V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
16. nov 2010

@lujsa no mne doktorka radila giogaiu a aj sme davali.kamaratka to iste.maly jedol aj hollandiu denne(ta ma nejaku tu kulturu v sebe ci co 😀 ).aj tak nas to neobyslo. ☹ no kazdopadne som ja uz voci augmentinu zaujata.ono to fakt moze inym detickam pomoct,no ja som mala velmi zlu skusenort,kamaratka to iste a teda ja mam voci tomu velmi negativny vztah. 😠
no a tie topanocky...no podla mna by bola skoda keby ich mal drobec len kratucko ked su take super,tak si vyzisti kde to svokrusa kupovala,najdi si na tu predajnu kontakt na nete a zavolaj im,ze ci vobec maju vacsie cisla a o kolko vacsie je o cislo vacsie.tym myslim,ci je tam pol centimetra ci centimeter ci kolko rozdiel v cislach. a podla toho sa rozhodni.my sme este nekupovali.az po tomto rp budeme.misko ma 21tie reeboky(nie 20 ako som pisala,papucky na doma ma 20).no tie su mu teraz dobre a po bratrancovi ma 21 zimne malinko nosene a tie su mu velke.na neeervy.to kto sa v tom cislovani ma vyznat 😠 .ja som bola tento tyzden v batovi a v deichmanne a nikde nemaju 21tky.vsade su zimne 23 a vyssie a to lu uz riadne lodky 😀 .to by mal misko ako yeti labky-no straaasne velike to vyzeralo byt. 😀 no a tie co mali u batu miskovu velkost a boli aj goratexove (ak sa to vobec da tak povedat 😀 ),tak tie boli zas supermastne a to si ani pri najlepsej voli dovolit nemozem 😒 .takze nasa dilema pokracuje. a ja veru ani z netu nemozem objednavat kedze miskovi kazde cislovanie inak sadne ☹
@kathynka jeeej,tak ste slavni s yoanitom 😉 😀 .a co,aspon si trosku oddychnes 😉 v pondelok sa budete riade na seba tesit 😉 .inak ja ti mam stale v hlave tu tvoju kamaratku.mna by asi slak trafil ak by bol michal taky ako jej vilko 😒 .by som si dala par faciek ked sa stazujem niekedy,ze to lahke nie je.ked si predstavim ,ako sa niekotre ine maminky tesia na babatko a potom ked sa narodi,tak je to peklo na zemi(samozrejme ze to babatko lubia,ale to musi byt sialene vycerpavajuce.,ci fyzicky ci psychicky) no mozem byts tastna,ze mam take uzasne a v podstate aj dobre dieta ake mam 🙂

lujsa
16. nov 2010

@weiya ja som snehule obzerala v Deichmane a mali aj 21-ky.Skor tie 24-ky velmi nemali.A veru,snehule budu este potrebne,lebo tieto sice zakryju clenok,ale do snehu k oteplovackam budu snehule fajn,aspon mu poriadne zohreju lytka.

lujsa
16. nov 2010

@bobocka svokor mi hovoril,ze rozdiel medzi dalsim cislom je 7 mm.Dakujem za radu,dobry napad tam zavolat 🙂

lujsa
16. nov 2010

@bobocka tak ani biogaia nepomohla? 😒 Ktovie,ci ju v ôlekarni mali v chladnicke,lebo tie uzitocne bakterie inak zahynu a dieta to berie zbytocne.Ale mam rovnaky nazor,ako ty,ATB su dobra vec,ale vedia poriadne potrapit imunitu ☹

weiya
16. nov 2010

@lujsa uz som tam davno nebola pozret,pojdem zajtra,aj tak sa na ten smer chystame s kamaratkou a jej malym v ramci prechadzky 😀 naposledy ked som bola mali od cisla 22 vyssie..

petraas
16. nov 2010

baby tak to mate riadne sikulky...my stale nehovorime...len tie slova co sa davno naucila a nove co Sofi ma tak hodi nieco na zem a povie bác...no sme na tom biedne s recou...jeden chlapcek na plavani je o mesiac mladsi a vie pekne povedat svoje meno aj povie ako robia zvieratka ale zasa nechodi a jedna malicka ta zasa skoro chodila a taktiez nechce nic hovorit...to je aj u nas tak na pohyb je Sofi sikulka ale na hovorenie teda nie...som povedala ze nebude ani ve dvoch rokoch hovorit...

no my uz topanky chvalabohu mame ale taktiez neviem neviem ci nam celu zimu vydrzia...mam pocit ze nie a to teraz mame 21 ktore su nam uplne nadoraz a zimne mame 23...

@weiya take male cisla mali z tych co sme Sofi kupili ale niesu to cizmicky ale snehule a stali len 10 eur v daichmane...boli lacne lebo sa mi zda ze ich mali aj minulu zimu

weiya
16. nov 2010

@petraas tak to tam zajtra pojdem urcite pozret 🙂

bobocka
16. nov 2010

@weiya akurat som ti sla pisat,ze v deichmanne maju aj mensie cisla snehule pre dievcatka a peta ma predbehla 😀 inak dobry je vraj cajik od hippky to je cajik pre spokojne brusko.ja vsak zboznujem caje cajanek-ten hajanek sme este nemali,no iste je super.tu mas link nan http://www.cajanek.cz/liftec/cajanek/produkt/&p... 😉

inak misko hovori viac ,to len take naj som vybrala.no akurat sa ucime ukazat ocko,nostek,pusku...to mu nejde moc,ale len teraz sme zacali,tak uvidime.pupok uz ukazat vie 😀 .ale misko fakt toho vela vie,sam sa uci a chyta od nas,no nechce sa velmo predvadzat.to svoje gagotanie ukaze kazdemu,ale take,ze aky si silny,ci kolko mas rockov,ci aky si veliky...to ukaze len ked sa mu chce.vacsinou len mne a bobcovi a ked sa chcem aj inym pochvalit aky je sikovny,tak nic 😀 a teraz sa naucil robit kukuk.to ked mu poviem aby kukuk urobil,tak si da obe rucky-dlane na ocka a potom vykukne. 😀 zlaty je.a to sme sa tiez nahodou k tomu dostali.bol nervozny a plakal a ja som uz nevedela co s nim,tak som ja kukuk zacala robit a on zrazu stichol a s rehotom po mne opakoval 😀

weiya
16. nov 2010

@bobocka dakujem ,ale to ja pre seba potrebujem caj ,uz si googli na nete rady na zaspanie 😀 dnes asi zas budem do 4 do plafonu kukat 😒

lujsa
16. nov 2010

@bobocka aj nas G.nerad ukazuje druhym.Vcera som chcela,aby svokre ukazal co kde ma,ale nechcelo sa mu.A ked svokra odbehla,hned ukazal-nozicky,rucicky,vlasky,hlavu,usko,nos,zubky..aky bude velky a pod.Ale svokre neukazal nic 😀

@petraas ked ma teraz Sofinka 21-ky,tak 23-ky by jej mali celu zimu vydrzat.ALe nas ma nadoraz 22-ky,tak to mu tie 23-ky iste nevydrzia.

bobocka
16. nov 2010

@weiya jaaaj,uz citam kazde druhe slovo rychlo a 😀 ja ze pre talku potrebujes 😀 no tak tebe odporucam teplu vanu vecer,nejest po osmej uz (s plnym bruchom sa zle spi) a hlavne zabudni na kavu,kolu,cierne caje po stvrtej poobede.to vie riadne naslapnut cloveka.cajiky na dobre spanie su harmancekovy,medovkovy,http://www.mistraltea.sk/clanok/zobraz/mistral-... alebo teply caj s medom(akoze to ja by som nevypila iste,ale vraj zabera 😉 )

bobocka
16. nov 2010

@weiya iank mozno si povies,ze blbost,ale ja ked neviem spat,tak vazne pocitam ovecky a to ma uspi.normalne si lahni spat a pocitaj .uvidis,ze sa unavis 😀

bobocka
16. nov 2010

@lujsa hahaha sikulko malicky 😀 vsak co?svokra nemusi vidiet,hlavne ze maminka vie,ze ma doma sikovniaka 😉

weiya
16. nov 2010

@bobocka toto vsetko robim 🙂 kavu nepijem kolu nepijem... a tolko oveciek som uz napocitala,ze by som si salas otvorit mohla 😀 ale dakujem 🙂

weiya
16. nov 2010

@bobocka mm sa smeje,ze to teraz ked talka uz celkom fajn spava,tak si na to od tolkej radosti zvyknut nemozem a nedokazem sa prehodid na normalny spankovy rezim 😀

bobocka
16. nov 2010

@weiya hmmm,neboj nic ono to pride.inak fakt skus tu medovku.alebo fakt skus detsky caj na spanie.mozno to zaberie 😉

ewwe
17. nov 2010

@weiya a nemyslis na nejake starosti alebo problemy pre spankom? ja ked mam nejaky problem, tak stale pred spanim len; premyslam a nemozem zaspat, hoci si poviem, ze v noci aj tak nic nevyriesim, ale aj tak dookola premyslam

dik za pochvalu niny, ona je sikovna co sa tyka slov a ukazovani, napr, mojho brata vola menom, vola na babku, deda ked nieco od nich chce, poukazovat vie vsetko co ste tu spominali, casti tela aj svoje pupo aj didiky a aj moje 😀 ale ona je zas pozadu s chodenim, ako uz chodi normalne, ale asi tu z nasich deti bola posledna, prvy krok urobila 1.okt a niekolko za sebou asi o tyzden neskor

@petraas ani sa nenazdas a bude hovorit, ale zasa sofinka je velomi sikovna motoricky

petraas
17. nov 2010

@ewwe no to je aj pravda ze je sikovna motoricky ved skoro sedela, plazila sa aj chodila aj ked sama zacala len nieco pred rokom...vie vsetko ukazat ked sa jej spytam...vsetky casti tela ukaze aj vsetky zvieratka v knizke ked sa jej spytam a nie len zvieratka ukaze hocico na co sa jej spytam ale inak je ako partizan...stale len ti iste slova co sa davno naucila a to svoje gagotanie...ale nevadi aspon ju nemusim od rana do vecera pocuvat ako ta kamoska co boli u nas minula na navsteve s Tatiankou co som aj na FB davala ta vyprava od rana do vecera....sak ono to jedneho dna pride a potom si zasa budeme stazovat ze vela keca🙂)))

tinnka9
17. nov 2010

@petraas asi to bude tak, ako pise ewwe. aj nas maly je motoricky velmi sikovny (lozit zacal ked mal 7mes., chodit nemal este 11mes.), ale rec mu moc neide. ovlada tak 4-5 slov, zvysok si bud blaboce tou svojou hatlaninou alebo skrieka. rozumie vsetko. ale nejak mi to nevadi, ved on raz spusti, a momentalne starsi rozprava aj za neho 😀 .
@weiya skus si dat vecer medovkovy caj, ako ti radila bobocka, mozes si ho dosladit medom. a pred spanim uplne vypni, nerozmyslaj nad starostami 😉 .
@lujsa ja ked chcem zistit, ci su topanky dobre na dlzku, tak obkreslim malemu nohu - musi stat na papieri. odmeriam a odlomim zo spajdle presne tuto dlzku. spajdlu vsuniem do topanky co najviac dopredu, a ked mam medzi nou a patou cca 1-1,5cm rozdiel, tak by to malo byt ok. v obchode takto kupujem topanky, a malemu dam nakoniec vyskusat len tie, ktore to splnaju 🙂 .
aj nam uz vychadzaju na jednej strane 2stolicky a na druhej este nie je vidno, ale stale si tam pcha prsty a nervozny je nenormalne, tak myslim, ze aj tam sa to uz rozbieha 😒 .
a posledne dni nechce vecer zaspat. akonahle ho dam do postele, tak zacne plakat odusu a uteka mi z nej ku dveram. predtym problem nemal ziadny, no teraz hotova katastrofa so zaspavanim ☹

tinnka9
17. nov 2010

@bobocka nas starsi na kazde atb - bez ohladu na znacku, reaguje prve dni hnackou. a probiotika davam vzdy ☹

bobocka
17. nov 2010

@tinnka9 atb je hnus.ja miskovi dam atb iba ak by ina cesta uz nebola. 😠 ale zas sa potvrdilo to,ze materinsky instinkt skutocne existuje.vobec som s tym nebola spokojna ked mi doktorka povedala,ze maly musi mat atb. a to bolo vlastne vtedy ked uz bol vylieceny,len trvalo tyzden kym prisli vysledky z labaku.keby som ja nesla na nahodnu prehliadku,tak by maly ani tie atb nebral.pochybujem,ze by doktorka domov volala,ze si mam pre recept prist. 😒 uz velakrat sa mi stalo,ze som mala zly pocit a nakoniec sa mi to potvrdilo 😖

lujsa
17. nov 2010

@bobocka presne bobo,my ten instinkt mamy mame,ale potlacame ho.AJ mne sa to uz velakrat potvrdilo.Ozaj,minule si sa pytala na tie palciaky zo sustaku pre Miska.My sme ich mali k bunde,ale bola som v HM a maju tam nepremokave,zateplene palciaky,dokonca sa lahucko obliekaju,lebo z jednej strany sa daju rozzipsovat.Stali okolo 7 Eur. 😉

@tinnka9 na zvyknem obkreslit nozku na tvrdy papier,to vystrihnem a vkladam do topanky.Ale v tychto topankach sa da vybrat ta vlozka,tak som na nu dnes G.postavila,ma tam rezervu necely cm.Pojdem pozriet tie snehule a uvidim.

petraas
17. nov 2010

@lujsa tie rukavicky su suprove ja som ich chccela objednat len su strasne dlhe Sofi by ich mala pomali po lakte tak som ich nakoniec neobjednala a asi na druhy week ideme do blavy tak sa na ne pozrem osobne

lujsa
17. nov 2010

@petraas oni su ta robene,ze sa asi maju dat na rukazv bundy,aby si ten rukav dieta nezamocilo.Ten suchy zips asi konci tam,kde je zapastie a ten zvysok das na rukav.Neskusala som to G.,ale vyzeralo to tak.Som zvedava,co povies,ked ich pozries 😉

bobocka
17. nov 2010

fuuha tak teraz mam dilemu.@lujsa vravi,ze rukavice su super a mne sa veeelmi pacia 😉 potom zas @petraas tvrdi,ze su dlhe. 😅 a teraz co? v piatok ide kamarat z ba do bb a som mu chcela povedat nech nam ich kupi a teraz neviem ci ano ci nie.lujsi ake velke si kupovala?86 ci 80?misko tie palciaky bavlnene ako set ku ciapke a su 86 a su mu akurat,ale pri tychto palciakoch to bude asi ine.jaaaj.ale asi mi neostane nic ine lenkupit a dufat,ze mu sadnu,lebo v bb take nikde nemaju 😒

petraas
17. nov 2010

@bobocka tie rukavicky su pekne aj super vyzeraju len nam asi budu prekazat ked su take dlhe preto ich chcem radsej na zivo vidiet a skusit. zda sa mi ze maju 74/80 a potom 86 . tie 74/80 su dlhe 18 cm a tie 86 su dlhe 20 cm

lujsa
17. nov 2010

@bobocka my sme ich nekupili,ani som ich neskusala G.,lebo on ma nepremokave,zateplene rukavice k bunde,tak som zatial nad dalsimi neuvazovala.Oni boli dlhsie na pohlad,asi by ich bolo lepsie vyskusat,ked tam pojdeme,tak vyskusam G.,ale do piatku to asi nebude.To co som o nich pisala,tak to som len uvazovala,neviem,ci to tak naozaj je.

bobocka
17. nov 2010

@lujsa jaaaj,jasne,vsak si aj pisala,ze mate rukavicky k bunde,zas som rychlo precitala 😀 .peta naspisala ake su dlhe,tak az sa krtko zobudi,tak mu idmeram rucicku. a @petraas to su tale dlhe od zaciatku po koniec,ci len ta dlanova cast a prsty?

petraas
17. nov 2010

@bobocka vraj od zaciatku po koniec...niesu ako klasicke rukavicky su take predlzene tak preto tolko meraju...inak moze to byt super ze su take predlzene len nam by sa to asi zle obliekalo kedze budeme mat este aj hrubsi sveter...no neviem podla mna je najlepsie ich odskusat...my by sme mali ist na buduci tyzden v sobotu do BA tak dufam ze ich budu mat aby som ich mohla skusit

bobocka
17. nov 2010

@petraas to bude veru asi najlepsie vyskusat.mne by ani nevadilo,ze by boli dlhe za patentom,vsak to je len dobre,aspon by sa tam sneh tak lahko nedostal.no mne ide hlavne o tu dlzku ku patentu.lebo nechcem aby v tom mal michalko labku narvatu,ale zas nechcem ani aby to prilis velke bolo.no asi si pockam kym to ty pojdes buduci tyzden pozriet a podla teba to kupime aj my. 🙂 ta takto trosku zneuzijem 😀 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre