V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petraas
22. nov 2010
weiya
22. nov 2010

@petraas uz dosli,super 🙂 nakoniec si ktore ciselko zobrala?a sanky ste kde zohnali?

my tie babylove mame na necele dva tyzdne,ani neviem kolko ich tam je,ale cim su vacsie tie plienky tym ich je v tej krabici menej,zacinali sme na sto kusoch 🙂

weiya
22. nov 2010

aha vidim tie mensie 🙂 su super 🙂 a leginky odkial mate,perfektne to je tak spolu🙂 ciapku mate tu vacsiu alebo mensiu?

bobocka
22. nov 2010

@lupena moj misko je kojeny a este dlho bude (ak sa podari) a on mne noc pekne prespi.ak sa pomrvi a breberie trosku,tak mu dam dudku a pohladkam,pretocim na bok a spi dalej.otazka 20 sekund max.do osmeho mesiaca sme boli casto hore aj v noci. aj 10x.vzdy ked sa prebral,tak som mu dala cucnut a potom to preslo,nebol vobec hladny.islo len o to,ze ked sa v noci prebral a bol v tme sam,tam hladal maminku,tak teraz ked sa tam stane,tak ho fakt len pohladkam a buva dalej 🙂kojime 3-5x denne.

bobocka
22. nov 2010

@petraas akak je sofi zlata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! krasne foto vianocne mat budete 😉 perfektna je 🙂

petraas
22. nov 2010

@weiya objednala som tie mensie a ciapku vacsiu...sanky som objednala z jedneho obchodu na nete sanky, opierka, snurka na tahanie a postovne 70,70 eur...to bolo najlacnejsie co sa mi podarilo zohnat...inak ma to nahnevalo lebo ked som ich objednala tak ich dostali do tesca na akciu a niekto tu na MK predava opierku za 8 eur...sice by nas to cenovo vyslo cca rovnako no ale hlavne ze uz ich mame

bobocka
22. nov 2010

ok kocky,ideme my da.tu doktorku vyriesit.drobec uz buvat musi.sa mi nechce do toho dazda.prasive pocasie 😠 tak pa vecer maminky 🙂

petraas
22. nov 2010

@bobocka dakujeme🙂 no chceme ju dat odfotit do atelieru...na ten rok nam to nevyslo tak teraz sa mi podarilo nasetrit nejake eurace tak pojdeme a dam ju odfotit aj v tych satkach mam 1 rocik

weiya
22. nov 2010

@petraas fuha no dost....uz len aby sneh napadol 🙂

petraas
22. nov 2010

@weiya no dost ale lacnejsie som nezohnala teda aj ano ale sa mi nepacili lebo nemali to drzadlo v predu a neboli take kvalitne ako tieto....som si povedala ze to nieje investicia na mesiac ale az kym Sofi navyrastie a mozno ich bude pouzivat aj ona pre svoje deti ked bude mat a pokial nam ich nikto neukradne🙂

inak baby v com davate deturence vecer spat? my od narodenia pouzivame tie overaliky Disney z tesca co su tam 3 kusy v baleni jeden cas sme mali aj pyzamko len to si sofi davala stale dolu ponozky tak sme verny overalom ale teraz po novom nez zaspi tak si overal cely rozopne a ja mam potom problem jej ho zapnut a tak ju nechat nemozem lebo nespava zakryta ...a tak rozmyslam ze ju budem davat spat v body s dl. rukavom a pancuchach...lebo inak vobec neviem

lujsa
22. nov 2010

@lupena aj my chodime na Robika.Aj na plavanie.A spanok-kojila som 13 mesiacov.Prve tri mesiace spinkal ukazkovo,celu noc.Od 3.-6.mesiiaca sa budil tak 1-2x za noc a po polroku sa to zhorsilo.Tlacili sa mu nove zubky,byval hore aj kazdych 15 minut.Ja som ho k sebe do postele spat nedala,lebo mojej znamej sa stala taka vec-ma dvojicky a spali s nou a s jej manzelom v posteli.Ona bola hore pri kazdom ich pohybe,aby nahodou nespadli,az bola taka vycerpana,ze zaspala tvrdo a maly jej spadol z postele na hlavu.Ale skaredo,zostal na zemi paralyzovany,volali zachranku,aby s nim nehybali neodborne-nastastie to bolo len zo stresu,spravili mu ct a ine vysetrenia a bol ok,aj hybat sa zacal ako predtym.Ale mna to strasne vyplasilo,najst si paralyzovane dieta,asi by som sa zblaznila.
Takze taky velmi trhany spanok trval az kym som neprestala kojit,on sa proste musel pomojkat (samoska ze on pri kojeni spal)a ak sme boli v noci hore len 6x,tak som bola stastna.Teraz je na UM a byva hore tak 3x.Takze to je uz v pohode.Ten pripravok na kupanie mi dr radila,ale nechcela som ho.A krem na tvar pouzivam,moja sestra nepozivala a okolo 32-ky sa jej zrazu spravili vejariky okolo oci,aj pod ocami.Druha sestra krem pouzivala a nema to.Oni su odo mna o 7 a 9 rokov starsie,tak som sa poucila a kremujem,najprv si plet musela zvyknut,ale uz si zvykla.

@petraas krasna je Sofinka v tych satockach 😵

weiya
22. nov 2010

@petraas to je pravda,ze by mali dlho vydrzat🙂 mozno aj pre sofinkine deti 🙂 malu davam spat,tiez bud v tom overali,len my mame nakupene z tesca len tie cisto biele,alebo v pyzamku,s ponozkami a pod to body s kr.rukavom lebo sa jej to hore vytahuje,alebo davame ju aj bodickach a pancuskach,spava tiez odokrryta

lujsa
22. nov 2010

TA dudka je na spanok vyhoda,nas G.ju nemal,tak asi aj preto sa tolko budil.Keby stacilo podat dudku,bolo by to o inom.

@petraas my v spalni nekurime,takze tam mame dost chladno a spava v tych overaloch,co si spominala+ma letny spaci vak.Obcas byva spoteny,ale menej mu dat nemozem,to by som sa bala,ze mu bude zima.Ja mam paperovy paplon,aj MM,zababuseny sme a nie je nam teplo.

petraas
22. nov 2010

@weiya aj som zabudla napisat tie leginy mame z tesca boli k nim este sede...no mne stacili len cervene ale samostatne som nemohla zohnat a ani cervene pancusky som nemohla zohnat tak sme museli tieto kupit

@lujsa inak aj ja mam obavy ze ci nieje Sofi zima lebo ja spavam v pyzame zakryta az po usi a niekedy este aj v deke zabalena co mame zimu...moj muz spava len v trenkach zakryty paplonom ale on je horkokrevny...podla mna musi byt Sofi zima ale nechce byt absolutne zakryta neviem co mam robit...inak si aj hovorim ze keby jej bola zima tak by celu noc nespala...no neviem...na to spanie jej asi zacnem davat to body a pancusky ked si overal zacala rozopinat

weiya
22. nov 2010

@petraas asi by nespali tie nase deti keby im zima bola 🙂 my mame teplo doma,ja v noci spavam v tricku a gatkach,paplonom som zakryta a ked sa odkopem,tak veru sem tam my je aj zima... vcera sme v tescu boli,nevsimla som si,ze by leginky boli,nevadi,dam biele pancusky 🙂

petraas
22. nov 2010

@weiya u nas ich dostali cca pred mesiacom a my sme ich kupili cca pred 2 tyzdnami...inak ak by som nezohnala cervene leginy ci pancusky tak by som dala taktiez biele pancusky tie doma nastastie mame🙂

luppita
22. nov 2010

@lupena u nas sa minie asi 5 plienok za den, ovsem vynimkou su dni ked idu zubadla, vtedy kadi asi kazdu hodinu 😀
tiez pouzivam babylove plienky (tie som kupila aj to porodnice a super), svokra nam kupuje pampersky, tak tie mame na noc a mam rada aj tie lidlovske, velmo dobre su. 🙂 krasne fotecky si dala, mas pekneho syna 🙂
@petraas suprovskeho santu mas doma, super to vyzera, herecka mala 🙂
mne maly spava tiez v takych overaloch, ale mame aj normalne pyzamka.... spava zababuseny v paplone (niako moc sa neodkopava, plus trosku kurime, tak aj ked sa odkope, zima mu nie je).... ale ked sme nekurili tak som ho davala do spacieho vaku, super vec, no teraz by mu v tom bolo teplo, ked ma ten overal.... no asi je horkokrvna po tatovi 😀

luppita
22. nov 2010

baby maly mi spi uz 3 hodiny a este nevstal, uz mam navarene, popratane a normalne, ze nudaaaaa 😀 😀 😀
@bobocka a maly by ti doma nespal? ked musis ist von, do toho necasu, mna by teda vystrelo... a co budes v zime robit, ked bude fujavica metelica, aj tak pojdes von s nim?

a este som vam vcera zabudla napisat, ze vas vsetky pozdravuje Katka z Irska (pisali sme si na FB), ze nestiha konikovat.....

petraas
22. nov 2010

@luppita dakujeme🙂 no Sofi spavala taktiez vo vaku kym sa nezacala hybat a pretacat...potom uz v nom nechcela spat a ani nicim zakryta

kathynka
22. nov 2010

@lupena maminka je super, len vo francuzsku maju len 3-mesacnu matersku a ona zacala riadne pracovat tam, kde predtym...lenze jej muz bol povodne tam riaditelom a po 9tich rokoch uz mal fakt potrebu to zmenit a stal sa riaditelom tejto novej firmy (resp. ona ma dlhu historiu ta firma, ale na slovensku sa rozbieha len teraz)...no a kedze to su konkurencne firmy, tak ju "pre istotu" vyhodili...a mna nechcu prepustit, lebo pracu si stale hlada, aj ked zatial neuspesne, lebo su so mnou strasne spokojni a yoan si na mna hrozne rychlo zvykol a ma ma rad 🙂

kathynka
22. nov 2010

baby, to co je dnes za den, ze vsetky sme tu??? 😀

weiya
22. nov 2010

@kathynka uprsany den😀

weiya
22. nov 2010

@luppita ze dakujeme 🙂

ewwe
22. nov 2010

@petraas sofi je krasna vianocna princezna
ja som videla na nete sanky s tou ruckou za 44€ a su dobre, lebo maju spojene tie klzaky aj so zeleznym drotom, aby sa potom nerozchadzali, operadlo za 10€ a voditko za 1,2€ plus posta cca 5€

petraas
22. nov 2010

@ewwe dakujeme🙂
a tie sanky co si nasla boli ake dlhe? lebo my sme chceli 125 cm. nasla som aj za 44 eur ale boli kratsie...

inak mali to byt sanky na mikulasa len som ich nestihla skovat kym sa Sofi zobudila a ked ich zbadala tak hned si na ne sadla a nechcela ist dolu...chcela aby som ju na nich vozila no bola podarena🙂
ale nevadi budu na mikulasa ved ona z toho este rozum nema

petraas
22. nov 2010

no som zvedava ci tam Sofi bude chciet sediet aj ked pojdeme vonku po snehu🙂

kathynka
22. nov 2010

@bobocka no yoanovi chyba este posledna davka prevenaru...to teda tvoj muzik pekne veci vymysla, ze pesnicka o hovienku 😀
@petraas perfektna je sofinka 🙂 yoan tiez spava v overalikoch a je to uplne super...a neskusala si zohnat taky overal, kde je zapinanie zozadu? take raz zhanala aj maminka yoanovej frajerocky, bo mala ten isty problem, co ty, ze to terezka rozopla, aj sa vyzliekla...yoan ma pre istotu na vsetkych zapinanie zozadu a je pokoj 🙂

leninek99
22. nov 2010

Ahoj maminky,jak se vede?Dlouho jsem tu nebyla,jelikož moc už sem nechodím jsem spíše na FB,tak kdyby jste některá tam chtěla spřátelit a popovídat o dětech,tak mi klidně napište do zprávy😉

Nám se vede dobře,malí mi dělají samou radost,jak jsou zdatni k tomu,kdy se narodili🙂Si momentálně užíváme vytváření vánočních věcí a pečení cukroví,že ikdyž občas není hej,tak ti naší malí dětičky,vědí,jak z nás vyloudit úsměv😉

luppita
22. nov 2010

@petraas super je sofi na tych sankach 🙂 mi mame podobne (skoro rovnake) akurat o 30 rokov starsie, ale su uplne super, akurat, ze opierku este nemame. chcem sa opitat, ako sa to tam montuje? to sa prilepi, ci srobuje ci ???

petraas
22. nov 2010

@luppita @kathynka dakujeme🙂
zatial som neskusala zohnat taky overal ved u nas ani nemam kde...no nevadi pockam ci ju to prejde a ked nie tak jej budem davat body a pancusky a bude
@luppita ano srobuje sa to...obcas byvaju aj take na zacvaknutie ale tie sa mi nezdaju velmi bezpecne...tieto drevene co sa srobuju su lepsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre