V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
1. nov 2010

@petraas presne ako u nas - mlady uz o 5,15 strasil a o 9.00 zaspal ☹ , takze do vecera este jeden spanok snad bude 😉 .
inak ked tu spominate tie vianoce... vcera navecer sme sa vybrali na kratku prechadzku okolo cintorina (mne sa to velmi paci, ked tie svetielka v tomto case na cintorine blikocu 🙂 ), a ked sme sli popod jednu bytovku, tak tam v izbe stal vianocny stromcek 😕 ... koncom oktobra - som myslela, ze odpadnem...
my sa uz 3.den snazime zvladnut bez dudla lebo zacinal sa z neho stavat velky zavislak. keby ho mal len na spanie, tak mi to nevadi, ale on dudlal uz skoro stale. tak to chcem obmedzit len na spanok, a ked vyjdu zuby, potom zrusime uplne 🙂 . tak kriza bola, hlavne vzdy rano, to hucal dost, ale napr. vcera, ked som mu ho chcela dat v aute, ked mal ist spat, tak ho uz vobec nechcel - normalne ho naplo. no mozno sa nakoniec dopracujeme k tomu, ze ani spat s nim nebude chciet 😉 . no ale vsimla som si, ze zacina pchat prsteky do pusy - idu stolicky, tak ci kvoli tomu ☹

petraas
1. nov 2010

jaj baby jak vam zavidim ze prechadzky po cintorine....mne sa to tiez velmi paci ist po tmena cintorin aj sme mali vcera na plane ale nedalo sa lebo u nas tak strasne fuka ze mam problem ja ujst a nie to este tlacik kocik...Sofinku by ufuklo aj s kocikom....tak som povedala ze pojdeme dnes ked pride manzel z prace ale zasa fuka ako sproste...aspon ze v sobotu sme stihli odniest kvety a zapalit...no mozno skocime autom ale to uz nieje ono

petraas
1. nov 2010

@tinnka9 tak prajem pevne nervy pri oducani🙂 my uz to mame chvalabohu za sebou🙂

lujsa
1. nov 2010

@weiya zbehnem aj ja cez tyzden pozriet tie overaly.Pekne boli?Minuly rok sme mali v Nextu,ale len na fotenie,na veceru bola kosela a motylik v krku 😀

@bobocka my mame pred plavanim polhodinove cvicenie a tam deti preliezaju cez tieto latkove tunele,aj ovela mensie,ako nase-hned ako sa naucia lozit/plazit.Tunelu sa nemusis bat,ked je z latky,tak sa da zlozit a dieta odtial vyberies,ak by v nom zostalo,ale to sa nestava,im sa paci preliezat cez ne 🙂
Vianocne akcie zacinaju rok co rok skor,tento rok uz tyzden pred Vianocami nebude ziaden poriadny tovar v obchodoch.A rozpravky?Ja som mala rada Perimbabu 😀 😀 😀 S Tebou mne bavi svet je super 😵 Ale x-te reprizy filmov Sissy,Angelika-to je pre mna blee 😀 Aj ked ako mala som si Sissy rada pozrela,ale len prvych 2x.A Popoluska mi kazde VIanoce tiez nie je po voli,prepinam ju.O Mrazikovi ani nehovorim 😀 Ja by som si ovela radsej pozrela nove rozpravky,asi to tak aj urobime,ze ich stiahneme a pustime si.

@petraas zmena casu u nas prve dva dni v pohode,spat isiel tesne pred 21:00 noveho casu a vstaval 9:40,takze som spokojna,dufam,ze mu to vydrzi.Ale ja ked ho takto pochvalim,tak zvycajne nastane zmena k horsiemu 😅 😀

lujsa
1. nov 2010

@tinnka9 niektori ludia stromcek vobec neskladaju,ked maju umely.Maju ho cely rok,len ozdoby daju dole,dokonca som pocula aj o takych,co ho maju s ozdobami cely rok.Nuz-proti gustu.... 🙂 Ale potom ten stromcek nie je taky vzacny.

luppita
1. nov 2010

ani vas nestiham citat 🙂 malinko chodim na net 🙂 mame totiz tatu doma uz dlhsie a teda dostat sa za comp je fakt problem 🙂 ale pozeram ze krasne jesenne fotky mate, krasna zostavicka 🙂

luppita
1. nov 2010

@petraas ohladom rezimu, vcera total zly den. A ja som malemu uplne zavarila a isli sme na pol dna ku krsnej autom.... maly sme ostat doma a skusit tu hodinu niako zamaskovat. 😒 tazky den bol vcera, rozhadzane spanie, o 5tej poobede total zniceny, umrncany, nestastny ☹

petraas
1. nov 2010

@luppita my sme po starom vstavali okolo 7 hodiny a pred 12 bol obed a po obede hned spat, spali sme tak 1,5 hodiny az 2,5 hodiny ako kedy a vecer tak okolo pol osmej zasa spanok....no teraz po novom vcera rano budicek o 5:15 a horko tazko vydrzala do 11, spala tak 1,50 hodiny co som myslela ze vecer pojde ale o 6 no vydrzala tusim do pol 10 lebo spi u nas neter tak blbli
dnes rano zasa 5:15 hore a drzi sa ako tak lebo je zasa u nas neter tak blbnu ale obed uz som jej musela dat o 11. teraz ju idem dat spinkat tak uvidime do kedy bude a co bude zasa vecer. ja dufam ze si na to skoro zvykneme a ze to bude ako po starom case.

bobocka
1. nov 2010

@petraas no my v pohode ten prechod zvladame.misko spal vcera na obed hodinku a stvrt len a vecer o pol deviatej uz spinkal.a rano bol o pol desiatej hore.takze uuuplne v pohode.jasne,ze sa zobudil okolo siestej rano,ale to na kojenie a zas pri mne zaspal a do pol desiatej bol este 2x kojeny.tak na ukludnenie. 😉
stromcek cely rok???? tak to uz hadam nie!to je na mna trosku moc. 😠 ludia su niekedy fakt divni 😖

weiya
1. nov 2010

@lujsa pekne boli celkom 🙂 cervene 😀 dlhy rukav,dlhe nozicky,jedine co mi nanich vadilo,ze nozicky mali cele ako dupacky aj pre vacsie deti...taky sobik tam bol tusim nakresleny,potom boli take no neviem ci to bolo iba pyzamko alebo teplaciky s mikinkou,tam bol tusim tiez sobik nakresleny,a vianocne tricka vseliake,tusim aj bodicka...a podbradnickov kopec vianocnych 😀
@petraas natalia neako ten posun casu nepostrefla,taka je ako vzdy a aj o tom istom case ju davame v novom case,cize okolo 11-12,akurat teraz sme ju ulozili,ale este nespi,a vecer tiez okolo osmej vcera dokonca o pol 9,sme nestihali,boli sme este u babky a nejako sme sa zamotali 🙂 a vydrzala v pohode,sem tam mam pocit ze je na baterky 😀 asi na duracell 😀 no rano priznam sa netusim,kedy sa zobudila,lebo ale do tretej som zaspat nemohla,tak si ju rano zaobral muz do obyvacky a zavreli sa tam a nechali ma pospat 🙂

weiya
1. nov 2010

@bobocka 😀 😀 aj mm my raz hovoril,ze isli na navstevu nejakemu kolegovi a ten mal uprostred leta v obyvacke stromcek 😀 😀

luppita
1. nov 2010

@petraas mne maly vcera vstal o 6.30 co inak vstaval o 7.30 - 8.30, dnes vstal o 5tej, som skoro odpadla, ale dali sme si ho do postele a este potiahol do 7mej. ale dalo to pracu presvecit ho nech este pospi, neviem co by som s nim robila o 5tej hore. teraz isli s tatom vencit hava, trosku a potom ide spat, uvidime, ze do kedy.
Si mi pripomenula co som dnes chcela ist , na cintorin kuknut po tme 🙂 je to nadhera 🙂 aj niake listy pojdeme ulovit 🙂 a pofotit sa 🙂

A idu nam asi dalsie zuby, je strasne mrzuty, stale mrnci, nervaci, alebo zeby bol az tak paf z toho posunu casu? ☹

@bobocka inak ani som nezachytila , ze tvoj krpcok uz takto pekne sam chodi, aspon na foto na FB to tak vyzera 🙂 takze gratulujeme 🙂

kathynka
1. nov 2010

@bobocka ten domcek s krtkom sa mi velmi paci 🙂 inak, clarisse chcela kupit tiez yoanovi ten laptop z tesca, co ste tu rozoberali, lebo nam dosiel katalog a ani u nas v tescu nebol...tak neviem, ci sa jej podari zohnat ho, kedze yoan je maly zavislak na pocitacovej klavesnici 😀
ja to uplne nenavidim, ze uz teraz je vsade vianocna vyzdoba...dokonca sa ma clarisse pytala, kedy sa otvaraju vianocne trhy a ja viem, ze je to vzdy v piatok a nieco okolo mojich menin...tak som pozrela do kalendara a vravim jej, ze 26.11. to bude...a potom som citala v novinach, ze uz 19.11...mne aj to pride strasne skoro...ved uz po nejakych 2 tyzdnoch mi pridu potom tie trhy strasne vsedne...
a co sa tyka rozpravok, tak ja uplne najsamviac milujem popelku...to je moja hrdinka, poznam vsetky repliky naspamat, tatko to nenavidi so mnou pozerat 🙂 a potom samozrejme s tebou mne bavi svet, to tiez musi byt...a perinbabu mam tiez rada, ale tie prve dva su take, ze ked to ide v telke, tak to proste vidiet musim...a z americkych jednoznacne sam doma, ale len jednotka...milujem tu scenu jak ide z obchodu a roztrhnu sa mu tasky 😀

ewwe
1. nov 2010

tak ja nemam rada perinbabu, mrazika, a vsetky tie stare filmy co idu stale dookola kazde vianoce pozeram iba popolusku
s rezimom problem nemame, iba vcera nina vstala o hodku skor podla stareho casu a vecer nemohla vydrzat do 1íh ale dnes uz ficime dalej ako hodinky
@kathynka sam doma tu scenu milujem aj ja

bobocka
1. nov 2010

jaaaj,sam doma jednotka je povinna vianocna klasika u nas 🙂 a k tomu griswoldovci.akoze tych ja nemozem minut ani jedny vianoce.,celu trilogiu mame aj na dvd,ale nie je to to iste ako ked to v telke ide 🙂
ozaj baby,potom by sme si mali povymienat vianocne recepty,kazda sme z inej casti slovenska a kazda iste ine doma na vianoce kuchti 😉 a takisto by sme mali vymysliet co dame nasim drobcom na vinocnu veceru 🙂.miskovi asi spravim rybku na masle so zemiacikmi a asi mu aj trosku kapustrnice extra navarim.trosku kapusty dam vyvarit a dam tam porajbanu mrkvu a zemiaky a trochu smotany.to hadam bude ok.kapustu bude mat prvy krat asi az na vianoce,tak hadam zla reakcia nebude.spravila by som mu aj salat,ale to by tam musela byt len mrkva a zemiak a vajicko a dost veru z toho co ja davam.ja tam dam este aj zavarane uhorky a kukuricu a hrasok a robim speci tatarku tak,ze zmiesam majonezu s jogurtom a dam tam aj trochu stavy zo zavaranych uhoriek a mnamky mnam 🙂.co vy idete dat drobcom na vianoce papat? a este sa chcem opytat,ze ci uz davate aj rybku malym?lebo ja davam sem tam,ale len tu uz robenu z obchodu. a neviem aka rybka je vhodna pre nase drobce.citala som,ze by sa malo davat aspon raz do tyzdna,ja nedavam iste tolko,ale chcela by som zacat.tuniak z konzervy asi najvhodnejsi nie je a neviem ci file nie je nebezpecne koli tym kostiam 😒 ozaj a davate drobcom aj cesnak?moja kamaratka ma 10 mesacneho syna a ona dava,ze to je vraj dobre na toto mrchave obdobie aby deti zdrave ostali,no co ja viem...co si myslite?

petraas
1. nov 2010

@bobocka ja dam malej kapustnicu uvarenu zvlast a file spravim na masle so zemiacikmi ...
ja davam Sofinke file ale tie kosti jej najprv povyberam...davame aj cesnak vzdy ked jej varim spenat tak jej tam nastruham cesnaku a obcas aj do nejakeho maska

baby tak nakoniec sme boli aj mi na cintorine lebo vietor troska ustal ale ked sme isli na spät tak zasa fukalo ako blbe....

nemate niektora texty k piesnam od m. podhradskej?

ewwe
1. nov 2010

@bobocka cesnak uz davam, ale vareny, ja do salatu davam tiez stavu z uhoriek, my lubime kysle a vyzera to tak, ze nina miluje kysle, minule som jej dala oblizat kys. uhorku ze aky xicht nahodi, a ona nic, no a tak ju potom pytala, ze som sa musela schovat a zjest to potajme
rybu som chcela dat, ale neviem aku, vobec, vy ake kupujete?????????????

bobocka
1. nov 2010

kocky,pridavam dalsie foto z parku.toto su uz tie kamaratove,tie poriadnejsie,nie ako tie z toho naseho carasneho fotaku 😉 zatial len mala ukazka a ked ich budeme mat vsetky spracovane (okolo 200fotiek spravil 😀 )tak dam novy album na fcbk 😉

kathynka
1. nov 2010

@bobocka tie su ale krasne 🙂 teda misko je krasny 🙂 hlavne na tej prvej, taky maly sibal 🙂

bobocka
1. nov 2010

@kathynka dakujem krasne kathy 🙂.veru,zlaty je tam.ale vela aj ten fotak robi. 🙂 uz teraz sa tesim na ten zbytok fotiek.toto bola len taka chutovka co nam ten kamarat poslal 🙂

lujsa
1. nov 2010

@bobocka to su nadherne fotky 😵 😵 A model ani nehovorim,krasny 😵 😵

Ja som este nad Vianocnym menu nerozmyslala,ale asi to tiez bude kapustnica urobena zvlast a nejaka rybka,alebo ine masko?Najhorsia a najznecistenejsia ryba je pangasius,tak ten iste nebude,ani my ho kvoli tomu nejeme,odkedy som zostala tehotna.Dr ma na to upozornil,tak som potom googlila a mal pravdu,same tazke kovy obsahuje.Najcistejsia ryba je pstruh,ale tie kosti...No uvidime,mozno budeme tento rok bez rybky.
Salat sa u nas robi na vianoce zemiakovy,ten je bez majonezy a vyborny,ale este som ho nerobila.Majonezove moc nemam rada.Cesnak som este nedala,je zdravy,tak sa chystam,ale bojim sa nafukovania.A rybu som davala len v kupovanych vyzivach,my robievame petruhov,ale tam je naozaj vela drobnych kosti,to sa neodvazim dat.A potom mavaju vsade tie filety z pangasiusa,tak tie uz nekupujeme.A odkedy bola ta ropna katastrofa,tak sme nekupili ani ziadne morske ryby a zivocichy...

weiya
1. nov 2010

dobry vecer kocky 😀
@bobocka krasne fotky,aj na fb 🙂 na vianoce sa kapusta u nas varit nebude,ja nelubim,tak naco 😀 spravim hraskovu so zeleninou,taku nam robila mama na vianoce lebo so sestrou kapustu nelubime 🙂 rybicku spravim vysmazaneho pangasa ci pangasiusa neviem presne ako sa ta ryba vola,ta je uplne super bez jedinej kosti zvycajne 🙂 najlepsia ryba 🙂 malej tiez ju udusim tak na masle zo zemiacikom. uz aj minuli rok som chcela medovniky robit,no v obchodoch sa vykupilo vsetko cesto na medovniky 😀 tak som to potom nechala tak,ale hadam tento rok sa mi podari natrafit a kupit 😀

weiya
1. nov 2010

perinbabu a popolusku mam rada,rada si pozriem aj tento rok,,urcite si nenecham ujst s tebou ma bavi svet...grisvoldovcov tiez kuknem 😀 sisi,angeliku,sam doma nemusim,to radsej prepnem ked to pojde 😀

weiya
1. nov 2010

@lujsa ja som minule pozerala damsky magazin a tam to dr o tej rybe tusim famy vyvratila,no presne neviem len jednym okom som kukala,nedam ja na pangasa dopustit chutovo,aj na to ze kosti nema...

weiya
1. nov 2010

@petraas aj ja by som chcela tie texty,pozerala som ich uz minule na nete,aj teraz som hodinu googlila a nic,ked najdes daj vediet ;) jedine co mi tak najde,tak sem ta pesnicku ked dam kusok textu do googla...

bobocka
1. nov 2010

dakujem za pochvalu kocky 🙂.no a vidim,ze s tymi rybkami mate rozchodne nazory.dokelu a teraz co? 😠 ja by som uz fakt chcela davat rybku,ale kosti sa jak cert svatenej vody bojim, ale je mi jasne,ze treba davat.neviem,ale asi zatial ostanem pri tych vyzivkach a do sviatkov este nejak povyzistujem co a ako.popytam sa aj nasej pediatricky a tak.o rybkach som este vela nezistovala.som rozmyslala,ze ak teda nebudem vela rybky davat,tak by som mozno mala nejak inak omega 3 nahradit miskovi.neviete ci su nejake vitaminy pre deti co to obsahuju? alebo nejake jedlo co ich obsahuje aby som mu tak tie omegace doplnila?podotykam,ze cebion multi ak to obsahuje,tak ten my nemozme,lebo sme dali tu kapsulu vit d a ani ine vitaminove doplnky obsahujuce vit d nesmiene do polky decembra.

weiya
1. nov 2010

@bobocka ja uz bobocka ani neriesim co ktore jedlo obdahuje ake skodlive latky,ked mi chuti tak zjem,vo vsetkom su teraz uz nejake skodliviny,dokonca som pocula ze aj bio ovocie nie je az take bio 😒 parky,aj ked viem co obsahuju,no tie mi nikdo nezhnusi,lebo ich lubim,fakt keby som to mala riesit uz asi nejem nic... v rozku som si nasla raz spak od cigarety,raz zapeceneho chrobaka,na cas som s rozkami prestala,teraz ich uz jem v pohode a "tesim sa" co najdem nabuduce 😀 "cerstvy" baleni chlieb som jedla uz aj plesnivy,co som si po dvoch odhryznutiach vsimla,teraz uz viem,ze baleni chlieb sa kraja a bali na druhy den po upeceni a este ma minimalne tri dni trvanlivost, V jogurte som mala kobylku,taku tu velku zelene,dlho som jogurty ani vidiet nemohla...sesternica robila v miekarni a robila jogurty a syry,ze co im tam vselico popadalo,napr.kolegin zlaty naramok(ktory by na ruke samozreejme mat nemohla) padol do jogurtu,no ten kto ho nasiel v jogurte muselmat velku radost 😀 🙂no to je ten lepsi pripad z toho co tam vselico popadalo 🤐 s masom co robia,hlavne v tych hypermarketoch ako tesco,no az strach,prebaluju to,prepisuju datumy trvanlivosti... tuto v hc jedno masiarstvo,no v zivote by som si odtial ziadne maso nekupila,to jak z hororoveho filmu vyzera,isla som okolo s kocikom,ked boli tie horucavi,prave im doviezli maso,ked sme za volaku pol hodku isli naspet,maso bolo stale pred masiarstvom nahadzane v debnickach,muchy okolo kruzili,pes sa pri nom motal,jedine maso az tak casto nejem,to sa mi hnusi,urcite je takychto masiarsty viac.... a este vela vela takychto negativnych skusenosti s jedlom mam,by som tu aj celu stranu vedela popisat 😀

bobocka
1. nov 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/aky-druh-ryb-pre-dieta-do-prveho-roku-zivota/ tak tu som sa kocky docitala,ze by sa malo zacat so sladkovodnymi rybkami a morske by sa mali davat az od 3 rokov koli tomu obsahu kovov atd.ale po pravde vacsinou sa na tom fore ten pangasius spominal,no ja som tiez veru citala,ze to nie je ryba dobra ani pre dospelych nie to este pre deti.ze fakt na seba vsetok bordel viaze.iste s nou nezacnem teda.ja ked uz raz nieco taketo zle pocujem,tak mozem na to pocut milion dobrych veci a aj tak mi v podvedomi ostane,ze je to zle.my sme rybkavi,ale konzervovo rybkavi a teda tuniak ci sardinky papame. a to iste pre maleho vhodne nie je. @weiya tak akoze mam dost z teba-riadne "stastie" mas na vychytavky v jedle.akoze spak v rozku u mna vyhrava 😀 pocuvaj,ked mas taketo stastie ci nestastie na to,tak nabuduce s tym nieco sprav ked najdes zas nejakeho chrobaka v jedle.chod do obchodu kde si to kupovala,pytaj kontakt na dodavatela,postras ich hygienou a ti garantujem,ze nejaka financna kompenzacia sa ti ujde.v usa by si neskutocne prachy za take nieco vysudila. 😀 akoze spak v rozku,to by sa tam aj do sprav dostalo 😀 😀 😀

petraas
2. nov 2010

@weiya ked budem nejake texty mat tak poslem...inak riadne stastie mas na nedobre potraviny...no my sme minule kupili chlieb a v nom dlhy spagat zapeceny...chvilu som chlieb nejedla co sa mi protivil a teraz uz zasa jem ale nie od toho dodavatela

baby ja som taktiez citala a pocula vraj sa ma zacat so sladkovodnymi rybami, ale minule som zasa citala ze sa ma zacat s treskou...ja zatial davam file z tresky a navianoce bude tiez bud file alebo pangasius albo ked sa mi bude chciet vyberat kosti tak kapor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre