V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ewwe
4. nov 2010

@petraas ja robim z tuniaka natierku, ale to staci iba mala konzerva, este robim naslano palacinky a dnu davam tuniaka, kukuricu, majonezu al. tatarsku, ale to by bolo asi tiez vela, neviem co s takou velkou konzervou, a este su dobre aj cestoviny s tuniakom, 🙂

petraas
4. nov 2010

no baby tak dakujem za rady na tuniaka...nieco som nasla aj na nee len dost sa tam spomina ta majoneza ci tatarka a to Sofinke nechcem dat tak som rozmyslala ze by som dala na miesto toho biely jogurt ale to uz asi nebude tak dobre chutit....alebo nejaky syr by mozno bol lepsi nieco ako bambino...no nic musim nieco premysliet....najlepsie by asi bolo spravit nieco na cestoviny kedze je to velka plechovka ale vobec neviem co...no snad ma daco napadne🙂

baby ked si chcem stazovat na tesco ze maju zavadzajuce ceny a nemaju tovar v prvy den akcie co je zobrazeny na letaku tak to mam napisat na slovensku obchodnu inspekciu, ci kam???

ewwe
4. nov 2010

@petraas namiesto jogurtu mozes dat aj kyslu smotanu, tiez je to dobra nahrada za majonezu

bobocka
4. nov 2010

@petraas no mozes tam skusit,teda tu obchodnu inspekciu myslim.uvidis ako pochodis.inak baby pozor na kurcata z tesca.teraz bolo v spravach,ze musia stiahnut z trhu,ze je tam salmonela.boli to kurcata z polska. http://ekonomika.sme.sk/c/5624710/simon-inspekt... .
inak baby dnes sme prvy krat skusili leco a chutilo.som uvarila malemu paradajku a papriku sladku a s kuriatkom a mrkvou a zemiakmi to mal a veeelmi chutilo 😉 zatial aj stolica bola ok,tak hadam ziadna zla reakcia nebude 🙂 a chcela som sa opytat,ze ci ste u skusali mango alebo grep alebo avokado alebo take nieco,lebo teraz z toho co sme davali su v obchodoch len jablka,hrusky a banany a to mi je pre maleho malo na obmienanie.kupila som aj grepy (dala by som dole kozku a tu duzinu by som malemu dala-kupila som cervene sladke)no neviem.,ci nemam este pockat s tym.ake ovocie vy drobcom davate teraz?ja robim dren doma kazdy den a dookola je to len 2jablka,banan a jedna hruska 😒 a kolko vam denne drobci vypiju tekutin?neratam umele mliecka ci dojcenie.ide mi len o cajiky,dzusiky ci vodicku.

ewwe
4. nov 2010
bobocka
4. nov 2010

@ewwe aka zlata 🙂 zubadlo male 🙂 a po modrinke uz ani stopy,parada 😉

ewwe
4. nov 2010

nejak mi blbnu texty k foto
tu je dnes z nakupov v tescu

ewwe
4. nov 2010

ja by som grep nedavala predsa obsahuje chinin, skor mandarinku al. pomaranc
a pije velmi malo asi 3dcl 😠

bobocka
4. nov 2010

@ewwe joj aka je zlata 😉 rozkosna ciapocka i kabatik.pre dievcatka s vzdy krajsie veci,nez pre chlapcov 😠 . a dakujem za nazor ku grepom,tak nedam.zjem ja a bobco 😝 . a co to avokado ci mango?ananas? mandarinku skusim (najprv chcem nechar tu pariku odzniet ci nahodou nejaka reakcia nebude,ale asi nie 🙂 ) a potom skusim aj pomaranc. 😉

weiya
4. nov 2010

@bobocka avokado ,myslim ze som citala ze sa moze,este som nedavala,grep neviem,asi skor nnie,ja som alergicka na grep,tak tak skoro veru nevyskusam... 😝 natalka vypije vela cajiku,s flaskou v ruke chodi skoro stale 😀 ani nemam odsledovane ze kolko... dnes mala rano teplotu,potom som dala panadol a zatial vyzera ze uz nema..chcela som aj k doktorovi ist s nou,no nemohla som najst kluce,uz sme aj poobliekane boli,no kluce akoby sa pod zem prepadli, nakoniec som zavolala mm at en si omylom zobral do roboty aj moje... a uz bolo za 5minut jedenast a dr len do jedenastej ordinuje..no zatial to vyzera ze natalka je uz v pohode,no uvidime co zajtra a v noci a keby daco,tak pojdeme zajtra rano... no chuda moje,vecer som jej kasu davala,tak pekne davala, a pri predposlednej lyzicke sa jej uz grglo,a reku sak dame este poslednu,chudatko pekne usta otvorila no a tak sa potom povracala..malinke moje... v poslednej dobe jej uz kasa nechutila moc,tak som sa vytesovala ako jej chuti,a toto...asi si dame na chvilku pokoj s kasami ,ale co budeme potom na veceru davat??

weiya
4. nov 2010

@ewwe jaka zlata 🙂 krasny kabatik ma kocka 🙂

kathynka
4. nov 2010

@ewwe jeeej, aka je krasna ninka 🙂
my sme sa nakoniec od pondelka prihlasili na kurz cvicenia pre babatka...dokonca sa mi podarilo uplnou nahodou najst presne ten isty kurz, co bol 18.10. v reflexe na markize, ak ste niektora pozerala...moja mama hned povedala, ze to by sa yoanovi take pacilo, lenze vsetky cvicenia pre babatka zacali uz koncom septembra...a toto som zrazu nasla, dokonca sme vymakli posledne volne miesto a stoji to 30e za 6 hodin, co mi pride celkom v pohode...teda kazdopadne clarisse suhlasila, tak od pondelka sa ideme zabavat 🙂 som zvedava, co to yoanovi da a ako ho to bude bavit...
a dnes sme boli na vstupnej prehliadke u novej doktorky...jedna z najvychytenejsich v BA (sak my sme cakali na miesto u nej takmer polroka a to je kamoska mojej mamy z vysky a navyse moja birmovna mama a predsa proste miesto nebolo), ktora sa zaroven zaobera aj homeopatiou...ale spravila to teda riadne podrobne, vratane priebehu celeho tehotenstva, porodu, vsetky choroby, aj rodinna anamneza, rovno ho aj odmerala a odvazila, tak momentalne sme na 79cm a 9350g...a museli sme ist do labaku na odber krvi z prsteka, lebo yoan mal novorodenecku zltacku a takym detickam sa kontroluje krv kvoli anemii...najprv pohodicka, ale ked zbadal tu krv jak sa z prsteka vali, tak sa rozplakal, ale drzal aj tak, ani sa nepohol...maly hrdina 🙂 a este musime ist na sonografiu klbikov, lebo on to neabsolvoval...no a mame mu odobrat aj ranny moc, z coho je clarisse trosku na prasky, lebo ho treba priniest najneskor 7.45 a yoan do 8.00-8.30 bezne spi...cize clarisse si nevie ani nahodou predstavit jak sa ma podla pokynov zobudit medzi 5-6tou, aby to cele vykonala 😀 myslim, ze v tomto suciti s nou hlavne @bobocka , kedze misko je podobny spachtos 😀

weiya
4. nov 2010

@kathynka 😀 😀 u nas by s tym rannym mocom nebol problem,my by sme sa do 7.45 s mocom ,mohli otocit aj dva krat 🙂 supeer to cvicenie,kiez by aj u nas v hc bolo nieco podobne,ale nic nie...najblizsie asi az v tt alebo piestanoch,a to by pre mna nebolo,cestovanie v aute neznasam,byva mi zle aj do kauflandu auto,co cesta ani 5 minut autom netrva 😝

bobocka
4. nov 2010

@weiya no tak hadam talka ostane do rana bez teplotky.a inak j kasu davam len obcas.raz do tyzdna mozno.viac nie.my mamevvacsinou jogurt na veceru s ovocim,alebo ovsenu kasu s ovocim.tak skus 🙂 @kathynka no som zvedava co povie yoanito na cvicenie 😉 a ten ranny moc,no vsak jeden den to zvladnu.u nas bolo ale najtazsie vobec sa k tomu dostat,lebo zachytit ten moc nie je az take jednoduche.my sme uz parkrat takto zachytavali a ledva ledva sa mi tam trosku podarilo zachytit. 😀 a co sa tyka tej vasej doktorky novej,tak o tej som uz veeelmi vela pocula.fakt ju vychvaluju.myslim,ze ona je ta,co je ok ak rodicia neockuju a riesi to cez homeopatiu.mam jednu kamaratku co to cez nu riesi,lebo ta moja kamaratka neockuje(jej dcera mala velmi zlu reakciu po hexe a tak sa rozhodla neockovat a ani svojho druheho syna neockuje).som zvedava ci odporuci yoanovi thuyu pri mmr ockovani kedze je tak na homeopatiu 😉 .inak vedeli ste,ze ak odmietnete povinne ockovanie pre svoje dieta,tak pridete o vsetky davky od statu?(teda ak to vas pediater nahlasi a veru by som sa cudovala pediatrovi,co by to nenahlasil)proste ziadny rp,nic.ja som tym bola zaskocena trosku,ale zas to chapem.

kathynka
4. nov 2010

@bobocka neviem ci je to presne ta pediatricka...ta nasa je v petrzalke na sustekovej...ale bavili sme sa o ockovani a normalne som mala pocit, ze je za...

bobocka
4. nov 2010

@kathynka moze to byt ona ak si povedala,ze je vychytena lekarka a riesi aj homeopatiu.ta lekarka cez ktoru to ta moja kamoska riesi tiez normalne ockuje.nie je proti ockovaniu,no ak su deticku,ktorych rodicia odmietaju ockovat,tak myslim,ze ona je jedna z mala ci mozno dokonca jedina na slovensku,ktora to neodsuzduje a pomaha tam homeopaticky(jasne,ze homeopatia uplne neochrani pred danou chorobou tak ako vakcina,no pomoze tomu). 😉 preto ked tam nabuduce pojdete na to mmr ockovanie,tak by ma zaujimalo,ci ona tu thuyu odporucuje ako pediater homeopatik,ci ako 🙂.lebo ta moja lekarka to neposuva ako bezne info popri ockovani,ale ked som jej to spomenula,ze som si to na nete nasla,tak hned vytiahla knizocku o tom a napisala mi ,ze ktora thuya to je a ze ako sa davkuje,ze ona ma homeopatika rada a je za ich pouzivanie 😉no musela som to ja spomenut.bez mojej iniciativy by som sa o tom nedozvedela.preto by ma zaujimalo,ze ci tato lekarka sama pred ockovanim pomocne homeopatika spomenie,alebo ci to necha na informovaneho rodica 🙂

weiya
4. nov 2010

@bobocka dakujem,to dufam aj ja... a ta ovsena kasa to co je? to sa s vodou rozraba,ci ako?skusila by som,tieto jej uz asi lezu hore krkom... sak furt do kola to iste,teda aj ked ina prichut,ale aj tak...

bobocka
4. nov 2010

@weiya nie nie mamina.normalne si kupis v obchode ovsene vlocky http://www.bio-obchod.sk/images/produkty/vlocky... straaasne vela druhov maju.to stoji menej nez euro,cely ten sacok.no a to vo vode ja vyvarim par minut nech zmaknu a potom pomixujem hocijake ovocie ako ked robis malej dren ovocnu a zmiesas to spolu.je to fajne.ak chces,mozes troskou skorice dochutiti ak das ovsenu kasu s jablkovou drenou napr.skorica sa uz moze v malom mlozstve samozrejme.ja si sama robim vlockuy tak,ze ich zalejem vodou a tam tam trochu praskoveho cukru a trochu gramka a to dam do mikrovlnky na 5-6min.(s dvoma prstavkami na premiesanie) a je to fantasticka pochutka pre mna.uz som to dlho nerobila,teraz s snazim byt dobra a trosku s postavou nieco robit 😝 ,ale je to superfajne podla mna 😉 inak tie vlocky ja davam aj do masovozeleninoveho prikrmu namiesto cestoviny ci ryze.je to velmi fajne 🙂

gabinka79
4. nov 2010

@ewwe , presne ako dievčatá píšu, Ninka je kočka 😉 .
@weiya, pevne verím, že Talka má už teploty za sebou a už bude v poriadku.
Naša malá miluje hrozno. Celkom jej aj jabĺčko začalo chutiť (ale nie nastrúhané).
@petraas , asi to bude inšpekcia. Museli Ťa v Tescu riadne napáliť...

weiya
4. nov 2010

@bobocka ahaaa 🙂 vlocky potom tak napuchnu,ze.ale tie uz nemixujes,len to ovocie?
@gabinka79
@gabinka79 diki 🙂

weiya
4. nov 2010

@petraas a cim ta nasr... v tescu?

gabinka79
4. nov 2010

@bobocka, to je dobrý nápad s tými vločkami. Keď ich dávaš do polievky, najprv sa uvaria vo vode, a potom sa pridávajú do polievky?
Naša Sofinka sa celkom pekne rozbieha s tým UM, čo ma veľmi teší. Dúfam, že to nezakríknem. ☹ Inak, ako ste pochodili so šatočkami? Mne dnes prišla tá termosúprava. Dodávatelia boli ochotní mi vymeniť veľkosť, v prípade, že 80-tka bude malá, ale rozhodla som sa, že jej nechám predsa len tú 80-tku. Dúfam, že to neskôr neoľutujem. ☹

bobocka
4. nov 2010

@weiya no ony ani tak velmi nenapuchnu,skor zmaknu.no mozno trosilinku napuchnu . a tie veru uz nemixujem.tie nechavam cele a miesam to s pomixovanym ovocim.inak superfajne je to s tymi jablkami ked aj tie uvaris.jablka tym varenim krasne zmaknu(to potom nemusis mixovat,len popucis vidlickou) a varene jablka maju taku fajnu ,silnejsiu ,vyraznejsiu chut a vo mne to vianoce evokuje 🙂

weiya
4. nov 2010

@bobocka ano ano 🙂 ja mam radsej varenne ci dusene jablko ako surove 🙂

bobocka
4. nov 2010

@gabinka79 ja by som to zvlast nevarila.kludne to supni hned do jedla.vlocky netreba dlho varit,ony chytro maknu.ja ked robim miskovi masovy prikrm,tak rozmrazim kura vo vode,potom to varim vo vode nejakych 15 min samotne a potom tam pridavam zemiaky a mrkvu(to davam kazdy den) a este nejake dva druhy zeleniny,to povarim tak hodinku a pol a nakoniec poslednych 5-10min tam supnem bud vlocky alebo cestovinu alebo ryzu a dovarim.cele to precedim a pomackam a je to 🙂 ja polievky veru nerobim,ja mam z toho des ked si predstavim,ze nad tym stravim polhodiny kym by to maly zjedol a viac by bolo asi na nom ako v nom 😀 ,ale poslednou dobou mi fajkt malo pije (okrem kojenia tak 2-3dcl denne ☹ ),tak budem musiet aj polievky zaclenit do jedalnicka veru.a tie sa daju tiez fajne zahustit bud maslovou zaprazkou,ci rozvarenymi zemiakmi,ci tarhonou ci uz spominanymi ovsenymi vlockami 😉

bobocka
4. nov 2010

@weiya no vidis,tak skus a mozno to talke zachuti 😉

kathynka
4. nov 2010

@bobocka juj moja, s tym ti nepomozem, lebo maly zacal s ockovanim vo france a tam sa mu to aj dokonci...takze jej nazor poznat tym padom nebudem...

petraas
4. nov 2010

@ewwe Ninka riadna kocka🙂

my sme dnes prvy raz papali dusenu hlavkovu kapustu celkom chutila som zvedava co bude v noci

@bobocka grep by som asi nedala ale pomaranc davame v pohode aj mandarinku sme uz skusili, aj hrozno, aj kiwi sme uz papali a myslim ze ani s ananasom by problem nebol ked sme kiwi zvladli. avokado a mongo mozes kludne dat.
inak ja tiez neviem kolko Nelly vypije lebo ona tiez chodi skoro stale s flasou takze kazdu chvilu robime caj

@kathynka to je super ze budete chodit na cvicenie...ja by som tiez uvitala cvicenie ale u nas ani na blizku nic take nieje...no som rada ze aspon plavat chodime

@gabinka79 @weiya no dnes ma uz vytocili riadne...nejde mi ani tak o ten letak, myslim tym ze nemaju v prvy den akcie to co maju na letaku...keby prisla kontrola tak za to maju peknu pokutu ale ide skor o to ze tam chodim velmi casto nakupovat a casto sa mi stava ze ma osidia. maju proste zle cenovky. na cenovke je lacnejsie a cez kasu je to drahsie. vela krat som na to prisla az doma co ma nastvalo lebo to uz nemozem reklamovat a tak si uz teraz blocik kontrolujem v tescu. dnes sa nam to zasa stalo ze nam blokovali viac ako mali na cenovke. uz viac ako 2 tyzdne mali aksiu na drevene sane, vcera som sa pytala jednej predavacky ze do kedy budu tie sane v akcii a ona ze kym neskonci letak. no ja no to ze oni v letaku niesu. a ona ze potom teda nevie ze ona vie len to co je v letaku ale ze urcite este budu tyzden ked sa cena nezmenila vcera. no tak mi dnes nabehli s manzelom pre sane kde bola cena skoro 55 eur a zasa nemyle prekvapenie na blocku bolo 79 eur. som sla rozculena na recepciu ze preco klamu zakaznika tak kamsi pani volala a potom mi povedala ze prave menia ceny vraj ich este nestihli vymenit. no verim tomu kebyze sa nezastavim na recepcii tak sane maju aj zajtra taku cenu s tym uz mam skusennost. aby mi nemuseli vyplatit rozdiel tak mi radsej povedali ze sa cenovky este nestihli rozniest. tak som jej povedala ze mna to nezaujima ze ceny mali mat davno roznesene a ona vraj to sa neda zvladnut. tak som jej povedala ze ked som to zvladala ja ked som v tescu pracovala ze to urcite zvladne aj iny ze je to len vyhovorka a tak som si zobrala blocek a isla ho prefotit do t-mobilu este som si aj cenovku pri saniach odfotila a potom som im sane vratikla a oni my vratili peniaze. no pani bola rozculena ze sa chcem stazovat ale mam ju v pazi...som povedala ze keby sa to stalo prvy alebo druhy raz tak kaslem na to ale ked sa to stava casto tak to ma uz vytocilo...inak neviem aj tak ci s tym nieco spravia ked si budem stazovat lebo my vratili peniaze...ale kontrolu by im spravit mohli...urcite by prisli na nejake nedostatky.

kathynka
4. nov 2010

@bobocka a inak, to s tym pitim...yoan pije zalostne malo...ked mal minuly tyzden tu virozku, tak pil v jednom kuse a dnes ak vypil 30ml, tak je to moc...a to som mu ponukala flasku niekolkokrat...proste nechcel...a viem, ze je to zle, ale co s nim?

@petraas ja byt na tvojom mieste, tak sa stazujem...ja som sa vzdy stazovala, ked som mohla a vedela som, ze som v prave...a aj ked neuspejes priamo ty osobne s tvojim konkretnym pripadom, mozno sa to zlepsi z ich strany pre buducnost, aby neriskovali viac takych staznosti...a v konecnom dosledku buds spokojna aj ty...vsak je demokracia, tak si pekne povedz svoj nazor 🙂

gabinka79
4. nov 2010

@petraas viem, ktoré sane myslíš. Aj my sme na ne pozerali. Tak to by napálilo aj mňa. 😠 Ani sa Ti nečudujem. Asi si začnem aj ja podrebnejšie všímať ceny na bločku.
@bobocka ďakujem za radu. 🙂 Naša malá vypije za deň 200 ml čaju (ovocný alebo bylinkový). Okrem toho pije mlieko a polievky. Neviem, či je to dosť, alebo málo, ale malá vyzerá byť spokojná. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre