V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lupena
21. nov 2010

@bobocka nooo.. tak to je pravda, že kvôli rodnému listu to treba. Len ja som to skôr myslela v našom meste. Aby som to upresnila, som zo Šale a rodila som v Galante. Takže tam som si bola aj pre rodný list a v Šali na matrike som ani nebola. Ale zas úrady sú určite prepojené, veď je to jedna mafia..🙂
My máme zúbkov len šesť. a nevyzerá, že by sa mu mal teraz niekedy prerezať ďalší. Najskôr mal spodné jednotky, potom horné dvojky a nakoniec jednotky. A zrazu sa to zastavilo a prestali rásť ostatné. Ale veď ešte má čas. Inak prvý zúbok mu vyliezol na deň detí..🙂
Igorko začala chodiť ako ročný. Narodil sa 20. 10. a chodiť začal 24. 10. Samozrejme o rok neskôr ako sa narodil... 🙂 ale tým už myslím také ozajstné chodenie po byte. Nie, že prešiel od jedného kresla k druhému (2 metre).. noo a ostatné dopíšem potom, lebo sa práve zobudil

lujsa
21. nov 2010

Kocky,tak ked o tych bankach pisete-my mame averziu na VUB.Pred 4 rokmi,den pred stedrym dnom si MM isiel vybrat z ich bankomatu 6000 SK.Bankomat mu ich nevydal,len cervenu obrazovku vypisal,tak hned volal na tu ich linku,ci mu to peniaze aj odratalo z uctu.TAm mu samozrejme povedali,ze nie,ze moze odist od bankomatu,ze je pretazeny,ale peniaze sa mu pripisu naspat.TAk odisiel.Samozrejme a tych penazi uz nikdy nedockal,spisoval reklamacie,staznosti,mal tam svedka-pani,co cakala za nim a videla,ze bankomat peniaze nevydal.A oni len odpisovali,ze reklamaciu neuznavaju,ze im zostatok v bankomate sedi a teda to riesit nebudu.TAk ziadal pozriet kamerove zaznamy na ktorych by bolo urcite vidiet,ze ziadne peniaze bankomat nevydal,to odmietli s odovodnenim,ze na to nie je dovod.Tak sme vtedy zostali bez penazi,strasne zle to padlo,ze VUB nespravila nic pre to,aby sa dozvedela pravdu,islo im len o to,aby nemuseli nic vyplatit.Tak si zrusil ucet,ten mu dokonca boli ochotni zrusit bez poplatku,takze dobre vedeli,kde je pravda 😠 😠 😠

tinnka9
21. nov 2010

@lupena a Igorko, vitajte medzi nami 🙂 . my sme tiez neboli na uvitani na matrike - akurat bol drobec chory. my mame 8 zubov (prvy vysiel az v 10.mesiaci, potom to uz slo rychlo) a kusok zo stolicky vonku a druhu uz vidno tiez, a na opacnej strane stolicky uz asi tiez idu, lebo si tam maly stale pcha prsty. spi vacsinou len 1xdenne cca 1-3hodiny - akokedy sa mu zadari 😉 . v noci priblizne od 20tej do 6,30, ked zamrnci asi tak 2-3krat za noc, dam dudel a spi dalej 🙂 . chodit zacal par dni pred 11mesiacom, do 2tyzdnov uz normalne sam po byte 🙂 . ale moc toho nenarozprava, povie len: mama, mam (akoze mnam), ham, hauko (to mu ide pekne 😉 ), gol (lopta) a gaga (ako hus).

kathynka
21. nov 2010

@lujsa kokos, to by ma dobre vytocilo...su to pekne mafie tie banky, zarabaju, kde mozu...najviac ma stve, ze vzdy na to doplatia ti, co nemaju vobec peniaze nazvys...zakony schvalnosti funguju velmi dobre...ja som v sporitelni uz niekolko rokov a klop-klop, ale nikdy som s nimi ziaden problem nemala...ja zatial nastastie take veci ako uver abo hypoteka riesit nemusim...mala som akurat tak vkladne knizky, jednu v sporitelni a jednu v ludovej banke, co mi este babka zalozila, ale obe som musela zrusit kvoli bratovi, kedze bol v dakom pruseri...teraz mam zalozene ing konto, akurat ze tie uroky nic-moc, kedze to kvoli krize vsetko strasne kleslo...ale tak aspon som rada, ze mam daco nasetrene, do buducnosti sa velmi zide 🙂

tinnka9
21. nov 2010

@lujsa no tak to je teda pekne svinstvo. ved museli mat aj zaber z bezpecnostnej kamery, ze ziadne peniaze nebral do ruky. to co sa uz deje, to je hroza. hlavne ze im platime nemale poplatky 😖

ewwe
21. nov 2010

@lupena ahoj, oktober 09 tema tu iste je, asi si to prehliadla alebo si ju uzamkli
mne nina nechce kupovane hrozno, je zvyknuta na nase domace, zjedla ho asi na kila, ale kedze teraz nieje tak som jej kupila aj olupala, ale nechce aj tak

lujsa
21. nov 2010

@kathynka
@tinnka9 ved prave,to,ze odmietli pozriet tie zabery z kamery ma najviac nastvalo.Oni dobre vedeli,ze preco.

@lupena vitaj 😉 Nas drobec ma cca 11 zubkov,dalsie uz presvitaju,neda si teraz pozriet do pusy,tak neviem,ci sa uz dalsi prerezal,alebo nie.CHodit zacal tak poriadne-na dlhe trate na prelome 12/13 mesiaca.Ja tiez za zaciatok chodenia neratam tie presuny na 4-5 metrov,ale uz riadne chodenie.

Teraz,ako idu nasmu G.dalsie zuby,tak odmieta akekolvek ovocie.Predtym ho zjedol na kila,teraz vypluva,mixovat som neskusala,vyskusam.Odmieta aj kusky v jedle,takze obed mixujem,najprv krmim len tak,ako kedysi,potom jest odmieta,tak mu musim dat bud hracku,alebo pustit Gumimacka. Dlho som tomu odolavala,ale radsej som ustupila,aby nebol hladny,pretoze inak zjedol 5 lyziciek a koniec.Ranajky,desiatu,olovrant,veceru spapa bez problemov,ale to ma bud pecivo s niecim,alebo ovocnu vyzivu (odkedy nechce ovocie),alebo kasu.Ale pri tom "slanom"obede vymysla.

bobocka
21. nov 2010

@lujsa tak to je riadne svinstvo!!!! ja by som to asi potom pravne riesila,lebo ich info linka musi mat zaznam,ze telefonat bol,toj muz to mal iste v telefone medzi volanymi cislami a cas tam iste sedel,kamerovy zaznam su oni povinni predsa ukazat aby potvrdili,ci vyvratili tvoje tvrdenie....som si ista,ze keby si sa im sudom za to vyhrazala,tak ti 6000 vyplatia naspat.svinstvo. 😢
inak kocky som vam zabudla povedat--- ak mate zakaznicku kartu do dmky a mate tam aspon 50 bodov,tak si vyberte 50 bodovu zlavovu knizku.su tam fajn veci,ale najlepsie je,ze je tam 25% zlava na pampers premium,52 ks vyjdu nieco cez 9 euri. a su senzacne.supertenke,ja ich davam miskovi len na noc a su uzasne.fakt odporucam. a v tej zlavovej knizke je aj zlava na bebu a je tam 25% zlava na jeden vyrobok,tak to som za babylove plienky dala(tiez fajna zlava ) a potom je tam este 5%zlava na cely nakup.no kupila som tie pampers premium,babylove megapack,novu canpolku so slamkou,3x kasicky,4x babylove vlhke utierky,3x babylove bio stavy,telove mlieko babylove denne,telove mlieko johnsons levandula na noc,nivea sos krem,penove tuzidlo a odlakovac a toto vsetko ma stalo 55 euri.podla mna dobra cena 🙂plienok mam tak 136ks,takze nam to takmer na 2 mesiace vydrzi.🙂 a na karte mam za tento nakup zas vyse 50 bodov a teda si potom zas vyberiem 50 bodovu zlavovu knizku kde zas bude 25%na jednu vec a zas plienky kupim 😉sa mi to zacalo pacit 😉 fajn sa da na tom usetrit 🙂ale ak to budete chciet vyuzit,tak sa v dmke opytajte ci je to ta zlavova knizka,kde je zlava na pampers premium,lebo oni tie zlavove knizky menia,no neviem ako casto.ja som toto vyuzila teraz vo stvrtok.

petraas
21. nov 2010

@lupena a Igorko vitame vas🙂 ako pise ewwe tak tema oktober 09 tu urcite je ale kludne mozes zostat s nami ved to zasa taky velky rozdiel nieje🙂
my sme zacali chodit cca tyzden pred rokom a zubkov mame len 6 a coskoro bude 7 takze @bobocka Misko ich nema najmenej to my sme malo zubaty🙂))
inak k tomu uvitaniu obcanka tak to funguje aj u nas ale nas nik nevolal a aj keby volal tak by sme pravdepodobne nesli lebo taktiez nemam rada tie stae komunisticke zvasty...

petraas
21. nov 2010

@bobocka no ja tie zlavy vyuzivam casto ale ozaj len tie zlavy a mozno este tak 2 kupony a ostatne kupony povimienam na nete...my berieme vzdy tu 150 bodovu knizu teraz som brala dve ale rozmislam ze radsej vzdy zoberiem tie 50 bodove lebo to ich mozem mat 3 cize 3x zlava 25% na jeden vyrobok a takto mam len jednu...je sise pravda ze v tej 150 bodovej je 15% zlava na cely nakup a v tej 50 bodovej len 5% zlava na cely nakup ale myslim ze aj tak sa mi oplatia tie 50 bodove...no to som prekvapena ze si spokojna s pampers premium lebo ja som zatial pocula len ze niesu dobre hlavne ked sa dietatko pokaka...no tak teraz neviem ci ich mam skusit...mohla by som vymenit kupon na ne no uvidim....

bobocka
21. nov 2010

@petraas no tie komunisticke zvasty nik asi rad nema,ale 50 euri na ucet sa kazdemu hodi 😀

petraas
21. nov 2010

@bobocka inak usetrit sa tam da pekne my sme minule 20 eur usetrili tak to si myslim ze je pekne🙂

petraas
21. nov 2010

@bobocka no kebyze aj u nas davaju 50 eur tak to by som dajako vydrzala🙂)))

bobocka
21. nov 2010

@petraas no ja som ti velmi spokojna 🙂 mne sa tie premiumky dost pozdavaju,ale zas kazda maminka je ina a kazda ma na plienky ine naroky a kazdemu miminku plienka inak sadne.nam su tieto zatial-klop klop-super 🙂

petraas
21. nov 2010

@bobocka no ked natrafim na akciu tak ich skusime🙂

bobocka
21. nov 2010

@petraas no ved prave,na tych zlavach clovek pekne usetri ak kupuje naraz viacej veci.ak si takto ides nakupit raz za mesiac, ci raz za dva a nakupis naraz viacej,tak sa da pekne usetrit. a mne estre zadarmo supli,vzorky a miniaturky samponov, a mini odlicovac a 10 plienok babylove(mali potrhane obaly,tak takto rozdavali maminkam s detickami 🙂 )

petraas
21. nov 2010

@bobocka aj nam vzdy daju nieco za dara...vzdy nejaky sprchac minule sme dostali dozu na mliecko alebo snurku na mobil a tak...vacsinou chodime nakupovat do dm raz za mesiac to taky velky nakup...nieco kupujem u nas v lekarni lebo sa to viac oplati ako v dm ale inak ostatne nakupujem len v dm kvoli zlavam

tinnka9
21. nov 2010

@bobocka ja tiez uz davno vyuzivam tie zlavove knizky - vzdy beriem tie za 50bodov, vyuzivam hlavne toho zolika 25% bud na plienky alebo mlieko. uz tam mam nazbieranych cez 450bodov. a teraz sa ta knizka oplati, je tam zlava na sunar, tak ich vezmem viac. a skusim aj tie plienky, ktore si spominala. este sme ich neskusali a malemu sa zaparuje casto zadok, tak uvidim, co povie na tieto pampersky. aj ten krem pre maleho na tvar weleda do chladneho a vlhkeho pocasia asi vyskusame 😉

kathynka
21. nov 2010

@lupena ostan kludne s nami, holky maju pravdu, ze taka tema tu je, ale oni z nej v septembri spravili sukromnu a este sa vraj treba do nej prihlasovat cez ceskeho konika...my sme verejne a myslim, ze to menit ani nechceme 🙂

petraas
21. nov 2010

nooo baby tak uz viem co som to chcela...@tinnka9 to spomenula ze krem na tvar...tak aky pouzivate teraz krem na tvar?

kacenkalm
21. nov 2010

ahojte baby,uz som sa tu dlho neukazala....
som stale v Irsku,ale momentalne riesim definitivny odchod od partnera.....som v neustalom strese,bola som doma tyzden,vybavila nejake veci a hlavne zobrala pozicku,lebo bez penazi si tu sama s malou neskrtnem.....dufam,ze to raz lutovat nebudem....este len tazke casy pridu ☹ myslite na nas....

luppita
21. nov 2010

@bobocka na matrike sme boli, to je jasne, ved rodny list by sme inak nedostali, to sme riesili den na to ako nas z nemocnice pustili...., ale myslela som na toto vitanie ci co to, to som ho nebola nikde nahlasovat, ze sa narodil.... 🙂
@lupena vitaj medzi nami 🙂 moj simpi zacal chodit asi tyz pred narodeninami (15.9.), ale stale obcas pada , cize zdokonaluje sa v tom 🙂
mne maly spi vnoci celu noc, bez vyrusenia (teda len ked nas zubadla hnevaju, tak to da obcas vediet), cez den spi take 2 - 3 hodky. Zubkov mame 10 😀 wau ani som nevedela , ze tak vela uz ich je, niako som to neratala uz dlho 🙂
teraz nam asi konecne idu dolne dvojky 🙂 vyzera to smiesne , ze ma dole len dve jednotky a potom az stolicky 😀
@lujsa kokos tak to mate aku fajnu skusenost s bankou, dobila by som ich jak.... a pred vianocmi, naozaj strasne 😠

kathynka
21. nov 2010

@kacenkalm myslime, vela myslime, strasne ti drzim palceky, aj malej terezke, aj ked ona si to este moc neuvedomuje...a kde budete na slovensku byvat?

luppita
21. nov 2010

@petraas myslis krem pre deti? ja maleho kremujem minimalne, ale na von obcas hej ked si spomeniem a pouzivam nivea Wind and wetter, ten mam este z minulej zimy, je fajny mastny, takze len trosku mu davam 🙂
http://www.edelight.de/i/wind-und-wetter-creme-...
@kacenkalm tak sa teda drz a budeme na teba mysliet, nech vam kocky vsetko dobre dopadne 🙂

petraas
21. nov 2010

jeeej @kacenkalm ahoj, no to si tu ozaj dlho nebola ale ani sa ti necudujem ked mas teraz tolko starosti a stresov...drzime palecky nech vsetko dobre dopadne a nech sa mate dobre...budeme na vas mysliet🙂

@luppita tak ja kremujem Sofi kazdy vecer po kupani modrou indulonou, niekedy aj rano podla toho ci ma okolo pusinky tie vyrazky alebo ci ma suchu plet a ked ideme von tak taktiez modrou indulonou ale teraz uz ked je zima tak sme zacali tym kremom co pises ty tou niveou

tinnka9
21. nov 2010

@petraas ja som doteraz malemu na von davala nivea sos krem, je tiez dost mastny a potrebujem ho minut 🙂 ale rozmyslam, ze skusim ten weleda 😉

petraas
21. nov 2010

@bobocka inak vam prisla nejaka pozvanka na to privitanie obcianka?

weiya
21. nov 2010

@lupena tak teda vitaj medzi nami 🙂 oktobrovky diskusiu som tu aj ja videla,ale nevadi,mesiac hore dolu 😀 tak nasa natalka chodi tiez od toho 12mesiaca,zubkov ma 8,nove na obzore nevidno,spava odjakziva len jeden krat za den,taku hodinku az dve 🙂

baby v nasom meste,neviem ci sa to robi este take vitanie obcinkov,nam neprisla ziadna pozvanka,pred dvomi rokmi viem ze sa to este robilo...my sme od primatora mesta dostali okolo 80eur ked sa mala narodila 🙂

tak rozmysla teraz aj ja,mam tam 288bodov v dm-ku,vzdy som brala 150bodovu knizku,no teraz zoberiem dve 50knizky 🙂 to sa mi tusim viac oplati..

bobocka
21. nov 2010

@luppita @petraas no my sme len po narodeni maleho na matrike zahlasili,vybral sme si rodny list a bolo. potom nam oni sami poslali pozvanku na uvitanie do zivota.to ty dieta nenahlasujes.to mesto same robi.oni tam maju deticky zapisane z toho zahlasovania po narodeni a sami pozivaju rodicov.niektori to maju v 2 mesiacoch,ini v 6tich.je to rozne,ale do toho polroka iste pozvanka domov pride 🙂 myslim,ze im ale potom treba dat vediet,ci sa zucastnite alebo nie.to si uz nepamatam.ja som tam chcela ist.je tam jedna kraaasna stara koliska a vsetky generacie v nej deti fotia.je to taka tradicia 😉. a deti recituju basnicky o detickach a rodicoch...je to mile.jasne,ze to zavana komunizmom-kazda mamina dostala karafiat 😀 sme sa riadne na tom rehotali.som aj zabudla,ze taky kvet existuje a aha 😀 😀 😀
@kacenkalm,joj moja,dlho si tu nebola,si nam chybala ☹ .viem,ze to mas teraz fest tazke,mrzi ma to,ale mas svoju uzasnu dcerku,ta ti energiu doda.🙂 zobrat pozicku nie je nikdy dobre,no niekedy je to nevyhnutne,tak dufam,ze budes ok a budes mat casom z coho splacat.no a teraz co?definitivne sa s priatelom rozchadzas a...ostavas v irsku,ci ides naspat domov?ja neviem,ale ja by som na tvojom mieste sla domov.jasne,ze do toho vobec nevidim a teda to nemozem objektivne posudit,no pride mi to take,ze na slovensku mas iste lepsiu zakladnu,rodina-priatelia.iste sa ti tu bude lepsie prebijat,ci nie?no kazdopadne velmo drzim palce 🙂
inak kocky co sa tyka tych kremov na tvar,tak my sme uz presli kadecim.minulu zimu sme davali ten oranzovoruzovy ci aky to he od babylove-ten he strasne hutny,ale ok bol.potom sme davali indulonu,ale to na cele telo aj ked mal maly podozrenie na AE a to som ho premastovala jak o zivot.v lete som natierala avene kremom s uv50+ .dakedy v oktobri som kupila biodermu na zimu a akoze 12 daco euri ☹ no sa mozem vykaslat.za mesiac bola minuta.co kradnem??? 😀 teraz vo stvrtok som kupila niveu sos.ta je na zacervenanu pokozku a misko ma furt cervene licka.je fajn.zatial som spokojna,tak hadam to aj tak dalej bude.staci jej malicko natriet,je fajne mastna,takze isto jedno balenie celu zimu vydrzi.ja maleho natieram trosku rano a trosku vecer.iba tak jemucko a ked ideme von,tak mu dam trosku viac 😉

luppita
21. nov 2010

@petraas ked bol simpi miminecko tak som ho aj ja kremovala (dokonca aj oljcekmi), ale citala som jednu studiu, ze prave tym kremovanim sa dietatku nici pokozka, ze si na to ta koza zvykne a preto potom byva rychlo sucha a casto..... tak som s tym uplne prestala a neviem ci to je tym, ci nie, ale maly ma super pokozku, hladku, hydratovanu, vobec nie suchu .... ale teraz v zime kremujem tvar a ruky 🙂
@bobocka no tak ja som rodila v BA, tak tam sme riesili aj rodny list na matrike a byvame v SC, takze tu uz som matriku riesit nemusela .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre