V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
14. nov 2010

@weiya vam sa aspon vratilo 🙂 my sme v takom deficite,ze dovidenia 😠 😠 😠

petraas
14. nov 2010

@lujsa nieje zaco...hlavne aby boli dobre aj pre vas aby ste ich neprecikali🙂
@weiya no to su ozaj riadne sumy za tie sanky...ja som chcela v taccu kupit ale dopadlo to zle, teraz ich cice maju v akciii ale len tie mensie a som na tesco nahnevana takze ja budem koncom mesiaca z netu objednavat za 53 eur...nasla som sica aj za 35 ale tie nameju to drzadlo v predu ako tie co chcem...no len dufam ze aspon nejaky sneh bude

weiya
14. nov 2010

@bobocka vratilo,ale len za dnesok...keby sa tak vzdy vratilo,ked viac nevyhrame 😀

weiya
14. nov 2010

@petraas ja este neviem ktore objednam a ako velke,si to musim nechat hlavou trosku prejst a pojdem pozret este tuto u nas v hc je taky obchod z hrackami aj sportove potreby tam mavali,minuli rok tam mali aj sanky vo vyklade tak pojdem kuknut ci maju aj teraz a po kolko a potom uvidim...

gabinka79
15. nov 2010

Našej malej chcú sánky kúpiť moji rodičia (čo mi celkom vyhovuje 😀 ), ale ja chcem tie menšie(90 cm ), aby sa nám aj do auta zmestili, keďže veľa cestujeme. 🙂

ewwe
15. nov 2010

ja chcem tiez tie mensie, a s tym oblukovytym drzadlom ako petras, ale sa neponahlam s nimi, az ked napadne sneh,

ewwe
15. nov 2010

akurat pozeram letak z tesca a sane budu po 54,9€ a budu mat aj 20%zlavy na knihy

weiya
15. nov 2010

baby na fb je sutaz s pampers,tusim o pampers-ky 😀 http://www.facebook.com/photo.php?fbid=17292775... sa pridajte,mozno vyhrate 🙂 ja kaslem na to,pampersky nepouzivame,a aj tak nikdy nic nevyhrame 😀 ale zahlasujem Vam rada 🙂

luppita
15. nov 2010

@weiya dik za typ, poslala som foto 🙂

luppita
15. nov 2010

kukam kukam, ale dnes tu nikoho nie je ☹

chcela som vam len povedat , ze sa mi podarilo naucit simpiho, ze kolko ma rokov 😀 ked sa ho to opitam hned ukaze ukazovak a povie nieco ako jeden (niekedy to znie ako sedem a niekedy tri ) 😀 😀 😀 ale aspon vie co sa pitam a reaguje na to tym jednym prstekom 🙂

weiya
15. nov 2010

@luppita neni zac 🙂 este ze simpi prostrednicek nevystrci,ked sa ho opytas kolko ma rokov 😀 ale ne 🙂 je tu fakt nejak mrtvo dnes...

bobocka
15. nov 2010

@luppita paradicka.simpi je riadne sikovny 🙂.misko tiez vie ukazat kolko ma rokov,tiez ukazovackom 🙂 a naucil sa aj hovorit vtacik-to hovori taaaci 😀 a ked mu poviem ,ze aky je veliky,tak vystre obe rucky nad hlavu a povie takyyyyy 😀 to vie celkom pekne povedat. a najnovsie sa naucil povedat papuče,ale nehovori č,takze povie len papuce.a strasne je podareny ked mu nieco dam do ruky,on to hned o zem hodi a pozrie na mna ockami,ze co to? a povie de je 😀 akoze on hodi nieco o zem a mna sa potom opyta,ze kde je.no mam dost 😀 .a misko nema velmi rad sa na hupacich konikoch hojdat (len hojdacky ma rad),ale ked vidi hojdacku,tak krasne zretelne povie hojda.to mu ide uzasne.ja ked sedim,tak si prekrizim nohu o nohu a na jednu nohu polozim maleho a hojdam ho a on si pri tom spieva,ale fakt ze spieva hojda hojda 🙂.toto mu ide fakt krasne.on ostatne veci sice zopakuje,ale mozno raz za den.nesmieme sa ho casto pytat,lebo inak nas ma na salame.to iste aj s papa.zakyvat vie krasne,ale na poziadanie malokedy zakyva.alebo zakyva trosku neskor.on je proste tvrdohlavy a nechce aby sme z neho cvicenu opicku robili 🙂 co je na druhej strane dobre 🙂 inak baby aj vase deti tak vela rozpravaju?michal sa nezastavi od rana.ticho je len ked spi alebo je cerstvo zobudeny-este taky okrepkany.no akonahle sa spamata,tak zacne blabotat.ale on stale.ked chodime plavat,tak tie deticky su tam tisko a michal len vyklada a vyklada 😀 pamatate si na rozpravku o tucniakoch pingu(ci tak nejak to bolo) tie tucniaky boli akoby z plasteliny a ony tak divne nezrozumitelne rozpravali a to je moj syn

https://www.youtube.com/watch?v=Ya1StRWWDvk

😀 😀 😀

petraas
16. nov 2010

@weiya som si vsimla tej sutaze ale nebolo kedy fotku pridat ale uz je tam...sice v tejto sutazi nevyhrame urcite lebo sutaze na tento sposob su na prd lebo sa to robi ze ja tebe a ty mne a na to ja veru nepristupujem...stale ma tak na FB niekto otravuje...

ewwe
16. nov 2010

@bobocka ja mam doma tiez pokazene radio, od rana do vecera huci, nina vie povedat na hrozno hono, jablko je u nas bambo, ale niekedy povie aj na cibulu, ked sa jej opytam kto je nina, tak sa buchne do brucha a povie JA, ako sa volas tak povie nana, a nas pes sa vola nelly a na nu vola nina 😀 ma to trocha popletene, ak ked mi da nejaku vec tak povie na, a ked pyta nieco tak hovori na 😀

bobocka
16. nov 2010

@ewwe aj ninka je riadne sikovna veru 🙂.nie nadarmo sa hovori,ze septembrove deticky su najsikovnejsie 😀 😝 .

baby inak nejak to flakate 😀 kde ste vsetky???co?
my sme mali dnes kadejaky den.som bola s malym u doktorky,lebo zas zacal soplikovat ☹ .ja to uz nechapem.dobre ho obliekam,ovocie ma denne,cebion mu davam a sopliky furt ma ☹ .no ale hlavne som sa sla opytat na ten vyrastok co ma v puse a doktorka,ze to moze byt afta.tak nam dala b-komplex a nejaku tinkturu.tu tinkturu budem mat vo stvrtok rozrobenu a b komplex neviem ci chcem malemu davat.neviem ci nie je na to primaly 😒 .este to musim poriadne vygooglit.a inak strasne zvlastne,ze kamaratka co davala augmentin atb v case, ked aj ja miskovi ,mala syna so straaasne zaparenou ritkou a teraz sa s aftami trapia. 😠 daka veeeelmi zvlastna zhoda okolnosti 😠 obe deti mali jeden liek a obe vyreagovali na to rovnako 😠 .

gabinka79
16. nov 2010

My sme už 4 na zvýšených teplotách. Vyzerá to na zúbky. Malá si celú rúčku vloží do úst a hryzie si je. Hrozne ma štve, že má takéto trápenie s tými zubami. Je ,vlastne, normálne mať 4 - 5 dní zvýšené teploty pre zuby?

bobocka
16. nov 2010

@gabinka79 fuuha baba mala ☹ neprijemne takto teplotovat.my sme tiez mali poslednou dobou doma perno a dnes sa konecne ta potvora ukazala-spodna lava dvojka 😀 tak to len hadam vydrzte,coskoro sa hadam zubok objavi. a ak budes mat zly pocit z tych teplot,tak radsej zbehni ku doktorke pre dobry pocit 😉 .drzim palce 😉

kathynka
16. nov 2010

ahoj holkyyyy 🙂 my sme s yoanom na nete! odfotili nas na koncerte marie podhradskej, tak si nas ujo kandidujuci za starostu mestskej casti ruzinov hodil na svoju stranku, sme na 5. fotke 🙂 http://panoimage.sk/index.php?option=com_phocag...
@luppita no to musi byt simpi strasne zlaty, ked vystrci ten prstek 😀
@bobocka to yoan ked hodi daco o zem (najlepsie z prebalovacieho pultu, nech to co najviac treskne), tak mi s usmevom ukaze no-no-no...on vie velice dobre, ze sa to nema, ale je to proste betar veliky 🙂 yoan je tiez strasne ukecany, mele v jednom kuse, ale on nevie este nic povedat ako ostatne deticky tuna, ze papuce, hojda, bak, hav-hav...proste furt len to svoje ba-ba-ba...alebo pa-pa-pa...ale prisla som na to, ze asi chytil odo mna slovenske slovicko "paci"...bo ked sme vonku so slovakmi a daco mu podam, tak mu poviem "paaaci"...a on teraz ked nieco niekomu podava, tak povie "paaaa"...tak aspon daco 😀 ale misko vie uz toho teda riadne 🙂
vcera sme boli s yoanom na prechadzke pri dunaji a pak sme sa stavili v nakupnom centre eurovea, kde maju vianocnu vyzdobu - velke zlate jelene a srnky...yoan sa nevedel od toho odlepit, ukazoval stale na ne a vykrikoval po nich, no hanba 🙂 a este vacsia, ked sme sa odtial pohli a zastavil sa pri obchode so spodnym pradlom, nalepil nos na vyklad a doslova cumel na figurinu v podprde a gatkach 😀 a dnes, ked som cupela, tak mi zozadu strkal prstek do nohavic...tak sme sa na nom bavili, ze je to proste chalan, len nejak skoro ho zacinaju zaujimat taketo veci 😀
mne odchadza yoan zajtra do france ☹ a vratia sa az v pondelok, takze mam free...
dnes sme boli v divadle na balete popolvar s tou terezkou, co som ju kedysi davno varovala a ma nepapajuceho a placuceho braceka vilka a vzali sme aj terezku - yoanovu frajerku...obe holky to uplne super vydrzali 🙂 no a teraz terezka spi u mna, zajtra pojdeme do detskeho muzea...

lujsa
16. nov 2010

Teraz sa nejako tie zubky spustili,nas G.uz ma 2 nove stolicky prerezane,dalsie 2 presvitaju a aj ostatne dasna ma uplne navrete.

@bobocka po ATB byva oslabena imunita,neodporucila ti dr biogaiu? Mne totiz uz davnejsie dr hovorila,ze ak by nastala situacia,ze by G.potreboval atb,mam mu davat atb pocas uzivania atb (aj ked to je mozno zbytocne),ale najma po dobrati-minimalne 2 tyzdne.Ale aj ked idu zubky,byvaju sopliky,vtedy je tiez imunita oslabena.Tak snad uz bude Misko len zdravucky 🙂

Kocky,mam velku dilemu so zimnymi topankami.Svokra nas prekvapila a kupila ich G.Su paradne,uplne makkucke,teple-s ovcou vlnou,nepremokave,aaaale,neviem,ci nebudu male.Ked mu ich obujem,ledva mu za patu narvem prst,tym myslim,ze ma vtedy uplne napratane prsty vpredu,mozno ho aj tlacia.Lenze kupili ich v BA,tak neviem,ci tam ist a vymenit ich,alebo co.Skusala som mu ich len na pancusky,ale hrube ponozky do nich asi nosit nebude,su velmi teple.Velmi vaham,lebo su to drahe topanky a chcela by som,aby ich odnosil celu zimu.Ake velke ste kupovali,o kolko vacsie?

weiya
16. nov 2010

@lujsa ja som kupovala take ake jej boli teraz dobre,ma tam aj volu ale nechcel som o moc vacsie brat aby sa mi nepotkynala v nich,ratam s tym ze neponosi celu zimu,budem to riesit potom ked budu male,len sa bojim aby este potom v obchodoch nejake cizmi boli 😀

kathynka
16. nov 2010

@lujsa my sme mali vcera tiez dilemu, lebo yoan ma nozicku c.19...a vcera sme nasli v jednom obchodiku pre deti pekne topanocky aj za celkom dobre ceny, ale vypytali sme si c.20 a ani som mu ich neobula...a vacsie nemali, az potom velmi velke...tak ja neviem, ci proste aj iny vyrobca, iny strih...bude to perne kupovat im teraz zimne boticky, aby sme tam aj daco hrubsie strcili...

lujsa
16. nov 2010

@kathynka krasni ste na tej fotke 😵 Ako mamina so syncekom 😵 😵 Yoan je teda expert,musela byt sranda,ked sa nalepil na ten vyklad 😀

@bobocka poriadne vela veci vie Misko,sikulko je 😵 A su to tazke slova,on bude hovorit,ani sa nenazdas.
@ewwe aj Ninka je sikuka 😵
@luppita s tym prstekom musi byt SImpi naozaj paradny,na spapanie 😵

NAs G.hovori len lahke slova mama,tato,toto,papa,baba,nono,ham,daj,ne a pod.A potom nekonecne vela slov v svojej reci.Hovori vela,ale najma doma,ked ideme inam,tak je tichsi,ale neskor sa rozhovori.

weiya
16. nov 2010

@kathynka sleduje to yoanko poriadne,podareny je 🙂

weiya
16. nov 2010

@kathynka hej hej to asi od strihu zalezi,ja mam s talkou velkyyy problem topanky kupit...

lujsa
16. nov 2010

ved presne,aj ta kozusinka v cizmickach zaberie miesto.UZ som zistila,ze na protismykove ponozky sa topanky s kozusinkou obut nedaju 😀 On teraz nosi topanky c 22.Su mu akurat.A cizmicky ma c 23.Ja by som mu kupila radsej 24-ky,ale svokra hovorila,ze tie mali uz len tvrdsie,ze neboli take makkucke,tak ci sa mam kvoli tomu trepat do Ba a hladat v Auparku ten obchod,neviem-neviem.Alebo to vyriesim tak,ze mu kupim nejake snehule 24-ky a ked vyrastie tieto topanky,tak bude mat snehule.

lujsa
16. nov 2010

Inak,tie cizmicky su len clenkove,skusim ich najst na nete.Takze asi nieco vyssie aj bude potrebovat a tie snehule to vyriesia.

weiya
16. nov 2010

@lujsa ja chcem tiez malej snehule,no nemozem zohnat,20 alebo 21 som nikde nevidela ☹

lujsa
16. nov 2010

http://www.topanocky.sk/?action=browse&catid=2&...

Toto su oni a dobre,ze som ich nasla,aspon som zistila,ze vlozka je vyberatelna,pod nou je rovnako tepla topanka,takze ked vlozku vyberiem,topanka je o nieco vacsia.A zajtra tu na tu vyberatelnu vlozku postavim G. a presne odmeriam,aka mu je.

weiya
16. nov 2010

baby,od temy,ale neviete nejaky caj ktory by bol dobry na spanok? samozrejme ze mne,nie natalke 😀 tak v poslednej dobe mala celkom fajn spava,a ja nemozem zaspat,uz sa to taha asi dva mesiace,zaspim az okolo tretej stvrtej ked vypijem teple mlieko s medom alebo kakaom,ale to my uz leze horre krkom 😀

weiya
16. nov 2010

lujsa ,pekne su 🙂 ale fakt nizucke,takze tie snehle budete do snehu aj potrebovat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre