V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
21. nov 2010

tu su fotky z toho uvitania 🙂

petraas
21. nov 2010

@bobocka no ved prave ze co som pocula tak nikto sa v nijakom meste nemusel zahlasovat a prisla mu pozvanka domov...aj mne to tak niektery hovorili ze nam pride pozvanka ale prave som zistila ze to tak nieje...pisala som nasmu panovi primatorovi a odpisal mi ze to sme si mali dohodnut termin na matrike ked sme boli pre rodny list..

petraas
21. nov 2010

@bobocka no ozaj pekne fotecky aspon mate pamiatku🙂
inak v niektorych obciach neviem ci aj v mestach to robia vzdy po roku, ze za cely rok co sa deti narodili tak ich potom hromadne pozvu takze su tam aj narodene aj rocne

kathynka
21. nov 2010

@bobocka jeeej, no ake mile fotky...inak podla tychto fotiek je misko tusim cely ty 🙂

bobocka
21. nov 2010

@kathynka @petraas dakujem za pochvalu. a veru kathy,maly je asi viac na mna,ale po pravde,je strasne podobny mojmu svagrovi ked bol maly 🙂 ale mam ho s mojim bobcom 😀 😀 😀
@petraas to je divne,ze ste si mali sami nahlasit termin ☹ my sme nic nemuseli.mesto sa postaralo.inak my mame pri bystrici viacero takych mestskych casi,ale skor su to ako male dedinky k mestu patriace,no kazda ma vlastny mestsky urad a moja kamaratka byva na kralikoch (ani nie 5 min autom od bb) a teraz tam mali uvitanie do zivota a kym sa tam nazbiera spon aky taky pocet deti,tak to trva, a teraz tam vitali do zivota dokonca 4,5 rocneho chlapceka 😀 😀 😀 .som skoro odpadla, ked som to pocula 😀

lupena
21. nov 2010

@kathynka tak s tým chodením sú na tom asi rovnako..🙂 a v noci spáva ako? Igorko má teraz také divné obdobie..chce sa stále nosiť na rukách, vyhľadáva moju prítomnosť viac ako predtým a je taký, že sa nevie zahrať sám, lebo ho to nebaví. Doteraz bol samostatná jednotka
@tinnka9 Igorko tiež toho veľa nenahovorí. mam hovorí, keď je hladný, alebo ako mnam ako kedy sa mu to hodí. a tak cielene hovorí tata mama a da ako daj. a často používa aj ka. ale to tak neurčito, že mám pocit ako keby to hovorí na všetky zvieratká.
@evve tak si ju asi uzamkli, alebo čo...
@lujsa mne tiež začal malý veľmi vymýšľať pri jedle. Stavia sa mi v stoličke a chce, aby som si zobrala na kolená. Tak vydrží chvíľu a potom uteká preč. Neviem ho udržať. On je inak veľký papkač, len teraz má dáke divné obdobie..
@petraas Ďakujeme za privítanie. Tak som zvedavá ktorému víde siedmy zúbok skôr..🙂
@bobocka ja používam odjakživa plienky babylove a som s nimi spokojná. iné značky som vyskúšala, keď sme ich dostali. pampersky mi smrdia (neviem prečo) a z huggiesiek sa malému zaparila ritka. Takže som radšej neexperimentovala. Inak Ty ten krém s.o.s používaš na čo? lebo ja na ritku bežne používam sudocrem ale ten s.o.s. sa mi zdá dobrý. Používam ho na tvár. No vlastne teraz keď začínala zima, tak malý strašne slintal a vysušila sa mu pokožka okolo ústočiek. Vedľa jedného kútika sa mu spravil taký suchý fľak, ktorého sa nevieme zbaviť, ale mám pocit, že mu toto veľmi pomáha..

lujsa
21. nov 2010

@bobocka MM vtedy aj zistoval,ci to riesit s pravnikom,ale muselo by to ist na sud to sa kvoli 6 tisicom neoplatilo.Kamerovy zaznam su povinny dat len policii,takze ludom nie a tak nam odpisali,ze nie je dovod na vzhliadnutie kameroveho zaznamu.Pritom on mal v systeme aj presny cas tooho vyberu,takze by ich to nic nestalo....
S tym DM to je super napad,musim si vybrat tu 50-bodovu knizku.Tie Pampers premium su super,aspon tie mensie cisla boli,tak dufam,ze aj tieto vacsie su.Krasne fotky mate z uvitania obciankov.My sme zial neboli,ale mrzi ma to doteraz.

@kacenkalm mas to teraz velmi tazke,velmi drzim palce,nech vsetko dobre dopadne a ste s malu stastne.Vela sil prajem.

Nas drobec nepouziva ziaden krem,ani nic na plet,okrem zadocku pri prebalovani.Takze my mame este tie kremy Sebamed,co som mu kupila pred narodenim,asi ich pouzijem na seba.

lujsa
21. nov 2010

@bobocka a veru,Misko je cela maminka 😵

lupena
21. nov 2010

@luppita dík za privítanie..🙂 tak to už máte zubov a zubov..🙂 ako malý tiež padá, ale hlavne vonku. Tam ešte taký naobliekaný nemá vycibrenú techniku..🙂 ale určite čoskoro vychytá všetky chyby a bude majster..🙂
no a k tomu krémovaniu. Baby nechcem vás odrádzať, ale Nivea s.o.s obsahuje vodu. a na zimu sú vhodné krémy bez vody, lebo tá sa v zime udržiava na pokožke a chladí. Ja tiež používam tú niveu wind a wetter. Tiež je super mastná ako ten s.o.s. a vydrží dlho. Mám ju z minulého roka a myslím, že mi tam ostalo ešte viac ako polovica... Na kúpanie používam bežne Niveu, ale teraz máme ten sprchový gel babylove a moc sa mi nepáči. Síce je tam písané, že je čisto prírodný, ale mám pocit, že má malý po ňom takú suchšiu pokožku. Predtým som ho krémovala menej často ako teraz (teraz ho krémujem tak 2x do týždňa po kúpaní)... Ten žltý krém weleda proti zapareninám máme tiež. Je dobrý, ale nie je moc mastný. Keď malého nakrémujem a idem ho druhý krát prebaľovať, tak mu na ritke neostane nič. Pri sudocreme hej.. Možno je to len taký optický klam, ale sudocrem mi príde lepší. Inak na začiatku sme používali dosť dlho takú modrú mastičku s rybím olejom. Ale v lete sa malému zaparila ritka a odvtedy používam Sudocrem..
jááj, inak je vás tu strááášne veľa, všetko som si prečítala, čo ste zatiaľ popísali (odkedy som prišla do tejto témy ja) ale mám v tom riadny hokej. snáď si vás časom dáko pospájam kto čo písal..takže sa vopred ospravedlňujem ak niečo domotám... a pridávam foto Igorka, vaše si popozerám priebežne, lebo by som aj tak hneď nevedela kto ku komu patrí..🙂

bobocka
21. nov 2010

@lupena no nivea sos pouzivam na tvar.na ritku sodocrem 🙂 a ked je zle,tak na ritku dam imazol,ale ten sos na tvar.je fajne mastny a je na zacervenanu pokozku-vraj ma okamzite ukludnit 🙂 inak na ten suchy fliacik kludne davaj indulonu 🙂 tu modru klasiku na ruky co je.ta je uplne uzasna na premastovanie.hydratacna je az az 🙂 normalne z nej voda kvapka 😀 ja som tiez presla kadecim.experimentovali sme s plienkami len na zaciatku ked som skusala ,ktora bude pre miska najlepsia.mali sme tesco,huggies,babylove,a pampers tie 12 h a tie boli najlepsie pre nas.divne,ze vela maminkam smrdia a nam nie.vooobec.uz davnejsie to nejake maminky spominali,tak sme to naschval s bobcom (moj muz) sledovali,ze ci budeme nieco odpudive citit a okrem hovienka ,ktore samo o sebe nevonia,tam ziaden zapach nebol 😉 minuly mesiac som mala zlavu na babylove plienky,tak som ju vyuzila a celkom su ok.su vacsie ako tie pampersky.take pevnejsie.co zas az tak super nie je.pampersky su makkucke,urcite pohodlnejsie pre dieta ako babylove.teraz som zas chcela tie 12h pampersky kupit a nemali,mali len obycajne a nechcela som riskovat,lebo minule tu bola o tom debata,ze tie co nie su oznacene ako 12 h su nanic.tak som zas kupila babylove,ale kedze mali zlavy v bonusknizke na pampers premium,tak som ich zobrala a som veeelmi spokojna 🙂prvy krat ich mame a zatial spokojnost maximalna. a nesmrdia 😉

lujsa
21. nov 2010

ANi mne Pampers nesmrdia.Mozno smrdia v kombinacii s nejakym mliekom,ale s materskym a teraz s Bebou nesmrdia.My mame na zimu na tvar krem,co omylom kupil MM,je to tusim Bioderma,dost drahy bol,tak ak budem kremovat,tak nim.Minulu zimu sme mali krem na zimu zo Sebamedu,ale pravdupovediac som ho na 80 percent zabudla davat.Kedze nekremujem vobec,tak je to pre mna nezvyk.A drobec bol ok,ziadne omrzliny,ani cervene licka.

bobocka
21. nov 2010

@lujsa moja tak tu biodermu isto chytro minies.mne ani cely mesiac nevydrzala.to je riaden ciciak penazi ☹.ja skusim asi kupit tu zimnu niveu.uvidim co to spravi 😉 ja som uz tolke peniaze na to minula 😠
inak ja som to uz pisala,len mi to zmazalo.moj misko mal v 3 mesiacoch podozrenie na AE.hovorim podozrenie,lebo kozna tupana ho ani dobre nepozrela,hned mi strasne spravy typu -bude pouziva speci kremy do konca zivota,bude musiet byt na diete,na liekoch ☹ ...a dala malemu kortikoidy.tak som dala na moj matersky instinkt a natierala som ho len modrou indulonou 3-4 mesica 2-3x denne.zo zaciatku pri kazdom prebalovani. a misko mal krasnu kozicku.dodnes ma 🙂 no nejak mi to kremovanie ostalo a rano mame taky ritual,ze sa prebalime a telovym mlieckom natreme a vecer to iste,ale na vecer davam levandulovy,nech mu pekne vonia a sladko spinka 🙂.to kremovanie mame spojene s masazami,isty cas to bolo tazsie,lebo sa maly riadne metal a vsetko chcel chytat a obzerat,ale uz sa pomaly ukludnuje. 😉 takze ja kremujem telicko 2x denne. a pokozku ma fakt uzasne jemnunku 😉.nevime ake by to bolo,keby som prestala kremovat.niekedy rano nenakremujem ak sa niekam ponahlame,ale vecer rozdiel nevidim.stale je kozicka hodvabne hebka 🙂 moj misko ma velmi citlivu kozicku na tvari.od narodenia mal,preto mu ju musim poriadne osetrovat. @lupena drobec je riadne zlaty 😉 peknucke fotky s nim mas 😉 take podvodne aj ja budem mat,len kamaratka sa mi to snazila na mail poslat,ale prilis velky format to je,tak mi to napali,len teraz obaja nasi drobci soplia,tak az dakedy buduci tyzden ich budem mat 🙂 sa riadne tesim 😉

lupena
22. nov 2010

@bobocka mne pri pamperskách vadí to, že je veľmi cítiť že sú niečím napustené. Malý si do nich len cvrkne a ja mám pocit, že ten krém, alebo čo cítim v celej izbe do ktorej vstúpim.. to mi vadí. Keď mal pampersky tak som ho nonstop prebaľovala. A my sme dosť extrémisti v tom koľko plienok minieme už aj bez toho. Keď bol malý bábätko, tak sme minuli bežne 13 plienok, teraz tak 7-8.. čo počúvam od ostatných, tak míňajú takmer polovicu. Inak modrú indulonu som pužívala počas tehotenstva na brucho a nespravila sa mi ani jedna stria. Moju segru a švagrinú som tiež na ňu nahovorila a tiež im nič neostalo. Moja babka používa indulónu odjakživa ako ona hovorí na všetko. Od topánok až po tvár. Bude mať 70 rokov, ale tvár má ako detskú prdelku...) Inak nie je podľa Teba zbytočné premasťovať telo 2x denne, keď to nepotrebuje? lebo si písala, že keď ho nestihneš nakrémovať nič sa nedeje...
Ty máš dve deti? lebo v pase máš zapísané len jedno
Inak úplne som zabudla, prečo som sa sem prihlásila teraz ráno. Beriem späť čo som napísala o tej welede.. Pomýlila som si to s tým krémom s dm-ky. Alvedo sa tuším volá. Presný názov napíšem poobede. a už letím za malým, lebo už vyhodil fľašku z postieľku..🙂 dnes sme spali do štvrť na deväť peckáááá... 😀

tinnka9
22. nov 2010

@lupena ja som presne kvoli tomu "smradu" nepouzivala pampersky pri 1.synovi. ale zvlastne, ze teraz pri druhom to uz necitim a pouzivame len pampersky 😀 . sudocrem sme pouzivali doteraz, aj pri jednom aj pri druhom, bola som s nim velmi spokojna. nedavno som kupila velke 400g balenie, a malemu sa zrazu zacal dost zaparovat zadok. skusila som vymenit sudocrem za tu niveu sos, a je to o dost lepsie. tak neviem, ci to moze byt tym kremom, ked doteraz mu nevadil 😒 . co sa tyka natierania, tak maleho natriem po kupani tak raz za mesiac 🙂 . ale tvar mu natieram kazdy den klasickou tmavomodrou niveou, lebo ked som nenatierala, robili sa mu na lickach take malilinke vyrazky - nebolo ich ani velmi vidno, len to mal take draplave, a doktorka mi povedala, ze to ma z toho, ze nenatieram. a modra indulona je tiez super, s nou nic nepokazis 😉 , dokonca ju odporucaju pri atopickom ekzeme...
dnes maly zas vstal o 6,15, a ked sme sli o 9,30 von, tak mi hned zaspal v kociku. tak sme sa vratili, vybrala ho z kocika a dospavame doma. odkedy sa menil cas, zacal vstavat presne o tu hodinu skor, co mi moc nevyhovuje, lebo potom ma problem vydrzat do obedneho spanku 😒

petraas
22. nov 2010

baby my pouzivame pampersky od narodenia a necitim ziadny smrad..teda citim ale len ked sa Nelly pokoka tak to je riadny smrad🙂)))
na ritku pouzivame sos krem a ked je menej zaparena tak sudocrem a ked je velmi zaparena tak imazol...
spavame celu noc od 19 -19:30 do 6:30-7:00 ako kedy
@lupena Igorko je velmi zlatucky🙂

inak baby uz ste boli niektora na tom ockovani? my ideme vo stvrtok tak som zvedava

bobocka
22. nov 2010

@lupena 7-8 plienok??? fuha,to u nas uz davno nehrozi.to preco tak vela prebalujes?u nas su to 4 plienky.a to tiez len preto,ze misko po kazdom jedle kaka.chodili sme uz na vecko,ale maly mal raz po atb sialene zapareny zadocek,tak som ho nemohla na vecko posadit,by sa zasiel od bolesti,tak sme teraz prestali a od noveho roka ideme trenovat znova 😉 ty mas nejak super vyvinuty cuch 😀 teraz som vonala pampersky a nic.absolutne nic 😀 a odkial mas ,ze mam dve deti? jedno mam.mojho uzasneho syna 😉

bobocka
22. nov 2010

@petraas to mmr ockovanie myslis? to este nemoze byt ono,ci ano? vsak to je od 15 mesiaca.ake ockovanie myslis?

petraas
22. nov 2010

@bobocka ano myslim to mmr. nas objednala sestricka teraz na stvrtok do poradne a vraj zrovna Sofi zaockuje.
@lupena no to mate ozaj velku spotrebu to u nas tak 3-4 za den

bobocka
22. nov 2010

@tinnka9 no my sme sa zobudlili po nocnom spanku teraz ,o pol jedenastej 😀 dobre nie? vecer zaspal o deviatej a zobudil sa rano o poljedenastej-13 a pol hodiny nocny spanok 😀 cez den uz len raz spavame.kedysi to bolo od tvanastej do...(to bolo rozne),ale teraz ho drzim hore az do obeda,napapa sa,prebalime a ideme von a tam okolo tej druhej do stvrtej spinka.dnes je hnusne uprsano,to bude zas prechadzka 😠

bobocka
22. nov 2010

@petraas ved ale sofi este nema 15 mesiacov.to preco tak skoro? daka divna ta sestricka 😒 ja dam ockovat vo februari.skor nie.teraz akurat riesim potencovane vakciny,este sa idem stretnut s jednou dr homeopatickou u nas a ked mi to odporuci,tak to objednam.je to cez firmu remedia.ani som vam o tom nedavala vediet,lebo sa nas to este netyka.no ale neboj.je to ziva vakcina ,deticky to kadejako znasaju,-teplotuju a tak,ale to sa da zvladnut.ak doteraz nemala sofi nejake strasne zle reakcie pri ockovani,tak hadam aj toto v pohode zvladne 😉

petraas
22. nov 2010

@bobocka no 15 mesiacov ma az 7. 12. taktiez sa mi to nepozdavalo ale sestricka povedala ze to je v pohode...a prave som pisala s kamoskou co sme v jeden den rodili a oni idu dokonca dnes na to ockovanie a maju inu lekarku nez mi tak hadam to bude v pohode...no pred tym Sofi nemala raakcie akurat na to posledne troska, tak uvidime

lujsa
22. nov 2010

@petraas My sme boli na MMR objednani zaciatkom decembra,ale nesuhlasila som,chcela som to co najneskor,tak pojdeme az 15.2.

Ja nekremujem kvoli tomu,ze G. to naozaj nepotrebuje.Dr ma upozornovala,ze ked je pokozka bezproblemova a nie je sucha,tak nekremovat,lebo by si zbytocne zvykla na kremy a neskor by sa vraj mohla zmenit na suchu.Vraj vela z nasej generacie ma suchu pokozku preto,ze nas mamy tak poriadne olejcekovali,ked sme boli male.ALe ak by ju mal suchu od malicka,tak samozrejme krem odporucala.On ma nastastie zatial pokozku uplne krasnu,jemnucku,babatkovsku,bez suchych miest,mez vyrazok,tak ho po kupani len poutieram a obleciem do pyzamka.

@bobocka dufam,ze tu biodermu nezabudnem pouzivat.Ale ak budu mrazy,tak snad nie a miniem ju 😀 To podozrenie na AE,co mal Misko vyzeralo ako?Pytam sa preto,ze kamoskina mala ma od 9.mesiacov take suche mapy po telicku,miestami to vyzera ako husia koza.Presuva sa jej to po tele.Dr jej tiez dala kortikoidy,ale odmietla ich davat.

bobocka
22. nov 2010

@petraas no vidis,co lekar,to iny pristup.moja doktorka mi dala sama vybrat.povedla mi,ze po dovrseni 15 mesiaca sa mam sama zahlasit,ale najneskor do 18 mesiaca.som rada,ze mi dala v tom takuto volnost 🙂.predsa len to zalezi aj od dietata,ci nahodou chore nie je atd.ona ockuje v 15 tom mesiaci,ale kedze je tam trojmesacne rozmedzie na tuto vakcinu,tak sa ja nikam ponahlat nebudem.drzim palce,nech to sofi krasne zvladne.ak budu nejake reakcie,tak az neskor 2-4 tyzdne po.teraz by mala byt uplne ok po ockovani 😉












😉

bobocka
22. nov 2010

@lujsa no to AE bolo ako 3 mini suche miesta-mapky na rukach priemer asi 1,5cm. a na nozickach mal asi tyzden take hrbolceky,ako husia koza ked je.ja som mu na uplnom zaciatku dala par krat vitellu ictamo,to je zazracny krem a potom uz len indulonu a absolutna pohoda.pokial to dieta nie je v bolestiach,neplace z toho,ze ho to svrbi,tak by som kortikoidy nedala.vyslovene len vtedy,ak by dieta z toho vysypu trpelo. no a trosku som zmenila nazor na to kremikovanie teraz.no vysadim ja ranne kremovanie a vecer dam len trosicku na hrud malemu,aby mu ta levandula vonala.skusim tak tyzdena potom vam dam vediet,ze ako sme dopadli.ci sa kozicka zmenila,alebo nie 😉

petraas
22. nov 2010

@bobocka @lujsa no mne sa to taktiez nepozdavalo ale sme sa o tom rozpravali a potom mi povedala vraj je lepsie znasane ako tie pred tym a vraj nebyvaju ani nejake reakcie a povedala mi ze ked chcem tak to mozme kludne presunut na datum aky si poviem ale ja som nakoniec suhlasila ved ani v mojom okoli som nic zle na to nepocula ani sa nikomu nic nestalo ani lekarka nemala ziadny pripad tak som si povedala ze na co odkladat ved riziko je vzdy nejake tak nakoniec sme to nechali tak...a to iste aj ta moja kamoska co isli dnes na to ockovanie...aspon to budeme mat za sebou🙂

petraas
22. nov 2010

@lujsa s tym premastovanim s tebou plne suhlasim je to logicke a taktiez aj ja som to tak pocula ze by sa zbytocne nemalo mastit...my mastime cele tele kazdy druhy az treti den ked sa kupeme a tvaricku mastime len ked sa i zda velmi chladno alebo ked ju ma suchsiu inak nie...väcsinou aj co chodia maminky na plavanie tak vzdy tam skoro vsetky mastia deti ale mi sa nemastime pokial vidim ze nieje Sofi sucha...nechcem aby si jej pokozka na to zvykla

lupena
22. nov 2010

@tinnka9 sranda s tým smradom. Ja som si myslela, že sme jediný komu pampersky smrdia. Lebo keď to niekomu poviem, tak každý na mňa tak divno kuká ako keby som bola z inej planéty... 😀 my máme presne to isté so spaním. Teda ten problém odkedy posunuli čas. Večer mi do tej pol siedmej, siedmej vydrží aj keď býva veľa krát už ako mechom praštený. Ale keď sa ráno zobudí mám pocit, že sa mu chce hneď spať. Väčšinou mu dám ráno mlieko, spracem veci čo sa nazbierali po byte zo dňa predtým (sme s mm strašní bordelári.. 😀 ), povysávam, spravím raňajky.. to ubehne asi hodina a koľko krát je malý pri raňajkách na nervy, lebo chce spať. Keď ho dám do postieľky tak tam zas huláka, lebo sa mu už nechce. Má to takto odkedy sa posunul čas a stáva sa mi, že spáva aj 2x denne. Pritom od desiateho mesiaca mi spával už len raz.
@petraas ďakujeme..🙂 to idete na to očkovanie čo sa robí v 15. mesiaci? daj potom vedieť ako ste dopadli. Ako zvládala malá tie predchádzajúce očkovania? a inak ona je zaparená stále? keď si písala, že používaš niveu s.o.s a keď je zaparená menej tak sudocrem..chodievate plávate? ja som s malým chodila, na jar. Teraz už nechodíme. Inak vtedy som musela malého krémovať každý deň, lebo bol stráášne suchý z tej chlórovej vody
@bobocka niekde si tuším písala, že deťúrence. preto som bola prekvapená. Ja neviem, mne sa to zdá málo 3-4 plienky pri malom. Možrno je to aj tým, že kaká 2-3 x denne.. a vypije liter vody denne + skoro pol litra mlieka.. tak možno viac ciká, alebo ja neviem... napríklad keď ho prebalím o pol desiatej a o jedenástej ho dávam spať, tak ho prebalím opäť, aby mal pri spaní väčší komfort..🙂
@lujsa a Oilatum doktorka neodporúčala? je to taký olej do vody. netreba potom dieťa ani natierať a ani používať pri kúpaní žiadnie prípravky. Je to síce bez vôbec, ale pomáha to. Inak s tým premasťovaním tiež súhlasím. Veď je zbytočné mazať dieťa, pokiaľ nemá suchú pokožku

ewwe
22. nov 2010

baby citate mi myslienky, chcela som sa opytat ci este kremujete deti po kupani a dokedy sa to ma robit, inak ja od narodenia malej ju olejujem iba po kupani, na tvar ju nenatieram nicim, ani cez zimu, teraz som presla na telove mlieko z dm babylove nejake biele, neviem presne, ale natierat ju po kupani uz je makacka, tak neviem dokedy sa to ma robit,
@kacenkalm joj mas to tazke, a este teraz pozicku, a aj to irsko ze je ako grecko teraz, tak to bude fakt tazke sama s dietatom a este k tomu pristahovalec, velmi ti drzim palce, velmi velmi

v tescu teraz maju pampersky po 19,99€ to velke balenie

inak nina mi zacala hovorit Mamka,krasne to znie
@bobocka riadne casto natieras, je to aj tak chemia, ak chces aby vonala levandula, tak radsej kup susenu, a daj ju do vrecuska a zaves do spalne 🙂

ewwe
22. nov 2010

@lupena sa ti zda malo 4 plienky? ja malej davam na den 2, jednu doobeda jednu poobede a potom pampersku na spanie, ale nina uz chodi na nocnik, a do plienok si iba sem tam cikne,

kathynka
22. nov 2010

@lupena yoan spava celu noc bez zobudenia sa, odkedy ho poznam (januar)...spavat chodi kol 21.00-21.30 a budi sa okolo 8.00...i ked minulu sobotu doprial rodicom vyspat sa cez vikend a zobudil sa az o 10tej 😀 yoan sa vie aj sam zahrat, ale musi ma vidiet...nedajboze, ze sme trebars len u susedy, kde sa hraju s malou frajerkou terezkou a ja idem na wecko alebo jak naposledy, ze som volala s jeho tatkom a musela som ist vedla do izby, aby som mu aj nieco rozumela, kedze on bol v aute a mal ma na odposluch...to je potom hotova tragedia, maly place az sa zadusa...takze sa snazime takymto situaciam teraz vyhybat, asi ma tiez nejake blbe obdobie...a igorko je fesak teda, taky bucko mi pride, ved si aj pisala, ze je dobry papkac 🙂 kolko meria a vazi?

yoan pouziva tento krem: http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... ...a potom ma este jeden, ale asi si dobre nepamatam nazov, bo ho neviem najst...

@petraas @bobocka u nas je to teraz tak, ze mmr sa ockuje az po 15.mesiaci...kedysi sa ockovalo uz po 12.mesiaci...moja mama vravela, ze po 15. je to lepsie a ze ona to neockovala ani o den skor...zato yoan si to chudacik uz odskakal teraz vo stvrtok pokial viem, vo france je to inak...volaju to ror, ale je to to iste, aj ten isty vyrobca, tam ide o skratky tych chorob...a to yoan este vo stvrok nemal ani 14 mesiacov...tak uvidim, co mi povie clarisse, ze ako to zvladol...a kedze toto je ziva vakcina, tak potom to druhe ockovanie (prevenar) moze mat az o 2 mesiace...keby to bolo naopak, ze najprv dostane prevenar a potom mmr, tak tam staci rozostup 1 tyzden...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre