty jej o ktorej davas desiatu,ze obed mate tak skoro?ja davam obed okolo jednej-druhej,aby potom vydrzala do vecere,olovrant davam malokedy....a teda este 2x rano a vecer pred spanim davam mlieko...

weiya
12. okt 2010

@kacenkalm my davame malej obed az okolo druhej -tretej,podla toho ako sa zobudi 😀

tinnka9
12. okt 2010

@kacenkalm aj my obedujeme tak ako @weiya 😉

ewwe
12. okt 2010

ja davam ranajky chlieb, desiata flaska mlieka, obed maso, olovrant ovocie al. jogurt a potom vecer mlieko zahustene kasou a medzitym niekedy chrumky, susienky sunarka a tak, obed davam od tej 12-14h, ako kedy, podla toho kedy ma la desiatu no a ci nestrajkuje s jedlom 😝

kacenkalm
12. okt 2010

@ewwe no ja to davam opacne,rano o siedmej(je presna ako budik 😀 ) davam flasku mlieka,potom desiata,obed bud polievka,alebo maso,alebo losos(akurat dnes ho mame),a vecera bud to, co ostane z obeda,alebo nieco lahke(jogurt,vyziva,kasa) a hodinu po veceri este mlieko asi 160ml.

lujsa
12. okt 2010

Kocky,tak nas G.obeduje este neskor-on ma na ranajky mlieko,to je medzi 7:30-8:30,ale vypije ho a vacsinou spi dalej,do cca 9-10hod,desiatu ma vyzivu,alebo jogurt o cca 11:00,okolo 13-tej ide spat,tak vtedy spapa rozok s niecim,pretoze ine odmieta,ked je unaveny,no a ked sa zobudi ma maso+zeleninu,co ja povazujem za obed,aj ked neskory,na olovrant ma kasu a na veceru mlieko.Ovocie ma ako maskrtu,to nepovazujem u neho za jedlo,ma ho velmi rad,tak ho spapa bez problemov.

ewwe
12. okt 2010

@kacenkalm ja nedavam flasu rano preto, lebo sa mi ju nechce pripravovat, tak jej davam radsej chlieb a ranajkujeme spolu za stolom cela rodinka, nina vstava tiez ako svajciarske hodinky 7.20-7.22h ani skor ani neskor 😝

ewwe
13. okt 2010

baby kde ste?
mna dnes nina zobudila o 6h piskanim, ale zobrala som si ju k sebe do postele a este potiahla do 7.20 😝

lujsa
13. okt 2010

@ewwe tu sme,tu sme-prave sme vstali,idem ranajkovat 😉 Odkedy ma bobocka pokazeny pocitac,tak to tu nejako viazne,nie?

tinnka9
13. okt 2010

@lujsa 😀 😀 😀 som to presne chcela napisat. prosim ta, kedy chodi G. vecer spat, ked rano spi do 10-tej? my vecer okolo 20tej ale rano vstava medzi 6,30-7,30, max. do 8mej, dlhsie este nespal 😒

petraas
13. okt 2010

@kacenkalm no sikovna ako kedy...tiez jej mozem opakovat ako papagaj a nic a niekedy to poviem raz a uz to opakuje...musi mat proste naladu a sama chciet inak s nou nepohnem...
rano vstavame o 7 dam jej flasu a potom tak o 8-8:30 idem ranajkovat takze pripravim aj Sofinke omasteny chlebik alebo rozok a papame spolu, potom tak o pol 12 - 12 jej dam obed po nom ide spinkat, okolo 16 tej davame olovrant a o pol 8 az 8 flasu s mliekom a ide sa spinkat....niekedy medzitym dam napr: banan ked vidim ze je nestacilo co papala.

lujsa
13. okt 2010

@tinnka9 chodi spavat pred 21:00,kupat sa chodi o 20:00,tak zalezi,ako dlho sa kupe.Aaaaale,v noci sa budi x krat,takze on sice spi dlho,ale noc je tazka.Putuje v postielke,toci sa ako hodiny a ked si akurat lahne napriec,teda na sirku postielky,tlaci ho to a uz je hore.Rano na to prve mliecko ho prekladam ku nam do postele,tam tiez cestuje,ale aspon sa pri tom nebudi,ma dost priestoru 😉
Prve tri mesiace spal zavideniahodne-od 19:30-10:00,napapal sa a tahal do 14:00,takze aspon tam som sa vyspala 😀

tinnka9
13. okt 2010

@lujsa no matus tiez nespi zrovna ukazkovo - aj 7x az noc mrnci, ale dam dudel a spi dalej az do tej cca 7mej. on spal dobre od narodenia, budil sa na krmenie max.2x. ked mal zlu noc, vedeli sme, ze nieco nie je ok - vzdy bola z toho poriadna choroba. zato cez den bol dost "narocne" babo, takze o nejakom spanku z mojej strany nemohly byt rec 😀 . aspon ze po tom 5om mesiaci sa ako-tak stabilizoval 😉 .

lujsa
13. okt 2010

@tinnka9 nas G.nema cumel,tak mu ho nahradzam ja-ako zivy cumel 😀 Ale v noci mi velmi do smiechu nie je.

Baby,bola som v DM a maju tam to mlieko Babylove Bio 3,dokonca stoji tusim 4,85 EUR za krabicu 😉 Kupila som dve,dufam,ze bude chutit.

tinnka9
13. okt 2010

@lujsa no super, tak sa nakoniec podarilo zohnat 😉 . o tom zivom cumli viem svoje - starsiemu som ho robila cele noci 20mesiacov!!!! takze presne viem, co prezivas 😉 . akonahle sme s tym "sekli", zacal spavat zazracne celucku noc a trva mu to doteraz 🙂

kacenkalm
13. okt 2010

@lujsa
@tinnka9 baby ja teda neviem,co to je ''zivy cumel''?? mozno blba otazka,ale fakt netusim.....20 mesiacov?fiiiha....dlho,predlho..... 😨 nasa mala pouziva cumel iba na zaspanie,inak nie....

lujsa
13. okt 2010

@kacenkalm zivy cumel znamena,ze si v noci musim nasho G.prilozit,ked sa zobudi,on si par krat cucne a spi.Takze ja som ten zivy cumel,resp.moje prso.Ale pomaly odstavujem,tak snad sa bude menej v noci budit 😉

lujsa
13. okt 2010

@tinnka9 kiezby aj u nas nastal celonocny spanok po ukonceni kojenia.Ale neviem,ako ho v noci neprilozit,ako si to zvladla?Chcel flasu?

tinnka9
14. okt 2010

@lujsa nie. proste sme si povedali "stacilo" a v jeden vecer som ho neuspala s prsnikom v puse, ale tak, ze som mu rozpravala (velmi rychlo a obcas aj nezmysly), trvalo to asi 40minut (mna uz usta boleli 😀 ), ale jeho to tak unavilo, ze zaspal. vtedy v noci sa zobudil okolo jednej - a to bolo poslednykrat, co dostal moje mlieko 😉 (nechcela som, aby zobudil cely barak). rano, ked sa zobudil, dostal len kakao. a vecer znova to iste. v noci sa uz nezobudil. postupne sa to rozpravanie skracovalo, a cca po tyzdni mu stacilo 10minut a na prsnik si ani nespomenul. v noci sa uz vobec nebudil, ziadne flase u nas nefungovali. mne sa zdalo, ze on uz bol dost rozumny, tak sa to dalo takto zvladnut. ale sama som tomu nechcela verit, ze to pojde bez drastickych opatreni 😉 . to iste som poradila kamoske, ktorej maly bol priblizne v rovnakom veku, a zabralo aj u nich 😉 . ale pocula som aj ine metody - napr. skrabkanie po vankusi, alebo chrbatiku, atd.
ale zas svagrina sa snazila odstavit 1rocneho drobca (to uz bolo tiez asi pred 6rokmi), a oni to urobili tak, ze maleho si zobrala na par noci jej svokra. a bez placu sa to veru nezaobislo 😒 .

tinnka9
14. okt 2010

@lujsa a poviem ti, ze ked som teraz pri matusovi tiez zrusila flasu s mliekom v noci, tak odvtedy (az na par vynimiek), tiez spi ovela lepsie az do rana 🙂

weiya
14. okt 2010

Dobre rano baby 🙂 dufam,ze je aspon pre Vas dobre, pre mna nie 😀 ja som taka unavena 😝 Minuly tyzden,mala kraaasne prespala takmer celu noc, zobudila sa len okolo piatej, dala som flasku s mlieckom a do siedmej sme spali dalej 🙂 Uz som myslela, ze na nam dobre casy svita, ale de 😝 herecka sa so spankom vratila do starych kolaji, kazdu chvilu sa budi, o tretej sa zobudi uz na dobro, totalne cerstva a vyspinkana 😝 a spat ani za nic,az o siestej sa mi ju nakonec podarilo na rukach po leziacky uspat 😒 a pospala este do siedmej,takze u nas ani odstavenie na pokojnu noc nepomohlo,aj ked som kojila uz len rano 😀

lujsa
14. okt 2010

@tinnka9 ja si myslim,ze by som nemala problem,ho na noc uspat,on nezaspava na prsniku,ale v postielke,Ale tie noci-tato bola hrozna,bol hore 10x a ked som ho chcela len ucicikat,bez prsa,tak hysak...Tak mu asi skusim v noci ponuknut flasu,ale no-neviem,neviem-on si minule cucol 20ml a koniec,takze od hladu to nerobi.
U vas to odnaucanie fungovalo super,zavidim 😵

@weiya ono sa to este upravi,mozno Natalku bolelo brusko.Ked vydrzala tak krasne prespat,tak to pojde 😉

weiya
14. okt 2010

@lujsa 🙂 nevyzerala ze by ju volaco bolelo, som sa zobudila na to ako vyhrava hracka, skoro som zinfartovala 😀 dociahla na nocny stolik, kde bola polozena taka farma zo zvieratkami a vyhravala si 🙂

petraas
14. okt 2010

baby tak mi zo spanim v noci problem nemame...zaspime o pol8-8 a spime az do 7 rana, len obces sa v noci prebudi trocha zamrnci co sa pretaca a spinka dalej
dnes sa zobudila o stvrt na 7, dala som jej flasu a este potiahla do 9 to sa teda u nas dobre davno nestalo...
inak potvora mala musim na nu stale strihnut lebo uz 3 den vsade vylieza. vcera sme boli v spalni a vzdy nam ramuje supliky alebo skrinu tak som si odbehla na wc bola som tam len par sekund, vratim sa a ona heracka bola vylezena na nocnom stoliku...nechapem ako sa jej tam podarilo vyliezt...

kacenkalm
14. okt 2010

@lujsa aha,ja som si aj myslela,ale nebola som si ista....ja som nasu malu odstavila tiez zo dna na den,kedze som stratila mlieko,ale aspon 8 mesiacov som ju kojila,a velmi som chcela aspon rok.....
inak tiez prespime celu noc (klop,klop) 😉,niekedy sa zobudi,ale to je fakt prilezitostne....ale musim aj ja prispiet sikovnostou nasej malej....vcera nam zacala sama liezt po schodoch hore....no skoro som odpadla,taka bola zlata,ako sa namahala 😀 no som mala dost.... 😀 😀

kacenkalm
14. okt 2010

a bobocka tu velmi chyba.... ☹

tinnka9
14. okt 2010

no baby, neviem ako u vas, ale my chodime doobeda von, a u nas v meste 3stupne!!! riadna kosa vonku, zajtra uz asi malemu vytiahnem zimnu bundu aj s prislusenstvom 😀 .
a od buduceho tyzdna zaciname cvicenie na fit loptach. aspon cosi, ked uz nam to s plavanim nevyslo ☹ . velmi sa tesim 😅

weiya
14. okt 2010

@tinnka9 u nas boli 4stupne o pol 11 😀 teraz je uz 10 🙂 dnes ma byt posledny slnecny ako taky teply den,potom ze uz prsat zas ma...

akinom55
14. okt 2010

Ahoj žienky,
dlho som vás tu nebola pozrieť... naša malá akosi cez deň bojkotuje spánok, tak nemám čas takmer vôbec na PC 😒
Mám na vás jednu otázočku a prosbu o radu, musíme kúpiť fusak (minulú zimu sme mali požičaný) a neviem sa akosi rozhodnúť medzi tými všetkými možnými... nemáte náhodou niektorá dobrú radu zo skúsenosti? Ja zvažujem lodger, emitex ale možno niektorá máte lepší tip? Moc krát ďakujem vopred za tipy, my tu už máme docela zimu, tak musím rýchlo konať 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre