V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
29. okt 2010

@kathynka malickemu skore uzdravenie.
@petraas nas maly, ked mal tie vyrazky okolo pusinky, ked bol babatko, natierala som mu to tym nivea sos kremom a zda sa mi, ze pomohlo. ten pouzivame aj teraz na tvaricku, ked ideme von, 😉 .
baby poctivo vas tu citam kazdy den, ale nepisala som uz ani nepamatam - maly je dost nervny a uplakany cele dni, v noci spava uz vyse tyzdna katastrofalne, aj dnes v noci hadam aj 20x mrncal ☹ . ale ide mu minimalne 1stolicka, tak dufam, ze to je len prechodne. a stale ma zadok zapareny, uz neviem, co s tym 😒

petraas
29. okt 2010

@tinnka9my sma zasa natierali modrou indulonou a pomahalo ale uz akosi prestalo...no ja dufam ze ked zubky vyrastu ze bude pokoj

petraas
29. okt 2010

@weiya tak odpisali mi z toho bessu co som normalne prekvapena. velkost 68/74 ma rozmery dlzka (od ramena) 43
sirka v podpazusi 29 ciapka:
sirka 19 (obvod 38) - ciapka je elastická

no saty by boli super ale ciapka neviem neviem lebo my mame obvod hlavicky 46,5
teraz neviem ci mam risknut tieto mensie alebo radsej kupit tie velke

weiya
29. okt 2010

@petraas ta capica bude dobra,ta je aj natalii celkom fajn,neviem kolko ma natalka obvod hlavicky,ale ciapka je v pohode,ale tie mensie saty su neni o moc mensie,myslim tu sirku,ja som v cera tak cez ten napis pod pazuskami namerala 30cm, len teda o 7cm su kratsie,asi tak pod kolienka si to predstavujem,tieto ma natalka do polky lytok,a ja rozmyslam aby jej satky takesiroke neboli,ze asi ich zo zado s niecim stiahnem,bud zicherka alebo dvy tri stichy s ihlou a budu v pohode,aj som jej obliekla ze ti ju odfotim v tom,nech mas trosku predstavu jako To vyzera oblecene,ale idem fotit a pamat fotaku plna a baterka vybita 😀 ked sa zobudi tak skusim 🙂

petraas
29. okt 2010

@weiya no prave na sorku by to ani tak nevadilo ale ta dlzka na tych 86 sa mi zda dlha tak preto by som chcela tie mensie ale mam obavy z tej ciapky. pani z bessu mi teraz napisala ze ak bude ciapka mala tak mi ju vymenia. tak asi objednam tie mensie. inak mozno by sa dalo objednat mensie saty a väcsiu ciapku ale ta väcsia ciapka sa mi zda velka podla toho co si ty napisala. sofinka ma obvod 46,5 a ty si pisala tusim ze ma 50. no uvidim este mam par dni cas nez nezbieram eurace tak snad sa do vtedy rozhodnem. ale foto mozes pridat🙂

ewwe
29. okt 2010

baby umrem, vcera nina spadla na dvore a na roh schody, 1 cm od oka, ma to roztate, krvi ako ..., monokel pod okom ako svet, prekvapenim bolo, ze moc neplakala, ale ja som plakala aj zanu , oko je ciste, dnes uz je mono modre, vcera bolo fialkove, urobila sa jej chrasta, tak dufam ze nebude mat jazvu

@petraas skusam hlasovat stale no stale vypisuje to iste, blby pc 😠

weiya
29. okt 2010

@petraas premerala som capku a neska mi vyslo 24 24 cize 48 😀

petraas
29. okt 2010

@weiyaa Talka ma aky obvod hlavicky? ak by bola ciapka velka je tak robena ze by sa dala zuzit aby nepadala?

petraas
29. okt 2010

@ewwe chudiatko Ninka este ze sa nic vaznejsie nestalo. a inak je v pohode? ak to ma len 1 cm mozno jej nezostane jazva. musi jej chrasta sama odpadnut nemoze si ju odripnut. no to si viem predstavit co si v ten moment zazivala. tak nech mate ocko co skoro v poriadku🙂

weiya
29. okt 2010

@petraas neviem kolko ma obvod hlavicky,mam doma len taky ten vysuvaci meter s tym som jej merat neskusala 😀 capica je sita akoby z dvoch trojuholnikov,po oboch stranach zasita,kozusinka je zosita len vzadu...

tinnka9
29. okt 2010

@ewwe snad to bude mat ninka coskoro ok. nas M tak spadol pred 1,5tyzdnom. boli sme vonku, normalne ho stale drzim za ruku alebo za kapucu, aby sa nevytrel. predsa len ta stabilita este nie je uplne super, a hlavne ked je taky naobliekany. akurat v tej sekunde som ho nemohla drzat, on sa zohol pre nieco na chodniku a rovno celom na beton. mal ciapku, tak som si myslela, ze tam nic nebude. ale on tam mal riadnu hrcu a cele podliate krvou. teraz to ma sice uz zltozelene, ale stale tam ma taku hrcku, akoby mu tam zostala zrazenina alebo co ☹ . dufam, ze mu to coskoro zmizne 😒

weiya
29. okt 2010

@petraas 😀 😀

ja by som teraz objednala,keby sa dalo,mensie saty a vacsiu ciapku...

kathynka
29. okt 2010

@tinnka9 dakujem 🙂

@ewwe jejda, dufam, ze bude ninka v poriadku, taky nestastny pad...prajem, aby sa jej to rychlo zahojilo...

@weiya hihi, talka je perfektna v tych satickach, mala santa clausinka 😀

@bobocka krasny komplet si nakoniec kupila, uz to chce len kopec snehu, aby sa misko mohol v tom poriadne vyvalat 🙂

tak moja mama poslala dnes yoanovi kuraciu polievku aj s maskom a mrkvickou, kedze je na diete a clarisse nevie ako sa take robi, kedze vo francuzsku polievky neficia a skoro sa nou zadrhol jak mu chutila, nasa typicka slovenska polievka 🙂 hned jak sme zacali my jest, tak uz zacal mnam-mnam, a kedze uz bola jeho polievocka tiez ohriata, len sa chladila na stole, tak mu to zacala clarisse pomaly fukat a ani sa nemohla poriadne najest, lebo stale len pocula mnam-mnam 😀 no smakovalo mu riadne...chrbatik uz nema az taky vyhadzany, ale brusko este ano a dnes mal bodecky aj na tvari...a este ani to kakanie neni moc ok...a zjavne ho ta choroba pekne unavuje, bo doobeda mi len tak po chvilke na rukach zaspal na pleci...a cely je taky rozcitliveny teraz, drobec maly...

weiya
29. okt 2010

@ewwe aj ja prajem skore zahojenie 🙂 este ze sa horsie nestalo,takych padov este bude,ta moja mala pada kazdy den jak hruska,sa bojim ze raz si nieco aj rozbije...
@kathynka dakujeme 🙂 ale su jej trosku velke satky 😀

weiya
29. okt 2010

@kathynka ajajaj si mi chut s taku fajnu polievocku narobila 😀 idem si aspon sackovu spravit 😀

kathynka
29. okt 2010

a este fotka chorobou zniceneho yoana, som ho hojdala a pocuvali sme pesnicky marie podhradskej a fotka ako hlada kocky pod gaucom, ktore tam sam umyselne nahadzal, prdelka hore musi byt 😀

ewwe
29. okt 2010

@weiya krasnu santovu pomocnicku mas doma

@kathynka aj nina ma velmi rada kuraciu polievku, len tie rezanceky jej este nejdu dobre do pusy 😀 chudacik yoan, musi byt z tej choroby hotový 😒

nina ma monokel uz krasne vyfarbeny, ziari na modro fialovo, ten pad bol taky nestastny, dvor siroky, jedny schody a presne tam musela spadnut, este je velke stastie ze z toho rohu schodika je odbite trocha tak tam nieje pravy uhol, inak by to bolo asi horsie, inak nina tiez pada ako hruska, na zadok alebo dopredu na ruky, dnes este ked sme cistili zubky tak si s kefkou buchla do toho monokla, dobre ze nie do oka, tak zasa plakala, nejak nam to oko ,,ide,, 😠

kathynka
29. okt 2010

inak, u nas bude 10. novembra koncert Marie Podhradskej 🙂 a mame to v kulturaku blizko yoana, takze my urcite pojdeme aj so susedou terezkou...skoda, ze nikto nie ste z bratislavy, aby ste sli s nami ☹

weiya
29. okt 2010

@ewwe diki 🙂 nam tak ide hlava dnes,tri pady na hlavu,tak to zarachotilo,az strach,ja som uz aj stol s prostriedku obyvacky dala ku stene,nech sa nebuchne nahodou,ale aj tak ju to k nemu stale taha..ide okolo,spravi nono nono,zasmeje sa aide k nemu...

inak aj natalka ma rada polievocku slepaciu so slizikmi,mnam mnam si pri nej hovori tiez 😀 najviac jej chutila od babky mojej minule,to sa nemohla domnamkat 😀 ja neviem taku dobru spavit 😅

weiya
29. okt 2010

@kathynka yoyo krasny jak si vegeti na tej stolicke 🙂 aj tam zabuval?no isli by sme s vami aj natalka ma rada podhradsku a canakyho 😀 😀 😀

kathynka
29. okt 2010

@weiya nezabuval 🙂 predtym este pil taku vodicku na brusko, aby doplnil, co sa z neho vyplavilo, to bol tiez strasne zlaty 🙂 svet gombicka, zivot handricka 😀 no tak naloz talku do auta a o 16tej si uzijeme prvy koncert nasich deti 🙂

petraas
29. okt 2010

@weiya krásne seknu Talke tie saty no ozaj skoda ze niesu mensie...ta ciapka nevyzera byt velka takze ked to budem objednavat tak im napisem aby mi poslali tu vacsiu...inak vyzera to este lepsie nez na ich stranke
sak skus to odfotit a hodit na bazar mozno si niekto kupi a ty objednas mensie🙂

weiya
29. okt 2010

@kathynka skoda skoda ze to je az v blave 🙂

petraas
29. okt 2010

@kathynka a kde si to nasla ze bude u vas koncert? lebo ja som nasla najblizsi koncert Plánované verejné koncerty v roku 2010
14.11.2010 a to vo viedni a potom az 18. 11 a tak dalej

weiya
29. okt 2010

@petraas aale uz nebudem vymyslat,marek uz krutil ocami,ed som nad takym volacim rozmyslala 😀 😀 dufam ze budu na rok dobre a teraz v tom tescu pokukam volaco,ked pojdem. no a ten material je fakt elasticky 🙂

kathynka
29. okt 2010

@petraas poslem ti pozvanku cez fb, ja som to tam nasla u jednej kamosky - maminy 🙂

petraas
29. okt 2010

@kathynka posli pozrem co to teda je🙂

lujsa
29. okt 2010

@ewwe juuj,taky pad ste zazili? ☹ Drzim palce,nech monokel coskoro zmizne 😵 Tie prve krocky su o padoch,aj G.pada,ale zatial nastastie len ked brzi a to na zadok,alebo na ruky.Ale je mi jasne,ze sa nevyhneme ani rozbitej puse,alebo hrciam na hlavke.Achjaj,uz nech chodia bez padov 😵

@weiya krasna je v nich Natalka,rozkosna,nevymyslaj,kludne ich moze mat na Vianoce+na buduce VIanoce z nich bude mat minisaty,alebo tuniku k elastakom 😉

@bobcka bola som v Lidli,bundicku mali,ale zdala sa mi tenka,tak som nevzala.Ale ak by som mala do kompeletu tie Tesco oteplovacky,tak vezmam,aj hrubkov su podobne,uplne sa k sebe hodia.Len u nas nemaju nasu velkost 😒 Aaale,kupila som mu ruzove ponozky,lebo chlapcenske mali len c 19/21 a to je mu male 😀

lujsa
29. okt 2010

@kathynka Yoan v tom kresielku nema chybu,krasny je 😵 Skore uzdravenie mu prajem.Slepacia polievocka tomu iste pomoze 🙂

weiya
29. okt 2010

@lujsa dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre