V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lupena
22. nov 2010

@weiya tak super, že sa ten spánok aspoň upravil. Niektoré deti zle spávajú aj do troch rokov. To musí byť strašné
@petraas Sofinka nemá už ani dudlík? ja ho malému dávam na spanie, aj keď neviem, či ho vôbec potrebuje.. ale asi tak zo zvyku, alebo čo.. Ty máš aké super dieťa. Prespí od malička, nemá dudlík, chodí na nočník..🙂) inak v Hodoníne som sa narodila..🙂 a Sofinka už pláva sama aj pod vodou? Či ju držíš? Ja veci nepredávam.. chcela som, ale mám také tušenie, že keď budme mať druhé dieťa (ak budeme mať), tak to bude chlapec a preto vecičky odkladám. Snažili by sme sa o dieťa ktoré by bolo aj narodené zhruba v rovnakom mesiaci ako Igi, nech nám tie vecičky sedia.. ale bohvie či ešte budeme mať dieťa... Inak ako sa dá inzerovať na mimibazare, tak aby si sa zaradila medzi normálnymi inzerátmi? treba tam niekde niečo platiť, ale mne tú stránku nechce otvoriť už dlho...inak aký fusak chceš kupovať na sánky? nebude Ti tam sedieť fusak ktorý máš v kočári? či ešte nemáš kúpený?

petraas
22. nov 2010

@lupena dudlik uz Sofi nema zobrala soj je ho par dni po roku...inak taktiez ho mala len na spinkanie ale som si povedala ze stacilo lebo obcas sa v noci prebudila a plakala co jej dudlik chybal a mna to nebavilo k nej uz vstavat vad aj ja by som sa chcela vyspat a druha vec ze zobrala som jej ho teraz ked nema este tolko rozumu lebo starsie dati sa tazsie odnaucaju od dudlika
ze v Hodonine si sa narodila a teraz okres sala tak to si pekne daleko🙂
pod vodou este neplava sama drzim ju ale uz trenujeme nad vodou aby plavala sama samozrejme pomocou plaveckych pomocok ale uz ju nedrzim a pekne jej to ide🙂
no ja veci predavam lebo mi uz nechceme dalsie dieta...no teda aj by sme chceli ale teraz a taktiez v najblizsich rokoch nam to financie nedovolia a neskor urcite ani zdravie, takze mame a budemem mat len Sofi
na mimibazare nemusis nic platit aspon ja neplatim...ani neviem ako sa mi tam podarilo registrovat ale ani tam velmi nechodim lebo som tam zo zaciatku mala inzeraty ale nic sa mi tam nepredalo...inzerujem len tu na MK a este na babybazare ale aj tam to akosi upada a este na bazosi...najviac sa mi predava tu na MK
fusak by som chcela kupit taky ako na obrazku je vraj nepremokavy a je to super ze to das pekne aj okolo opierky takze tam dietatku nikde nebude zima...mame fusak do kocika len ten tam dobre nesedi a ja chcem ked bude snech choit von na sankach a ked pojdeme do mesta alebo niekam na dlhsie tak v nasom fusaku by bolo Sofinke zima lebo tak dobre nesedi ako tento

petraas
22. nov 2010

@lupena a ten obrazok som neposlala tak tu je

lupena
22. nov 2010

@bobocka a ako si ho odnaučila v noci od prsníka? len tak si ho prestala kojiť a on to v pohode zobral?
@petraas malá je aká krásna...🙂 ja dávam malého spať v tých overaloch. Tiež sa odkopáva, tak mám aspoň istotu, že nemá holý chrbát a nohy... mamina mu teraz kúpila spací vak, tak som zvedavá, či v ňom bude malý spať. Lebo teraz musíme v spálni strašne kúriť keď je malý furt odkopaný.. nestíham ho zakrývať...
@lujsa fúú.. tak to musela mať kámoška strašný zážitok.... inak keď si kojila až do 13 mesiacov bolo potrebné prejsť ešte na UM? lebo niekde som čítala, že po roku je vhodnejšie prejsť na kravské.. to vám odporúčila lekárka? či Tvoja intuícia?
@luppita tie z lídlu som ešte nemala. Tam koľko vídu plienky? a ďakujem za Igorka..🙂 nooo a vaše fotky som si ešte nestihla pozrieť, ale Šimonko má krásne meno..🙂 prečo si luppita? mňa tak volal kámoš... 🙂
@kathynka tak si vo Francúzsku, či na Slovensku, či kde teraz? mám v tom dáky hokej..🙂 a maminke nevadí, že je zvyknutý na cudziu "tetu", keď je doma? lebo predpokladám, že chodí viac za Tebou ako za ňou, keď s ním tráviš toľko času... ale možno sa mýlim. hm?
Kokos baby to tak veľa píšete bežne? veď vás nestíham čítať..🙂 a to som dnes doma sama bez mm. keď je doma aj on, tak som veľmi málo na nete.

lupena
22. nov 2010

@petraas nooo a to som skoro celý život bývala v Trenčíne..🙂 inak to je celkom dobrý nápad s tým dudlíkom... ale keď mne sa s ním malý tak páči..🙂 keď na tom mimibazare neplatíš a dáš si potom vyhľadať ja neviem napríklad bundičku, tak Ti ju normálne nájde medzi ostatnými inzerátmi? lebo mne to nenašlo... no inak tiež mám haluz či budeme mať druhé dieťa kvôli financiam (máme aj hypo), ale veď ešte uvidíme čo bude. a keď sa rozhodnem o rok, že dieťa mať nechcem, tak predám tie vecičky potom.. Podľa mňa na hodnote nestratia...no ale neviem či si skôr budem môcť dovoliť druhé tehotenstvo po zdravotnej stránke. veď ešte uvidím, čo bude. Ty si chorá? ke´d si písala, že kvôli zdraviu...
ten fusak vyzerá v pohode...to je asi originál na sánky, že? čo stojí
my máme tento a som s ním veľmi spokojná a hádam by sme ho aj na sánky dáko natrepali. teda dúfam...
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

petraas
22. nov 2010

@lupena 🙂 no je to nasa mala kocka....ja som aj premyslala ze jej kupim ten vak alebo spacak ale som presvedcena ze by v nom nespala tak som sa na to vykaslala...mozno je jej teplo ked nechce spat zakryta...mozno je naucena na chlad lebo ja od narodenia som jej davala chladnejsiu vodu a menej obliekala tak sa mozno naucila na zimu alebo inak neviem...prave ze aj my kurime na plne gule 🙂))) v spalni kvoli tomu ze Sofi nechce spat zakryta ale aj tak mam pocit ze jej musi byt zima

lupena
22. nov 2010

@petraas aj ja mám ten pocit, že musí byť malému zima. a tiež si myslím, že v tom vaku spávať nebude, preto som mu ho nekúpila.. veď máme za čo vyhadzovať peniaze aj bez experimentov, nie? ale mamina bola akčná, a kúpila mu ho

petraas
22. nov 2010

@lupena no trencin nieja velmi daleko od Skalice🙂 a to kde si isla az do sale?? mas od tial muza ci pracu si tam mala ci co?
no aj mne sa Sofi s dudkou pacila som ju pozorovala ako si pekne dudka aj mi ho bolo luto zobrat ale tak radsej teraz ako potom neskor sa trapit...uz mala aj tek rozum natolko ze ked ho videla niekde tak ho chcela aj cez den ale som jej to nedovolila
mne to v pohode vyhladalo neviem preco tebe to nejde
no my mame taktiez hypo a este niekolko mensich poziciek takze sa to v blizkej dobe urcite neda a zdravie mam taktiez na prd som bola cele tehotenstvo doma a riadne sledovan...mam problemy so srdcom aj ked teraz sa to tvari ze je vsetko ok, potom mam ulceroznu kolitidu co taktiez bohvie co nieje lebo musim uzivat pravidelne lieky a nokoniec este problem s krckom maternice mala som hpv virus najhorsi pred rakovinovy stupen tak mi robili konizaciu...chceli zobrat cely krcek ale kedze som nemala este dieta tak sa snazili spravit to tak aby sa aspon jedno podarilo takze druhe uz sa nemusi...aby sa to podarila tak by som musela byt uz zasa tehotna alebo rychlo otehotniet ale financie nedovolia
fusak je origos na sanky...my mame podobny ako vy ale nepaci sa mi pretoze sa neda tak pekne dat okolo toho operadla...nasla som ho za 40 eur

petraas
22. nov 2010

@lupena tak to mozes byt len rada ze mamina bola akcna a kupila ho...to moja mama akcna nieje aj ked viem ze by bola ale taktiez nema peniaze nazvys ale ked sa da tak pomoze ale to o svokre povedat nemozem ta by mohla byt akcna lebo peniaze ma ale nechce byt...ta ani nevie ze Sofi existuje

lupena
22. nov 2010

@petraas muža mám odtiaľto.. a vieš ako sa hovorí, že láska aj hory prenáša..🙂 to je v pohode cena za ten fusak.. aj keď ja by som si ho asi radšej kúpila na inzerát. Predsa sa nepoužíva tak často ako v kočári, takže sa ani tak neznačí, víde lacnejšie a budeš ho používať už len jednu zimu, nie? či aký je dlhý?
mamina nám pomáha keď sa dá.. s tou svokrou Ti to nezávidím. Ja mám v pohode svokru.. našťastie.. aj keď aj ona je niekedy až moc akčná.. ale bežne ma to neštve, len vo výnimočných situáciach.. ako napríklad, keď bol malý po očkovaní na nervy, my sme boli u nich na návšteve, malý bol na nervy, chcel byť pri mne a ona mi ho stále trhala z ruky, že si ho chce užiť... vtedy som myslela, že ma porazí... ale inak mi jej akčnosť vyhovuje, lebo si u nich aspoň oddýchneme.. a chodíme k nim častejšie ako k našim.. lebo bývajú bližšie..
to s tým zdravím nemáš teda bohviečo..ale aspoň, že si to zvládla. a tehotenstvo si mala nakoniec aké? ja som na to tiež neni dobre po zdravotnej stránke, preto som aj musela prestať kojiť... a počas tehu som bola 3, alebo 4x v nemocnici.. a strááášne veľa som grcala

bobocka
22. nov 2010

@lupena no odnaucila som ho tak,ze ked v noci plakal,tak som mu uz nedala si cucnut,len som si ho pritisla,dala pusku,on sa ukludnil a zaspal. a takto to islo dalej,az som ho nemusela po case vyberat z postielky,stacilo len aby som mu dala dudku a spal dalej.on ma dudlik len na spanie.radsej by som bola,keby ho nemal vobec,ale mi to pride byt ako male zlo.radsej dam dudku a vsetci traja sa vyspime,ako by bol bez dudky a boli by sme nevyspati. 😀 do 2 mu tu dudku necham(ak bude este chciet) a potom ho odnaucim nejak.cez den dudku vobec nema.ak ju nahodou niekde najde,tak si ju da do pusy,no ja mu ju hned vyberiem a on si ju uz potom nepyta.vobec si ju nepyta,to je vzdy nahoda,ze ju najde a potom dudka.ani na noc by ju podla mna nepotreboval,ale on mne na prse zaspi a ja mu potom ked je uz v polospanku chytro prso vyberiem a vymenim za dudku a potom ho do postielky kladiem 😀
inak misko spava v pyzamkovom overale(ziadne body pod to,ci ponozky) a je v spacom vaku.ten spaci vak je taky prechodny.2x bavlna cez seba presita.nie je hruby vobec (ale zas nie je ani taky tenky ako ten co sme mali na leto,to bolo jak obliecka na vankus tenke 😀 ).ja ho este aj dekou na to zakryjem,ale ta mu vacsinou sklzne ako sa pretaca v postielke.my v byte nekurime vobec.chcem este posetrit co to kym este nejake hnusne mrazy nie su.v spalni zakurime len vtedy, ked maleho prebalujeme(to pustim aj heater elektricky). a to je vsetko,ked je prebaleny,tak kurenie vypiname. na noc mame radiator na dvojke (co u nas znamena jemnulinke kurenie,mame divne radiatory) a v izbe je asi 17 stupnov.ale my mame vsade v byte zimu,takze my sme nejak zvyknuti na to.teraz cez vikend ideme konecne dvere na obyvacku kupit.teraz je tam len zarubna. a ja mam byt tak,ze sa ide z chodby priamo do kuchyne,tam dvere nie su a teda v kuchyni nikdy nekurim(ak varim,tak sa to vykuri same),alebo ak by som v kuchyni kurila,tak sa nedoplatim,lebo by som tym padom aj chodbu vykurovala.a teraz ,ked nie su dvere ani na obyvacke,tak by som tak vykurovala radiatorom tri izby a to akoze hop.to nehrozi.ked budeme mat cez vikend na obyvacke dvere,tak mozno na den trochu zakurim,tie dvere udrzia teplo v izbe.dufam 😉

petraas
22. nov 2010

@lupenano to viem ze aj laska hory prenasa ale moja svokra to nevie pochopit a nevie sa ona preniest cez to ze synacik sa odstahoval za mnou a tak len napriak robi...aj celu svadbu pokazila...
no kebyze som ten fusak nasla na bazare tak ho urcite kupim len nikde som ho zatial nenasla...je dlhy tusim 79 cm to staci na sanky...
no kazda svokra ci mamina sa snazi byt nejako akcna ale ta moja svokra je akcna na prusery a nadavanie a ....no skoda reci...svokry su vselijake ale teda ta moja je extra taku asi nik nema
tehotenstvo som mala dobre ale to som chodila stale po lekaroch kardiolog-gynekolog-gastroenttrolog ci ako sa mu to hovori...akurat na zaciatku som bola par dni v nemocnici lebo som chudla pretoze som nic nejedla bolo mi zo vsetkeho strasne zle a nemala som na nic chut ale potom to preslo a bolo dobre...aj porod bol super Sofi ma velmi nepotrapila🙂
inak aj ja som musela prestat kojit kvoli zdravotnym problemom...kojila som len 3 mesiace
a ty mas aky zdravotny proble?

lupena
22. nov 2010

@bobocka a koľo mu trvalo kým si zvykol na to, že ho v noci nekojíš?
@petraas a ako ďaleko sa odstahoval manžel od maminky že takto vystrája?..🙂 inak nezávidím Ti to... ja mám reumatoidnú artritídu, spojená s chorobou očí... Nemá v očiach šošovky, ako malej mi ich vyberali..+ tú reumu... po mesiaci a pol ako som kojila sa mi spravila voda v kolene, doktorka mi chcela nasadiť liečbu, ale ja som nechcela ieky. chcela som kojiť. tak som vydržala do júna.. ale to už bolo také, že som sa v noci nevedela postaviť na nohy.. ťažko sa to opisuje, kto nezažije nepochopí...

petraas
22. nov 2010

@lupena je to cca 70 km, cca hodina cesty...no nieje to blizko ale ani zasa daleko...
fuha tak to taktiez nemas po zdravotnej stranke lahke no je to na prd nieje nad to ked je clovek zdravi..
no ja som mala s tou ul. kolitidou pocas tehotenstva pokoj takze som vydrzala aj bez liekov ale po porode sa mi to tak spustilo ze som musela brat lieky co som odmietla lebo som chcela aspon 3 mesiac kojit...no a od 3 mesiacov teda nekojim a zasa beriem lieky

lupena
22. nov 2010

@petraas a čo je vlastne tá kolititida? ja som mala kedysi reflux. v tehotenstve sa mi vrátil, takže som mala veľa dní takých, že som grcala aj 30 x za deň a aj v noci... dosť som sa bála, keď som napríklad za tri dni schudla počas tehu 5 kíl a podobne. Našťastie je malý v poriadku

petraas
22. nov 2010

@lupena je to zapal hrubeho creva...mne sa to neda ani operovat lebo ja mam pri konecniku silny zapal htubeho creva...musim drzat dietu ale to teda nedrzim lebo to nemozem skoro nic jest...obmedzujem niektore jedla ci potraviny ale nie tak ako by som mala...inak ja by som sa z toho aj dostala len lekarka co ma na to liecila tak ma poriadne ani neliecila mi to zanedbala a uz som to mala take ze predrakovinovy stav...sme sa odstahovali s mojim do malaciek a tam som si nasla ineho lekara a ten ma dal ako tak dokopy ale teda sa zhrozil ze kto ma to liecil...

lupena
22. nov 2010

@petraas tak to je nepríjemné. a dá sa to dáko časom vyliečiť?

petraas
22. nov 2010

@lupena bohuzial neda...musim brat dozivotne lieky....ked sa mi to zhorsi tak mi vzdy nasadi kortikoidy z coho nemam velku radost lebo z nich vzdy aj priberiem ale tak co narobim...vyliecene ani lepsie to uz nebude da sa to ako tak udrzat a casom to bude len horsie:(
keby ma lekarka spravne liecila uz na zaciatku tak by sa to dalo vyliecit len ma neliecila a zaslo mi to do silneho chronickeho zapalu...ale nic zmenme temu ved je to tema vacsinou o nasich detickach🙂

petraas
22. nov 2010

no baby a kde ste vsetky???? sak sa tu citim ako na chate len ja a @lupena 🙂))))

lupena
22. nov 2010

@petraas ja beriem teraz tiež kortikoidy.. prednison... ale aj väčšie svinstvo ako kortikoidy.. cytostatikum, ale v malým dávkach.. čo už narobím... nič netrvá večne a určite aj nám bude lepšie..🙂

lupena
22. nov 2010

nooo.. tak sorry ak Ťa nudím..🙂 ale nie, to vás tu býva bežne veľa? lebo mám pocit, že veľmi veľa píšete všetky.. to je tu bežne toľko príspevkov za deń?

petraas
22. nov 2010

@lupena tak prednison uzivam vzdy aj ja ked je horsie...teraz po porode som ho uzivala vo vacsich davkach ale pomohol...cca 5 mesiacov mam celkom klud

petraas
22. nov 2010

@@lupena aaale coby nenudis som rada ze mozem s niekym pisat lebo sa mi nece spat🙂
no byva nas tu vela a prispevkov za den taktiez dost...niekedy aj cely den nic a vecer bum a nestihas citat ci odpisovat🙂

lupena
22. nov 2010

@petraas a z akej dávky prednisonu začínaš priberať? lebo já mám teraz 5 mg a pribrala som. ale v poslednej dobe sa na mńa strášne lepia kilá, tak neviem z čoho..
a to som rada...) som inak zvedavá ako vás budem stíhať bežne čítať. Ale zas teraz bude mm každý druhý deň celý v práci, tak budem mať čas aspoń vtedy.. aspoň na niečo je to dobré..🙂

petraas
22. nov 2010

@lupena ze 5mg?! tak to som ja nemala nikdy ja som mala najmensiu davku tusim 20 ale velmi nepomahala tak mi 5 pridali na posledy som mala tusim 40 mg...sestra mala raz 5 a hovorila ze pribera tak mozes aj z toho

no mozno niekedy nestihne vsetko precitat ked zameskas ale to neva aj tak sa tu dozvies kopec veci ci dobrych rad🙂

lupena
22. nov 2010

@petraas jasné. o tom nepochybujem, že sa tu veľa vecí dozviem... no len to mám teraz takú kozmetickú dávku toho prednisonu.. mám k tomu aj methotrexat.. ale to asi nepoznáš.. no neva. nechajme naozaj lieky liekmi...
ja som si založila ďalší album a budem si asi robiť mesiac po mesiaci... to som sa teraz rozhodla. uvidím dokedy ma to bude držať..🙂 inak čo kupuješ malej na vianoce? už máš nejakú predstavu?

petraas
22. nov 2010

@lupena tak to ozaj nepoznam a dufam ze ani poznat nebudem lebo uz aj tak mavam dost liekov
no vidis uz si sa dozvedela aj moj chorobopis🙂))) no inak som rada ze Sofinka je chvalabohu zdrava a ze nema ani so srdieckom nic lebo ja som mala problem od narodenia...po porode za mnou prisiel lekar a len som trpla ze co mi povie a on ze mame krasne zdrave dievcatko...no a ja som sa hned od stastia rozplakala🙂 chvalabohu stale sa drzime este sme neboli nemocny
no ja som tiez davala mesiac po mesiaci ale potom som prestala lebo sa na to moze hocikto pozerat a tak sem uz davammalo fotiek ale za to na FB ich mam vela🙂
no ja som jej kupila na mikulasa v tescu takych ponikov a teraz tie sane prisli a este k tomu mliecko kasicky a take veci co potrebuje a na vianoce som kupila take velke drevene pucle so zvieratkymi v tescu, hovoriaceho psika od FP a este autosedacku baby anabel pre babiku...ma kocik baby anabel co dostala k narodeninam tak sme jej k tomu kupili aj sedacku...teraz setrim zasa korunky cakam co mi podochadzaju za inzeraty a ideme este kupit oblecenie co chyba

lupena
22. nov 2010

@petraas tak tomu sa nečudujem. Tiež som šťastná, že je Igorko zdravý. Nebola zatiaľ vôbec chorá? darčekov budete mať veru kopu. My asi toľko nie, ale zas len o tom vianoce nie sú..ja sa už na ne tááák strašne teším...🙂

lupena
22. nov 2010

no nič. idem spať. dobrú

petraas
22. nov 2010

@lupena zatial nie len raz mala troska soplik ale to tak dva dni tusim a co mala tak 6 chorobu inak nic...zatial sa drzime
no bude mat darcekov dost len Sofinka my s manzelom nic lebo niesu peniaze...inak ani Sofinka by nic nemala keby ze sa mi nepredaju nejake veci na bazare...to som jej vsetko z toho pokupovala...no my sme jej este vobec nekupili ziadnu hracku so je na svete lebo niesu peniaze...co sme jej kupili tak akurat ked bola mensia tak loptu a na narodeniny dostala kocik a cd prehravac od FP a to len preto lebo som nasetrila za inzeraty inak by nedostala ni na narodeniny....vsetky hracky co ma tak ma po sestrinych detoch a nieco este po mne a inak jej brat kupi on je jej krsny.
aj ja sa tesim aj ked budeme mat tento rok dost skromne vianoce ale som zvedava strasne na Sofinku co bude robit na stromcek a tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre